Délmagyarország, 1974. április (64. évfolyam, 77-99. szám)

1974-04-21 / 92. szám

IO Szabadkai sportolók Szegeden Tegnap, szombaton Szeged és Szabadka városok közötti sportnapot bonyolítottak le Szegeden, a városi KISZ-bi­­zottság rendezésében. A ma­gyar és jugoszláv sportolók 6 sportágban mérték össze tudásukat, jól sikerült ver­senyek során. A kézilabda- és a röplab­da -mérkőzéseket a Kisstadi­onban játszották, a követ­kező eredményekkel. Kézi­labda, férfiak: Szeged—Sza­badka 11:11 (5:3), nők: Sze­ged—Szabadka 14:9 (7:2). Röplabda, férfiak: Szeged— Szabadka 3:1. KISZ-korú já­tékosokból álló csapatok mérkőztek egymással. A női asztalitenisz-ver­­senyt Szeged (Lovas, Do­­bóczki, Szilágyi) és a férfi asztali­tenisz-versenyt is Sze­ged csapata (Bük, Berta, Széll) nyerte. A két testvérváros közötti labdarúgó-mérkőzést a SZAK-pályán bonyolították le, Rácz József vezetésével. A mieinket a Minőségi Ci­pőgyár együttese képviselte: Szeged—Szabadka 3:2 (3:1). A szegediek csapat­összeállítása: Peczák — Ma­­dácsi, Barta, Orsolya, Miklós, Tóth, Farkas, Biacsi, Hujber, Dékány, Budavölgyi (csere: Szászi, Zakar). A sportszerű légkörben lezajlott mérkő­zésen a hazaiak többet tá­madtak. A mezőny legjobbja az örökifjú Hujber Róbert volt, aki két góljával erősen kivette részét a győzelem­ből. Harmadik gólunkat Tóth fejelte, a vendégek gól­lövői: Gavrilovics és Kono­­vecz voltak. Torna asszonyoknak A SZEOL nagy érdeklő­désre számot tartó asszony­­torna tanfolyama április 24-én, szerdán, a Közgazda­sági Szakközépiskola torna­termében (Gutenberg u.) ismét beindul. Minden ér­deklődőt szívesen várnak. Bravúros döntetlen az idénynyitón SZEOL—Újpesti Dózsa 3:3 (1:1,1:0, 0:2,1:0) Újszegedi versenyuszoda, 1500 (!) néző. Vezette: Fe­re­n­czi (kitűnően). SZEOL: Esztergomi — Bo­ros, Max, Rácz, Kiss dr., Ve­­zsenyi P., Borzi. (Cs.: Vezse­nyi K., Riskó, Zentai, Hor­váth.) I. Dózsa: Cservenyák — Horváth, Székely, Koszto­­lánczy, Szittya, Császár, Sá­­rosi. (Cs.: Wolf, Radnóti, Budai, Gál.) Húsz évet kellett arra vár­ni, hogy Szegeden OB I-es bajnoki vízilabda-mérkőzést láthassanak a nézők. S már az első összecsapáson rangos ellenfelet fogadhatott a SZE­OL, az Újpesti Dózsa szemé­lyében. A tavalyi ezüstérmes ellen a szegediek végig ha­tártalan lelkesedéssel ját­szottak, és megérdemelten szerezték meg az egyik baj­noki pontot. A találkozó előtt dr. Bánáthy János, a SZEOL SC főtitkára köszön­tötte a két csapatot. Ferenczi játékvezető síp­jelére Székely és Kiss L., úszott a labdáért, mely ver­senyből a szegedi játékos ke­rült ki győztesen. Másfél perc telt el a játékból, ami­kor Vezsenyi Péter Borzi elé játszott, aki Cservenyák mel­lett a jobb felső