Új Dunántúli Napló, 2000. április (11. évfolyam, 90-118. szám)

2000-04-06 / 95. szám

/ 2000. Április 6., csütörtök Sport a kép­ernyőn A hazánkban fogható különböző tévéállomások ma a következő élő közvetítéseket kínálják a te­levíziónézőknek. Eurosport: Extrém sportok, 11.00. Motorsportmagazin, 12.00, 19.00. Csúszókorong vb, 13.00, 20.00. FIS, gyorsasági sí Világku­pa, 14.00. UCI montain bike Vi­lágkupa, 14.30. Országúti kerék­párverseny, 15.00. Autóverseny­zés, 18.00. Ökölvívás, 22.00. Lab­darúgó UEFA-kupa, 23.00. m 2. TeleSport, benne Kapos­vár - Szeged röplabda, férfi rá­játszás, harmadik mérkőzés, 18.00. Sporthírek, 20.20. TeleSport, benne birkózó Eb, összefoglaló, 21.55. m 1: Sporthírek, 18.29,19.50. SAT 1: Sporthírek, 18.50. Spektrum: Képes sporttörté­net: az amerikai futball. DSF: Labdarúgó UEFA-kupa, 20.15. Amerikai profi kosárlab­da, 23.15. Duna TV: Sportpercek, 21.30. _________________________boci Elmarad az esküvő? A februári hírekkel ellentétben korántsem biztos, hogy Pavel Bare jégkorongozó és Anna Kurnyikova teniszező összehá­zasodik. Az észak-amerikai pro­fi jégkorongliga (NHL) egyik legnagyobb orosz sztárja leg­alábbis úgy fogalmazott, hogy karrierje egyelőre fontosabb. - A házasság nem szerepel jelen­legi terveimben. A jégkorongot minden másnál jobban imádom - idézte Búrét a moszkvai Komszomolkszaja Pravda című napilap.____________________■ S PORT ÚJ Dunántúli Napló - 13. oldal Két döntetlen a BL-negyeddöntőn Élénkebb lett az iram, de gól­helyzetek továbbra sem adódtak. 67. perc: Paulo Sergio beadásá­ról Elber centiméterekkel ugyan, de lemaradt. Madrid-Porto Egyik csapat sem tudott nyerni a labdarúgó Bajnokok Ligá­ja negyeddöntőjének keddi esti első mérkőzésein, de a Bayern München Portóban, a Manchester United pedig a Real Madrid otthonában ért el értékes döntetlent. Bajnokok Ligája-negyeddöntő, el­ső mérkőzések: Real Madrid (spanyol) - Manchester United (angol) 0-0 Madrid, 77.000 néző. V.: Veissiere (francia). Nem vívott egymással jó mér­kőzést a két legutóbbi BL- győztes. A Real Madrid legna­gyobb gólszerzési lehetőségét Morientes hagyta kihasználatla­nul: a csatár McManamantől ka­pott labdát, de lövését Bosnich lábbal védte. A Manchester az első félidő hosszabbításában betalált Iker Casillas kapujába, de Yorke gólját les miatt érvénytelenítette a fran­cia játékvezető. FC Porto (portugál) - Bayern München (német) 1-1 (0-0) Porto, 30.000 néző. Vezette: Levnyikov (orosz). Mindkét csapat óvatosan kez­dett. Az első komoly gólhelyzet a 42. percben Jardel előtt adódott, de Andersson becsúszva szerelte az üres kapuval szemben álló rá- 80. perc: Effenberg gyorsan el­­madót, végzett egy jogosan megítélt sza-47. perc: Dralovic beadása hadrúgást, és az üresen hagyott után Jardel fejjel már nem hiba- portói labdarúgó, Paulo Sergio­zott, és megszerezte a vezetést a egyenlített (1-1). Portónak (1-0). _________________________1 A müncheni Torsten Fink (középen) és Jens Jeremies (balra) együtt próbálja elvenni a lab­dát Rui Barrosstól, a