Dunántúli Napló, 1981. június (38. évfolyam, 148-177. szám)

1981-06-22 / 169. szám

Szép sellyei búcsú Sellye—Dombóvár 4-0 (2-0) Sellye, 1000 néző. V.: Aczél. Sellye: Vincze — Szabó (Var­ga, a 65. percben), Vass, Krén, Lombosi — Hosszú (Baumann, a 32. percben), Ozártics, Mar­­kovics, Amigya, — Szabadi, Go­yász. Edző: Koller Nándor. Dom­bóvár: Dobos — Banai, Hor­váth, Lakos, Porcsa — Herbst (Engert, a 70. percben), Nagy, Tóth-Bagi — Túras (Vörös a 34. percben), Zircher, Landek. Ed­ző: Herber József. Nagy lendülettel kezdett a Sellye, és már az első 20 perc­ben a nyolcadik szögletét rúg­ta. Ennek eredményeként a 35. percben Szabadi 18 méterről leadott szabadrúgása a védők­ről újra visszapattant elé és ő 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-0). A 44. percben Go­ják, Vass, Szabadi volt a lab­da útja, Szabadi a hálóba he­lyezett (2-0). Az 55. percben Amigya rálőtte a labdát Tóth- Bagi kezére a 16-oson belül, a játékvezető 11-est ítélt, melyet Goják a bal felső sarokba lőtt (3-0). A 81. percben Goják el­húzott a balszélen, beadását Szabadi kapásból a hálóba lőt­te (4-0). A hazai csapat jó és köny­­nyed játékkal győzött a gyen­­gén játszó Dombóvár ellen. Ha a sellyeiek így játszottak volna végig a bajnokság fo­lyamán, akkor nem kellett vol­na búcsúzniuk az NB II-ből. Jók: Goják, Amigya, Szabadi, Otártics, ill. Dobos, Landek, Bary István Szekszárd—MVTE­­ (1-0) Mohács, 2500 néző. V.: Föld­vári. Szekszárd: Pólyák — Var­ga, Tóth, Somodi, Bonnyai — Szabó, Márkus (Lieszkovszki, a 25. percben), Kniesz (Orosz, a szünetben), Pölöskei, Lauer, Koroknár. Edző: Magasházi Jó­zsef. MVTE: Perjési — Farkas, Rott, Hancz, Berki — Schwarcz­­kopf, dr. Zsolt, Lőrincz — Me­gyeri, Havasi, Jónás. Edző: Mathesz Imre. A 3. percben Kniesz jobb ol­dalon lefutotta a hazai védel­met, bepasszolta a labdát Ko­­roknainak, aki továbbította és­­Lauer nagy lövéssel, félmaga­­san a hálóba bombázott (1-0). A szünet után, az 51. perc­ben Varga futott fel a bal ol­dalon, a 16-os magasságából élesen belőtt labdáját Pölös­kei úgy fejelte kapura, hogy a felső lécről Perjés­i kezébe hul­lott a labda. A 74. percben dr. Zsolt labdájával Jónás közé­pen kitört, a 11-es pontról óri­ási erővel a felső kapufát ta­lálta el. A 80. percben sike­rült az egyenlítés az MVTE-nek, Koroknai a 16-oson belül fel­vágta dr. Zsoltot, a megítélt 11- est Jónás a bal alsó sarokba lőtte (1-1). A játékidő első részében a vendégek játszottak tetszetőseb­ben, jól tartották a labdát és ügyesen adogattak. Húsz perc elteltével feljöttek a­­ hazaiak, de elég sok hiba csúszott a játékukba. A második félidő­ben állandóan a hazaiak tá­madtak játékuk is erősen fel­javult, de a bravúros formában védő Pólyák révén, hazavitték a vendégek az egyik pontot. Jók: Pólyák (a mezőny legjobb­­ja), Somodi, Bonnyai, ill. Hancz, dr. Zsolt, Schwarczkopf, Molnár E­ndre Osztályozok Osztályozok a labdarúgó me­gyei I. osztályba jutásért: Ist­­ván-akna-Kétújfalu 2-1 (0-0), Mágocs-Geresdlak 2-1 (0-1). A Szentlőrinc-Sásd mérkőzés eredménye nem érkezett be. Visszavágók: vasárnap. A Vasas nyerte az MNK-t Befejeződött a labdarúgó Magyar Népköztársasági Ku­pa 1980/81. évi küzdelemso­rozata. Először a 3. helyért játszott a Bp. Honvéd és az Ú. Dózsa. 