Dunántúli Napló, 1971. december (28. évfolyam, 283-308. szám)

1971-12-07 / 288. szám

TOTO A Sportfogadási és Lottóigazgató­­ság tájékoztatása szerint a 49. héten 13 plusz 1 találatos szelvény öt da­rab van, ezekre egyenként 90 140 fo­rintot fizetnek. 13 találatos szelvény 10 darab, ezek 42 693 forintot érnek. A 452 darab 12 találatos szelvény nyereményösszege 945 forint. A 434? darab 11 találatos szelvényre 83,—, a 25 385 darab 10 találatosra pedig 25,— forintot fizetnek. 1.Tata­bánya—Vasas 1:31 2.Haladás—Hiába ETO 3:31 3.SBTC—Csepel 3:21 4.VM Egyetértés—Diósgyőr 1 :01 5.Atalanta—Varese 1 :01 6. Bologna—Internazionale 0:32 7.Catanzaro—Florentine 1­0:22 8.Juventus—Torino 2:11 9.Lanerossi—Napoli 6:21 10.Roma—Cagl­ri 2:21 11.Sampdori­a—Verona 1 :01 12.Livo­no—Izz­­o 0:12 13.Modena—Catania + 1 1:22 Asztalitenisz: BP. POSTÁS—ÉRCBÁNYÁSZ 14:11 NB I. férfi mérkőzés, Budapest. Pécsi győztesek: Arató 4, Balázs 3, dr. Horváth 3, Széllért 1. NB II. ,női mérkőzések: BTC—Videoton 13:3, BTC—Sopron 16:0. A találkozót játék nélkül nyerte a pécsi csapat. Mér­kőzés vőr mérkőzésre L­abdarúgó NB I. Salgótarján—Csepel 3:2 (1:1). Sal­gótarján, 6000 néző. Vezette: Vincze dr. (Fehér N­., Borzási). Salgótarján: Magyar — Gecse, Kmetty, Varga, Vertig — Szalai, Horváth, Répás — Bartha, Básti, Jeck. Edző: Moór Ede. Csepel: Fatér — Pető, Molnár, Kandi, Hunyadi — Vellai, Gulyás — Varga, Losonczi, Takács, Csordás. Edző: Keszthelyi Mihály. Csere: Ta­kács helyett Bartos a 77. percben. Góllövő: Bartha a 21. percben, Lo­sonczi a 44. percben, Bartha a 69. percben, Horváth a 82. percben, Csordás a 86. percben. Szögletarány: 7:3 (3:3) az SBTC javára. Kiállítva: Varga a 67. percben, Losonczi és Répás, mindkettő a 70. percben. VM Egyetértés—Diósgyőr 1:0 (0:0), Soroksár, 1500 néző. Vezette Tapol­­czai (Hévízi, Somlai). VM Egyetértés: Varga — Galambos, Józsa, Komá­romi, Sóvári — Nell, Siklósi — Ka­rába, Halápi, Weimper, Katona. Edző: Szücs Gyula. Diósgyőr: Szabó — Oláh, Kendi, Hajas, Kolláth — Földesy, Salamon, Görgei — Vass, Tábori, Gass. Edző: Mathesz Imre. Csere: Görgei helyett Horváth a Szünetben, Katona helyett Szántai a 77. percben. Góllövő: Siklósi az 50. percben. Szögletarány: 7:5 (5:2) az Egyetértés javára. Újpesti Dózsa—Egri Dózsa 5:1 (1:0). Megyeri út, 4000 néző. Vezette: Wottawa (Vadas J., Tófalvi). V. Dózsa: Szentmihályi — Noskó, Mau­rer, Horváth, Juhász P. — Dunai III., Zámbó — Fazekas, Bene, Dunai II., Tóth A. Edző: Kovács Imre. E. Dó­zsa: Deésy — Mészáros — Kárpáti, László, Berán, Czeczeli — Rajnai, Si­mon — Tóth M., Kovács, Szűcs. Ed­ző: Kovács Ferenc. Csere: Berán he­lyett Tóth T. a 39. percben, Rajna helyett Vigh a 69. percben. Góllövő: Bene a 6. percben, Tóth A. az 52. percben, Fazekas a 61. percben, Fa­zekas (11-esből) a 65. percben, Fa­zekas a 63. percben, Tóth T. a 87. percben. Szögletarány: 14:3 (9:1) az V. Dózsa javára. Vasas—Tatabánya 3:1 (3:0). Tata­bánya, 