Délmagyarország, 1964. április (54. évfolyam, 76-100. szám)

1964-04-28 / 98. szám

SZVSE—Gyula 1:1 (0:0) A Szegedi VSE labdarúgó­­csapata Uhrin — Réti, Ha­lász, Meszmer — Karsai, Sza­lai — Juhász II., Zöldi, Szé­­csi, Vörös, Kalmár összeállí­tásban a nagy szélben is jól játszott Gyulán. Játékosaik levették a labdát és sokat tá­madtak. A Gy. MEDOSZ f­ő­­leg előrevágott labdákkal kí­sérletezett. Góllövő: Juhász II., illetve­ Hinter I. A Vas­utas továbbra is utolsó he­lyezett az NB II keleti cso­portjában. r így kellett volna tippelni A kiértékelés szerint 13 plusz 1 találatos szelvény nem akadt. 13 találatot 2 pályázó ért el, a nyereményösszeg egyenként 21.7 028,73 forint. 12 találata 81 pályázónak volt, egyenként 3713,75 forintot nyertek. A 11 találatos szelvények szá­ma 1022, a nyereményösszeg egyenként 293,75 forint. 10 találatot 7006 pályázó ért el, a nyereményöszeg egyenként 65 forint. A 734 226 forintos jutalomala­pot a 18. heti 13 plusz 1 talála­tot elért nyereményösszeghez csatolják. A 13 és 12 találatos nyeremé­nyek kifizetése május 7-től, a 11 és 10 találatosoké pedig má­jus 2-tól kezdődik. 1. BVSC—Szombathely x 3:3 2. Nyíregyh.—Egyetértés 1 2:1 3. Ózd—Székesfehérvár 1 2:2 4. Borsod—Dunaújváros 2 0:1 5. Pécsi VSK—Kaposvár 1 2:0 ti. Zalaeg. Dózsa—III. ker. 2 4:3 7. Székest. MÁV—PBTC x 0:0 8. Veszprém—Budai Sp. 1 2:1 fi. Florentina—Inter. törölve 10. Bart—Atalanta 1 4:0 11. Uazlo—Torino x 0:0 12. Messina—Mantova 1 1:0 13. Modena—Róma x 3:3 14. Pro Patria—Padova xl:l 13+1 15. Palermo—Foggla x 0:0 18. Monza—Varese 2 1:4 Óvári újabb mesterhármasa Vasárnap mindkét NB III-as labdarúgó-csapatunk idehaza játszott. ÚJSZEGEDI TC— KISKUNHALASI MEDOSZ 3:1 (2:1) UTC-pálya, 1000 néző. Ve­zette: Kocsondi. FTC: Györki — Ábrahám, Bakó, Siha — Hegyes II., Ha­vr­in­csak — Varga, Far­kas, Óvári, Galambos, Pusz­taszeri. A 4. percben Pusztaszeri lőtt kapura, a kapus kiej­tette a labdát és Óvári éles szögből a kapuba talált. A 12. percben Farkas átadását Óvári belőtte. A 27. percben a hazaiak kapuja előtt ka­varodás volt: Ábrahám men­teni akart, de labdája Silia lábáról a kapuba gurult, ön­gól. 2:1. A második félidő közepén Galambos jól ivert szögletét Óvári befejelte, és ezzel az újszegediek kiváló középcsatára idén már má­sodszor ért el mesterhár­mast. Változatos, jó iramú és időnként színvonalas játékot hozott a találkozó. Az első félidőben a széllel hátban játszó vendégek némileg töb­bet támadtak. Fordulás után is élénk volt az iram, és ak­kor a hazaiak kezdeményez­tek többet. SZEGEDI ÉPÍTŐK— CSONGRÁDI PETŐFI 1:1 (1:0) SZAK-pálya, 200 néző. Ve­zette: Kiss J. Építők: Mihályffy II. — Török, Molnár. Álegedíis — Somogyi­ László — Tóth Sonkó, Papp, Mihályffy III., Sz. Bíró. Alacsony színvonalú já­tékkal telt el mind a két félidő. A 15. percben Tóth elfutott a jobb szélen, lö­vése kipattant a védőkről, és Sz. Bíró nem hibázott. 