Dunaújvárosi Hírlap, 1978. június (23. évfolyam, 44-52. szám)

1978-06-20 / 49. szám

6. oldal Labdarúgás: A bajnokság után következnek az osztályozók D. Építők—Honvéd Bem SE 1:1 (1:1) Kertvárosi sporttelep, 800 néző. V: Urbán, D. Építők: Horváth (Papp) —Zsifkó, Miklós I., Bozsik, Kalmár—Frivalszky, Miklós NI., Simon G. (Debreceni)— Kecskeméti, Annás, Hrych. Bem SE: Kollár—Birin­­csik, Gyovai, Bera, Bajnóczi —Nagy L, Lukács, Rác­z— Radics, Steigerwald, Fried­mann (Nagy Gy., Gruber). A mérkőzés előtt a játéktól búcsúzó Horváth Károlyt kö­szöntötte Deimel János egye­sületi nevében elnök. A szakosztály I­ Icchreiter István vett búcsút a csapatban 14 éven át védő népszerű ka­pustól. Az NB III-as bajnokság utolsó mérkőzésére gyászkar­­szalaggal futottak ki az Épí­tők játékosai majd Urbán játékvezető sípjelére egy per­ces néma gyászszünettel adóztak játékostársuk, Kecs­keméti János elhunyt édes­anyjának emlékére. A vendégcsapat kezdett jobban, és a második perc­ben Horváth kifutva men­tett, majd átadta helyét Papp kapusnak. A 10. perc­ben a honvédcsapat meg­szerezte a vezetést. Egy kö­zeli lövést Papp öklözve há­rított, de mielőtt visszatért volna a k­apuba, a középcsa­tár Steigerwald egyből nagy erővel a bal k­apufa mellé bombázott 0:1. A baloldalon Hrych elfu­tással próbálkozott, de ered­ménytelenül, majd az ellen­­támadás során Papp minden tudására szükség volt, hogy a közeli lövést ki tudja tor­názni. A 28. percben a jobb oldalon Kecskeméti húzott el, beadását a kivetődő Kol­lár az ötösön elcsípte. Négy perc múlva újból Kecskeméti vezetett gyors támadást, a kifutó kapus mellett közép­re adott, Hrych gólhelyzet­ben továbbadta a labdát végül Ármai lövése az idő­közben visszafutó védőkről perdült a mezőnybe. A 40. percben egyenlített az Épí­tők. Kecskemétitől indult a támadás, átívelését Ármai a bal oldalról a kapu elé perdí­­tette, és a magasan felugró Hrych fejéről a léc alá vá­gódott 1:1. Szünet után nagy küzde­lem alakult ki. Ebben a já­tékrészben az Építők táma­dott többet, de nem tudta be­venni a jól védő Kollár ka­puját. Ezzel döntetlennel végző­dött az NB III-as bajnokság utolsó mérkőzése. A Bem SE az átszervezés folytán az NB II-be való jutást ezzel az egy ponttal, a 10. hely meg­szerzésével bizonyította, míg az Építők osztályozón pórbál­­kozhat a feljutással. Az MLSZ-ben hétfőn — lapzár­ta után — ismertették az osztályozók menetét és a sor­solást az érdekelt 46 csapat­ Továbbjutott a Beloiannisz Beloiannisz—Mezőfalva 5:2 (3:1) Beloiannisz, 200 néző, V.: Vas. Az MNK-mérkőzést pénte­ken játszották, előrehozva a bajnokság befejezése miatt. A találkozón meglepő hazai győzelem született, így a me­gyei egyik MNK selejtezőjébe az ágon a Beloiannisz csapata került fel. A mérkőzésen kiállítva a 80. percben Kutisz. Góllövők: Szolomosz (3), Sztolakisz, Doropulosz illetve Harangi, Erdélyi­ tál, melyből két forduló után 12 csapat az új háromcsopor­tos NB II-be kerül. NB III. középcsoportjának végeredménye: Megjegyzés Az első vonal fe­letti csapatok­ az NB II-be ju­tottak. Az első és második vo­nal közöttiek osztályozót ját­szanak az NB II-be jutásért. A második vonal alattiak kiestek a megyei (BLSZ I. o.