Csongrád Megyei Hírlap, 1981. szeptember (26. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-15 / 216. szám

Stockholmban kezd a Szentesi Vízmű ismeretes, hogy a spliti Európa-ba­jnokság alkalmá­val megtörtént a vízilabda Európa Kupa és a Kupagyőz­tesek Európa Kupájának az őszi sorsolása. A résztvevő két magyar együttes közül a Vasas az Európa Kupában, a bajnokok mezőnyének selej­tezőjében Marseille-ben sze­repel. A kupagyőztesek se­lejtezőjében a Szentesi Víz­mű vízilabdacsapata Stock­holmban kezd. Eredmények —táblázatok Keleti csoport Szabó L. SE—Lehel SC (II), Debreceni K.—Szolnok 2-0, Gyula —Eger 0-1, MVSC—Kazincbarcika 1-1, Gyöngyös—Salgótarján 1-1, Papp J. SE—DVSE 1-0, Bem J. SE—Szarvas 2-2. 1. Debreceni K. 5 4-1 10- 38 MTK-VM—Építők 5-0. Ganz- MÁVAG-BKV Előre 2-0, 22. sz. Imolán—Bábolna 7-0, Budafok— Pénzügyőr 0-0, Balassagyarmat— KKFSE 5-2. KSC-MÁV Előre 1. BVSC—Dorog 0-2 2 2. Balassagyarmat—KKFSE 5-2 1 3. Kecskemét—MÁV Előre 2-2 x 4. Ajka—Sabaria 1-1 1* 2 5. Várpalota— Bauxitbányász 0'* -11. PVSK—Olajbányász 0-2 2 7. MVSC—Kazincbarcika 1-1 x 8. Gyöngyös-Salgótarján 1-1 x 9. Genoa—Torino 0-1 x 10. Udinese—Milan 0-0 x 11. Brescia—Sampdorb 2-1 * 12. Rimini—Pistoiesr 1“’ * 13. Sambenedettese—L&zío o-o x 14. Palermo—Bari 3-3 x A 37. heti totónyeremén­yek: 13 találatos­­szelvény 1 darab, amely egyben 13 plusz 1 találatos is. A nyeremény és a jutalom együttesen 2 millió 361 ezer 996 forint. 12 találatos szelvény 59 darab, nyereményük egyenként 66 ezer 017 forint. 11 találatos szelvény 167 darab, nyeremé­nyük egyenként 1362 forint. A 10 találatos szelvények száma 7621 darab, nyereményük egyen­ként 232 forint. Középcsoport Labdarúgó NB I. Videoton—II. Dózsa 1-0 (0-0). 1. Csepel 6 4 11 3-7 9 2. Rábai ETO 6 4-2 19-15 8 3. I. Dózsa 6 3 2 1 9-5 8 4. Bp. Honvéd 6 3 2 1 12- 9 8 5. NYVSC 6 3 2 1 7- 5 8 6. Videoton 6 3 1 2 13- 8 7 7. Haladás 6 3 1 2 12- 7 7 8. PMSC 6 3 1 2 9- 7 7 9. Tatabánya 6 2 3 1 12-11 7 10. Ózd 6 3 - 3 13- 8 11 11. FTC 6 3-3 11-10 6 12. DVTK 6 2 2 2 6- 8 6 13. Vasas 6 13 2 12-12 5 14. Békéscsaba 6 2 13 10-12 5 15. ZTE 6 2 1 3 6-10 5 16. DMVSC 5 1 1 3 8-11 3 17. Volán 5-14 4-12 1 18. SZEOL AK 6 - - 11 2-16 -NB I. 2. Eger 5 3 11 8-5 7 3. Szolnok 5 3 11 6-3 7 4. K.­Karcaca 5 2 2 1 8- 4 6 5. Gyula 5 3 - 2 5- 3 6 6. Szabó L.­SE 5 2 2 1 8- 8 6 7. Papp J. SE 5 3 - 2 8- 9 6 8. Salg. TC 5 13 1 6-5 5 9. Bem J. SE 5 2 1 2 7- 8 5 10. HMSE 5 2 - 3 7- 6 4 11. Gyöngyös 5 1 2 2 3- 6 4 12. MVSC 5 1 2 2 5-10 4 13. Szarvas 5 113 7-9 3 14. Lehel SC 5 113 2-43 15. Asztalos SE 5 113 5-83 16. Debr. Univ. 5 113 4-8 3 2-2, DVSC—Dorog 0-2. 1. MTK-VM 5 4 - 1 12- 3 8 2. Dorog 5 4-1 8-48 3. Budafok 5 2 3 - 4- 2 7 4. 22. Volán SE 5 3 - 2 12- 5 6 5. B.­gyarmat 5 2 2 1 12- 7 6 6. Kecskemét 5 2 2 1 7- 6 6 7. G.