Csongrád Megyei Hírlap, 1983. június (40. évfolyam, 128-153. szám)

1983-06-07 / 133. szám

Labdarúgó NB II - SZEOL ÁK az NB I küszöbén A labdarúgó NB II. 36.­ for­dulójának mindkét Csongrád megyei együttese győzött. A két siker közül azonban a SZEOL-é az értékesebb, hiszen egy lé­pésre került az NB I-től. A HMSE megszilárdította a 6. he­lyét. HVSE—Szekszárd 3-0 (0-0) Vásárhely, 3000 néző, ve­­zette: Győri. HMSE: Ulbert — Szenti, Kanyar, Petrók. Talapa — Olasz Fi­­ata (Fodor), Maján (Szadeczky) — Tassi, Bálint dr., Hegedűs F. Szekszárd: Huj­bert — Tapaszti, Bony­­nyai, Laki (Dienes), Weitner — Kniesz, Koroknay (Frep­­pán) Kresz, Adorján — Me­gyeri, Magyar. A HMSE lendült előbb já­tékba, s már a 8. percben megszerezhette volna a veze­tést, de Hegedűs Szenti ha­talmas partdobását követően 6 méterről fölé vágta a lab­dát Egy perc múlva ügyes szabadrúgás-kombináció­ból Hegedűs léc alá tartó lövését tolta fölé Hujbert. Szinte felbillent a pálya. A HMSE állandóan rohamozott, de a 15. percben egy ellen­­támadásnál Albert bravúrjá­ra volt szükség Magyar lö­vésével szemben. A hazai támadások pedig meddőnek bizonyultak, hol a célzással volt baj, hol túlkombinál­­ták a csatárok a kínálkozó lehetőséget, vagy éppen a kapu­­catkában rúgtak lyu­kat így nem csoda, ha egy könnyelműen eladott labdá­val Magyar már Kanyaron is túljutott, de rosszul el­talált lövését Albert bra­vúrral hárította. A 33. perc­ben Koroknál erős lövését ütötte ki a hazai kapuvé­dő. A 39. percben Magyar ismét zavart okozott a ha­zai védelemben, de szeren­csére­ most is baj volt a befejezéssel. A félidő utolsó percében a HMSE szalasz­tott el gólhelyzetet, Hegedűs beadását Tassi a kaputól 3 méterre visszafelé fejelte, Olasz azonban 15 méterről nem találta el jól a labdát. Szünet után is támadásban maradtak a hazaiak, de egé­szen a 60. percig meddőnek bizonyult­ fölényük, sőt az 55. percben Magyar ismét fa­képnél hagyta Kanyart, 12 méterről kapura lőtt a ki­futó Albertet érintve a jobb kapufa mellett gurult az alapvonalon túlra a labda. A 60. perc már végre meghoz­ta a várva várt hazai gólt, a bal oldalon szabadrúgás­hoz jutott a HMSE.­­Hege­dűs az ötös magasságában beívelte a labdát, Tassi lö­vése kipattant, a tétovázó védők közül Bálint dr. be­robbant és Weitner kíséreté­ben a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. A 63. percben Bálint dr., majd a 65.-ben Maján rövid sarokba tartó lövését ütötte ki Hujbert. A 73. percben a csereként beállt Fodor egy erős távoli lövés­sel tette le névjegyét­­, a kapus fölé tolta a labdát. A 74. percben egyenlíthetett volna a vendégcsapat, Kniesz közeli lövését Ulbert láb­bal hárította, majd Adorján nagy erejű távoli bombáját védte. Az utolsó perc hoz­ta meg a hazaiak második gólját, Bálint dr. kis szög­letből Hegedűsnek gurította a labdát, az újdonsült bal­szélső kapu elé ívelt. úgy tűnt, hogy a labdát Tassi nem éri el, de a vásárhelyi játékos a kimozduló kapus felett középre továbbított, és Olasz 2 méterről a kapu kö­zepébe fejelte a labdát. 