Csongrád Megyei Hírlap, 1977. március (22. évfolyam, 50-76. szám)

1977-03-08 / 56. szám

­ 1977. MÁRCIUS 8.,­­ KEDD Zoltán napja A Nap kel ,6 óra 12 perckor, és nyugszik 7 óra 39 perc­kor. A Hold kel 21 óra 19 perckor, és nyugszik 7 óra 21 eerekor. MEGNÖVEKSZIK A FELHŐZET Várható időjárás n­a estig: Időnként kissé megnövekvő fel­hőzet, valószínűleg eső nélkül. Mérsékelt, napközben időnként megélénkülő, változó irányú szél. Várható legmagasabb nappali hő­mérséklet ma: 12—17 fok között. MOZI Csongrád: Szabadság: Régi idők rock-zenéje. Színes amerikai film. Másf­él helyárral! Kezdés: fél 4, fél 6 és háromnegyed 8-kor. Vásárhely: Dáké: Felkelők ál­ruhában. Színes NDK film. Kez­dés- tél 4 és háromnegyed 6-kor. A ho­sszútávfutó magányossága. Angol film: 18 éven felülieknek! Kezdés: este 8 órakor. Terv: Her­bai ésfürdői emlék. Színes magyar film. 14 éven felülieknek! Kezdés: 3, negyed 6 és fél 8-kor. Makó: Vörös Csillag: A rendőr­nő. Színes olasz film. 16 éven fe­lülieknek! Felemelt helyáiTali Kezdés: háromnegyed 6 és 8 óra­kor. Szabadság: Kerge dolgok. Színes szovjet filmvígjáték. Kez­dés: negyed 6 és fél 8-kor. Szentes: Szabadság: Miért öl­nek meg egy bírót? Színes olasz film. 16 éven felülieknek­! Kezelés: 4, 6 és negyed 9-kor. Szeged: Szabadság: Duroc, a katona. Színes francia film. Fel­emelt helyárral! Kezdés: fél 4, há­romnegyed 6 és 8 órakor. Fáklya: Rövidfilm-összeállítás. Iskolamo­zi. Kezdés: délután fél 3-kor. Vö­rös Csillag: Duroc, a katona. Szí­nes francia film. Felemelt hetyar­­ral! Kezdés: délelőtt 10-kor. Pók foci. Színes magyar filmszatíra. Kezdés: negyed 4, fél 6 és­ három­negyed 8-kor. TV-MŰSOR MAGYAR TELEVÍZIÓ 7.59 Tv-torna. 8.05 ITV: Élővilág. (Alt. isk. 8. oszt.) A látás és hal­lás szerved. 9.00 Énekeljünk együtt! 9.05 Környezetismeret. (Alt. isk. 4. oszt.) A ló. 11.05 Tör­ténelem. (Alt. isk. 6. oszt.) A meg­hódított óceán. 11.40 Nyelvi to­vábbképzés orosz tanároknak: A ma óvodánkban. 12.05 Földrajz. (Alt. isk. 5. oszt.) Cseh Szlovákia. 13.05 Élővilág. (Um.) 14.00 Énekel­­jü­nk együtt! (Ism.) 14.05 Környe­zetismeret. (Ism.) 15.35 Nyelvi to­vábbképzés orosz tanároknak. (Ism.) 15.55 Történelem­ (Ism.) 16.43 Hírek. 16.50 Földrajz. (Ism.) 17.20 Játék a betűkkel. 17.45 Min­denki iskolája. 3. Kémia. Kémiai jelölések. 17.15 4. Irodalom. „Em­berséget az embernek, magyar­ságot a magyarnak”. 18.45 „A mindenséggel mérd magad .. .” Három arckép. A pécsi körzeti stúdió műsora. 19.15 Esti­ mese. 19.20 Tv-torna. 19.30 Tv-híradó. 20.00 Örökbefogadás. Magyar film. 21.20 Csak ülök és mesélek. Vit­­ray Tamás műsora. 22.25 Tv-hír­­adó 3. 2. MŰSOR 20.00 A tenger titkai. Ismeretter­jesztő filmsorozat: VI/2. rész: Del­finek. 20.50 Tv-hira­dó 2. 