4000 néző. Vezette: Vadas Gy. (Csernefalvy, Závodszki). Vasas: Mészáros — Váradi O., Fábián, Ko­vács, Ihász — Török, Váradi B., La­kinger — Púpos, Vidáts, Farkas. Edző: Machos Ferenc. Tatabánya: Csepecz — Kovácshegyi, Kovács I., Laczkó, Horváth L. — Horváth F., Nyirő — Szabó, Takács, Kőműves, Tóth K. Edző: Lakat Károly dr. Cse­re: Takács helyett Hernádi a 45. percben, Lakinger helyett Müller a 79. percben. Góllövő: Púpos a 14. percben, Vidáts a 35. percben, Vá­radi B. a 37. percben, Tóth K. a 65. percben (11-esből). Szögletarány: 8:2 (5:1) a Tatabánya javára. Videoton—Bp. Honvéd 1:0 (0:0). Kispest, 3000 néző. Vezette: Szkokán (Müncz, Vörös). Videoton: Magyar — Kovács — Posch, Kácsor, Fejes, Mester — Hartyáni, Burka — Wollek, Nagy N­., Szalmásy. Edző: Kalocsay Géza dr. Bp. Honvéd: Bicskei — Ke­lemen, Ruzsinszki, Tajti, Lukács — Komora, Szűcs — Csepregi, Kocsis, Pál, Kozma. Edző: Mészáros József. Csere: Tajti helyett Tóth, a 67. perc­ben, Szalmásy helyett Szabó II., a 80. percben. Góllövő: Wollek az 56. percben. Szögletarány: 6:2 (5:0) a Bp. Honvéd javára. Rába ETO—Haladás VSE 3:3 (1:1) Szombathely, 4000 néző. Vezette: Ka­tona (Teuschler, Szlávik). Rába ETO: Devecseri — Orbán — Keglovich Pozsgai, Kiss, Magyar — Somogyi, Horváth L., Póczik — Stolcz, Korsós. Edző: Dombos Ágoston. Haladás VSE: Mursits — Németh L., Szántai, Pék,­­ Balogh — Halmosi, Kulcsár — Né­­­meth J., Bokor, Farkas, Iszak I. Edző: Fehérvári Alfréd. Csere: Németh J. helyett Király a szünetben, Bokor helyett Biró a 62. percben. Góllövő:­­ Horváth L. a 3. percben, Iszak I.­­ (11-esből) a 22. percben, Korsós a 48. percben, Somogyi a 63. percben, Iszak I. (11-esből) a 75. percben, Farkas a 80. percben. Szögletarány 5:2 (0:0) a Haladás VSE javára. AZ NB I. ŐSZI VÉGEREDMÉNYE M­egyebajnokság Siklós—Pécsi Dinamó 5:1 (4:0), Erőmű pálya. Pécsi Ércbányász II.— Pécsi Kesztyűgyár 5:0 (1:0), Újme­­csekalja. Szigetvári Cipőgyár—István­oknál Bányász 1:0 (0:0), Szigetvár. Szigetvári Kinizsi—Pécsi Gázmű 4:2 (0:0), Szigetvár. Töttös—Mágocs 4:2 (1:1), Töttös. Sásd—Pécsi Kinizsi 1:1 (1:0), Kovácstelepi pálya. Pécsi Va­sas—Véménd 2:2 (2:0), Ifjúsági sta­dion. A MEGYEBAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1.Ú. Dózsa 1510 4 144-1424 2.FTC 158 4 337-1620 3.SBTC 157 6 226-16­20 4. Bp. Honvéd 157 5 221-1219 5.Vasas 157 4 4­26-1518 6.Komló 155 7 317-2517 7.Tatabánya 156 4 5­25-2316 8.Csepel 155 5 516-1915 9. Rába ETO 153 8 416-2514 10.Egyetértés 154 7 415-1813 11.Pécsi Dózsa 153 7 5­7-1013 12.Videoton 155 3 715-2213 13.Haladás 153 5 719-2311 14. Egri Dózsa 153 4 819-3510 15.DVTK 153 3 918 299 16.MTK 151 4 10 9-286 1.Bóly 159 6 28­­9 24 2.Véménd 158 4 330-14­20 3.István-akna 158 3 439-1419 4. Mágocs 157 5 326-1419 5.Vasas II. B. 158 3 432-2019 6.Siklós 158 3 417-1319 7. P. Kesztyű 156 5 423-19­17 8.Sz. Kinizsi 157 3 530-31­17. Sz. Cipő 156 2 723-3114 10.Töttös 156 1 824-2813 