Dunaújvárosi Hírlap, 1975. augusztus (20. évfolyam, 61-69. szám)

1975-08-26 / 68. szám

6. oletol Labdarúgás: ..$%■ Elégedetlenségre semmi ok — Több gólt is lőhettünk volna — D. Kohász—Nagyhalon­d 3:2 (2:1) A háromízben egymás után győztes Dunaújvárosi Kohász labdarúgó-csapata újoncot fogadott ezen a vasárnapon, s ez a mérkőzés négyezer né­zőt vonzott a lelátókra. Kö­zülük jónéhány eléggé ked­vetlenül hagyta el a stadiont, csalódottnak érezték magu­kat, holott a Kohász ezen a mérkőzésen is megszerezte a két pontot. Igaz ugyan, hogy a játék képe alapján a tu­dásbeli különbség legalább három-négy gólos győzelmet ígért, de elégedetlenségre semmi ok, hiszen csapatunk maradt az egyetlen százszá­zalékos NB II-es együttes, s az utolsó húsz perc kivételé­vel a játékkal is elégedettek lehetünk. A Kohász a sérülések mi­att tartalékosan állt­­ fel. Né­meth védett, a söprögető Fajt előtt a Tóth, Paizs, Ke­rekes trió szűrte meg a ritka nagybátonyi támadásokat, a Szepessy, Bódi, Fajkusz kö­zéppályás sor egy-egy tagja negyedik csatárként segítette a Bartók, Horváth, Tímár összetételű csatársort. Az első negyedóra határo­zott Kohász-fölénye több ki­hagyott gólhelyzetet eredmé­nyezett. Egymást követték a korszerű akciók: Szepessy hosszú átadással indította Bartókot, aki elfutott a jobb szélen, majd az érkező Badi elé gurított. Középpályásunk futtából jó lövést küldött a jobb alsó sarok mellé. Ez­után Badi labdájával Hor­váth futott el a jobb szélen, begurítását Szepessy lőtte mellé. A legnagyobb gólhely­zetet Bartók dolgozta ki Horváthnak, aki azonban szintén mellé lőtt. Még eb­ben a negyedórában Tímár kétszer, Bódi és Bartók egy­­szer-egyszer veszélyeztette a nagybátonyi kaput, s csak a 16. percben jutottak át a vendégek a Kohász térfelé­nek közepén. Tóth rosszul számította ki a labda ívét, aláfutott egy átadásnak, s Kovács F. lövését Németh szögletre hárította. Az iram valamelyest csök­kent, de gólhelyzeteink így is nekünk­ adódtak. A kapu előtt Szepessy fejjel csúszta­tott Horváth elé egy beívelt labdát, és középcsatárunk közvetlen közelről a felső ka­pufát találta el. A kihagyott gólhelyzet után Bódi lőtt tá­volról a kapuba, majd egy másik támadásnál ugyanő in­dította Horváthot, aki már a 16-oson belül járt, amikor lerántották. És az ellentáma­dásból mi kaptunk gólt: Nagy futott el a bal szélen, pontos beadását Pozsár II. közvetlen közelről lőtte ka­pura, Németh vetődve vé­dett, a labda a jobb oldalon felfutó Kovács F. elé került, aki ismét beadott, most Loch lőtt, Németh újra védett, de Loch második lövésével szemben már tehetetlennek bizonyult. 0:1. Egy perccel később egyen­lítettünk : Bartókot buktatták a 16-os előtt, s a megítélt szabadrú­gásból Fajkusz a sorfal fö­lött nyeste a labdát a bal felső sarokba. 