Csongrád Megyei Hírlap, 1979. április (24. évfolyam, 77-100. szám)

1979-04-10 / 83. szám

Ifjjúgárdisták­övészversenye Szetteben, az MHSZ Etelka sori lőterén rendezték meg szombaton az ifjúgárdisták lövészversenyét. A járási, vá­rosi versenyek legjobb csa­patai versengtek kispuska és légpisztoly kategóriában. Te­nk László, az Ifjú Gárda megyei parancsnoka köszön­tötte az egybegyűlt fiatalo­kat és a meghívott vendége­ket, köztük Bódi Györgyöt, a KISZ megyei bizottsága első titkárát és Nagy Ferenc őr­nagyot, az MHSZ megyei tit­kárhelyettesét, aki a verseny végeztével átadta a győzte­seknek járó jutalmakat.­­ A csapat- és egyéni verse­nyek győztesei képviselik majd megyénk ifjúgondistáit Budapesten, az országos dön­tőn, melyet május 6-án ren­deznek meg. Eredmények. Kispuska. Férfi­ak: 1_ Balogh (Szeged) 90, 2. Jerne (Szeged) 86, 3. Gergely ( Szeged) 85 köregységgel. Nők: 1 Miklós (Szeged) 80, 2. Árgyel­­l Monté (Szentes) 59, 3. Rehák­ (Vá­sárhely) 31 köregységgel. Csapat­­verseny: K­. Szeged 644, 2. Csong­­szád 407, 3. Szegedi járás 482 kör­­egység. Légpisztoly. Férfiak: L Bazs. (Szeged) 84 egység, 2. Miklós (Szeged) 80, 3. Zsódi (Szeged) 70 Kö­regységgel Nők: 1. Katona. (Szeged) 83 köregység. Csapat­­verseny: 1. Szeged 313, 2. Csong­­rád 315, 3. Vásárhely 833 köregy­­séggel Biztos magyar győzelem A Szegedi Volán Napos úti pályáján ke­rült sor vasárnap a Magyarországi NDK válogatott salakmotorverseny második for­dulójára. Szombaton a két válogatott Nyíregyházán mérte össze erejét, s ott 54:23 arányú magyar győzelem született. Válogatottunk Szegeden is hasonló fö­lénnyel utasította maga mögé az időjárás miatt az idén másodszor nyeregbe ülő NDK-beli motorversenyzőket. Az ered­mény: Magyarország—NDK 54:24, így te­hát a június 14—17. között az NDK-ban sorra kerülő visszavágóra válogatottunk szinte behozhatatlan előnnyel utazik el. A mintegy 3 ezer főnyi közönség igazán jó motorozást láthatott, különösen a tava­lyi magyar bajnok, Sziráczki István, a ki­tűnő formában levő Mészáros, valamint a hazai közönség kedvence. Farkas, rutinos motorozással utasította maga mögé a most gyengébb teljesítményt nyújtó NDK-beli versenyzőket. A tizenhárom futam közül mindössze egyben született vendéggyőze­lem. A magyarok közül Mészáros és Szi­ráczki 4—4, Farkas és Oreskó pedig két­­két győzelemmel járult hozzá a szép siker­hez. A magyar pontszerzők: Mészáros, Sziráczki 12—12, Farkas 10, Oreskó 9, a vendégek legeredményesebbje Bener, 8 ponttal volt. A találkozó végén az egyéni helyezések eldöntésére került sor. A tét, a Szegedi Volán SC által felajánlott különdíjak vol­tak. Miután Mészáros rajtszalagot szakí­tott, ezzel kizárta magát a versenyből, így Sziráczki István, a tavalyi Európa-bajnok­­ság döntőse tetemes előnnyel utasította maga mellé két NDK-beli ellenfelét , Mellt és Bewert. A verseny végén Nádasdi János, a Ma­gyar Autó- és Motorsport Szövetség salak­­motor-bizottságának vezetője a következő­képpen értékelte válogatottunk első ta­lálkozóit: — Három éve rendszeresen megren­dezzük a