Dunaújvárosi Hírlap, 1981. május (26. évfolyam, 35-43. szám)

1981-05-08 / 37. szám

6 _______________________ Labdarúgás: Szünet a bajnokságban A magyar labdarúgó-válo­gatott selejtező mérkőzései miatt szünetel az NB I-es bajnokság. Ezt az időszakot minden csapat igyekszik a legeredményesebben kitölte­ni előkészületi mérkőzések­kel, túrákkal. A D.­­ Kohász szerény programmal rendel­kezik. A hét végén csak ed­zéseket tartanak, mérkőzés nem lesz. A Fradi romániai vendégszereplésén vesz részt Tóth, Szűcs és Sul­a. A jövő héten szerdán a SZEOL-lal játszik NB I-es csapatunk, majd a következő hét szer­dáján a Szondi csapatát fo­gadja hazai pályán. A két előkészületi mérkőzésen kí­vül a keret napi két edzésen vesz részt. Szerdán Kecskeméten ját­szott a Kohász. Kecskemét—D. Kohász 1:1 (1:1) D. Kohász, Holló — Kel­ler, Dózsa, Tóth, Virágh — Paizs,­ Nagy ll., Sul­a — Szűcs, Weimper, Csehi. Játéklehetőséget kapott még Németh, Timár, Fajkusz, Weitner, Sugár és Magyar. A Kohász gólját Csehi lőtte. Edzőváltozás az Építőknél Kellemetlenül érintette a D. Építőket a vasárnap ide­haza nem várt vereség. Még­hozzá az egyik kiesőzónában álló csapattól, a Bp. Sparta­­custól kapott ki az Építők, és ezzel a fővárosi csapat előrelépett, gólkülönbséggel elhagyta a „bűvös” alsó négy csapat feletti vonalat. Sajnos a vasárnapi sors­döntő mérkőzés játékvezető­je, Eőry, az utolsó percben megadott, erősen vitatható tizenegyessel a hazai csapa­tot sújtotta. Viszont az is tény, hogy az Építőknek megvolt a lehetősége arra, hogy megszerezze a két pon­tot. Dehát a helyzeteket ér­tékesíteni kell! A Dunaújvárosi Építők el­nöksége május 1-i hatállyal felmentette vezetőedzői tiszt­ségéből Formaggini Károlyt, és az MLSZ edzői bizottsá­gának hozzájárulásával Földi Ferencet, a volt pályaedzőt bízta meg a vezetőedzői teen­dők ellátásával. Egyelőre nem tudni mit eredményez majd a gyors edzőváltozás. A csapat bent­­maradása, ha bravúrok árán is, de még elképzelhető. Va­sárnap az Építők a Ganz- MÁVAG-hoz utazik. A baj­noki találkozóra a csapat szerdán az Ercsi Kinizsi el­len vívott mérkőzéssel ké­szült. Az Építők 5:1 arány­ban győzött. A gólokat Ju­hász (3), Bódi és Sipos lőtte. A jelenlegi helyzet a ta­bella végén: 13. BVSC 31 9 8 11 32:41 20 10. Bp. Sport­ 31 10 5 16 33:10 23 17. DÉLÉP 31 9 7 15 30:53 25 18. BKV Előre 31 0 12 13 22:45 24 19. D. Építők 31 7 7 17 36:55 21 20. Oroszlány 31 4 7 20 24:43 15 Megyei és körzeti bajnokság­ ­ A megyei bajnokságban vasárnap érdekesen alakul­tak az élcsoportban álló csa­patok találkozói. A két hon­védegyüttes a Szondi SE— Toldi SE mérkőzésen az élen álló Szondi SE nyert. A Me­zőfalva kikapott Sárbogár­­don, a Mányi TE pedig vere­séget szenvedett Perkátán. A D. Volán ezúttal biztosan nyert idehaza a Tordas el­len, és ezzel a győzelmével helyet cserált a két csapat a