1:1. Továbbra is mi támadtunk, a vendégkapusnak előbb Bó­di távoli lövése adott mun­kát, majd Bartók cselei után Tímár lövését hárította. Az­tán megszereztük a vezetést. Ismét Bartókot faultolták a 16-os előtt, a szabadrúgás­hoz letett labdának Fajkusz futott neki, de átlépte, Bar­tók jött, Kerekeshez sarkalt, akinek nagy lövését a kapus csak kiütni tudta és Fajkusz a bal alsó sarokba lőtt. 2:1. A félidő végén nem sok hiányzott Fajkusz mester­­hármasához, a Bódi által megszerzett labdával indult el a kapu felé, majd ügyes csel után lőtt, s a labdát Pol­­hauber a léc alól tornászta szögletre. A második félidőben Hor­váth helyett a felgyógyult Kántor játszott, s mindjárt góllal mutatkozott be. Egy előreívelt labdát Sze­pessy magasra felugorva fe­jelte le a helyére kanyarodó középcsatárnak, aki a kapu jobb alsó sarkába gurított. 3:1. Nagy erővel támadott csa­patunk, de a gólhelyzeteket ezután sorra kihagytuk. Bar­tók jobb oldalról beívelt sza­badrúgását, Szepessy közvet­len közelről kapu mellé fe­jelte. Ezután Fajkusz futott el a bal oldalon, beadott, csatáraink középen átlépték a labdát, s így az­ a teljesen egyedül álló Bartók elé ke­rült. Jobbszélsőnk lövés he­lyett befelé cselezett, majd ügyesen Szepessyhez gurított, aki kapu mellé passzolt. Nem sokkal később egy beadás szállt át a védőkön és Kán­tor az ötösről az üres kapu mellé gurított. Még a félidő közepén is volt két gólhely­zetünk: a nagybátonyiak ka­puvédője Paizs elé tenyerelt egy beadást, ám ő belsővel az üres kapu mellé emelte a labdát. Később Szepessy sodort egy labdát Tímár elé, aki százszázalékos gólhely­zetben kapásból lőtt a léc fölé. Játékosaink az utolsó húsz percben meglehetősen elfá­radtak a maguk diktálta nagy iramtól, de a játék job­bára így is a vendégek tér­felén folyt. A szépítő vendég­gól Faji könnyelműségének köszönhető. Söprögetőnk a felezővonal közelében minden gond nél­kül taccsra pöccinthette vol­na a labdát de cselezni pró­bált, Loch elvette tőle, egye­dül futott az ötös vonaláig, begurított Kovács F.-nek, akinek kapáslövésébe Né­meth vetődve belenyúlt, és Tóth a gólvonal előtt a me­zőnybe továbbította a labdát. A félpályánál ragadt Marton játékvezető a partjelző inté­sére gólt ítélt, 3:2. A váratlan gól miatt az utolsó öt percben kiegyenlí­tetté vált a küzdelem, s a vendégtámadásokat hozó belevetődésekkel önfelül­meg­akasztó játékosaink közül­ Tóth is, Bódi is könnyebben megsérült. A bajnokság állása: Csapatunk­ előnye két pont­ra nőtt, s a győzelemben minden játékosnak volt. Németh jól védett, része védők közül Paizs, a közép­a pályások közül elsősorban í­ajkusz játszott jól. Bartók jól kezdett, de mert a máso­dik félidő elején egyéni meg­oldásokkal hiába próbálko­zott, később elkedvetlenedett, s így a mérkőzés