­MÁVAG 5 2 1 2 8- 6 5 8. KKFSE 5 2 12 1U-10 5 9. Vác 5 13 1 6-7 5 10. Pénzügyőr 5 13 1 4-6 5 11. Szegedi D. 5 1 2 2 9-10 4 12. BKV Előre 5 1 2 2 6- 8 4 13. Építők SC 5 113 6-11 3 14. Sz. MÁV E. 5 113 6-12 3 15. Bábolna 5 113 6-16 3 16. BVSC 5 1- 4 5-8 2 Területi bajnokság 1. Baja 5 4 1- 14- 2 9 2. La josmizse 5 4 1 - 10- 4 9 3. DÉLÉP 5 4-1 15- 5 8 4. Kun B. 5 3 1 1 13- 7 7 5. Mindszent 5 3 11 5-4 7 6. KTE 5 2 2 1 10- 5 6 7. Orosháza 5 3 - 2 8- 6 6 8. H. Porcelán 5 2 1 2 4-12 5 9. Szentes 5 2 - 3 6-10 4 10. Békéscsaba 5 1 2 2 7-14 4 11. Szeghalom 5 113 10-10 3 12. Nagyszénás 5 - 3 2 2- 4 3 13. Füzesgyarmat 5 - 3 2 6-10 3 14. Jánoshalma 5 113, 5-10 3 13. KSZV 5 1-4 4-11 2 16. Tiszakécske 5 - 1 4 2-7 1 Megyei L osztály 1. Makó 3 3 - - 10- 4 6 2. Alsóváros 3 1 2 - 3-14 3. Dorozsma 3 2-1 7-6 4 4. Szegedi VSE 2 11-10-03 5. K. Húsos 2 1 1 - 2-13 6. Sándorfalva 3 111 5-5 3 7. Csongrád 3 111 3-3 3 Kistelek 3 111 3-3 3 Apátfalva 3 111 3-3 3 10. Tanárképző 1 1 - - 2- 1 2 11. Sz. Kinizsi 3-21 4- 5 2 12. Fábiánseb. 3 1-2 5-10 2 13. Mártély 3 - - 3 0- 4­­14. Tápé '•» ’ " :1 2-14 “ A TOTÓ 37. HETI TELITALÁLATA 6 tiport tiport tiport Labdarúgó DIB II Vereségek — hazai pályákon H. ASZTALOS J. SE— HMSE 1-0 (1-0) Vásárhely, 5 ezer néző, vezette: Barna. Ünneppel kezdődött a mér­kőzés: Barna József 18 évi aktív játékvezetői tevé­kenységére tett pontot. Dr. Neuber Lajos, az MLSZ képviselője meleg szavak kíséretében adta át az aranysípot, majd D. Szabó Árpád ügyvezető elnök dr. Bálint Lászlónak kedveske­dett az egyesület ajándéká­val, a 175. bajnoki mérkő­zésének emlékére. A „doki” ugyanis megszakítás nélkül ennyit játszott a piros-kék színekben — eddig... De az ünnepi hangulat a játé­kot kezdő sípszó után egyre fagyosabb lett — mármint a pályán látottak miatt. Az első tíz perc után lát­szott, nehéz dolga lesz ezen a napon a gyors, lelkes, sok­szor a durvaság fegyverével élő katonacsapat ellen a HMSE-nek. Feltűnt, hogy a hazai labdarúgók a nyírtele­kiekhez viszonyítva meny­nyivel lassúbbak, s a kor­szerűtlen, labdát cipelő „já­tékfelfogásban” próbálják a két pontot megszerezni. A 10. percben ezek után nem is történhetett másként, minthogy a hazaiak kapujá­ba került a labda: Fister bal oldali szögletét a jól helyezkedő Tarcsa a jobb sarokba fejelte, 1-0. Nem sokkal rá Magyar olyan sú­lyosan megsérült, hogy le­jött a pályáról. Feladatát Hegedűs F. vette át. A gól felrázta egy kicsit a hazaia­kat, de a középütt erőlte­tett támadások a jól tömö­rülő nyírteleki védőfalban mindig elhaltak. A szünet­ben Bánkúti László megpró­bálta felrázni fiait, s fel­hívta a figyelmet, hogy csak a szélen vezetett támadá­­sokkal és mezőnyfölény ki­harcolásával lehet megfor­dítani a mérkőzés állását. Ez utóbbit fordulás után si­került is megteremteni, de a vendég tizenhatosig érve mindig elfogyott a vásárhe­lyiek tudománya. A foggal­­körömmel védekező, sőt kí­méletlen. Honvéd-játékosok végül is kibekkelték az egy­­gólos győzelmüket. A 