Csongrád Megyei Hírlap, 1985. augusztus (42. évfolyam, 179-204. szám)

1985-08-18 / 194. szám

Sport­­Sport Sport Labdarúgó NB II Salgótarján nem tisztelte Szegedet Szombaton megkezdődött a küzdelem az 1985—86. évi labdarúgó NB 11-ben is. Az első mérkőzésen a volt első osztályú Eger biztosan nyert Debrecenben, nem így a Sze­­pt-Délép­ a Salgótarján egy­általán nem tisztelte a sze­gediek „múltját”, még ke­vésbé reményeiket. SBTC—SZEOL-DÉLÉP SE 3-0 (0-0) Salgótarján, 4 ezer néző, vezette: Kurmai. SBTC: László — Nagy, Juhász, Gyi­­mesi, Babosán — Földi, (Poór), Urbányi, Lipták — Sváb, Jónás, Bartus, edző: Haász Sándor. Szeol-Délép SE: Hornyák — Varga, Kántor, Kozma, Polyvás, Takó, Gruborovics, Kőhalmi (Márton) — Kun, Szabó, Deák (Móricz), edző: Ondrik István. Az első helyzet a szegedi­ek kapuja előtt adódott, de Hornyák jó ütemben kilépve mentett Jónás elől. A másik oldalon Kántor 17 méterről lőtt, a labda Urbányin erejét vesztve László kezébe hul­lott. A 12. percben Nagy jó labdájával Jónás középen kitört, Bartushoz játszott, aki a tizenhatoson belül bal külsővel lőtt, de a labda egy védőről szögletre pattant. Tíz perccel később Gyimesi ját­szott össze Urbányival, s a beállós nagy helyzetben kö­zelről lőtt, majd Hornyák ki­öklözött labdáját másodszor­ra a kapu fölé emelte. Aztán Földi lőtt kapásból ballal a kapus kezébe. A szegediek térfelén folyt a játék, a ven­dégek ritka támadásai nem jelentettek gólveszélyt. A 38. percben Bartus rátartott Ta­kó lábára , a játékvezető felmutatta a sárga lapot a tarjáni szélsőnek. Aztán a „sértett” lőtt jobbról, nehéz szögből László kezébe. A 41. percben Kozma 18 méterről megcélozta a jobb alsó sar­kot, ám a hazai kapus ismét résen volt. Újabb szegedi tá­madás végén László öklözött, majd Juhász fejelte ki a lab­dát, végül Gruborovics 19 méterről lőtt, de László megint jól helyezkedett. A második félidő két Gyi­­mesi-lövéssel folytatódott, ekkor viszont Hornyák vé­dett. Az 57. percben Jónás kiugratta Földit, a csapatka­pitány 11 méterről lőtt, a ka­pufáról visszapattant a lab­da Jónás elé, aki 14 méterről laposan a kapu közepébe ta­lált, 1-0. Az 58. percben Ur­bányi labdájával Bartus ke­rült helyzetbe, az alapvonal­ról azonban pontatlanul gu­rított vissza. Három perccel később Földi és Kőhalmi összecsapott a szegediek ka­pujától 18 méterre, mindket­tő fájdalmas arccal terült el utána, a földön. A játékveze­tő azonnal hívta az orvost és a gyúrókat, majd a hazaiak kapitányát hordágyon kellett levinni a játéktérről, és a mentő szállította kórházba. Kettős nyílt lábszártörése van, meg kell műteni. A ven­dégcsapat kapitánya sem tudta folytatni a játékot, öt perc hosszabbítást mutatott fel a játékvezető. A követke­ző percekben óriási lendület­tel rohamoztak a hazaiak. Parázs lett a légkör, a játék­vezető is kissé megzavaro­dott, többször nem volt össz­hangban a partjelzőjével. A 83. percben Lipták Bartushoz játszott, a szélső Jónás elé tá­lalt, aki 10 méterről ballal védhetetlen