-H) baj­nokságba. A KTE csapatától vesztegetési kísérlet miatt 10 büntetőpontot levontak. Fellebbezését az MLSZ fellebbviteli bizottsága elutasította. Barátságos nemzetközi mérkőzés Koreai Honvéd-válogatott —Dunaújvárosi városi vegyes válogatott 0:0 Városi­­ vegyes-válogatott: ■Husztafi (Schreiber) — Czib­­la, Kőszegi (Németh L.), Pjéter, Radics, Mónus (Úsz­kál), P. Szabó, Bogár, Prá­­vics, Kocsis, Golubov (Pfef­fer). Az NB III-as bajnoki mér­kőzés előtt edzőjellegű mér­kőzésen találkozott a Hon­véd Bem SE vendégeként hazánkban tartózkodó koreai honvédválogatott városunk két csapatából (D. Papír, és D. Volán) összeállított vegyes válogatottal. A vendégek vé­gigtámadták a kilencven percet, de a góllövésben nem volt szerencséjük. 1. Ganz­ M­I. 2. É­­l­tök 3. KSC 5. Pénzügy. 6‘. 22 Volán 7. Bp. sport. 11. Gyöngyös 9. Perbál 10. Bem 38 21 8 9 89 49 30 38 19 12 7 75-41 50 38 20 9 9 79-41 49 38 17 13 8 61-39 47 38 19 9 10 38-42 47 38 17 10 11 53-46 44 38 13 7 13 63-33 43 38 15 12 11 51-39 42 38 13 12 11 47-39 42 11. Dieszi 12. ESMTK 13. KTE 14. D.-újv. É. 15. Ikarus 16. ÉGSZÖV 17. Cegléd 18. Auras 33 16 38 16 33 18 38 14 9 13 52-51 41 5 17 67-66 37 8 12 58-49 34 6 13 61-33 34 38 10 10 18 41-56 30 38 9 10 19 43-39 28 38 9 8 21 35-77 26 38 6 10 22 30-78 22 19. Láng 20. Enying 38 38 5 26 31-75 19 7 26 38-93 17 Röplabda: H. Szamuelly SE—D. Kohász 0:3 (—2, —9, —7) Kalocsa, 150 néző. Játék­vezető: Borsányi. NB II-es férfimérkőzés: D. Kohász, Kelemen, Ko­vács, Sipeki, Ancsa, Laszczik, Vas. Csere: Enesei, Fülöp, Gulyás. Edző: Liszt Ferenc. Első játszma: A Szamuelly csapata nem késztette nagy ellenállásra a Kohász csapa­tát. Kelemen 11, forgás nél­küli nyitást végzett, és szép játékkal 15:2-re nyertek a dunaújvárosiak. Második játszma: a nap és a szél is zavarta a Kohász játékosait, a labda sokszor megtréfálta őket. Így is biz­tosan nyertek 15:2-re. Harmadik játszma: végig Kohász-fölény (15:7). Jók voltak: Ancsa, Sipeki, Laszczik, Kelemen. A következő fordulót, egyben a tavaszi idény utol­s­­ó mérkőzését a Kohász röp­­labdásai idehaza a H. Nóg­rádi SE csapatával játsszák. Az összecsapásra június 24-én a központi csarnokban dél­után 4 órakor kerül sor. Döntő fölénnyel A második játszmától D.Volán—Kerekegyházai SK 3:1 (—9, 7, 6, 12) Dunaújváros, Római krt. Játékvezető: Jászfalvi S. NB II-es férfimérkőzés. D. Volán: Gréts, Koller .