11.P. Kinizsi 155 2 821-2212 12.Beremend 154 4 714-2812 13.P. Gáz 154 3 813-2011 14.Sásd 154 3 817-2911 15. P. Vasas 153 3 914-249 16. P. Dinamo 151 212­­-434 Pécs, 3000 néző. Vezette: Bircsók (Halász M., Vizhányó). Pécs: Rapp - Hernádi, Soly­­mosi, Konrád I., Kincses I. — Kocsis, Tüske, Kincses II. — Bérczési dr., Máté, Daka. Ed­ző: Preiner Kálmán. — MTK: Hajdú — Mezei, Kanász, Csor­na, Csetényi, — Török, Oláh, Kovács — Oborzil, Becsei, Kunszt. Edző: Palicskó Tibor. Csere: Oborzil helyett Kozma­­nidisz a 63. percben. Szöglet­­arány: 7:7 (4:3). SPORT li8­ efeks­ter­aaiffi3­­a2ás3 Pécsi Dózsa—MTK 0:0 H­eves Dózsa támadásokkal kezdődött a játék. Az MTK az 5. percben veszélyeztetett elő­ször Török és Becsei révén. Hamar kiderült, az MTK nehéz ellenfél lesz. A budapestiek lelkesen, nagy akarással küz­döttek, jól megszervezték védel­müket. A Dózsa fölényben volt, de lövéshez ritkán jutottak a pécsi csatárok. A lila-fehérek­nek nem sikerült igazán gól­veszélyes helyzetet kidolgozniuk. A játék színvonala a közepest is alig érte el. A 21. percben Mezei lövését védte Rapp, majd a túlsó kapunál Kincses I. lövése után kellett tisztáznia Daka elől Hajdúnak. A vendé­gek igyekeztek lefékezni a pé­csiek rohamait. A 41. percben Tüske szöglete után Hernádi lövése kerülte el Hajdú kapu­ját. S­zünet után az előretörő Kin­cses II. jól sikerült veszélyes lö­vése jelentette az első ese­ményt, Hajdúnak gyakran akadt dolga. Az MTK kapusa jó for­mában védett. Az 50. percben a kapura törő Dakát felvágták a 16-oson belül az MTK védők, tizenegyes. A büntetőt Solymosi lőtte, de a jobb sarokba tartó lapos labdát Hajdú védeni tud­ta. Nagy lehetőséget szalasztott el a Dózsa. A kihagyott 11-es után feltámadt az MTK és né­hány támadást vezetett. A 60. percben pécsi szöglet után az előrehúzódó Solymosi már csak a kapussal állt szembe, de Hajdú ezúttal is helyén volt. Nem sokkal később Tüske lö­vését hárította az MTK kapusa. A hajrában izgalmasabb, érde­kesebb lett a játék, az MTK-nak még volt ereje újítani. Kunszt és Becsei lövésénél kel­lett Rappnak beleavatkozni a játékba. Nem ok nélkül tartottak a pécsiek az MTK-tól. A kék-fe­­hérek lelkes játékukkal pontot raboltak Pécsről. A játék és a helyzetek alapján a pécsiek gó­lokkal nyerhettek volna, ezúttal azonban nem volt elég erő és lendület a pécsi csapat játéká­ban és a gólhelyezetek kihasz­nálása sem sikerült. Az évad­záró mérkőzésen a várt Dózsa siker elmaradt, a döntetlen eredmény az MTK-ra nézve hí­zelgő. A pécsi csapatból Her­nádi, Kincses Kincses II. já­téka emelkedett ki, Rappnak alig akadt dolga ezen a mér­kőzésen. A mezőny legjobbja Hajdú, az MTK kapusa volt, de Csetényi és Kovács is jó tel­jesítményt nyújtott. H­egyi István So­ymosh­­ak nem volt szerencséje vasárnap. Az MTK ellen 11-est hagyott ki, majd nem sokkal később öt méterről sem talált a hálóba 2. P. Érc. II. 178 4 5 36-21 20 10.P. Bányász 11.176 3 8 30-32 