Délmagyarország, 1983. június (73. évfolyam, 128-153. szám)

1983-06-12 / 138. szám

6 Aerobik­torna A Szegedi Lakóterületi SE június 15-től nők részére Aerobik­ tornát indít. Jelent­kezni lehet: Szeged, Lenin krt. 12. Mindennap délelőtt 11-től este 7 óráig. # Úszótanfolyam A Juhász Gyula Tanár­képző Főiskola SK és a SZEOL AK június 20-tól kéthetes turnusokban úszó­tanfolyamot szervez a part­fürdőn 6—14 éves korú gyer­mekeknek. Részvételi díj 250 forint. Jelentkezés a tur­nusok kezdő napján, reggel fél 8 és 9 órakor a part­fürdő főbejáratánál. Kerékpár : Olimpia Kupa nemzetközi verseny A Magyar Kerékpáros Szövetség, a Csongrád me­gyei TSH kerékpáros szak­­szövetsége és a Szegedi Építők-Spartacus június 15- én és 16-án rangos nemzet­közi kerékpárversenyt ren­dez Szegeden. Június 15-én, szerdán dél­után 6 órától a Székely sor— Odesszai körút—Népkert sor —Torontói tér Ú­tVonalon 00 perces kritériumversenyre kerül sor. Június 16-án dél­­után 4 órától a sándorfalvi országúton rendezik a négy­fős csapatok 100 km-es ver­senyét. Az esemény rajtja és célja a Csongrádi sugárút és az Északi körút keresz­teződésénél lesz. Osztrák, bolgár, csehszlo­vák, jugoszláv, lengyel és a svájci kerékpárosokon kí­vül a magyar élgárda tag­jai, továbbá a Csepel SC, a DMVSC, a Kiskunfélegyházi Húsos és a Szegedi Építők- Spartacus sportolói is rajt­hoz állnak a rangos via­dalon. { Gála — augusztus 20-án A Magyar Rádió és Tele­vízió, a Képes Sport, és az MLSZ „Bácsi kérem, hol le­het itt focizni?” elnevezésű tehetségkutató akciója — amely az idén kerül tizedik alkalommal megrendezésre — újabb állomásához ér­kezett. A megyei selejtezők után június második felében öt megyében — Csongrád, Vas, Pest, Somogy és Borsod — 4-4 csapat részvételével sor kerül a megyékben kivá­lasztott ifjú labdarúgókból összeállított válogatott csa­patok területi döntőjére. Innen a 16—16 legjobb já­tékos kerül majd a buda­pesti táborba, ahol augusz­tus 15—20. között kiválaszt­ják azt a 32 focista palántát, akik augusztus 20-án az „ígéret földjére” léphetnek. Vagyis egy jelentős sport-­ esemény keretében a „gála­­mérkőzésen” szerepelhetnek. Persze, addig a jelölteknek egyet s mást még tenniök kell. A Rába ETO a bajnok Szombaton teljes forduló­val fejeződött be az 1932— 83-as NB I-es labdarúgó-baj­nokság. A Rába ETO saját pályáján nagy gólaránnyal győzte le az I. Dózsát, míg a Ferencváros erejéből csak 1- 1-es döntetlenre futotta a Csepel ellen. Eldőlt az is, melyik együttes lesz a máso­dik kieső: a Debrecen bú­csúzott — győzelme ellenére — az NB I-től. EREDMÉNYEK: Rába ETO—II. Dózsa 6-1a (2-0) Az otthon játszó győri csa­patnak egy pillanatig sem volt komoly ellenfele az új­pesti lila-fehér gárda. Az első gólt Szentes lőtte, majd Hajszán volt eredmé­nyes. A II. félidőben ismét Hajszán talált az újpesti ka­puba (3-0), ezután Hannich II- esből növelte a győriek előnyét (4-0). A 25. percben Hajszán lőtt ritkán látható gólt 20 méterről (5-0), majd Kardos 11-esből szépített (5-1). A végeredményt Sze­pesi állította be a 11. perc­ben (6-1). A mezőny legjobbja Haj­szán volt. Csepel—FTC 1-1 (0-1) Csepelen került sor a ta­lálkozóra. Az első félidőben Szokolai góljával vezettek a vendégek, míg az egyenlítő gól a második félidő 23. per­cében esett, Lazsányi feje­séből (1-1). MTK-VM—Diósgyőr 1-1 (1-0) A 4. percben Katzenbach szerzett vezetést az MTK- nak, míg az egyenlítő gól a II. félidő 37. percében esett Oláh fejeséből. Videoton—Honvéd 0-3 (0-0) A két csapat az első fél­időben gyenge teljesítményt nyújtott. A második félidő­ben „feltámadt” a Bp. Hon­véd, és Dajka, majd,1 Gyime­si, végül Varga (11-esből) góljával biztosan nyert. A vendégek csapatából a II. félidőben különösen a csatár­sor játszott jól. Zalaegerszeg—Haladás 0-0 Gyenge színvonalú játék után igazságos döntetlen. Tatabánya—Vasas 3-2 (2-1) A hazaiak lőtték az első gólt Schmidt révén, majd fordulás előtt Weimper nö­velte a tatabányaiak előnyét (2-0). A második félidőben feljött a Vasas és a 6. perc­ben Birinyi, majd a 17. perc­ben Váradi góljával kiegyen­lített. A győztes gólt a 37 percben B. Nagy 11-esből lőtte (3-2). Pécs—Debrecen 2-3 (2-2) Pécsi fölény után már a 4. percben vezetett a hazai csa­pat Lutz góljával, amit a 11. percben Kerekes egyenlített ki. A 29. percben Róth ré­vén ismét a Pécs jutott előnyhöz (2-1), de a 39. perc­ben Kerekes szabadrúgásból ismét egyenlített (2-2). A második félidőben a jobban játszó Debrecen Kerekesnek a 23. percben lőtt góljával győzött. Ennek ellenére a debreceniek estek ki az NB I-ből. Békéscsaba—Nyíregyháza 0-2 (0-1) A 41. percben Vágó, a 82. percben pedig Kiss lőtt gólt. A békéscsabaiak „becsület­gólját” Pásztor szerezte. Az­ 1982—83-as NB I-es ba­jnokság végeredménye: 1. K ’ba ETO 30 IS « 5 82-37 «4 3. FTC 30 SS 5 6 13-40 43 3. K­n. Hoil V. 30 17 8­­ 7 37-73 43 4. C­serel 30 13 U 6 .72-4« 87 5. V. Dózsa 30 73 *­­0 47-47 3­. «. Tat ab. 30 s 11 10 «2-40 20 7. Vasas 30 11 6 17. 86-52 28 8. Hablúás 30 10 8 12 33-10 38 S. Nytregyh. 30 S 8 13 28-3« 37 10. Diósgyőr 30 8 11 11 36-44 27 11. ZTF. 30 8 10 12 37-46 36 12. MTK-VM 30 S 8 13 40-38 26 13. Videoton 30 11 3 16 48-48 25 11. Pécs 30 S •'VW «WBKI-15. Débrecefll'**30 8 '9 13 8S-54 23, I 16. B.-Csaba' 30 6 7 17 43-76 19 SZVSE—Sz. Dózsa 2-0 (1-0) Hunyadi tér, 500 néző, ve­zette: Szeles. SZVSE: Pozsár — Hajdú, Szilágyi, Deák, Földeák — Hegyesi, Simai, Barna (Mé­nesi) — Krenács, Kovács, Nagy L. (Juhász). Edző: Tóth II. Lajos. Sz. Dózsa: Mérleg — Me­ző, Palotás, Kemenes, Ge­­recz — Őze, Guba, Horváth — Kozma (Takács), Ladányi (Horváth P.). Császár. Edző: Polyvás Dániel. Többet támadott az el­ső félidőben a hazai csapat, de Kemenes két hatalmas lövését is bravúrral hárította Pozsár. A Dózsa támadott, a Dózsa bánta. A 30. percben Simai elfektette Mérleyt is, és megszerezte az SZVSE vezető gólját, 1-0. Szünet után már több támadást is vezetett a Vasutas-csapat, de ekkor is a hazaiak vol­tak fölényben. Simai egyma­ga eldönthette volna a mér­kőzés sorsát az 57. és a 60. percben. Óriási helyzeteket hagyott kihasználatlanul. A 64. percben Hajdú ívelt be szögletet. Mérley belenyúlt a labdába, és kezéről az a hálóba csordogált. öngól-2-0. Förgeteges hajrába kez­dett a Dózsa, de az SZVSE hősiesen védekezett. Ezen a napon Pozsárnak nem lehe­tett gólt lőni. I. L. Úszó-csapatbajnokság Csongrád megye úszóváloga­­tottja a közelmúltban Kecske­mé­ten a megyei válogatottak csapatbajnokságán vett részt. Együttesünk mindenek előtt a váltókban szerepelt eredménye­sen. EREDMÉNYEK. Felnőttek. Nők: 50 m gyors: ... 