Csongrád Megyei Hírlap, 1973. november (18. évfolyam, 256-280. szám)

1973-11-13 / 265. szám

IMA ItTO. NOVEMBER 13., KEDD Szilvia napja A Nap kel 6 óra 43 perckor, és nyugszik 10 óra 11 perckor. A Hold kel 18 óra 43 perckor, és nyugszik 10 óra 01 perckor. HELYENKÉNT KÖDÖK Várható időjárás ma estig:­­felhőátvonulások, néhány he­lyen­­fuly esővel. Az ország délkeleti felén helyenként meg köd. Mérsékelt,­­többfelé élénk, időnként megerősödő délnyugati, nyugati szél. Legmagasabb nap­pali hőmérséklet kedden: 7—12 fok között. Távolabbi kilátások péntek reggelig: felhőátvonulá­­sok, megélénkülő, helyenként viharos nyugati­, északnyugati szél. Időnként eső. A legalacso­nyabb hajnali hőmérséklet mí­nusz 3, plusz 4 fok között, a legmagasabb nappali hőmérsék­let eleinte 7—XI, később 3—7­­fok között alakul. MOZI Zsongrád: Szabadság. Három­királyok ajándéka. Három szi­rtes lengyel film. 14 éven felülír ükneki Kezdés: fél 4-kor. Érintés: Színes svéd—amerikai film. 13 éven felülieknek­! Kezdés: fél 4 és háromnegyed 8-kor. Vásárhely: Béke: A magányos farkaskutya. Színes jugoszláv fllm. Kez­dés: fél 4-kor. Egy mes­szony, aki arcot cserélt. Koreai bűnügyi film. Kezdés: háromne­gyed 6 és 3 órakor. Terv: Te és én.. Színes szovjet film. Kezdés negyed 6 és fél 8-kor. Makó: Vörös Csillag: A szik­­la barlang titka. Színes szovjet film. Kezdés: háromnegyed fi és -8-kor. Szabadság: Várunk, fitt! Szovjet film. Kezdés: negyed fi és fél 8-kor. Szentes: Szabadság: 141« ált»c s­z­ínes magyar film. Kezdés: 4 órakor. Fellini-Róma. Színes olasz—francia film. Filmbarátok Köre előadás. Kezdés: 11 és ne­gyed 9-kor. Szeged: Szabadság. Megvárom míg élsz. Csehszlovák film. 14 éven felülieknek! Kezdés: fél 4, háromnegyed 11 és 8-kor. Vörös Csillag: A zeppelin. Színes an­gol film. Kezdés: délelőtt 10 órakor, délután negyed 4-kor. A tűz meghódítása. I—II. rész. Másfél betyárral! Színes szovjet film. Kezdés: fél 6-kor. Fáklya: negyed 5 és 7 órakor. TV Magyar televízió 9.de Énekeljünk együtt! 9.05 Környezetismeret. (Alt. titk. 3. oszt.) A szép versmondás. 9.55 Történelem. (Ált. isk. 5. oszt.) Az ókori Görögország. 11.03 Tör­ténelem. (Ált. isk­. 11. oszt.) Köny­ves Kálmán. 12.10 Filmesztétika. (Középisk. 1. oszt.) A fémkomi­­kum (Buster Keaton). 14.30 Éne­keljünk együtt! (Ism.) .14.35 Kör­nyezetismer­et. (Ism.) 15.25 Tör­ténelem. (Alt- isk. 5. oszt. 1— töm.) 16.25 Történelem. (Ált. :isk. 5. oszt. — Ism.) 17.23 Hírek. 17.30 Kuckó.­ 17.55 Őrjárat a földek felett — riportműsor. 18.40 Játék a betűkkel, n­. 10 Esti mese. 19.00 Tv-híradó. 20.00 Ez is operett, az is operett. 21.00 Bohdan Drozd­ovvsky: Lengyel ballada — tévéjáték Bába Mihály beveze­tőjével. 22.20 Tv-híradó — 2. kiadás. Jugoszláv televízió ifj.45 tr­agyar­ nyelvű tv-napló. 17.03 Tv-tanácsadó. 17.45 Távcső. 18.30 Tudományos stúdió. 19.15 Népi muzsika. 19.45 Rajzfilm. 20.30 Stop. 21.15 A m­-es rendőr­ségi hívás — NDK-filmsorozat. 22.40 Komoly zene. Román televízió 15.30 A uI.i­m.krk Minta. 16.30 Német nyelvoktatás. 