15 N­B I. tartalékbajnokság Pécs—MTK 0:0. Pécs: Pólyák — Konrád II., Udvarácz, Engloner, Csurgó, Cserneczki, Gulyás, Lingl, Kardos, Tóth III., Iványi. MTK: Brünyi (Gőgös) — Urgyán, Borik, Dani, Varga, Szalai, Borsó, Nagy L. (Pö­­löskei), Bányász, Kottán, Nazáth. Jó: Cserneczki, Udvarácz, Lingl, ill. Brünyi, Borik, Kottán. FTC—Komlói Bányász 3:0 (0:0). Ollói út, 200 néző. V.: Dér. FTC: Vörös — Nagy, Martos, Erős, Tátrai, Szőke N­., Füsi, Selenka, Németh, Horváth, Bartosik. Komló: Erdősi — Kővári, Göcsei, Fenyvesi, Pintér, Mács, Kólya (Keller), Kótai, Mohá­­csik, Fuchs (Egri II.), Peres (Major). G.: Selenka, Horváth, Németh. Jó: Nagy, Tátrai, Szőke NI., 111. Erdősi (a mezőny legjobbja), Kótai. Bp. Honvéd—Videoton 1:1, Szom­bathely—Rába ETO 3:3, Újpest— Eger 6:0, Tatabánya—Vasas 2:1, Salgótarján—Csepel 2:0, Diósgyőr— Egyetértés 2:1. DUNÁNTÚLI NAPLÓ Az MSZMP Baranyo megyei Bizottságának Tod!o Főszerkesztő- M­tzkó Ervin Szerkesztőség Bécs Hunyao «*» n Te'eto­* ’5 32 15-32 21 60 50-00. 50-11 Szerkesztőség* ügye'e’ 8—26 óráig 31-68 20 óra után 12-80 Kiadja a Baronyo megye topkiadó Vállalat Feelős kiadó Braun Károly Kiadóhivatal: Pécs, Hunyadi út 11 Telefon 15-32. 15-33. 21-60. 50-00. 60-11 Telexszám: 12-320 Kéziratot nem őrzünk meg és­­nem adunk vissza DECSI SZIKRA NYOMDA Pécs Munkács» Miho­v utca 10 sz - Fe'e ő* vezető Melles Rezső * } ler­ ec •­­o Magyo» ^osto Előfizethető a helyi posth­ivataloknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 20,— Indexszám: 25 054 B H irkózás:­ÉT BAJNOKSÁGOT NYERTEK A PVSK IFIK A kötöttfogású Dunántúl bajnok­ságok versenyein hat sportegyesület 34 versenyzője lépett szőnyegre a­­ PVSK csarnokban. A bajnokság nagy­­ PVSK-fölényt hozott, nyolc súlycso­portból hétben vasutas birkózók ke­rültek a dobogó legfelső fokára. Súlycsoport győztesek: Antal, Vida, Gál, Mucsi, Tóth, Széll, Grossz, mind PVSK, illetve Kakucsi MÁV Nagyka­nizsai TE. Pontversenyben: 1. PVSK, 2. Nagykanizsai TE, 3. ZTE. Gyorsmérleg az NB I. őszi idényéről V­ÁRATLAN EREDMÉNYEK — ÉRDEKES MÉRKŐZÉSEK A KOMLÓIAK BRAVÚRJA — HAJRÁBAN JÖTT FÖL A DÓZSA Legördült a függöny. Véget ért az 1971—72-es labdarúgó­bajnokság első felvonása, be­fejeződött az őszi szezon. V­álogatottunk huszáros haj­rát vágott ki az ősszel. A még nyáron lejátszott Brazília elle­ni mérkőzést is figyelembe vé­ve, öt győzelem és egy dön­tetlen szerepel a statisztiká­ban. A gólarány is határozot­tan jó: 12:1. Az i betűre a pontot az EB legjobb nyolc csapata közé való bekerülés tette fel. A különböző kupákban is kedvező eddig a mérleg, az A Dózsa és a Ferencváros még versenyben van. A­mi a bajnokságot illeti, elégedettek lehetünk. Több szín­vonalas, gólokban gazdag mér­kőzés szemtanúi lehettek a szurkolók A 15 őszi fordulóban 330 gól esett, egy mérkőzésre 2,75 gól jut. Ez jóindulattal mérkőzésenkénti három gólos átlagnak is vehető. Akadtak meglepetések, váratlan ered­mények, amelyek