Délvilág - Csongrád Megyei Hírlap, 1995. szeptember (52. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-11 / 213. szám

2. A 92. percben egyenlített a Szeged FC felugorva a bal sarokba fejelt. Ki állítja mag­a Dorozsmát? A labdarúgó NB III-ban játszó megyei csapataink fe­lemás hétvégét zártak. A do­rozsmaiak újabb idegenbeli sikerükkel megőrizték veze­tő helyüket a tabellán. A Szeged FC értékes pontot szerzett Gyulán, míg a Szen­tesi FC Kalocsán szenvedett vereséget. Szarvas-Kiskundorozsma 1-2 (0-1) Szarvas, 200 néző. Vezette: dr. Pákolicz. Szarvas: Petrás E. - Ben­­csik, Velky, Darida - Huber (Kontor), Zahorecz K., Ro­­hony (Székely), Truczka, Bány (Lindel) - Bencze, Nagy P. Edző: Plastyik János. Kiskundorozsma: Tóth Z. - Tóth K., Szabó T., Kot­­hencz, Gábor - Varga-Tóth, Kemenes (Móra), Nagy S. (Szécsényi), Fábián - Barna, Tóth G. (Szabó Zs.). Edző: Vágó Attila. 14. perc: Varga-Tóth jobb oldali szabadrúgását Gábor mintegy 10 méterről a bal fel­ső sarokba fejelte, 0-1. 56. perc: Nagy P.­Truczka összjáték után az utóbbi - aki a Szarvas legjobbja volt - 10 méterről egyenlített, 1-1. 65. perc: Gábor páros láb­bal „beszállt” Rohonyba, a já­tékvezető azonnal kiállította a magáról megfeledkezett vé­dőt. 75. perc: Szécsényi jobb oldali szöglete után Móra a hosszú sarokba emelt, 1-2. A néhol túl keményen ját­szó kiskundorozsmaiak az őket elkísérő szurkolóik nagy örömére tíz emberrel szeren­csés győzelmet arattak. Jók: Velky, Zahorecz K., Truczka, ill. Szabó T., Varga- Tóth, Móra. Ifjúságiak: Szarvas-Kis­­kundorozsma 3-3 Gyulai FC-Szeged FC 2-2 (1-1) Gyula, 500 néző. Vezette: Berger. Gyula: Hajdú - Szilágyi, Burai, Pápa - Tamási, Rese­­tár, Gyura, Deák (Werner) - Kurucz, Bíró K. (Csete), Gaj­dács. Edző: Szentléleki Béla. Szeged: Dobó - Cziráki (Csányi), Paksi, Simon, Imre - Turján, Rau, Lévai, Tóth Á. - Tóth L., Elek. Edző: Ottlik Sándor. 14. perc: Bíró Károly 17 méterről ballal laposan a bal sarokba lőtt, 1-0. 33. perc: A csereként be­állt Csányi első labdaérintésé­ből, 17 méterről a jobb sarok­ba talált, 1-1. 65. perc: Gyura ügyesen elfutott a jobb oldalon, bea­dott. A jó ütemben érkező Gajdács fejese után a labda a kapuban kötött ki, 2-1. 92. perc: Már mindenki a találkozó végét várta, ekkor Csányi elfutott a jobb oldalon, beadott és Tóth A. fejesével beállította a végeredményt, 2-2. A többet támadó hazai csa­pat helyzeteit nem tudta ki­használni. A kétszeri vezetés sem volt elég a győzelemhez. A szerencsés szegediek így az utolsó pillanatban lőtt góllal „pontosan” utazhattak el a für­dővárosból. Jók: Pápa, Gyura, Kurucz, ill. Csányi, Elek, Lévai. Ifjúságiak: Gyulai FC­­Szeged FC 4-0 Kalocsa-Szentes 3-0 (1-0) Kalocsa, 800 néző. Vezet­te: Megyebíró. Kalocsa: Szép - Kiss (Ba­laton), Aradi, Paletta, Ung (Balogh I.) - Mácsai, Sári, Farkas, Perity (Balogh L.) - Fekete, Kovács. Edző: Hager­­bacher Ferenc. Szentes: Kovács - Mészá­ros (Verők), Marta, Ottlik, Bartyik - Molnár, Jenei, Mus­kó, Gulyás (Kalász) - Verebé­­lyi, Horkai. Edző: Antal Fe­renc. 28. perc: Sári jó labdát adott a jobb oldalon felfutó Fekete elé, aki levitte az alap­vonalig, beadását Perity jobbal a hálóba lőtte, 1-0. 