Délmagyarország, 1995. április (85. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-03 / 78. szám

Pozsgay „gyengéjét" úgy hívják: Fodor Ne szépítsük a dolgot: Pozsgay Zsolt hatalmasat tévedett. A Szegedi VE pólósainak szombatonként mindig harminchat fokos (meccs)lázban égő mestere ugyanis a Tungsram elleni bajnoki előtt úgy nyilatko­zott: ezúttal bizonyosan csak epizódszerep vár válo­gatott játékosára, Fodor Rajmundra. Merthogy sze­gény még mindig köhög, mi több, fáj a torka, meg kü­lönben is rengeteg edzést kihagyott a betegsége miatt. Fodor és a gyengeség... Szó, ami szó, nem igazán il­lenek össze. Még napokra sem. Hiszen ez a jól nevelt tinisztár testben és lélekben is erősnek született. Győztesnek. Gólt ugyan nem dobott a „Tunginak”, de így is a mezőny fölé magasodott. Azzal, hogy egy 10-4-re megnyert találkozón tanári módon védekezett és osz­togatott. Egy megúszás után például addig ijesztgette a vendégek kapusát, míg az el nem süllyedt, aztán la­zán odaívelte a labdát a nála is kedvezőbb pozícióban levő Molnár Tamásnak. A center hálórezegtető hú­zása után pedig Rajmi nem tombolt, nem rázta az öklét, hanem csak­­ mosolygott! Azt a pimasz csuklómozdulatot és azt a csendes nevetést egyébként együtt nevezik tehetségnek. R. J. A. Medikémiás skalp a csepeliek övén Csepel-Kordax-Medikémia Szeged 3:0 A rájátszás első köré­nek eddigi öt mérkőzését besöprő szegediek teg­nap a pillanatnyilag má­sodik helyezett Csepel- Kordax oroszlánbar­langjába látogattak el. Mint ismert, az újszege­di Sportcsarnokban Pe­­theőék nemrég három sima játszmában diadal­maskodtak a vasgyári­akkal szemben. Liszié­­ket fűtötte is a visszavá­gás reménye... I. játszma (22 perc): Óriási elánnal kezdtek a szemmel lát­hatóan „felspannolt”, s a lista­vezető skalpjára vágyó csepeli­ek. A szegediek nehezen visel­ték a lendületesen és nagyon agresszíven röplabdázó sziget­­országiak rohamait, s a nagy­szerű csepeli közönség nyo­mását. Ezúttal a kulcsemberek közül Hufmann, Petheő és Melnicsuk is idegesnek tűnt, ütéseik hol célt tévesztettek, hol pedig a kiváló csepeli blokk állta útjukat. A hazaiak biztosan hozták az első szettet. II. játszma (25 perc): A folytatásban Csíkossal és Rácz­­cal próbált frissíteni Nyári Sándor edző, ám a kapkodás volt jellemző a két pihenten beszálló játékára is. Mezőny­ben sorozatban hullottak le a fogható labdák, a szegediek tá­madásai - elsősorban a nyitás­­fogadási bakik miatt - sok kí­vánnivalót hagytak maguk után. A bolgár idegenlégiósok­kal megerősített Csepel ebben a szettben szinte lelőtte a pá­lyáról Schildkrautékat. III. játszma (44 perc): Mindent egy lapra feltéve küz­dött a Szeged, és Takács beál­lítása új színt is vitt a játékba. 7:7-nél, majd 13:13-nál azt a Szegedet láthattuk a pályán, melynek küzdőképességét oly' sokszor megcsodálhattuk az el­múlt hetekben. Drámai végjá­tékban Rácz nyitásfogadást hi­bázott, majd egy kényszerfel­adást a kiválóan záró csepeli blokkba ütött, s ezzel pont ke­rült a másfél órás küzdelem vé­gére. Összegezve a látottakat, el­mondható, hogy a rendkívül lelkesen és kiválóan játszó Csepelnek egy csúcsformában játszó Szeged sem biztos, hogy partnere tudott volna lenni... Oláh János: - Nekünk ma minden labda jól pattant, s ez szárnyakat adott csapatomnak. Úgy érzem, kiváló eredmény napjaink legjobb magyar csa­patát 3:0-ra legyőzni... Nyári Sándor: - Érthetet­len rövidzárlat bénította a