21.10 Au­tó-motor sport. 21.30 A Dibbeds­­dapp mulató. Magyarul beszélő NSZK tévéfilm. JUGOSZLÁV TELEVÍZIÓ 17.10 Magyar nyelvű tv-napló. 17.45 A természet Japánban. 18.15 Válogatás más tv-központok mű­sorából 18.45 A zenei ifjúság nem­zetközi vetélkedője. 20.00 Nyitott képernyő. 20.50 Akciók 21.00 Gyúj­tópontban. 3. MŰSOR 1&JOO Jahorina: Síelő Európa­kupa. 18.45 A­­róka — természeti film. 19.00 »Szórakoztató műsor. 20.00 Egy éjszaka, amely felkel­tette Amerikát — dokumentum­­dráma. 21.00 Huszonnégy óra. 21.20 Ifjúsági dzsessz-klub. 21.15 Tudo­mányos műsor. ÚJVIDÉKI TELEVÍZIÓ 17.10 Tv-híradó L. kiadás — ma­gyarul. 17.45 A tudomány az em­beriség szolgálatában. — Az em­ber és a sugárzás. 18.45 Gyerekek a közlekedésben — magyar nyelvű műsor. 18.45 Népszerű zene. — A zeneked­velő ifjúság nemzetközi vetélkedője. 19.15 Jó éjszakát gye­rekek! — Meseműsor. 19.30 Tv-hír­­adó, 2. kiadás. — Magyarul­ 20.15 A kosmaji lány. — Hazai játék­film. (Magyar nyelvű felirattal.) ROMÁN TELEVÍZIÓ 15.00 Iskola-tv. 15.30 Angol nyelv­­oktatás. 16.05 Költészet. 16.13 Szí­riai képek. 17.15 Dokumentum­­film. 17.50 A nőik nemzetközi nap­­ján. 18.20 A legkisebbeknek. 18.30 Tv-híradó. 19.40 Román színházi est. 21.20 Tv-híradó. SZÍNHÁZ A Szegedi Nemzeti Színház mű­sora: Az ezernevű lány. Tv-maci­­bérlet. Kezdés: délután 3 órakor. Este 7 órai kezdettel: Falstaff. Kodály-bérlet. A Kisszínházban nincs előadás. Eredmények — táblázatok nb n. Fűzfő—SZMTE 2:2 (1:1), Komló —Ózd 1:0 (0:0), Budafok—Szekszárd 0:0,Ganz-MÁVAG—Oroszlány 0:0, Volán-Eger 3:1 (1:1), V. Izzó- BVSC 1:0 (1:0), Székesfehérvári MÁV—Pécsi MSC 3:1 (1:1), DVSC­­MÁV DAC 2:1 (1:1),­ Olajbányász -Várpalota 1:0 (1:0), Szolnoki Délkeleti csoport Nagyszénás—Törökszentmiklós 8:8, Békéscsabai TASK-EPGÉP 1:6 (0:0), Kiskunhalas—Jánoshal­mai:1 (1:0), Kecskeméti TE—Láng Vasas 1:0 (0:0), Lehel SC-Honvéd Bem J. SE 1:0 (1:0), Szarvas- Kecskeméti SC 4:3 (1:2), Gyula— BOSZOV OH). 1. Szarvas 23 17 4 2 69-23 38 L MÁV DAC —Debreceni VSC 1:2 2 1 2. Budafok—Szekszárd 0:0 x 3. Fűzfő-Szolnoki MTI 2:2 x 1 4. BVSCVasas Izzó 0:1 2 1 5. Székesfehérvári MÁV -Pécsi MSC 3:1 1 1 8. Szolnoki MÁV­­ -Kossuth KFSE 1:0 1 7. Várpalota—Nagykanizsa 0:1 2 1­­ 8. Catanzaro—Juventus 0:2 2 9. Cesena-Internacionale 0:0 x r 19. Foggia-Bologvia 1:0 1 , 11. Genoa—Perugia 0:0 x 12. Milan—Napoli 1:1 x r 13. Torino—Fiorentina 29) 1 , 14. Catania—Lancrossi 0:1 2 c ’ A .Sportfogadási és Lottó Igaz-­­ hatóság közlése szerint a 10. heti Játékhéten 13 plusz 1 találatos 2 szelvény nem volt 13 találatosok , szám­a 2 darab, nyereményü­k e egyébként 717 828 forint 13 találat­­­to­sok száma, 75 darab, nyeremé­nyük egyenként 12 761 forint. 