3. Pengő Erzsébet (Szentesi Vízmű) 29.8. 100 m gyors: ... 4. Pengő 1:05.4. 4x50 m vegyes váltó: ... 5. Csongrád megye (Vince, Pengő, Fekete, Olasz) 2:20.6. 6. 4x50 m gyorsváltó: ... 2. Csongrád me­gye (Olasz, Bán, Sch­rantz, Pen­gő) 1:59.8. Férfiak: 50 m gyors: . .. 2. Tari László (Csongrádi ELSE) 26.0. 4x50 m vegyes vál­tó: ... 5. Csongrád megye (Gó­bi­, Seres, Vida, Tari) 2:01.8. 4x50 m gyorsváltó:. . 3. Csong­rád megye­ (Tari, Góby, Seres, Munkácsi) 1:46.6. Üttörők. Lá­nyok: 100 m mell: ... 4. Ván­dor Krisztina (SZEOL AK) 1:29.7. 4x50 m gyorsváltó: ... 4. Csongrád megye (Vándor, Buz­­der, Szarakonyi, Kiss) 2:14.4. 4x50 mellváltó: *. . . 2. Csongrád m­egye (Deibler, Kiss, Barako­­nyi, Vándor) 2:48.6. Fiúk: 4x50 m mellváltó: ... 2. Csongrád megye (Roszik, Soós, Csapó, Farkas) 2:48.6. Olimpiai Reménységek Verse­nye, II. forduló, Újszegedi Sport­uszoda, Delfin korcsoport. Lá­nyok: 50 m­ hát: ... 2. Pintér Orsolya 41.8. 100 m gyors: ...2. J­oó Beáta 1:23.9, 3. Pintér 1:25.1. 200 m mell: ... 3. Széll Anita 3:37.7. 200 m gyors: 1. Széll Ág­nes 2:55.6, 3. Nagy Éva 2:57.8. 4x100 m­ vegyes váltó: ... 2. SZEOL AK (Oláh, Széll A., Do­bó, Széll A.) 6:25.9. Fiúk: 50 m hát: 1. Czene Attila 41.1. 200­ m mell: ... 2. Galambos Levente 3:33.8. 200 m gyors: 1.­­zene 2:30.8. 4x100 m vegyes váltó: 1. SZEOL AK (Czene, Galambos, Gyürkés, Ozvald­) 6:33.7. Öttörők. Lányok: 50 m hát: ... 3. Vándor Krisztina 38.1. 100 m gyors: 1. Vándor 1:12.7. 200 m mell: ... 3. Stumpf Ágnes 3:23.2. 200 m gyors: ... 2. Kiss Judit 2:33.1. 4x100 m vegyes váltó: 1. SZEOL AK (Kónya, Deibler, Kiss, Vándor) 5:39.9. Fiúk: 100 m gyors: 1. POrdi László 1:12.7, 2. Kenyeres Gá­bor 1:15.6. 200 m mell: ... 3. Golden Péter 3:28.5. 200 m gyors: ...2. Sárai Csaba 2:42.7, 3. Kiss Gábor 2:43.4. 4x100 m ve­gyes váltó: ... 2. SZEOL AK (Sárai, Golden, Perdi, Kenye­res) 5:51. 2. Gyermek korcso­port. Lányok: 200 m mell: ...2. Török Olga 3:10.9. 400 m vegyes: ...2. Sas Krisztina 6:07.8. 200 m gyors: ... 3. Gyémánt Adri­enn 2:45.1. 4x100 m vegyes vál­tó:... 2. SZEOL AK (Gyé­mánt, Török, Sas, Víg) 5:33.9. Fiúk, 50 m hát: 1. Szabó László 33.4. 100 m gyors: 1. Kocsis And­rás 1:03.5. 200 m mell: 1. Széll Csaba 3:00.4. 400 m­ vegyes: . . . 3. Ács Zoltán 5:57.7. 4x100 m ve­gyes váltó:.. 