52. perc: Mácsai egy indí­tással a védők mögé került. Beadása jó helyzetben találta középen Kisst, aki tizenkét méterről az alsó sarokba, lőtt, 2-0. 85. perc: Fekete szöglete után egy szentesi védőn meg­ 3-0. A végig tervszerűen és jól játszó Kalocsa a helyzetek alapján nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Jók: Paletta, Sári, Fekete, ill. Marta, Ottlik. Ifjúságiak: Kalocsa-Szen­tes 2-1 A Kiskunfélegyháza- SZVSE találkozó elmaradt. Akkora eső áztatta a pályát, hogy a játékvezető a mérkőzés lejátszására alkalmatlannak nyilvánította. A meccs új idő­pontja: szeptember 26. (kedd), 16 óra. További eredmények: Csont FC-Kisszállás-Kiskörös 0-0, Kunbaja-Baja 0-3, Me­­zőberény-Tótkomlós 0-2. A Makó FC - Mindszent mérkő­zést szeptember 27-én játszák le a csapatok. A bajnokság állása a Snamgo NB III. 1. Kk.-Doroz­sma 5 4 1 - 15-5 13 2. Tótkomlós 5 4 1­­ 9-2 13 3. Makó FC 4 3 1­­ 9-2 10 4. Baja 5 3 11 9-5 10 5. Kalocsa 5 3 11 9-7 10 6. Szeged FC 5 2 2 1 12-7 8 7. Gyula 5 2 2 1 6-6 8 8.SZVSE 4 2­­ 2 6-5 6 9. Kk.­félegyháza 4 12 1 6-5 5 10. Szentes FC 5 1 2 2 6-9 5 11. Kisszállás 5 113 5-6 4 12. Kiskőrös 5 113 4-6 4 13. Szarvas 5 113 4-9 4 14. Mezőberény 5 1­4 4-12 3 15. Mindszent 4-13 2-8 1 16. Kunbaja 5-14 2-14 1 A negyedik fordulóval folytatódott a megyei első osztályú pontvadászat. A Tisza-Ij rangadón bizo­nyult jobbnak Tápén, míg a Csanádpalota, a Gyála­­rét és a bordányi tizenegy idegenből tért haza „pon­tosan”. Csapata első győzelmé­nek tapsolhatott a móra­­halmi publikum. Továbbra sem megy a Zákányszék­nek, ezúttal hazai környe­zetben a Sándorfalva fek­tette őket két vállra. Bozó­­ki révén megtört a szentesi „góliszony”... Székkutasi Astra-Csanádpalota-Nagylak 1-1 (1-1) Székkutas, 150 néző. Ve­zette: Varga S. Székkutas: Fenesi - Hor­tobágyi, Prágai, Csávás, Kiss J., Forrai (Demján), Hajzlinger, Bajnóczi (Ta­kács), Rostás, Kiss Cs. Kal­már (Sipos). Edző: Vinnai István. Csanádpalota-Nagylak: Szokol - Luczó (Gyuris), Szabó, Pécsi, Sebők, Gonda, Locskai, Cseh, Vígh (Erdé­lyi), Varga, Kónya (Csókás). Edző: Molnár László, Ma­gyar Tibor. Igazságos eredményt pro­dukáltak a csapatok. Góllövők: Kiss Cs­­ill, Varga. Jók: Fenesi, Prágai, Kiss Cs­­ill, Pécsi, Sebők. Ifjúságiak: Székkutasi Astra-Csanádpalota-Nagy­­lak 1-2. Szőreg-Bordány 2-2 (0-1) Zákányszék, 100 néző. Vezette: Nagy S. Szőreg: Szabó Z. - Var­ga (Hajnal), Széli (Szvé­­tecz), Rácz L., Fejes, Rácz Zs., Farkas, Zámbó (Bálla), Lengyel, Katona, Buknicz. Edző: Bogdán István. Bordány: Mihálffy B. - Dobó (Nagyapáti), Szabó A. , Lippai, Mátyás, Csűri, Simonics, Kószó, Mihálffy Zs., Illés (Péter), Király. Edző: Sándor Zoltán. A vendégcsapat már két góllal is vezetett, amikor a hazaiaknak sikerült az egyenlítés. A hajrában azon­ban Lengyeléknek nem sike­rült megszerezni a győztes gólt. Góllövők: Buknicz, Ka­tona, ill. Király (2). Jók: Hajnal, Rácz L., Fe­jes, Rácz Zs., ill. Mihálffy B. , Lippai, Kószó, Király. Ifjúságiak: