Dunántúli Napló, 1960. március (17. évfolyam, 51-77. szám)

1960-03-01 / 51. szám

6 Szóvá kell tennünk Nagy megdöbbenéssel hallgatta Pécs város labdarúgó közönsége a váratlan hírt: Diósgyőrben a Dózsa csapata 5:0 arányú, súlyos vereséget szenvedett. A vereség hallatára joggal kezdődtek meg a találgatások, mi is lehetett a sú­lyos vereség oka. Nem hisszük, hogy a Pécsi Dó­zsa csapata 5:0-lal gyengébb a diósgyőri csapatnál. Ha esetleg egy, vagy kétgólos vereséggel tér haza a pécsi csapat, nyugodtan mondhatjuk, hogy „az ilyen meg­esik”. De öt gólnál, jobban meg kell nézni az okokat, és városunk érdeke, hogy azokat meg is ta­láljuk. Közismert, hogy az őszi for­duló során a pécsi csapat kapta a legtöbb gólt. A vezetés ezt tudta. Az előkészületek során te­hát a védelem játékának javí­tása egyik legfontosabb felada­tának kellett volna lenni. Az öt gól azt bizonyítja, hogy ezt nem tette meg. Ugyanakkor a csapat végleges összeállítása is csak a mérkőzés előtt történt meg. Az ilyen bi­zonytalanság súlyosan befolyá­solja a játékosok egyéni teljesít­ményét is, ami az eredményben — sajnos — tükröződött. Még nem késő, a bajnokság még nem zajlott le, a kiesés sorsa még nem dőlt el. Ezért emeljük fel szavunkat — úgy véljük, még kellő időben — ta­lálja meg végre városunk rep­rezentatív csapata összeállítását, alakuljon ki egy rendszeres já­tékstílus, hogy a pécsi közönség örülni is tudjon csapatának. Nem várunk minden csapat ellen győ­zelmet, de hogy becsületes mun­kával a csapat helytálljon, s ez minden pécsi szurkoló jogos kö­vetelése. Szerkesztőségünkbe érkezett le­velek, az emberek véleménye, ar­ról tanúskodik, egyik legfonto­sabb feladata a Dózsának, hogy állandó csapatát kialakítsa. Ha ez a csapat nem is a legnagyobb nevű játékosokból áll, hanem a leglelkesebb, legodaadóbb és leg­áldozatkészebb játékosokból, ak­kor sem fog, — mert nem sza­bad — az eredmény elmaradni. Az így összeállított csapattal pe­dig legyen türelmes a vezetés. Adjon módot arra, hogy a já­tékban összeszokva és a küzde­lemben megedzve egységgé ko­­vácsolódjék. Bízunk játékosaink­ban és ne az örök­­csapatkeresés­ben, a vasárnapról-vasárnapra változó csapatösszeállításban ke­ressük az eredményesség kulcsát. A megyei I. osztály mérkőzései Pécsi Kinizsi—Mohácsi TE 3:0 (2:0). le­dé ne ■V tavaszi forduló nagy meg­­t a Pécsi Kinizsi játékv­­eztér. Lelkesen, megillető­­­ül játszottak az őszi baj­­­nohácsi csapat ellen és biz­tos győzelmet arattak. Góllövők: Kovács 2. és Varjas. PVSK II.—Pécsi Postás 2:1 (1:0). A tartalékos Postás ellen nehezen győzött a PVSK csapata. Góllövő: Báli, Bogyai (tizenegyesből), illet­ve Höger. Vasas I. Bányász—Szigetvári EMSE 3:3 (2:3) Szigetvár csapata már 3:1-re vezetett, de a hazaiak a második félidőben egyenlítettek. Góllövők: Deák 2, Fájtig, illetve Kertész, Kolonics, Szöllősi, Villányi MEDOSZ—Hidasi Bá­nyász 2:0 (1:0) Góllövő: Kail és Tamás. Pécsi Urán—Pécsi Porcelán 2:1 10:0) Góllövők: Kerca 2, illetve Po­tocsár, Siklós—Pécs-Szabolcs 1:1 (1:1). Góllövők: Rózsa (öngól), illetve Bérezés. Komlói Bányász H.