A Hírlap, 1994. november (5. évfolyam, 240-265. szám)

1994-11-02 / 241. szám

1994. november 2., szerda Miénk a két pont idegenben A verekedés miatt félbesza­kadt Dunaújvárosi Főiskola— Közép-európai Egyetem NB I-­es kosárlabda-mérkőzés két pontját a várakozásnak meg­felelően a vétlen dunaújvárosi gárda kapta meg. A következő találkozójukon azonban vereséget szenvedtek. A TFSE minden tekintetben jobbnak bizonyult a mieinknél. A legutóbbi meccsükön a MAFC ellen is idegenben lép­tek pályára, de ezúttal sikerült megszerezniük a győzelmet. TFSE—DFDSE 172-61 (89-22) MAFC—DFDSE 68-75 (40-35) Jók: Patty, Kovács, Balogh, Hetényi. A csapat ma délután 17.30 órakor a Bánki iskolában a Bp. Honvéd juniorgárdáját fogadja. A harmadik helyen Gólínség Az OB I-ben is szerepelt, fia­tal játékosokból álló, nagyon összeszokott csapat fogadta a Dunaújvárosi Vízműveket az OB II-es férfivízilabda-mérkő­­zésen a múlt héten. A DVSE ezen a találkozón hadilábon állt a góllövéssel. A BEAC jobb képességű csapat, mint a du­naújvárosi, de ekkora különb­ség nincs a két gárda között. Az őszi szezonból már csak egy forduló van hátra, a­­ DVSE pillanatnyilag a tabellán a har­madik helyet foglalja el. ELTE-BEAC—DVSE 14-5 (3-0,4-2, 4-1, 3-2) DVSE: Körösztes—Csé­pányi (2), Tikkala, Uitz V., Nagy, Veres, Uitz Cs., Mihók, Dr. Csaba (2), Ágh, Mészáros (1), Érdi. SPORT A lelkesedéssel nem volt probléma Győztek a Bölények A női labdarúgó OB I ki­lencedik fordulójában a fővá­rosban vendégszerepelt a Pen­­tele együttese. Ellenfelük a Fe­hér Bölények gárdája volt, akik ellen a hazai találkozón 1-1-es döntetlent értek el a dunaújvá­rosiak. Erre az összecsapásra is a pontszerzés reményében utaz­tak, de ezúttal nem sikerült jó eredményt elérni. Fehér Bölények—Pentele 2-0 (1-0) Pentele: Páka—Tóth K., Si­mai, Szerényi, Czum, Éva B. (Héder), Argyelán, Hergert (Tóth A.), Borsos, Pawlik É., Orbán. Edző: Szentandrássy Gyula. A rendkívül rossz talajú pá­lyán az első félidő 20. percében szerezték meg a vezetést a ha­zaiak. Három pentelei védő tá­madott ki a jobbszélsőre, így a középen egyedül maradt csatár zavartalanul emelhetett a háló­ba. Ezután kiegyenlített küzde­lem volt a pályán, amelyen álta­lában mezőnyjáték folyt. A má­sodik gól a befejezés előtt öt perccel esett, amikor egy ívelés a kapufáról pattant a vendégek hálójába. A penteleieknek esé­lyük volt a találkozón az egy pont megszerzésére, de csupán a helyzetek kidolgozásáig tud­tak eljutni, a befejezésekbe rendre hiba csúszott. S megint bejött a már megszokott véde­kezésbeli hiba. Szombaton a gyengébbik pé­csi együttes, az FC ellen pró­bálnak meg idegenben javítani a lányok. Jók: Simai, Czum és Hergert. Szentandrássy Gyula: — A lányok lelkesedésével elégedett vagyok, de még mindig hiány­zik a góllövés. G. A. Egy félidőt bírt az Ajkai Alumínium A végére belejöttek A legutóbbi bajnoki mér­kőzését otthon játszotta a Duna­­földvár NB I B-s férfikézilab­da-csapata. Dunaföldvár—Ajka 24-18 (9-9) Tolna, 400 néző. Dunaföldvár