Délmagyarország, 1967. augusztus (57. évfolyam, 179-205. szám)

1967-08-29 / 203. szám

A legutóbbi labdarúgó-for­duló ism­ét bővelkedett érde­kes eseményekben. NB I-es csapatunk, a SZEAC Szombathelyen ját­szott és vereséget szenvedett. Ez az eredmény várható volt. A Szombathelynek a két pont elvesztése szinte a kiesést je­lentette volna s érthetően, minden erőt beleadott a győzelem megszerzésébe. Az SZVSE idehaza fogad­ta Marfű csapatát. A ke­mény martfűi játék és a rossz talajú pálya meggátol­ta a szép játék kialakulá­sát. A két pontot azonban biztosan szerezte meg a SZVSE. Az NB III-asok már pén­teken megkezdték a küzdel­met. A Kossuth SE—Sz. Dó­zsa találkozója Dózsa győ­zelemmel végződött. A 700 fős nézőközönség azt bizo­nyítja, hogy érdemes pénte­ken játszani mérkőzéseket. Érdemesebb sokszor mint szombaton, mert a TV köz­vetítés elég sok nézőt elvon a pályáktól. A Szegedi Spartacus a Makó ellen 7:0 arányú győ­zelme meglepetés. A csapat lelkesen játszott és Walfisch játékvezető kitűnően bírás­kodott. A SZAK vasárnap Sarkadra látogatott el. Bal­szerencsés módon, az utolsó percekben kapott góllal ve­szítette el a két pontot. Az NB III-as élmezőnyben vál­tozás nincs. Továbbra is a Dózsa maradt az élen, s második helyen áll a Spar­tacus. A megyei bajnokságban az ETC — mivel kapusa lesé­rült — döntetlen eredmén­­nyel volt kénytelen beérni Kisteleken. A H. MEDOSZ ugyancsak döntetlen ered­ményt ért el Csongrádon, így a két pontos különbség továbbra is megmaradt a Hódmezővásárhelyi MEDOSZ javára. Szombathely—SZEAC 3:1 (1:1) A Szombathelyen játszott NB I-es lebdrnúgo-mérkőzésre 8000 néző volt kiváncsi. A két csa­pat az alábbi összeállításban lé­pett a pályára. Szombathelyi Haladás: Szarka — Szántai, Homolya, Mester — Németh, Márkus — Jankó, Sza­bó S. Iszak, Tóth, Gangli. SZJE­­AC: Korányi — Várhelyi III., Kővári, Dobó — Dezsőfi, Csö­mör — Pusztai, Hajós dr., Vass, Kozma, Arató. A hazaiak rohamaival kezdő­dött a mérkőzés. Az első per­­cekben Iszak, majd Szabó volt veszélyes Korányi kapujára. A 8. percben rövid szögletrúgás után Jankóhoz került a labda, a jobbszélső beívelt, és a kapu előtt öt-hat méterre álló Iszak fejjel a hálóba továbbított. 1:0 a Szombathely javára. A sós után is a Szombathely kezdeményezett, de a szegedi védők jól álltak lábukon, és rendre hárították a támadáso­kat. A 38. percben hasonlóan a szombathelyi fóshoz, szögletet lógott a SZEAC. Kozma ívelte be a labdát és Hajós dr.­sóst fejelt. 1:1. A félidő hátra levő részében masára talált a szegedi csapat, tám­adásai azonban a kapu előtt elakadtak. A második félidő megint szombathelyi támadásokkal kez­dődött, de a hazaiaknak na­gyobb helyzetük nem adódott. A 25. percben Vasa került gól­helyzetbe, de mellé lőtt. A mérkőzés utolsó negyedórájában a SZEAC védelmét erősen meg­zavarva fölénybe került a Szombathely. A 31. percben Márkus hatalmas partradobását Komolya három méterről a ka­puba lőtte. 