csa­patot két játszmán keresztül. A harmadikban szépíthettünk volna. Semmi különös nem tör­tént, hiszem, hogy játékosaim botlásukat rövidesen korrigál­ni fogják... Csepel-Kordax-Mediké­­mia Szeged 3:0 (9, 3, 13) Csepel, 600 néző. Vezette: Hóbor, Ortner. Csepel: LISZ1, Domanóczy, ARSOV, Forgó, KONSTAN­TINOV, TORMA. Csere: Fogl, Szűcs. Edző: Oláh János. Medikémia Szeged: Schild­kraut, Belik, Melnicsuk, Pol­gár, Petheő, Hulmann. Csere: Csíkos, TAKÁCS, Rácz, So­­modi, Kása. Edző: Nyári Sán­dor, Nusser Elemér. BOKOR BÉLA Röplabda NB I. Rájátszás az 1-6. helyértUv Csepelen Hulm­ann sem villogott... A „Tromps", éppen a szegedi mérkőzés időpontjában, Győr­ben játszott. Ha ott nyer, vagy akár döntetlent ér el - a Pick ha­jója elúszott. Már ami a második helyet illeti... Amennyiben vi­szont a fővárosiak kikapnak, s a szegediek nyernek (gólkülönbsé­gük révén), s persze, ha győznek szerdán a Pemü SE ellen - övék lehet az ezüstérem, s vele együtt a rangos európai kupában való indulás joga. Szóval, volt miért izgulni vasárnap este az újsze­gedi Sportcsarnokban. A veszprémiek tartalékosan érkeztek Szegedre, ugyanis két erősségük, Pásztor és Csoknyai derékbántalma, illetve bokasérü­lése miatt a lelátón foglalt he­lyet. Hajnal Csaba, a vendégek ügyvezető elnöke mégis bizako­dó volt. Azt mondta, függetlenül attól, hogy már megnyerték a bajnokságot, van annyi tartás a csapatban, hogy játékosaik igazi sportemberekhez méltóan, győ­zelemmel fejezzék be bajnoki sorozatukat. Kővári Árpádot, a szegediek mesterét egyáltalán nem nyug­tatta meg ellenfelük tartalékos volta. Ismételten hangsúlyozta: sikerre csak akkor számíthatnak, ha átgondoltan és fegyelmezet­ten védekeznek, támadásaiknál pedig türelmesen kivárják a kí­nálkozó lehetőségeket. I. félidő: Óriási hangorkán közepette, veszprémi támadással kezdődött a találkozó, ám Gu­lyás lövése célt tévesztett. A má­sik oldalon hétméteresből Osz­­lánczi szerzett vezetést a ven­déglátóknak. Kemény védeke­zést láttunk mindkét oldalon, a felek alig-alig jutottak lövéshez, ha pedig mégis, vagy a kapusok hárítottak, vagy az irányzékkal volt baj (7. perc: 2-1). Izgalmak­ban bővelkedő, érdekes, változa­tos volt a küzdelem. Felváltva estek a találatok, ám a Pick őriz­ni tudta egy-két gólos előnyét (15. perc: 7-6). Később háromra nőtt a különbség (9-6), ám Sán­dor kiállítása után egy gólra csökkent az előny. Változatlanul nagy volt az iram, a csapatok vé­dekezésben és támadásban egy­aránt sok mozgással próbálták az ellenfél akcióit meghiúsítani. Hi­hetetlen ambícióval küzdött mindkét gárda, és különböző taktikai variációkkal igyekeztek túljárni a másik eszém, de ez csak nagy ritkán sikerült, hiszen a felek jól ismerik egymást. II. félidő: Változatlan elánnal vetették magukat a küzdelembe a csapatok, és továbbra is egy­két gólos Pick előnynek örülhe­tett a szép számú nézősereg (35. perc: 16-14). Pörgött-hajtott a hazai együttes, remek dolgokat láttunk Bartókéktól, ám olykor • Bartók Csaba és Éles József gólpárbaja Bajnokverés Újszegeden! Pick Szeged-Fotex VSE 25-22 (12-12) Szinte nem volt nap az elmúlt héten, hogy­­ ilyen vagy olyan formában - ne hallottuk volna: a mostani Pick Szeged-Fotex VSE találkozót akár az év mérkőzéseként is jegyezhetjük. Igen, a szegediek szempontjából követve az eddigi és a mostani cselekményeket, akként is fölfog­hatjuk. Föl, mert értékét tekintve nem kisebb a jelentő­sége, mint hogy