Dunántúli Napló, 1985. augusztus (42. évfolyam, 209-239. szám)

1985-08-18 / 226. szám

* * * Róth két gólja egy pontot ért A szakállas Róth csatázik Herédivel és a következő pillanatban jobbal Szendrei hálójába lövi a PMSC vezető gólját. Erb János felvétele PMSC—U. Dózsa 2-2 (1-0) Újmecsekalja, 10 000 néző. V.: Makó. PMSC: Bodnár — Róth A., Tonna, Brezniczky dr. - Kónya, Csoboth, Túri (Réfi, a 74. percben), Bendes, Lő­­rincz — Lovász (Megyeri a 61. percben), Mészáros. Edző: Ga­rami József. Ú. Dózsa: Szend­rei — Grósz (Ambrus a 20. percben), Herédi, Kozma - Palkovics (Vigh a 20. percben), Rostás, Kovács E., Steidl, Sza­bó A. — Kiss, Dékány. Edző: Göröcs János. Az 5.­percben már gólt ért el a PMSC. Herédi felszaba­dító rúgása az újpesti 16-oson Róthról visszapattant. A be­állás rárajtolt a labdára és a 11-es pontról Heréd­itől szo­rongatva estében a bal alsó sarokba lőtt (1-0). A 12. perc­ben óriási tűzijáték volt Szend­rei kapuja előtt. Lovász-Mé­száros volt a labda útja, Mé­száros visszasarkallt Kónya elé, akinek lövése visszavágó­dott Szendreiről Mészáros elé. A csatár átívelt a túloldalra Bendeshez, az ő lövése a vé­dőkről szögletre pattant. Há­rom perc múlva Lovász Túri elé tálalt, aki 8 méterről Szendreit találta el. Lovász is­mételt, de megint csak szög­let lett a dologból. A 17. perc­ben Palkovics sarokrúgása után Bodnár alászaladt a lab­dának, Rostás a 16-osról ka­pásból az üres kapu fölé lőtt. A 24. percben Szabó Lovász buktatásáért sárga lapot ka­pott. A 28. percben Rostás be­adását Kiss az 5-ösről Bodnár kezébe fejelte. A 33. percben Csoboth melléről Kiss elé pat­tant a labda, a csatár lefor­dult Tornáról, de 8 méterről a bal kapufa mellé lőtt. Szünet után az 55. percben Rostás jobb oldali beadását Kiss 10 méterről mellé lőtte. Három perc múlva Ambrus a bal oldalon Kozma elé tálalt, a hátvéd beadását Rostás az 5-ösről fejelte kapura, s a labda a vetődő Bodnár kezét érintve a kapu bal oldalába került (1-1). A 61. percben Ko­vács B. Lovász buktatásáért sárga lapot kapott. A 68. perc­ben Dékány 15 méteres lövé­sét védte Bodnár, majd Mé­száros elcsípte Steidl haza­adását, de kisodródott és oda­lett a helyzet. A 77. percben Vigh szöktette Rostást, aki a jobbszélről okosan visszagurí­tott a kapu elé érkező Kisshez és a csatár 8 méterről a jobb sarokba lőtt (1-2). A 90. perc­ben Brezniczky csatázott a bal oldalon, a labda Mészá­ros elé került, aki középre adott, és a kétségbeesetten harcoló Róth a védők gyűrűjé­ből 10 méterről ballal bevette Szendrei kapuját (2-2). Parádésan kezdett a PMSC, egymásután vezették játékosai a szebbnél szebb támadásokat és negyedóra elteltével az 1-0 helyett már 3-0-ra is vezethet­tek volna. Göröcs János, az új­pestiek edzője szinte önkívületi állapotban kettős cserét hatá­rozott el és az indulat ezúttal jó tanácsadónak bizonyult, mert az új fiúk beállításával rendezettebb lett a vendégek csapatmunkája. Ehhez persze az is hozzájárult, hogy fokoza­tosan görcsössé vált a hazaiak játéka, közel sem tudták olyan szellemesen átjátszani a közép­pályát és elmaradtak azok a villámgyors kombinációk, me­lyek rendre veszélyt