két ország motorosainak találko­zóját. Az NDK versenyzőinek ez az egyik legnagyobb összecsapást jelentette, hiszen az ő válogatottjuk nem vesz részt világ­­bajnokságon. Minden verseny oda-vissza­­vágó alapon kerül megrendezésre, és bele­számít a végső értékelésbe. Most tetemes előnyt sikerült válogatottunknak szerezni, de mégsem lehetünk biztosak a győzel­münkben, hiszen tavaly 36 pontos előny­­nyel érkeztünk az NDK-ba, és kétpontos vereséget szenvedtünk. " Versenyzőinknek ez a kétnapos, elég nagy megterhelést jelentő verseny jó erő­próba volt a világbajnokság előtt, s az elő­ször számba vett két tehetséges fiatal, a szegedi Farkas és a debreceni Juhász, nem vallott szégyent. Április 22-én a csehszlo­vákiai Zsamovicében találkoznak a világ legjobb salakmotorosai". Ezen, mivel ez az első selejtező, Berecz, Támcsa és Jakab­­ képviseli Magyarország színeit. Bízunk benne, hogy a szeptember 2-án Chorzow­­ban sorra kerülő világbajnoki döntőn ma­gyar versenyző is rajthoz állhat — mon­dotta a szakember. V * Április 16-án, csütörtökön délután 16 órakor, Szegeden, a Napos úti pályán a Szegedi és Békési Volán—Borsodi Volán csapatbajnoki versenyre kerül sor. ­ Eredmények — táblázatok NB TI KELETI CSOPORT Békéscsabai TASK-MVSC S-­ Papp J. SE-DMTE 3-0 (2-0), DVSC—Borsodi B. 4-0 (1-0), Szol­noki MÁV-Gyöngyös 1-0­­ Szo­noki MTE—Lehel SC 3-1 (1-0), S­asa­rvaet—Lénán­város 3-0 (2-0), Nyíregyház­a—Cryuna 2-0 (K-F), Sziajbó L. SE—­Kisvárda 3-0 (2-0) ,Eger-Kazincbarcika 3-2 (2-1­). KÖZÉPCSOPORT BV­SC-22. sz. Volán 0-0, Bp. S­parr­tta­c­us—Halas­s­a­gy­a­rmart 0- 0, Bem J. SE—Budafok 2-1 (0-1), KSC—Vasas Ikarus 3-1* (2-1), P­énzügyőr—Dunaújvárró­ S.­ É. 1-0 (iVo), Dunakeszi—Kossuth KFSE 2-0 (1-0), BKV Előre-Vác 1-0 0-0): 1. Volán 26 15 7 4 40-20 37 14. Spara Pistoiese 1-1 x A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 14. já­tékhéten 13 plusz 1 t­alálatos szel­vény nem volt. A nyeremények az illeték levonása után a követ­kezők : 1,2 t,a­lá­latos szelvény 71 darab, nyereményük egyenként 45 1410 forint, 11 találatos szelvény 1208 darab, nyereményük egyen­ként 110611 forint,­­a 10 találatos szelvények száma 16 926 darab, nyereményük egyenként 176 fő­sig­.­­M­TV ÓZD—HMSE 5-0 (3-0) Ózd, 2000 néző, vezette: Bodó. HMSE: Kelemen — Lan­­csa, Magyar, Tóth, Zielbau­er — Antal, Bálint dr, Tö­rök (Patócs a 62. percben) — Kovács, Pethő (Mészáros a 75. percben), Nádasdi, Esőtől áztatott, mély tala­jú játéktér fogadta a csapa­tokat. Az első 5 perc óvatos mezőnyjátékkal telt el. A 7. percben Bácskai I. a jobb oldalon a 16-os oldalvonalá­nál kapott labdát, beadása az őrizetlenül maradt Kony­ha elé került, aki 6 méter­ről a kapu közepébe lőtt, 1-0. A vezető gól után is a hazaiak maradtak támadás­ban. A 20. percben Fükő II. bal oldalról keresztbe lőtt labdája a jobb oldali kapu­fáról vágódott a mezőnybe. A 30. percben bal oldali szögletrúgás után Bácskai II. elé pattant a labda, aki az alapvonal közeléből be­adott, és Bácskai I. lövése a kapufáról a hálóba vágó­dott. 2-0. A 30. percben Konyha átadásával