3000 néző előtt Makón a Honvéd 1-0-s fél­idő után 2-0-ra győzött. Gól­lövők: Dajka és Gyimesi (11- esből). A fináléra Szegeden került sor, a Vasas és a Diósgyőr csapatai között. 10 000 néző előtt Kuti sípjelére kezdődött a találkozó, amelyen az első félidőben nem volt látványos a játék, a küzdelem viszont annál nagyobb volt. A kezde­ti DVTK fölény után a Vasas vette át az irányítást, két DVTK-helyzetet követően Izsó, majd Zombori hibázott Szabó kapuja előtt. A szünet után a 49. perc­ben Tatár 30 méteres várat­lan lövését védte Mészáros, majd Borostyán bombáját tolta a kapufára. Tatár még egyszer hibázott gólhelyzet­ben, majd Zombori lövését védte bravúrral a Verébét he­lyettesítő Szabó kapus. A 72. percben dőlt el a mérkő­zés. Bedobás után Izsóhoz ke­rült a labda, aki két csellel tisztára játszotta magát és 13 méterről ballal a kapu közepébe rúgta a labdát (1-0). Ezután az eredmény már nem változott. A mérkőzés után a Magyar Népköztársasági Kupát Sós Károly, az MNK-bizottság el­nöke adta át a győztes csa­patnak. Az MNK-döntővel kialakult, mely csapatok képviselik a magyar labdarúgást az 1981 —32-es európai kupaküzdel­mekben.­­BEK: Ferencváros; KEK: Vasas; UEFA: Tatabá­nya, Videoton. Fűzfő—Olajbányász 2-2 (1-1) Fűzfő, 300 néző. V.: Simon. Fűzfő: Takács — Gál B., Gál J., Szegedi, Fehér — Szanyi, Csur­gó, Glöck, — Csikesz, Szekuli­­disz (Diósi, a­­ 63. percben), Püspöki, (Sümegi, a 79. perc­ben). Megbízott edző: Gerts­­már Ferenc. Olajbányász: Me­­gyimorecz — Englóner (Müller, a 70. percben), Nagy, Gondos — Savanyó (Buti, a 66. perc­ben), Balogh, Papp — Kele­men, Simonecz, László, Hor­váth. Edző: Madár Gábor. A 27. percben Gál B. pontos indításával Csikesz kilépett a védője közül és 10 méterről a bal sarokba lőtt (1-0). A 30*. percben Horváth 16 méterről lőtt, a labda Szegedi testéről pattant a bal sarokba. (1-1). A 68. percben Horváth bal­oldali beadását Balogh 14 mé­terről kapásból lőtte a jobb sa­rokba. (1-2). A 80. percben Glöck 16 méterről lőtt a jobb sarokba (2-2). A közepes színvonalú, tét nélküli mérkőzésen a döntetlen az enyhe hazai fölény ellenére igazságos. Jók: Takács, Szege­di, Glöck, Csikesz, ill. Simo­necz, Horváth, Kelemen, Ba­logh. A nyugati csoport további eredményei: MÁV DAC—Ajka 4-3 (2-0), Bábolna—Bauxitbá­nyász 0-0, Rákóczi SE-Bakony Vegyész 1-1 (1-0), Várpalota— Sabaria 3-1 (2-1), Haladás—Pé­ti MTE 8-0 (6-0), Keszthely—Sop­ron 1-0. A NYUGATI CSOPORT