17.25 A spanyol televízió zenés műsora. 17.50 Költemények. 18.20 A leg­kisebbeknek. 19.05 Reflektor. 10.30 A tv zenés színháza. 21.10 Ro­mánia a nagyvilágban. SZÍNHÁZ a Szegedi Nemzeti Színház műsora: Vízkereszt vagy amit akartok. Tömörkény-bérlet. Kez­dés: este 7 órakor. Makón: este fél 8-kor: a szabin nők elrab­lása. APRÓHIRDETÉS A vásárrta«tr. iSi­ressy u i.. 12. sz. ház eladó, el­foglalható, kétdobáh, elkülönít­hető házrész telekkel. . beköltözhetően eladó. I Vásárhely, Fáncsi u. 4. sz.­­ A R M Ü Bkbft* Coupe személy­gépkocsi, négylámpás, eladó. Vásárhely, If Jé­gig u. 23. Érd., dél­­után 5 órától, bj 150 kcm-es MZ mo­torkerékpár eladó. Vá­sárhely, Vidám u. 16. ti A Z A S L­­ G Negyvenéves, 160 cm magas legényember, ren­dezett anyagiakkal ez­úton keresi szerény, in­telligens,­­teltkarcsú, 30 —40 év közötti, egyedül­álló nő ismeretségét há­zasság céljából. „Ott­honomba várom” jel­igére az orosházi Hir­detőbe. ■Nflfyveehárym éves, 175 cm magas legényemből­­hozzám illő magányos nő­­ismeretségét kere­sem házasság céljá­ból. ..Hűség 90 3*4" jel­igére levelet a vásárhe­lyi Hirdetőbe. Negyvennyolc éves elvált férfi szeretne megismer­kedni 40—45 éves nő­vel házasság céljából. — , .Rossz egyedül 90 278” jeligére levelet*­r a vásár­helyi Hirdetőbe. Negyvenhat éves, 163 cm magas özvegyasszony eze­re cetre vágyó férjet, kezet. Lakásom és­­ egy gyermekem van. ' ,‘.Sze­retnék boldog lenni —­ 90 275'; jeligére fény­képes levelet a vásár­helyi Hirdetőbe. VEGYES Idős, beteg , férfi gon­dozását lakásért elvál­lalnám. ,,Házias 90 287” jeligére , levelet a vásár­helyi Hirdetőbe.________ Adminisztratív munka­körben nagy gyakorlat­tal rendelkező, leszáza­lékolt nyugdíjas férfi állást vállalna. ..Nyug­diján 90 288” jeligére le­velet a vásárhelyi Hir­detőbe. . . -Építési­/technikus állást keres. ..Gyakorlattal rendelkező 90 291.” . jel­igére* levelet a vásárhe­lyi Hirdetőbe. ‘ Megbízható munkaerőt keresek háztartási mun­kára. Vásárhely, Klau­­zál u. 16. , Orsolye/kcdm. gDP- m -os gyorsíró és magyar-­­történelem szakos­­ ta­nárnő. ,,Tanitás 27 335” jeligére a szegedi Sajtó­­házba. \ ALLASVÉTEL :Wp,1 '"^ozef^ITSír­eladó. Vásárhely, Szán­tó Kovács János u. 103. Barna kályhacsempe el­adó, garázs kiadó. Vá­sárhely, József Attila iJL_____________ Vlrok, mély ba'pak­ocyi eladó. Vásárhely, V. ker. Martinovics u. 30. Irhabunda 14 évesnek, virágállvány, pehely­­d any­ha eladó. Vásár­hely, Petőfi u. 17. Pianínó eladó vagy bérbe adó. Vásárhely,­­ Hajcsy-Zsilinszky u. 5. Gáztűzhely palackkal eladó. Vásárhely, Borz u. 45. faka­r­ban levő káposz­­táshordót vennék. Vá­sárhely, Vörösmarty u. 39._______________________ Négyhónapos német ju­hász kan eladó. 6622 Nagymágocs, Petőfi u. 38.________________ 16/120-as Diamant ala­csony-magas síkkötő­gép, plusz egyfejes ke­­resztorsózó eladó. „Igé­nyes 76 061” jeligére a­­szegedi Hirdetőbe. Három db 50 kilós""fia­tal hízó eladó. Vásár­hely, ül., Munkás u. 2. SZ. _____ Mély babakocsi eladó 500 Ft-ért­. Vásárhely, Erdély u. 2. (újváros.