a lesen levő Tóth kiugrott a védők közül, majd a vetődő Kele­men mellett a kapuba lőtt, 3-0. Fordulás után is a hazaiak irányítottak, és az 56. perc­ben növelték előnyüket: Bacska I. lövése Kelemenről Gulyás elé pattant, aki az üres kapuba továbbított, 4-0. A hazaiak a negyedik góljuk után kiengedtek, így feljött a HMSE. A 61. percben Lancsa a jobb oldalon elfu­tott, beadását azonban Ná­dasdi elügyetlenkedte. A 74. percben Zielbauer Antalhoz játszott, ő középre lőtte a labdát, Pethő fejesét azon­ban Fekete bravúrral véd­te. A 80. percben Mészáros beadását Patócs két lépésről a kapus kezébe fejelte. A 88. percben egy gyors ellen­támadásnál Konyha labdá­jával Munkácsi kiugrott a vásárhelyi védők közül, és a kimozduló Kelemen fölött a hálóba lőtt. 5-0. Közepes színvonalú talál­kozón a hazai csapat többet támadott, és kihasználta szinte minden gólszerzési lehetőségét. Jók: Fehér, Bíró, Konyha, Stanév, illetve Bálint dr., Antal. GANZ-MÁVAG— SZEOL AK 1-1 (1-0) Budapest, 2000 néző, ve­zette: Rúzsa. SZEOL AK: Újhelyi — Hevesi, Kozma III., Forgács, V. Tóth — Nahóczki, Hágel­­mann (Petró a 45. percben), Kunszt — Szeghalmi, Papp, Jernei. A szélről támogatott SZE­OL AK vezette az első tá­madásokat, de a 3. percben a hazaiak szereztek vezetést: Selenka vezette fel a labdát a jobb oldalon, s beadását a remek ütemben felugró Ja­kab a jobb felső sarokba fe­jelte, 1-1t. A szünetig jó ira­mú, élvezetes küzdelemben a szegedi csapat irányított, de a mezőnyfölényt nem tudta gólra váltani. A második játékrészt is szegedi támadások vezették be, s az 50. percben ritkán látható körülmények között esett az egyenlítő gól: a ha­zaiak középhátvédje, Bodo­­ki menteni akart, azonban felszabadító rúgása után a kapu bal oldala előtt álló Pappot találta el az erősen meglőtt labda, a szegedi kö­zépcsatárról a hálóba vágó­dott, 1-1. Jók: Bodoki, Selenka. Ja­kab, illetve Kozma III., Kunszt. SZ. DÓZSA— VOLÁN SC 2-2 (2-1) Szeged, 7000 néző, vezette: Kuti. Sz. Dózsa: Tóth — Ződi, Bíró, Emődi dr., Nagy — Pócsik, Szabó, Ladányi, Csö­mör — Szamosszegi (Pipicz a szünetben), Kun. Kezdés után a Volán ve­zette az első támadást. A szegedi védelem kétszer is röviden szabadított fel, majd Bíró szabálytalankodott a 16-os vonala előtt Szakállal szemben. A 20 méteres sza­badrúgáshoz leállított labda mögött Bene és Bartosik ké­szülődött. A Dózsa védői és Tóth kapus Benőre figyelt, de Bartosik futott a labdá­nak. Bal belsővel erősen csavart lövése után a labda a felső lécről a gólvonal mö­gé pattant, 0-1. Az első percben esett gólt hazai ro­hamok követték. A 12. perc­ben Csömör jobb oldali be­adását Nagy futtából a kapu fölé vágta. Néhány perccel­ később Kun jobb oldali be­adását az érkező balhátvéd az ötös sarkáról lőtte a kapu mellé. A 24. percben Ladá­nyi indítására Kovács kapus és Kun rajtolt. A Dózsa-csa­­tár érte előbb a labdát kicselezte Kovácsot (ké­pünkön), majd a 11-es pont közeléből az üresen maradt kapuba helyezett, 1-1. A szegedi lila-fehérek irányí­tottak a szünetig. A 34. percben Csömör bal oldali