VKSE: Princzes—Dukai I. (5), Györkő (1), Szauter (5), Orova (5), Princz (1), Hegedűs (3). Cse­re: Takács (3), Flóris (1), Jó­­zsa, Polgár, Mestyán. Mindkét csapat sok hibával kezdte a találkozót. A földvári­ak taktikájukat a gyors letáma­dásokra építették. Azonban az elképzelésüket a gyenge véde­kezésük miatt nem tudták meg­valósítani. A vendégek eredmé­nyesen lassították az iramot, ru­tinosabb játékosaik révén. Az első félidőben felváltva estek a gólok, egyik csapat sem tudott előnyhöz jutni. A második játékrészre telje­sen más felfogásban lépett pá­lyára a Dunaföldvár. A csapat játékát ekkor kemény, határo­zott védekezés, gyors, gólerős támadások jellemezték. A félidei döntetlen után hamar nyolcgólos vezetéshez jutott a hazai gárda. A Dunaföldvár a második harminc percben re­mek teljesítményt produkált, így megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.­­ dukai - Nem dicsekvés: a legkevesebb gólt mi lőttük Előzött a Haladás Ismét változott a helyzet az NB II Nyugati csoportjában. A Siófok hazai győzelmét követő­en megint az élre ugrott. Lát­hattuk, a BKV Előre előkelő helyezése nem a véletlen műve. Dunaújvárosban is rendkívül szervezetten futballoztak. A ha­zaiak a találkozó végén két ifjú­sági korú támadót is bevetettek a győzelem reményében, de nem sikerült a hálóba találni sem Sowunm­inak, sem Csizma­diának (képünkön). Az újabb pontvesztéssel még egy helyet csúsztunk hátrább a táblázaton. A csoportban mi szereztük a legkevesebb gólt, igaz a legke­vesebbet is kaptuk. Ebben a fordulóban megelőzött minket a Haladás, akik következő el­lenfelünket, a Baját győzték le magabiztos játékkal 4-1-re. Egy ponttal áll mögöttünk a soproni Matáv SC, akik a tizenegyedik fordulóban egy ötöst rúgtak a szintén újonc Tatabányának. Menekülni próbál az ESMTK is, az alsóházi rangadón a Beremendet gyűrték le egy gól­lal. A baranyai rangadó (Mo­hács—PVSK 2-1) vesztese egyre kilátástalanabb helyzetbe sodródik. A Dunaferr együt­tesének hátránya az első helye­zetthez képest kilenc pont. A sereghajtóval szemben pedig tíz pont az előnye. A hátralevő négy fordulóban a következő ellenfelekkel kell megmérkőz­nünk: Baja (idegenben), Veszp­rém (itthon), Paks (idegenben) és a PVSK (itthon). A Nyugati csoport állása: 1. Siófok 11 7 2 2 25-11 23 2. BKV Előre 11 7 2 2 18-12 23 3. Százhalombatta 11 6 3 2 17-14 21 4. Veszprém 11 5 4 2 13-7 19 5. Keszthely 11 5 3 3 20-14 18 6. Mohács 11 5 3 3 18-13 18 7. Paks 11 5 2 4 15-13 17 8. Baja 11 4 4 3 18-19 16 9. Budafok 11 4 4 3 15-17 16 10. Haladás 11 5 - 6 21-17 15 11. Dunaferr 11 3 5 3 7-6 14 12. Matáv SC 11 4 1 6 18-19 13 13. Beremend 1! 