2-0. Úgy tartják Vásárhelyen, hogy gyenge csapat ellen na­gyon nehéz játszani. Ez a vasárnapi találkozónál be is igazolódott. Ha a gólhelyze­tek számát vesszük figye­lembe, akkor a hazaiak leg­alább féltucatszor vehették volna be az ellenfél ka­puját. SÜLI JÓZSEF SZEOL AK—Volán SC 2-1 (1-0) Czabán Samu tér, 4000 né­ző, vezette: Hartmann. SZEOL AK: Hornyák — Szabó G., Kozma, Somogyi, Kutasi — Orosházi, Repka, Tóth — Kovács G. (Gögitz), Segesvári, Gruborovics. Vo­lán : Kovács L. (Varga) — Krerher, Dunai, For­kilós, Márkus — Szabó S., Kéke­si, Szeibert — Fekete, Nyúl, Magos. A kezdeti Volán-rohamo­kat higgadtan fékezték le a szegediek. A második perc­ben egy veszélyes Nyúl-fe­­jest, a hatodikban pedig Szeibert éles szögből le­adott lövését tette ártalmat­lanná Hornyák. Tíz perc elteltével egyre inkább ki­domborodott, hogy a szegedi védők szorosan, jól alkal­mazzák a szoros emberfogást, és a magasan belőtt labdá­kat is rendre kifejelték. Egy gyors ellentámadás után ala­kult ki az első veszélyesebb helyzet a Volán kapuja előtt. Kovács G. húzott el Dunai mellett, de kissé balra ki­sodródva 12 méterről leadott lövése a kapusban akadt el. A nagy meleg ellenére változatos, jó iramú játé­kot láthatott a közönség. A 21. percben Gruborovics 18 méteres jól eltalált szabad­rúgását tornázta szögletre Kovács. Két perccel ké­sőbb formás támadás végén szerezte meg a vezetést a SZEOL AK. Tóth viharzott el a bal szélen, beadására jókor érkezett Gruborovics, és az 5-ös sarkáról — a vetődő kapus mellett — per­­dített a rövid sarokba, 1-0. A gólt követően feljött a Volán, és a 25. percben Nyúl már a kifutó Hornyák fö­lött is átemelt, de Kozmá­nak sikerült a gólvonalról ki­vágni a labdát. Ezt leszámít­va a kék-feketék továbbra is jól tartották a labdát a Vo­lán térfelén, és a mozgásban levő játékosok között min­dig akadt üres ember, akit játékba lehetett hozni. Bát­ran vállalkoztak a 16-oson kívülről is kapura lövésre, így a 28. percben Tóth, majd nem sokkal később Somo­gyi lövését hárította bra­vúrral Kovács L. Rendkí­vül jó benyomást keltett az újonc Segesvári,­ akit sajnos egyelőre még nem tudtak megfelelően helyzetbe hozni társai. A félidő befejeződése előtt Somogyi mentette Nyúl fejesét. Szünet után mintegy 10 percig enyhe mezőnyfölény,-, re tettek szert­ a hazafak, Meg mégis a SZEOL előtt adód-­­tak a helyzetek. Az egyén­’ ütésre koncentráló Volán vé­delmét rendre lefutották a Tisza-partiak az ellentáma­dások során. A legveszélye­sebb helyzet ezek közül a 48. percben adódott, amikor Tóth beadása után Seges­vári a kapu mellé bombá­zott. Az 55. perctől kezdő­dően egy olyan negyedórás periódus következett, ami vég­ül is a közlekedésiek egyenlítő gólját eredményez­te. Ebben az időszakban ért­hetetlenül kapkodóvá vált az