1:0 A hazaiak továbbra is irá­nyították a játékot, támadá­saik azonban erőtlenek vol­tak. A vendégek szórványos kezdeményezései is elakad­tak a hazai védőkön. For­dulás után erősített a csong­rádi csapat. Mindjárt a má­sodik percben Gál I. lövését Mihályffy II. csak kiütni tudta, s a jó ütemben érke­ző Gál II. a kapuba lőtt 1:1. Ezután mindkét csapat csak arra ügyelt, hogy gólt ne kapjon. A második fél­időt némi csongrádi fölény jellemezte. A hetedik forduló után a táblázaton az UTC a máso­dik, az Építők a tizedik he­lyezett. 4 Szegedi Honvéd nyerte a rangadót Szegedi Honvéd— Alsóvárosi MÁV 2:0 (2:0) Szabadság tér, 600 néző. Vezette: dr. Tóth. Honvéd:­­Pusztai — Vár­helyi, Hájas, Lippai — Kato­na, Tápai — Széli, Zádori, So­­mogyfalvi, Lajtos, Kiss. Alsó­város: Katona — Jójárt, Ba­­kacsi I., Domonkos — Bakacsi II., Csúcs — Fodor, Dudás, Pacsika, Bánfi, Batki. A rangadó két ellentétes fél­időből állt. Az első félidőben a Honvéd, fordulás után az Alsóváros volt döntő fölény­ben, de a Honvéd csatárainak sikerült jobban a helyzeteket­­ kihasználni. A 18. percben Lajtos a késlekedő védők mellett nagy gólt lőtt, majd a 39. percben Somogyfalvi ta­lált a hálóba. Szünet után az alsóvárosiak kerültek fölény­be, és csatáraik sok helyzetet kihagytak a visszaesett Hon­véddal szemben. Katona a mérkőzés előtti bemelegítés közben bokarándulást szenve­­dett, és sérülten védett. Jó: Széli, Lajtos, Zádori, illetve: Csúcs, Katona I. Szegedi Dózsa— Szőreg 2:0 (1:0) Szőregen találkozott a két csapat. Dózsa: Gudmann — Révész, Pádár, Sziameszter — Bárká­­nyi, Zab — Rácz, Széli, Sle­­zák, Károlyi, Csanádi. Szőreg: Kócsó — Varga, Szántó, Se­bők I. — Lakatos, Lévai — Nyári,­ Balla, Sebők B., Kó­­kai, Puskás. Nagy helyzetekkel kezdő­dött a játék. A 8. percben Se­bők Béla hibázott, majd Sle­­zák egymás után kétszer ha­gyott ki gólszerzés­i alkalmat. A 15. percben Károlyi a jobb­szélre kikanyarodva a 16-os sarkáról lőtt gólt. Közvetle­nül utána Puskás talált a há­lóba, de a játékvezető les cí­mén nem adta meg a gólt. A második félidőben a szélről támogatott Szőreg nagy aka­rással küzdött, de kiegyenlí­teni helyzetei ellenére sem tudott. A 33. percben Károlyi a felezővonalnál Széli elé to­vábbította a labdát, a Rákó­czi védelme lest reklamálva leállt, Széll teljesen szabadon elfutott és a kapuba rúgta a labdát. Jó: Gudmann, Káro­lyi, Csanádi, illetve: Kócsó, Kókai, Puskás. Szentesi Kinizsi— Szegedi Textilművek 4:0 (1:0) A textiles­ pályán a hazaiak a következő összeállításban játszottak: Kádár — Varga, Simon, Gunics — dr. Várhal­mi, dr. Adányi — Csányi, Vincze, Kopsitz, Szabó, Du­dás. Az első félidőben a szente­siek széllel szemben is meg­szerezték a vezetést: a 4. percben Gera lőtt gólt. Szünet után állandósult a vendég­csapat fölénye, s ekkor Gera újabb góljával, továbbá Bíró és Halász révén alakult ki a 4:0-ás eredmény. Az orkán­szerű szélben nem volt jó já­ték. Többször előfordult, hogy a széllel szemben játszó csa­pat kapusa nagy üggyel-baj­­jal tudta kirúgni a labdát. A Kinizsi jobban alkalmazko­dott a szélhez, többet lőtt ka­pura, mint a szegedi csapat, és ezért, megérdemelten győ­zött. Jó: Gágyor II., Gera, Gazsi, Fekete, illetve: Varga. Szegedi Spartacus— Hódmezővásárhelyi Honvéd 5:0 (1:0) A Hunyadi téren a Sparta­cus a következő csapattal állt ki: Kollár — Temesvári, Ap­ró, Ördögh — Jójárt, Dunai — Bite, Varga, Nyári, Báló, Hódi. A Spartacus már az első percekben nagy fölényben volt. Az 5. percben egy védő­játékosról kipattanó labda Nyári előtt akadt meg a sor­ban, és a középcsatár 18 mé­terről a hálóba talált. A 20. percben Nyári lövése a kapu­fán csattant. Utána kiegyen­líthetett volna a Honvéd. Szü­net után ismét nekilendült a Spartacus. A 9. percben egy ártalmatlannak tűnő előreadás Nyárihoz került, aki a kapust is kicselezve a hálóba gurí­tott. 2:0. A 40. percben Varga kiugrott a védők közül, és nem hibázott. A negyedik gól a 42. percben esett: Nyári »Sándor-szögből« szerezte meg, majd az utolsó percben Nyári beadását Báló értékesí­tette, 5:0. Kitűnt: Nyári, Du­nai, Kollár, illetve: Banga, Molnár. Szegedi Ruhagyár— Borozsma 3:2 (1:1) Dorozsmán játszották. Ruhagyár: Mihályi — Jáh­­ni, Csanyik, Laudisz — Hu­szár, Cserháti — Jenei, Sán­dor, Sarkadi, Oltványi, Dé­­kány, Dorozsma: Borbély — Losoncz, Fekete, örhalmi — Tóth, Bernáth — Thurzó, Gá­bor, Joó, Tátrai, Fábián. Az első félidőben a hazaiak játszottak széllel hátba, és szinte odaszegezték ellenfelü­ket a kapujához. A nyomasz­tó fölény ellenére a 30. perc­ben Sándor révén a Ruhagyár szerezte meg a vezetést. A »potyagól« fel­rázta a dorozs­mai csatársort, minden hely­zetből, még a félpályáról is kapura lőttek. A sok próbál­kozás a 43. percben járt si­kerrel, amikor Thurzó ki­egyenlített, 1:1. A második félidőben úgy látszott, hogy döntetlen marad az ered­mény, amikor a 40. percben Gábor talált a hálóba, 1:2. A kiegyenlítés két perc múlva történt, amikor közvetett sza­badrúgás után Laudisz lövése a vetődő Borbély mellett ju­tott a kapuba. A győztes gól az utolsó percben esett: Laudisz lövése a ka­pufáról Sarkadi elé szállt, aki remek fejesgóljával hozzájuttatta csapatát a győzelemhez. Jó: Oltványi, Laudisz, illetve: Thurzó, Gá­bor. Szegedi VSE II.