—Bóly 2:1 (1:0). Góllövők Balázs, Tamás, illetve Berényi. Szászvári Bányász—Szigetvári Va­sas 3:0 (1:0). Góllövők: Ditrós 2, Borz. NAPLÓ Súlyos vereség Diósgyőrött Diósgyőr—Pécsi Dózsa 5:0 (3:0) Diósgyőr, 14 ezer néző, vezette: Pósa. Diósgyőr: Hódi — Werner, Szi­geti, Paulás — Török, Sólymos­ — Iván, Csányi, Papp, Fekete, Pál. Edző: Kiss Gábor. Dózsa: Dán­ka — Rendes, Kocsis, Hegyi — Serédi, Kresz — Falusi, Csinos, Rádi, Dunai, Kovács. Edző: Czibulka Mihály. Pécsi szempontból jól indult a mérkőzés. Az első támadásokat a pécsiek vezették. Dunai volt elő­ször gólhelyzetben, azonban előle Szigeti megkaparintva a labdát, hazaadott. Az elem­támadás során Pál beadásánál Danka hibázott és a rosszul kiütött labdát Csányi két méterről a hálóba lőtte. 1:0. A gól nem törte le a pécsi játékoso­kat, sőt nagyobb lelkesedéssel küz­döttek. Rádi, majd Serédi lőtt ka­pura, a 17. percben ismét Rádi elől kellett Hódinak mentenie. A Diósgyőr második gólját szintén pécsi támadásindítás után szerez­te. Danka feleslegesen futott ki egy jobboldalon szövődő támadásra és Pál feje fele­ a hálóba emel­te a labdát. 2:0. Négy perc múlva született meg a diósgyőriek har­madik gólja. Ismét Danka rossz kifutása eredményeképpen Iván 14 méterről a jobb sarokba lőtt. A 3:0- ás vezetés ellenére is tovább küz­dött lelkesen a Dózsa. Támadásai azonban lassúak és körülménye­sek voltak, úgyhogy a diósgyőri védelem könnyedén tisztázhatott. Még Csányi előtt nyitott gólszerzé­si alkalom a 36. percben, azonban Danka helyén volt. Szünet után Csinos szabadrúgása az első esemény a pécsiek részé­ről, melyre rögtön Pál felelete következik. Lövését Danka szöglet­re mentette. A 9. percben ismét gólszerzési lehetősége nyílott a Dó­zsának, azonban Dunai labdáját Rádi mellé lőtte. A 12. percben jött Kocsis és Danka közös hibá­jából született meg a Diósgyőr negyedik gólja. Pappnak csak az üres kapuba kellett gurítania. Egy­másután kétszer is veszélyeztetett a következő percekben a Dózsa. Előbb Rádi elől mentett Hódi, majd Kovács lövését tette ártal­matlanná a diósgyőri kapus. A 20. perc ismét diósgyőri gólt hozott. Iván Hegyit és Kocsist is kicse­lezve az elkésett Danka mellett a kapuba lőtt. 5:0. Az öt gól után a pécsi csapat láthatóan belenyu­godott a vereségbe és mezőnyjá­tékkal, a védelem sokszori bizony­talankodásával ért véget a máso­dik félidő. A Pécsi Dózsa csapata a súlyos vereség ellenére az első félidőben mezőnyben, egyenrangú ellenfele volt a Diósgyőrnek. Csupán a kapuralövésekkel, a régi betegség­gel bajlódott a csatársor. A csapat leggyengébb része a védelem volt. Úgyszólván mind az öt gól súlyos védelemhibából esett. A csapat küzdeni akarása ellen sem emel­hetünk kifogást. A diósgyőri já­tékosok ezzel szemben gyorsabbak, fürgébbek voltak, helyzeteiket fel­ismerték, és ki is használták. A pécsi csapatból Serédit és Dunait lehet csak kiemelni, Rádi küzdő­készségével mutatta meg magát. A DVTK legjobbjai Török, Iván és Csányi. Az NBI állása A tavaszi idény első fordulója után az NB I. állása a következő. Érdekességként említjük meg, hogy az Újpesti Dózsa előnye már öt pontra nőtt. Ugyanakkor az alsó régióban tanyázó csapatok helyezése nem változott. Mind a Szombathely, mind a Pécs és Sal­gótarján vereséget szenvedett. 