80. percben a földön fekvő He­gedűsbe Fodor belerúgott, s emiatt a kiállítás sorsára jutott. A piros lap mellett még három sárgát gyűjtöt­tek be az Asztalos SE játé­kosai. A labdát cipelő vá­sárhelyi játékstílus mellé a szerencse sem szegődött. A 70. percben például Tassi három méterről mellé fejelt, majd a 82. percben Bálint dr. senkitől sem zavartatva fölé durrantott, nem sokkal rá öt méterről fejelt mellé, majd a kapufát találta teli­be. Az utolsó öt perc ferge­teges, de kevés elgondolás­sal vezetett hazai nyomást a nagy bravúrral védő ven­dégkapus, Ambrus, s az elő­térbe tömörülő Honvéd-játé­kosok higgadtan hárították. Talán a legpesszimistább hazai szurkoló sem gondol­ta, hogy ezen a vasárnapon az eddigi négy fordulón át mindössze egy döntetlent elért Asztalos SE két pont­tal távozik Vásárhelyről. Ahogy teltek a percek, úgy vált egyre valóbbá a HMSE veresége. A vásárhe­lyiek görcsös játéka sem kedvezett, hiszen olyan hely­zeteket hagytak ki, amilye­neket máskor talán még ál­mukban is kihasználnak. Az igazsághoz tartozik, hogy a a piros-kék­ együttes szinte krónikus sérüléshullámmal küzd, s ezen a vasárnapon a számuk — Kántor, Ma­gyar — csak szaporodott. S ezzel együtt Bánkúti edző gondja is nőtt. A hazai csa­patból Hegedűs F., Stark, Bálint dr. emelkedett ki. SÜLI JÓZSEF VÁCI IZZÓ MTK— SZEGEDI DÓZSA 2-1 (2-0) Szeged, 1500 néző, vezet­te: Egri. Lagymatag iramban kez­dődött a találkozó, a 4. percben Ladányi jobb olda­li beadását a középre húzó­dott Szeghalmi csúsztatott fejessel küldte kapura,. Pá­linkás, a vendégek kapusa a bal oldali léc belső lapjára tenyerelte a labdát, s on­nan az a mezőnybe pat­tant. A szegedi lila-fehérek „álló játékkal” is enyhe me­zőnyfölényre tettek szert, gólt viszont a vendégek sze­reztek a 10. percben: Né­meth remek keresztlabdájá­val Tóth a bal oldalon ki­ugrott az egymásra váró szegedi védők közül, és 10 méterről a jobb alsó sarokba továbbított, 1-0. Kiegyenlí­tett mezőnyjáték után a 21. percben a Vác növelte elő­nyét: egy bal oldalról kapu elé lőtt labdát Merley ki­vetődve fogott, azonban a befutó Olasz a fekvő kapus kezéből kirúgta a labdát, ami Bera elé perdült, a kö­zéppályás pedig a 11-es pont közeléből a kapu közepébe lőtt. 2-0. A vendégek kétgó­los előnye sem rázta fel a hazaikat, középen erőlte­tett, elgondolás nélküli tá­madásszövésük nem okozott gondot a jól szervezett váci védelemnek. Feltűnt, hogy a 31. percben csereként be­­állt Gerecz a szünetig töb­bet futott, mint addig az egész szegedi csapat. A második játékrészt a bátor, támadószellemben játszó vendégek rohamai vezették be. A 49. percben Kisteleki 20 méteres rava­szul nyesed, szabadrúgását Merlev előbb kiejtette, majd kivetődéssel tisztázott, a be­robbanó Tóth elől. A foko­zatosan felgyorsuló játék­ban a Dózsa átvette az irá­nyítást, a 65. percben kava­rodás támadt a váci kapu előtt, de a szegedi támadók az üres kapuba sem tudtak betalálni. A 72. percben dr. Jernei bal oldali szögletrú­­gása után Gerecz fejjel to­vábbcsúsztatta a labdát, és Szeghalmi az ötösről a bal alsó sarokba fejelt. 