Délmagyarország, 1991. április (81. évfolyam, 76-100. szám)

1991-04-22 / 93. szám

1991. április 22., hétfő Sport LABDARÚGÓ NB I: Mező­fölény a Vágóhíd utcában A magyar útviszonyokat tekintve a Szeged-Debrecen 230 kilométeres távolság tekintélyes. Éppen ezért a Tisza-parti csapat vezető edzője, Szalai István úgy döntött, inkább a mérkőzés előtt egy nappal zötyögteti együttesét, mint a találkozó napján. A szegediek, egy utolsó hazai edzést követően, szombaton utaztak hajdúszoboszlói­­ főhadiszállásukra Panaszuk nem lehetett, hiszen nyugodt körülményeket biztosított a vendéglátó, nem úgy mint az ősszel Győrben, amikor a játékosok egész este csak forgolódtak ágyukban, akkora lármát csaptak az ott vendégeskedő lengyel átutazók. Hajdúszoboszló kellemes pihenőhelynek bizonyult, s a csapat mintegy három órával a meccs kezdete előtt utazott át Debrecenbe. Előtte, a szállástól mintegy 100 méterre levő futballpályán, Szalai mester átmozgató edzést vezényelt a fiúknak, akik meglehetősen nyugodtnak tűntek. Nem úgy a debreceniek, mivel jelenleg az utolsó előtti helyen állnak. Nem csoda, hogy közönségük elég nehezen gyülekezett, bár az is igaz, az NB I-es futballpályák közül itt a legdrágább a belépő. Persze, a 120 forintos jegy megváltása után a szurkoló, itt Debrecenben, mindjárt csapolt sörbe botlik... Debreceni VSC-Szeged SC 3-1 (2-0) Debrecen, 4ooo néző. Vezette: Varga S. (Hartmann, Ádám) Debrecen: Mező - Földvári, Szűcs, Plókai, Szilágyi - Csiszár, Sándor, Vancsa - I­ Iveczki, Gracsov, Marginean. Edző: Nagykaposi Elemér. Szeged SC: Leboniczky - Harguly, Bogdán, Mihalache, Takács J. - Sallai, Cigan, Kun, Kovács J. -Takács Z., Apró. Edző: Szalai István. Csere:Mihalache helyett Hegyeshalmi a szünetben, Csiszár helyett Balogh a 61., Gracsov helyett Mogyorós a 82., Kun helyett Kemenes a 86. percben. Gólszerző: Gracsov a 6., Marginean (11-esből) a 15., Takács Z. a 75., Marginean (11-esből) a 82. percben. Sárga lap: Plókai a 18., Cigan a 66., Harguly a 67., Szilágyi a 73., Földvári a 81. percben. Kiállítva: Földvári a 85. percben. 6. perc: 20 méterre a szegedi kaputól Kun szabálytalankodott. A szabadrúgást hosszas készü­lődés után Gracsov végezte el, az öttagú szegedi sorfal mellett úgy csavarta el a labdát, hogy az a bal felső sarokból ki sem pattant, bennragadt a hálóban, 1-. 10. perc: Bal oldali Takács J. szögletet követően Bogdán léc alá tartó fejesét Mező bravúrral nyomta a kapu fölé. 15. perc: Marginean, lesgyanús helyzetben, a 16-os vonalnál kilépett a szegedi védők közül, Leb­oniczky már csak egyet tehetett: elhúzta a romániai idegenlégiós lábát! A sértett végezte el a büntetőt, a labda a jobb oldali hálótartó vasról vágódott a mezőnybe, 2-0. 18. perc: Plókai L. a 16-os előtt lerántotta Kunt, a megítélt szabadrúgást Czigan a sorfalba lőtte. 25. perc: Sallait buktatták a kaputól 18 méterre, a szabad­rúgást Kovács J. a kapu fölé vágta. 28. perc: Négy támadó, két védő a szegedi kapu előtt - szerencsére Marginean nem tudta becsapni az elvetődve mentő Bogdánt. 30. perc: Bracsov, Margiean összjáték után az utóbbi lövésre szánta el magát, Leboniczky azonban vetődve hárította. 