1. U. Dózsa 13 103 129:9 23 2. MTK 147 4 328:18 18 3. Bp. Honvéd 148 2 435:24 18 4. Ferencváros 14€ 5 326:18 17 5. Vasas 146 5 325:20 17 6. Diósgyőr 146 3 524:18 15 7. Tatabánya 145 5 413:10 15 8. Csepel 146 2 615:19 14 9. Szeged 144 4 614:21 12 10. BVSC 143 1 615:24 11 11. Dorog 143 4 716:26 10 12. Szombathely 143 3 818:29 9 13. Pécs 143 3 816:31 9 14. Salgótarján 141 3 715:22 8 Dévai Edit ismét Pécsett Kiváló női tornászai­ osztálya lesz a PVSK-nak Három évvel ezelőtt távozott el Pécsről Dévai Edit, a magyar vá­logatott keret tagja, városunk már akkor is szép eredményeket elért tornásza, Budapestre ment. A le­hetőségek, az ígérgetések csábítot­tak, nagy jövőt jósoltak neki. De mi történt? — Sose fogadtak be a pestiek, mindig éreztem közvetve, vagy közvetlenül, hogy vidéki vagyok. És ez megmutatkozott a válogatás­nál, sőt a versenyben való szerep­lés közben is is mondta Dévai Edit. — És mi érlelte meg azt az el­határozását, hogy ismét vissza­jöjjön Pécsre? — Mindaz, amit az előbb mond­tam, Pesten szinte feleslegesnek tartottak, ugyanakkor itt Pécsett jó szakosztály, fejlődő tornászok vannak a csapatban, ahol mint csapattag feltétlenül, de talán mint egyéni versenyző is tudok ered­ményeket elérni. Szívesen fogad­tak vissza szülővárosomba, ami­nek talán lglényegesebb megnyi­latkozása az, hogy már a mai na­pon munkába is állok a vasútnál. Megkérdeztük Szörényi Istvánt is, az egyesület szakosztályvezető­jét, hogyan látja szakosztálya sor­sát a jövőben? a« Dévai Edit hazatérését öröm­mel fogadtuk. A tavalyi I. osztá­lyú bajnokságban negyedik helye­zést elért csapat így nagymérték­ben megerősödik és további szép sikereket várhatunk. Sőt mi több, értesítést kaptam Budapestről, hogy Kövérné Kellényi Éva szin­tén edzésbe állt és a továbbiak­ban is a PVSK színeiben óhajt versenyezni. Így csapatunk Dévai­val, Kellényivel, valamint Tolnai Klárival és Mártival, Füzes Judit­tal és Rozsos Máriával, ha nem is az országos bajnokságért, de az első helyezésekért joggal küzdhet. Fűzi versenyzőinket még az Or­szágos Tornaszövetség azon ígé­rete is, ha csapatunk az első há­rom csapat közé kerül az országos bajnokságban, túrára visznek az NDK-ba. Az eddig is szép eredményeket elért szakosztálynak jó munkát, sok sikert kívánunk és magunk is szeretnénk, ha jól végzett mun­kájuk eredményeképpen külföldi túrán vehetnének részt. A téli olimpia nyertesei: balról jobbra Rolens (USA) mű­korcsolyá­­zás harmadik helyezettje, Grisin (Szovjetunió) kétszeres olimpiai bajnok, Heiss (USA) olimpiai és Dikstra (Csehszlovákia) a műkor­csolyázás második helyezettje, K­l­anilHitik st. A PÉCSI RADIO IMM, március 1­1, keddi műsora a 223,8 m középhullámon. 17.30: Szerb—horvát nyelvű műsor: Kóló. Hírek, tudósítások. Sumadiai népdalok, tambura­­zene. Baranya legöregebb tsz-brigádve­zetője. Néhány perc mezőgazdaság.*. Gárda. 18.00: Német nyelvű műsor: Az első német béke­hadsereg. — Megemlékezés. „Hideg” erőmű helyett panel­gyár Mázán. Az NDK Közp. Rendőr Művész­­együtetsének műsorából. Vezény­li: Heinz Arenz. 18.30: Magyar nyelvű műsor: Szív küldi szívnek szívesen. 18.50: Idejött a gyár. Riportműsor. Munka után. Zenés összeállítás. 19.55: Hírek, tudósítások. 20.00: Műsorzárás. A televízió mai műsora. 