sarokba lőtt, 1:0. Ezután Borzi holt idő­ben elkövetett szabálytalan­ságért került a partra. Az emberelőnyt Szittya használ­ta ki. A következő pillanat­ban az újpesti Horváthot ál­lította ki Ferenczi, Max át­adását azonban Sárosi el­csípte. Az utolsó percben két gólhelyzetet hibáztak el a szegediek. Borzi lövését Cservenyák hárította, majd Kiss L. az újpesti kapu tor­kában Boros átadását nem tudta a hálóba továbbítani. A második negyedben ismét emberelőnyös helyzetbe ke­rült a SZEOL, de az­ idege­sen játszó Max eladta a lab­dát. Ezután Császár és Kosz­­tolánczy találta el a felső kapufát, majd Szittya lövé­sét hárította bravúrral Esz­tergomi. Az ellentámadás után Vezsenyi P. kivárt, míg Cservenyák elmozdul, majd pazar lövéssel megszerezte a vezetést, 2:1. A harmadik negyedben Berzi lövését há­rította az újpestiek váloga­tott kapuvédője, majd Bo­rost állította ki a játékveze­tő. Szittya hatalmas lövését azonban Esztergomi ritkán látható bravúrral védte. Ez­után feljött a Dózsa, s egy­más után két gólt ért el. Előbb Sárosi, majd Szittya szerzett gólt. Az utolsó ne­gyed Max góljával kezdő­dött. Egy perccel a befejezés előtt ismét emberelőnybe ke­rültek a szegediek. A közön­ség felállva a helyéről tom­bolva biztatta a csapatot, majd nagy tapssal jutalmaz­ta a bírói sípszó után a sze­gediek bravúros teljesítmé­nyét. A csapat minden tagja di­cséretet érdemel, de különö­sen Esztergomi és Vezsenyi Péter játszott kitűnően. B. L. A szegediek első gólját Borzs (a képen nem látható) szerezte. Cservenyák kiemelke­dik a vízből, de hárítani már nem tudta a lövést Labdarúgó-bajnokság Megye­­in. osztály, déli csoport 8. Deszk 20 8 4 8 43-29 20 1. Földeák 20 12 5 3 42-22 29 9. Királyit. 18 8 3 7 35-34 19 2. Ferenc»­.. 18 12 4 2 50-24 28 10. Óföldeák 20 5 6 9 31-36 16 3. Sz. Uuhagy. 18 12 3 3 36-15 27 11. Nagyér 20 6 4 10 36-43 16 4. Mihályt. 20 11 2 7 44-33 24 12. Szikáncs 19 7 2 10 31-44 16 3. Kübekhása 9 4 7 30-24 22 13. Magyaros­ 20 6 3 11 37-13 15 6. Pitvaros 20 10 1 9 39-37 21 1«. Köveg.V 7 Tteraszi Kct 18 8 4 6 43-27 20 15. Ambroxi. 20 3 4 13 27-78 10 19 2­3 14 11-44 7 A mai műsor Kézilabda. NB IT: DÉLÉP SC —Tiszaföldvár, férfiak. Kissta­dion, fél 11. Megyei bajnokság: Sz. Volán II.—Sz. Kábelgyár, férfiak. Kisstadion, 9 óra. Deszk —HODIKÖT, férfiak. Deszk, 10 óra. MEZŐGÉP—KSZV SE, fér­fiak. Kiskundorozsma, fél 11. Kiskundorozsmai ESK—Szegedi Tanárképző, nők, Kiskundorozs­­ma, fél 10. Kosárlabda. NB I-es mérkő­zések a Rókusi Tornacsarnok­ban: SZEOL—Nyíregyháza, fér­fiak, 11 óra. SZEOL—Debreceni VSC, nők, negyed 1. Labdarúgás. NB I: SZEOL— Szombathelyi Haladás, SZEOL- stadion, 4 óra (Bana). Előtte Szeged—Szombathely tartalék­­bajnoki­ negyed 3. NB II: SZVSE—Kecskeméti TE. Vasutas­­stadion, fél 11 (Eőry). Megyei I osztály: Sándorfalva—Makói TVSE, Sándorfalva, 4 óra (Mi­hály). Alsóváros—Csongrádi SC. Szabadság tér, negyed 11 (Ab­­ranov). Sándorfalván előtte. Al­sóvároson utána ifibajnoki. Me­gyei II. osztály: Sz. Tanárképző —Sz. IKV. Ady tér, 11 óra «Konzerv JflTE’-­Kábiánsebes&én. Kistelek, 4 óra (Aczél T.). Algyő —Csanádpalota, Algyő, 4 óra (Sütő). Megyei m. osztály*. Ásottha­­lom—Zákányszék, Ásotthalom, 4 óra (Szekeres F.). Forráskút— ■öltés, Forráskút, 3 óra (Bús). Mórahalom—Balástya, Móraha­­lom, 4 óra (Gerendek­). Puszta­szer—Újszentiván, Pusztaszer, 3 óra (Csókász). Röszke—Doma­­szék, Röszke, 3 óra (Móra). Bordány—Szegedi Postás. Bor­­dány, 4 óra (Zödi). Sz. MINŐ— Ollés, Ady tér, 4 óra (Széll F.). Tiszasziget—Kübekháza, Tisza­­sziget, 4 óra (Bende). NB I-es mérkőzések: Video­ton—Vasas, Bp. Honvéd—Csepel, Zalaegerszeg—Tatabánya, FTC— Győr. Motorsport. A Szegedi Dózsa túramotoros-szakosztályának ala­kuló ülése, Bartók Béla Műve­lődési Központ (Vörösmarty u. 3. szám). 10 óra. Vívás. Országos vidéki egyéni bajnokság. Vasútforgalmi techni­kum tornaterme (Marx tér), kard- és párbaj­tőrverseny, 9 órától kb. 2 óráig. Kiskunhalas —Sz. Dózsa 2:0 (0:0) Dózsa-pálya, 300 néző. Ve­zette: Hévízi. Kiskunhalas: Dömény — Juhász, Barna, Oláh, Dobra — Kiss R., Lévai, Udvari J. (Csáki), Udvari M. — Kiss A., Csermák. Sz. Dózsa: Gilicze — Ka­­kuszi, Bíró, Pócsik, Nyári (Miklós) — Kisjuhász, Csö­mör — Pikó, Veres (Nagy), Csömör, Héger dr. Dózsa-támadások után a 3. percben Pikó lövése a fel­ső lécet súrolva jutott a ka­pu mögé. Hazai próbálkozá­sokkal telt el az első 25 perc, de a lila-fehérek támadásai­ban nem volt elég átütő­erő, azokat a lelkesen, erő­teljesen védekező vendégek rendre hárítani tudták. A 25. percben Csömör tá­voli lövése a felső lécet ta­lálta el. Félóra elteltével a halasiak is kitámadtak, ki­egyenlítettebb lett a játék. A 35. percben a vendégek ka­pujától 20 méterre Kiss B. szabálytalankodott, amiért Hévízi játékvezető szabad­rúgást ítélt. Pikó futott a labdának, lövése a felső lé­cen csattant. Három perc múlva Udvari M. Pócsik után rúgott, amiért a játék­vezető kiállította a magáról megfeledkező játékost. Szünet után ismét a Dózsa lépett fel támadólag, de vagy a lövések tévesztettek célt, vagy pedig a vendégek vé­delme —, Dömény kapus­sal az élen — hárította ak­cióikat. A 68. percben hazai támadás végén Nagy átadá­sát a jobbösszekötő helyén futó Héger dr. 12 méterről kapura lőtte, a labda a kifu­tó Döményről ismét elébe pattant, de ő másodszorra elhamarkodottan az üres ka­pu fölé lőtt. Az ellentáma­dás végén, egy hosszan elő­revágott labdát