jelentettek Szendrei kapujára. Szünet után az Újpesti Dózsa sok apró szabálytalansággal — melyeket meglehetősen közömbösen tűrt a játékvezető — széttördelte a játékot, és átvette az irányítást. Rostás — akiben nagyszerű já­tékost ismertünk meg — és Kiss irányításával többször eljutot­tak az újpestiek a PMSC kapu­ja elé és vezetést is szereztek. Már-már veszni látszott a két pont, amikor Róth töretlen küz­dőszelleme meghozta az egyen­lítést a PMSC-nek. A közepes színvonalú, de a nagy meleghez képest jó iramú, változatos mérkőzésen végül mindkét csa­pat elégedetlenül vonult az öl­tözőbe. A PMSC-ből Bodnár jól vé­dett, a hátvédek közül Torna és a csapat legjobbja, a két­gólos Róth emelkedett ki. A középpályások és a csatárok ezúttal az első negyedórát ki­véve szürkén játszottak. Az U. Dózsa legjobbjai: Szendrei, Herédi, Rostás, Kovács E. és Kiss voltak. Garami József: — Az első félidőben jól játszott csapa­tom, több gólhelyzetünk is volt, ezeket azonban nem tudtuk kihasználni. Szünet után visz­­szaestünk, kis híján elvitte az Újpest a két pontot, de bebi­zonyosodott a régi igazság, az utolsó pillanatig küzdeni kell, és ez meghozza az eredményt. Göröcs János: — Az első fél­időben a PMSC volt a jobb, de második félidei játékunk alapján nyerhettünk volna. Belénessy Csaba az nb I. Állása : A Tatabánya—Vasas mérkőzést ma 17 órakor játsszák. 1. MTK-VM3 2 1— 7-3 2. Ferencváros3 2 1— 8-5 3. Bp. Honvéd3 2 1— 4-2 4. Pécs3 1 2— 5-2 5. Vasas2 1 1— 4-2 6. Rába ETO3 1 1 1 8-7 7. Videoton3 1 1 1 4-3 8. Békéscsaba3 1 1 1 5-5 9. Ú. Dózsa3 1 1 1 6-7 10. Haladás3 1 1 1 5-6 11. Debrecen3 1 1 1 2-4 12. Siófok3 1— 2 5-5 13. Tatabánya2— 2— 0-0 14. Zalaegerszeg3— 2 1 4-5 15. Bp. Volán 3- - 3 3-8­­16. Csepel 3 3 1-7 - 1. B. München-VFB-Stuttgart 4-1 1 2. Leverkusen-Saarbrücken 2-0 1 3. Kaiserslautern-1. FC Köln 1*0 1 4. Frankfurt—Nürnoerg 1-1 x 5. Bochum-Düsseldorf 5-3 1 6. M.-gladbach—Schalke 04 4-0 1 7. TB Berlin—Darmstadt 0-0 x 8. Bielefeld—Aschaffenburg 1-0 1 9. FC Homburg—Freiburg 2-0 1 10. Braunschweig-Hertha BSC 4-1 1 11. Stuttgarter K.—Aachen 3-1 1 12. Bayreuth-Karlsruhe 1-3 2 13. Kassel-Duisburg 1-0 1 +1 14. Herflöge-Vejle vasárnap játsszák További eredmények MTK-VM—Rába ETO 2-2 (1-1). Hungária krt., 5000 né­ ző. V.: Szabó B. Góllövők: Ké­kesi, Boda (11-esből), ill. Csonka, Melis. Békéscsaba—Zalaegerszeg 3-2 (1-1). Békéscsaba, 7000 né­ző. V.: Nagy B. Góllövők: Új­vári, Fecsku, Királyvári (11-es­ből), illetve Gass, Csepregi (11-esből). DMVSC—Csepel 2-1 (1-1). Debrecen, 8000 néző. V.: Bog­nár. Góllövők: Szabó (11-es­ből), Benyó, illetve Kovács. Bp. Honvéd—Siófok 1-0 (1-0). Siófok, 10 000 néző. V.: Hamar. Góllövő: Bodonyi. Haladás VSE—Videoton 3-2 (2-0). Szombathely, 8000­ né­ző. V.: Nagy M. Góllövők: Mar­ton (2), Görög, illetve Kerekes, Szabó (11-esből). FTC-Bp. Volán 3-1 (0-1). Üllői út, 18 000 néző. V.: Dri­­gán. Góllövők: Bánki (2), Strausz ill. Seres (11-esből). NB I. utánpótlás PMSC—Ú. Dózsa 7-1 (3-1). Pécs, Újmecsekalja, 500 néző. V.: Szalay. PMSC: Kollár (Bo­­gyay) — Paletta, Tomka, Bér­czi, Vidék — Czérna, (Márton) Dobány, Bojás - Udvardi, Pil­­linger, Takács. Edző: Fertősze­gi Béla. Az Ú. Dózsa az 5. percben vezetést szerzett, és a PMSC csak negyedóra eltel­tével tudott egyenlíteni, ez­után viszont hatalmas fölény­be került a pécsi csapat, szel­lemes, technikás játékkal szin­te tetszés szerint érte el gól­jait. G.: Takács (2), Pillinger, Dobány (11-esből), Czérna, Paletta, Vesszős (öngól), illet­ve Balogh I. Jók, Vidák (a mezőny legjobbja), Bojás, Pil­linger, Udvardi, Takács, ill. Balogh Z., Temesvári. Kajak-kenu vb Csípes aranyérmes A szombat délutáni hét döntőt a helyi hölgyzenekar parádéja vezet­te be, amit Csipes Ferenc folytatott a programot nyitó fináléban K—1 1000 méteren. A Bp. Honvéd 23 éves szuperklasszisa — most már rá­illik ez a szó — nagyszerűen rajtolt, ám 500-nál csak a harmadik leg­jobb részideje volt, a fölényesen ve­zető NDK-s újonc, Zinke és a svéd Sundquist mögött. Ám Csipes jól osztotta be erejét, 700-nál előzte a svédet, majd méterről méterre meg­közelítette a Helm-utódnak kikiáll­­tott Zinkét és a célban el is hagyta, 17 századmásodperc döntött a ma­gyar versenyző javára. A nap har­madik egyes döntőjét a nőknél nem is nyerhette más, csak az addig 10- szeres világbajnok NDK-s Birgit Fischer, asszonynevén Schmidt. Az FTC 19 éves kajakosnőjének — élete első vb-jén — a 4. hely jutott. Az NDK korábban még soha sem szer­zett vb-aranyérmet C—2 1000 méte­ren, most igen, Heukrodt és Schuck révén. Az egyik esélyes, a Sarusi, Vaskuti egység, a remélt éreny he­lyett csak a szerény 7. hely sike­rült. Ismét volt oka örömre a ma­gyar tábornak a női kettesek ver­senye után, mert a verhetetlen NDK-s hajó mögött az idén társult Rakusz Éva és Kőbán Rita duó biz­tos másodikként ért be. Ezt a cso­dát a magyar férfi kajak négyes sem tudta teljesíteni, de a negyedik he­lye igen dicséretes. Ülőröplabda IBUSZ Kupa Mozgássérült sportolók számára rendeztek kétnapos nemzetközi ülő­röplabdatornát Pécsett, az IBUSZ Kupáért. Hat legjobb hazai egye­sület mellett öt külföldi bajnok­csapat is pályára lépett. Az első napi selejtezők után a finn Lahti, az NSZK-s Bielefeld, a jugoszláv Szabadka és a holland Enshede csapatai mellett a buda­pesti Halassi Olivér SC és nem kis meglepetésre a házigazda szerepét is betöltő Lendület SE alkotta a szombati ,,A" döntő mezőnyét. Kü­lön dicséretet érdemel a pécsiek­nek a selejtezők során mutatott vé­gig lelkes és fegyelmezett játéka és a hat közé jutást eredményező bécsiek elleni 3-1-es győzelme. Az ,,A” döntő körmérkőzései után nagy meglepetésre a Bp. HOSC szerezte meg a győzelmet. A min­dent eldöntő mérkőzésen látványos, jó játékkal 3-0 arányban biztosan nyertek a négy válogatottat is fel­vonultató holland bajnokcsapat, az Enschede ellen, míg a harmadik a Bielefeld lett. Sz. Cs. 9 F —105 fúrógép 9 F—107 fúrógép 9 F—135 fúrógép 9 F—137 fúrógép 9 F—153 fúrógép 9 UF—13210 ütvefúrógép 9 UF—1525 ütvefúrógép 9 UF—1625 ütvefúrógép 9 UPM 2/20 ütvefúrógép KERESSE FEL BOLTUNKAT. A „Rapid" Szerszámbolt rendkívüli ajánlata: 3150,— Ft helyett 1890,— Ft 2880,— Ft helyett 1730,— Ft 3280,­Ft helyett 1970,— Ft 3020,— Ft helyett 1810,— Ft 3930,— Ft helyett 2360,— Ft 3670,— Ft