13.00—17.00: Ipari és kereskedelmi adás. 18.00: Varázsszem. 19.00: TV Híradó. 19.15: A három ház. — Riportmű­ 19.35:­ Kis tám. 19.50: Fekete gyöngyök. Jugoszláv film. SZÍNHÁZ: Nemzeti Színház: Pillangókis­asszony (Verdi-bérlet, este 7 óra­kor). Kamaraszínház: Anna Karenina (este fél 8 órakor). MOZI: Park: 2x2 néha 5 (fél S, fél 7 és fél 9 órakor, normál). Kossuth: Mágnás Miska (fél S, fél 7 és fél 9 órakor). Petőfi: Sóbálvány (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor). Kossuth Híradó Mozi: Magyar híradó, Tavasz, Holló és a róka,­­ Svejk I. H., Franciaországi ké­­­­peslap, 60/3. világhíradó. (Előadá­sok 11 órától 3 óráig folytatólago­­­san. Pénztámystás fél 11 órától). Mopresszó: Magyar híradó, Ta­vasz, Holló és a róka, Svjek I., II., Franciaországi képeslap, 60/3. vi­lághíredé. (Előadások — hétfő ki­vételével — mindennap fél 5, 6 és fél 8 órakor). Fekete Gyémánt (Gyárváros): Gyalog a mennyországba (5 és 7 órakor). Építők kultúrotthona: Akiket a pacsim elkísér (5 és 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Bűntény vagy.. . (fél 6 és fél 8 órakor). Rákóczi (Mecsekalja): Cabiria éjszakái (7 órakor). Csak 18 éven felülieknek! Május 1. (Vasas n.): Nyomorul­tak II. (7 órakor). Kossuth (Mohács): Blum ügy (6 és 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Kálvária (8 órakor). Táncsics (Siklós): Májusi emlé­kek (8 órakor). Évezredek szerelme címmel a világirodalom legszebb szerelmes verseit adja elő az Iro­dalmi Színpad, Pécs város Műve­lődési Házában (Déryné u. 18.) március 6-án, vasárnap dé. 10 óra­kor diákok részére. 7-én, hétfőn este 7 órakor a felnőtt közönség részére. Az Irodalmi Színpad tag­jain kívül közreműködnek Somló Ferenc és Szabó Ottó, a Pécsi Nemzeti Színház művészei. Jegy­elővétel a művelődési ház irodájá­ban és a Magyar Írók Könyves­boltjában, 8, 6, 4 forintos áron, diákjegy ára 3 forint. 157 ÚJ TÁNCISKOLA kezdődik március 1-én, kedden es­te 7 órakor Pécs város Művelődési Házában (Déryné u. 18.). Tanít: Felmerné. Beiratkozás a helyszí­nen. 158 TÁNCISKOLA kezdődik március 1-én a KISZ és Szakszervezetek Művelődési Házá­ban (Kossuth Lajos u. 13.). Tanít: Balog* 3207 J­B lll-as csapataink közül egy sem tudott győzni Fekete vasárnapjuk volt NB in­as csapatainknak. Az első forduló küzdelmei során sem Pécsett, sem vidéken nem tudtak győzni a pé­csiek. Eredmények: Bajai Epítők—Pécsi Bányász 4:3 (1:1), Baja. A Kovács — Kása, Sárközi, Ulrich — Weit, Czukor — Pintér, Müller, Lombosi, Sértő IL, Gyurkó összeállításban játszó bá­nyászcsapat szoros küzdelemben veszített a Bajai Építők ellen. Gól­lövők: Papp 4, illetve Sárközi 2 (mindkettő tizenegyesből) és Mül­ler. Kiskunhalasi Dózsa—Pécsi BTC 4:2 (2:1). Kiskunhalas. A BTC ösz­­szeállítása: Sarbak — Berta, Mar­ton, Kékvölgyi — Katics, Horváth — Szigeti, Győrfi, Füleki, Hazai, Oskó. Góllövők: Ruhos 3, Kucsera, illetve Győri­ 2.