szögletrúgása után Emődi dr. fejjel Kun elé csúsztatta a labdát, aki közelről a bal alsó sarokba fejelt, 2-1. A szünet után a 47. perc­ben a szegedi kapuba ke­rült a labda: Márkus tört előre a balszélső posztján, majd az alapvonalról a ka­pu elé ívelt. A Dózsa-védők közt beugró Menyhárt lábá­ról pedig a bal alsó sarokba perdült a labda, 2-2. Az egyenlítés után változatos mezőnyjáték folyt, a kapuk felváltva kerültek veszélybe. A 65. percben Csömör bal oldali beadását Ladányi kö­zelről a kapu fölé bombázta. A 73. percben Bene ugrott ki a szegedi védők közül, beívelését Szakál 8 méterről — senkitől sem zavarva — a kapu fölé fejelte. A haj­rában mindkét csapat foko­zott gondot fordított a vé­dekezésre, s az eredmény már nem is változott. A nagyszámú nézősereg — közte több száz vásárhe­lyi — nagy iramú, színvona­las, eseménydús küzdelmet látott. A fővárosiak gyors vezető gólja után a Dózsa — kihasználva a Volán véde­kezésre összpontosító takti­káját — középpályásai jó teljesítményével tartós fö­lényben játszott a szünetig, s megérdemelten szerzett vezetést. A második játék­­részben a vendégek taktikát változtatva, felhagyva a zárt terü­let védelemmel, több ve­szélyes támadást vezettek. A végig nyílt találkozón a Dó­zsa közelebb állt a győze­lemhez. Jók, Emődi dr. Kun, Nagy, Szabó, illetve Barto­sik, Menyhárt, Hatvanger, SSENtor GOTJL A labdarúgó NB II-ben: Kiütéses HMSE-vereség Ózdon 1. DVSC 28 21 4 3 58-15 40 2. Nyíregyie 28 18 5 5 41-13 41 3. Eger 28 17 11 5 50-26 40 4. Papp SE 28 13 10 5 52-27 36 5. Kazincb. 28 14 8 6 49-26 36 6. SZMTE 28 14 6 8 41-35 34 7. DM­TE 28 12 8 8 42-33 32 8 Ózd 28 13 6 9 39-32 32 3. Szarvas 28 11 7 10 35-29 29 10. Lehel SC 28 12 5 11 38-35 29 11. Lenin T. 28 10 9 9 37-37 29 12. ETASK 28 12 3 13 38-42 27 13. HMSE 28 9 7 12 40-48 25 14. Szabó SE 28 8 7 13 23-31 23 15. Gyula 28 9 4 15 27-53 22 16. MVSC 28 5 8 15 30-45 18 17. Sze­ MÁV 28 5 7 16 24-46 17 18. Gyöngyös 28 6 5 17 20-43 17 19. Borsodi B. 28 4 6 18 26-57 14 20. Kisvárda 28 2 9 17 21-58 13 2. KKFSE 27 13 8 6 45-34 34 3. Budafok 27 12 9 6 45-32 33 4. Szegedi D. 26 11 11 4 35-26 33 5. Bem SE 27 9 12 6 33-24 30 10. B.­gyarm. 27 12 6 9 35-29 30 7. BVSC 27 9 12 6 35-36 30 8. 22. Volán 27 10 9 8 42-36 29 3. Vác 26 9 11 6 33-29 29 10. SZEOL 27 9 11 7 36-32 29 11. KSC 26 11­­ 9 30-30 28 12. O.-MAVA© 27 5 14 8 28-28 24 13. El­őre 26 8 7 11 28-27 23 14. Építők 26 6 10 10 34-35 22 15. Bp- Sport. 27 7 8 12 35-40 22 16. Pénzügyőr 26 9­­ 13 31-47 22 17. Dunakeszi 27 5 11 11 17-29 21 18. D.-ü.IV. É. 26 4 8 14 28-45 16 3.9. Ikarus 26 3 6 17 18-49 12 Szabadnapos­ Építők SC. MEGYEI I. OSZTÁLY 1. DÉLÉP SC 21 16 4 1 62-13 36 2. SZVSE 21 15 3 3 68-19 33 3. Csongrád 21 10 6 5 50-24 26 4. Makó 21 9 6 6 36-22 24 5. Mindszent 21 8 7 6 34-34 23 11. Dorozsma 21 9 5 7 26-24 23 7. Szentesi V. 21 9 4 8 36-33 22 8. H. Porcelán 21 10 2 9 44-45 22 9. Apátfalva 21 7 6 8 34-53 20 10. KODIKÖT 21 7 5 9 26-51 19 Kt. Sándorfalva 21 6 4 11 36-43 16 12. Kinizsi­ H. 21 11 4 11 25-36 16 13. KSZV SE 21 5 6 10 30-49 16 14. Kistelek 21 6 2 13 29-43 14 15. Szentesi K. 21 5 4 12 23-43 14 16. Székkutas 21 2 8 11 23-46 12 A TOTÓ 14. HETI TELITALÁLATA 1. Ganz-MÁVAG-SZEOL 1-1 x 2. Dunakeszi—KEF SE 2-0 1 3. Szegedi D.