2:1 a Szombathely javára, öt perccel később ismét Kozak volt eredményes, aki egy gyors lefutás után Szabó átadását négy méterről a hálóba lőtte 3:1. A találkozóra erősen rányomta bélyegét a szombathelyiek küz­deni akarása, mivel a két pont megszerzése számukra az első osztályban való bennmaradást jelentheti. Játékukra jellemző volt az idegesség és a kapko­dás, viszont az utolsó negyed­órát jobban bírták. A SZEArt túlzott nyugalommal lépett a pályára és tervszerűbben ját­szotta végig a mérkőzést. Jók: Szarka, Iszak Márkus (a mezőny legjobbja), illetve: Vár­helyi in., Dezsői­ Hajós dr. Az előmérkőzésen a SZEAC I. a Szombathelyi Haladás n. ellen Pataki és Gyirkó góljaival 2:1 (1:1) arányú győzelmet ara­tott. Pataki tizenegyesből lőtt gólt. Lei pn Iker Péter A labdarúgó NB I további eredményei: Győr—Tatabánya 2:1 (1:1). Pécs—Csepel 0:1 (0:0). Vasas—Dunaújváros 8:0 (5:0). Salgótarján—Új­pesti Dózsa 0:2 (0:1). Diósgyőr—Ferencváros 1:2 (1:1). 1. Ferencváros 20 18 2 — 50:12 38 2. Újp. Dózsa 20 13 3 4 52:19 29 3. Vasas 30 U 3 4 46:19 29 4. Győri ETO 20 10 6 4 49:24 26 5. Diósgyőr 20 8 4 8 34:33 20 6. Bp. Honvéd 20 7 5 8 35:32 19 7. Tatabánya 20 5 8 7 24:26 18 8. Szeged 20 6 6 8 22:41 18 9. MTK 20 5 7 8 27:28 17 10. Dunaújváros 20 6 5 9 24:35 17 11. Csepel SC 20 4 9 7 19:30 17 12. Pécsi Dózsa 19 5 6 8 18:22 16 13. Komló 19 6 4 9 24:42 16 14. Salgótarján 20 6 3 11 25:41 15 SZVSE—Martfű 1:0 (1:0) Vasutas pálya, 1500 néző. Ve­zette: Nagy Emil. SZVSE: Gilicze — Katona, Thékes, Hájas — Karsai, Salán­­ki — Kiss II. Vörös. Bite. Laj­tos. Majzik. Martfű: Németh — Nagy n. Seres,­­ Horváth — Sütő, Bodnár — Katona. Bíró. Szűcs, Nagy I., Mezőteleki. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés. Már az első percek­ben Lajtos, majd Vörös lövését védte Németh. Utána mezőny­játék alakult ki, a kapuk nem kerültek veszélybe. Az SZVSE többet birtokolta a labdát, de támadójátékuk lendülete a ti­zenhatosnál rendszerint megtört. A 14. percben akadt az első komoly hazai gólhelyzet, de Vörös néhány méterről sem ta­lált a kapuba. A 22. percben is­mét Vörös került jó helyzetbe nagy lövését Németh csak kiök­­lözni tudta. A következő tíz percben a vendégek is többször veszélyeztettek, de Gilicze biz­tos kézzel hárított. A 41. percben megszületett a vasutasok egyetlen, győzelmet jelentő gólja. Vöröst a tizenha­tos vonalánál szabálytalanul akasztották. A megítélt szaba­dot ugyanő lőtte kapura, nye­sett, csavart labdája a sorfal és a meglepett kapus mellett véd­­hetetlenül vágódott a kapu jobb oldalába. 1:0. Szünet után kiegyenlített lett a játék. Előbb Salánki, majd később Lajtos lövéseit védte Németh. A 25. percben nagy helyzetet hagyott ki a Martfű Katona átverekedte magát a védőkön, közelről leadott nagy lövését Gl­icze vetődve szöglet­re hárította. Az utolsó percek­ben a vendégek nagy lelkese­déssel küzdöttek a kiegyenlíté­sért. Gyenge iram, alacsony szín­vonal, technikai hibák, pontat­lan átadások és lövések jelle­mezték a két csapat játékát. Eb­ben inkább, a vasutasok jártak elől. A vendégek a mezőnyben helyenként szépen, meggondol­tan adogattak, de támadásaik erőtlenek voltak. A vasutas csa­társor sok támadást vezetett, de a támadók