­) 1000 kéve­levelesszár eladó. Vásárhely, Nefe­lejcs* u. 28. (Kíncses-ÚjifPCijS.) ixTig­o* hízó eladó. Vásárhely, Jókai u. 106. * ____________! Sztép magyar "vi /áraköly­­kök eladók. * Vásárhely, Hód­tó 18. LAKÁS Kétszoba,­­ összkomfor­tos társasházrész OTP- átvállalással­ eladó. Vá­sárhely, Medgyessy , Fe­renc u. S.­ I. 6. Bútorozott szoba két személy részére kiadó. Vásárhely, Kard u. 3. -sz.­ . . _____. Kerté», összkomfortos lakásom elcserélném OTP-átvallaltanai iS.' — ' £rd.. ,.Mónika” jeligére a szentesi Hirdetőben. IS a torozott szoba kiadó két lány részére. Vá­sárhely, Damjanich u. m. Lakást adnék magányos asszonynak, kevés ,,Há­zimunkáért” jeligére le­velet a vásárhelyi­­ Hir­detőbe. Belvárosban fiatal fiú­­nyitik albérleti szoba ki­adó. Vásárhely, Gyulai Egy lány szobatársai keresek albérletbe. Vá­­sárhely, Rákóczi u. 16. INGATLAN Frosér-dűlőben két ka­­t­ifiszteri hold föld sür­gősen kiadó. Érdek­lődni: Vásárhely, Borz U. 74/A.______ _ Kiadó tanya sok mellék­­épülettel. Érd.: a hely- Ggán, Dávai Ferenc, Székkutm., ún. ker. 24. Azonnal beköltözhető, lüöv él föld' eladói . Vá­sárhely. Zrínyi u. 19. Ház beköltözhetően"" el­­adó. Érd.: szombaton 14, , vasárnap 8 órától. — Szentes. Nagyörvény u. 84. sz.________________ 156 négyszögöl telek épí­tési engedéllyel és épü­le­­anyagok eladók. Vá­sárhely (Béketelep), Pi­pacs u. 30. Érd.: Ha­lász Mihály, Mimlszent, Szántó K. J. u. 84. A Vásárhely, Gellért u. 43. sz. ház eladó. Ér­deklődni: Nádor u. 4. A Vásárhely, Borz u. 57. sz. új ház, bepuco­­lt,b­elölt álló. OTP- mentes, sürgősen eladó. Kis házat, házrészt be­számítok. A Vásárház Damja­nich u. egyszoba-kony­­hás kis ház eladó. Ér­deklődni: Holló u. 40. A Vásárhely, Zrínyi u. 3. sz. alatti két­­szoba, előszoba, kony­ha, fürdőszoba, mellék­helyiségekből, szőlővel betelepített kertből álló 290 négyszögöl. * területén fekvő házrész, eladó. — Érd., novemb­er 13-tól, napközben a 11-911-es telefon 164-es melléken. Hegedűs Sándornál, vagy 17 . óra után a helyszínen. Ugyanott bútorok eladók. A Szentes. Aranyi Já­nos­ u. 7. sz. alatti egyszobás házrész el­adó,­ azonnal, elfoglalha­­tó. Érd.: ugyanott, Konrádnénál. Vásárhelyen, a Szántó Kovács János u. 174. számú­ ház, egyszoba­­konyhás,­ 200 négyszög­öl telekkel eladó. Érd.: Jókai u. 196. Szalmako­­ronák, kettőseké is el­­adó. Kiadó 150 négyszögöles kertes kis ház, azon­nal beköltözhető. Vá­sárhely, Szél­ u. 20. sz. Érd.: Lumumba u. 8., fest. 8. Tanya eladó­­ Márstélyon, a faluhoz közel, sok épülettel. Érd.: Vásár­hely, Fecske u. 5, Bu­rányi Ernőnél. KEDD, 1913. NOVEMBER 13. Ion Kapitány nyila, színes ro A szthfiartán** A/P Ilim ha­n­mán film. Kezdés: fél 3, három- ^ &99W&9rUyWM N­P Öt mérkőzésen hét gól Apátfalva—­­ Sarkad 1:0 (0:0) Sarkad, 300 néző, vezette Barta. ASK: Vajna I. — Szilvási . I., ,.S. Nagy, Csath — Luczi, Burák, Szilágyi — Máté III. (Varga II.), Gyu­lai, Vári, Szilvás! II. E­dző: Beke Mihály. Az apátfalvi csapatot mintegy, száz szurkoló