gólt lőtt a bal al­só sarokba, 2-0. Két perccel később Jónás ugratta ki Bartust, aki a jobb szélről visszagurított, és a jó ütemben érkező Sváb közelről az üres kapuba ta­lált, 3-0. A nagy meleghez képest óriási lendülettel kezdett a két csapat. A jó iramú mér­kőzés javarészt hazai me­zőnyfölény jegyében telt el, s a vendégek összjátékában sok volt a hiba. Várható volt, hogy a nagy számú salgótar­jáni gólhelyzet előbb-utóbb eredményt hoz a hazaiaknak, a szegedi védők egyre nehe­zebben bírták a nagy hazai nyomást. Mégis előbb a Bá­nyász játékosai látszottak el­fáradni, a 30. perc táján egy­más után négy szegedi szög­letrúgás is jelezte ezt. A má­sodik gólig nagyjából egyen­lő eséllyel is küzdöttek a ha­zai csapattal, ám a fiatalok lendülete a hajrában mégis a nógrádiak javára döntötte el a mérkőzést. Haász Sándor: — Csiga, (értsd: Földi) érted hajtot­tunk! Ondrik István: — 1-6 után, a sérüléseket követően, úgy tűnt, kiegyenlített a játék. Volt is egy-két helyzetünk, de a két gyors gólnál elemi h­ibát vétettek védőink, és ez döntően befolyásolta a vég­eredményt. A helyi csapat sokkal lelkesebben játszott. Sokat kell javulnunk a kö­vetkező fordulóig felfogásban és az akarati tényezőkben. VÁRKONYI FERENC További eredmények: Ganz-Mávag—Vác 0-1 (0-1), Debreceni Kinizsi—Eger 1-4 (0-3), Baja—Sopron 3-1 (3-1), Diósgyőr—Veszprém 5-1 (2-1), Nagykanizsa—Szabó L. SE 4-1 (1-0), Dunaújváros— Szekszárd 0-1 (0-0). Győzelem az ezüstérmes ellen Hétközi bajnoki találkozót játszott a 11. Porcelán NB 11-es női csapata, s nem várt biztos győzelmet aratott el­lenfele ellen. Porcelán—Váci Forte 23-17 (12-8) Vác, vezette: Hajós, Né­meth. Porcelán: SIPTER — Mányai (1), CSUKA (3), DA­NI (8), SIPTERNÉ (7), VAR­­GA-TÓTHNÉ (2), PAKU (2). Csere: Ambrus, Bozóki, Fodor, Luczó, Vastag. Színvonalas mérkőzésen fe­gyelmezett, tudatos játékkal megérdemelten győzte le a Porcelán a tavaszi ezüstér­mes váci együttest. Ha még pálya is lenne... A Szegedi Kinizsi Húsos labdarúgásával szinte már összekapcsolódott a móravá­­rosi pálya áldatlan állapota. Most, amikor a megyei II. osztályú bajnokság ezüstér­mének megszerzését eleve­nítjük fel Salánki István edzővel, nem csoda, hogy a legtöbb szó a létesítmény­­hiányról esett. — Itt van például a Szeol labdarúgó-csapata, nekik sem volt otthonuk az elmúlt bajnokságban és az ered­mény közismert — fakadt ki az edző. Ígéretből már tele van a padlásuk. Tervek is szület­tek, időpontokat jelöltek meg, majd módosítottak, de a mai napig sem változott a létesítmény helyzete. Az utóbbi időben pedig a méte­res gaz eltakarta a küzdő­teret, a lelátó életveszélyes lett, s jobbnak látták, ha bontásra ítélik. Ott már ed­zeni régóta nem lehet. Ugyanis amennyiben egy milliméteres eső esik, már bokáig ér rajta a víz. Ilyen körülmények között szinte emberfeletti a Húsos csapa­tának teljesítménye; egyéves másodosztályú szereplés után visszaküzdötték magu­kat a megyei I. osztályba. — Nincs meg a Kinizsi Húsosnál a zavartalan