36. perc: Takács Z., Kun kényszerítője után Földvári csak kézzel tudta elütni a labdát a százszázalékos helyzetben levő szegedi csatár elől, I­l­es! Kovács bal sarok felé tartó labdáját Mező, a büntető-végrehajtók „mumusa", ölre fogta... 38. perc: Újabb Mező-bravúrt jegyezhettünk fel. Cigan lövését hárította a debreceni kapus. 43. perc: Kun mesteri labdával ugratta ki Aprót a bal oldalon,­­a szélső 13 méteres lövése Mezőről Takács Z. elé pattant, ő 6 méterről ismételhetett, most azonban Földvári álta útját a labdának. 50. perc: Kun csúsztatott fejese elkerülte a debreceni kaput. 56. perc: A félénken keresztező Bogdán felett Gracsov átemelt a jobb oldalra Marginean elé, akinek­­ 3 méteres lövését Sallai a gólvonalról rúgta ki. 65. perc: Szűcs rövid hazaadására Takács Z. lecsapott, labdája azonban elakadt a reme­kül kivetődő Mezőben. 68. perc: Vancsa ívelt a bal oldalról középre, Plókai 18 méteres lövése a 1­1-es ponton álló Szűcsben akadt el, majd Ulveczki bombája a kapu fölé szállt. 75. perc: Jobb oldalon rohamozott a Szeged, Harguly remek passzt adott Hegyes­halminak, aki a középen robogó Takács Z. elé tálalt, a csatár pedig 6 méterről a tehetetlen Mező mellett a kapu közepébe lőtt, 2-1. 82. perc: Gyors debreceni támadás alakult ki a jobb oldalon, majd Ulveczki hirtelen átívelt balra Vancsához, aki elé Leboniczky kivetődött. A játékvezető 11 -est ítélt... Marginean most sem hibázott, 3-1. 85. perc: Földvári a pálya közepén letalpalta Kunt, a szegedi játékost mentővel kellett elszállítani, míg a debreceni hátvédet - mivel volt már egy sárga lapja - a játékvezető kiállította. Elszántan kezdett a Debrecen, bizony az első öt percben a szegedi támadók át sem lépék a felezővonalat. Elsősorban Gracsov cikázott a szegedi védők között, s aztán be is talált a kapuba. A vérszemet kapott debreceni támadókat a játék lassításával próbálta fékezni a Tisza-parti gárda, azonban amikor a gól után magára talált volna, I l-eshez jutott a debreceni együttes. Két pontrúgás - két gól. Mondhatni balszerencse, talán lehetne akár magyarázata is a gyors debreceni vezetésnek, de az is tény, a szegedi védelem átjáróház volt. Mindazonáltal Kunék kontrái veszélyesek is lehettek volna, ha a döntő pillanatokban a befejezéseknél jobban figyelnek. Minden­esetre kísértetként lebegett a mexikói szovjet-magyar vb-meccs a Vágóhíd utcai pálya felett: a debreceniek életveszélyesen kontráztak a kitámadni kényszerü­lő vendégek ellen, akik még 2-0-nál sem adták fel. Dicséretes! A kihagyott II-es után viszont nem maradt más támadni és támadni. A szegedi fiúk olykor igen szellemesen szőtték támadásaikat, azonban a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyták. A szünet után Szalai mester húzott egy merészet, kockáztatott, újabb, immáron ötödik csatárát küldte pályára. Mezőny­fölénybe került a szegedi gárda, azonban nem tudott Mező fölé nőni. A debreceni csapat, várva a kellő pillanatokra, visszahúzódott térfelére, így aztán kontrái, bizony, sokszor zavart keltettek az igencsak fellazult