—Volán SC 2-2 x 4. KOMÉP-Dorog 1-1 x 5. Fűzfő—Kaposvár 1-1 x 11. Rákóczi SE—Komló 0-1 2 7. Avellino—Roma 0-0 x 8. Lanerossi—FiOrentina 0-1 2 9. Lazio—Catanzaro 3-1 1 10. Napoli-Torino 0-1 2 It. Cagliari-Udinese 1-0 1 12. Cesena—Pescara 0-1 2 13. Taranto-Lecce 1-1 x + 1 Kézilabda NB h Sz. Volán—Debreceni Dózsa 28-19 (15-10) Szeged, férfimérkőzés, városi sportcsarnok, 2000 néző, vezette: Ambrus, Ruszina. Sz Volán: BARTALOS Z. — Lele (5), VÁRHEGYI (S. Szabó L. (3), BUDAY (9), Baráth (2), HUBAI (4). Csere: Farkas, Oláh B., Lukács. A Volán kezdett, Baráth nyitotta meg a gólok sorát Egyenlítés után a vendégek vezettek egy-egy góllal. 7. perc: 3-4. A következő percekben viszont a szegedi együttes je­lentős előnyt szerzett, 9. perc: 9-4. Az első kétperces bünte­tést a debreceni Kordás kapta, a 22. percben. Az előnyt Hubai góljával ki is használta a Volán. Az első játékrész hajrájában Bartalos 7, 7 méterest hárított, a szegedi közle­kedésiek megérdemelten tértek ötgólos vezetéssel pihenőre. A szünet után felváltva estek a gólok, 34. perc: 17-11. Ezt követően a jól védekező szegedi csapat fokozatosan növel­te előnyét. 42. perc: 23-15, 55. perc: 26-17. A találkozó haj­rájában a vendégek igyekezete láthatóan már csak arra irá­nyult, hogy a tízgólos vereséget elkerüljék. ( A megyei I. osztályban Gólokban bővelkedő forduló SZVSE—Mindszent 5-1 (2-1) Mindszent, 100 néző, ve­zette: Szabó J. Mindszenti Gál — Elekes, Nagy, Tóth, Porkoláb, Pálinkó, Sebők, Csöngető, Pelyva, Papp, Be­­reczki (Bolvári). A lényege­sen jobb játékerőt képviselő vasutascsapat fölényes győ­zelmet aratott a tartalékosan felálló mindszentiek felett. Kinizsi Húsos— Szentesi Kinizsi 3-0 (2-6) Szeged, 100 néző, vezette: Varró. A hazaiak akár na­gyobb gólkülönbségű győzel­met is arathattak volna. Gólszerzők: Vastagh (2), Sándor I. DÉLÉP—HÓDIKÚT 5-0 (2-0) Szeged, 200 néző, vezette: Paczali. A szegedi együttes győzelme egy pillanatig sem volt kétséges. Góllövők: Kő­műves (2), Holler, Barta, Czompó. Kistelek—Apátfalva 3-0 (0-0) Kistelek, 600 néző, vezette: Asztalos. Szünet után egy­értelművé vált és gólokban is megnyilvánult a hazaiak fölénye. Gólszerzők: Kovács (2) és Végh. Székkutas—Sándorfalva 1-1 (1-0) Székkutas, 300 néző, ve­zette: Madarász. Székkutas: Baksa I., — Mózes (Balogh), Baksa II., Tamás I., Varró, Gábor, Péter, Móza, Molnár, Becsek, Tamás II. (Hódi). Az első 10 percben a hazaiak irányították a mérkőzést s a 9. percben Molnár révén vezetést szereztek. Majd fo­kozatosan magára talált a Sándorfalva, és több veszé­lyes támadást vezetett. Szü­net után is a vendégek kez­deményeztek többet, s ennek eredményeként a 69. perc­ben sikerült az egyenlítés. Szentesi Vízmű—Dorozsma 2-0 (1-0) Szentes, 300 néző, vezette: Sipos. Vízmű: Varga — Dó­ra, Magony, Szabó F., Ju­hász (Magyar), Dékány, Ká­dár, Szabó J. (Márté), Heve­si, Koncz, Boros. Nagy