kísér­te­­ el ■ Sarkadra. Az ideális labdarúgóidőben­ hazai tá­madásokkal indult a mér­kőzés, az első helyzet azon­­­­ban az 5. percben Szilv­ás 11. előtt kínálkozott, de a­­ csatár mellé lőtt. A 30. percben Mátó III. kapásból lőtt kapura, de a labda mel­lé szállt. A 23. percben a hazaiak­­jutottak­ szabadrú­gáshoz, de a lövés a sor tál­ban elakadt. A következő­­ szabadrúgást Mátó III. buk­tatásáért Szilágyi­­ hihette, de a labda elkerülte a kaput. Szünet után mindkét tsa- I­pat nagy iramban­­folytatta a küzdelmet. Az 57. percben Molnár lövése a kapufán csattant. A 70. percben es­ett­­ a mérkőzés egye­tlen gólja.­­ Gyulai alsó helyzetben álló Szilágyihoz­­emelte a lab­dát, aki fejjel továbbította a hazaiak kapujába. 1:0. A nagyiramú,­­küzdelmes mérkőzésen ismét két bajno­ki pontot hozott az apátiám­­­­ak lelkesedése. B.­sztres I.aszt.ó SZAK— Békéscsabai MÁV 2:1 (0:1.) SZAK-pálya, 200 néző. Ve­zette: Almási SZAK­: Tóth — Nagy, Zá­­dori, Komlósy, Kun (Pető) — Stumpf dr . Szirm­osvöl­gyi dr., Heper Z. — Varga. Mester, Szító. Már az első percben ve­szélyes helyzet alakult k­i a csabaiak kapuja előtt: Nagy h­úzott el a jobb oldalon, élesen kapu elé lőtt labdá­járól azonban Szamosvölgyi dr. és Szító is lekésett. A 21. percben váratlanul veze­téshez jutottak a vendégek, Stefanik nagy nyugalommal a jobb alsó sarokba helyez­te ír labdát, 0:1. A gól után ötlettelenül, szétesően­­ját­szottak a hazaiak. A félidő befejezése előtt két perccel Szamosvölgyi dr. került helyzetbe, de­ 12 méterről magasan a kapu fölé lőtt. Szünet után megváltozott a játék képe, támadásba lendült a SZAK. Az 35. percben góllá ért a hazaiak fölénye. Szögletrúgás után Mester fejjel Hóger elé csúsztatta a labdát, aki kö­zelről a hálóba továbbított. 1:1. Ezután Szító közeli fe­jesét nagy bravúrral ütöt­te szögletre Rabovszky, a ven­dégek kapusa. A szögletet Szamosvölgyi dr. ívelte a kapu elé, a jó ütemben ér­kező Varga öt­ méterről a hálóba fejett. 2:1. GYÖRKI ERNO Gyomai TK— Szentesi Vízmű 1:1 (1:1) Gyoma 400 néző, vezette: Dobra. •­­Szentesi Vízmű: Jelenfi — Lovas, Szikora, Benkő, Ka­rasz — Török, Horváth, Dé­­kány — Szabó A., Orgov­niy, Rózsavölgyi. Csere: Mészá­ros, Bordács. Jó időben a h­azai csapat kezdett és az első támadása után a Vízmű hálójában kö­tött ki Varjú jól eltalált labdája,­1:0. Hibázott a Víz­mű védelme. Támadásban maradt a hazai csapat, a 8. percben Iglódi 12 méterről látványosan lőtt kapura, de Jelenít a helyén volt. A 10. percben Lovas előreívelt,­­a kapus, Hunya nem tudta tö­lé ütni a labdát, így Szabó 3 méterről a hálóba továbbí­tott, 1:1. Nagy kapushiba volt. A 18. percben szabad­rúgáshoz jutott a Vízmű,­­20 méterről Szikora felső kapu­­fára lőtte a lepattanó lab­dát, Dékány pedig mellé. Szünetben cserélt a hazai csapat, Varjú is, helyett Do­mokos folytatta a játékot. Sok volt az eladott labda, s nem volt folyamatos a játék a pályán. Joggal bosszanko­dott a gyomai közönség. Az 50. percben Török kapáslö­vését Hunya szépen védte. Átvette