3 1 7 12-18 10 14. Tatabánya 11 3 1 7 10-16 10 15. ESMTK 11 3 - 8 8-25 9 16. PVSK 11 1 1 9 8-22 4 Nyílt nap Az egri Eszterházy Károly Tanárképző Főiskola Testneve­lési és Sporttudományi Intézet nyílt napot tart 1994. november 3-án 10.00 órakor, a főépület (Eszterházy tér 1. sz.) díszter­mében. A rendezvényen ismertetik és bemutatják az 1995-ben test­­nevelési szakra jelentkezők fel­vételi vizsgaanyagát, valamint a felkészülésre vonatkozó mód­szertani ajánlásokat is tesznek. Egy igazi tehetség nagyon sok munka előtt... Váratlan meghívó A szlovákok elleni Európa­­bajnoki előselejtezőn debütált a címeres mezben tétmérkőzésen Gelencsér Balázs, a Dunaferr SE röplabdázója. Bár a találko­zón a magyar válogatott veresé­get szenvedett, a dunaújvárosi fiú számára biztosan sokáig emlékezetes marad ez az ese­mény. A sportolóval már Du­naújvárosban, az egyik klubed­zés után beszélgettünk. — Sok szép sikert tudhatsz magad mögött. Azonban még csak a sportágban járatosak számára cseng ismerősen a ne­ved. Néhány mondatban foglald össze a pályafutásodat! — Tizennyolc éves múltam. Kilenc évvel ezelőtt Fodor Gá­bornál kezdtem a röplabdát. Utána Ruffing Péter foglalko­zott velem, majd Kelemen Ist­vánhoz kerültem, akinek szin­tén rengeteget köszönhetek. Eddig csak a Dunaferrben sze­repeltem, többször nyertünk korosztályos bajnokságot. Körülbelül ennyi... — Ebben az idényben lettél stabil tagja a Dunaferrnek, és máris válogatottnak mondha­tod magad... — Nagyon meglepett a válo­gatott meghívója. Úgy érzem, nem vagyok még odavaló. Szerintem menedzselési szán­dékkal választottak ki. Reme­kül éreztem magam a keretben, egyből befogadtak. Az időseb­bek sokat segítettek, szerencsé­re nem volt semmi gondom. — Mikor fogod úgy érezni, hogy te is a legjobbak közé tar­tozol? — Rengeteget kell fejlőd­nöm. A legtöbbet sáncjátékban és támadásban. — Látsz még esélyt a szlová­kokkal szemben a továbbju­tásra? — Biztosak voltunk a győ­zelemben, sajnos nagyon gör­csösen játszottunk. Minimális esélyünk van a továbbkerülés­­re. A visszavágón Szlovákiában csak húsz pontot engedélyezhe­tünk az ellenfelünknek. — Az egyesülettel viszont kevés kudarc ért mostanában. Magabiztosan meneteltek hét­ről hétre az Extra Liga felé... — Keményen készülünk, jó gárda alakul nálunk.Mindenkit hajt a becsvágy, egyetlen cél le­beg a szemünk előtt, a feljutás. — Te még a juniorgárdában is játszol. Ott mi motivál? — Szeretnénk megvédeni a tavalyi aranyérmünket, csak ezt tartom elfogadható eredmény­nek. Gelencsér Balázs szavaiból kiderül, hogy céltudatos, a dol­gokat reálisan értékelő játékos. Edzője, Kelemen István is elé­gedett vele. — Az ország egyik legna­gyobb tehetségének tartom. Minden adottsága megvan ah­hoz, hogy jó röplabdás legyen. Jó szellemű, szorgalmas fiatal, de még sokat kell dolgoznia. A. Cs. Hiányoztak a csatárok Ifik az egyben Megtört a másodosztályú if­júsági labdarúgó-bajnokságban eddig remekül szereplő „A” korosztályú együttes veretlen­ségi sorozata. Igaz, az együttes három meghatározó játékosa, Tóth G., Sowunmi és Csizmadia az első csapat kispadján foglalt helyet szombaton, ezért nem léphettek pályára Baján. Ezzel magyarázható a 3-0 (2-0) ará­nyú vereség. A „B” csapat győ­zelemmel hagyta el a játékteret. Gól nélküli első félidő után Harmati góljával 1-0-ra nyer­tek. A következő ellenfél itthon a Beremend lesz. A találkozók­ra