11 találatosok száma 1030 darab, 929 forin­t a­­nyeremény. 10 találatosok száma 9629 darab, 166 forint a nye­remény. (MTI) | ■ , ... _ ( Sakk Portisch előnyben " 1 . Mint ismeretes, , szom-, tiatan-r az első találkozó ered­ményét megismételve, nem­ ,­zetközi nagymesterünk a­­ 80. lépésben feladásra kény-­­ szerí­tette ellenfelét, így is-­­­mét egypontos előnyt szer-­­­zett: Portisch—Larsen 2,5:1,5. A megyei II. osztályú labdarúgó­csapatok Felszabadulási Kupájának első mérkőzését játszották a csapatok. A hat találkozón meglepetésnek szá­mít, hogy Bordányban a Kistelek 6 m­­es vereséget szenvedett, valamint az is,­ hogy Nagymágocson szerzett biz­tos győzelmet a székkutasi csapat. A Szegedi Volán a Szőreg elleni talál­kozóra csak 9 játékossal utazott. Székkutas—Nagymágocs 3:1 (3:0). Nagymágocs, 200 néző, vezette: Köböl. A vendégcsapat lépett fel támadólag, a hazai csatársor nem is tudott a saját térfelén túljutni. Az első gól szerző­je Móra, a másodiké Hódi, a harma­diké pedig Becsek volt Derekegyház—Fábiánsebestyén 3:3 MÁV-KEF SE ld) (1:0): 1. PMSC 23 13 7 3 53-19 33 2. Szív. MÁV 23 12 7 4 42-32 31 3. V. Izzó 23 11 6 6 41-29 28 4. DVSC 23 11 5 7 31-24 27 5. SZMTE 23 12 2 9 44-33 26 6. Budafok 23 10 5 8 57-41 25 7. MÁV DAC 23 IX 3 9 28-37 25 %. Olajbányász 23 9 7 7 33-32 25 9. Szekszárd 23 8 9 9 23-27 25 10. Eger 23 10 4 9 41-41 24 11. BVSC 23 7 9 7 37-35 23 12. Volán 23 7 7 8 34-30 22 13. G.­MÁVAG 23 7 8 8 35-34 23 14. KEF SE 23 9 3 11 36-35 21 15. Komló 23 8 5 10 22-30 21 16. Fűzfő 23 7 7 9 27-33 21 17. Ózd 23 7 5 11 27-35 19 18. Várpalota 2 4 7 12 23-33 15 19. St. MÁV 23 4 6 13 17-33 14 28. Oroszlány 23 3 7 13 21-55 13 NB I­. 2. ETASK 23 15 5 3 41-17 35 3. Lehel SC 23 12 9 2 31-13 33 4. Szeg. D. 23 13 4 6 42-24 30 5. ÉGMTK 23 10 8 5 53-40 23 6. EGSZÖV 23 8 10 5 41-25 26 7. Jánoshalma 23 11 4 8 33-34 26 8. Gyula 23 9 7 7 35-28 25 9. Szabó SE 23 10 4 9 27-25 24 8. KTE 23 9 6 9 35-29 24 8I. Kiskunh. 23 7 10 6 38-41 24 12. Bem SE 23 9 2 12 29-33 20 13. KSC 23 9 4 11 33-13 20 I«. Láng 23 6 7 10 28-37 19 15. Törőkínt. 23 7 4 12 24-34 18 16. EPGÉP 23 5 7 11 32-32 17 17. Cegléd 23 7 3 13 29-45 17 18. Nagyszen. 23­­ 8 11 26-48 17 19. SZVSE 23 4 3 16 24-51 11 26. Szentes 23 3 3 17 22-54 9 MEG­YEI L OSZTÁLY 1. Szent K. 16 11 3 2 34-16 25 2. HMSE 16 11 2 3 60-25 24 3. Csongrád 16 10 4 2 30-13 24 4. SZAK IS 8 2 6 29-22 18 5. Makó 16 7 4 5 29-24 13 . S. Apátfalva 16 6 3 4 26-25 13 . DELS? 16 7 4 5 20-19 18 8. Dorozsma 16­­ 6 5 27-32 16 9. KSZV SE IS 5 4 7 25-35 14 16. H. Porcelán IS 3 7 6 34-35 13­­ 11. Csanádpalota IS 6 1 9 23-28 13­­ 12. HÓDIKÖT IS 5 L 8 18-31 13 . IS. Mtadszent IS S 3 8 21-35 13 14. Alsóváros IS 9 5 8 23-35 11 15. Sándorfalva 16 4 1 11 20-30 9 . IS. Kinizsi