Délvilág, 1995. június (52. évfolyam, 127-151. szám)

1995-06-15 / 138. szám

1995. JÚNIUS 15., CSÜTÖRTÖK Cseuz László ismét egye­dülálló sportrendezvényre hívta a megye kerékpárosait. A szen­tesi Horváth Mihály Gimnázium testnevelőtanára ezúttal a vá­rosban először tartott gyorsa­sági verseny szervezését „vette a nyakába”. A kiadós eső által portalanított lezárt pályát a Rákóczi utca Szeder, illetve Damjanich utcák közötti szaka­szán jelölték ki. A táv oda-visz­­sza 2600 méter volt, melyet a budapesti, csongrádi, mindszen­ti, vásárhelyi és szentesi ver­senyzők egyenkénti indítással 58-an száguldottak végig. A két kategóriában és hat korcsoportban megrendezett verseny győztesei. Montain­­bike kategória. Gyermek: Ko­vács Katalin (Deák F. Ált. Isk., Szentes), Balogh Gábor (Szent Jupát SE, Szentes). Serdülők: Kovács Norbert (Sághi szak­közép, Csongrád). Ifjúsági: Bónus Krisztián (HMG, Szen­tes). Junior: Szántó Georgina (HMG, Szentes), Szernyi Péter (Szent Jupát SE, Szentes). Fel­nőtt: Szernyi János (Szentes). Senior: Verbó Béla (Szentes). Versenykerékpár kategória. Gyermek: Szabó Csaba (Petőfi Ált. Isk., Szentes). Serdülő: Lantos Aliz (Szent Jupát SE, Szentes), Kiss József (Mind­szent), ők ketten érték el az abszolút kategóriában a legjobb időeredményt is egyben. Ifjú­sági: Orosz Erika (Szent Jupát SE, Szentes), Lantos András (Szent Jupát SE, Szentes). Junior: Lajos Anikó (Batsányi Gim., Csongrád), Nagy Róbert (Szentes). Felnőtt: Fodor Le­vente (Csongrád). Senior: Do­bóvári Ilona (Fémtechnika, Szentes), Lőrincz Gábor (Kato­nafutók SE, Budapest) A győztesek, valamint a má­sodik és harmadik helyet elért versenyzők nyakába a Máté István csongrádi szobrászmű­vész ez alkalomra készített pakettjei kerültek. A szpon­zorok Modul-Art Bútorház, Marathon Kerékpárház, Bicaj- Szalon, Herba Trade Kft., Astra Hirdető, Szuperinfó, Média-6 Rádió és a Városellátó intéz­mény jóvoltából elsősorban a kerékpározással kapcsolatos ajándéktárgyak kerültek kiosz­tásra. A rendezők ezúton köszö­nik a honvédség, rendőrség és a HMG­ 80 tanulójának segítségét és a lakók türelmét, megértését. A verseny után kérdeztem az „örökmozgó” Cseuz Lászlót, mire készül a közeljövőben.­­ Szeretnék egy terep-ke­rékpáros versenyt is rendezni a közeljövőben, hiszen még ilyen sem volt a városunkban. Egyé­nileg a nyáron Svájcba kere­kezünk a lányommal, ahol egy évig tanult. A 2700 kilométeres út már a jövő évi atlantai olim­piára utazásunk felkészülésének része. Révész János sportvilág Száguldó biciklisták Szentesen • Játszik és edzősködik Huszonévesen Zoli bá' A Szentesi Kinizsi-Bányai TE labdarúgócsapatát, mind hazai, mind idegen környezetben időnként cikizik az ellenfelek játékosai: „ajándékba kaptátok a megyeegyet”. A csapat kapitá­nyával, Bozóki Zoltánnal töb­bek között erről is beszélget­tünk a minap egyik általa ve­zetett edzés után.­­ A két osztály között, főleg az élbolyban nagyon érezhető különbség van. Ez leginkább a gyorsaságban jelentkezik. A mi játékosállományunk, vélemé­nyem szerint, a megye első osztály középmezőnyét „üti”. Ha néhány társam komolyabban venné, talán még ennél több is lenne a társaságban. • Mit értesz a komolyságon?