2. SZEOL AK (Szabó, Széll, Bán, Ács) 5:15.8. Vasárnap, 1983. június 12. Mélyponton Manapság ritkán olvasni a magyar lab­darúgásról szóló, felelősségteljes,­­ komo­lyan elemző, hibafeltáró, előrevivő cikke­ket, írásokat. Valahogy az újságírók és olvasóik is belefáradtak a kudarcokba, unják már az örökösen megmagyarázott bizonyítványt. Egy pillanatra fellélegzni látszott a sportág, amikor nyilvánosság­ra hozták a totócsalásokat, visszamenőleg felgöngyölítettek bundamárktízeseket, s­őt beletrafáltak a szent és sérthetetlen bírói testület működésébe is. A közvélemény azóta várja a vétkesei­ méltó megbünteté­sét. A totócsalás főszereplőit bizonyára „elmarasztalják” majd, hiszen kimerítet­ték a csalás és megvesztegetés kritériu­mát. De csak­ ezért vonhatók felelősségre. A száznál is több bur­d­ázó, megveszteget­hető játékos neve mintha m­ár kezdene feledésbe merülni, s az ősszel már több­ségük ismét pályára lép. Játékvezetőink közül, akik nem vezetnek mérkőzéseket, lassan elfelejtik, hiszen tetteikért nem idézték bíróság elé egyiket sem. Inkább szép csendben ,,aranysípot” adtak a szá­jukba , és elbúcsúztatták őket! A magyar válogatott kudarcaiért azon­ban nem ők a felelősek. Leginkább az él­vonalbeli egyesületek, és azok az embe­rek, akik lehetővé tették, hozzásegítették kedvenc csapatukat a bundákhoz. A válo­gatott szövetségi kapitánya, Mészöly Kálmán megpróbált új vért pumpálni a nemzeti 11-be. Ami sikerrel is járt, egy rövid, néhány hónapos időszakban, a vb­­selejtezők idején. Aztán, ahogy telt-múlt az idő, kiderült, nincsenek csodák. Ezek a fiúk képtelenek megfelelni a magyar­ válogatott címeres meze követelményei­nek. Nem azért, mert nem szeretnének, csupán képtelenek 90 percig teljes erőbe­dobással harcolni, küzdeni a sikerért! Jó­val korábban volt már egy Marseille­­ünk, s akkor azt hittük, lejjebb már nem csúszhatunk. Csak azóta mélyült a gödör, és jutottunk el oda, hogy — az angol mérkőzésről már nem is beszélek —, há­rom gólt kapva (lehetett volna több is), vereséget szenvedtünk Görögországtól a Népstadionban, majd a dánok is legyőz­ték legjobb­jainkat. Ehhez hozzá kell ten­ni azt is, hogy Dániában a döntetlen­­ vereséggel ért volna fel, hiszen azzal az egy ponttal is elbúcsúztunk volna az EB- küzdelmektől. A fiúk azonban „bekkel­­ték” az 1-1-et. Nem azért, hogy szégyen­­teljesnek vették volna a vereséget a dá­noktól, hanem feltekn­tően, hogy „kihajt­sák” a döntetlentect«ffóró­l•­prémiumot. De se vége, se l»s*m-2jf«takthatnám ,a sprs... rátérhetnék a magyar labdarúgás némely vezetőjére. De folytassuk: mi változott a botrányok óta? Semmi, sőt tán jobban dí­vik a bunda — hallani —, a játékvezetők megvesztegetése, mint eddig! Hiszen most lehet, most senki sem hiszi el, hogy van még mersze Magyarországon csapatnak előre megbeszélt eredményre játszani. Példa erre az utolsó két-három forduló. Legyen az NB II, vagy az élvonal! És mit várunk, milyen megújhodást, ha ez továbbra is így folytatódik? Mészöly Kálmán lemondott. Van az or­szágban olyan szurkoló, aki elhiszi, hogy a helyére lépő csodákat művel? Nem hi­szem! De az új szövetségi kapitány annyit még megtehet, hogy Törőcsiket, Kiss Lász­lót és a labdarúgásban már megfáradt, úgynevezett profikat — Martos, Kocsis — kihagyja. Persze, nem ez a megoldás. Sajnos, aki szívén látszik viselni a ma­gyar labdarúgás gondjait, csak a gondo­kat tárta az