tabellán. D. Volán—Tordas 5:2 (3:0) Volán-pálya, 100 néző. V.: Pécsi. D. Volán: Peltzer — Sza­bó Z., Garbacz, Keresztes, Pál, — Bertus, Hamschláger, Suha, Balogh (Balázs) — Evele, Nádor (Élő). Közepes iramú mérkőzé­sen az esőtől felázott csúszós talajon nem alakulhattott ki jó játé­k. A játékidő nagyob­bik része a Volán-csatárok és a Tordas védőinek küz­delmét hozta. A játékvezetői hármas kitűnően működött. G.: Bertus (4), Nádor, il­letve Pál, Ribi. Jó: Peltzer, Szabó Z., Ber­tus, illetve Tóth. További eredmények: Sár­bogárdi VT—Mezőfalva 1:0 (1:0). Perkáta—Mányi TE 2:1 (2:0). Szondi SE—Toldi SE 2:0 (1:0). Polgárdi—Lo­­vasberén­y 6:0 (2:0). Lajosko­­márom—Enying 1:2 (0:1). Ercsi Kinizsi—Móri SE 2:1 (1:1). Seregélyes—Sárbogárdi Tsz mérkőzés a 90. percben (!), 2:2-es állásnál félbesza­kadt. Időhúzás miatti hosszab­bításban a hazai középcsatár Kántor túljutott már a ka­puson, aki őt lerántotta. Fe­riihez játékvezető 11-est ítélt a Seregélyes javára. Erre a vendégcsapat játékosai levo­nultak, a bíró pedig lefújta a 91. percben a találkozót! A fegyelmi bizottság kedden már döntött is. A két baj­noki pontot 0:0-as gólkülönb­séggel a Seregélyes kapta. A bajnokság állása: * =­l—l büntetőpont levonva. A körzeti bajnokság duna­újvárosi csoportjában Sárosd idegenben is nyerni a tudott, az Iváncsa—Szabad­­egyháza találkozón 4:4-es eredmény született. Eredmények: Nagykará­csony—Beloiannisz 1-0, Han­tos—Sárosd 0-1, Pusztasza­­bolcs—D. Építők ifi II. 4-2, Baracs—Ráckeresztúr 4-2, Adony—Előszállás 1-1, Iván­csa—Szabadegyháza 4-4. A bajnokság állása: 1. Szondi SE 21 18 2 4 65-19 38 2. Mezőfalva« 24 15 6 3 73-25 35 3. Toldi SE 24 14 5 5 51-26 33 4. Mány 24 12 4 8 45-26 28 5. Sárb. Vid. 24 11 5 8 30-33 27 6. Enying* 24 10 5 9 50-38 24 7. Mór* 24 9 fi 9 35-36 23 8. Polgárdi 24 10 3 11 47-52 23 9. Ercsi* 24 8 7 9 36-36 22 10. Perkáta* 24 10 3 11 45-61 22 11. D. Volán 24 7 6 11 39-49 20 12. Tordas 24 8 3 13 39-48 19 13. Lajoskom. 24 7 5 12 33-36 19 14. Sárbog. Tsz. 24 6 4 14 37-65 16 15. L.­berény* 24 5 6 13 25-52 16 16. Seregélyes* 24 5 4 15 21-59 14 * 1. Szabadegyil. 16 10 6 — 52-24 26 2. Sárosd 16 11 3 3 40-17 24 3. Beloiannisz 16 9 3 4 44-?0 21 4. Pusztasz. 16 6 3 7 26-30 15 5. Iváncsa 17 7 1 9 26-30 15 11. Adony 17 5 5 7 22-30 15 7. Nagykar. 16 6 2 8 19-27 14 8. Baracs 17 5 3 9 33-39 13 9. Előszállás 16 5 3 8 25-36 13 10. Ráckereszt­ 17 5 3 9 26-40 13 11. Hantos 16 5 1 10 30-42 11 6. Ép. ifi II. 18 8 1 9 42-46 17 Birkózás: A Varró testvérek sikere A Magyar Birkózószövet­ség május 2-án és 3-án Bu­dapesten, a Sportcsarnokban rendezte meg az 1981. évi junior országos bajnokságot. A 48 kg-osok csoportjában Varró Márton a múlt heti ifjúsági bajnoksága mellé ezúttal bronzérmet szerzett a juniorok között. A legna­gyobb meglepetést Varró Isván okozta, aki a győze­lemre esélyes Bakost (BVSC) kétvállra fektette, s ezzel felborította a papírformát. A döntő mérkőzésen nagy küz­delemben maradt alul (9:7) a pécsi Vassal szemben. Így tizenkét induló közül a má­sodik helyet szerezte meg. A 90 kg-osoknál Kovács Tibor az esélyes Herczeg (Újpesti Dózsa) csoportjában a második helyen végzett, így végül csak a harmadik­negyedik helyért mérkőzhe­tett Illéssel, a BVSC kiváló versenyzőjével. Nagy küzde­lem után 1:1 lett a végered­mény. Mivel Kovácsé volt az első akció, így ő lett a dobogós. a A D. Kohász fiataljai ezen bajnokságon tizenhárom olimpiai pontot gyűjtöttek a össze, amit azt jelenti, hogy birkózószakosztály olim­piai pontjainak száma har­minckilencre emelkedett. Varró István Kézilabda: Zalaegerszegi Honvéd— D. Volán 17:10 (9:4) D. Volán: Simics — Győri (1), Szegvári (1), Debreczeni (1), Szabó K., Kulimár (1), Csathó. Csere: Gyurgyák (2), Nagy M. (2), Körömi (2), Radnó. Az első 15 percben fej-fej mellett haladt a két csapat. A vendég volánosok a 15. és a 45. perc közötti időszak­ban teljesen alárendelt sze­repet játszottak. A cserékkel ugyan sikerült a befejező 15 percet 6:2-re megnyerni a volánosoknak, de ez már csak a szépítéshez volt ele­gendő. A Volán játékosainak minden szempontból többet kell tenniük, ha nem csak átszálló jegyet akarnak vál­tani az NB II-ibe. D. Volán—Pécsi Universitas 25:24 (12:12) D. Volán: Simics — Szeg­vári, Szabó J. (3), Szabó K. (4), Nagy S. (5), Kulimár (5), Debreczeni (2). Csere: Rad­nó, Győri (5), Csathó, Körö­mi, Gyurgyák (1). Idegesen és sok hibával kezdtek a hazaiak. Ennek tudható be, hogy a játéknak ebben a szakaszában felvált­va vezettek a csapatok. A második félidőben sem tu­dott a Volán feljavulni, bár ebben a játékrészben mind­össze egyszer tudtak a ven­dégek vezetni (21:22), sőt az utolsó góljukat is időn túli szabaddobásból érték el. Az erősen közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelten szerezték első NB-s győzel­müket a hazai volánosok. Az első győzelem Gond nélkül... D. Vendéglátók—Váci Penomah­ 14:8 (7:4) Fő. Vendéglátók-pálya 100 nő­Vezették: Rajkai, Lis­es­inszky. D. Vendéglátók: Lipovics­­né — Hegyesiné (4), Faragó (3), Marton (1), Steigerné (2), Pálmai (3), Tóth (1). Csere: Garda, Helényi. Szombaton délelőtt, esős időben, csúszós talajú pályán került sor az NB II-es női bajnoki mérkőzésre. A Ven­déglátós-lányok jól kezdtek, a 16. percben már 5:1 -re ve­zettek. A második félidőben kis időre feljött a váci együttes, majd ismét a ha­zaiak percei következtek. Vé­gül hatgólos különbséggel győzött a D. Vendéglátók. Jó: Hegyesiné, Marton. D. Vendéglátók ifi— Sárbogárd 20:18 (11:9) Megyei női ifjúsági bajno­ki mérkőzés. Ld.: Boér (7), Vass (6). Röplabda: Hat csapat vett részt a Szé­kesfehérvári Városi Tanács és a Székesfehérvári Volán Sport­­egyesület közös rendezésében le­zajlott Alba Regia