Szőreg-Bor­dány 6-0. Kistelek-Gyálarét 1-1 (0-1) Kistelek, 200 néző. Ve­zette: Csuka. Kistelek: Berkes - Sej­­ben J., Kucsera, Majoros, Tóth, Horváth (Vígh Cs.), Sejben Gy. Vándor, Szeme­­rédi (Pipicz Z.), Virág G., Virág Cs. (Nagy G.). Edző: Czeigerschmidt Sándor. Gyálarét: Fürtön - Dóda (Kálly), Illés A., Szűcs, Pi­picz, Nagy, Illés T., Novák, Szabó T., Bánfi, Antalik. Edző: Simai Zoltán. Az egységesebb csapat benyomását keltő vendégek megérdemelten vittek haza egy bajnoki pontot a hiteha­­gyottan futballozó kisteleki­ektől. Góllövők: Vándor (11- esből), ill. Szabó T. Jók, Berkes, ill. Bánfi, Szabó T. Antalik. Ifjúságiak: Kistelek-Gyá­larét 4-0. Csongrád-Móraváros 1-0 (0-0) Csongrád, 400 néző. Ve­zette: Horváth Csongrád: Kurucz - Schal, Justin, Magony, Nagy, Kiri, Horváth, Bo­sánszki M. (Seres), Túri, Bo­sánszki Z., Tóth. Edző: Kaj­­tár István. Móraváros: Szabó - Raskó Z., Csúcs, Révész, Móricz (Csordás), Raskó T., Kószó (Török Z.), dr. Török, Hadár, Deák, Király. Edző: Tóth Lajos. Kemény, színvonalas mérkőzésen győzött a hazai csapat. Góllövő: Bosánszki M. Jók: Kurucz, Justin, Ma­­gony, Nagy, ill. Szabó, Ras­kó Z, Deák. Ifjúságiak: Csongrád -Móraváros 2-5. Zákányszék- Sándorfalva 0-2 (0-1) Zákányszék, 300 néző. Vezette: Kubatovics Zákányszék: Köröm - Németh, Kovács, Hegedűs, Bíró (dr. Tóth), Tóth E., Ta­nács (Száraz), Sarkadi, Tí­már, Zsikó (Börcsök), Hor­váth. Edző: dr. Tóth János. Sándorfalva: Aradi - Pataki, Vörös, Zseniben, Fe­­renczi (Gaál), Tóth, Bese­­nyei, Kiss (Nagy A.), Nagy V., Födi, Széli (Nacsa). Edző: Pénzes József. Idei legjobb játékával a hazai csapat pontot érdemelt volna. Góllövő: Födi (2). Jók: Hegedűs, Sarkadi, Horváth, ill. Födi, Vörös, Besenyei. Ifjúságiak: Zákányszék Sándorfalva 0-4. Szentesi Kinizsi-Bányai TE­­Mártély 1-3 (1-2) Szentes, 150 néző. Vezet­te: Madácsi. Szentesi Kinizsi-Bányai TE: Vadász - Széli (Tóth E.), Határ, Papp, Bakai, Né­meth Z., Tari, Bozóki, Sipos (Lakatos), Ökrös (Terbán), Bálla. Edző: Szita Bálint. Mártély: C. Molnár - Kazán, Czuczi, Szűcs, Szrenka (Katona), Erdei, Dobsa (Sepsei), Tóth Cs. (Tóth J.), Kandó, Kovács T., Kovács Z. Edző: Hegyi Ti­bor. A hazai csapat szerezte meg a vezetést. Ökrös be­adását Bozóki juttatta a há­lóba. 290 perc kellett a Kini­zsinek, hogy ebben a baj­nokságban örülhessenek az első góljuknak. A szervezet­tebben játszó vendégek azonban kihasználták rendre a védelem megingásait és joggal „vonatoztak” a végén. Gólszerzők: Bozóki, ill. Dobsa, Kandó, Erdei. Ifjúságiak: Szentesi Kini­zsi-Bányai TE-Mártély 1-5 Mórahalom-Csanytelek 4-1 (1-0) Mórahalom, 200 néző. Vezette: Durst. Mórahalom: Bubori - Kószó, Hegyesi, Császár, Tandari, Farkas Cs., Masa, Csipak, Hevesi T., Szita, Vi­­rágh. Edző: Hegyesi László. Csanytelek: Palatinusz - Gyöngyi K. (Varga), Kál­mán, Gémes (Pető), Joó, Gyöngyi Zs., Keller, Masz­lag, Tóth, Kovács, Gál (Ré­vész). Edző: Kálmán Róbert. Gólszerzők: Virágh (2), Szita, Farkas Cs., ill. Ko­vács. Jók: Virágh, Hegyesi, Szita, ill. Maszlag. A második félidei kitűnő teljesítményével szép szüle­tésnapi