Dunántúli Napló, 1988. március (45. évfolyam, 60-90. szám)

1988-03-20 / 79. szám

Labdarúgó NB I. Győzelem — gond nélkül PMSC—FTC 1-0 (1-0) Újmecsekalja, 16 000 néző.­­J.: Pádár. PMSC: Bodnár — Kónya, Toma, Braun, Czérna — Megyeri, Túri, Bérczy, Lutz — Lovász, Nagy . (Udvardi, a 80. percben). Edző: Garami József. FTC: Józsa — Vaszil, Pintér, Strausz, Keller — Al­bert (Topor, a 70. percben), Bánki, Limperger (Zsivótzky, a 67. percben) — Zsinka, Fi­scher, Dukon. Szakosztályigaz­­gató: Albert Flórián. Alig kezdődött el a mérkő­zés, máris a földre került Lo­vász. Limperger belépője után sokan felszisszentek, de a csa­tár hamar folytatni tudta a játékot. A ferencvárosiak meg­lepetésre az első percekben letámadással próbálkoztak, már a félpályánál igyekeztek megzavarni a pécsieket a lab­da felhozatalában. Rövid ideig mezőnyfölényben is voltak a vendégek, de a 8. perc már pécsi gólhelyzetet hozott. Bér­czy ügyesen átcselezte magát a ferencvárosi védelmen, már az ötösnél járt, amikor lövés helyett a visszagurítást vá­lasztotta, de Józsa résen volt és kiütötte a labdát. Két perc­cel később a pécsi kapunál okozott riadalmat Dukon sza­­badrúgása, de a publikum nagy megkönnyebbülésére a csatár fölé csavart. Ettől kezdve csak a PMSC volt a pályán, ügye­sen passzolgattak Turiék, helyzeteket is sikerült kidol­gozniuk (a 26. percben pél­dául Lovász ragyogó átadása után Lutz lőtte rózsába a labdát), a vendégek pedig csak statisztáltak a hazai tá­madások mellett. A 34. percben meg is érett a pécsi gól. Ekkor Nagy sza­badrúgását Toma közelről fe­jelte a ferencvárosi hálóba (1-0). Tovább támadott a PMSC, a közönségnek is megjött a hangja, s a 38. percben Túri ballábas lövésénél már a má­sodik pécsi gólt is ünnepelni akarták többen, de a labda, ha csak centiméterekkel is, fö­lé szállt. A második játékrész elején ,,leült" a játék, úgy tűnt a PMSC kontrát akar játszani, az FTC azonban nem vette a lapot, jobbára a középpálya, tájékán passzolgattak a ven­dégek. Az első említésre mél­tó esemény az 57. percben Pintér kezezése volt. Megyeri ívelését - a gólhelyzetet meg­akadályozandó — a középhát­véd a levegőben elütötte, ezért Pádár felmutatta neki a sárga lapot. Az ellentámadás­nál Bérczy is „besárgult", ő egy szabadrúgás elvégzését késleltette, amit a játékvezető szintén nem vett jónéven. Te­ret engedett ellenfelének a PMSC, fel is jöttek a zöld­fehérek, de valamire való helyzetet nem tudtak kialakí­tani. A 69. percben az előre­törő Keller felrúgásáért Kó­nyának is kijárt a figyelmez­tető cédula. Két perccel ké­sőbb Túri ügyesen elvihar­­zott a jobb oldalon, már csak Pintérrel állt szemben, de nem vállalkozott cselre, inkább el­lőtte a labdát. Ha felnéz, lát­ta volna, hogy mellette Nagy üresen várja az átadást, így azonban oda lett a lehető­­ség. A 79. percben újra hely­zet alakult ki Józsa kapuja előtt, de Lutz gólbatartó lö­vése megpattant a földöt fek­vő Bérczyn, így fölé vágódott a labda. A vártnál könnyebben nyert a PMSC szombat délután, gyakorlatilag esélyt sem hagy­va az FTC-nek a pontszer­zésre. Nemcsak taktikailag, de egyénileg is felülmúlták a piros-feketék ellenfelüket. Az első félidő kezdetén még két­­séges volt, ki lesz az út a pályán, a vendégek ugyanis néhány percig kitűnően alkal­mazták a letámadást, negyed­óra elteltével azonban fel­hagytak ezzel a játékmóddal s a későbbiekben át is vette a kezdeményezést a PMSC. Gólhelyzet gólhelyzet hátán, ez volt a félidő középső har­madának