addig olajozottan mű­ködő szegedi gépezet. Be­szorult a csapat, és alig-alig jutottak el az ellenfél ka­pujáig. A 65. percben Nyúl remekül emelt át a kifutó Hornyák fölött, de a kapu előtt lepattanó labda a já­téktéren túlra került. Ezt követően sorozatban az egész Volán-csatársor előtt gólszerzési lehetőség adó­dott. Amikor pedig Fekete két lépésről kapu fölé lőtt, akkor már a közönség sem bírta tovább ,,cérnával”. A 64. percben végül góllá érett a hazaiak fölénye. Szeibert jobb oldali beadását Fekete a balösszekötő helyéről kö­zépre fejelte, és a bevetődő Nyúl fejéről került a labda a hálóba. 1-1. Az egyenlítés után enyhült a Volán szorí­tása. A 75. percben Gruboro­vics egyedül törhetett kapu­ra, de a 16-osról a vetődő kapusba lőtte a labdát. Job­­bára csak a mezőnyben folyt a játék, mígnem a 88. perc­ben Segesvári eldöntötte a mérkőzés sorsát, és ezzel alighanem a SZEOL-t „be is lőtte” az NB I-be. MITRIK LÁSZLÓ ♦ A további eredmények: Ganz-MÁVAG—Ózd 4-0 (2-0), Siófok—Debreceni Ki­nizsi 4-4 (2-2), Bauxitbá­nyász—Keszthely 1-3 (0-1), Sopron—22. sz. Volán 1-1 (0-1), Nagykanizsa—Kecske­mét 1-1 (0-1), Kazincbarci­ka—Salgótarján 3-1 (1-0), Eger—Dorog 2-0 (1-0), Nagy­­bátony—Baja 3-4 2­. A bajnokság állása: 1. Volán SC •­­S 17 13 7 76-41 46 2. SZEOL 36 18 9 9 66-42 45 3. Salstót. CG­­S 7 11 1­8-42 43 4. Siófok 36 14 13 9 61-46 41 5. Kecsk. 36. 14 12 14 52-43 40 6.­­ HMSE­­36. 17 5 14 52-82 39 7. Bej.. ,36.1.3 12 0 56-45 30. K. Kft.­.nd­*. ,36 15 4,5.5,53-53,37. 9. 27. sz. Volán 36 13 10 13 63-60 36 10. Sopron 36 12 12 12 39-39 36 11. Eger 36 15 5 16 66-56 35 12. Keszthely 36 15 5 16 59-55 35 13. Ózd 36 13 9 14 58-61 35 14. D. Kinizsi 36 10 14 12 45-46 34 15. Szeksz. 36 13 8 15 43-61 34 16. Olajb. 36 14 5 17 54-62 33 17. Ganz­ M. 36 13 7 16 56-84 33 18. Dorog 36 10 11 15 44-54 31 19. Bauxitb. 36 11 7 18 47-61 29 20. Nagyb. 36 8 4 24 47-96 20 Megyei I. osztály A labdarúgó megyei L osztá­lyú bajnokság utolsó előtti for­dulójában győzelmével már cél­ba érkezett a Szentesi Vízmű együttese, és már gyakorlati­lag is bajnoknak tekinthető. A makóiak óriási küzdelemben fektették kétvállra az apátfal­viakat, míg a Csongrád csak keserves döntetlent ért el ha­zai pályán a Fábiánsebestyén­­nel szemben. A kiesőjelöltek közül a Tisza-Új KSK és a Tá­pé egyaránt győztesen hagyta el a pályát. Mártély— Szentesi Kinizsi 0-0 Mártély, 200 néző, vezet­te : Kiss J. A hazai együt­tes végigtámadta a 90 per­cet, de a szentesi kapus ezen a délutánon szinte mindent hárított. Szentesi Vízmű— KSZV SE 3-0 (2-0) Szentes, 300, néző, vezette: Madarász. Vízmű: Janiga (Korom) — Magony, Vörös, Sarkadi, Kecskés — Juhász, Berezvai, Máthé — Mák, Vígh, Hevesi (Czirok). A védekezésre berendezkedő vendégek csak fél órán ke­resztül tudtak ellenállni a hazai rohamoknak. Ezután azonban megpecsételődött a sorsuk. Góllövő: Vigh, Vö­ö­rös, Juhász. Makó—Apátfalva 3-2 (1-1) Apátfalva, 