IS IS 2 5 9 13-27 9 . Ä TOTO 10. HETI­­ TELITALÁLATA ] A labdarúgó NB III-ban: A sereghajtók újabb veresége CEGLÉDI VSE—SZENTESI VÍZMŰ 3:0 (2:0) Cegléd, vezette: Makó, 600 néző előtt. Vízmű: Albert — Benkő, Karasz, Török N­., Koncz, Török I., Németh, Ivanov, Dékány, Magyar, Fodor. Orkánszerű szélben a ha­zaiak széltől támogatva nagy erővel támadtak, mégis az első gólt a Vízmű érte el Ivanov révén, a gólt azon­ban les címén a játékveze­tő érvénytelenítette. A ha­zaiak sorozatos támadásai a 35. percben értek góllá, Nagyer 25 méterről hatal­mas lövést küldött kapura, mely a felső sarokban kö­tött ki, 1:0. A 38. percben Zsemlye szabálytalankodott Németh­tel szemben, ezért a játékvezető kiállította. A félidő befejezése előtt egy perccel növelte előnyét a hazai csapat. Lendvai 18 méteres szabadrúgása a sor­fal között utat talált a há­lóba, 2:0. Szünet után a szélről tá­mogatott Vízmű is több tá­madást vezetett, de képte­lenek voltak a hazaiak vé­delmét áttörni. A 10 em­berrel játszó Cegléd a 60. percben Kábák fejes góljával növelte előnyét. A hazaiak végig jobbak voltak, győ­zelmük a helyzeteik alap­ján nagyobb arányú is lehe­tett volna. Jók, Nagyőr (a mezőny legjobbja),­ Lendvai Bozsó és Halmi. ESMTK—S2 Pesterzsébet, 1000 néző, vezette: Lénárt. SZVSE: Gilicze — Czibe­­re, Terhes S., Tihanyi Z. Tihanyi B., Nagy, Tímár (Hajdú), Szabó, Róth, Tóth J., Takó. Az első játékrészben ki­egyenlített küzdelem folyt. A szünet után nagy fölénybe ZSE 5H­ (1:0) került hazaiak Fritz 2, Kecs­kés, Druzsin és Steinbesszer (II-esből) szerzett góljaival ilyen arányban is megérde­melten nyertek a Szabó és Nagy kiállításával 9 főre ol­vadt SZVSE ellen. A szege­di együttesből csupán Ter­hes S. és Takó játszott át­lagon felül. SZ. DÓZSA—HONVÉD SZABÓ LAJOS SE 5:0 (3d)) Szeged, 1000 néző, vezet­te: Mile. Sz. Dózsa: Tóth — Ződi, Bíró, Kakuszi, Emődi dr., Csömör (Szeghalmi), Pócsik, Nagy I., Szamosszegi (Nyá­ri), Veres, Kanász. Már a 40. másodpercben megszerezte a vezetést a Dózsa: Kakuszi hosszú át­adását Veres lekezelte és egy lépés után 14 méterről kapura lőtt, a labda a köz­beavatkozni igyekvő Klé­­ninger lábán irányt változ­tatott, és a bal alsó sarok­ba vágódott. 1:0. A nagy kedvvel játszó hazai­ak a 17. percben növelték előnyüket: Ződi vezette fel a labdát a jobboldalon, be­adására Veres jó ütemben érkezett, s a labdát a háló­ba bombázta, 2:0. A soroza­tos szegedi támadások a 34. percben újabb gólt ered­ményeztek: Kanász a gól­vonalról sem tudta a háló­ba kotorni a labdát, azon­ban Dávid röviden szaba­dított fel, a labda a balol­dalra keveredett Szamossze­gi elé került, akinek lövése a baloldali kapufa tövéről a hálóba vágódott, 3d). A szünetig mindkét kapu előtt