2-1. A hajrában beszorult a vendég­csapat. A 83. percben Szeg­halmi beadását Gerecz kö­zelről Pálinkás kezébe fe­jelte. A befejezés előtti perc­ben Ladányi átadását Ge­recz kevéssel fejelte a jobb alsó sarok mellé. HERNÁDI GYULA Még ez is kimaradt — tárja szét a kezét Vad (HMSE), miközben Feleki (szintén sötét mezben) elő­ leszedi a labdát az Asztalos SE kapusa. (Fotó: Gyenes Kálmán.) A harmadik­ forduló több váratlan eredményt hozott. Ezek közé tartozik a Szegedi VSE apát­­falvai döntetlenje és a Dorozsma fábiánsebestyé­­ni veresége. Makó Csongrádon is győzött, így a tabella élén pontveszteség nélkül áll Makó—Csongrád 3-2 (1-0 Csongrád, 400 néző, vezet­te: Jármai dr. Makó, Marton — Pipicz. Gyovai. Boltos. Szilágyi (Czi­­rok) — Perényi. Rácz. Nagy (Horváth) Ménesi -*­ Lápták. Kovács. Csongrád: Reinhardt — Sa­­rusi. Láza. Vári. Kulik — Batski. Fási (Janicsák I ), Janicsák II. (Keller), Viktor — Palkó. K. Farkas. A gólok története. 3. perc: Jobb oldalon futott a támadás. A kö­zépre lőtt labdát Rácz juttatta a hálóba. 1-0. 20. perc: K. Farkas egyéni játék után lőtte a hazaiak enyénlítő gólját. 1-1. 52. perc: Formás összjáték után Szilágyi ta­lált a hálóba, 2-1. 66. perc: A büntetőn belül buktatták Janicsá­kot. A megítélt 11-est Patkó értékesítette. 2-2. 88. perc: Az elalvó védelem mellett Rácz talált a hálóba. 3-2. Az egyenrangú ellenfelek küzdelméből a sze­rencsésebb csapat­ került ki győztesen. A játék képe alapján­ a pontosztozkodás igazságosabb lett­ volna Jók, Grovai, Rácz, Ménesi, illetve Vá­ri, K. Farkas, Láza, Fábiánsebestyén—Kiskundorozsma 3-2 (2-2) Fábiánsebestyén, 500 néző, vezette: Gore. A gólok története: 4. perc: B. Molnárt a 16-oson belül buktatták. A megítélt büntetőt Wood Worden Desta érté­kesítette. 1-0. 25. perc: Ártatlan támadás végén a hazai ka­pus szerencsétlenül ütött a labdába, és az a ka­puba került. Bockheimről: 1-1. Megyei I. osztály Makó még nem vesztett pontot 29. perc: Formás támadás után Kiss Z. ritkán látható gólt­ fejelt. 2-1. 35. perc: Vízhányó 30 méterről lövésre szánta el magát. A laposan szálló labda becsapta a ha­zaiak kapusát. Potya gól. 2-2. 55. perc: Az ügyesen játszó Wood Worden Des­ta kicselezte a dorozsmai védelmet, és védhetet­­lenül lőtt a hálóba. 3-2. A hazaiak végig irányították a játékot és meg­érdemelten győztek. Apátfalva—Szegedi VSE 0-0 Apátfalva, 300 néző, vezette: Kérdő. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzést, látott az apátfalvi közönség. Az első félidőben a vendégek irányították a játékot A második félidőben a hazaiak egymás u­tán vezették a tormás táma­dásokat. Az, 54. percben Balogh-Visic lábát Bó- Iva elhúzta. A büntetőt Rostás a kapu fölé lőtte. A 85. percben Juhász fejese a felső kapufán csat­tant Az elbizakodottan játszó szegedi csapat örülhet a döntetlennek. A mérkőzésen a játékvezető négy alkalommal mutatott sárga lapot. Hármat az abátfalviak, egyet pedig az SZVSE játékosa ka­pott. Jók: Balogh-Víeh, Juhász, ill­etve Hajdú, Földeák. B. SZŰCS SÁNDOR Tanárképző—Kistelek 2-1 (1-1) Szeged, 200 néző, vezette: Bodor. A gólok tör­ténete. 12. perc: Portity cselezgetett a 16-os vonala előtt, majd váratlanul kapura lőtt. 1-0. 35. perc: A vendégek legjobb játékosa, Czeiger­­schmidt a jobb oldalról beívelt labdát védhetett­lenül lőtte a kapuba. 1-1. 88. perc: A csereként beállt Paku egy bal ol­dalról beívelt labdát továbbított a hálóba, 2-1. A lelkesen játszó tanárképzősök megérdemel­ten tartották maguknál a két bajnoki pontot. Alsóváros—Mártély 2-0 (0-0) Szeged, 300 néző, vezette: Kiss. Változatos, jó iramú játékot hozott a két csapat találkozója. A vendégek különösen az első félidőben tartották jól magukat. A második félidő az alsóvárosiak­nak kedvezett. Góllövők: Oláh és Kovács Z­sók, Nagy, Urban, illetve Dani. Sándorfalva—Szentesi Kinizsi 3-3 (2-1) Sándorfalva, 300 néző, vezette: Keresztúri. A gólok története: 2. perc: Ivanov váratlanul kamura lőtt. 0-1. 15. perc: Öze a védőkről lepattanó labdát véd­hetm­­­enül lőtte a hálóba, 1-1. 40. perc: Mihály előretört és váratlanul bomba­gólt lőtt. 2-1. 55. perc: Öze volt, ismét eredményes. 3-1. 70. perc: A hazaiak fedezetlenül hagyták Iva­novot, aki szépített 3-2. 82. perc: A szentesiek támadtak. A 16-oson belül a kapura törő Ivanovot buktatták A­­meg­ítélt büntetőt a sértett­ vádhelyenül lőtte a há­lóba. 3-3. Kinizsi-Húsos—Tápé 1-0 (9-0) Tápé 200 néző vezette: Béresük. Az egyenlő erők küzdelméből a 80. percben lőtt góllal a Húsos került ki győztesen. Területi bajnokság Győzött a Mindszent, a Szentesi V., a DELÉP A területi labdarúgó-baj­nokság 5. fordulójában Szen­tesen megyei rangadóra ke­rült sor, s azon a Szentesi Vízmű került ki győztesen. A magára talált DELÉP gólzáporos győzelmet aratott Szegeden. A Mindszent to­vább folytatja sikersorozatát, a Porcelán viszont csúfosan kikapott Baján. Mindszenti SE— Kecskeméti TE 1-0 (0-0) Mindszent, 600 néző, vezet­te: Molnár (jól). Mindszent: Tusják — Bánfi, Bartucz, Lőrincz, Tóth, Pálinkó, dr. Szerják, Boda, Csöngető (Szűcs), Nagy, Farkas B. Ed­ző: Jelenfi István. Kecske­méti TE: Kerpi­s — Terjéki, Virág, Magyar, Komáromi, Bende, Horváth, Seres, Peté­nyi, Porhanda, ,Tóth. Edző: Veréb István. A gól történe­te: 83. perc: A hazai csapat három percen belül már a negyedik szögletét rúgta, és Farkas kitűnő beívelését Lő­rincz védhetetlenül fejelte a kapu bal felső sarkába 1-0. Nagy iramú, helyenként színvonalas mérkőzést vívtak a nagy becsvággyal küzdő csapatok. Az első játékrész­ben a vendégek, míg a má­sodikban a hazaiak irányí­tották a