szombaton 11 és 13 órakor kerül sor a Központi Sporttele­pen. Ha az időjárás ezt nem te­szi lehetővé, a tömegsporttelep lesz a mérkőzések helyszíne. Torna — kicsiktől a nagyobbakig Értékes helyezések Az elmúlt hét végén a női felnőtt I. osztályú torna csapat­bajnokság 4. fordulóját bo­nyolították le Budapesten a Tornacsarnokban. A forduló utáni végeredmény a követke­ző: 1. Békéscsaba, 2. Bp. Pos­tás, 3. Ferencváros, 4.Dunaferr (Gráczer Krisztina, Bíró Anikó, Heim Klára, Balázsik Irén, Sza­bó Gabriella), 5. Bp. Vasas, 6. Sopron. A leánygyermek-csapatbaj­nokság országos döntőjében ti­zennyolc csapat közül szintén negyedik helyen végzett a Du­naferr. A sorrend: 1. Békéscsa­ba, 2. Szombathely, 3. Újpest, 4. Dunaferr (Pinke Viktória, Batha Viktória, Bodó Viktória, Végh Zsuzsanna, Deák Edina, Prémusz Krisztina), 5. Ferenc­város, 6. KSI. A gyermek-fiúknál huszon­három csapat részvételével ren­dezték meg a bajnokságot. Itt a második forduló utáni összesí­tés után 5. lett a Dunaferr együttese, csupán négy fővárosi klub tudta megelőzni őket. A csapat tagjai voltak: Trencsényi Balázs, Katona Viktor, Fülöp Zoltán, Oláh Krisztián, Kele­men Attila, Paprika Zsolt. A női junior magyar bajnok­ságon egyedül Szabó Gabriella képviselte a dunaújvárosi színeket. Helyezései: ugrás 2., felemáskorlát 3., gerenda 3., ta­laj 4., egyéni összetett 4. a hírlap 7 Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Fél tucat Mezőfalván A tizenkettedik fordulón ju­tottak túl a megyei másodosztá­lyú labdarúgó-bajnokság Cer­­bona-csoportjában szereplő együttesek. Az Előszállás és az Iváncsa döntetlent játszott, a Perkáta hazai pályán kapott ki. A Mezőfalva a Füle ellen gól­záporos mérkőzésen nyert. „Fülenként” három gól Mező­falva—Füle 6-0 (2-0) A hazai csapat jó játékkal ilyen arányban is megérdemel­ten nyerte meg a találkozót. Jogos az egy-egy pont Iváncsa—Ráckeresztúr 1-1 (0-1) Két ellentétes félidőt láthat­tak a nézők, így tehát reális és igazságos eredmény született. Gól nélküli rangadó Mezőszilas—Előszállás 0-0 A rangadón értékes pontot szereztek az előszállásiak. Felejthető első félidő Perkáta—Cece 1-4 (0-4) A találkozó sorsa már az első félidőben eldőlt. Meglepetés az elmúlt fordulóban még utolsó helyen álló ceceiek győzelme. A forduló további eredmé­nyei: Tác-Cső­sz—Szabadegy­háza 1-2 (1-0), Seregélyes— Sárszentmiklós 1-0 (0-0), Ká­lóz—Szabadegyháza 0-2 (0-0), Vajta—Sárosd 0-1 (0-0). A Cerbona-csoport állása: 1. Szabadbattyán 12 9 1 2 38-16 28 2. Mezőszilas 12 9 1 2 30-13 28 3. Szabadegyháza 12 8 2 2 35-15 26 4. Előszállás 12 8 2 2 26-12 26 5. Mezőfalva 12 7 2 3 37-12 23 6. Iváncsa 12 6 2 4 29-17 20 7. Sárosd 12 4 3 5 14-14 15 8. Tác-Csősz 11 4 3 4 17-18 15 9. Sárszentmiklós 11 4 3 4 17-18 15 10. Ráckeresztúr 12 3 4 5 20-21 13 11. Perkáta 12 4 1 7 17-28 13 12. Kálóz 12 3 3 6 17-21 12 13. Seregélyes 12 4 - 8 22-31 12 14. Füle 12 3 1 8 16-47 10 15. Cece 12 2 1 9 15-32 7 16. Vajta 12 2 1 9 12-40 7 A Perkáta hazai pályán nem bírt a ceceiekkel