szintén érdeke­sebbé tették a bajnoki küzdel­met. Akadtak elrettentő esetek is. Soroksáron az Egyetértés— FTC mérkőzést le kellett fújnia a játékvezetőnek a magukról megfeledkezett szurkolók miatt. Ehhez hasonló eset régen for­dult elő magyar pályán az NB I-ben. Többször kellett alkal­mazniuk a játékvezetőknek a közelmúltban bevezetett piros lapot, amely a kiállítást jelenti. A teljesítményeket nézve az Újpesti Dózsa kiemelkedett a mezőnyből. Az FTC a második helyet megérdemelte. A legna­gyobb meglepetést a Salgótar­ján szolgáltatta. Már az elmúlt évben felhívta magára a fi­gyelmet Moór Ede edző csa­pata a vidék legjobbja cím ki­vívásával. Ősszel tovább folytat­ták a nagyszerű szereplést. A Bp. Honvéd és a Vasas rapszo­dikusan szerepelt. Voltak bra­vúros eredményeik, de biztos­nak látszó mérkőzéseket is el­vesztettek. S­zámunkra nagyon kellemes a Komlói Bányász hatodik he­lye. A komlói gárda évek óta a kiesés ellen küzdött, a jelen­legi szakvezetés dicséretes mun­kájával sikerült előrébb lép­niük. Sokáig az élcsoportban tanyáztak, a hajrára elfárad­tak egy kissé, de az elért ered­ményekről így is csak felső­fokon beszélhetünk. A megye második NB I-es csapata a Pécsi Dózsa rajtja nem sikerült. Később magára talált a csapat és kedvező po­zícióban várhatja a tavaszi szezont. A Tatabánya, a Csepel és a Rába ETO váltakozó teljesít­ményt nyújtott. A kiesés ellen vívott küzdelemben nagy harc várható az Egyetértés, Video­ton, Szombathely, Eger, Diós­győr és az MTK csapatai kö­zött. A tavaszi szezon rajtjáig pon­tosan három hónap áll ren­delkezésre. Most túrák, pihenő, majd az alapozás következik, hogy aztán friss erővel folyta­tódjék a második felvonás. Lázár Lajos K osárlabda: M­TK—PVSK 84:68 (35:34) NB I. női mérkőzés, PVSK csarnok, v.: Gergely és Berendi. Küzdelmes első félidő után az MTK kapott előbb lábra és fokozatosan növelve előnyét biztosan nyert. Legjobb pécsi dobók: Russainé 24, Verbőcziné 23. Kiestek az NB II-es csapatok. A bajnokság küzdelmei az NB lI-ben is végetértek. Az Ércbányász férfi és női csapatai nem tudták elkerülni a kiesést. Nagykanizsa—Tanárképző Főiskola 48:37, NB II. női mérkőzés, Pécs. Székesfehérvári Építők—Ércbá­nyász 77:73, NB II. férfi mérkőzés, Pécs. Az NB llI-ban is befejeződtek a bajnokság küzdelmei. A Komlói Bányász női és a PEAC férfi csapa­tai harcolták ki az NB II-be jutást. T­ANÁCSOK, ÓVODÁK, OKTATÁSI ÉS MŰVELŐDÉSÜGYI INTÉZMÉNYEK, FIGYELEM! M­ég erre az évre vállaljuk: óvodai, irodai, iskolai, könyvtári, kollégiumi, laboratóriumi, n­apközi otthoni berendezések, bútorok szállítását. Garnitúrák és egyes darabok nagy választékban! 