nem bírtak az erős és kemény martfűi védőkkel. Az SZVSE ezúttal sem tudta megismételni a KISTEXT elleni meggyőző, eredményes játékát. Több helyzete alapján a győ­zelmet megérdemelte. Jók: Gllicze (a mezőny leg­jobbja), Thékes, Lajtos. Illetve Németh, Seres, Katona, Solti Mihály Az NB I további eredményei: Szolnoki MTE—Budai Spartacus 3:2. Jászberény—Kiskunfélegy­háza 3:1. Goldberger—Szolnoki MÁV 3:0. Békéscsaba—Mezőko­­vácsháza 2:0. Pénzügyőrök—KIS­TEXT 1:4. Kecskeméti TE—Gyu­la 0:1. Debrecen—Cegléd 3:2. Sarkad—SZAK 1:0 (0:0) A Sarkadon játszott NB IIi­as labdarúgó-mérkőzésre a sze­gedi csapat a következő össze­állításban állt ki: Jáger — Lip­­pai, Nagy Zs., Pető — Moohlár, Sart — Augusz, Szémann, Pusz­taszeri, Polyvai, Katona. Az­ első félidőben a SZAK tá­madott többet, szünet után a ha­zai csapat volt fölényben. Mind a két oldalon több jó helyzet akadt, de a kapusok jól védtek, és első sorban ezért nem esett gól hosszú ideig. A győztes gólt a befejezés előtt három perccel érték el a hazaiak, amikor a lesgyanús helyzetben lévő Kiss közelről a kapuba talált. A labdarúgó NB III további eredményei: Mezőhegyesi MEDOSZ—Szentesi EMTK 3:0 (1:0). Mezőhegyes: Békéscsabai VTSK—Kiskunha­lasi MÁV 4:1 (2:1). Békéscsaba­ SSzalvat SE-Orosházi Kinizsi 6:2 (3:1). Orosháza: Kiskunhalasi MEDOSZ-Mezőbe­­rényi Spartacus 1:0 (1:0). Kis­kunhalas. Kun Béla SE-Mezőhegyesi Ki­­nizsi 2:0 (1:0). Kiskunfélegyháza. VÍZILABDA SZEAC—B. Spartacus 5:5 Kedv:» ünnepséggel kezdődött va­ sam.ip az újszegedi verseny­uszodában az OB II-es vízilabda bajnokság utolsó mérkőzése, mi­kor a két csapat játékosai az úszómedence szélén felsorakoz­tak. a SZEAC együttese kö­szöntötte a 7 ponttal vezető Bu­dai Spartacust, mint az OB II bajnokai. A köszöntő szavakat Dunát Pál, a SZEAC szakosz­tályvezetője mondta, majd a SZEAC csapata virágcsokrokat adott át a vendégcsapat tagjai-1*1 Ai­ Ezután kezdődött a mérkőzés, melyre a szegedi csapat dr. Csíkos, Nagy, Nővé, Nemes, dr. Lippay, dr. Szalay, Rácz (Zsemberi, Csonka) összeállítás­ban állt ki. Az első negyedben már 2:0-ra vezetett a vendég­csapat, mikor Lippay dr. szépí­tett. A második negyed Rácz és dr. Szalay góljával a SZEAC javára alakult 2:1-re. Az eső zu­hogni kezdett, de a játék szép­ségét nem zavarta. A harmadik negyed 0:0- ás eredményt hozott a negyedik pedig 2:2 arányban végződött. A szegedi csapat két gólját ekkor Rácz dobta. A közepes színvonalú mérkő­zésen igazságos eredmény szü­letett, mérkőzés végén ugyancsak kedves ünnepségre került sor. A SZEAC csapat ugyanis har­madik helyen végzett a bajnok­ságban. F./. alkalomból kösz­ön­tötte a csapatot és gratulált, a szakosztály vezetőinek dr. An­tal­ff­y György egyetemi tanár, a SZEAC elnöke. A csapatot a jelenlevő közönség ugyancsak lelkes tapssal köszöntötte. friebmann felv.) SZEAC vízilabda-csapata Harmadik helyen végzett az idei bajnokságban, tehát bronzér­mek­. Képünkön a játékosok láthatók, a középen Veres István edző 6 DÍL-MAGYARORSZÁü Kch ld, 1967. augusztus 29. Hegyes eredmények Kistelek—Újszegedi TC 2:2 (1:1). Kistelek. Az első félidő 30. per­cében Mojzes, az UTC kapusa megsérült és kiállt. Helyette a középhátvédet játszó Eged­ állt be védeni, aki mindjárt gólt ka­pott. A második félidőben az ujszegediek megint tizenegy em­berrel játszottak, mert Mojzes sérülése ellenére is kiment a pályára. Végig kemény és élénk­iramú volt a játék, a hazaiak kétszer is vezettek. A­ tartalé­kos UTC nehezen szerezte meg az egyik pontot. Góllövő: Köv­es »is, Majoros, illetve: Magyar T.. Soos. Szentes! Vízmű-Dorozsma 3:1 (1:1). Szentes. Góllövő: Maros­­kerti, Lengyel, Héri, illetve: Ab­ramov. Hódmezővásárhelyi Textiles— Alsóvárosi MÁV 3:0 (2:0). Hód­mezővásárhely: Csongrádi Petőfi—Hódmezővá­sárhelyi MEDOSZ 1:1 (1:0). Csongrád: Hunyadi SE—Mindszent 1:1 (1:0). Hódmezővásárhely: 1. H. MEDOSZ 16 14 2 — 44: 9 30 2. UTC 16 13 2 1 36: 8 28 3. Sz. Építők 16 9 2 5 21:10 20 4. Kinizsi 16 7 4 5 20:13 18 5. Alsóváros 16 5 7 4 17:14 17 6. Mindszent 16 5 6 5 17:18 16 7. Dorozsma 16 5 6 5 15:22 16 8. H. vasas 16 6 3 7 30:32 15 9. Csongrád 16 5 4 7 17:23 14 10. Szentesi V. 16 5 3 8 16:21 13 11. Kistelek 16 3 4 9 20:28 10 12. Tápé 16 4 2 10 17330 10 13. Hunyadi SE 16 2 5 9 17:33 9 14. H. Textil 16 3 2 0 19:48 t MOTORSPORT A meglepetésről Tanács István gondoskodott Kitűnő motoros csemegével búcsúzhattunk a nyári idénytől vasárnap délután a SZEN­C-sta­­dionban.A Csongrád megyei MHS nemzetközi meghívásos versenye méltó záróakkordja volt a Szegedi Ünnepi Hetek iz­galmakban bővelkedő technikai sport programjainak. Most is népes közönség. 8 ezer néző le­hetett tanú a nagy hírrel be­harangozott külföldiek, valamint a magyar ex- és jelenlegi bajno­kok összecsapásának A szegedi közönség, amely már ,,műértő­­nek" számít, most sem járt rosszul. Izgalmas, látványos párharcokat is láthatott. De nemcsak a salakos pályán, ha­nem a zsűri asztala körül is iz­galmas küzdelem folyt. Nagyon kellemes meglepetés­ben volt része a szegedi szúró kólóknak. Tanács István, a Csongrád megyei MHSZ nem túl fiatal versenyzője bravúrosan küzdött. Nemcsak kockázatos kanyarvételt láttunk tőle, hanem okos és merész kiugrásokat is. A szegedi verseny történeté­hez érdekes módon az egy nap­pal előbb, szombaton lebonyolí­tott gyulai nemzetközi verseny krónikája is hozzátartozik. Mi történt Gyulán? Ezt ma még maguk a versenyzők sem tud­ják pontosan. Annyi bizonyos: a rendelkezésre bocsátott olaj nem volt megfelelő, összesen 6 drága versenygépnek „állt be" szinte egyszerre a főtengelye. Gyulán félbeszakadt a verseny, 12 futam alapján hirdettek eredményt. Tény, hogy Szeged­re már nem jöttek el a lengye­lek, pedig nagyon vártuk őket. De Szegeden se ment simán az egyébként kitűnően megrende­zett verseny. A szegedi Nagy­dí­jért Radáest nem volt hajlandó kiállni. Sőt a debreceni MSE szakosztályvezetője ráadásul tar­talékját sem engedte pályára. A közönség fütyült és majdnem beesteledett, mikor végre indít­hatták a kétszer három futamot. Radáest következetes volt, csak nem jött ki, így Gyepes, Peré­­nyi és Tanács mérte össze ere­jét. Mint tavaly, az idén is Gyepes vitte el a pálmát, meg­őrizte a díjat. A nemzetközi verseny vég­eredménye így alakult: 1. Gye­pes Barnabás (Gyulai MHSZ). 