jellemzője, s a kö­zönség jól szórakozott, hisz valamennyi veszélyes megol­dást Józsa kapuja előtt mu­tatták be a játékosok. A má­sodik játékrészben átengedték a pályát a zöld-fehéreknek Megyeriék, a vendégek azon­ban nem tudtak élni a felkí­nált lehetőséggel, így a pé­csiek is csak ritkán vezethet­tek veszélyes kontratámadáso­­kat. A PMSC kapujában Bodnár­nak nem sok dolga volt. Kó­nya keményen fogta embe­rét, Toma és Czérna az átla­gosnál jobbat nyújtott. A ha­zai közönség előtt először ját­szó Braun az első félidőben elfogódottan játszott, a má­sodikban viszont feljavult és sikeresen semlegesítette Fi­­schert. A középpályán Túri volt a legjobb ember, de Bérczy és Megyeri játékára sem lehet panasz. Nagy Im­rének a gól előkészítésében voltak érdemei, Lovász pedig ragyogó megoldásaival mél­tán vívta ki a nézők és a szakemberek elismerését. A ferencvárosiak közül Pin­tér, Józsa és Keller emelke­dett társai fölé. Garami József: - Az első félidőben nagy iramú, színvo­nalas volt a mérkőzés. A szü­net után a csapatom önkén­telenül az eredmény tartására törekedett, de a helyzetei alapján megérdemelten győ­zött. Albert Flórián: — Egy vé­delmi megingás, egy figyel­metlenség okozta, hogy elve­szítettük az egy pontot. Pauska Zsolt MÁV NTE—Csurgó 1-1 (0-0). Nagykanizsa, 400 néző. V.: Sör. MÁV NTE: Szalai — Sza­bó, Markán, Kozma, Liviczky — Kele, Kozák­ (Rada), Felső (Ta­kács), Szekeres, Zsigulics, Kér. Edző: Németh Lajos. Csurgó: Vörös — Tóth, Nagy, Kovács, Beke (Markek) — Puskás, Bó­­dis, Vékony, Posta — Hosszú, Csalos (Bántó). Edző: Reszeli Ferenc. Az alacsony színvonalú, de nagyon kemény mérkőzésen a vasutasok büntetőből szerez­tek vezetést. A 75. percben a vendégcsapat Posta kiállítása miatt megfogyatkozott, de a 84. percben ugyancsak bünte­tőből egyenlített, így megérde­melten vitte el az egyik pontot. Góllövők: Rada (11-esből), ill. Hosszú (11-esből). Paksi SE-Táncsics SE 2-0 (0-0). Kaposvár, 200 néző. V.: Szőke. Paks: Németh — Hére­­gi, Proncz, Horváth, Izsák (Bér­czési) — Kolarics, Kun, Blatt, Tóth (Somogyi) - Kovács, Ba­logh. Edző: Márkus József. Táncsics SE: Bita — Újvári, Bregovics, Sztoics, Erdélyi — Kása (Szatmári-Eckert) Stré­ber, Szántó, Takács - Horváth, Miovecz. Edző: Köves László. Az első félidőben a hazaiak, a másodikban a vendégek ját­szottak enyhe mezőnyfölény­ben. A honvéd játékosok a­ kí­nálkozó lehetőségekkel nem él­tek, addig az ellenfél „talált" két gólt. A sok hibával tarkított találkozón a döntetlen igazsá­gosabb lett volna. Góllövők: Bérezési, Újvári (öngól). A Kaposvár—Vasas mérkőzés eredményét eltaláló pályá­zóink közül a szerencsés nyertes Sziksz Csaba, Pécs, En­gels út 221. szám alatti lakos. A 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el részére. Tippelni csak a lap­ból kivágott szelvénnyel lehet, amit péntek délig kérünk eljuttatni szerkesztőségünkbe. Vasárnapi Dunántúli Napló, 7601 Pécs, Hunyadi út 11. Főmérkőzés: Paksi A.—Mázaszászvár: ........................................... Pótmérkőzés: Táncsics SE—Dombóvári Vasas: ...................... A pályázó neve: .................................................................................... Lakcíme: Siófok-ZTE 2-1 (0-0) Siófok, 4000 néző. V.: Varga S. Siófok: Horváth — Brettner, Szabó, Jancsika, Kolovics — Marozsán (Keszeg, a 73. perc­ben), Balázs (Boda, a 56. percben), Quirikó — Borostyán, Zsadányi, Lakatos. Edző: Ka­szás Gábor. ZTE: Balázs - Szabó, Molnár, Csepregi, Var­ga (Dobány, a 67. percben) - Farkas, Fujsz (Kovács, a 61. percben), Czigány - Balogh, Ballai, Páli. Edző: Szabó Re­zső. A 60. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat. Bo­rostyán szögletét Zsadányi ma­gasan felugorva lefejelte a jókor érkező Boda elé, aki 7 méterről a kimozduló kapus mellett a kapu közepébe lőtt (1-0). A 74. percben Csepregi 18 méteres nagy erejű lövését hárította nagyszerűen a siófoki kapus. A 75. percben növelte előnyét a Siófok. Most Boda indította jól Lakatost, 12 mé­terre a kaputól egy lövőcselt Megyebajnokság PEAC—P. Kinizsi 1-0 (0-0). Kinizsi-pálya, 50 néző. V.: dr. Rákóczi. Az erősen tartalékos Kinizsi vitás 11-essel kapott ki. Góllövő: Kozich (11-esből). Szentlörinc—Steinmetz SE 2-0 (1-0). Postás-pálya, 50 né­ző. V.: Szinger. Szerencsés gó­lokkal nyertek a vendégek a végig támadó hazaiak ellen. Góllövők: Major, Miklós. csinált, majd a hosszú sarok­ba vágta a labdát (2-0). A két gól birtokában a hazaiak könnyelműsködni kezdtek. A 77. percben Czigány a félvo­naltól kezdte vezetni a labdát a védők díszkísérete mellett, meggondolta magát és 20 mé­terről hatalmas lövést zúdí­tott a felső sarokba (2-1). A 82. percben Borostyán már csak Balázzsal állt szemben és jól eltalált lövését a remek formában lévő kapuvédő há­rítani tudta. Kaszás Gábor: — Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyertünk. Szabó Rezső: Két ,,József­­napi" ajándékgólt adtunk a Siófoknak, amit a végén már nem tudtunk korrigálni. Molnár József vasárnapi SPORT További eredmények MTK-VM-­J. Dózsa 2-0 (1-0). Hungária körút, 10 000 néző. V.: Kovács I. L. Góllövők: Kat­zenbach (40. p), Szeibert (75.) Cserék: Lőrincz helyett Huszárik (50. p ), Pölöskei he­lyett Talapa (63. p), illetve Schróth helyett Balogh I. (65. p.), Szélpál helyett­­szabó (74. p.) Sárga lapok: Katzenbach (60. p), illetve Herédi (8.), Szélpál (72. p.), Szlezák (85.). Rába ETO—Vác 3-2 (2-1). Győr, 8000 néző. V.: Nagy II. Gólszerzők: Rubold (14. p. — 11-esből, 43. p.), Hannich (68. p.), illetve Balogh (27. p - 11-esből), Zvara (84. p.). Sárga lap: Hlagyvik (33. p), illetve Várady (42. p.), Gyimesi (44.). Piros lap: Hannich (90. p.), il­letve Nagy (44. p). Bp. Honvéd—Videoton 2-0 (0-0). Kispest, Bozsik stadion, 5000 néző. V.: Kurmai. Gól­szerzők: Kovács K. (72. p.), Fi­tos (84. p.). Cserék: Sass he­lyett Romanek (70. p), illetve Tóth helyett Jónás (78. p.), Wittmann helyett Simon (82. p ). Sárga lap: Disztl L. (31. p), Sass (69. p.), illetve Gyenti (41). Tatabánya—DMVSC 3-0 (1-0). Debrecen, 6000 néző. V.: Né­meth L. Gólszerzők: Kiprich (44. p.), Udvardi (48. p.), Plotár (53. p.). Sárga lap: Udvardi (27. p.), illetve Balogh (32. p ), Lakatos (65). Vasas—Békéscsaba 1-1 (1-1) Fáy utca, 5000 néző. V.: Bognár. Gólszerzők: Boda, ill Adorján. Haladás Kaposvár 4-0 (1-0) Szombathely, 6000 néző. V.: Lazin. G.: Schröter, Nagy, Marton, Illés. Az NB I. állása: 1.Bp. Honvéd 18114 329-1526 2.Rába ETO 18104 428-1924 3.Tatabánya 187 8 341-2222 4.Ú. Dózsa 188 6 434-2022 5.Haladás 187 8 327-1922 6.PMSC 188 5 522-1721 7.MTK-VM 188 3 734-3419 8.Vasas 185 7 623-25179 Vác 185 6 721-2116 10.Ferencváros 184 8 623-2416 11.Siófok 186 4 824-2816 12.ZTE 185 6 718-2316 13.Békéscsaba 184 7 715-2915 14.Videoton 183 8 719-2314 15.DMVSC 184 6 820-3214 16.Rákóczi FC 182 41214-418 Dunántúli napló vasárnapi AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: DR. JÁDI JÁNOS. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8.7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 11,- forint, negyedévre 33,- forint,­félévre 66,­- forint, egy évre 132,- forint. Indexszám: 25054. ISSN 0133-2007. Kosárlabda Sztojkovics megsérült, de mégis győztek a vasutasok PVSK—MTK VM 67-66 (37-34) NB I, nők, rájátszás az 1.— 4. helyért. Pécs, városi sportcsar­nok, 500 néző. V.: Berki, Ritter. PVSK: Pott (10), Hollós (17), Sztojkovics (19), Horváth (7), Balázs (11). Csere: Pongrácz (3), Veres (2). Edző: Varga Ferenc. Ahhoz képest, hogy női mér­kőzés volt, nagy adok-kapok folyt a pályán, amihez az erély­telen két játékvezető szemet hunyóan asszisztált. A kemény­kedéseknek köszönhető, hogy Sztojkovics térde a 31. percben megsérült és a játékosnak vég­leg ki kellett állnia. Egyszer­egyszer ugyan az első és a második félidőben 8—8 pont­tal vezettek a vasutasok, mégis végig szoros volt a találkozó. A szívós MTK-VM és a két bíró nagyon megnehezítette a pé­csiek dolgát. Elszabadultak az indulatok a végére, a lefújás után a közönség „lincshangu­­latban" meg akarta várni a ki­járatnál a játékvezetőket. A PVSK-ban Hollós, Sztojko­vics és Horváth játszott jól, az MTK-VM-ben Körmendi (17) és Novák (15). A visszavágót pénteken Bu­dapesten rendezik. Amennyiben ott is a PVSK győz, akkor meg­szerzi a bronzérmet. Ha kikap, dönt a harmadik mérkőzés, jö­vő vasárnap Pécsett. Pott dobhat kosárra biztos helyzetben Kóródi Gábor felvétele Mai sportműsor Labdarúgás. NB II.: Salgótar­ján—Komló, Salgótarján, 15.00. NB III.: D. Vasas—Sellye, Bony­­hád—Siklós, Mohács—PETC, Marca­li— Boly, Mázaszászvár—DVMSE, Paksi A.—PVSK (elöl a pályavá­lasztók, valamennyi mérkőzés 14.30- kor kezdődik). Megyebajnokság: Újpetre—P. Postás, Geresdlak— Zsolnay, Harkány—Beremend, Szi­getvár—Villány, Sásd—Somberek (elöl a pályaválasztók, valamennyi mérkőzés 15 órakor kezdődik). Szabadidősport. Melitta Kupa, kerékpárverseny, pécsújhegyi sport­pálya, 10.00. Kézilabda: PMSC—TFSE, NB I., női mérkőzés, városi sportcsarnok, 12.45. (A szünetben Komár László táncdalénekes dedikálja nagyleme­zét.) Komló Kupa, férfi torna, Komló, városi sportcsarnok, 8.00. Kner Ku­pa , PMSC—Békéscsaba, Békéscsa­ba, 8.30. A totó 12. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. MTK-VM—II. Dózsa 2-0 1 2. Siófok—Zalaegerszeg 2-1 1 3. DMVSC—Tatabánya 0-3 2 4. Schalke 04—VfB Stuttgart 3-4 2 5. Eintracht Frankfurt— Bayern München 1-1 2 6. Kaiserslautern— Hamburger SV 0-3 2 7. Solingen—Saarbrücken 1-3 2 8. Darmstadt—Düsseldorf vasárnap játsszák 9. Ascoli—Internazionale vasárnap játsszák 10. Verona—Torino vasárnap játsszák 11. Catanzaro—Bari vasárnap játsszák 12. Padova—Lazio vasárnap játsszák 13. T­oronto—Brescia vasárnap játsszák Pótmérkőzések: 14. PMSC—FTC 1-0 t 15. Blau-Weiss 90—Offenbach 1-0 1 16. Wattenscheid—Remscheid vasárnap játsszák A Cement- és Mészművek beremendi gyára MUNKATÁRSAKAT KERES: — szakirányú felsőfokú végzettségű programozó, IBM—PC számítógépek kezelésére, — valamint pécsi lakással és garázzsal rendelkező gépkocsivezetőt, Pécs és gyárunk telephelye között közlekedő mikrobuszra. Személyi alapbért az 5/1983. (XI. 12.) ME. sz. rendelet alapján, közös megegyezéssel állapítjuk meg, az iskolai végzettség és a gyakorlati idő függvényében. Jelentkezni lehet írásban, rövid szakmai önéletrajz gyárunk személyzeti és oktatási osztályára történő eljuttatásával. Telefoni érdeklődésre Szirényi János személyzeti és oktatási osztályvezető ad felvilágosítást a 06-72-13-122 és a 06-72-80-524-es telefonszámokon.