1972-re már most megrendelhető EGYEDI TERVEK ALAPJÁN teljes belső berendezések és egyes bútorok kivitelezése. O­RSZÁGOS TANSZERGYÁRTÓ ÉS ÉRTÉKESÍTŐ V. Bútorosztálya, Budapest, VIll., Szentkirályi u. 12. sz. Telefon: 130-857- SZÍNHÁZ Kamaraszínház: Montmartrei Ibolya Móricz „A” bérlet. Vadnyugati szél (este fél 8 órakor) Törzs ,,A" bérlet. MOZI Park: A kalóz menyasszonya (18 és 1­4, 17, f9.) Kossuth: A kalóz menyasszonya (18 és (hn 10, 12.) A betyárkapitány (13, f5.) Asszony a banditák ellen (17, f9.) Petőfi: A betyárkapitány (3, 5) A kalóz menyasszonya (18 és — 7, 9 ) Gyárváros: Vök úr házasodik (14 é, 6. ) Pécsszabolcs: Kedves Robinsonom (5, 7.) Mecsekalja: Egy férfi, aki tetszik nekem (14 és — 5, 7.) Va­sas I.: Fekete angyalok (másból f.e v­­ár — 6.) Vasas II.: A fekete zászlók városa (16.) Boly: Horizont (14 és — 7. ) Harkány: Vizsgálat egy minden gyom­ú felett álló polgár ügyében (15 és — 7.) Mohács: Van aki '•meg­teszi, van aki nem (fő, 13.) Sellye: A kétéltű ember (7) Siklós: Kés (7) Szigetvár: Vesztesek és győztesek (14 és 5.) Dél (8). RÁDIÓ KOSSUTH RADIO 4.25—7.59: Jó reggelt! A Kossuth Rádió reggeli műsora. Közben: 7.45: Orvosi tanácsok. 8.00: Hírek, idő­járás. 8.05: Műsorismertetés. 8.15: Budapest és a vidék kulturális prog­ramja. 8.18: Dunajevszkij: Volga- Volga . . . 8.24: Harson a kürtszó! A Gyermekrádió műsora (ism.). 8.59: Weber: Euryanthe. Háromfel­­vonásos opera. Közben: 10.00: Hírek, időjárás. 10.05—10.25: Fiatalok Stú­diója. 11.40: Sándor Renée Mozart­­műveket zongorázik. 12.00: Déli Kró­nika. 12.20: Ki nyer ma? Játék és muzsika tíz percben. 12.30: Reklám. 12.35: Melódiakoktél. 13.45: A köz­élet fórumain. 14.05: Behár György dalaiból. 14.13: A Gyermekrádió mű­sora. 14.13: Siuki és Móka. Mese­játék. 14.49: Éneklő Ifjúság. 15.00: Hírek, időjárás. 15.10: Gulyás Lász­ló: Első szerelem. 15.24: Rádióiskola. 15.59: Hallgatóink figyelmébe. 16.00: A világgazdaság hírei. 16.05: Kong­resszusi Ifjúsági Művészeti Hét. 15.51: Barlay Zsuzsa énekel. 17.00: Hírek, időjárás. 17.05: Tallózás a világ­sajtóban. 17.20: Bemutatjuk új fel­vételünket. 17.29: Atlasz. Világgazda­sági figyelő . . . 18.00: Könnyűzenei Híradó. 18.30: A Szabó család. 19.00: Esti Krónika. 19.25: Kotlári Olga, Madarász Katalin, Béres Ferenc éne­kel, ifj. Balogh László cimbalmozik, a Belügyminisztérium Duna Művész­együttesének népi zenekara játszik. 20.20: Pearl Harbor története. Doku­mentumműsor. 20.45: Hírek. 20.48: Budapesti operaesték Klemperrel. 22.00: Hírek, időjárás. Kb. 22.15: Sporthírek. 22.20: Gésák. Részletek Jones—Monkton operettjéből. 22.50: A pocakos útitárs. Rádiójáték. 23.00: Bemutatjuk az MRT szimfonikus zene­karának új felvételeit. 23.15: Erre táncol a világ . . . 24.00: Hírek, idő­járás. 0.10—0.25: Wolf-dalok. P­ETŐFI RÁDIÓ 4.25—7.59: A Petőfi Rádió reggeli zenés műsora. 8.00: Hírek, Időjárás. 8.05: A Magyar Néphadsereg köz­ponti fúvószenekara játszik. 8.19: Beethoven: g-moll szonáta. 8.43: Nótacsokor, csárdások, verbunkos muzsika. 10.09: A zene hullámhosz­­szán. Közben: 11.00—11.05: Hírek, időjárás. 11.45: Vízrendszerek, víz­­gyűjtők. 12.00: Szimfonikus zene. Közben IVOO—1303: Hírek, időjárás. 13.45: Időjárás- és vízásásjelentés. 