szegedi védelemben. Az iramra nem lehetett panasz, m­iképp a Tisza-partiak diktálták a ritmust, érthetően, hiszen hátrányban voltak. A második félidő elején azonban inkább a két 16-os között játszottak a csapatok. Mindkét együttes nagyon igyekezett, de az átadások egyre pontatlanabbak lettek. A szegediek láthatóan még mindig bíztak, legalább az egyik pontot megszerzik, gólt is lőttek, azonban az újabb II-es megpecsételte sorsukat. A találkozó végén parázs jelenetek zajlottak, először a nézőtéren verekedett össze két szurkoló, majd egy csúnya debreceni belemenés után a pályán is elszabadultak az indulatok. Végül is a játékvezető határozottságán múlott, hogy nem fulladt botrányba a találkozó.... Jó: Mező, Sándor, Szűcs Gracsov, ill. Cigan, Kun, Apró. Tartalékok mérkőzésén Debreceni VSC- Szeged SC 2-1 (1-1). Debrecen, 300 néző. Szeged SC: Demeter (Kopsitz) - Magyar, Bóka, Paksi (Lévai), Publik - Illés (Krajcár), Gréczi, Árki, Csányi - Barna, Puskás. Edző: Portörő Gábor. A szegedi tartalékok az első félidő közepén Publik fejesével szerezték meg a vezetést, az ellenfél azonban gyorsan kiegyenlített egy 18 méteres, hatalmas lövéssel. A második félidőben fölénybe került a hazai csapat, még egy gólt szerzett, s megnyerte a mérkőzést. A mérkőzésrő­ Cs.Gál László tudósított VÍZILABDA OB I: Bravúros pontszerzés a Komjádiban Kettős forduló volt a vízilabda OB I-ben, a Szeged LC csapata az Egerrel itthon, az FTC-vel Budapesten, a Komjádi uszodában játszott. Az újszegedi Sportu­szodában, mint ahogyan várható volt, helyenkénti jó játékkal, magabiztosan nyertek a vendég­látók. A budapesti mérkőzésen a tisztes helytállásban bíztak a szegediek, reményeiket bravúrral váltották valóra. Emberelőnyös helyzetekből lőtt gólokkal vezetett a Szeged, ám nem sokáig örülhetett előnyének, mert figyelmetlenségeit kihasz­nálva egyenlítettek a vendégek. A negyed utolsó 3 percében felül­kerekedtek Törökék, amit gó­lokban is kifejezésre juttattak. A második játékrész elején oly­annyira nekidurálta magát az egri gárda, hogy bő 2 perc alatt kiegyenlített. Potyogtak a gólok, egyetlen szépséghibája, hogy a támadásbefejezéseket siettető hazaiak kettős­ emberelőnyből sem voltak képesek kapuba találni... A h­érfiváli­s V percben nckik­ fél sem erőltette meg magát, mi több, az emberelőnyös helyzetek sokaságát elpuskázó egriek 8 percen át nem tudták bevenni Miller hálóját. Az utolsó negyedben egyértelművé vált a szegediek fölénye, szel­lemes megoldások után szinte tetszés szerint érték el góljaikat. Szeged SC-Eger SE 15-9 (5-2, 3-4, 2-1, 5-2). Újszegedi Sportuszoda, 300 néző. Vezette: dr.Hecsei, Marjai. Szeged SC: Miller - Juhász I, DONGÓ 5, Beleon, DR.TÖRÖK B. 3, Török T. 1, SZABÓ 2, Csapó, dr.Tóth 2, Rigó I, Megyeri, Lengyel, Bólya (kapus). Edző: dr.Kiss Lajos. Gól - emberelőnyből: 12/8, ill. 13/3. Négy méteresből: 0, ill. 0. FTC-Törley-Szeged SC 11-11 (3-2, 2-4, 4-3, 2-2). Budapest, Komjádi uszoda. Vezette: Kosztolánczy, Matyó. A végig kiegyenlített küz­delmet hozott a mérkőzés, a szegediek pontszerzése minden­képpen bravúrként könyvelhető