2. Radácsi (Debreceni MSE) 3. Pen­rényi (Debreceni MHSZ). 4. Ta­nács (Csongrád megyei MHSZ). A legjobb külföldi versenyző Seur Piet (Ausztria) a 7. lett. M. L KÉZILABDA Ismét mind a három NB-s győzött! Két nagyjelentőségű NB II-es kézilabda találkozóra kerül sor vasárnap délelőtt az újszegedi kisstadionban. A Szegedi Építő­nek a kiesése elkerülése végett volt szüksége a győzelemre, az Előrének pedig a feljebbjutás szempontjából. Mindkét találko­zó nagy küzdelmet és hazai győ­zelmet hozott. Szegedi Építők — Dunakeszi 24:20 (13:12). Kisstadion, 350 né­ző. Sz. Építők: Albert-Kasper, Marosán, Faragó, Firityánszky, Szalay, Nagypál. Csere: Do­monkos, Kovács, Tóth. Vezette: Eősze. (Budapest). Az első percek a vendégcsa­patnak kedveztek. A sok ela­dott labda miatt már három góllal vezettek, midőn a szege­di csapat feljött és nehezen ki­egyenlített. Ettől kezdve fej-fej mellettivé vált a küzdelem, hol a vendégek, hol pedig a hazai csapat vezetett egy-egy góllal. Már úgy nézett ki, hogy az el­ső félidő is döntetlennel végző­dik, de Marosán váratlan lövése a hálóba talált. A második félidő a vendégek egyenlítésével kezdődött, majd Szalay hibázott nagy helyzetben. A 10. perc után fokozta az iramot az Építők, s eredménye­ként a 16. percben már 18:13-ra alakult az eredmény. De ezután a vendégcsapat góljai következ­tek s öt percen belül 19:18-ra alakította az eredményt a Duna­keszi. Nagypál és Kasper góljai azonban a legjobb pillanatban jöttek, s 20:18-ra alakult a mér­kőzés állása. Az utolsó percek­ben ismét a szegedi csapat ért el gólokat s így biztosan nyerte a találkozót. A nézőközönség nemcsak az izgalmas mérkőzésben, hanem Eősze játékvező nagyszerű bí­ráskodásában is gyönyörködhe­tett. Kifogástalan, mintaszerűen jó játékvezetést láttunk. A szegedi csapat megérdemel­ten győzött, minden játékos szívvel s lélekkel küzdött. Gól­dobók: Nagypál (8), Kasper (6), Marosán (3), Faragó (3), Szalay (2), Tóth és Firityánszky. Szegedi Előre—Cegléd 16:15 (9:7). Kisstadion, 500 néző. Ve­zette: Tárnok (Pálfalvi, Toókos). Sz. Előre: Borbély-Füredi, Isa­­szegi, Kővári, Ludányi, Ohát, Hollós, Csere: Erdélyi, Kühn, Varga. A vezetést Isaszegi hetesével majd Ladányi góljával a haza­iak szerezték meg, de röviddel utána egyenlített a Cegléd és a vezetést is megszerezte. Szinte ezen a mérkőzésen is az történt, ami az Építők—Dunakeszi talál­kozón: egy gólos vezetés, majd egyenlítés, azaz, fej-fej melletti küzdelem. Sajnos a szegedi csa­pat nagyon sok helyzetet ki­hagyott, s két kapusának sérü­lés miatti távolléte is a vendé­geknek kedvezett. A nagy küz­delemből az első félidőben La­dányi és Kővári góljával az Előre került ki győztesen. A második félidő ugyancsak nagy irammal kezdődött és a 9. prcben már a vendégcsapat ki­egyenlített. Füredi, Kővári és Hollós góljai azonban három gólos előnyt hoztak. A 16. perc­ben Ohátot 1í játékvezető indo­kolatlanul kiállította. Feljött a vendégcsapat, s 15—15-re alakult a mérkőzés állása. A 2R. percben a játékvezető egy hetest nem adott meg Szegednek. Az utolsó gól a 28. percben esett. Kővári lapos dobása a hálóba talált, s így a két pont Szegeden ma­radt. Tárnok játékvezető közepes teljesítményt nyújtott nyújtott. Minden jel arra mutat, hogy ezt a mindkét csapat részére fontos találkozót mint szegedi játékve­zetőnek, nem­ szabad lett volna vállalnia. Ugyanis pszichikai!»»