Dunaújvárosi Hírlap, 1972. április (17. évfolyam, 28-34. szám)

1972-04-14 / 30. szám

6. oldal Dunaújvárosi Hírlap Vasárnap: 10,30-kor D. Építők-Április 4. Gépgyár 16,30-kor D. Kohász-Győri MÁV-DAC Futball körkép Városunk­ két labdarúgó­­csapata küzd jelenleg a ma­gasabb osztályba jutásért. A D. Kohász a listavezető ZTE- től­­ és a második helyezett SZEOL-tól három pontnyira leszakadva, jelenleg a har­madik helyen áll. A győriek tavasszal jól szerepelnek: a megszerezhető 12 pontból nyolcat elvettek ellenfeleik­től. Ezzel a teljesítménnyel szorosan felzárkóztak a har­madik helyezett Kohász mö­gé. Ami a legérdekesebb: a 18 csapatos NB I B hat együttese játszott ebben a bajnokságban kilenc vagy tíz döntetlent. A MÁV-DAC és a Kohász is köztük van. A D. Kohász kedden az FKS Stal Mielec csapatával, a lengyel NB I. hetedik he­lyezettjével, szerdán pedig Kiskunhalas NB IX-es csa­patával játszott előkészületi mérkőzést. FKS Stahl Mielec—D. Kohász 5:2 (1:1) D. Kohász, Papp (Mohács 73. perc)— Formaggini, Faji, Ruppert (Kamarás szünet­ben), Cseh (Gáspár szünet­ben), Somogyi, Somogyvári, Kovács (Hrych szünetben), Csörgő, Mártha, Pásztor (Ha­rangi szünetben). A második félidőben rendkívül gyors lengyel cs­­­a­pat három kapushibából esett góllal eldöntötte a mérkő­zést. Gólszerzők: Stoj (2), Lazó, Kasperczak, Mohács (öngól), illetve Csörgő (2). Jók: Formaggini, Fajt, Csörgő. D. Kohász—Kiskunhalas 2:1 A vendégek szerezték meg a vezetést, de Mártha és Si­mon góljaival a Kohász a maga javára fordította a mérkőzést. D. Kohász II.—Mátyásföld 3:2 (1:0) NB I B tartalékbajnoki mérkőzés, központi sportte­lep. DKSE II.: Mohács — Arn­bach, Boromissza, Fúrják, Gáspár, Debreczeni, Nagy, Vajda, Kovács, Dombóvári, Szabó (Bartók). . . Az első félidőben Dombó­vári szerezte meg a vezetést. A szünet után beállt Bartók két remek gólt lőtt. A mér­kőzés hajrájában védelmi hi­bákból két gólt értek el a vendégek. Bakony Vegyész—D. Építők 4:3 (0:0) Veszprém, 400 néző. D. Építők: Horváth (Fol­tin szünetben) — Hegyes (Raffay szünetben), Miklós, Simon, Bátai, Török (Zsíros szünetben), Szabó Z., Bencze, Földi, Vancsura, Takács. Az 55. percben a Vegyész szerezte meg a vezetést. Erre Vancsura hat fejesgóllal vá­laszolt. Ezután a vendégek szerezték meg újra a veze­tést, majd­­ Szabó Z., 1 Lesből egyenlített. Az utolsó percben szabadrúgásból érték el győz­tes góljukat a veszprémi NB II-esek. Jók: Miklós, Bencze, Van­csura, Szabó Z. A D. Építők—Április 4. Gépgyár mérkőzés vasárnap délelőtt 10.30 órakor a kert­városi pályán kezdődik. A budapestiek jó formában vannak, legutóbb az Elektro­most győzték le 5:0 arány­ban. Remek összecsapásra van kilátás. Előtte a D. Épí­tők II. és az ifi Dég csapa­tával játszik. Ajtony és Tar sérülés miatt nem játszott a Bakony Vegyész ellen. Ajtony vasár­nap már elfoglalja helyét az első csapatban. Tar valószí­nűleg a tartalékcsapatban játszik. A megyei II. osztályú lab­darúgó-bajnokság