— Kistelek 2:2 (1:0) Szentesi Honvéd— Sándorfalva 2:0 (1:0) Szentes: Hódmezővásárhelyi Vasas— Szentesi Vízmű 1:1 (1:0) Szentes, Kistelek. Tégla Ferenc 58,40-et dobott diszkosszal Vasárnap két fronton nyi­tották meg a pályaidényt at­létáink. A szegedi utánpótlás válogatott Gyulán mérte ös­­­sze erejét Orosháza, Gyula és Kecskemét legjobbjaival, Szegeden pedig a Sportiskola rendezett ifjúsági, serdülő és gyermek versenyt. Mindkét helyen a viharos erejű hideg szél rontotta az eredménye­ket.­­ Ennek ellenére Gyulá­n Tégla Ferenc, az SZVSE atlé­tája a diszkoszvetés országos ifjúsági csúcsát 58.40 méterre javította. A jobb szegedi eredmények. Férfiak: 400 m: 2. Süli 54.8, 800 m: 2. Varga 2:14.5, 110 m pár (91.4): 1. Süli 16.7, 2. Pál­­fi 17­0, magas: 2. Kasper 170, súly (0 kg): 2. Tégla 14.39, diszkosz (1.5): 1. Tégla 58.40, gerely: 2. London 51.50. Nők: 100 m: 2 Marosvári 13.5, 800 m: 1. Galambos 2:47.7, magas: 1. Sáti 146, 2. Baróti 144, távol: 1. Fazekas 476. Szegeden is akadt pár jó eredmény. Fiúk: magas ser­dülő: 1. Bánfi (Dózsa ált. isk.) 160. gyermek: 1. Szabó (Gaga­rin ált. isk.) 120, távol serd.: 1. Szémann (Móra ált. isk.) 519. súly serd. (5): 1. Papp Er­dészeti T.) 11.34. Lányok: magas serd.: 1. Káity (Szőreg) 115. 6 DÉL-MAGYARORSZÁG Kedd, 1961. április 88, .g_0-R-0-K-3-J*~N: A városi és a megyei pár­bajtőr-bajnokságot közösen rendezték meg, és mind a két számban Balázs István, a SZEAC versenyzője győ­zött.• Az Sz. Előre NB II-es fér­fi kézilabda-csapata a Buda­pesti KISTEXT ellen 12:10 (6:4) arányban nyert az új­szegedi Kisstadionban. Az NB II-es női asztalite­nisz-bajnokság helyi rang­adóján a Kender a Spartacus ellen 1l:7-re győzött. A SZEAC NB I-es férfi kosárlabda-csapata Pécsett a PVSK-tól 58:57 (24:31) ará­nyú vereséget szenvedett. NB II-es férfi kosárlabda­eredmény: Székesfehérvári Vasas—Szegedi Postás 108:96 (57:41).• A Rókusi tornacsarnokban vasárnap este felnőtt területi ökölvívó-mérkőzést rendez­tek. Kecskeméti Vasas—Sze­gedi VSE 12:8. A szegediek közül Szalai, Juhász, Fonyó és Aradán győzött. Az ifjú­sági bajnoki mérkőzés elma­radt, mert a szegediek nem tudtak csapatot kiállítani. Barátságos ifi találkozón a kecskemétiek nyertek 14:8- ra. A mai műsor: Kézilabda. Főiskolai baj­noki női mérkőzés: SZEAC— Pécsi Tanárképző Főiskola, Ady tér, 3 óra. Röplabda. Megyei férfi bajnoki: Spartacus—Juta, Rókusi tornacsarnok udvara, 5 óra. Teke. Megyei bajnokság: Építők—Postás, ruhagyári pálya, 5 óra. Három egyre győztek Szombaton hal­lottuk: — A SZAK, úgy látszik, együtt halad a válogatot­tal, mert a pári­zsi mérkőzéssel egyidőben játszik, és ő is 3:1-re nyer — jegyezte meg az egyik né­ző Újszegeden, a mérkőzés vége felé. — Csak az a baj, hogy a kö­zönség nem halad velünk. A tévét nézi, mert hiszen