300 néző, ve­zette: Sípos. Makó: Vass — Pipicz, Kolozsvári, Adók (Berényi), Anda — Gogh, Nádasdi, Kovács J. — Rácz, Horváth, Kovács Z. (Siket). ASK: Rakity — Varga, Rostás, Kerekes, Fekete­­— Bálint (Jani A.), Verebes, Sóki N­., Szűcs (Jani J.) — 1983. JÚNIUS 1.6 A Vízmű már bajnok Kolompár, Balogh Vígh, Sió­­ki I. Alacsony színvonalú küzdelmes mérkőzésen a gyenge napot kifogó vendé­geknek igen csak meg kel­lett küzdeni a győzelemért. A 80. percben még 2-1 -re a hazaiak vezettek. Góllövő: Gogh, Horváth, Kovács J., ill. Sóki I. (2). Csongrád— Fábiánsebestyén 1-1 (1-0) Csongrád,­ 250 néző, vezet­te: Keresztúri. A közepes színvonalú mérkőzésen a lelkesen játszó fábiániak teljesen egyenrangú ellen­félnek bizonyultak, a hely­zetek sorozatát kihagyó , ha­zaiakkal szemben. Góllövő: Lovas, ill. István. Alsóváros—Sándorfalva 3-1 (3-1) Sándorfalva, 200 néző, vezette: Varga. Az Alsóvá­ros már az első félidőben­ eldöntötte a két pont sor­sát. A szünet után kien­gedtek, de a hazaiak ezt nem tudták kihasználni. Góllövő: Kakuszi (2), Bitó, ill. Kovács. Tisza Új—Tanárképző ■ 1-0 (0 -0) Újszentiván, 200 néző, ve­zette: Laczkó. A végig nagy lelkesedéssel játszó újszent­­ivániak megérdemelten sze­­­rezték meg a győzelmet, a gyengébb napot kifogó fő­iskolásokkal szemben. Gól­lövő:­­Nacsa. Tápé—Dorozsma 3-1 (1-1) Tápé, 300 néző, vezette: Téli. A kiesés rémétől fe­nyegetett hazaiak csak a második félidőben fordítot­ták maguk javára a talál­kozó kimenetelét. A küz­delmes mérkőzésen a jobb helyzetkihasználás döntött. Góllövő: Miklós, Neszlecskó, Farkas Z. öngól, ill. Far­kas L. Kinizsi Húsos—Kistelek Kistelek, 300 néző, vezet­te: Megyeri. A Kistelek ilyen arányú veresége meg­lepetésként értékelhető. Az ötletesen és helyenként igen jó játékot nyújtó vendégek­kel szem­ben a hazaiak nem találták meg az ellenfét. Góllövő: Bokor (2), Markó (2), Perneki, ül. Czeiger­­schmidt, Nagy T. 5-2 (2-0) A bajnokság állása: 1. Vizmű 29 20 4 5 93-27 44 2. Makó 29 18 6 5 75-37 42 3. Csongrád 29 46 5 8 60-38­ 37 4. Dorozsma 28 12 10 6 55-32 31 5. Kistelek 29 13 7 9 60-58 33 6. K.-HÚSOS 29 12 8 9 47-49 32 7. Mártély 29 11 8 10 35-32 30 8. Tanárk. 28 11 5 13 40-38 30 9. Alsó V. 29 12 5 12 45-43 29 10. Fábiánf. 29 8 10 11 33-37 25 11. Sándorf. 28 8 9 11 33-43 25 12. Szentesi K. 29 6 12 11 45-58 23 13. Tisza-ÚIj 29 8 6 15 45-58 22 14. KSZV SE 29 9 4 16 35-59 22 15. Tápé 29 8 6 15 38-73 22 16. Apáti. 28 3 4 22 32-93 10 Röviden Az NSZK-beli Mölnben autócross-EB futamon eddi­gi legnagyobb sikerüket aratták a magyar verseny­zők. Az abszolút kategóriá­ban Darázs Antal a DÉLÉP SC versenyzője Renault kocsijával harmadik lett, míg Szabó Péter XI. sz. Autójavító MHSZ verseny-­­­zője­ BMW-vel a hatodik helyen végzett. Ugyancsak az NSZK-ban került megrendezésre a sa­lakmotoros páros VB közép­döntője. Brémában a ma­gyar Adorján—Hajdú páros az ötödik helyet szerezte meg. Mivel csak az első három került tovább, így kiestek. A június 4-i,­ szerdai HMSE—Salgótarján NB I­­es bajnoki labdarúgó-mér­kőzés előtt az 50 éven felü­li vásárhelyi öreg fiúk és a Vásárhelyről elszármazottak játszanak előmérkőzést.