utolsó har­madában már Tímár volt a legjobb csatár. Atzél Gábor 1. Dunaújváros 4 4 - - 11: 3 8 2. Pécs 4 3-1 11: 3 6 3. Budafok 4 3-1 9:5 6 4. Szekszárd 4 2 2 - 6 : 2 6 5. Izzó 4 2 2 - 6 :3 6 6. Oroszlány 4 2 1 1 10: 5 5 7. KKFSE 4 2 11 6: 4 5 3. Várpalota 4 2 11 7:3 5 9. Volán 4 12 1 7: 5 4 16. Nagybátony 4 2 - 2 6:6 4 11. Dorog 4 2 - 2 4: 5 4 12. Nagykanizsa 4 2 - 2 4: 6 4 13. Komló 4 112 4c4fi3 14. Debrecen­ 4-1 1*2 JL: 4 15. Szolnok 4 11 -*3 7: 6.2 16. Bp. Spartacus­ 4~1>~3 :-7*.2 17. Bábolna, 4.-1-—*~3 3:*-8* 2 BVSC 4*1- 3 3i 8t2 19. MÁV DlAÖ 4tl -'3 3: 9*2 20. FÖSPED 4*- 1“3 5:11 1 Üssepíe t n4*e*i sefsoiésok Megyei I. waaiúty V. Szeptember 7. (15.30): Sza­badegyháza—Ercsi Kinizsi, Dégi Tsz—D. Papír, Fehérvárcsurgó— Szondi SE, Felcsut—Bicske Spar­tacus, Pusztaszabolcs—Sárbogárd TSz, Sárbogárd Volán—Adony, Toldi SE—Lajoskomárom, Alba Regia—Marton­vásár, Mezőfalva— Bolgárdi. VT. Szeptember­ H. (15.30): Er­csi Kinizsi—Polgárdi, Martonvá­­sár—Mezőfalva, Lajoskomárom— Alba Regia, Adony—Toldi SE, Sárbogárd TSz—Sárbogárd Vo­lán, Bicske—Pusztaszabolcs, Szondi SE—Felcsut, D. Papír— Fehérvárcsurgó, Szabadegyháza­­,Dégi^TSz. VH. Szeptember 21. (15.oo). Dé­gi TSz—Ercsi* Kinizsi, Fehérvár­csurgó—Szabadegyháza, Felcsút—5 D. Papír, Pusztaszabolcs—Szondi SE, Sárbogárd Volán—Bicske, Toldi SE—Sárbogárd TSz, Alba Regia—Adony, Mezőfalva—La­j­os­­komárom, Polgárdi—Martonvásár. VIII. Szeptember 28. (15.00): Ercsi Kinizsi—Martonvásár, La­­j­oskomárom—Polgárdi, Adony— Mezőfalva, Sárbogárd TSz—Alba Regia, Bicske—Toldi SE, Szondi SE—Sárbogárd Volán, D. Papír— Pusztaszabolcs, Szabadegyháza— Felcsút, Dégi TSz-1 Fehérvárcsur­­a 5. Megyei ft. tmsiái : IV. szep*emtoer«>3t-?lS*30;' Mezo­ kom.—Seregélyes, Nagykar.—S. sz.­ágota, Sárosd—Apátszállás, Hantos—Ráckeresztúr, Aba—Per­­káta. Alap—»fagylalt, Cece—Ká­lóz, D. Volán—Előszállás. V. szeptember 14. 15,30. Sere­gélyes—Sárosd, Kálóz—Alap, Perkáta—Cece, Ráckeresztúr— Aba, Apátszállás—Hantos, S. sz.­­ágota—Mezőkomárom, Nagysófer­­ü. volán. Előszállás—Nagykant VI. szeptember­­ 21- 15:00. Nagy­kar.—Mezőkom., Hantos—Sere­gélyes, Sárosd—S. sz.­ágota, Aba —Apátszállás, Cece—Ráckeresz­túr, Alap—Perkáta, Előszállás— Nagylók, D. Volán—Kálóz. VII. szeptember 28. 15.00. Se­regélyes—Aba, Ráckereszt.—Alap, Apátszállás—Cece, S. sz.­ágota— Hantos, Mezőkom.—Sárosd, Ká­lóz—Előszállás, Perkáta—D. Vo­lán, Nagylók—Nagykar. Sportműsor KEDD: Kézilabda: D. Kohász—Szondi SE férfi kézilabda edzőmérkőzés 15.30 órakor a DV Központi sport­telepen. SZERDA: Labdarúgás: D. Építők—Pénz­ügyőr SE Felszabadulási Kupa mérkőzés 16.00 órakor a kertvá­rosi sporttelepen. Kézilabda: D. Kohász—Rácal­más megyei női ifi bajnoki mér­kőzés 16.30 órakor a DV Köz­ponti sporttelepen. CSÜTÖRTÖK: Kézilabda: D. Kohász—Várpa­lota