mun­kához való feltétel. Mind­össze a szerelés biztosított — folytatja keserű monológját Ma: Metripond SE Nyíregyháza A labdarúgó NB II. első fordulójában 9 találkozót tegnap játszottak, mindösz­­sze a Metripond SE­ Nyír­egyháza mérkőzés maradt mára. A vásárhelyi stadion­ban 17 órakor Eőry sípjelére indul 90 perces útjára a labda. Reméljük, szép számú és sportszerű közönség előtt mérkőzik a második vonal két rangos csapata. — Szeretnénk jó rajtot venni, s a vásárhelyi ha­gyományoknak megfelelően hazai környezetben győzni. Tudjuk, hogy a Nyíregyháza jónevű együttes, de azzal is tisztában vagyunk, hogy jelentős változáson ment ke­resztül a Szabolcs-Szatmár megyei csapat. A régi gár­da háromnegyed részben szinte kicserélődött, fiatalo­kat szerződtettek a volt NB I-esek. Sőt, a kispadon egy Mezei-tanítvány ül, Ubran­­kovics Mihály személyében .— mondta Kutasi László, a vásárhelyiek mestere. Az edző, mivel egy-két játékosa kisebb betegséggel küszködik, csak bő keretet tudott mondani: Tóth, Soós, Szenti, Miklós, Fehér, Leind­­ler, Kovács J., Olasz, Ador­ján, Lipták, Kovács G., Za­­kar, Csernus, Mohácsi. Tal­­mácsi közül kerül ki a k­ez­­dő tizenegy. Salánki edző. Majd röviden értékelte csapatát, amely ma már újabb — az előzőnél nehezebb — erőpróba előtt áll. — Elégedett vagyok az el­ért pontszámmal (41 pont), igaz, nem túlzok, de jobb körülmények között akár tíz ponttal is többet szerezhet­tünk volna. A csapatból ki kell emelni Lévai Antalt, aki befejezte játékos-pályafutá­sát, de példát mutatott tár­sainak. Külön említést érde­mel Gombos Attila, Szilágyi Ferenc, Szilágyi János, Rácz István, többet vártam Swarcz Lászlótól, Gránicz Lászlótól, Miklós Zoltántól és Miklós Gábortól. Még szerencse, hogy a csa­patnál az utánpótlás-neve­lésre nagy figyelmet fordí­tanak. A fiatalok az elmúlt bajnokságban az első helyen végeztek. Már két-három já­tékos helye ott lenne a „na­­gyok” között, sajnos, hozzá­állásuk miatt Salánki edző nem veheti őket számításba. Pedig a fiatalítás nagyon el­kelne a szalámigyár csapa­tánál. A­­most rajtoló baj­nokságtól, mint a többi résztvevő is, a biztos bent­­maradást várják, ehhez azonban a Kinizsi Húsosnál nem tudják teljes mérték­ben biztosítani a folyamatos és zavartalan munkát. De, mint megtudtuk, a bázisvál­­lalat vezetésétől is sokkal több támogatást — nem csak anyagit — várnának, hiszen mindössze Sallai János, a sportklub elnöke próbálja a feltételeket megteremteni. SÜLI JÓZSEF A szegedi Délép-pályán építenek, mint képünk is bizo­nyítja, a móravárosi Kinizsi-pályán pedig bontanak ... (Fotó: Gyenes Kálmán) Totó eredmények A totó 33. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Bayern München­* VfB Stuttgart i 2. Leverkusen— Saarbrücken i 1. FC Köln i 4. Frankfurt— Nürnberg x Düsseldorf­­ Schalke 04 i 7. TB Berlin— Darmstadt x 8. Bielefeld— Aschaffenburg i 9. FC Homburg— i..... Freiburg i 10. Braunschweig— Hertha BSC i 11. Stuttgarter Kickers-Aachen i 12. Bayreuth— Karlsruhe 2 13. Kassel-3. Kaiserslautern— 6. Mönchengladbach— 14. Herfölge— Vejle vasárnap 5. Bochum-­Duisburg 1 Röviden Balotaszállás környékén rendezik a Hungária Kupit nemzetközi tájfutóversenyt. Az első napon Csamangó (SZVSE) 4964 ponttal a har­madik helyen végzett. * Mától Bulgáriában szere­pelnek az Ifjúsági Barátság Versenyen férfi röplabdázó­­ink. A válogatottban helyet kapott a Szeol-Délép SE fia­tal tehetséges röplabdázója, Hufmann is. *­* A Népstadionban óriási kánikulában léptek pályára az atléták. A vasasszakszer­vezet által szervezett atlé­tikai viadalon Szabó E. Sze­ol-Délép SE síkfutónője 200 méteren 24.93 másodperccel a második helyet szerezte meg. A férfiak mezőnyében Saskői, az SZVSE diszkosz­vetője 55,36 méterrel a har­madik lett. * Szombaton délelőtt eluta­zott Varsóba a Magyar Nép­hadsereg 130 tagú sportkül­döttsége, a vasárnap kezdő­dő baráti hadseregek VI. nyári spartakiádján. V Niki Lauda szokatlan idő­pontban, szombaton reggel 9 órakor hívta sajtótájé­koztatóra az újságírókat Zeltwegben, a Forma 1-es versenyautók vasárnapi vi­lágbajnoki futamának hely­színén. A 36 esztendős oszt­rák autóversenyző mindösz­­sze egy információt közölt a sajtó munkatársaival: a jelöntek világbajnoki idény végén búcsút mond a Forma I. világának, befejezi a ver­senyzést. Labdarúgó NB I Videoton-vereség Szombathelyen Tegnap, szombaton hét mérkőzést játszottak le a labdarúgó NB I-ben. EREDMÉNYEK: BÉKÉSCSABA— ZALAEGERSZEG 3-2 (1-1) Békéscsaba, 7000 néző, v.: Nagy B. Góllövők: Újvári, Fecsku, Királyvári (11-esből), illetve Gass, Csepregi (11-esből). PMCC—VI. DÓZSA 2-2 (1-0) Pécs, 10 000 néző, v.: Ma­kó. Góllövők: Róth (2), ill. Rostás, Kiss. MTK-VM—RÁBA ETO 2-2 (1-1) Hungária krt., 5000 néző, v.: Szabó B. Góllövők: Kékesi, Boda (11-esből), ill. Csonka, Me­lis. DMVSC—CSEPEL 2-1 (1-1) Debrecen, 8000 néző, v.: Bognár. Góllövők: Szabó (11-es­ből), Benyó, illetve Kovács. BP. HONVÉD—SIÓFOK 1-0 (1-0) Siófok, 10 000 néző, v.: Hamar. Góllövő: Bodonyi. HALADÁS VSE— VIDEOTON 3-2 (2-0) Szombathely,, 8000 néző, v.: Nagy M. Góllövők: Marton (2), Gö­rög, illetve Kerekes, Szabó (11-esből). FERENCVÁROS— VOLÁN 3-1 (0-1) Üllői út, 18 ezer néző, v.: Drigán. Góllövők: Bánki (2), Stra­­usz, illetve Seres (11-esből). Csipes Ferenc világbajnok Lapzártakor érkezett je­­ság döntőinek első napján , Csipes Ferenc a K-1 1000 jentős szerint Mechelenben, ., . .. méteres számában aranyér­a kajak-kenu világbajnokaimét nyert. Területi bajnokság Biztos SZVSE-győzelem SZVSE—Szentesi Vízmű 4-0 (2-0). Vasutas-stadion, 600 néző. V.: Pálfi. SZVSE: Újhelyi — Deák, Ménesi, Szrenka, Kiss L. — Hágelman E., Márki, Hegye­­si, Hágelman T. (Véber) — Simai, Apró. Edző: Tóth La­jos. Szentesi Vízmű: Janiga — Bánfi, Holozsai, Bartyik, Ma­­gony — Kecskés, Király, Be­­rezvai, Hevesi — Kéri, Vö­rös. Edző: Jelenty István. Végig a hazai csapat irá­nyította a játékot. Az újonc Szentes­i védekezésre rendez­kedett be, és elsősorban kontratámadásokból akarta bevenni ellenfele