nemzetközi röplabdatornán. Az SC Tyrolia (Ausztria), a Spartac Subotica (Jugoszlávia), a BKV Előre, Bakony Vegyész, a Székesfehér­­­vári Volán és a D. Kohász csa­patait két csoportba osztották be. A Kohász az „A” csoport­ban a BKV Előrével és az oszt­rák csapattal mérkőzött meg. Együttesünk a fővárosiakkal szemben 3:0 arányban kön­­­nyen nyert. Nem sikerült a folytatás, mivel a Tyrolia nagy küzdelemben, szoros mérkőzé­sen 3:2 arányban győzedelmes­kedett. (Az osztrák együttes­ben öt válogatott játékos is játszott.) SC Tyriolia—BKV Előre 3:0 (12, 8, 10). D. Kohász—BKV Előre 3:0 (6, 4, 15) SC Tyrolia—D. Kohász 3:2 (6, -14, 12, -13, 12) A másik csoport mérkőzései: Spartac Subotica—Bakony Ve­gyész 3:1, Székesfehérvári Vo­lán—Bakony Vegyész 3:0, Szé­kesfehérvári Volán—Spartac Su­­botica 3:1. A csoportok mérkőzései után hétfőn a győztesek játszottak az első-második helyért, a második helyezettek a harmadik-negyedik helyért, a harmadik helyezettek pedig az ötödik-hatodik helyért. A Kohász a harmadik-negyedik helyért kiírt mérkőzésen a ju­goszláv csapattal játszott, s kö­zel kétórás nagy küzdelem után 3:2-re nyert. Ezzel a győzelem­mel a dunaújvárosi együttes megszerezte a harmadik helyet. A torna végeredménye: A tornán résztvevő Kohász­játékosok: Ruffing, Laszczik, Mázik, Ancsa, Kelemen, Fülöp, Szilvássy, Vas, Gyurcsányi, Majzik, Madarász, Engel. Edző: Dorn György. Alba Regia Kupa 1. SC Tyrona 3 3 0 9:4 6 2. Sz. Volán 3 2 1 8:5­5 3. D. Kohász 3 2 1 8:5­5 4. S. Subotica 3 1 2 7:7 4 5. BKVE 3 1 2 3:8 4 6. B. Vegyész 3 0 3 3:9 3 Lövészet: U­H­V Az Úttörő Honvédelmi Kupa lövészverseny megyei döntőjét vasárnap délelőtt rendezik meg Székesfehérváron, a Vántus Ká­roly Mezőgazdasági Szakközép­­iskola és Szakmunkásképző In­tézet kollégiumának lőterén. A légpuska-, valamint a légpisz­­toly-versenyszámokban a Duna­újvárost képviselve — a Vasvári és a Barátság Általános Iskola 1—1, míg a Béke városrészbeli iskola 2 tanulója vesz részt. Asztalitenisz: Vereségek Április 26-a és május 3-a kö­zött a 4—6. fordulóval folytató­dott az asztaliteniszezők NB I­­es csapatbajnoksága. Eredmények: B. Ikarus—D. Ko­hász 15:10. Gy.: Ignác­. (4), Nagy S. (2), Csík (2), Horváth (1), Kovács (1). D. Kohász—Kaposvár 11:14 Gy.: Ignácz (4), Horváth (3), Nagy S. (2), Csík (2). Győri Elektromos—D. Kohász 21:4. Gy.: Nagy S. (2), Horváth (1), Csík (1). Nyitva tartó tornatermek SZOMBATON: Mező Imre Alt. Iskola 13 órától 16 óráig, Móricz Zsigmond Alt. Isk. 14 órától 16 óráig, Petőfi Sándor Alt­­ Isk. (asztalitenisz) 14­ órától 17 óráig, Ságvári Endre Alt. Isk. (labda­rúgás, kézilabda), 316-os Szak­munkásképző­­ Intézet (kosárlab­da, kézilabda, asztalitenisz) 15 órától 18 óráig. VASÁRNAP: Mürmich Ferenc Gimnázium (kosárlabda, kézi­labda, tollaslabda) 8 órától 11 óráig. Ságvári Endre Ált. Isk. (labdarúgás, kézilabda) 9 órától 12 óráig. SÁRBOGÁRDRÓL, VAGY KÖRNYÉKÉRŐL 2 villany­­szerelőt keresünk felvételre. TÉVANL, Sárbogárd, Táncsics Mihály utca 1. (282) Kedden pénteken Hírlap! 