helyett 1840,— Ft 4170,— Ft helyett 2080,­— Ft 4460, Ft helyett 2230,­Ft 4820, -Ft helyett 2410,— Ft (bolgár) TEKINTSE MEG AJÁNLATUNKAT! AMEDDIG A KÉSZLET TART! Labdarúgó MB II. Komló-Kazincbarcika 4-2 (2-0) Komló, 2500 néző. V.: Köböl. Komló: Tihanyvári — Papp, In­­cze, Gallai, Barta — Hohmann, Kresz, Zrínyi (Schulteisz, a 76. percben) — Vigh (Hegyi, a 71. percben), Fekete, Varga. Edző: Csordás István. Kazincbarcika: Kovács — Bukovics, Leskó, Ke­rekes, Fodor —, Munkácsi (Kál­mán, az 58. percben), Petro­­vics, Szamosi — Asszony, Fis­­ter, Török (Deszatnik, a 71. percben). Edző: Bencsik Gyula. 26. perc: harmadszor jutott veszélyes helyről a szabadrú­gáshoz a Bányász. Az első két alkalommal még védett Novák, ezúttal azonban Varga 19 mé­teres szabadrúgása a felső ka­pufáról levágódva, a vetődő ka­pus hátáról a hálóba pattant (1-0). 32. perc: Leskó kirúgásból a kaputól 20 méterre álló Petro­­vics felé passzolta a labdát. A szemfüles Zrínyi megelőzte a középpályást, szöktette magát, majd 15 méterről a bal sarokba helyezett, (2-0). 54. perc: Varga az oldalvo­nal mellől indulva négy védőt játszott át, a 16-osnál Fekete elé passzolt, a középcsatár a jobb alsó sarokba lőtt (3-0). 62. perc: gyors indítás után Petrovics került helyzetbe, lö­vés helyett középre gurított és az őrizetlenül érkező Fister a jobb alsó sarokba helyezett (3-1). 78. perc: Hegyi jobbról ívelt labdáját Kresz fejjel Fekete elé csúsztatta, aki 6 méterről nagy gólt ragasztott a léc alá (4-1). 81. perc: A rosszul helyez­kedő komlói védők közül egy szabadrúgást követően Leskó fejelt 8 méterről a hálóba (4-2). Az első félidőt úgy támadta végig az újonc Komló, hogy a vendégek csak kétszer jutottak el a bányászok kapujáig. A másik oldalon Nováknak ren­geteg dolga akadt, bár több­ször is bravúrral hárított, két­szer mégis megzördült hálója. Szünet után többet kezdemé­nyeztek a vendégek és a hazai védelmi kihagyások miatt a barcikaiak kétszer is szépíteni tudtak. Jók: Gallai, Kresz, Zrí­nyi, Varga, ill. Novák, Leskó, Petrovics, Grünwald Géza A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: A vasárnap mérkőző Metripond és Nyíregyháza nem szerepel a táblá­zatban. További eredmények Baja—Sopron 3-1 (3-1). Ba­ja, 2100 néző, v.: Pádár. Gól­lövők: Pribeli (11-esből), Bog­nár, Szőcs, ill. Hegedűs. Diósgyőr—Veszprém 5-1 (2-1). Diósgyőr, 3000 néző, v.: Muhi. Góllövők: Zdurják (2, mindkettő 11-esből), Balogh, Oláh, Fükő, ill. Baranyi. Nagykanizsa—H. Szabó L. SE 4-1 (1-0). Mezőtúr, 1000 néző, v.: Juhász. Góllövők: Horváth, Kelemen, Horbor, Martinkovics, ill. Kiss (11-es­ből). Szekszárd-Dunaújváros 1-0 (0-0). Dunaújváros, 1000 néző, v.: Vankó. Góllövő: Selmeci. Salgótarján—SZEOL DÉLÉP 3-0 (0-0). Salgótarján, 4000 néző, v.: Kurmai. Góllövők: Jó­nás (2), Sváb. Keszthely—Szolnok 3-0 (1-0). Keszthely, 2000 néző, v.: Kiss G. Góllövők: Baran (öngól), Kiss és Halász. Eger-Debreceni Kinizsi 4-1 (3-0). Debrecen, 3500 néző. V.: Németh L. Góllövők: Kiss Gy. (2), Smuczer, Sas, illetve Fehér (11-esből). Vác—Ganz-MÁVAG 1-0 (1-0). Kőbányai út 1300 néző. V.: Segovits. Góllövő: Bera. 1. Diósgyőr1 1­— — 5-12 2. Eger1 1— —4-12 Nagykanizsa1 1— — 4-12 4. Keszthely1 1— — 3-02 Salgótarján 1­ 1— — 3-02 6. Komló1 1— — 4-22 7. Baja1 1— — 3-12 8. Szekszárd1 1— — 1-02 Vác1 1— — 1102 10. Dunaújváros1— — 10-10 Ganz-MÁVAG1— —_ 10-10 12. Kazincbarcika 1.