­­ Főleg a mérkőzésre való felkészülésre gondolok. Ezt kezdve, attól, hogy már ebben az osztályban is megfelelő edzett­ség és pihenés van a sikeres kilencven perc mögött, folytat­va a mérkőzés előtti közös be­melegítéssel. Partikat lehet nyerni, vagy veszteni, ha jól vagy rosszul melegít be egy csapat. • Egy ideje nem csak a kapitányi szalag van a ke­zeden, hanem fásli is.­­ Négy éve a Csanytelek ellen játszottunk edzőmérkőzést, és eltört a bal kezem. Rosszul forrt össze és már műtötték is. • Még pár hét van a baj­nokságból. Mivel töltöd a nyarat?­­ Június 12-től a klubunk a szülők támogatásával ismét megrendezi az immár hagyo­mányos foci-sulit. Mint az elő­készítő és serdülőkorú gyerekek edzője, őket oktatom a kéthetes táborban, melyre még néhány hely „kiadó”. Utána befekszem egy újabb műtétre, hogy az őszi kezdésre teljes értékű tagja lehessek csapatomnak - mondta végezetül a csk., aki huszon­évesen már Zoli bá' az apró­ságok között. R. J. Bozóki mester árgus szemekkel figyeli a szlalomozást. (Fotó: Révész János) Tegnap délben indult a Ma­gyar Kupa visszavágó mérkő­zésének helyszínére, az angyal­földi sportcsarnokba az a busz, amely a bajnokcsapat tagjait szállította a fővárosba. A mono­ton kilométerek egyhangúságát törve Nyári Sándor a gratuláló táviratok dzsungeléből olvasott fel néhányat. Nagy taps köszön­tötte Gallov Rezsőnek, az OTSH elnökének, dr. Dávid Lászlónak, a budapesti Stadion Hotel igaz­gatójának, a Magyar Röplabda Szövetség elnökének dicsérő sorait, de elismerését fejezte ki Vámos Lukács, a Pick Szeged Rt. gazdasági vezérigazgatója és Kővári Árpád, a Tisza Volán SC elnöke is. Az újszegedi Sportcsarnok­ban szerzett 3:1-es előny jó eséllyel kecsegtetett, hogy ma újra fieszta hangulat uralkodjon hazafelé a buszon. 1. játszma (20 perc): Smogul­­jev szerzett vezetést a hazaiak­nak, melyet még Rácz kiegyen­lített, de aztán zsinórban hat pontot ütöttek az álmosan be­kezdő és indiszponált vendé­geknek Szabó Kálmánék (7:1). Időkérés után rendezte sorait a Medikémia, 8:8-nál egyenlített, de azt követően a sok rossz nyi­tásfogadás megbosszulta magát és a pestiek 15:10-re hozták a játszmát. II. játszma (24 perc): 0:2 után többször is vezetett három ponttal a szegedi csapat (8:5, 9:6), az előnytől függetlenül továbbra is sok hibával, ide­gesen röplabdáztak Melnicsu­­kék. Látszott, hogy nyerő ember most nincs a parkettán. 12:12- nél a hazai csapat megérezte a győzelem lehetőségét, Smogul­­jev bombái ellen nem volt el­lenszere a Medikémiának. III. játszma (29 perc): Min­dent egy lapra tettek fel a kék­fehérek, de tudták, ha ezt a játé­kot nem nyerik meg, elúszott a kupadöntő. Schildkraut, érezve a felelősséget, csodálatos fel­adásokat adott Hulmannak és Beliknek, akik rendre ponttá va­rázsolták azt. 13:9-nél már biz­tosnak látszott a játszmagyő­zelem, de ekkor a piros-kékek feltámadtak és egyenlítettek. Az utolsó két pontért négy forgást követően a szegedi szurkolótá­bor segítségével, a Medikémiá­nak pattant a labda. IV. játszma (19 perc). Az ekkor már teljesen hitehagyott és kedvét szegett házigazdák lélekben már feladták a mér­kőzést. Nyári mester szerepeltet­hette a cseresort is és a „lakók” biztosan nyerték a szettet. V. játszma (11 perc). A hirtelen halálnak elkeresztelt ötödik szettben hol az angyal­földiek, hol a Tisza-partiak ve­zettek egy-egy ponttal, s a vé­gén egy bírói segítséggel a Marácz tanítványok diadalmas­kodtak. Összegezve a mérkőzést, a Medikémián kiütköztek az „aranyünnep” jelei, de küzdeni tudásukért dicséret illeti