adódott egy-egy helyzet, a 39. percben Szegi ravaszul pörgetett lövését Tóth a gól­vonalról mentette lábbal szögletre, majd formás Ve­rest A Szeghalmi­ adogatás után Veres lövése nyomán a labda kevéssel suhant el a bal alsó sarok mellett A második félidőben már kiegyenlítettebb játék folyt, azonban csak a Dózsa-tá­­madások jelentettek veszélyt a kapura. A 67. percben Nagy I. gyors elfutás utáni beadását­­ Csömör értékesí­tette, 4:0. Kevéssel a befe­jezés előtt Pócsik távoli lö­vését Győrfi csak kiütni tudta, s Kanász az eléje kerülő labdát nagy erővel a hálóba továbbította. ( H). Jó és eredményes játék­kal rukkolt ki a Magyart és Pipiczet nélkülöző Dózsa. A gyorsan megszerzett ve­zető gól után már csak a lilák győzelmének aránya volt kérdéses. A vendégcsa­pat mondhatni alárendelt szerepet játszott, csupán a második játékrészben ve­zetett néhány veszélyes tá­madást, de ezek is elakad­tak már a szegedi 16-os előtt Kitűnt: Veres (a me­zőny legjobbja), Ződi, Bíró, Szamosszegi, Kanász. A ven­dégcsapatból senkit sem le­het kiemelni. A megyei I. osztályban: A papírforma érvényesült Makói SozsE—Apátfalva 1:1­­ :0) Makó, 800 néző, vezette: Tajti. Orkánszerű szélben kezdődött a két szomszéd vár rangadó mérkőzése. Az első percek eseménytelen mezőnyjátékkal teltek el. Azután csapkodó játék folyt, a szél „főszereplésé­vel”. A 38. percben Székely betört a 16-oson belülre, Varga II. szerelését a játék­vezető szabálytalannak mi­nősítette, s 11-est ítélt. A büntetőt Gyömbér helyezte a jobb sarokba, 1:0. Szünet után a vendégeket támogatta a szél. A 49. perc­ben Varga I. 18 méteres lö­vését Tóth a bal felső sa-a­rokból ütötte szögletre.­­ A 85. percben Varga III. cselezte magát a 16-oson be­lülre, az alapvonalnál Ba­­ranyi becsúszva küldte a labdát szögletre, a játékve­zető itt is szabálytalanságot látott, 11-est ítélt. Vári bün­tetőrúgását Tóth kiütötte, azonban Vári másodszorra nem hibázott, 1:1. A mérkőzés első felében a nagy szél miatt nem ala­kult ki jó játék. A második félidőre csökkent a szél erős­sége, izgalmasabbá vált a játék, mely végül is igazsá­gos eredménnyel végző­dött. Ifjúságiak: MSVSE— Apátfalva 1:0, Szentesi Kinizsi—Szegedi Kinizsi Húsos 1:0 (0:0) Szentes, vezette: Práger. Rendkívül alacsony színvo­nalú­ mérkőzésen a hazai csapat nehezen tudta le­győzni a lelkesebben ját­szó ellenfelét. Az első fél­idő eseménytelen játéka után a második játékrész 50. per­cében Kádár 25 méterről nagy lövést küldött kapura, melyet a kapufa hárított. Két perc múlva megszerez­­­­te a mérkőzés egyetlen gól-­­­ját a hazai csapat: bal ol­­­­dali támadás végén a ven-­­­dégcsapat védője kézzel­­ ütött a labdába, a büntető-­­ területen belül. A büntetőt Orgovány