Bíró hátra fejelt kapusának, Gilicze ki­mozdult kapujából, de a labdát nem tudta elérni, a befutó Csermák viszont igen, s Gilicze fölött a hálóba emelt, 1:0. A váratlan gól után elkeseredetten roha­mozott a Dózsa, de széteső, meggyőződés nélküli kísér­leteiket könnyűszerrel hárí­totta a 9 emberrel védekező vendégcsapat Az utolsó percben — Dózsa-támadások közepette! — ismét gólt kap­tak a hazaiak. Egy hosszú indításra Kiss A. rajtolt, Pó­­csikot próbálta kicselezni a 16-os előtt, a beállósról a támadást követő Csáki elé került a labda, ő kicselezte a ráfutó védőket, majd Gi­­liczét is, és elegánsan a bal sarokba gurított, 2:6. A vendégek, mint el­mondták, a tisztes eredmény reményében utaztak Sze­gedre. A legbátrabbak mer­ték csak gondolni, esetleg számukra kedvezően, dön­tetlenül is végződhet a ta­lálkozó. Nem így lett! Győ­zelemmel térhettek haza, mert a Dózsa közel sem nyújtotta azt, amire képes! Hetek óta tartó „rövidzárlat” van a lila-fehéreknél. Ener­­váltan, idegesen, hibát hi­bára halmozva játszanak mérkőzésről mérkőzésre, töb­ben mélyen formájuk alatt szerepelnek. Saját szükségletünkre és vállalatok, szövetkeze­tek gépjárművezetői részére autóbuszvezetői tanfolyamot szervezünk Szegeden Saját szükségletünkre, vállalati költségen TEHERGÉPJÁRMŰ-VEZETŐI tanfolyamot indítunk. Jelentkezés: VOLÁN 10. SZÁMÚ VÁLLALAT, Szeged, Bem u. 10., naponta 8 órától 12 óráig. x VASÁRNAP, 1971. ÁPRILIS 21. Labdarúgó NB I MTK—Dorog 4:2 (2:2). Hungária út, 3000 néző, ve­zette: Katona. Góllövő: Be­csei (2), Kiss, Csetényi, il­letve Bartalos, Berecz. Pécs—Salgótarján 1:0 (1:0) Pécs, 7000 néző, vezette: Somlai. Góllövő: Juhász. Esti mérkőzésen: V. Dózsa—VM Egyetértés 6:1 (2:0). Megyeri út, 5000 néző, vezette: Tapolczay. Góllövők: Horváth és Bene (2—2), Tóth, Fekete, illetve Selenka. 1. C. Dózsa 24 15 4 5 58-27 34 2. FTC 23 11 8 4 43-21 30 3. Bp. Honvéd 23 13 3 7 45-24 29 4. Videoton 23 12 5 6 31-23 29 5. Rába ETO 23 11 6 6 28-26 28 6. Tatabánya 23 10 8 5 28-28 28 7. Pécs 24 9 9 6 22-21 27 8. MTK 24 10 6 8 33-28 26 9. S­­tarján 24 6 12 6 18-24 24 10. Vasas 23 5 11 7 24-27 21 11. Z­­egerszeg 23 9 3 11 23-33 21 12. Csepel 23 8 4 11 27-29 20 13. Haladás 23 6 6 11 22­-34 18 14. Egyetértés 24 2 12 10 19-42 16 15. SZEOL 23 4 7 12 22-32 15 16. Dorog 24 1 6 17 19-43 8 A legfrissebb eredmények Tóth Anikó ötödik Tegnap megkezdődött Sze­geden az országos vidéki ví­vóbajnokság. A kétnapos versenyt a vasútforgalmi technikum tornatermében bonyolítja le a Csongrád me­gyei Vívó Szakszövetség, né­pes mezőny részvételével. Szombaton a női és a férfi tőrözők léptek pástra. Az olimpiai rendszerű kiírás folytán hatos döntőkre ke­rült sor, s ezért már a