­ * * Totónyeremények A 23. heti totónyeremén forintot ér. A teltalálatos nyék: a 13+1-es 9 ezer 570, szelvény a következő volt: a 13-as 5 ezer 175, a 12-es 1, 1, 1, x, x, 1, x, 1, 1; 186, a 11-es 30, a 10-es 11 1, 1, 1, 1, 1. Kajak-kenu Sarusi— Hajdú páros bizonyított Vasárnap reggel a sprint­számokkal (500 méter) foly­tatódott a nemzetközi ka­jak-kenu verseny Szegeden, a Maty-éri pályán. Délután a hosszútávú küzdelmeket bonyolították le. A férfi kajakozók 500 méteres táv­­ján hét magyar — Gyulai, Rajna, Joós, Korom, Fidel, Góts, Rukkel, két csehszlo­vák — Suder, Bucek — és egy jugoszláv, Milan Janics mérte össze tudását. Miköz­ben a favoritok egymásra figyeltek, a kilences pályán a csehszlovák Suder Tamás megnyerte a versenyt. K—1 500 m: 1. Suder Ta­más (csehszlovák). A kenusok sprintverse­nyén a táv feléig Sarusi ve­zetett, ekkor azonban a jugoszláv Mirko Nisovics nagy hajrába kezdett át­vette a vezetést és biztosan szerezte meg a győzelmet. C—1 500 m: 1. Mirko Ni­­sovics (jugoszláv), 2. Sarusi K. János. A férfi kajak kettesek versenyében nagy meglepe­tésre három magyar egység végzett az élen, az olasz Scarpa—Alberti páros csak hatodik lett. K—2 500 m: 1. Szélesi— Kovács O. A nap legszínvonalasabb összecsapását a kenu kette­sek küzdelme hozta. Kis kiegészítéssel világbajnoki döntőnek beillő futam volt A győzelmet a magyar Sa­rusi K. János—Hajdú Gyula kettős szerezte meg. C—2 500 m: 1. Sarusi K. János— Hajdú Gyula. A női kajak-négyesek ver­senyén a rajt után a román egység azonnal az élre állt, 495 méterig vezettek, ami­,­kor a cél előtt 5 méterrel a bolgárok lehajrázták a románokat. K—1 500 m: 1) Bulgária (Geseva, Boinova, Radalska, Petrova). A férfi négyesek verse­nyét a kitűnően hajrázó magyarok nyerték a két olasz négyes előtt. K—4 500 m: 1. Magyarország A (Raj­na, Helyi, Lőrinczy, Ruk­kel). Vasárnap délután négy hosszútávú versennyel zárult a nemzetközi kajak-kenu verseny. A K—1 10 ezret óriási fölénnyel a jugoszláv Milan Janics nyerte. A C—1 10 ezren a két nagy (Lju­­bek és Wiadmann) végig együtt haladt, a jugoszláv a cél előtt 50 méterrel haj­rázta le kilencszeres világ­bajnokunkat. K—1 10 ezer m: 1. Milan Janics (jugosz­láv), 2. Fábián István. K—2 10 ezer m: 1. Szabó István— Tóth István. C—1 10 ezer m: 1. Ljubek Matija (jugoszláv). C—2 10 ezer m: 1. Buday Tamás—Vaskuti István, 2. Váradi Sándor—Barna Ta­más (SZEOL AK—Ú. Dó­zsa). Dr. Parti János szövetségi kapitány a verseny után így értékelte a látottakat: — Elégedett vagyok a magyar csapat teljesítmé­nyével. A tamperei világbaj­nokságig még majdnem két hónapunk van, minden per­cet kihaszálunk, hogy a ta­valyi eredményeknél jobban szerepeljen a