­., Balogh Sz. Imre, Bankó L., Szabó A., Madarász K. Csere: Bánhidi A., Sárközi J. Első játszma: rossz nyitá­sok, leütések sorozata után megérdemelten nyertek a vendégek 15:9-re! Második játszma: jobb nyi­tásaival, fegyelmezett összjá­­tékkal megérdemelten 15:7-re nyertek, s kiegyenlítettek. Harmadik játszma: a D. Volán játékosai biztos sánco­lással, fokozott játékerővel nyertek. Negyedik játszma: biztos vezetés után lefékeztek a Vo­lán játékosai. Ezt a vendé­gek kihasználták (szabályta­lan időhúzás, gyakori töröl­­közés), és igen szorossá tet­ték a mérkőzést. A Volán röplabdásai tudtak újítani, és 15:12-re győzték le ellenfelü­ket. Jók voltak: Grécs és Kol­lár J. — stifer — Kézilabda: Nagy gólkülönbség NB II-es férfimérkőzés: Dunaújvárosi Kohász SE— MMG 33:19 (17:11) Kovács L — Baráth (5), Józsa (2), Kovács (2), Vura (12), Végh (7), Szabó (2). Csere: Takács, Füredi (2), Jezsek (1), Heidum, Rapatyi. Edző: Komáromi Ákos. A csapatban ezúttal já­szolt utoljára a bevonulás előtt álló Kovács Antal és Baráth Károly. A gyengébb képességű ellenfél a Kohász lendületének lefékezésére tö­rekedett. A hazai csapat el­sősorban átlövőjátéka és gyors indításai révén szinte az egész mérkőzésen nagy fö­lényben játszott. A pesti csa­patnak csak a második fél­idő elején volt reménye a szoros eredmény elérésére. A Kohász ezzel a győze­lemmel 16 ponttal zárta a tavaszi szezont, ami dobo­gós helyezést jelent a fél­időben, így minden remény megvan arra, hogy a lesze­relő „új” fiúkkal, „új” csa­pattal a Kohász elérje több éves célját. ________ jjVÁROSi Hírlap ; Motorcsónak-verseny Látványos motorcsónak-versenynek lehettünk szemtanúi szombaton és vasárnap, amelynek végállomása a dunaújvárosi kemping előtti Duna-szakasz volt. A százöt­ven hajó között tizenöt dunaújvárosi is versenyzett, a neves fővárosi egyesületek mellett egyelőre név és pártfogó egyesület nélkül. A bemutatkozásnak is számító sportrendezvény nagy közönségsikere is igazolja, hogy a Balatonról kiszorult motor­csónakosok — köztük a dunaújvárosiak is — több figyelmet, támogatást érdemelné­nek. Képünk a vasárnapi, a tassi zsilip és a dunaújvárosi kemping közti kilenckörös versenyről készült. Sportműsor KEDD: Kispályás foci: Avantes—Inter. 16.30 óra FKT-pálya. SZERDA: Labdarúgás: Apátszállás—D. Építők MNK-mérkőzés 16.30 órakor Apátszálláson. CSÜTÖRTÖK: Röplabda: D. Építők—Miskolci VSC NB. I. női­ bajnoki mérkő­zés 15.00 órakor a Bánki D. Szakközépiskol­a t arnatermében. Kispályás foci: d. Dinamit— Ciklon 16.30 óra Tömegsportte­lep, Hurrikán—''­'tér. 17.30 óra FKT-pálya. Labdarúgás: 2—4. csoport győzteseinek mérkőzése a városi vasmű-bajnokságban. 15.00 óra­kor a Tömegsporttelepen. Röplabda: Lelkes játék a hajrában Almásfüzitői Timföld —D. Építők 3:0 (4, 11, SC 8) Almásfüzitő: V. Kalász, Vigh. D. Építők: Szelei, Ku­czák, Somoráczné, Rózsa, Vass, Dorn. Csere: Meskál, Tóth. Edző: Szélig Árpád. Az NB I-es női bajnoki ta­lálkozón gyengén kezdett az Építők. Pontatlan nyitásfo­­gadások és feladások miatt eredményes támadást nem tudtak végrehajtani. A hazai csapat a mezőnyben „meg­fogta” a dunaújvárosi együt­tes támadásait, és tizenegy perc alatt 15:4-re nyert. Szerkezeti változtatások és a cserék révén a folytatásban feljavultak az Építők lányai, de a döntő pillanatokban a nagyobb