14.00: Randevú — kettőtől hátra . . . A Petőfi Rádió zenés műsora. 14.00: Tánczenei koktél. 14.45: Hírek. Kör­zeti időjárás. 14.50: Találkozás a stúdióban. Közben: 15.30 és 16.30: Hírek. 16.33: Hallgatóink figyelmébe. 16.34. 250: Csúcsforgalom. Közben: 17.30—17.33: Hírek. 18.00: Hírek, időjárás. 18.10: A színháztörténész mondja. 18.55: Hangverseny a stú­dióban. Schmall Pálma fuvolázik, Hepke Péter zongorázik. 19.10: Hor­váth István cigánydalokat énekel, Fátyol József klarinétozik. 19.25: Li­geti György: Lux aeterna. 19.34: A Biblia világa ... I. Mi a Biblia? (Ism.) 19.54: Jó estét, gyerekek. 20.00: Esti Krónika II. 20.25: (Új köny­vek. 20.28: Rádiószínház. A város. Rádiójáték. 21.39- A gazdasági nö­­­­vekedés anatómiája. I. rész. 21.54:­­ Csajbók Terézia XIX. századi magyar­­ dalokat ének­el. 22.10 Szeretsz isko­­l­­ába járni? Riport (ism.). 22.25:­­ Zenekari muzsika. Közben: 23.00—­­ 23.15: Hírek, időjárás. 24.00 20.10: Hírek, időjárás. U­RH RÁDIÓ 18.00: Hírek, időjárás. 18.10: Hang­lemezparádé. 13.50: Idegen nyelv anyanyelv. 19.05: Ránki György: Po­rnádé király új ruhája — I. szvit. 19.35: Kapcsoljuk a Zeneakadémia nagytermét. Lukács Pál brácsaestje. Közben kb. 20.25: Hírek. Kb. 20.28— 20.45: Láttuk, hallottuk . . . (ism.) Kb. 21.30: A dzsessz kedvelőinek. 21.50: Dzsamile. Részletek Bizet ope­rájából. 22.15: Zenélő nagyvilág. Az Új Zenei Újság melléklete. 23.00—23.15: Hírek, időjárás. P­ÉCSI RÁDIÓ 17.30: Magyar nyelvű műsor. — Ze­nélő levelezőlap 17.50: A közösség érdekében. — Be­szélgetés üzemi szakszervezeti veze­tőkkel 18.05: Negyedóra Mireille Mathieu és­ a Ray Conniff együttes felvételei­ből SZÍNHÁZ MOZI 18.20: Küldöttek a KISZ kongresszzu­sán 18.30: Legszebb Strauss-lemezeinkből 18.45: Déldunántúli híradó 19.00: Szerb-horvát nyelvű műsor. — 19.30: Német nyelvű műsor. — Hírek, 20.00: Műsorzárás. MAGYAR TV 9.00— 9.20: Környezetismeret (ált. isk 4. oszt.) 9.25: Díszszemle, 1970. A Tv poli­tikai tanfolyamának adása a hon­védség részére.) 9.55— 10.15: Fizika (ált. isk. 6. oszt.) 11.55— 12.30: Filmesztétika (középisk. 1. oszt.) 14.00— 14.20: Környezetismeret (ism.) 14.55— 15.15: Fizika (ism.) 17.13: Műsorismertetés 17.15: Hírek 17.20: Zsebtévé 17.55: Tíz perc­­ . Játék a tűzre! 18.10: A párttal, a néppel. Az el­múlt négy év ifjúsági krónikája 18.40: Napilapok, hetilapok . . . 19.05: Reklámműsor 19.10: Esti mese 19.25: Szünet 19.30: Tv-híradó 20.00: Verdi: Traviata. Operafilm 21.45: Tv-híradó — 2. kiadás 21.55: Klasszikusok tévédímen. — A nagybőgő története. Csehov mű­vének magyarul beszélő tévéfilm­változata. (16 éven felülieknek.) JUGOSZLÁV TV 16.45: Magyar nyelvű kulturális pa­noráma. 17.40: Kis világ. Gyermek­híradó. 18.30: Bosznia és Hercegovina kulturális öröksége. A Nemzeti Szín­ház 50. évfordulóján. 19.00: Folklór­­percek. 20.35: Te vagy az én éle­tem. Francia játékfilm. 22.25: A Kínai Népköztársaság balettegyüttese.