a válogatott ta­lálkozó mégiscsak érdekesebb — mondta a majd­nem üres nézőtér­re mutatva a SZAK egyik veze­tője. * Ez pedig már vasárnap történt. A szurkolók most — érthetően — nem bírálták, hanem dicsérték Baróti Lajos szö­vetségi kapitányt. — Csak ügye­sen csinálja Ba­róti! — hallottuk az egyik megyei mérkőzésen. — Volt türelme együtthagyni a csapatot, és ennek most meglett az eredménye... Válogatottunk va­sárnap Bécsben az osztrákokkal mérkőzik. Remél­jük, hogy fiaink újból megállják helyüket. A csa­pattal és a szö­vetségi kapitán­­nyal pedig to­vábbra is elége­dettek lesznek a labdarúgás sze­relmesei. M. K. Építőipari technikust sürgős felvételre keresünk kivitelezési és előkészíté­si munkára. Jelentkezés szóban vagy írásban Csongrád megyei Tatarozó és Építő Vállalat. Hódme­zővásárhely, Tanácsköztár­saság tér 59. H. 65416 Anyakönyvi hírek I. KERÜLET Házasság: Zeke Róbert és Német Erzsébet Valéria, Csó­ka János Sándor és Hegedűs Viktória, Szakál András és Ludányi Ilona, Szegedi Fe­renc Jenő és Balogh Piroska, Tóth Imre és Jaksa Erzsébet, Dégi József és Bata Mária Katalin, Nádor László Imre és Csizmadia Gabriella, Koncz András és Bolba Vik­tória házasságot kötöttek. Születés: Jantó Istvánnak és Tóth Máriának Ilona, Fü­­­löp Jánosnak és Bite Mártá­nak János, Balogh Mihály­nak és Szilágyi Annának Je­nő, Huszka Ferencnek és Bo­­zóki Ibolyának Ferenc, dr. Kunos Józsefnek és dr. Bo­ros Máriának József György, Trója Jánosnak és Masa Klá­rának János, Ézsiás István­nak és Bugyi Magdolnának Tamás István, Virágos-Kis Antalnak és Juhász Borbálá­nak Judit, Csamangó Szil­veszternek és Hegedűs Iloná­nak Imre, Vér Mihálynak és Varga Matildnak Rozália, Szemméri Lászlónak és Ko­­ha Almának László, dr. Végh Gyulának és Juhász Máriá­nak Gyula, Neducza Szve­­tiszlávnak és Dudás Julian­nának Judit, Kónya Ferenc­nek és Szabó Ilonának Zol­tán, Magyar Istvánnak és Szűcs Rozáliának Attila, Ba­­gi Mihálynak és Kádár Má­riának Mihály, Rétfalvi Im­rének és Kneipp Máriának Róbert Imre, Sarangi Mikos Philemonnak és Nagy-Czirok Eszternek Mikor Martin, Tóth Istvánnak és­­ Juhász Nagy Etelkának Béla, Tóth Istvánnak és Juhász Nagy Etelkának István, Bakai Györgynek és Tánczos Ber­tának György, Kovács Dezső­nek és Szél Annának Márta, Rácz Adolfnak és Baranyai Gabriellának Adolf Lajos, Nyéki Lajosnak és Lakatos Klárának Tünde, Ács-Kovács Mihálynak és Ambrus Júliá­nak Aranka, Kazi Istvánnak és Kispéter Irénnek Zsuzsan­na, Kazi Istvánnak és Kispé­ter Irénnek Erzsébet, Szend­­rei Lászlónak és Szabó Pi­roskának László Sándor, Oláh Istvánnak és Hevesi Arankának István, Szabó Andrásnak és Czirok Irénnek András nevű gyermekük szü­letett. Halálozás: Asztalos György 56 éves, Tóth Veronika 