rutinnal rendelkező almásfüzitőiek kerekedtek felül, és így megérdemelten nyerték a második játszmát is. Az utolsó játszma hozta a legtöbb izgalmat. A hazai csapat jó játékkal, kemény keresztütésekkel nagy előny­re tett szert. A befejezés azonban már nem volt olyan könnyű, mert az Építős-lá­nyok nagy lelkesedéssel hét játszmalabdát is hárítottak. Torna: Úttörőolimpia Nagykanizsán A D. Kohász serdülő fiú­­, csapata az „A” I. kategóriás II. csoportjának versenyén indult. A fiú A—I. és az A—II. csapat az összetett verseny­ben hat területi csapat kö­zül az első helyen végzett. Egyéni versenyben: 1. Pán­­czél, 2. Mészáros. Talajon és ugrásban az első helyet Ko­hász-fiú, Bocsi nyerte. többi szereken Pánczél sze­­­rezte meg az elsőséget. A szerenkénti döntőszá­mok: Mészáros minden sze­ren második lett Pánczél mögött. A fiúk edzője Lim­­pinger István. A D. Kohász leány A kate­góriás 1. korcsoportjának tornászai megnyerték a csa­patversenyt. A győztes ver­senyzők: Nagy, Vízhányó, Papp K., Nikó, Koós, Ju­hász A. Edző: Boros és Ko­­licsné. Az egyéni összetett ver­se­nyén: 3. Galkovics, 5. Kutasi, a 6. helyet Lövei K. szerezte meg. Ugrásban: 1. Kutasi, fele­más korlát: 1. Galkovics, ta­lajon pedig Lövei K. 3. lett. Ezzel a győzelemmel biztosí­tották részvételüket a Tatán megrendezendő országos bajnokságon. Dunaújvárosi győzelem halfogásban Viharos erejű szélben, erő­sen hullámzó vízen került megrendezésre a dunaújváro­si öbölben a kishalfogó-ver­­seny. Erről a körzeti elődöntőről a három első helyezett vesz részt a megyei döntőn, amely június 25-én Fehérváron lesz. A verseny három órája alatt a hét csapat 40 ver­senyzője 104 db halat fogott. Kiemelkedő eredményt Szmolnik Gyula dunaújváro­si versenyző ért el, 38 db halat fogott. A Dunai Vas­mű Horgászegyesület csapa­tának eredménye 134 db hal. 1978. jönTus 20.; &’<*! Birkózás«: Huszonnyolc olimpiai pont összesen Az 1978. évi kötöttfogású junior magyar bajnokságot Budapesten rendezte meg hét végén a Magyar Birkózó­­ Szövetség. A bajnokságon nyolcvannyolc versenyző küzdött a helyezésekért. dunaújvárosiak az igen ne­­­héz viadalon is helytálltak, és tizenkét olimpiai pontot gyűjtöttek. Eredmények: 62 kg-ban Rácz Imre negyedik, 74 kg­­ban Meixner János harma­dik. Ez utóbbi súlycsoport­ban Laiffer Csaba a negye­dik helyen végzett. 82 kg-ban Kemény Csaba hatodik, 100 kg-ban Palatinszky László negyedik , 100 kg-ban Bá­lint József negyedik lett. A szabadfogású bajnokságot Szegeden magyar ren­dezték meg.­­A hatvanhat in­duló közül a dunaújvárosiak tizenegy olimpiai pontot gyűjtöttek össze. A legjobb eredményt a 82 kg-os Mé­száros László érte el, aki az erős mezőnyben a második helyen végzett. Hatodik lett 100 kg-ban Boldis György. A +100 kg-os csoportban a megsérült Tusják János ötö­dik helye is elismerésre mél­tó. Ugyanebben a súlycsoportban Börcs László negyedik lett. * Szolnokon , a Tisza Kupa versenyen szerepeltek felnőtt kötöttfogású