őket. Marácz János:­­ Döntőbe került a jobbik, gratulálok a Szegednek. Nyári Sándor: - Csodálom a srácokat, hogy annyi fáradtság és siker után 0:2-ről is fel tudtak állni. A mérkőzés jegyzőkönyve Vasas Remia-Medikéia Szeged 3:2(10, 13,-13, -4, 15) Fáy utcai Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Herpai, Békési. Vasas: SMOGULJEV, NEI­­ZER, Nagy, Pádár, SZABÓ KA­REVIAKIN. Csere: Horosztya­­nov, Buday. Edző: Marácz János. Medikémia: HULMANN, Schildkraut, Belik, MELNI­­CSUK, Rácz, Petheő. Csere: Polgár, Urfi, SOMODI, TAKÁCS, Kása, Csíkos. Edző: Nyári Sán­dor, Nusser Elemér. Továbbjutott a Medikémia 5-4-gyel. A döntő mérkőzéseket vasárnap Csepelen, hétfőn pedig Szegeden egyaránt 17 órás kez­déssel rendezik meg. Bokor Béla • Férfi röplabda Magyar Kupa Vereséggel is a döntőben Vasas Remia-Medikémia Szeged 3:2 • Vízilabda OB I/B Rangadót nyeri a Vasutas Szentesi Vasutas SC-Ceglédi VSC 8-7 (1-1, 3-2, 2-1,2-3) Szentes, 100 néző. Vezette: Vajda, Bajusz Szentes: Buús - ZENTAI 1, Ma­­tajsz G. 1, Gát, Hajdú, BELEON 2, Bertók Zs. 1, Mészáros 1, dr. Döm­­södi 1, Fülöp, Szebeni Z. 1, Puskás, Bertók Gy. Edző: Pásztos Antal. A vendégeknek nagy szüksége lett volna a pontokra, mert a jó helyezés­től függ az anyagi támogatásuk. Az első negyed gólszegénysége után a második felvonásban már felváltva rezdültek meg a hálók. Többször is minimális előnyre tettek szert a szentesiek, amelyeket a ceg­lédiek rendre kiegyenlítettek. Sok helyzet kimaradt mindkét oldalon, eb­ben is a hazaiak jeleskedtek jobban. A negyedik játékrész elején Zentai óriási bombájával 7-5-re módosult az állást. Ezután még egy­­egy gól esett, és így született meg a szentesi győzelem. Fegyelmezetten és lelkesen játszottak Beleonék, egy­másért is küzdöttek. Kár a gyengébb csapatok ellen elhullajtott pontokért. Labdarúgó MK Tegnap három helyszínen is ren­deztek a megyei csapatok részére labdarúgó Magyar Kupa találkozót. A negyedik mérkőzésre, a Tápé- Hódme­zővásárhelyi LC összecsapásra nem kerülhetett sor, mivel a vásárhelyiek vasárnapról elmaradt bajnoki mérkő­zésüket játszották ebben az időben az MTK ellen a Hungária körúti stadion­ban. Az elhalasztott mérkőzést június 21-én, 17 órai kezdettel bonyolítják le Tápén. A három lejátszott találkozón a következő eredmények születtek: H. Astra-Kiszombor 3-2 (3-0), Csanyte­­lek-Mindszent 0-0, Mártély-Csanád­­palota-Nagylak 5-0 (3-0). • Tájékozódási futás Taroltak az SZVSE-sek Ásotthalom körzetében rendezték a Szentes Kupa tájékozódási futóversenyt nyolc kategóriában. Az összetett pontversenyt az SZVSE nyerte, de dicséretet érdemel a Szegedi Rendőr TE is a harmadik he­lyéért. Az egyéni győztesek: Szokol Lajos, Novai Gergő, Szabó Zsolt, Szűcs Gábor, Csányi Adrienne és Felföldi Hajnalka (valamennyien SZVSE). A serdülőknél Bán Borbála (HTC) volt az első. • Atlétika Kitűnően szerepeltek a szegediek A finnországi Turkuban ran­devúztak az öreg kontinens leg­jobb atlétái, hogy eldöntsék az Eb első ligájában maradás kér­dését. A magyar válogatottban három szegedi is helyet kapott, s szereplésükkel valamennyien kivívták a szakvezetetés elis­merését. Alexa Szabolcs, a Waker SE sprintere 100 méteren nagy ellenszélben és 12 fokos hőmér­sékleten 10.63 másodperc alatt érkezett a célba, s ez az idő szá­mára a negyedik helyet jelen­tette. A 40.33 másodpercet elérő, s ugyancsak negyedik helyezett, 