értékesítette. A­­ 75. percben Szilágyi tiszta helyzetben egyenlítési alkal­ ,­mat szalasztott el. Sándorfalva—HÓDIKÖT 3:0­­ (1:0) Sándorfalva, 300 néző, vez­­­tette: Zsemberi. A hazai c­­sapat kezdeményezett töb­­b­­et, s már az 5. percben 11- essel Kiss megszerezte a ve­­zetést. A második 45 perc­­■e elfáradt a vásárhelyi­­­­gyüttes, s ha a hazai csa­­p­atsor nem ügyetlenkedett­­­­olna el annyi gólhelyzetet, a akár nagyobb arányban is g­­yőzhettek volna. Góllövők: z­­iss, Fülöp és Magyari­a Alsóváros—Mindszent­­ 2­­ 0 (OH)) , Szeged, 300 néző, vezete­te­­e: Téli. Az első félidő ha­zai fölénnyel telt el, sok gól­helyzet maradt kihaszná­latlanul. A mindszenti vé­delem a második félidő 55. percében nem bírta a nagy nyomást, s Konkoly meg-­­szerezte a hazai csapat el­ső gólját. Újabb, a 80. perc­ben esett, amikoris szöglet­rúgás után Hegyközi talált a hálóba. Az Alsóváros jobb kondícióban, végig fölény­ben játszott Ifjúságiak: Mindszent—Alsóváros 1:0. Csanádpalota—Szegedi Spartacus 1:0 (0:0) Szeged, 200 néző, vezette: Pál Az első 45 percben a Spartacus játszott mezőny­fölényben, a csanádpalotaiak csak szórványosan jutottak el a Spartacus kapujáig. A második félidőben a vendé­gek a széltől támogatva fö­lénybe kerültek, a játék el­durvult, amelynek három kiállítás lett az eredménye — 2 palotai és egy Sparta­­cus-játékos. — A 9 fővel játszó palotaiak a befejezés előtt 5 perccel a győzelmet jelentő gólt is megszerez­ték. HMSE—KSZV SE 4:2 (2Hz) Szeged, 300 néző, vezet­­te: Bubori. A mély talajú pályához jobban alkalmaz­kodó HMSE nagy fölényt sarcolt ki, s már a 15. perc­ben 2:0-ás vezetést szer­­zett. A szünet után az 53. és­­ 63. percben tovább növel­ték előnyüket, amelyet a­z XSZV SE-nek csak csökken­eni sikerült. A H. Porcelán—Kiskundo­rozsma mérkőzést a CSLSZ — mivel a vásárhelyi együt­tes későn jelentette be a kezdési időpontot — a Kis­­kundorozsma javára ítél­te 3:0-ás gólaránnyal a két pontot. Csongrádi KSSK—DÉLÉP 3. (ld) 600 néző, vezette: Vereb. A szélről támogatott DÉ­LÉP vezette az első táma­dást, de Zádori csúnyán mellé lőtt A 16. percben ártalmatlannak látszó ha­zai támadás futott a pálya jobb oldalán, és a hibázó DÉLÉP-védelem mellett Ja­­nicsák I. megszerezte a mér­kőzés első gólját A csong­rádiak öröme csak két per­cig tartott, mert Halasi 25 méteres szabadrúgását e szél a helyiek hálójába se­gítette, 1:1. Szünet után nagy lendülettel kezdtek a csongrádiak, és a 70. perc­ben Bori jobboldali be­adását a jókor érkező Ja­ni csak 1. lőtte a hálóba, 2:1. Újrakezdés után a 73. percben Kornfeld hozta helyzetbe Borit, akinek lö­vése a hálóban kötött ki, 3:1. A 75. percben Kovács hosszú sarokba tartó lövé­sét védte Varga. Végig