50 éves, Balda Lajos 20 éves, Ábrahám Szilveszter 49 éves, Szekeres Sándor 1 hónapos, Szabó János 69 éves, Csóty Antal András 62 éves, Dör­­me István 62 éves, Engel Sándorné Rátkai Anna 67 éves, Popity Rozália 69 éves, Nagy Sándor 76 éves, Oláh Ferenc 50 éves, Fekete Mi­­­ály 70 éves, Szabó­ Galiba Ferenc 67 éves, Fodor Dezső­­né Gémes Mária 34 éves, Sá­ri Pál 83 éves, Hatvani La­­josné Csáki Julianna 64 éves, Sípos Sándorné Trefon Irma Jolán 45 éves korában el­hunyt. II. KERÜLET Házasság: Kecskés József és Fazekas Irén, Tani János Kálmán és Szili Veronika, Szél Ferenc István és Dor­­mán Rozália. Zsigmond Béla György és Lajtár Judit Vil­ma házasságot kötöttek. Halálozás: Bakos Istvánná Bába Rozália 41 éves, Egedi Mihályné Fehér Mária­­ 81 éves, Basa Zoltán Edéné Jung Anna 86 éves. Vízhányó Jánosné Lajtos Julianna 62 éves. Badényi Mária 67 éves korában elhunyt. III. KERÜLET Házasság: Tomnán Mihály és Koncz Etelka, Nagy Lajos és Czavalinga Mária házas­­­ságot kötöttek. Születés: Gavlik Tibornak és Jőhalmi Irénnek Tibor, Szalma Istvánnak és Kovács Rozália Etelkának Katalin Zsuzsanna, Magda Józsefnek és Hegedűs Erzsébetnek Irén Erzsébet, Dinnyés Gézának és Hódi Máriának Anita Erzsé­bet, Savanya Istvánnak és Balogh Erzsébetnek Éva, dr. Bálint Tamásnak és Dévány Erzsébetnek Attila, Zámbó László Jánosnak és Tosnyos­­sy Mária Gizellának Marian, Pinjung Józsefnek és Volford Piroskának Zsolt József, Pin­jung Józsefnek és Volford Piroskának Piroska Irén, Kiss Jánosnak és Rácz An­nának József Sándor, Halász Istvánnak és Farkas Piroska Irénnek Katalin Erika, Bos­­nyák Ferencnek és Győri Pi­roskának Edit, Gulicska­ Fe­rencnek és Kasza Erzsébet Ilonának Gábor, Kovács Sán­dornak és Almási Gizellának Tibor János, Rúzsa Lajosnak és Kucsik Annának Attila Lajos, Czirók Sándornak és Tóth Emmának László, Mi­­tyók Károlynak és Mig Pi­roskának Károly, Tóth-Szűcs Antalnak és Szabó Margitnak Edit nevű gyermekük szüle­tett. Halálozás: Gábor Józsefné Matyi Mária 72 éves, Fehér Lukácsné Kiss Franciska 58 éves, Gál Ágnes Andrea 1 éves, Todika Flóra 73 éves, Tóth János 62 éves, Piuko­­vics Pálné Kovács Mária 66 éves, Mészáros Antal 71 éves, Csákány Béláné Weigl Irén 32 éves korában elhunyt Rádióműsor Kedd KOSSUTH RÁDIÓ 4,30 Hírek. 4,35 Vidáman, fris­sen. Közben: 5,00 Hírek. 5,05 Fa­lurádió. 5,45 Postabontás. 6,00 Hírek. 6,25 Pilla­na­tf­elvétel. 7,00 Hírek. 7,30 Színház- és mozimű­sor. 7,54 Énekeljünk együtt! 8,00 Műsorismertetés. 8,10 Harsan a kürtszó! 8,50 Beethoven: Esz-dúr vonósnégyes. 9,25 Magyar szer­zők népdalfeldolgozásaiból. 10,00 Hírek. 10,10 Római rekviem. Rá­diójáték. 11,05 Mozart-művek. 11,52 Sokszemközt. . . 12,00 Déli harangszó. 