kapuját. Ez azonban gyámoltalan csa­tárai miatt nem sikerült. A hazai csapat sok helyzetet hagyott ki. Ennek ellené­re egy percig sem volt két­séges a győzelme, mely ilyen különbséggel is megérdemelt. A sikerben különösen nagy érdemeket szerzett a közép­pályás sor, itt is kitűnt Ha­­gelman Endre nagy játék­kedve és kitűnő teljesítmé­nye. Simainak sajnos nem sikerült a mesterhármas, mert közben fölíratkozott a góllövő listára Hágelman Endre is. Góllövők: ( Simai (3, egyet 11-esből), Hágelman E. Jók, Kiss L., Hágelman E. (a mezőny legjobbja), Márki, Simai. I. L. Szegeden maradt a kupa Minden bizonnyal az első alkalommal megrendezett Alkotmány Kupa lesz a leg­emlékezetesebb a Szegedi Postás vezetőinek, spor­tolóinak, hiszen ekkor avatták föl nemzetkö­zi igényeket is kielégítő te­kecsarnokukat a Dorozsmai úton. Azóta eltelt egy év, sorra került másodszor is e verseny, amely ezúttal jó hangulata miatt lesz a részt­vevőknek emlékezetes. Miután Vojnár László sportköri elnök megnyitotta a nemzetközi jellegű ver­senyt, az új felállásban sze­replő Szed­-Délép SE játé­kosai léptek pályára, ellen­felük a Soproni Postás volt. A szegedi fiúk alaposan föl­adták a leckét az utánuk következő csapatoknak: 2523 fás teljesítményük nehezen túlszárnyalhatnak látszott így is történt, az elsőként végző szegedi együttes tel­jesítményét a későbbiekben gurító csapatok megközelí­teni sem tudták. Így a har­madik találkozón gurító há­zigazda Postás játékosok sem, akiknek formáján­­ amúgy is igencsak látszott a nyári pihenő és az alapozás fáradtsága. Nem tudott be­leszólni az elsőség sorsába a vásárhelyi gárda sem, noha közülük ketten is 400 fa fö­lött ütöttek. Külön színt jelentett­­ a versenyen, hogy a férfiak után barátságos találkozó keretében pályára lépett a két, új felállásban szereplő szegedi női csapat is, az NB I-ben a volt Szeol helyét át­vett Szegedi Postás, vala­mint a Szeol-Délép SE. A lányok színvonalas, közön­ségsikert arató vetélkedését a házigazda Postás-csapat nyerte. A II. Alkotmány Kupa, ered­ményei. Csapatban: 1. Szeol-Dé­lép SE 2523 fa (Rendes 440, Den­­csik 434, Deák Gy. 425, Bernáth 120, Deák J. 418, Berény­ 386), 2. Budapesti Postás 241­1, 3. Szegedi Postás 2334 (Tamás 4111, Németh 409, Alföldi 391, Sz­abó J. 384, Naschitz 383, Visrácz. 356), ... 5. Hódgép SE 2314 (Olasz 415, Szö­gi G. 4­15, Ben­yhe 362, Tóth I­ 378, Szögi Z. 375, Győri 349). A legjobb egyéni teljesítmény Rendes Miklós (Szeol-Délép SE) nevéhez fűződik, aki 440 fát Ütött. A női találkozó eredménye: Szegedi Postás—Szeol-Délép SE 2311:2159. Legjobb dobók: Tom­­páné 417, Gombon 410, Kórász 295, illetve Szabó L. 372, Ohátné 370, Fodor 336, B. T. Játékostoborzó Játékostoborzót tart a Metripond SE labdarúgó-szak­osztálya augusztus 21—22-én a városi stadionban. Jelent­kezni lehet Rozik Miklós utánpótlás vezető edzőnél. Vár­ják az 1969. augusztus 15. és 1973. július 31. között szüle­tett fiúkat, sportfelszereléssel. 14 VASÁRNAP, 1985. AUGUSZTUS 18.