Porto játékosától a BL-negyeddöntőn Börtönbüntetés bíróverésért Tizennyolc és húsz hónap felfüggesztett börtönre ítéltek két labdarúgó-szurkolót Németországban, mert súlyosan bántalmaz­tak egy játékvezetőt. Duisburg Az eset tavaly októberben a VfB Homberg és a tö­rök Vatan Spor Mülheim közötti alsóbb osztályú mérkőzésen történt. A 31 éves bírót két kiállítás és egy vitatott tizenegyes miatt támadta meg a Vatan két szurkolója és egyik játékosa. A törökök hátvédje térden rúgta a bírót, aki összeesett, a 24 és 35 éves szurkoló pedig többször megütötte és megrugdosta a földön fekvő játékvezetőt. A bíró életét a hazaiak kapusának és gyúrójá­nak gyors közbelépése mentette meg, nyelve ugyanis félrecsúszott, így nem kapott levegőt. Bordatörést szenvedett, komoly zúzódások és vérömlenyek keletkeztek a testén és az eset kö­vetkezményeit máig nem heverte ki. Múlt évben 29 millióan csodálták meg. Most már Önnek is látnia kell Magyarországot! Itt az alkalom, hogy a Magyar Turizmus Rt. új, ingyenes­­ kiadványából megismerkedjen a hazai kedvezményes családi üdülési kínálattal. Megtudhatja, hol várják a kicsiket gyerekággyal, etetőszékkel, gyermekmenüvel, játszószobával és animációs programokkal. Az új prospektus több száz olyan ajánlatot tartalmaz, amelyet kifejezetten a gyermekes családok igényei szerint állítottunk össze.­­TOURINFORM: 438-80-80 • www.tourinform.hu Kérem, hogy postán küldjék el nekem a Kedvezményes családi üdülések hazai tájakon c. ingyenes kiadványt. Magyar Turizmus Rt 1537 Budapest 114. Pf. 447 Név:....................................................................................................................................................................ij­j.,□□□□________________________________ /74 ),0 (tyz­* vm 2 , 0 o MECSEKÉRC KÖRNYEZETVÉDELMI RT. A MECSEKÉRC Rt. pályázatot ír ki a III. sz. meddőhányó tájrendezési tervének módosítására. A részletes információkat az ajánlati dokumentáció tartalmazza. Az ajánlati dokumentáció ára: 10.000 (azaz tízezer) Ft+áfa. Az ajánlati dokumentáció átvehető 2000. április 7. és 14. között munkanapokon 8 és 13 óra között a MECSEKÉRC RT.-nél (7633 Pécs, Esztergár u. u. 19. fsz. 4. Tel.: 72/253-055/35-25) Az ajánlatot zárt, „III. SZ. MEDDŐHÁNYÓ” jeligével ellátott borítékban kell beadni. Az ajánlatok beérkezésének helye és ideje: MECSEKÉRC Rt. 7633 Pécs, Esztergár L. u. 19. fsz. 4-es iroda, 2000. április 19.10 óra. Az eredményről a pályázók írásban kapnak értesítést. *20946* Döntősök a magyarverők Rózsahegy A Bourges került elsőként a női kosárlabda Euroliga fináléjába. Bourges - Dinamo Moszkva 58-55 (27-17) A rózsahegyi négyes döntőjé­nek második elődöntőjében a há­zigazda Ruzomberok legyőzte a cseh Gambrinus Brnót. Ruzomberok - Gambrinus Bmno 63-55 (35-30) Érdekesség, hogy a Ruzom­berok előzőleg a GYSEV-Ringával szemben, döntőbeli ellenfele, a Bourges pedig a másik magyar csapat, a MiZo-Pécsi VSK bú­csúztatásával biztosította helyét a négyes döntőben. A szlovákok a csütörtöki finá­léban a franciákkal mérkőznek. Kosárlabda NB I., A-csoport, férfiak, rájátszás: Kaposvár - Szolnok 70-72 (33-35), továbbju­tott 1-3 arányban a Szolnok. Soproni Ászok - Albacomp 54-67 (25-36), 1-3. ZTE - Körmend 61-67 (29-36), 1-3.