­­ Székesfehérvári MÁV—Pécsi Va­­— Grozdics, Becsei, Berki — So­­mogyvári, Szommer — Stelzam­­mer, Kőhalmi, Szopka, Rákóczi. Danujka összeállítású csapat, nem mondi. Megérdemelt bajai győzd- csak Baksa sportszerűtlenségének várt gyenge játékkal mutatkozott met hozott a két csapat­találkozó- köszönheti a komlói csapat veresé­be a tavaszi szezon első mérkőzé­­je. Góllövők: Dujmov II. 2, Gu­­gér. Góllövők: Horváth, Szentgróti, sén. Góllövő: Szilasi 2, Gomolya 2, Dán, Sípos, illetve Győri-Kiss 2 és illetve Tóth, . _ — -­­ Pál­­ön- Lovig. Kaposvári Dózsa—Szekszárdi Pe-Kaposvári Kinizsi—Komlói Béta- töfi 2:1 (2:0). Szekszárd. Góllövők: akna 2:1 (0:1). Komló. A Béta-akna: Nagyréti 2, illetve Terebesi (tizen­_____.. Baksa — Somogyvári, Tischler, Ta-­egyes). Eléállítása-^Vael' — "zborai^Bernát, Káes - Göncz, Bocsor - Tóth II„ Bácsalmási Petőfi-Bonyhádi v*. Szűcs — Lovig Győri-Kiss — Sza- Deák, Sör, Farkas, Király. A­gyen- sas 1:1 (Ott). Bácsalmás. Góllövők: Kő? Darami, Fleck, Horváti»; Ka- «.•» Mnn Kaposvári Kinizsi ellen Palotai, Mezei, illetve Szabó, Horváth, illetve Szopka gól). Bajai Bácska—Pécsi Dózsa H. 4:3 (2tt). Pécs. A pécsi csapat ösz­ sas 5:2 (2:1). BTC-pálya. A Szedeli jelenet a Bajai Epítők—Pécsi Bányász NB I-es bajnoki mérkőzés­ről. Lombos J­éa Páncsk­a­I. harca a labdáért. Az HB II-es mérkőzések sem hoztak pécsi győzelmet lőtt, 2:2. A játék további részében enyhe PVSK fölény alakult ki, győzelmet jelentő gól azonban nem született. Kaposvári MTE—Komtós Bányász 2:2 (1:1) Kaposvár, 3500 néző, vezette Pil­lér. KMTE: Kovács — Szili, Darvas, Takács, — Gál, Pados — Jutási, Horváth, Zsoldos, Pammel, Papp. Edző: dr. Zádori László. Komló: Lukács — Kanizsai, Pa­lotás, Komlós — Molnár I., Mol­nár I. — Garai, Cziráki, Perényi, Sós, Faragó, Edző: Remmer Lajos Már az első percben vezetéshez jutott a kaposvári csapat, Papp labdáját Jutási hálóba fejelte. 1:0. A gól láthatóan lendületet adott a kaposvári csapatnak így a komlóiak csak mintegy negyed­óra múlva tudtak eredményt el­érni. Sós a 18. percben a jobb széléről lőtt gólt. Kovács előbb a kapufának ütötte, s onnan pat­tant hálóba a labda. 1:1. A vá­ratlan gól most Kaposvárt tette idegessé. A játék keményebbé vált, az eredmény azonban nem változott. A második félidőben ismét a kaposváriak jutottak vezetéshez, méghozzá ritkán látott góllal. Pa­dos mintegy 15 méterről lőtte a meglepett Lukács mellett a ka­posváriak második gólját. 2:1. — Miként az első félidőben, most is csak a félidő közepén jött fel a komlói csapat. A 73. perccben Cziráki lőtt kapura és a kapufá­ról visszapattanó labdát Garef kö­zelről a hálóba pofozta. 2:2. A játék a továbbiakban nem vál­tozott, láthatóan mind a két csa­pat lemondott a győzelem meg­szerzésének lehetőségéről. Az NB I. további eredményei: Szállítók—Láng 8:0, Budafok—Er­zsébet 1:8, Székesfehérvár—Moson­magyaróvár 8:1, Vác—Pápa 8:2, GyőrHoztáttKVV** *38. PVSK—Oroszlány 2:8 (1:1) Verseny utca, 4000 néző. Vezette: Bokor. PVSK: Hámori L — Lendvai, Mohácsi, Köves — Mező, Hernádi — Kardos, Kakuszi, Vincze, Szent­­annai, Hámori IL Edző: Vető Ká­roly. Oroszlány: Fekete — Hári, Gurszky, Kutasi — Fónay, Makkai Kárpáti, Galgóczi, Nagy, Németh, Móricz. Edző: Bödecs József. A mérkőzés úgy indult, hogy a Vasút biztosan nyer. Már a ne­gyedik percben gólt ért el a PVSK Kakuszi fejeséből a jobb felső sa­rokba vágódott a labda. A továb­biakban is a PVSK maradt táma­dásban, a csatárok lendületesen, ötletesen szőtték támadásaikat. Feltűnő volt, hogy