férfi kézilabda edzőmérkőzés 15.30 órakor a DV Központi sporttelepen. Röplabda: idegenben nyerte­k csapataink NB II, női: D. Kohász—Kalocsa 3:1 D. Kohász, Kristóf őri, Hörcsög — Köveséi, Ku­czák, Gulyás, Törös. Csere: Patkós, Vas, Bálint, Rózsa. Csapatunk rendkívül ide­gesen kezdett, ezért a mér­kőzés színvonala várakozás alatt maradt. A győzelmet nagy küzdelemben sikerült megszerezni. Jó: Hörcsög, Patkós. NB II. férfi: 4 D. Kohász—Tatabányai­­ Bányász 3:6 D. Kohász: Huffinger, Si­­peki, Kelemen, Szélig, Somo­gyi, Ancsa. Csere: Toros, Ko­vács, Fehér A., Vas. Az átszervezett Tatabánya nem késztette nagy erőbedo­básra a D. Kohászt. Közepes játék is elég volt a győze­lemhez. A játszmák állása: 15 :4, 15:8, 15:8. Atlétika: Kendi Lajos m Hi0 méteres gáton első (Atlétáink eredményei) Jól sikerült szombaton a Pasaréti úti Vasas pályán rendezett országos verseny. Egy héttel az országos baj­nokság előtt nagy számban álltak rajthoz a versenyzők, köztük a Kohász atlétája, Kendi Lajos is, aki 400 mé­teres gáton 56 mp-es jó­ idő­vel győzött. A KSI kétnapos nemzet­közi ifjúsági versenyén Ko­­­zák Mária súlylökésben 13,24 métert, gerelyhajításban 45,­48 métert ért el. A Népstadion ed­zbpály­á­­ján rendezték meg az orszá­gos serdülő összetett bajnok­ságot. Az első versenynapon a dunaújvárosi sportiskolá­sok közül Paszternák László edző 3000 méteres futócsa­pata várakozáson felül sze­repelt. A Pécsi Sí mögött a második helyezést szerezte meg. Harmadik a Debreceni Sí lett. A csehszlovák — magyar ifjúsági Viadalon magasug­rásban a serdülő Szűcs Er­zsébet ismét bizonyította jó formáját. 170 cm-es teljesít­ményével második lett nagy vetélytársa Vaszkó (173 cm) mögött. Gubán Gabriella versenyen kívül 165 cm-t ért el. T. Gy. Kihagyott helyzetek Siófok—D. Építők 1:0 (1:0) Siófok, 1200 néző. Vezette: Kuti. D. Építők: Péter — Deb­receni, Kalmár, Bátai, Hrych, Simon, Földi (Baráth­), Ár­mai, Vancsura (Németh 11.), Baji, Juhász. Az első 20 percben az Épí­tők támadott többet, és még­is egy ellentámadás során gólt kaptak. A 21. percben Horváth J. a jobbszélsőtől kapott labdát nagy erővel a kapufára lőtte, majd másod­szorra a kapus közepébe to­vábbította. 1:0. A gól után Ármai egyéni kitöréssel próbálkozott, de a 16-os sarkán felvágták. A szabadrúgást Juhász perdí­­tette kapura, de Málics ka­pus védte a lövést. A 35. percben bíztatóan, Ármai robogott el de feltartották, Földi legurított szabadrúgá­sát yancsura kapu mellé vágta. Továbbra is az Építők maradt támadásban. Baji futotta le a védőket, beívelé­sét Ármai a felső sarok mel­lé fejelte. Egy gyors siófoki támadás végén Bocsev alig lőtt mellé. Majd Hrych ve­zette fel a labdát, már az ötösön volt, amikor a labda felpattant előtte és a lövés kapu mellé jutott. A második