IV. for­dulójában a listavezető Iván­­csa izgalmas, színvonalas mérkőzésen Sárbogárdon is győzött. A Dég és a Szabad­­egyháza­­ folytatta tavaszi jó szereplését. A Ráckeresztúr ismét vereséget szenvedett és így továbbra is egyedüli csa­pat, mely még nem szerzett pontot a tavaszi szezonban. Iváncsa—Sárbogárdi TSZ 3:2 (3:0) Sárbogárd, 300 néző. Vezet­te: Popovics. Iváncsa: Farkas — Barada, Kovács Gy., Kocsis, Kovács A., Major, Szabó, Székely, Rákász, Béllei, Kulcsár. A széllel hatban az iván­­csaiak játszottak az I. fél­időben. Már a 3. percben a gyors Béllei kiugrott és nagy erejű lövése a felső sa­rokba vágódott, 1:0. A 20. perc táján ismét ő szerzett újabb gólt, 2:0. A félidő be­fejezése előtt Rákási futott el és a kifutó kapus mellett lövése a hálóba jutott, 3:0. A II. félidőben a hazaiak tá­madtak nagy erővel. Két ka­­­pufát is lőttek és a nagysze­rűen védő Farkas még egy 11-est is kivédett. Góllövő: Béllei (2), Rákász, illetve Miteki, Varjas. N­agykarácsony—Ráckeresztúr 2:0 (1:0) Nagykarácsony, 300 néző. Vezette: Mátyus. Nagykarácsony: Für — Pinke, Nagy Fábián, Németh, Zagyva, Kovács, Pálfi, Ta­kács, Fodor, Fónad. A hazai csapat biztosan győzött az idegesen játszó és két játékost reklamálás miatt kiállított ráckeresztúri csapat ellen. Góllövő: Pálfi, Fodor. Előszállás—Lajoskomárom 2:2 (0:2) Előszállás, 200 néző. Ve­zette: Domonkos. Előszállás: Győrök — Máthé, Grátczer, Pákolicz, Horváth, Szabó, Nyúl, Mukli I., Mukli II., Szenczi, Falusi. A sportszerű mérkőzésen igazságos pontosztozkodás történt. Az élcsoportba tarto­zó Lajoskomárom pontvesz­tése meglepetés. Dég—Alap , 3:1 (2:0) Dég, 200 néző. Vezette: Pa­­tarcsics. Biztos hazai győzelem szü­letett, annak ellenére, hogy a 10. percben Klíma, a dégi­­ek középpályás játékosa, el­lenfele megrúgásáért a kiál­lítás sorsára jutott. Szabadegyháza—Beloiannisz 6:1 (4:0) Szabadegyháza, 300 néző. Vezette: Dobler. A tavaszi szezonban nagy­szerűen formába lendült sza­badegyháziak biztosan nyer­tek a beloiannisziak ellen. Cece—Perkáta 1:1 (1:0) Cece, 200 néző. Vezette: Kovács G. Perkáta: Erdős — Viczkó, Mészáros, Orbán, Albert, Rozs, Csobánczi, Somogyi, Mészáros, Bagi, Tóth. A sportszerű, közepes szín­vonalú mérkőzésen a hazaiak végig vezettek, de a 87. perc­ben a perkátaiaknak sikerült kiegyenlíteniük. Apátszállás—D. Építők II. 6:0 (2:0) Apátszállás, 200 néző. Ve­zette: Sefcsuk. Apátszállás: Kocsis — Mé­száros, Halász, Bodó, Sike, Hrozik, Rácz, Tamási, Kra­­usz, Markovits, Vollmann.­­A tartalékosan kiálló Epr­ök ellen a hazaiak tetszés zerint érték el góljaikat. Hantos—D. Papír II. 5:1 (2:1) Hantos, 200 néző. Vezette: Kaposvári. A tét nélküli mérkőzést a Papír II. túlságosan is ko­molytalanul vette, és két já­tékosa is a kiállítás sorsára jutott.