a hazai csapat az irányítást, de a helyzeteit nem használta ki. A 65. percben cserélt a Vízmű. Dé­kány helyett Mészáros foly­tatta a játékot. A továbbiak­ban felváltva támadtak a csapatok, de eredmény nél­kül. Gyenge, alacsony szín­vonalú mérkőzés volt, igaz­ságos eredménnyel. Az ifjúsági csapatok ered­ménye: Gyomai TK—Szen­tesi­­Vízmű 0:3 (0:1). HORVÁTH MIHÁLY HÓDGÉP SE— Kiskunfélegyháza 0:0 Délegyháza, 200 néző, ve­zette: Miile. HÓDGÉP: Békefi - Kató, Vári, Rár­ósi I., Rárósi II­ — Szatmári, Olasz. Patócs II., Szabó (Balogh), Csala. Pa­tócs I. (Orosz). Az első félidőben változa­tos, jó iramú küzdelem ala­kult ki, Békési két esetben is ragyogóan védett. A má­sik oldalon Csala lőtt jó helyzetben az oldalhálóba, majd Patócs veszélyeztette a hazaiak kapuját. Mindkét csapat főleg a bal oldalon vezette támadásait, a védel­mek azonban jól zártak. A félidő végén Farkas nagy lövését­­védte , a kitűnő for­mában levő Békefi. A második félidőben esett az iram, csapkodó lett a já­ték. A ez­. percben Patócs hibázott jó helyzetben eg­y ellentámadás során. Később Iványi nagy lövését ütötte szögletre Békefi, majd­­ ve­szélyesen beívelt szögletet hárította biztosan. A 78. percben Pajtás bal oldali beadása Kató kezéről szög­letre pattant. A játékvezető tizenegyest ítélt a HÓDGÉP ellen, de Békefi kivédte a bűn­­étől. Jók: Békefi (a mezőny legjobbja), Vári, Csala, illet­ve­ Sahin és Farkas. H. MATRIPOND— Gyulai SE 1:0 (0:0) Hódmezővásárhely, 400 né­ző, vezette: Varga II. METROPOND: Kelemen — Nagy II., Hegedűs I., Nagy — Káplár, Szilágyi —• Be- SPORT esek: Zsákai, Boros, Bankó, Hegedűs II. Csere: Káplár helyett Sztenka, Becsek he­lyett Csáki. Kezdés után a vendégek vezették az első támadást, a kiugró Galbácsot Hegedűs szerelte, majd gyors ellen­­támadás végén Otott mentett Benkő elől. Jó iramú, válto­zatos küzdelem alakult ki. A 15. percben Becsek szög­letét a kapus kiejtette, a labdát Benkő kézzel ütötte a hálóba. A szabadrúgás után kialakult ellentámadás végén Sas­s beadását Kádér­ fejelte­ az alsó sarok felé, de Kelemen kitűnően védett. A METROPOND került r­e­­zőnyfölénybe, a gyulaiak fő­leg a jobb oldalon vezet­nele veszélyes ellentámadásokat. A 32. percben Nagy I. be­adását Becsek lőtte kapura kapásból, majd Brnos lövé­sét védte Csomós. A 38. percben Kelemen rosszul ki­dobott labdája a 16-oson ál­ló Tóth I.-hez került, aki meglepetésében fölé lőtt. A második félidőben nagy erővel támadott a METRO­­POND. A­ 49. percben Hege­dűs t1. szöglete után Boros lövését védte lábbal a ven­dégek kapusa. Az 53. perc­ben­­Zsákai fejelt jó hely­zetből kapu fölé. Egymás, után vezette támadásait a hazai csapat, de a gyulai vé­delem hárítani tudott. Húsz perc után vezette első ve­szélyes támadását a vendég­csapat. Tóth I. lövése a ka­pufán csattant, majd Sasa nagy lövését védte Kelemen. A 83. percben szerezte meg a METROPOND a mérkőzést eldöntő gólt. A felfutó Nagy II.-t buktatták a kaputól 25 méterre. A szabadrúgásnak Csáki futott, és nagy erejű lövése védhetetlenül vágó­dott a sorfal mellett a jobb alsó sarokba. 