a Tisza-partiaké, avagy az Elektromosé lesz-e az ezüstérem... elkerülhető hibákat is vétettek. Mégis úgy látszott, sikerül meg­fogniuk a veszprémiek lendüle­tét (40. perc: 18-15). Ekkor rendkívül jól védekeztek Mezei­­ék, szinte átlőhetetlen élő falat vontak kapujuk elé. Percek múl­tával viszont, hibáik következ­ményeként, egy gólra zsugoro­dott előnyük, majd Éles és Sóto­­nyi góljaival kiegyenlített a Veszprém (49. perc: 19-19). Ez­után Oszlánczi hibázott hétméte­rest, majd Éles góljával - elő­ször a mérkőzés folyamán - ve­zetéshez jutottak a vendégek. Az utolsó tíz percben, ha lehet, to­vább fokozódtak az izgalmak. Felváltva estek a gólok, hol a szegedi, hol a veszprémi gárda vezetett. Avar hétméteresét hárí­totta Svajlen. Szerencsére Dobos L résen volt, és a hálóba továb­bította a labdát. Két perc volt hátra a találkozóból, amikor ismét hétmétereshez jutott a Pick. A labdát Bajusz a kapufára lőtte, a kipattanó ismét hozzá került, és csak büntető árán tudták sze­relni. A hétméterest Avar értéke­sítette, bebiztosítva ezzel csapa­tának a hőn óhajtott győzelmet. A találkozó mindvégig bővel­kedett izgalmakban, láthattunk remek megoldásokat, ám olykor - bizonyára a nagy tét miatt - gyermeteg hibákat is. A valami­vel meggyőzőbb Pick végül is megérdemelten nyert. Kővári Árpád: - Küzdelmes találkozón, hullámzó egyéni tel­jesítményekkel nyertük meg a számunkra rendkívül fontos ta­lálkozót. Kiss Szilárd: Izgalmas összecsapáson nyert a Szeged, amihez gratulálok. A mérkőzés végkimeneteléhez, véleményem szerint, a csapatoknak nem sok közük volt... Pick Szeged-Fotex VSE 25-22(12-12) Férfimérkőzés: Újszegedi Sportcsarnok, 3000 néző. Vezet­te: Cserepes, Kiss L. Pick Szeged: Fekete - Osz­lánczi 6 (2), Sándor 3(1), Me­zei, BORSODI, BAJUSZ 4, Avar 3 (3). Csere: Dobos J. (ka­pus), BARTÓK 7, DOBOS L. 2, Gröber. Edző: Kővári Árpád. Fotex: Perger - Török 4 (2), Gulyás 4, SÓTONYI 3, Zsig­­mond 1, ÉLES 9 (2), Cuban I. Csere: SVAJLEN (kapus), Gyurka I, Vozár, Sibalin. Edző: Kiss Szilárd. Kiállítás: 6, ill. 10 perc. Hét­méteres: 9/6, ill. 4/4. (Az Elektromos Győrött 22-22-t játszott, így egy ponttal vezet a harmadik helyen álló Pick előtt.) GYÜRKI ERNŐ Bajusz a veszprémi darálóban is „énekelt”. (Fotó: Gyenes Kálmán) Bartókot a fotexesek sem tudták feltartóztatni fi legjobb fiatalok ! Az idén is meghirdették az év legjobbja vándorserleg dí­jainak átadását a Pick Szeged kézilabdásainál. A díjat az 1990-91-es iskolai évben Buday Ferenc és a Tisza Volán SC közösen alapította. A kitüntető címet azok a szegedi iskolá­ba járó fiú kézilabdázók (általános és középiskolások) nyer­hetik el, akik tanáraik, edzőik és vezetőik szerint az iskolai és sporttevékenységük során aktív vezető- és szervezőmun­kát végeznek, szorgalmuk, valamint magatartásuk példa­mutató, teljesítményük kimagaslik korosztályukban, és sportszerű viselkedésükkel is felhívják magukra a figyelmet. Az általános iskolás kategóriában a kitüntetést Buday Dániel (edzője Mandi Gábor) érdemelte ki; a serdülő I. kor­csoportban Szabó Tönki Emészt (edzője Dudás Zoltán) volt a legjobb; az ifjúsági kategóriában Tanner Géza (edzője Sa­vanya Ferenc) bizonyult a legjobbnak. A díjazottak a Marostői ABC-től, a városi sportigaz­gatóságtól, a megyei kézilabda szövetségtől, a Zonkóker Kft.-től, az iskolák sportboltjától kaptak ajándékot. alap Hr­a 1869 ( VaíáR) SZŐREG ÉS VIDÉKE TAKARÉKSZÖVETKEZET ■aurus NISSAN