— — 12-40 13. Sopron1—■ — 11-30 14. Szabó L. SE1— — 11-40 Debr. Kinizsi1— — 1­1-40 16. Szolnok1— — 10-30 SZEOL-DÉLÉP1— — 10-30 18. Veszprém 1.— — 11-50 Területi focasnői­ság Boly—Boglárlelle 3-1 (0-1). Boly, 300 néző. V.: Dörnyei. Boly: Puch — Papsity, Fitt (Ivik), Mózer, Panta — Nagy, Bruder, Schneider — Ratting, Szomor, Becker (Marián). Edző: Szőke József. Boglárlelle: Kötél (Kasza) — Fekete, Zentai, Herédi, Grancz - Koroknai, Németh, Pin­tér - Kiss (Juhász), Gelencsér, Zrí­nyi. Edző: Pusztai László. A máso­dik félidei kitűnő játékával ilyen különbséggel is megérdemelten győ­zött a hazai csapat. G.: Szomor (2), Bruder, illetve Koroknai. Pécsi VSK—Táncsics SE 3-1 (1-0). Kaposvár, 400 néző. V.: Oszterma­jer. PVSK: Tábit — Miklós, Hámori, Szende, Lajtai — Fábián, Kaszás, Freppán, Gergics — Baumholczer, Pál (Ábrahám). Edző: Horváth László. Táncsics SE: Lukács - Papp L., Merkler, Mucsi, Klonfár — Ko­vács (Papp A.), Szántai, Kolompár - Juhász, Csibi, Lengyeltóti (Gyur­­kó). Edző: Kovács László. A min­den csapatrészében jobb pécsi vasutascsapat végig fölényben ját­szott és simán nyert a rendkívül rossz napot kifogó hazaiak ellen. G.: Miklós, Freppán, Gergics, ill. Papp A. Sportműsor Augusztus 18., vasárnap LABDARÚGÁS. Területi bajnokság: Paks-Mázaszászvár, Paks, 17.00. Szi­getvár—Nagyatád, Szigetvár 17.00. Bonyhád—Somberek, Bonyhád, 17.00. Siklós—Dombóvár, Siklós, 17.00. Mohácsi TSZSE—Nagykanizsa, Mohács, 17.00. Megyebajnokság: Vasasi B.—Geresdlak, Vasas, 10.30, Véménd-Zso­lnay Véménd, 17.00, Szentlőrinc-Sásd, Szentlőrinc, 17.00, Mágocs—Villány, Mágocs, 17.00, Drávátok—Harkány, Drávátok, 17.00, Újpetre-PETC, Újpetre, 17.0­0. KÉZLABDA. NB I. B. férfiak: Boly— Fót, Boly, 16.00. NB I. B. nők: PMSC—KOFÉM, városi sportcsarnok, 11.00. TENISZ. OB II. férfiak: P. Sparta­cus—MAFC, Balokányliget, 13.00, Agárd—Komló, Agárd, 11.00. OB II. nők: Siófok—P. Spartacus, Siófok, 8.30. ASZTALI LABDARÚGÁS: Velkovics Kupa, TÜZÉP-székház, 11.00. Augusztus 19., hétfő TENISZ. OB II. férfiak: Komló— Győr, Komló, 11.00, P. Spartacus— VM Közért, Balokányliget, 11.00. ASZTALI LABDARÚGÁS: Velkovics Kupa, TÜZÉP-székház, 9.00. Augusztus 20., kedd LABDARÚGÁS. MNK-mérkőzések: Hévíz—PMSC, Hévíz, 1­6.30, PVSK— Nagykanizsai Olajbányász, Vasút­pálya 16.30, Bottyán SE—Komló, Len­ti, 16.30. Csurgó—Szigetvár, Csurgó, 16.30. Mezőfalva—Mázaszászvár, Me­zőfalva, 16.30. Bácsalmás—Mohácsi TSZ SE, Bácsalmás 16.30. PETC— Baja, Bőrgyár-pálya, 16.30. SAKK. Mecsekvölgye Kupa csapat­­verseny, pellérdi művelődési ház, 8.30. TÖMEGSPORT. Express—Sopianae kismaratoni verseny, rajt: Pécs vá­rosi műjégpálya, 9.00. Dunántúli napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, V., József nádor téri.. — 1900 —, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 43,— Ft negyedévre 129,— Ft félévre 258,— Ft egy évre 516,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007