ajándékkal kedves­kedett a hazai csapat Hegye­si László edzőnek. * Tápé-Tisza-Új 0-3 (0-1) Tépé, 200 néző. Vezette: Gera. Tápé: Bagdi - Bába, Mahler, Adelhardt (Hor­váth), Dancsó, Hódi, Nővé, Vári (Kiss J.), Nagy, Dézsi, Terhes (Juhász). Edző: Koz­ma Zoltán. Tisza-Uj: Varga - Szalai, Bóka, Molnár, Heidrich (Jaksa), Róka, Dóra, Suhai, Bajusz, Simon, Puskás (Do­bó). Edző: Kántor Ferenc. A jobb teljesítményt nyúj­tott vendégek magabiztos si­keréhez nem férhetett két­ség. A hazaiak még 11-esből sem tudtak a kapuba talál­ni... Góllövők: Puskás (2), Heidrich. Kiállítva: Dézsi. Jók: Adelhardt, Nővé, Ju­hász, ill. Molnár, Puskás, Si­mon, Suhai. Az ifjúságiak mérkőzése elmaradt. A bajnokság állása: Verhetetlen a Tisza-út? A Tápé csak a légtérben volt otthon... (Fotó: Gyenes Kálmán) 1. Tisza-Új 4 4 - - 18-2 12 2. Sándorfalva 4 4-- 9-1 12 3. Székkutas 4 3 1 - 11-2 10 4. Csongrád 4 3 1 - 5-0 10 5. Mártély 4 3 - 1 11-5 9 6. Móraváros 4 2 - 2 9-4 6 7. Szőreg 4 1 3 - 8-5 6 8. Tápé 4 2-2 11-8 6 9. Mórahalom 4 112 8-9 4 10. Csan­.-Nagyl. 4 112 4-6 4 11. Bordány 4 112 7-14 4 12. Gyálarét 4-31 3-8 3 13. Csanytelek * 4-13 6-13 1 14. Kistelek 4 - 1­3 4-12 1 15. Szent Kinizsi 4-13 1-10 1 16. Zákányszék 4 - - 4 1-12 0 • A Makó FC visszaélt a vendégjoggal... A A görögök sem jelentettek akadályt Ezen a hétvégén nem lépett pályára a labdarúgó NB III-ban eddig nagyszerűen szereplő Makó FC csapata. Nem, mert jelen pillanatban elég messze járnak a hagymaföldektől. Momentán Görögországban nyaralnak asszonyostól, gyerekestől. De hogy ne feledkezzenek el teljesen a fociról, arra is találtak megoldást. A helyiek alacsonyabb osztályú együttesével, az FC Sah­ival le­játszottak egy barátságos mérkőzést. Sahinék átmentették hazai formájukat, mert Csák (3), Márki (2), Rácz és Ferenczy talála­taival 7-1-re nyertek. 1995- szeptember 11. A jó csomagolás segíti Önt termékei eladásában... Próbálja meg a PIACZ-cal! HAJDÚ, SZABOLCS és BORSOD megye után szeptembertől Önök is hétről hétre megtalálhatják postaládájukban az immár félmilliós példányszámú lapcsalád legú­jabb tagját, a CSONGRÁD MEGYEI PIACZ- ot, amely teljesen az Önöké. Munkatársaink mindent elkövetnek annak érdekében, hogy hirdetése esztétikus, átte­kinthető és hatékony legyen. Ha terméke­inek, szolgáltatásainak reklámozását ránk bízza, egy másfajta, igényesebb hirdetési kultúra mellett voksol. A jobb minőségre való törekvés mindig kifizetődik—ebben az üzletfilozófiában is legyen partnerünk! Címünk: 6721 SZEGED, Tisza Lajos krt. 17.1./6 Irodavezető: Vass Imre • Koordinátor: Győző-Molnár Ágota Tel.: (62) 322-358 Hirdetésszervezők: SZEGED: Szőriné Laczkó Judit, Dobó Katalin MAKÓ: Frankó Tamás, Molnár Gabriella • Tel.: (62) 412-079 12 óra után HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Orosz Péter • Tel: 06-20-451-313 Ékszíj és Görgőslánc Szakkereskedés Moltech Ék-, vezérmű-, bordás-, variátor- és átlapolt szíjak, illetve különböző típusú görgősláncok mg.-i ipari gépekhez és járművekhez. Szeged, Bólyai u. 10. Tel: 62/481-564, 324-280, 312-998, 312-021