versenyzőink. Az évenként megrendezett vándordíjas birkózó­verse­nyen sportolóink nagyon szép sikert arattak. Biztosan nyer­ték meg csapatversenyben az első helyet, s így huszonkét pontos győzelmükkel egy év­re a vándordíj védői lettek. Eredmények: Trenka Já­nos (68 kg) első, Gurics György (­90 kg) harmadik, Bába Mihály 100 kg-ban az első, Kozma Mihály a máso­dik helyet szerezte meg. H­ 10­0 kg-ban a válogatott Kovács József minden ellen­felét két vállal legyőzve nyer­te meg a versenyt. Június 10—11-én Szolno­kon rendezték meg az 1978. évi felnőtt kötöttfogású vi­dékbajnokságot. Verseny­zőink közül kilencen harcol­ták ki ezen a viadalon a ma­gyar bajnokságon való rész­vételt, Trenka János ezen a bajnokságon az első helyet szerezte meg. Tóth Sebestyén (68 kg) a világbajnok Réczi László mögött második lett. 74 kg-ban Varga József meg­lepetésre csak a negyedik he­lyen végzett. Kozma Mihály a 100 kg-os súlycsoportban biztosan nyert a második he­lyezett Paulovszky István és a negyedik helyezett Bába Mihály előtt, +100 kg-ban a junior korú Bálint József ötödik lett. Honvédelmi sport: Vasművesek sikere Június 18-án, vasárnap rendezte meg az MHSZ Fe­jér megyei vezetősége a rá­dió-iránymérő megyei baj­nokságot — harmadosztályú minősítő verseny —, amelyen a vasmű rádióklubjának ver­senyzői is részt vettek. A nők versenyét Varga Julianna nyerte meg. Har­madik Géber Zita lett. Ifjú­sági korcsoport: 1. Csontos László, 2. Vass Jenő. A fel­nőttek versenyében Molnár János a második helyen vég­zett. Kispályás foci: Vezet a Kék Acél A városi kispályás labda­rúgó-bajnokságban félszáz csapat április eleje óta küzd a pontokért.­Az „A” csoport­ban a Kék Acél csapata pont­veszteség nélkül — egy vere­sége volt csupán, de óvás folytán a két bajnoki pontot megkapta — áll a tabella élén. Eredmények: V. Meteor— Hurrikán 1:1, MOM—Aran­tes 7:5, Kék Acél—Inter. C :5, Inter.—Independ. 4:2, Papír —Torpedó 7:2, Kék Acél— MOM 3:2, Montreál—Róma 3:3, Milán—V. Meteor 4:2, Kék Acél—Torpedó 8:2, In­depend.—Milán 4:4. MOM— Papír 1:0, Hurrikán—Mont­reál 3:3, Róma—Arantes 3:2, V. Meteor—Independ. 2:0, Inter—Montreál 3:3, Hurri­kán—Arantes 6:0, Independ. —Arantes 7:2, Róma—Milán 1:1, Inter.—Papír 2:0, Torpe­dó—MOM 2:2, Inter.—V. Me­teor 5:2, Papír—Hurrikán 5:3, Montreál—Independ. 7:2, Hurrikán—Torpedó 5:1, Mi­lán—Montreál 6:2, Papír— Milán 4:3, Independ.—Torpe­dó 7:4, MOM—Hurrikán 5:3, Independ.—Róma 2:2, V. Me­teor—Arantes 3:3, Torpedó— Róma 3:2, Milán—Arantes 8:2, Kék Acél—V. Meteor 6:1, Inter.—MOM 5:3. Kék Acél— Papír 5:4, Hurrikán—Milán 3:2, Kék Acél—Montreál 3:0. A bajnokság jónak állása: „A” csoport-1. Kék Acél 7 7-------31-14 14 2. inter. s 5 l 2 si-19 11 3. Hurrikán 7 3 2 2 24-17 8 4. Milan 8 3 2 3 31-25 8 5. Indcp^nd. 8 3 2 3 2.9-29 8 6. MOM 7 3 1 3 24-23 7 7. Róma 6 2 3 1 13-15 7 8. Papír 7 3 — 4 24-21 6 9. Montreál 6 13 2 18-20 5 10. Vörös M. 6 12 3 11-19 4 11. Torpedó 6 11 4 14-31 3 12. Arantes 6 1 1 5 14-34 1