olvasó-néző elé. A kiutat soha... Mondhatnák a szerzőre: Hő­­köm ... Te is megbuktál. Haver! És a bukást én csak abban látom, hogy nem vállalkozott a szerző, legalább írásainak legvég­én arra, hogy egyszer és minden­korra kijelentse: zárjuk be a kapukat, ne hívjunk össze egy ideig válogatottat, mert a címeres mezbe ..bújtatott” fiúk ezt nem érdemlik, akárcsak a kivételes előnyöket. Tudom, kötelezettségeink vannak. Már jó előre lekötött nemzetközi találkozók. De ezeket megfelelő indokokkal le lehet mondani, egyszersmind elölről kezdeni mindent. Meg kellene próbálni kivenni a labdarúgásból a pénzt, s megnézhetnék, hányan maradnának benn! Az angolok a budapesti 1-7 után 10 évre, a hollandok egy kudarc után 6 évre eltűntek a po­rondról. Nekünk is meg kellene próbál­­ni... Azaz: a legjobb szakemberekkel ki­ i válogatni 31—40 (legtehetségesebb) fia­­­­talt, 13—14 éves gyerekeket, és kollégium­­­­ban, néhány év múlva profi egyesületek vendégeként, tudatosan felkészíteni a jö­vő nagy feladataira. Ez az elképzelés ugyan nem hozna pillanatnyi sikereket, de esély van arra, hogy Jurij Vlaszov mondása a labdarúgókra is érvényes le­­­het egyszer: az élsport egész életet köve­­i f el az embertől, aki gigászi munkát vé­gez, hatalmas megterhelést ró magára! Ha ez így érvényesül egy sportoló agyá­ban, akkor a sport nála hivatássá válik! Magyarországon a sportágak közül a labdarúgás van a legmélyebb ponton Mégis mindig több volt a szerepe a játék, a sport szerepénél. Mi, magyarok, a lab­darúgás révén akartunk mindig valamit megmutatni, jelezni. A labdarúgás ma is fontos kérdés nálunk! Ez a sportág az, amelyre azonnal figyel a világ, ami itt történik, százezreket érint és hoz lázba! Erről Arthur Hopcraft így ír: „A futball az egyetlen, ahol nem lehet az embereket rászedni, mert itt minden nyilvánvaló, minden egyezményes, a labdarúgást még a csaló játékosok sem fenyegetik igazán, mert ők éppen a csalásaikkal, a szabá­lyok megszegésével, a szabályok létét is­merik el!” Egy biztos, a magyar futball ilyen mélyponton még soha nem volt, mint most. Mecénások rajongják körül, naptól­­széltől óvó tekintetek kísérik lépteiket a játékosoknak. Kérésük pedig egyenesen parancs! Kimondhatjuk végre azt is, hogy honi labdarúgásunkban jobbára játékos­uralom van. Kérdés, rájöttek-e azok a sportvezetők, gazdasági vezetők — akik érdemtelenül is „kalácsot” osztogattak —, hogy ők is okozói a magyar labdarúgás jelenlegi mélypontjának? Nagyon gyorsan meg kell állítani ezt a folyamatot. Egyszer és mindenkorra szi­gorú következetességgel kellene véghez­vinni a döntéseket. Mindezt persze csak „tiszta” emberekkel lehetne megvalósíta­ni. Munkát követelni labdarúgóinktól, és csak a teljesítmények után jutalmazni, premizálni. Addig azonban, amíg meg le­het magyarázni a bizonyítványt, el lehet „intézni” labdarúgók törvénybe ütköző cselekedeteit, ne számítson senki gyökeres változásokra. Ha a következetes munka érvényesül, megszűnik az a szokás is, hogy a játékos diktál. Ha minden egye­sület sportvezetői olyan színvonalon