félidő elején óriási helyzetet hagyott ki az Építők. Álmai nagyerejű lö­vése a kapufára vágódott, a visszapattanó labda Juhász elé került, de lövés helyett feleslegesen emelgetett, majd Szerdán a Felszabadulási Kupában újabb forduló kö­vetkezik. A D. Kohász VIII. csoportban az NB III- a­­s Péti MTE-hez utazik, míg a D. Építők a XIV. csoport­cselezett, és így a visszafutó védők közbe tudtak avatkoz­­ni. A 72. percben egy siófoki támadás során Bihari nagy­erejű lövése a felső kapufán csattant, majd Horváth J. lőtt kapura, de Péter kapus nagyszerűen védett. Az utolsó negyedórában fő­leg mezőnyjáték folyt, de ek­kor is a jobb erőben lévő Építők támadott többet. Az NB III-as találkozón balszerencsés mérkőzésen maradtak alul az Építők, mert csatáraik a legnagyobb gólhelyzeteket is kihaszná­latlanul hagyták. Jó: Simon, Almai, Vancsu­ra, Juhász. A bajnokság állásá­­ ban az NB III-as bajnokság­ban vezető Pénzügyőr SE-t fogadja idehaza. A mérkőzés szerdán 16.00 órakor kezdő­dik a kertvárosi sporttele­pen. Felszabadulási Kupa 1. Pénzügyőr 4-3 1­­ 9: 5-­? 2. BKV Előre 4 3- 1 14: 6 6 3. PVSK 4 3-1 9:6 6 4. ÉRDÉRT 4 2 2 - 4: 1 6 5. Siófok 4 3-1 5y 3 6 6. Ganz-MÁVAG 4 2 11 7:5­ 5 7. EMG SE 4-2 1 16:4 5 8. Baracs 4 2 11 5:55 9. Szfv. MÁV 4 2 - 2 10: 9 4 10. Táncsics 4 12­1 7: 7 4 11. Véménd 4 2 -­2 9:13 4 12. PBTC 4 112 8:6 3 13. Perbál 4 112 8:8 3 14. Dunaújv. Ép. 4 112 6:73 15. Lőrinci F. 4 1 1 2 8:10 3 16. Enying 4 112 5:7 3 17. Növényolaj 4 112 6:12 3 18. Bp. Epitök 4 1-3 8:10 2 19. Dombóvár 4 - 1-3 3:3 1 20. M.-szászvár 4-13 2. TI M. L. 975. augusztus 26.­, kedd .Sporthírek Kispályás foci: A városi kispályás labda­rúgó-bajnokság őszi forduló­jának „C” csoportjaiba még a mai nap 18.00—19.00 óra között a városi sportfel­ügyelőségen (Irodaház, íszt. 7.) lehet nevezni! A labda­rúgó-szövetség elkészítette az „A” és kiemelt „B” cso­port őszi sorsolását, mely­nek rajtja szeptember 2-án lesz. Az őszi bajnokságra számos új csapat nevezett már eddig: Montreal, KGYV, VILATI, Arantes. Teke: D. Építők—Soproni VSE 7:1 3546—2420 Az őszi első NB III-as bajnoki teketalálkozón biz­tosan győzött az Építők. Szakács 441, Czeilinger 439, Nagy 430, Skoda 427, Kuti 426, Pulai 383 fát dobott. IV. DUNA KUPA Tizenkilenc­nyolcvanhárom sportegyesület versenyzőjét nevezte be a IV. Duna Kupa viadalára, amely ez évben lett kiemelt ,,B" kategóriás ifjúsági országos minősítő verseny. A jubileumi sport­találkozót a városi sportfel­ügyelőség és a BVM Duna­újvárosi Gyára SE közösen rendezi. A verseny védnökei Lencsés József sportfelügye­lő és Boronkai László, a­ gyár főkönyvelője. A három napon keresztül városunkban versenyző ifjú ökölvívók seregszemléjére Dunaújváros üzemei, gyárai értékes tiszteletdíjakat, he­lyezési tárgyakat ajánlottak fel. A