4X100-as váltónak is tagja volt Alexa. Klubtársa, Hajdú Sándor az ezüstérmes helyen - idejük 3:08.66 - végzett 4X400 méte­res magyar váltóban futott - kitűnően. Varga Lajos, a Szeged TE gerelyhajítójának sportszere 70,94 méterre szállt, s ezzel az ötödik helyet szerezte meg. A magyar férfi válogatott egyéb­ként az ötödik lett, s ezzel be­biztosította első ligás tagságát. (9) Játék után pörköltevés A Makói SVSE-KERI női kézilabda-szakosztálya a közel­múltban baráti találkozón látta vendégül az Erdei Ferenc Keres­kedelmi Szakközépiskola kollé­giumában az 1981-ben NB II-be jutott MSVSE csapatának játé­kosait és Toókos Györgyöt, a Frisss Szeged gárdájának jelen­legi mesterét. A Kenu-pályán barátságos mérkőzésre is sor került a „régiek” és a „maiak” között, melyen a fiatalabb ge­neráció győzött. Kiss Mihály, az MSVSE elnöke fehér asztal mel­lett köszöntötte a résztvevőket, majd kellemes hangulatban ele­venítették fel a lányok kedves emlékeiket. A rendezvény sikeréhez je­lentősen hozzájárultak az alábbi szponzorok: Erdei Ferenc Keres­kedelmi Szakközépiskola igaz­gatósága, Kiss Mihály HONSUM Sütőipari Kft., Fodor Ferencné kiskereskedő, Godó Illésné írisz virágüzlet, Paku László vállal­kozó és Németh Imre mestersza­kács (kiváló kézilabdázó volt), aki az ízletes pörköltet főzte. A Hírlap fotótippjei 24. hét NB I. 1. DEBRECEN (4.F KISPEST (5.) 1 Debrecen otthon: 9 győzelem, 2 döntetlen, 3 vereség Kispest idegenben: 4 győzelem, 4 döntetlen, 6 vereség 2. CSEPEL (9.)-BÉKÉSCSABA (6.) 1 2 Csepel otthon: 6 győzelem, 2 döntetlen, 6 vereség Békéscsaba idegenben: 4 győzelem, 7 döntetlen, 3 vereség 3. FERENCVÁROS (D-PARMALAT FC (14.) 1 FTC otthon: 8 győzelem, 4 döntetlen, 2 vereség Parmalat idegenben: 2 győzelem, 2 döntetlen, 10 vereség 4. NAGYKANIZSA (16.)-GYŐR (11.) X2 Nagykanizsa otthon: 5 győzelem, 4 döntetlen, 5 vereség Győr idegenben: 6 győzelem, 1 döntetlen, 7 vereség 5. STADLER (10.)-SOPRON (15.) ' IX Stadler otthon: 4 győzelem, 6 döntetlen, 3 vereség Sopron idegenben: 0 győzelem, 4 döntetlen, 9 vereség 6. VASAS (13.)-ZALAEGERSZEG (8.) " IX Vasas otthon: 5 győzelem, 3 döntetlen, 6 vereség ZTE idegenben: 2 győzelem, 3 döntetlen, 9 vereség 7. VÁC FC (12.)-ÚJPEST (2.) 2 Vác otthon: 4 győzelem, 7 döntetlen, 3 vereség Újpest idegenben: 5 győzelem, 4 döntetlen, 5 vereség BUNDESLIGA I. OSZTÁLY 8. DORTMUND (2.FHAMBURG (12.) 1 Dortmund otthon: 12 győzelem, 3 döntetlen, 1 vereség Hamburg idegenben: 3 győzelem, 5 döntetlen, 8 vereség 9. BAYERN MÜNCHEN (6.)-BREMEN (1.) 1X2 Bayern otthon: 8 győzelem, 7 döntetlen, 1 vereség Bremen idegenben: 7 győzelem, 5 döntetlen, 4 vereség 10. KARLSRUHE (8.)-BOCHUM (16.) 0 1 Karlsruhe otthon: 8 győzelem, 6 döntetlen, 2 vereség Bochum idegenben: 3 győzelem, 1 döntetlen, 12 vereség 11. SCHALKE 04 (10.FFREIBURG (3.) X Schalke otthon: 7 győzelem, 6 döntetlen, 3 vereség Freiburg idegenben: 8 győzelem, 2 döntetlen, 6 vereség BUNDESLIGA II. OSZTÁLY • 12. HANNOVER (12.)-MANNHEIM (3.) X Hannover otthon: 8 győzelem, 4 döntetlen, 4 vereség Mannheim idegenben: 3 győzelem, 11 döntetlen, 2 vereség 13. NÜRNBERG (13.)-ROSTOCK(1.) X Nürnberg otthon: 5 győzelem, 9 döntetlen, 2 vereség Rostock idegenben: 5 győzelem, 6 döntetlen, 5 vereség NB I. +1 mérkőzés 14. PÉCS (7.)-BVSC (3.) X Pécs otthon: 8 győzelem, 0 döntetlen, 6 vereség BVSC idegenben: 6 győzelem, 1 döntetlen, 7 vereség