­­ Az ifjúsági bajnokságban a D. Építők ifi csapata még nem szenvedett vereséget és 7 pont előnnyel vezet a ta­bellán. Eredmények: Sárbogárd— Iváncsa 7:4, Nagykarácsony —Ráckeresztúr 6:1, Előszállás —Lajoskomárom 1:2, Dég— Alap 7:1, Szabadegyháza— Beloiannisz 13:0. Cece—Per­káta 2:2, Apátszállás— D. Építők 0:5, Hantos— D. Pa­pír 1UL Megyei I. osztály „Kotrobai csoport”­­állása: Felnőtt: Ifjúsági (tartalék): 1. Iváncsa 17 12 2 3 45:21 26 2. Szabadegyh. 17 8 6 3 45:22 22 3. Lajoskom. 15 8 4 3 37:21 20 4. Nagykar. 16 9 2 5 29:14 20 5. Apátszállás 16 9 2 5 28:26 20 6. Cece 17 6 6 5 32:33 18 7. Sárbogárd 16 8 1 7 48:32 17 8. Dég 17 8 1 8 36:27 17 9. Alap 17 6 4 7 37:35 16 10 Rácker­ 17 5 3 9 19:28 13 11. Belloianniisz 17 5 2 10 23:39 12 12 Előszállás 16 4 4 8 20:39 12 13. Perkáta 16 3 4 9 23:48 10 14. Hantos 16 1 5 10 15:52 7 D. Építők II. 19 9 2 8 37:48 20 D. Papír II. 19 6 3 10 36:47 15 1. D. Építők 19 15 4­­ 80:19 34 2. Sárbogárd 19 12 3 4 63:27 27 3. Nagykar. 9 12 2 5 43:24 26 4. Lajoskom. 19 8 5 6 43:36 21 5. Szabadegyh. 19 9 2 8 62:47 20 6. D. Papír 19 9 2 8 39:29 20 7. Iváncsa 19 8 4 7 48:46 20 8. Rácker. 19 8 4 7 40:50 20 9. Hantos 19 6 6 7 47:46 18 10. Alap­­ 19 7 4 8 43:46 18 11. Apátszállás 19 6 6 7 37:43 18 12. Perkáta 19 6 3 10 38:37 15 13 Cece 19 5 4­­ 10 33:53 14 14. Dég 19 5 4 10 36:55 14 15. Előszállás 19 4 4 11 25:47 12 16. Beloiannisz 19 2 3 14 20:9*2­7 * 1­2 3 4 5 6 7 8 9 Sportműsor r SZOMBAT: Teke: D. Építők II.—Orosz­lány összevont megyebajnoki mérkőzés 14 órakor a Béke téri pályán. VASÁRNAP: Labdarúgás: D. Kohász— MÁV-DAC NB I B-s bajno­ki mérkőzés 16.30 órakor a központi sporttelepen. D. Építők—Április 4. NB III-as találkozó Gépgyár 10.30 órakor a kertvárosi pályán. Kézilabda: D. Vendéglátók —Pécsi Vörös Meteor NB II-es női találkozó az Otthon étterem mögötti pályán 10 órakor. Teke: D. Vendéglátók— Nyergesújfalu összevont me­gyebajnoki találkozó 9 órá­tól a Béke téri pályán. Totósoknak Tippjeink a 16. hétre: 1. Rába ETO—Egyetértés: 1. a hazai csapat jó formá­ban van. 2. Szombathely—Pécs: 1. A Pécs gólképtelen, a Hala­dásnak nagyon kell a két pont. 3. Eger—Salgótarján: x. A vendégek jobbak, még Eger­ben is esélyesebbek. 4. Diósgyőr—Tatabánya: x. Háromesélyes mérkőzés, de a fáradt Tatabánya ellen a Diósgyőr győzhet is. 5. Komló—Honvéd: x. A Honvéd jobb, de Komlón nem győzhet könnyen. 6. Szolnoki MTE—Debre­cen: 1. De a döntetlen sem lenne meglepetés. 7. Pécsi Bányász—Kecske­mét: x. A hazaiak feljavul­tak, vendég győzelmet nehéz elképzelni. 8. Volán—Zalaegerszeg: 1. Háromesélyes mérkőzés, de a Volán már hosszú ideje nem szenvedett vereséget. 9. KISTEXT—BKV Előre: x. A vendégek védelme ki­tűnő. 10. Kossuth KFSE—Mis­kolc: x. Az MVSC legutóbbi eredményei ellenére sincs jó formában. 11. Bologna—Róma: x. A Róma jobb, de Bolognában nehéz győzni. 12. Mantova—Juventus: 2. Ha a vendég csatároknak nem megy a góllövés, bajnoki re­ményeiket puskázzák el. 13. Varese—Sampdoria: x. Minden előfordulhat. Tétmérkőzések: 1, 1, 1. (a.) Sporthírek A D. Kohász NB II-es férfi kézilabda csapat szerdán elő­készületi mérkőzést játszott az NB I-es Szondy SE csapa­tával. Szondy SE—D. Kohász 32:23 (14:9). D. Kohász: W­ In­­gelmann (Keresztes) — Vura (3), Ka­ jcsa, Priskin (1), Vas­kó (2), Nagy—Palócz (7), Va­­dos (1). Csere: Sörös (1), Sza­­lafai, Borsy (1), Tóth A. .