VÉGEREDMÉNYE: 92-37 57 80-50 50 65-38 49 46- 37 47 57- 35 44 58- 54 44 47- 33 43 44-39 40 38-52 39 63-57 38 51- 44 36 38- 39 ?6­­*-51 36 52- 54 35 49-59 34 40-68 32 53- 69 30 40-56 28 38-67 23 43-94 19 Villeneuve nyerte a spanyol Grand Prix-et A Forma 1-es versenyautók 7. világbajnoki futamára került sor vasárnap délután a spanyolor­szági Jaramában. Hírügynöksé­gi jelentések szerint az utóbbi idők egyik legdrámaibb küzdel­me zajlott le a spanyol Grand Prix-ért. Az indulás utáni sor­rendet tekintve öten voltak esélyesek a végső győzelemre, ez végül is a nagyszerű takti­kus kanadai Villeneuve-nak si­került. Már a 14. körtől az élre állt és mindent kihozott a 264,963 kilométeren Ferrari Tur­bo kocsijából, amely a végső sikerhez kellett. A vb állása a spanyolországi Grand Prix után: 1. Carlos Reutemann 37 p., 2. Alan Jo­nes (Ausztrália) 24, 3. Nelson Piquet (Brazília) 22, 4. Gilles Villeneuve 21, 5. Jacques Laffi­­te 17, 6. Riccardo Patrese (Olaszország) 10. Íjász vidék bajnokság Tarolt a magyar Viscosa Az előző napok szeszélyes időjárása után napos, szél­csendes idő fogadta a Baranya megyei TSH és a Pécsi Vízügyi SE rendezésében megtartott, teljes távú felnőtt és ifjúsági országos vidék egyéni íjász­­bajnokság résztvevőit, a Basa­malom úti pályán. A kétnapos küzdelemben négy egyesület 27 versenyzője lépett lőállásba, gyakorlatilag mindenki ott volt, aki számít az „íjászok csa­ládjában". Az erőviszonyokhoz képest sikeres tűzkeresztségen estek át az újonc pécsi ver­senyzők, akik első alkalommal szerepeltek teljes távú verse­nyen. A látottak alapján el­gondolkodtató az a tény, hogy az egyre népszerűbbé váló sportág iránt milyen mérsékelt az érdeklődés a pécsi fiatalok körében (Vajon miért?) Ez vi­szont nem zavarta a mezőny két kiválóságát, Herdit és Balázst. Az első versenynapon szerzett előnyt másnap tovább növel­ve, fölényesen szerezték meg a bajnoki címet. A kétnapos ver­seny küzdelmeiben legeredmé­nyesebben a Magyar Viscosa versenyzői szerepeltek, 4 arany­­érmet szereztek. A pécsiek kö­zül Dukovics 936 körrel a 7., Hanzs (931) pedig 8. helyen végzett. Eredmények: Felnőttek: férfi (12 induló):­­ Balázs (Magyar Viscosa) 1164 kör, 2. Kengyel (Szilvásváradé MEDOSZ) 1061, 3. ifj. Papp (Szilvásváradi ME­DOSZ) 1041. Nők: 1. Herdi 1180 kör, 2. Szobi 1156, 3. Hackné 1065 (mindhárman Magyar Viscosa). Ifjúságiak, fiúk: 1. Székely 1131 kör, 2. Bauer 1115, 3. Goldschmidt 1028 (mindhárom Magyar Viscosa). Lányok: 1. Hegedűs 918 kör, 2. Kosztolányi 842, 3. Both 629 (mindhárman Magyar Viscosa). Kovács Miklós A Komlói PVSK mérkőzés eredményét eltaláló pályázóink közül a sorsoláson a szerencse Szalontay Lajos, Pécs, Sza­badság u. 6. alatti lakosnak kedvezett, akinek a nyereményt, a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Szo­kásos Heti sportrejtvényünk június 29-én