résztvevő sportegyesüle­tek között néhányat megem­lítve megtalálhatók a Bp. Honvéd, a Bp. Vasas, a Ka­posvári SI, a Bp. Építők Fémmunkás is. Az elemgyári csapat öt versenyzőt nevezett. Láthatja a dunaújvárosi közönség a Tolbi testvéreket. Rajtuk kí­vül Bretya, Lengyeltóti és Tarr lép majd szorítóba. A zsűri is elismert szak­emberekből áll. Az elnöki teendőket a budapesti Erős Béla, országos bíró, helyette­seként Pécsről Verling Jenő MÖSZ elnökségi tag látják el. A verseny titkára Hor­váth Lajos, az ismert duna­újvárosi szakember lesz. A mérkőzéseket a Dunai Vasmű kultúrtermében tart­ják. Kezdési időpontok: se­lejtezők: augusztus 29-én 17 órakor; elődöntők: augusztus 30-án 17 órakor; döntők: augusztus 31-én délelőtt 9 órakor. A verseny rendezői vár­ják az ökölvívást szerető kö­zönséget, bízva abban, hogy a korábbi évekhez hasonlóan jó sportélményben, kellemes szórakozásban lesz részük. Kézilabda­: Fölényes győzelem NB II, női:­­ D. Kohász—Kiskunhalas 20:8 (9:5) D. Kohász: Várszegi Jan­­kovics (4), Gelencsérné (3), Varga Zs. (7), Martosz, Pus­kás (2), Muladi (1). Csere: Olasz (1), Torba­­veczné (2), Bálint, Nyírfa. A kiesés ellen küzdő kis­kunhalasiakkal­ szemben nagy iramot diktáló Kohász 6:1-re húzott el, majd egy­két védekezési hiba folytán a hazaiak 7:5-re felzárkóz­tak. A félidő végére sikerült a védekezést megerősíteni, s így 9:5-tel fordultak a csa­patok. A második félidőben a Kohász „állva hagyta” el­lenfelét, kitűnő játékkal biz­tosan győzött. Jb: Várszegi, Varga Zs., Gelencsérné, Puskás. Befejeződött a gemenci re­pülő bajnokság Az immár hagyományos ünnepélyességgel, ered­ményhirdetéssel és díjkiosz­tással zárult augusztus 20-án Őcsényben az MHSZ szek­szárdi Gyulai György Repü­lőklub rendezte III. gemen­­ci vitorlázórepülő-bajnok­ság. Az ország számos klub­jából benevezett három tu­catnyi pilóta küzdött két héten át a szabad és a stan­dard kategóriában. Hét-hét versenyszám után a szabad osztályban Thury Kornél Botond (Posta) és Kalász Tibor (MÁV) előtt. A stan­dard kategóriában Szabó Ist­ván (IMRK) vívta ki az el­sőséget. Ebben az osztályban Raine Mekkoen (Finnország) lett a második, Kiszely Zol­tán (Békéscsaba) a harma­dik. Megyénk versenyzője, Polgár László jó közepes teljesítményt nyújtott. Az MHSZ Dunaújvárosi Repü­lő- és Ejtőernyős Klub vi­torlázórepülő oktatója Ma­­jernyik János, mint vontató­pilóta közreműködésével se­gítette a nagy találkozó zök­kenőmentes lebonyolítását Az összesített csapatver­senyben IMRK, Posta, MÁV helyezési sorrend alakult ki. A nagy találkozó vala­mennyi résztvevője számára szép látványt jelentett Ba­­latincz Zoltán pécsi sport­repülő siklószárny-bemuta­­tója a szekszárdi dombok lejtői fölött. Előtte csak fő­városi klubok tagjai vészkedtek sidórszárnyon me­a