az oroszlányi csapat helyenként túl keményen játszott. Ez a kemény játék a PVSK játékosait láthatóan zavarta így folyamatosan kiegyenlítetté vált a küzdelem. Sőt Hernádi sza­bálytalansága miatt megítélt bün­tetőből, Galgóczi ki is egyenlí­tett. A gól láthatóan feltüzelte az oroszlányi játékosokat azonban az eredmény nem változott. Szünet után az oroszlányi csa­pat kapott előbb lábra. Az ötödik percben Móricz egyéni játék után a jobb összekötő Némethnek adt t térről élesen a ka­pu jobb oldalába­­a a labdát, aki góljával vezetés­hez jutatta csapatát. 10 perc múl­va egy pontatlan átadást Vincze Szentannai elé adott, aki 12 mé- Szentannai, a PVSK egyenlítő gólját lövi. 1960. MÁRCIUS 1. ) Az EB I-es mérkőzések eredményei a labdarúgás, már meglepetést is hozott ez a forduló! A Csepel csa­pata váratlan győzelmet aratott az MTK ellen, a szegedi labdarúgók pedig nagy küzdelemben szenved­tek vereséget az Újpesti Dózsa csapatától. A Dorog csapata első félidejű játék alapján majdnem meglepetést okozott a Bp. Honvéd ellen, azonban a második félidő a Bp. Honvéd nagyobb rutinjával nagyarányú győzelmét eredmé­nyezte. A Vasas csapata csak Szi­lágyi mester­hármasával tudott győzni. A Frencváros biztos győ­zelmet aratott a Salgótarján ellen míg a Tatabánya a Budapesti Vasút ellen igazságos döntetlen eredményt ért el. Eredmények: Vasas—Szombat­helyi Haladás 4:2 (1:1). Góllövők: Szilágyi 3, Farkas 1, illetve Novák 1, Komori 1. Ferencváros—Salgó­tarján 3:1 (1:1). Góllövők: Albert 2, Orosz 1, illetve Csáki. Csepel— MTK 2:1 (Itt). Góllövők: Kisiteky, Sátori, illetve Kárász. Újpesti Dó­zsa—Szeged 2:t (1:0). Góllövők: Kuhánszky, Bencsics, illetve Nyári. Teljes ütemben indult meg a tavaszi labdarúgó-idény. Az NB I-es mérkőzések ismét a nézők tíz­ezreit csatják pályára. És amilyen Sporthírek TOTÖEREDMENYEK: 2, 2 a, 1, x, L l I L X, x, x, S. * A SZOMBATI fordulóval véget­ért a népi tekeversenyek mérkő­zéssorozata. Az öt héten át tartó versenyek küzdelmeiben nyolc csapat vett részt. A találkozók ki­tűnő alkalmat nyújtottak a ver­senyzőknek a tavaszi szezonra va­ló felkészüléshez. — A verseny végeredménye: 1. Építők 1771 fá­val, 2. PVSK 1889, 3. Szikra 1833, 4. Kinizsi 1644, 5. Pécsi BTC 1590, 5. Tatarozó Vállalat 1521, 7. Közle­kedés 1274, 8. Pécsi Bányász (visz­­szalépett). AZ ORSZÁGOS asztalitenisz baj­nokságra meghívott két pécsi ver­senyző, Kőhalmi és Pintér a ver­seny során nem várt mérsékelt tel­jesítményt nyújtott. Mindkét já­­tékos már az első fordulóban ki­esett a további küzdelemből. Kő­halminak képességei alapján fel­tétlen győznie kellett volna gyen­gébb ellenfele felett. Pintér két győztes játszma után szenvedett vereséget a Farkas József elleni mérkőzésen. A helyzet megismét­lődött a férfi verseny­számokban is, ahol a Horváth—Farkas páros­tól szenvedtek vereséget a pécsi fiúk. DUNÁNTÚLI NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Vasvári Ferenc Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, József Attila u. 18. ______Telefon: 15-32. 13-33. PÉCSI SZIKRA NYOM­DA Pécs, Munkácsy Mihály u­tc. Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivatalok­­nál és kézbesítőimél. Hifeűtési dl­ 1 hónapra II.O V.