? befolyásolta az a tény, hogy szegedi csapatnak vezet mérkő­zést. S félve attól, ho*»v nem lesz tárgvilágos, akár»*tanul is a vendégeknek kedvezett. Szegedi Tanárképző — Bp. Ti­pográfia 13:5 (6:2). Budapest, 200 néző. Sz. Tanárképző: Berzsenyi —Nacsa, Ladányi. Cseppentő, Ponicsán, Novák, Kutas. Szépen kezdett a szegedi csa­pat. Az első öt támadásból négy perc alatt öt gól született. S ez­zel a mérkőzés sorsa már lé­nyegében el is dőlt, a hazai csa­pat csak szépíteni tudott. A má­sodik félidőben is bírta az ira­mot a szegedi együttes és meg­érdemelten szerezte meg a két pontot. Jók a szegedi csapatból: Na­csa és Ladányi. A Tanárképző legközelebbi el­lenfele szombaton délután négy órakor a hódmezővásárhe­lyi csapat lesz. KAJAK­Két első hely Duisburgban befejeződött a kajak-kenu Európa-bajnokság. Amint már arról beszámoltunk, szombaton a magyarok közül a Fábián—Kemecsey-pár a kajak kettős tízezer méteres futamban nyert. Vasárnap is egy szám végződött versenyzőink győzel­mével: Wichmann Tamás és Petrikovics Gyula a kenu kettős 1000 méteres számban diadal­maskodott. Az EB-n tizenhat bajnoki szám közül hetet a Szovjetunió, hatot Románia, kettőt Magyar­­ország, egyet pedig az NSZK versenyzői nyertek. Az országok közötti pontversenyben: 1. Szov­­jetúnió, 2. Románia, 3. Magyar­­ország Duisburgban egyetlen vidéki versenyző indult a Magyar vá­logatottban: Kovács László, a SZEAC kajakosa. Kovács Szen­tével, a magyar kettős 500 méte*­res számban kilencedik lett- RÁDIÓMŰSOR Kossuth Rádió 4.30 Hírek. Időjárás. 4.32 Haj­naltól reggelig ... Zenés műsor. 4.45 Falurádió. 5.00 Hírek. Idő­járás. 5.30 Reggeli krónika. 6.00 Hírek. Időjárás. 6.30 Hírek. Idő­járás. 7.00 Reggeli krónika II. 7.15 Körzeti időjárás. 7.30 Új könyvek 8.00 Hírek. Időjárás. 8.05 Műsorismertetés. 8.22 Fehér Sándor népi zenekara játszik. 8.50 Lakberendezés az állatvilág­ban. 9.00 Harsan a kürtszó! A Gyermekrádió műsora. 9.40 Dvorzsák: G-dúr szonatina. 10.00 Hírek. Hazai lapszemle. 10.10 Táncmelódiák. 10.52 Rossini: Olasz nő Algírban. Kétfelvoná­­sos opera. Közben: 11.57 Hall­gatóink figyelmébe! 12.00—12.15 Hírek. Időj­árás. 13.13 A buda­pesti színházak műsora. 13.16 Általában hallgatunk. Rákosy Gergely karcolata. 13.31 Lakatos Sándor népi zenekara játszik. 13.49 Rejtély Staffa szigetén. Ka­landos ifjúsági rádiójáték. 15.00 Hírek. Időjárás. 15.15 Barokk­muzsika. 16.00 A New Christy Minstrels­ együttes műsorából. 16.19 Gazdasági újságíróké a szó. 16.24 Zongoraművek. 16.57 Hall­gatóink figyelmébe! 17.00 Hírek. Nemzetközi lapszemle. 17.15 Le­felé folyik a Tisza. Földműves­szövetkezeti együttesek vetélke­dője. Csongrád megye. 