(3), Pánczél (4). A gólarány nem tükrözi híven a két csapat közötti­­ különbséget. A Szon­dy elsősorban gyorsaságban múlta felül a Kohász együtte­sét. Sorsoltak a kézilabda Ma­gyar Népköztársasági Kupá­ban. A­ Bp. yolán ellenében továbbjutott Kohász női csa­pata április 26-án délután a központi sporttelepen az NB I/B-s Bp. Építők csapatával játszik a legjobb 16 közé ju­tásért. Érdekesség: a buda­pesti teremkézilabda-bajnok­­ság győztesével a Kohász ed­dig két mérkőzést játszott, teremben 11:8-ra kikaptak, míg szabadtéren 17:8-ra ver­ték ellenfelüket. Érdekesnek ígérkezik tehát az MNK-mér­­kőzés. * Tóth J. a Dunaújvárosi Épületelemgyár SK 16 éves ökölvívója a váltósúly „A” csoportjának első helyét sze­rezte meg a vidéki serdülő ökölvívók Jégszínházban megrendezett seregszemle versenyén. 1972. április 14., péntek Papír Kupa Városunk már számos esetben sportbéli tanújelét adta szervező-, és kezdeményező készségé­nek. A Hengerész Kupa és a Műszaki Főiskolák Országos Sporttalálkozó­ja után a dunaújvárosi Papírgyár Tömegsport­­bizottsága kezdeménye­zésére bontakozott ki or­szágos méretű verseny a papíripari vállalatok tö­megsport versenyzői kö­zött. A D. Papír sport­kör fennállásának 10 éves jubileuma alkalmá­ból rendezett kétnapos versenyen kilenc papír­ipari gyáregység közel 300 dolgozója vett részt. A vándorserleget egy esztendő­re a dunaújvárosi gyáregy­ség csapata szerezte meg. Eredmények: Női asztalitenisz: 1. Hosz­­tafiné (Dunaújváros), 2. Da­názsné (Dunaújváros), 3. Csinczi, 4. Kovács (mindket­tő Fűzfő), 5. Nagyné (Duna­újváros), 6. Vidosa (Szentend­re), 19 induló. Férfi asztalitenisz (21 in­duló) : 1. Nemes (Szentend­re), 2. Del­ics (Dunaújváros), 3. Kalmár (Dunaújváros), 4. Badó (Diósgyőr), 5. Kóczi (Kiskunhalas), 6. Kecskés (Dunaújváros). Női kézilabda: 1. D. Papír 6, 2. Kiskunhalas 1, 3. Szent­endre 1, és negyedik Fűzfő 1 ponttal. Női kispályás labdarúgás: 1. Szentendre, 2. Dunaújvá­ros, 3. Budai Doboz, 4. Kis­kunhalas, 5. Fűzfő. A góllövő­lista élmezőnye: 1. Nanmar Mária (Dunaújváros) 6, 2. Bí­ró 5 és 3. Tordai (mindkettő Szentendre) 3 góllal. A férfi kispályás labdarú­gó-tornát nyolc csapat küzdel­méből a Diósgyőriek nyerték Szolnok, Dunaújváros és Fűzfő előtt. Tizenketten neveztek a férfi egyéni Az első három sakkversenyre, helyre Csa­­mán (Dunaújváros), Haván (Dunaújváros) és Janny (Fűz­fő) került. A csapatversenyt Dunaújváros nyerte Fűzfő, Szentendre és Diósgyőr előtt. A Papír Kupa 1972. évi küzdelmének végeredménye: 1. Dunaújváros 59 ponttal, 2. Fűzfő 28, 3. Szentendre 24,­ 4. Diósgyőr 18, 5. Kiskunhalas 17, 6. Budai Doboz 10, 7. Szol­nok­ 8, 8. Újpest 5 és 9. Nyí­regyháza 2 ponttal. Képünkön Juhász Mihály, a PIV vezérigazgató-helyet­tese, a csepeli pártbizottság