len­dülettel kezdett a hazai csa­pat, és már a 8. percben gólhelyzete volt, Koncz 18 méteres lövése a kapufán csattant. Hiába támadott többet, a Vízmű, gólhelyzete­it nem tudta kihasználni. Fokozatosan kiegyenlítetté vált a mérkőzés, s a vendé­gek több veszélyes támadást vezettek. A Vízmű gólját a 36. percben szerezte: Dóra beadását Koncz 15 méterről védhetetlenül lőtte a dorozs­mai kapuba, 1-0. A máso­dik félidőre valamit javult a játék színvonala, a Vízmű csatárai azonban gólhelyze­tek sorozatát hagyták ki. A mérkőzés 86. percében Koncz szabadrúgás góllal növelte a hazaiak előnyét. Alacsony színvonalú mérkőzésen a gyenge játékot mutató Víz­mű csak helyzetei alapján érdemelte meg a győzelmet OROSZ SMRS Makói SVSE—Sz. KSZV SE 1-0 (1-0) Makó, 300 néző, vezette: Németh I.. MSVSE: Tóth — Kovács, Bojtos, Berényi, Bó­di (Kiss) — Erdélyi (Bara­­nyi), Székely, Balogh-Vígh, Szilágyi, Szentpéteri, Szilvá­si Az­­első félidő lagymatag mezőnyjátékkal kezdődött, egyik csatársor sem tudott komoly helyzetet kidolgozni. A 40. percben a hazai tá­madás során az egyik szege­di védő kezét érte a labda, a játékvezető szándékosnak minősítette, s büntetőt ítélt, a 11-est Erdélyi lőtte a jobb Sarokba, 1-0. Szüne után a hazai csapat kezdeményezett valamivel többet, egyre ke­ményebbé vált a mérkőzés. Ennek eredményeként a 62. percben Erdélyi súlyosan megsérült, ölben vitték az öl­tözőbe. B. SZŐCS SÁNDOR Csongrád—H. Porcelán 2-1 (1-1) Vásárhely, 400 néző, ve­zette: Veres. H. Porcelánt Korom — Katona, Kovács, Bőnyai, Halász — Karácso­nyi Káplár I., Káplár II. —­ Megyeri, Hecskó, Juhász (Géczi dr.). Mindkét oldalon kihagyott gólhelyzetek után a 36. percben Fássy szerzett vezetést a vendégeknek: sza­badrúgást követően az oldal­vonal mellől a rövid sarokba lőtt. Újrakezdés után a Por­celán Hecskó révén egyenlí­tett. A második félidőt a ha­zaiak kezdték jobban, ha helyzeteiket kihagyták. A győztes gólt a 61. percben Janicsák szerezte. OLASZ LÁSZLÓ CSONGRÁD MEGYEI Az MSZMP Csongrád megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: RÁCZ LAJOS Főszerkesztő-helyettes: NAGY PÁL Szerkesztőség: Szeged. Tanácsköztársaság útja 10., 6740. Telefon: 12-633, főszerkesztő: 12-825, éjszakai ügyeleti telefon: 12-422. Telex: 032 282. Városi­ szerkesztőségek: Hódmezővásárhely, Tanácsház, fszt. 15., 6800. Telefon: 11-905 és 0-919. Makó, Felszabadulás útja 3., 6900. Telefon: 44. Szentes, Kossuth tér 4., 6600. Telefon: 470. Csongrád, Felszabadulás útja 2-4., 6640. Telefon: 312.­­ A lap megjelenik hétfő kivételével mindennap. Kiadja a Csongrád megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: KOVÁCS LÁSZLÓ Kiadóhivatal: Szeged. Tanácsköztársaság útja 10.. 6740. Telefon: 12-633 és 13-130 A lapot terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál is a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 30- Ft, negyedévre 90,- Ft. egy évre 380.- Ft A lapot a Szegedi Nyomda készíti. Szeged, Bajcsy-Zsilinszky u. 28., 6720. Telefon: 12­ 422. Nyomdaigazgató: DOBÓ JÓZSEF Indexszám: 25 052. ISSN: 0133-01©1.