1981. május 8., péntek Sportműsor PÉNTEK: Kézilabda: D. Kohász—Győri Textiles NB I. női bajnoki mér­kőzés 16.00 órakor a Béke vá­rosrészi iskolában. Kispályás foci: MÁV VF—Víz­mű 16.00 óra MÁV-pálya; Ve­gyesipari—T. Rapid 16.30 óra, Kádár-völgy; Vendéglátó—ME­TALL 17.00 óra FKT, Bláthy—DV UF. 17.00 óra Tömegsporttelep; MOM—Hurrikán 17.30 óra MOM- pálya. SZOMBAT: Kézilabda: D. Volán—Könye NB 17.00 II. férfi bajnoki mérkőzés órakor a Volán-sporttele­pen. Kispályás foci: OSZV—Torná­dó 10.00 óra FKT-pálya; MOM­­Milán 15.00 óra MOM-pálya. VASÁRNAP: Labdarúgás: D. Kohász ifi— Debreceni MVSC NB I. ifjúsági bajnoki mérkőzés 14.00 órakor a Központi Sporttelepen. D. Ko­hász Ifi II—Sárbogárdi VT ifi 10.00 óra; D. Kohász serd. III— Videoton serd. IV. 10.00 óra; D. Kohász serd. IV—Videoton serd. III 10.03 óra; Tömegsport­­telep; D. Építők serd. II.—Tata­bánya serd. IV. 9.00 óra, D. Építők serd. III. 10.15 óra, Kert­város, D. Volán serd.—Aba serd. 9.00 óra. Volán sporttelep, me­gyei bajnoki mérkőzések. D. Építők II—Baracs körzeti bajnoki mérkőzés 11.30 órakor a kert­városi sporttelepen. Kispályás foci: Vegyesipari— Astoria 10.00 óra Kádár-völgy: Pentele—OSZV 10.00 óra, Ifjú­sági sziget. HÉTFŐ: Kispályás foci: Papír—Everton 17.30 óra PSV-pálya: Fonoda— Hungária 17.30 óra Kádár-völgy: Origó—Milán 18.00 óra Vidám­park. A DUNAÚJVÁROSI TANÁCS KÓRHÁZ­RENDELŐINTÉZETE műtőssegéd, beteghordó munkakörben, alkal­mazna 18. életévüket betöltött, egészség­­ügyi pálya iránt von­zódó férfiakat. Jelentkezni a kórház főnővérénél lehet. (305) Belső ellenőrt másodállásban vagy mellékfoglalkozásban alkalmazunk. Feltétel: ipari (építőipari) mérlegképes oklevél és legalább ötéves gyakorlat. Jelentkezni lehet: TÉVANL Sárbogárd, Táncsics utca 1. (283) A Dunaújvárosi Munkásszövetkezet pályázatot hirdet az alábbi vendéglátó és kiskereskedelmi egysé­gek szerződéses üzemeltetésére: 13. sz. vágottbaromfi-szaküzlet, Piac tér 15. sz. élelmiszerbolt, Vízép-telep 16. sz. dohánybolt, Bercsényi utca 2. 20. sz. élelmiszerbolt, tsz-központ 23. sz. élelmiszerbolt, Váci Mihály utca 3. 26. sz. élelmiszerbolt, tsz-központ 27. sz. élelmiszerbolt, Derkovits utca 14. 44. sz. vegyesbolt-italbolt, Bernátkút 45. sz. vegyesbolt, Hangospuszta 32. sz. leértékelt ruházat, Vasmű út 45. 33. sz. szabadidőbolt, Vasmű út 43. 60. sz. Bisztró, III. o., Erdősor 64. sz. Bisztró, III. o., Pálhalma 66. sz. Szőlőfürt vendéglő, III. o., Nagyvenyim A pályázati feltételek átvehetők 1981. május 11- től a hálózatirányítási osztályon: Dunaújváros, Római körút 3—5. A versenytárgyalás helye és időpontja: Sörkert étterem, Dunaújváros, Eszperantó út 1. 1981. június 11., 10 óra. (306)