folytatódik. A nyári labdarúgószünet ideje alatt, a futballbajnokság kezdetéig foci szabálymagyarázattal összefüggő kérdésekre tippelhet­nek majd a HDN olvasói. Ru­gimtöp Egy NB II-es röplabda mérkőzést játszottak tegnap Pécsett: a Vö­rös Meteor női együttese 3-2 arányban győzte le a Gyomai Spar­­tacust. Képünkön leütéssel szerez pontot csapatának a Meteor játékosa. Fotó: Arató Atlétikai csapatbajnokság Kevés induló, néhány jó eredmény Szombaton és vasárnap ideá­lis időben rendezték a PMSC- pályán az új rendszerű atlétikai csapatbajnokság II. o. verse­nyét. A magas nevezési szintek miatt csak kevés versenyzőt ne­veztek a szakosztályok. A Bara­nya, Somogy és Tolna megyei atléták mellett a Csepel SC ver­senyzői is itt igyekeztek ponto­kat gyűjteni a váltakozó siker­rel. A GYŐZTESEK EREDMÉNYEI: Férfiak. 100 és 200 m: Lépesd (PMSC) 10,8 és 22,0 mp. 400 m: Hirt (Kaposvár) 51,9 mp. 1500 m: Knipl (PMSC) 3:56,5 mp. 5000 m: Cserép (Szekszárd) 15:31,2 mp. 10 000 m: Tóth (PVSK) 31,05 mp. 800 m: Mes­­tyán (KBSK) 1:56,0 mp. 110 gát:, ifj. Berger (PMSC) 15,4. Felnőtt: Kotri (PMSC) 15,6 mp. 400 gát: Filakovity (MVTE) 56,7 mp. 2000 m akadály: Molnár (Szekszárd) 5:57,2 mp. 4x100 és 4x400 m váltó: PMSC 43,9 és 3:34,2 mp. Magasugrás: Kiss (PMSC) 2,05 m. Rúdugrás: Kulisch (PVSK) 4,10 m. Távol- és hármasugrás: Skultéty (Kaposvár) 6,64 és 14,78 m. Súlylökés: Fehér (PMSC) 16,13 m. Diszkoszvetés: Jakab (PVSK) 49,94 m. Gerely­hajítás: Szőke (PMSC) 59,46 m. Kalapácsvetés: Hervay (KBSK) 59,16 m (Nikolausz veresége ( 58,32 m - meglepetés). A nőknél a 15 éves Schmidt (PMSC) 400 és 800 méteres tel­jesítménye figyelemreméltó: 59,5 és 2:17,2 mp-cel nyerte a két futószámot. További jobb győztesek: 1500 m: Krausz (Szek­szárd) 4:54,3 mp. 100 m gát: Albert (Szekszárd) 16,4 mp. 4x100 m: Szekszárdi Dózsa 51,3 mp. 4x400 m. PMSC 4,10 mp. Magas: Ilovay (PMSC) 1,65 m. Távol: Simon (PMSC) 5,47 m. Súly: Kaszler (PMSC) 12,02 m. Diszkosz: Szekeres (Szekszárd) 43,50 m. Gerely: Andóczi (Cse­pel SC) 46,02 m. Rausch a PMSC ifjúsági ma­gasugrója Budapesten 2,11 m-re javította a megyei ifjúsági csú­csot. V. N. A Posta Pécsi Magasépítési Üzem felvesz: ♦ kőművest, belső gipszdíszítő munkához, lehet nyugdíjas is ♦ ács-állványozót ♦ lakatost ♦ asztalost ♦ bádogost ♦ vízvezeték-szerelőt ♦ kőműveseket ♦ segédmunkásokat ♦ villanyszerelőt MINDEN SZOMBAT SZABADI Jelentkezés: 7—16 óráig Pécs, Rákóczi út 60., üzemvezetőnél. Kézilabda Hódmezővásárhely—Komlói Bányász 30-27 (17-16). NB I „B" férfi mérkőzés, Hódmezővásár­hely. A komlóiak legjobb dobói: Putics (13), Czimmer (4). Pécsi BTC—Tata 18-14 (10-8). NB II. női mérkőzés, Pécs. föl [TMTi D­unántúli napló ... _ Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7600 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi­­Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054