csapat. Sajnos férfi kajak egyesben még nem sikerült akkorát fejlőd­nünk, hogy valamelyik ver­senyzőnk meglepetést okoz­hasson. Ezúttal ki kell emelni a hibátlan rendezői-szervezői munkát. Szeged bizonyította, hogy készen áll akár világ­­bajnokság megrendezésé­re is! BAGAMÉRY LÁSZLÓ Területi bajnokság Nehéz helyzetben a Mindszent Orosházi MTK— Mindszenti SE 7-0 (2-9) Orosháza, 300 néző, vezet­te: Czenczik. Mindszent: Hegedűs — Bánfi, Lőrincz, Tóth J., Elekes, dr. Szelják, Király, Halász (Krenács), Fekete, Kispál (Bunda), Gá­bor. Edző: Kérdő Sándor. A gólok és események története. 18. perc: Egy előrevágott labdára egyszerre rajtolt Hegedűs és dr. Szeljék. Az alapvonalnál az elvetődő kapus kezén átesett Peják, s a legnagyobb megdöbbe­nésre a részrehajlóan bí­ráskodó Czenczik 11-est ítélt. Hegedűs reklamált, mire a játékvezető piros lapot mutatott fel neki.­­A vendégeknek cserekapus nem állt rendelkezésre, így mezőnyjátékos Fekete állt a kapuba. Ezzel a mérkő­zés sorsa el is dőlt, csak a gólkülönbség volt kétséges. A 11-est Pisont lőtte a há­lóba, 1-0. 31. perc: Fekete egy nagy lövés nyomán kiütötte a labdát, és azt Peják a háló­ba fejelte, 2-0. 35. perc: Kispálhoz került a labda, aki 18 méterről nagy gólt lőtt a jobb alsó sarokba, a játékvezető ért­hetetlen módon nem adta m­eg a szabályos gólt. A partjelző sem jelzett sem­miféle szabálytalanságot. 62. perc: Hurguly 20 mé­teres nagy lövése nyomán a labda a jobb kapufa bel­ső éléről pattant a hálóban, 3-0. 72. perc: Egy szabadrú­gás után Kökényhez került a labda, aki a kapuba to­vábbított, 4-0. 81. perc: Bánfi mellett elhúzott Peták, és közelről a hálóba lőtt, 5-0. 8­5. perc: Lesről indult egy hazai támadás, a part­­jelző felemelte a zászlaját, a mindszenti védelem leállt , a játékvezető viszont to­­vábbot intett, és így Szegi­­nek nem volt nehéz a ka­puba lőni, 6-0. 88. perc: A védők rövi­den adták haza a labdát, Peják elcsípte, és 3 méter­ről belőtte az utolsó hazai gólt, 7-0. Jó: Peják, Tapaszti, Har­guly, Raffai, illetve a szük­ségkapus Fekete, Lőrincz és Gábor. MIHÁLY ISTVÁN DÉLÉP—Dömsöd 2-2 (1-0) Szeged, 300 néző, vezette: Hajdú. Góllövő: Magyar, Pethő, ill. Takács, Tóbisz. Gyula—Szegedi Dózsa 6-2 (1-0)­­ Gyula, 1000 néző, vezette: Nagy L. Góllövők: Mohá­csi, Csorba, Cserháti, Szabó, Hirkap, Guba (öngól), ill. Őze, Kozma. További eredmények: Kun B.­SE—Békés 1-3 (1-1), Szabó L. SE—Lajosmizse 1-1 (1-0). A bajnokság állása: 1. Szabó L. 27 16 8 3 61-30 40 2. Békés 27 14 9 4 45-21 37 3. Gyulai SE 27 15 7 5 59-44 37 4. DELÉP 27 12 12 3 42-27 31­ 5. KTE 27 13 9 5 54-40 35 6. Orosháza 28 13 9 6 40-27 35 7. Szarvas 27 12 6 9 54-37 30 8. Szegedi D. 27 8 8 11 55-49 24 9. SZVSE 27 7 10 10 32-38 24 10. Dömsöd 27 7 10 10 30-40 24 11. Kun B. 27 7 9 11 42-44 23 12. Lajosm. 27 6 8 13 33-38 20 13. Nagysz. 27 5 7 15 28-54 17 14. Mindszent 27 6 4 17 26-66 1« 15. Füzesgy. 27 1 6 20 22-78 8 KEDD.