1 :0. A 9­1. perc­­­ben Zsákai ütközött a ven­dégek kapusával, Reinhardt, pedig hozzávágta a labdát. A játékvezető kiállította a gyulai játékost. OLASZ LÁSZ­LÓ FIGYELEM : Vegytisztítást vállatok Ke­shm Ferenc: Hódmezeivé­­tárhely, Szeremlei utca 17. szám. AZ ALLAK­PEHERJI Tartar­­mányokat Ellátó Vállalat vásár­helyi üzeme azonnali belépés»el­­elvesz láng- és ívhegesztő vizs­gával rendelkezi lakatosokat, kőműves szakmunkásokat, se­gédmunkásokat, gépkinsirakodd ■ kat. Jó kereseti lehetőség, öt­napos munkahét. HIVATÁSOS gépjárművezetőt önrakodó dömperre felvesz a szentesi új téglagyár. KONYH ALANYOK­AT felvesz az Ipari Szakközépiskola. Szen­tes, Marx tér. A TÜZÉp-vállalat pályaudvari telepére felvételre Keres­eUvási­­nffúintézőt, portást, éjjeliőröket. Vásárhely, .. A „MÁRCIUS 31.*" Középiskolai Fiú Kollégium konyhai d­olgozókat felvesz. Jerem­tieKés: Szentes. Ady E. n.­ttt.„ a gondnoki iro­dában, 7—15-1fe’. A VÁSÁRHELYI I. sz. TéRia­­gyás :i/omiat belépésre eszter­gályost és éjjeliőrt vesz fel. Fi­zetés kollektív szerződés szerint. GÉP-GYORSIBOT azonnali be­­lépései felveszünk. HOU-CISZ cipőipari Szövetkezet, Hódme­­zővásárh­ely, Hocukai útra 45. sz. A VOLÁN 16. az. Vállalat üzemegysége felvételre keres jegykezelőket. J­elentkezés: Vá­sárhely, Lenin u. 33. A VAS­ÁHHÍXVI Vas-Fém JSZ felvételre keres­ett/fergályos, la­katos szakmunkásokat, férfi se­gédmunkásokat, női munkaerőt béráimon munkám. «Jerentkezés: Vásárhely, Jókai U. 31. KŐ/GAZDA8AGIBAS gizett. vagy szakközépiskolai végzettségű anyag- és szállítási Ügyintézőt, legalább­­ éves szakmai gyakorlatttti, felvesz a 31. a­.­­I U. 11. HZ. Főépítésve­­zet­tí cége. Fizetés: megegyezés szerint. Jelentkezés? csak írás­ban. részletes ííitéfétiaj/Zai én fizetés! igén­ rin­­gjei üléssel: ttád­. Vásárhely, Pontafiók: JUJ címre. LÖRISICI Pttttó felvételt­ hir­det 15 éven felüli lányok részére. % betanulási idő 1 hónap. Ke­­­reset 1i50—?60tt Ft* a betanultus után. Vidéki lányok részére szál-»­tást biztosítunk. Cím* fív. í-st­­ríncf (J,vár,. 1183 midapest. Gyöm­­rői HI 85—9­. A H/12JVTEHI il'ÚS’S. pályá­zatot hirdet a Magyanos köz­­pontjában levő 14. sz. vegyesbolt OOVmA állca betöltésére. Pályázati feltételek: az­­ 1977. «k. M. sz. rendeletben foglal­tak. Részletes felvilágosítás az­­FI.tSZ kereskedelmi osztályán (Szentes, Iskola ». 1. sz.). A pályázatok*­ írásban, kérjük be­adni 1973. november 111-ig. A CffiC S­EM OOTTHON (Vá­­sárhely, Várpilfov út 10.) varró­női és konyhai dolgozót keres felvételre a Munkavállalók figyelmébe! Felveszünk .18 éves kortól december 3-án induló 8 hetes ,1—100-as tánctatpantraktor- vezető tanfolyamra jelentkezőkot Cím: Tiszántúli Talajjavító és Talajvédelmi Vállalat Békés és Csongrád megyei Irodája, 354­1 Szarvas. r A MÁV S­ze­­gedi Pályafenntartási Főnökség értesíti az érdekelteket. Siker pályakarbantartási munkák végzése miatt . az alábbi helyeken: közút és vasút keresztezését A FORGALOM ELÖL 