tagja átadja a vándorserleget Szeibert Jánosnak, a D. Papír tömegsport bizottsága elnöké­nek. KÉZILABDA A D.. Vendéglátók II. női kézilabda csapata megyebaj­noki mérkőzésen 25:6 arány­ban verte idegenben Vál csa­patát. A csapat a következő összeállításban játszott: Gál — Fejes, Bahunek (6), Aszla­­jov (8), Kosztolánszky (3), Nagy M. (3), Mayer (5). Cse­re: Lajos E. A Kádár-völgyben épül az erdei tornapálya Az országban harmadik­ként városunkban épül fel, társadalmi összefogással, er­dei tornapálya. A Kádár­völgyben jelölték ki a helyét a „meleg forrástól”, egészen a Vasmű kerítéséig. Szép er­dei úton húzódik végig ez a szabadtéri tornapálya, amelynek terveit dr. Kovács Géza, az MTI tudományos munkatársa készítette el. Előbb Sopronban jártak sportvezetőink, akik az otta­ni első hazai ilyen sportpá­lya telepítési és „berende­zési” körülményeit tekintet­ték meg. Az ott szerzett ta­pasztalatokat is figyelembe vették a mi városi erdei tor­napályánk létesítésénél. A szabadtéri pálya építé­sének egyetlen feladata az, hogy fiatal és idősebb­ nő és férfi, minden korosztály ere­jét felfrissítse, testi vagy szellemi fáradtságát a sza­badban levezesse. Az egész­ség megőrzése pedig nem­csak egyéni, hanem társadal­mi ügy is.­­így születik meg az elkövetkező hetekben, tár­sadalmi összefogással, a du­naújvárosi erdei tornapálya is. ta­üzemi dolgozók, szociális­brigádok, középiskolás diákok százai­­ dolgoznak a közeli napokban, hetekben a terepen. A MÜM 316. Inté­zetben és a vasmű hengermű dekorációs műhelyében már szorgoskodnak a „tornasze­rek”, illetve a jelzőtáblák elkészítésén. A MÜM-ben Kékesi Károly és Molnár Géza oktatók csoportjai vál­lalták, hogy a szereket idő­ben elkészítik. Tizenkét állomásból áll majd az erdei pálya. Egy-egy állomás között 100—120­­ mé­ter távolság lesz, amelyet kü­lönböző módon, sétálva vagy futva kell megtenni. Az állo­­­másokon nagy mutatótábla áll majd, melyről­­ megtudja az érdeklődő, hogy ott, azon a­ helyen mit is kell cseleked­ni. Háromfokozatú feladatot sorol fel a tábla,­ az elsőt az edzettebbeknek, a másodikat a gyengébbeknek, a harma­dikat az idősebbeknek ajánl­ják. A táblákon a végzendő gyakorlatot kis rajz ábrázol­ja majd. Persze lesznek olyan állomások is, ahol tor­naszer nem lesz, csak az út­mutató tábla szerinti kar­­körzést, guggolásokat és egyéb tornagyakorlatokat kell elvégezni. A szerek kö­zött lesz egy nyújtó, néhány farönk, ez utóbbi különböző törzs- és karkörzési gyakor­latokhoz. Induláskor is, érkezéskor is a pálya végén pulzust kell mérni. Egyszerűen­­ karórá­val. És ki-ki láthatja, men­­nyire vette igénybe szerveze­tét az erdei tornapálya. A tervek szerint a pálya május elsejére elkészül és azt a Dunaújvárosi Ifjúsági Napok egyik programjaként május 6-án nyitják meg ün­nepélyesen. (Sz.) fiai összes pé­nznyeremények A rendkívüli tárgynyeremény-sorsoláson 1000 ÉRTÉKES TÁRGYNYEREMÉNY A TV-LOTTÓSZELVÉNYEK­KEL SZÓRAKOZVA NYERHET! (1509)