küz­delmes mérkőzést vívott a két csapat. A második fél­­idő tervszerű játékával megérdemelt csongrádi győ­zelem született. Patócs (HMSE) fehér mezben, sokszor megzavarta a KSZV SE vé­­­­dőit­ (Fotó: Gyenes Kálmán) Felszabadulási Kupa (2­-0). Derekegyház, 200 néző, vezette: Papp. Az első félidőben a szélről tá­mogatott hazai csapat szerzett kétgó­los előnyt. Fordulás után ugyanez is­métlődött meg a másik oldalon, így sikerült az egyenlítés, majd ismét De­rekegyház szerzett vezetést, amelyet az utolsó percben egyenlített ki a Fá­biánsebestyén. Ferencszállás—Pitvaros 0:0. Ferenc­­szállás, 200 néző, vezette: Kovács. Az első félidőben a pitvarosiak, a máso­dikban pedig a hazaiak játszottak fö­lényben. A vendégcsapat 11-est hibá­zott. Bordány—Kistelek 6:1 (3:1). Bor­­dány, 250 néző, vezette: Kubatovics. A hazai együttes biztos győzelmet aratott a kissé könnyelműen játszó vendégek felett. A bordányi középcsa­tár, Székely kitűnő teljesítménnyel öt gól szerzett Szőreg—Volán 4:0 (2:0). Szőreg, 100 néző, vezette: Kunszabó. A Szegedi Volán kilenc játékossal állt ki, és így a hazai csapat győzelme nem volt két­séges. Algyő—Mórahalom 3:1 (2:1). Algyő, 200 néző, vezette: Varró. A jobb csa­patjátékot produkáló hazai együttes megérdemelt győzelmet aratott Szerdán MNK SZEOL-AK —Tatabánya Március 9-én, szerdán a Magyar Népköztársasági Ku­páért az utolsó csoportmér­kőzésekre kerül sor. Így e héten kialakul a négyes dön­tő mezőnye. A III. csoport­ban a Szegedi EOL-AK a Tisza-parti stadionban a Ta­tabánya együttesét fogad­ja. A mérkőzés kezdési idő­pontja 14.30. A klub elnöksége érte­síti a szurkolókat, hogy az elmúlt évi belépők már­ciusban már nem érvénye­sek. CSONGRÁD MEGYEI ELlíZIÓ Az MSZMP Csongrád megyei BizottságágaSí Mpjk Főszerkesztő: RÁCZ LAJOS Főszerkesztő-hetvenes: NAGY PÁL Szerkesztőség- 6749 Szeged Magyar Tanácsköztársaság díja ML Telefon: 12-633 főszerkesztő­ 12-825, éjszakai ügyeleti telefon- 12-422, Telex: 082 282 Vidéki szerkesztőségek: 8800 Hódmezővásárhely Tanácsház fszt 15 Jelewwv: 11­ 988 és 11-919 6900 Makó. Felszabadulás útja 3 Telefon: 44 6600 Szen­tes, Kossuth tér 6 Telefon 470 6640 Csongrád. Felszabadulás útja 2-4. Telefon: 312. A lap megjelenik hétfő kivételével mindennap. Kiadja a Csongrád megyei Laoklade vállalat Felelős kiadó- KOVÁCS LÁSZLÓ Kiadóhivatal: 6740 Szeged. Mae vaj ranaestöztársaság útja 38 Telefon- 12-633 és 13-130 A lapot terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármely postahivatalban és a Posta Kiszpomt Hírlap Irodánál Előfizetési dí­j egy hónapra: 20 forint A Lapot a Szegedi Nyomda készíti 6720 Szeged, Bajcsy-Zs­inszky u 28 Telefon­­is­ta. Nyomda igazgató: DOBÓ JÓZSOF Indexszám: 25 052 ISSN: 0133-0101.