40 PERC IDŐTARTAMRA lezárja Budapest—szegedi vasútvonal és kiskurimajsa— k­ötelek­—sövényházi összek­ötő út november 13- án, 7—8 óra között; balástya—forráskút­ össze­kötő int november 14-én, 13—linóra között; sün,­dorfalva—zsombói öss­zekötő út november 19-én, 7— 8 óra között; neszürjhegy—szegedi összekötő út november 20-án, 8—0 óra között; szatymaz— toiskundorpasmai összekötő út november 21-én, 8— 0 óra között: kiskunhalas—kiskundorozsma— szegedi út november 22-én, 8—9 óra között. Kérjük, hogy a fenti időpontokban a felsorolt útke­­r­esztesővtés pk­et­ kerüljék el, és a megfelelő terelőuta­­kat vegyék igénybe. CIVASZHIrtEK Mély fájdalommal közöljük, hogy szeretett jó férj, édesapa, nagyapa, dédapa ón rokon. BERTA SÁNDOR, Szántó K- dános u. 103. sz. ililayi lakok 92 éves korában elhunyt. Temetése ma du. 1 órakor lesz a vásár­­­helyi Kbusos-temet­ben, a­­ gyászoló család.­­ Fájdalommal tudatjuk, hogy szeretett édesanyánk, nagymama ott rokon. özv. KISS KÁROLYNÉ: Kárái Etelka hosszú szenvedés után 73 éves korában elhunyt. Temetése f. hó 14-én du. 3 óra­kor lesz a ref. Ötemető ravata­­lozójából, A­dy a szóló család, Makó. Fajú szívvel tudatjuk, hogy szeretett férjem, édesapám, nagyapánk, IKENNUH LUKÁCS FERENC súlyos szenvedés után elhunyt. Temetése 1. hó 14-én 3. órakor lesz a Kálvária reme­­sében. A gyászoló család. KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁNAK Fájó sifiívvel mondunk köszö­netet mindazon rokonoknak, jó­­ barátoknak, ismerősüknek, szőm­­­a­szádoknak, akik szeretett fér­jem, testvérem, neveltfiam, édesapánk, nagyapánk, SZABÓ SÁNDOR temetésén megjelen­tek, sírjára koszorút, virágot helyeztek, részvétükkel fájdal­munkon enyhíteni igyekeztek. A gyászoló­d--gálád. Szentes. Köszönetet mondunk a roko­noknak, ismerősöknek, szomszé­doknak, és mindazoknak, akik felejthetetlen halottunk. DEZ­SŐ MIHÁLYNÉ Török Julianna te­metésén megjelentek, sírjára ko­szorút, virágot helyeztek és rész­vétükkel fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek. Hanau», ferji & gyermekei Vásárhely, Vajda u. I. » /.mon mondu,nk hálás köszö­netét, mindazon rokonoknak, is­­merősöknek, jó szomszédoknak, akik felejthetetlen édesanyánk. CSER­NA AJIN­ALVNL’ Balogh Anna temetését­ megjelentek, sírjára koszorút, virágot helyez­tek és részvétü­kkel velünk együttéreztek. Külön mondunk köszönetet a szép búcsúbeszé­dért és énekekért, az V. ker. pánalapszervezet, a városi sporfelüg­yelőség, a­­Wellspond SK elnökségének és a kézilabda­­csapat tagjainak. A gyászoló család, Vásárhely, Vörös Lobogó u. fl­. 7 KÖZLEMÉNYEK Személygépkocsi-vezetői tan- iyen az időszakos gépkocsi­folyam indul 1973. november vizsgáztatás minden estzörte- 20-i kezdettel a Vásárhelyi Autó- kön­yö­nös jelentkezés esetén klubnál. Jelentkezés: Lenin u. leh­etséges. 13. .v A Magyar Autóklub újból Autóklub hírek* fré Psitlíiv megkezdi a kerékpárosok Autohiva hirel. Ertesátjuk KRESZ-ok­tatását Vásárhelyen. Klubtagjainkat, hogy Vásárhe. Jelentkezés: Lenin u. S3. x