el. (Gyenes Kálmán felvételén az Eger elleni hazai mérkőzésen Juhász - fehér sapkában - bombagóllal növeli találataik számát) Az edzők mondták NAGYKAPOSI ELEMÉR: - Küzdelmes mérkőzés volt. Idegesen játszott mindkét együt­tes, mert nagy volt a tét. Időnkénti kihagyásaink eredmé­nyezték azt, hogy a Szeged hely­­ zetbe tudott kerülni. Sajnos több játékosunk tudása alatt játszott. Úgy érzem az utolsó forduló fog dönteni a kiesésről, addig élethalálharcot vívnak egymással a csapatok. A Szeged jó teljesítményt nyújtott, de­­ 2-6-ig túl passzív volt. SZALAI ISTVÁN: - Sajnos, tompán játszott csapatom, néhány játékos dekoncentráltan futballozott. Azt gondoltam, hogy a Vágóhíd utcában sporttelep van és nem vágóhíd... További eredmények Veszprém FC-Vác 1-0 (0-0). Veszprém, 5000 néző. Vezette: Pillér. Gólszerző: Horváth I. FTC-Bp.Honvéd 1-1 (1-0). Üllői út, 28.000 néző. Vezette: Huták. Gólszerző: Keresztúri, ill. Pisont. Békéscsaba-MTK-VM 0-0. Békéscsaba, 4500 néző. Vezette: Vad. Volán FC-Videoton-Waltham 0-1 (0-1). Czabán Samu tér, 2000 néző. Vezette: Stamler. Gólszerző: Sallói. Tatabánya-Siófok 0-2 (0-1). Tatabánya, 3500 néző. Vezette: Rácz L. Gólszerző: Zsadányi, Fodor. Győri Rába ETO-Vasas 4-0 (1-0). Győr, 5000 néző. Vezette: Nagy L. Gólszerző:Farkas, Csertői, Virág, Farkas. UTE-Pécs 2-1 (0-1). Megyeri út, 2000 néző. Vezette: Németh L. Gólszerző: Zsinka, Eszenyi, ill. Bolansky. A bajnokság állása 1. Bp. Honvéd 22 1$ 5 2 41-14 35 2. Ferencváros 22 14 5 3 40-14 33 3. Vác 22 13 4 5 33-23 30 4. Veszprém 22 10 9 3 24-14 29 5. Pécs 22 11 4 7 25-11 20 6. Tatabánya 22 9 7 0 20-24 25 -­­ ü­l 7. Videoton 22 7 7 8 28-29 21 8. Siófok 22 0 9 7 18-20 21 9. Gyfir 22 0 7 9 29-29 19 10. MTK-VM 22 7 5 10 24-30 19 11. Békéscsaba 22 7 4 1­ 21-28 18 .­ ÚTK 22 7 3 12 22-33 17 13. Sieged 22 0 5 11 17-28 17 14. Debrecen 22 5 0 1­ 18-27 10 15* Visas 22 5 4 13 23-38 14 10. Volán 22 5 2 15 20-40 12 KÉZILABDA NB I Veszprémben nyert az ESK A Szegedi ESK Veszprémben vendégeskedett, s a szebb napokat látott hazaiakat „lesimázta”. Veszprémi SE-Szegedi Egységes SK 21-26 (7-10) Veszprém, 200 néző. Vezette: Bednár, Kanyok. Szegedi ESK: Borosné - UTAS­ 4, SZABÓ 6 (2). GÁT 5. Kispál 1, Barna 2, Kocsis 3. Csere: Bödör (kapus), FRANKI 3, Virincsik 2, Antal, Asztalos. Edző: Lesti István. Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: 56, ill. 6­2. A kapuban az első félidőben Borosné, a második játékrészben pedig Bödör nyújtott jó teljesítményt. A támadásoknál a büntetők kihasználásával volt probléma, de ez csak annyiban éreztette hatását, hogy elmaradt a nagy különbségű szegedi győzelem. Ifjúságiak: Veszprém-Szegedi ESK 25-20(14-10). 1. Hargita 18 - 1 «»-305 3« 2. BHG SE IS I 4 474-363 31 3. Saagtd 14 2 4 436-378 38 4. DVSC 14 I 3 477-383 2» 5. Győr 10 I 9 384-394 21 6. Htri-FTC 9 2 9 371-363 20 7. Bp. Spart. 9 2 9 448-445 20 8. Dunafarr 9 - II 432-473 18 9. Békémaba 8 - 12 428-420 16 10. Veszprém 6 2 12 442-469 14 11. Alföldi P. 5 4 II 413-464 14 12. Vasai 6 2 12 358401 14 13. Borsodi B. 5 1 14 367-444 II 14. Nagybanira - 2 17 340-S16 2 Totóeredmények