dön­tőbe jutás is sikert jelentett. Csongrád megyét szegediek, hódmezővásárhelyiek és szentesiek képviselték az el­ső napon. Közülük csak Tóth Anikó (Szegedi Postás) ke­rült a döntőbe, ahol a 19 éves leány ötödik lett. Női tőr (27 induló): 1. Németh Ilona (Szolnoki MÁV) veretlenül, 2. Bodor Beáta (Bakony Vegyész) 4 győzelem, 3. Pintér Éva (Ba­kony Vegyész) 3, 4. Pál Éva (Szombathelyi Haladás) 2, 5. Tóth Anikó (Sz. Postás) 1, 6. Héricz Katalin (Tatai SC). Férfi tőr (28 induló): 1. Ko­ma­tits József (Szombathelyi Haladás) veretlenül, 2. Orosz Gyula (Szolnoki MÁV) 4, 3. Patócs Béla (Diósgyőri VTK) 2, 4. Wertich Tamás (Salgó­tarjáni KSE) 2, 5. Imreh (Bakony Vegyész) 1, 6. Weit­her (Bakony Vegyész) 1 győ­zelem. Megyei labdarúgó­bajnokságok I. osztály Kiskundorozsma—DÉLÉP SC 1:1 (0:0). Újszeged. Ve­zette: Szailer. Dorozsma: Nógrádi — Kormot­, Farkas, Halasi, Czékus, Vasas, Péter, Tatai, Ungi, Tátrai, Ábra­hám. Csere: Gyuris. Edző: Takács Imre. DÉLÉP: Éri — Kővágó, Bán, Füredi, Mol­nár, Csellék, Tóth, Lakatos, Tápai, Lajtos, Bogár. Edző: Óvári György. A DÉLÉP SC a befejezés előtt 5 perccel egyenlített. Góllövő: Ábra­hám, illetve Lajtos. Ezzel a dorozsmai csapat idén még veretlen. Móravárosi Kinizsi—Tápé 2:1 (1:1). Tápé. Vezette: Al­bert — kitűnően. A győztes csapat: Nagy — ötvös, Bo­­dó, Oltványi, Varga, Mik­lós, Vértes, Takács, Limpek, Rózsa, Sárközi. Csere: Koto­­gán, Molnár. Edző: Pataki Tamás. A Tápé többet tá­madott, a Kinizsi időnkénti elfutásai veszélyesek vol­tak. Gólszerző: Limpek (két fejesgól), illetve: Gyémánt. II. osztály Szegedi EMERGE—Kos­suth SE 3:0 (3:0). Újszeged, SZAK-pálya. Szegedi Tanár­képző Főiskola—HÓDIKÖT 1:0 (0:0). Hódmezővásár­hely. KÉZILABDA NB I B: Sz. Volán SC—Miskolc 25:20 (13:9) Kisstadion, 200 néző. Ve­zette: Hanula, Szekeres. Volán: Radó L. — Mo­­csay (3), Csáky (3), TAMÁS (8), Giricz (1), BARÁTH (2), DOBÓ (6). Cs.: Varga, Noel (2), Dömösy, Oláh, Lesti. Miskolc: Farkas — Besse­nyei (2), CSOLKÓ (4), Fu­tó (1), Csík (2), Bombati (1), PÁL (7). Cs.: Fegy­verneki, Verebélyi, Timár (1), Kras­­niczky (2), Bak. Kezdés után azonnal Mo­­csay talált a hálóba, majd felváltva estek a gólok. A 15. percben 6:6 volt az ered­mény. Ezután a szegediek fo­kozatosan játékba lendültek, Tamás, majd két pazar Do­bó-gól következett. A félidő 13:9-es Volán-vezetéssel zá­rult. Szünet után Csáky hétmé­teresét Farkas kivédte, levi­cs szegedi vezetésnél a ha­zaiak kiengedtek. Egymás után három gólt kaptak, de ezután a kitűnően játszó Do­bó vezérletével 20:15-ös ve­zetést szereztek az 50. perc­ben. A végeredményt Ta­más állította be. Tamás magasra felugorva átlövésből szerez gólt. Giriez megelégedéssel nyugtázza az eseményt