12,15 Tánczenei kok­tél. 12,57 A vidéki színházak mű­sora. 13,00 Törvénykönyv. 13,15 Hoffmann meséi. 14.00 Hírek. 14.10 Fúvósátiratok. 14.25 Fiata­lok stúdiója. 14.45 Délutáni fris­sítő! 16.00 Hírek. 16.10 Iskola­­rádió. 16.30 Handa Bandi kaland­jai. 16.45 Brahms: II. (D-dúr) szimfónia. 17.23 Rádióiskola. 17.56 Műsorismertetés. 18.00 Hírek. 18.15 Lakatos Vince népi zene­kara játszik. 18,45 Horizont. 19,00 Mesterségek — operahősök . .. 19,25 A Szabó-család. 19,55 Jó éjszakát, gyerekek! 20.00 Esti krónika. 20,25 A műsort összeál­lították a hallgatók. 22.00 Hírek. 22.15 Sporthírek. 22.20 Kamara­zene. 23,15 Látogatóban Marc Chagallnál. Hubay Miklós írása. 23,32—0,30 Könnyűzene. Közben: 24,00—0,10 Hírek. PETŐFI RADIO 5,00 Hírek. 5,05 Reggeli zene. 6,00 Hírek. 6,10 Torna. 7,00 Hí­rek. 7,15 Postabontás. 8,00—8,05 Hírek. 14,00 Váry Ferenc— Weöres Sándor: Kórusszvit. 14,10 Időjárás- és vízállásjelentés. 14,25 Könnyűzene. 14,45 Tragédia a jégvilágban. 15,00 Hírek. 15,05 Zenekari muzsika. 15,49 János vitéz. II. rész. 16,30 Muzsikáló képeslapok. 16,50 Iskolarádió. 17,00 Hírek. 17,05 Csínom Palkó. Daljátékrészletek. 17.50 Gazda­­dasági Beatleker. 18.00 A Román Szakszervezetek énekkara éne­kel. 18.15 IV. Henrik: Regényis­mertetés. 18.45 Georg Ölsz Kál­­mán-operettekből énekel. 19.00 Mi történt a nagyvilágban? 19.15 Csárdások. 19.25 Kodály: Szoná­ta. 19.45 Egy Jászai-díjas színész­nő arcképe. 20.00 Romantikus művészportrék. 21.00 Hírek. 21.05 Furcsa emberek. Epizódok Gra­ham Greene műveiből. 21.55 Tánczene. 23—23.15 Hírek. Televízióműsor 17.43 Hírek. 17.50 A Magyar Hirdető műsora. 18.00 Száz kér­dés — száz felelet.. . 18.40 Üt­­törőexpedíció a jövőbe. 19.00 Vádak közelről. Riportfilm a győrszentmártoni tsz-ről. 19.20 ÉvSti mese. 19.30 Tv-híradó. 19.45 Eljött a Duna ideje!... Riport­­műsor. 20.00 Zenélő órák. A XX. század zenéje. 21.10 Divat, divat! Filmösszeállítás. 21.35 Toulouse- Lautrec. Közv. a Szépművészeti Múzeumból. 22.05 Tv-híradó. 2. kiadás. A Magyar Szocialista Munkás- Dán Csongrád­­ negyei és Szeged városi bizottságának lapja. Megjeleníti neve felvétele vas mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: Dr. Lőkös Zoltán Szerkesztőség: Szeged Magyar Tanácsköztár­­saság útjá It. Telefon: 35-38, 30-03 Éjszakai telefon: 35-OS Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó vállalat Felelős kiadó: Kovács László Kiadóhivatal: Szeged, Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. sz. Telefon: 35-00. 31-18. (Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja » Szegedi Nyomda Vállalat _______Szeged Kárász u « INDEX 28 053 DÉL-MAGYARORSZÁG Terjesztik a Csongrád megyei postahivatalok. Előfizetési díj egy hónapra 12 Ft Előfizethetfl bármely postahivatalnál és kéz­besítőnél.