tevé­kenykednek majd, hogy érződni fog meg­bízatásuk fontossága — munkát is köve­telhetnek! Ha pedig a labdarúgók is el­jutnak arra a szintre, hogy önmaguknak is elkezdenek bizonyítani, észrevétlenül gyakorolni fogják pozitív emberi tulaj­­­donságaikat. Végh Antal szerint, aki valamit szeret, az hisz is abban. Mi valamennyien sze­retjük a labdarúgást. Hogy higgyünk is benne, nagyon gyorsan meg kellene vál­toztatni a ..csapat-összeállítást”. Méghoz­zá a kiscsapatoknál és nagycsapatok­nál egyaránt! Bagaméry László Röszke a bősnek A közelmúltban befejező­dött a megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság küzde­lemsorozata. Az utolsó for­dulóban a listavezető Rösz­ke, noha a rangadón vere­séget szenvedett, megőrizte elsőségét, így ősztől a me­gyei II. osztályú bajnokság­ban küzdhet a bajnoki pon­tokért. Eredmények: Derekegyház —Röszke 2-0, Qpu­z*üsz?r— Tömörkény 4-4, Öttöm­ös— Rúzsa 1-0, Csengele—Pusz­tamérges 1-2, Forráskút— Ulics 1-3, Szatymaz—Puszta­szer 6-0. Az utolsó fordulót követően a következő sor­rend alakult ki az élme­zőnyben: 1. Röszke 33 pont (73-29-es gólkülönbség), 2. Derekegyház 33 (66-33), 3. Tömörkény 28. Ifjúságiak: Derekegyház— Röszke 3-2, Ópusztaszer— Tömörkény 1-1, Öttömös— Rúzsa 1-6, Csengele—Puszta­­mérges 4-0, Forráskút—Üllős 5-1, Szatymaz—Pusztaszer 1-2. A „dobogós” helyezet­tek sorrendje: 1. Pusztaszer 34 pont, 2. Szatymaz 32 (81-26), 3. Derekegyház 32 (62-26). Sportműsor Kézilabda: NB I, férfiak: Sz. Volán SC— Bp. Honvéd, Sportcsarnok, 17 óra, Szendrey, Somhegyi. Megyei bajnokság, nők:­ KSZV SE—DÉLÉP SC, Kertész u., 10 óra, Kliment, Papp. Fér­fiak: HÓDGÉP-Dorozsma—Fel­szabadulás Tsz, Széksósi út, 10 óra, Kiss J.—Fekete J. Algyő— Kinizsi­ H., Algyő, 9 óra 10. An­tal—Fátyol. NB-s női ifjúsági: Sz. Textilművek—ÉMG Sasha­lom, Tolbuhin sgt., 11 óra. Tár­nok—Varga. Megyei női ifjúsá­gi: KSZV SE—Makó, Kertész u., 9 óra, Kliment—Papp. Vízilabda: Országos ifjúsági bajnokság: SZEOL AK—Szolnoki VSE, Ver­senyuszoda, 11 óra. Labdarúgás: NB II: SZEOL AK—Ganz-MÁVAG, SZVSE-stadion, 18 óra, Eüry (Fekete, Márton). Megyei I. osztály: Fábiánse­­bestyén—Kinizsi­ H., Fábiánse­­bestyén, 17 óra, Ricsán. Dorozs­­ma—Csongrád. Dorozsma, 17 óra, Bubori. Apátfalva—Már­­tély. Apátfalva, 17 óra, Chmi­­lofszki. Szentesi Kinizsi—Sán­­dorfalva, Szentes. 17 óra, Engi. Előtte ifjúsági bajnoki mérkő­zések. Megyei II. osz­tály: Székkutas —Algyő. Székkutas. 17 óra. Baj­­nóczi. Sz. Postás—Pitvaros, Pos­tás-pálya. 17 óra, Kószók Szeg­vár—Ásotthalom, Szegvár. 17 óra. Bálla. Mórahalom—Bor­dán­y, Mórahalom, 17 óra, Bar­na. Csanytelek—Domaszék, Csanytelek, 17 óra, Szőke. Zá­kányszék— Nagymágocs, Zá­kányszék, 17 óra, Zsemberi. Ambrózfalva—Mihálytelek, Ambrózfalva, 17 óra, Varga. Szőreg—Csanádpalota, Szőreg, 17 óra, Laczkó F. Előtte ifjúsá­gi bajnoki mérkőzések. HÉTFŐ Labdarúgás: Radnóti hétfők: A Szuper Kupa V. (befejező) fordulója, a gimnázium pályáján: Harlem— Derby, 17.30, Engi, Laczkó. Old Boys—Standard, 18 óra 30, Kiss J., Barna. JATE Color—Erik­a, 19 óra 30, Barna, Keresztúri.