____________■ Totótippek, két változatban A tizennegyedik héten a szelvényen német Bundesliga 1. (1-5.), olasz A-osztályú (6-13.) és angol FA-kupa találkozók szerepelnek. A csapatok neve után a bajnokságban elfoglalt helyezésüket jelöltük zárójelben. Tíz helyezési szám a Leverkusen felé billenti a mérleg nyelvét, de a Hertha is esélyes a három pontra hazai környezetben. A Schalke 04 meccsén viszont minden előfordulhat. Biztosnak tűnik a Juventus nyerése vendégként, miként a Lazio és a Reggina sem adhatja alább, mint vendéglátó győztes. Az utolsó találkozón a Newcastle a Chelsea ellen semleges pályán, Londonban lép pályára, ezért a 2-es a jó tipp._________________ap. Nemzeti Új DN 1. Leverkusen (1.) - Dortmund (12.)1 1 2. VfB Stuttgart (7..) - Wolfsburg (9.)1 X 3. Hertha BSC (8.) - E. Frankfurt (16.) lx1 4. Schalke 04 (10.) - Kaiserslautern (6.) 12 x2 5. Duisburg (18.) - Freiburg (13.)1 lx 6. Udinese (7.) - Internazionale (3.)X 2 7. Bologna (10.) - Juventus (1.) x22 8. Cagliari (17.) - Verona (11.) lx1 9. Lazio (2.) - Perugia (9.)1 1 10. Lecce (13.) - Roma (6.)x X 11. Piacenza (18.) - Bari (14.) 2xX 12. Reggina (12.) - Venezia (16.)1 1 13. Milan (4.) - Fiorentina (8.) lx1 +1 14. Newcastle (11.) - Chelsea (5.)2 2 Nagy- és kiskereskedők, méteráruboltok figyelmébe! A Paszomány Függöny- és Csipkegyártó Kft. nagykereskedelmi raktári kiszolgálásból (1131 Budapest, Jász u. 112., tel.: 320-2220, fax: 340-1903) és helyi képviselőin keresztül kínálja 10096 polyester alapanyagú csipkefüggönyeit és különféle import lakástextíliákat. Helyi képviselőink: Mártika Kér. Bt., Nyíregyháza • Telefon: (20) 953-0400 Natex, Nyíregyháza • Telefon: (30) 998-1999 Basel Kft., Győr • Telefon: (20) 943-7642 Kis Textil Bt., Budapest • Telefon: (20) 937-0133 Trient Kér. Bt., Győr • Telefon: (30) 901-1241 TEXTIL-M, Pécs • Telefon: (72) 315-120 TEX-MÉ Kft., Békéscsaba • Telefon: (20) 942-0892 Vicsné Nagy Éva, Debrecen • Telefon: (30) 915-8875 Orosz Jánosné, Érd • Telefon: (30) 950-4381 Dinamik Kft., Szeged • Telefon: (30) 958-6592 A MECSEKÉRC Rt. pályázatot ír ki C8-40/KK és C16-32/KK minőségű beton 2000. évi beszerzésére és kiszállítására. A beszerzendő mennyiség: C8-40/KK minőségű beton: 150-300 m3 C16-32/KK minőségű beton: 150-300 m3 A szállítási távolság: 8-15 km. A szállítás ütemezése: egyenetlen. A megrendelő 48 órával korábban közli a szállítóval a leszállítandó beton mennyiségét és a szállítás időpontját. Az ajánlatban külön-külön kérjük megadni a fajlagos szállítási költséget és a beton árát. Az ajánlatot zárt, „BETON” jeligével ellátott borítékban kell beadni. Az ajánlatok beérkezésének helye és ideje: MECSEKÉRC Rt. 7633 Pécs, Esztergár L. u. 19. titkárság, 202-es iroda, 2000. április 13., 10 óra. Az eredményről a pályázók írásban kapnak értesítést. •209471