játékot. Végered­ményben a hazai gárda rá­szolgált a győzelemre. A mindszenti csapat minden tagja szívvel-lélekkel küz­dött, de kiemelkedett Tusják és Lőrincz játéka. A vendé­geknél Kerpu­s sok bravúrral védte a kaput, Horváth, Pe­tényi és Tóth játszottak még jóL MIHÁLY ISTVÁN Bajai SKS H. Porcelán 7-1 (4-0) Baja, 2000 néző, vezette: Maróti. Porcelán: Égető — Bartyik, Kovács, Hortobágyi, Király, Bunda, Gábor, Tóth (Karácsonyi), Csala, Baranyi, Gavodi (Juhász). Az első negyedóra kiegyen­lített küzdelme után 12 perc a­latt eldőlt a mérkőzés. Vé­delmi és kapushibából egy­más után 4 gólt lőtt a hazai csapat. Szünet után 7 perc alatt szintén kétszer volt eredményes a bajai együttes, így nagy gólkülönbséggel nyerte a mérkőzést, melyen a Porcelán csak mezőnyjáték­ban volt egyenlő partner. Szentesi Vízmű— Sz.­ KSZV SE 3-1 (2-0) Szentes, 400 néző, vezette: Horváth. Vízmű: Varga — Dóra, Kurucz, Vígh (Mák), Holozsai, Juhász, Kecskés, Tajti, Márté (Hevesi), Rózsa­völgyi, Szentpéteri. KSZV SE: Pozsár — Juhász, Ma­gyar, Dudás, Lovász, Kürti, Wéber, Őze, Gerecz, Havasi, Király. A gólok története: 3. perc: Márté a felezővo­naltól lefutotta a vendégcsa­pat védelmét, az alapvonal közeléből beadott és a men­teni akaró Lovász lábáról a labda, öngól 1-0. 40. perc: Juhász bal oldal­ról kitűnően adott be és Szentpéteri 8 méterről a jobb felső sarokba fejelt 2-0. 52. perc: Juhász szabályta­lanul szerelte Havasit az alapvonal közeléből, a sza­badrúgást Wéber végezte el, belőtt labdáját Őze perdítet­­te a rövid sarokba 2-1. 75. perc: Rózsavölgyi átadá­sával Kecskés a büntető te­rületen belülre verekedte magát, ahol Magyar szabály­talanul szerelte. A megítélt büntetőt Kurucz értékesítet­te 3-1. A megyei rangadó közepes színvonalú játékot hozott, mindkét csapat több gól­helyzetet hagyott ki a mér­kőzés folyamán. A szeren­csés körülmények között lőtt hazai gólokkal is nehezen nyert a hazai csapat. Jó: Varga (a mezőny leg­jobbja), Kurucz, illetve Wé­ber Őze. OROSZ IMRE DÉLÉP— Békéscsabai Anyagipar 8-1 (5-0) Szeged, 500 néző, vezette: Farkas J. DÉLÉP: Leskó — Kenderesi, Hódi, Zsömbörgi, Kollár — Laczó, Hojszák, Werner, Holler (Rácz) — Török (Tumó), C­sturka. Edző: Sinka József. Ellenállhatatlanul játszott a DÉLÉP, s a 13. percben már 2-0 volt az eredmény. Gól­szerzők: Csurka, Laczó, Hoj­szák (2—2), Török, Zsöm­börgi, illetve Szlávik. További eredmények: Szeghalom—Füzesgyarmat 4-1 (1-1). Szeghalom, 900 né­ző, vezette: Roxin. Góllövők: Zsombok II. (2), Zsombok I., Bernát, illetve: Báthori.. Nagyszénás—Tiszakécske 0-0 Nagyszénás, 600 néző, vezet­te: Bajnóczi. Kun B.­SE— Jánoshalma 4-1 (0-1). Kis-­­­kunfélegyháza, 100 néző, ve­zette: Karácsonyi. Góllövők: Somogyi (3), Csernus, illetve Vasvári. Lajosmizse—Oros­háza 2-1 (0-0). Lajosmizse, 700 néző, vezette: Kovács. Góllövők: Vajda (2), illetve Nagy J. (11-esből). KEDD, 1981 SZEPTEMBER H.