17.45 A mi pénzünkből. A hazai föld­­gázprogramról. 18.00 Könnyűze­nei híradó. 18.30 Rudolf Serkin zongorázik. 19.00 Esti krónika. 19.30 A Szabó család. 20.00 Ked­ves lemezeim. A mikrofon előtt Pátzay Pál. 21.00 Miért szép? Nadányi Zoltán A testőr c. ver­séről beszél Szabó Magda. 21.20 Világhírű baritonok. 22.00 Hí­rek. Időjárás. 22.20 Sporthírek. 22.25 Meditációk. 22.35 Dallal — tánccal a világ körül. 23.10 Ze­nekari muzsika. 24.00 Hírek. Idő­járás. 0.10—0.25 Filmzene. Petőfi Rádió 4.30—7.57 Azonos a Kossuth Rádió műsorával. 10.00—12.30 Ze­nés műsor üdülőknek. 12.30 Pet­­ress Zsuzsa és Szabó Miklós énekel. 13.00 Házunk tája: A Fa­lurádió műsora. 13.20 Lalo: Gordonkaverseny. 13.47 Vízállás­­jelentés. 14.00 Kettőtől hatig . . . A Petr 3fi Rádió zenés délutánja. 18.00 Hírek. Időjárás 18.10 Set Svanholm Wagner-operákból énekel. 18.30 Rádió-szabadegye­tem. Lehet-e két milligrammal több? Beszélgetés. 18.55 Kőszegi Pál táncdalaiból. 19.06 A Pro Arte vonósnégyes játszik. 19.54 Jó estét, gyerekek! 20.00 Esti krónika II. 20.30 Vörös Kálmán népi zenekara játszik. 21.05 Csak bikiniben! Diagnózis több lelet­ben. 22.00 Opus ultimum. Nagy zeneszerzők hattyúdalai. 23.00— 23.15 Hírek. Időjárás. TELEVÍZIÓ MŰSOR Magyar televízió 17.58 Hírek. 18.05 A kék nyak­ék. Magyarul beszélő francia kis­játékfilm. 18.3# Kajak-kenu Európaba­jnokság. 1967. Közvetí­tés Duisburgból, felvételről. 19.00 Teleimpex. Külkereskedelmi és világgazdasági híradó. 19.30 Es­ti mese. 19.40 Mai vendégünk: dr. Viszkel Mihály, a Fővárosi Tanács V. B. Tervosztály veze­tője és dr. Kvassai Tibor, a Fő­városi Építőipari Beruházó Vál­­lalat főmérnöke. 20.00 Tv-híradó. 20.20 Shakespeare: Szentivánéji álom. Színmű két részben. A Madách Színház előadása, felvé­telről. A szünetben: kb. 21.15 Új könyvek. 22.25 Tv-híradó. n. ki­adás. Jugoszláv televízió 17.30 Heti szemle albán nyel­vein. 13.00 Hírek. 18.10 szórakoz­tató zenés műsor 18.30 Tele­sport. 19.10 A turizmusról. 19.40 Hirdetések. 19.54 Jó éjszakát, gyerekek! 20.00 Tv-hiradó. 20.33 Dokumentumfilm. 20.53 Játék­film. 22.23 Hírek. Román televízió 17.00 Riportműsor 17.30 Gyer­mekfilmek. 18.00 Ifjúsági tv-klub. 18.30 Tv-híradó. 19.00 Esztrád­­zene. 19.30 Mihail Sebastian: A sziget Színházi közvetítés. 22.30 Tv-híradó. A lapot nyomja: a Szegedi Nyomda, Szeged, Bajcsy Zsilinszky u. 28. sz. INDEX 29 053 DIL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megye­ és Szeged városi bizottsága éa­p tanács lapja Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: dr. Lőkös Zoltán Szerkesztőség: Szeged, Magyar Tanácsköztár­­saság útja 10. Telefon: 13-535, 13-003 Éjszakai telefon: 13-506, 13-433 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács László Kiadóhivatal: Szeged, M­a­y­a­r Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 13-500, 13-110 (Beküldött kéziratokat nem Bí­­zünk meg és nem adunk vissza.) Terjeszti a Magyar Posta. Előfi­zethető bármely postahivatalnál­­s a Posta Központi Hírlap Iro­dánál (Budapest V. József ná­dor tér 1. sz.) Előfizetési tízj­a egy hónapra 13.— Ft. •