Dunaújvárosi Hírlap, 1999. január (10. évfolyam, 1-25. szám)

1999-01-30 / 25. szám

1999. január 30., SZOMBAT A Magyar Kupával folytatódik a röplabda-szezon Az alapszakasz első fordulóját negyedik helyen fejezte be a Dunaferr SE férfi röplabdacsapata. A bajnok­ság folytatása előtt a Magyar Kupában szerepel az együttes. A tavalyi bajnok Nyíregyháza ellen lép ma itthon pályára 17 órakor az újvárosi csapat. A Dunaferr SE az előző év­ben a bajnoki bronzérem mellett a kupában is harmadik helyen végzett. Az idén - akárcsak ta­valy-, Fortuna a nyírségi gárdá­val hozta össze a mieinket a leg­jobb tizenhat közé kerülésért. Az elmúlt évben a Kelemen Ist­ván vezette együttes jobb játszmaaránnyal jutott tovább. Az idei bajnokságban mindkét alkalommal a Dunaferr diadal­maskodott: itthon 3:0-ra, ide­genben 3:2-re - 0:2-ről fordítva - verte a szabolcsi együttest. A papírforma alapján tehát a Bol­­darjev-legénység az esélyes. Az első találkozón mindenkép­pen olyan eredményt kell elér­nie a Dunaferr-nek, hogy a vis­­­szavágón ne legyen különösebb ok az izgalomra. A mieinknél még mindig hiányzik Tóth Tibor, aki beteg­ségéből nem épült fel. A csapat­­kapitány Szűcs Imre térdműtéte után lábadozik, és bár a közös edzéseket még nem, de a kondi­termet már látogatja. Az ő szere­peltetése egyelőre szóba sem jö­het, de talán majd a rájátszásra ő is csatasorba állhat. Addig viszont jó néhány ne­héz találkozó vár a mieinkre, mert az alapszakasz második fordulójában a felső- és az alsó­ház külön kört rendezve találko­zik egymásssal. A csapatok erre a körre viszik magukkal az egy­más ellen elért eredményeket. Sajnos a Dunaferr csak a Szeged elleni győzelemmel indul, hi­szen a Kaposvár és a Vasas mindkét összecsapáson nyert el­lene. A dunaújvárosiak február első hetében először Kaposvár­ra utaznak, majd a somogyiakat látják vendégül. A második el­lenfél a Vasas gárdája lesz. Du­naújvárosban találkozik először a két csapat, utána Angyalföl­dön, majd az utolsó fordulóban Szegeden szerepel a gárda. A Tisza-parti együttes dunnújvá­­rosi fellépése után pedig kiala­kul a végső sorrend. A rájátszás párosítása a már megszokott módon történik: az első a nyolcadikkal, a második a hete­dikkel stb. mérkőzik majd. Két győzelem megszerzése kell a to­vábbjutáshoz. b. SPORT Várakozás­­ önbizalommal * Holnap 17 órakor ismét Bajnokok Li­­gája-mérkőzést ját­szik a Dunaferr női kézilabdacsapata. Bár a mi­niszterelnök nemzeti gyász­nappá nyilvánította a vasár­napot, ez a nemzetközi sport­­rendezvény nem maradhat el. Nyakacska Zsolt tájékoztatá­sa szerint a dunaújvárosi mér­kőzés előtt gyászszünetet tar­tanak, és a hazai lányok fekete karszalaggal tisztelegnek az ausztriai buszbaleset áldoza­tai előtt. Egyébként a szakosz­tályigazgató rendkívül opti­mista a találkozó kimenetelét illetően. S ezt a bizakodást a szerdai Cerbona elleni remek teljesítmény táplálja. Zsiga Gyula, a csapat szak­vezetője is nyugodtan várja a ro­mán bajnokot, a Valceát. A fe­hérváriak elleni játék egy jól si­került főpróbának is beillett. Ahogy megtudtuk tőle, „harap” a csapat. Bár igen nehéz óra vár lányainkra - hiszen az ellenfél­nek talán utolsó lehetősége lesz holnap a továbbjutást jelentő hely megszerzésére - ezúttal semmi jóra nem számíthatnak a román bajnokok. — Valóban, ellenfelünknek már nincs veszíteni valója, el­szántan fognak küzdeni. Erre természetesen felkészültünk. — Mit kell tudni a román baj­nokról? Úgy hírlik, ez a Valcea már nem az a Valcea... — Miután tőlünk odahaza ki­kaptak, négy játékosnak is útila­put kötöttek a lába alá. Fiatal já­tékosokkal érkeznek hozzánk. Ők a junior világbajnokságot megnyert csapat tagjai. Rendkí­vül harcos, agresszív társaság. Fiatalos hévvel támadnak, véde­keznek. A leggólerősebb játéko­suk, a balátlövő Amarei nyolc­vanban született. A Hypo elleni győzelmüknek hőse pedig a ka­pusuk, Hutupán. Megkockázta­tom, hogy egy-két éven belül ez a fiatal gárda Európa egyik leg­jobbja lesz. Nem játszanak mást, mint a régiek, csak azt másképp teszik. Fantasztikus lelkesedéssel és elánnal kézilab­dáznak. Természetesen ez hát­rány is lehet, hiszen a fiatalság nem mindig párosul rutinnal. Okos, türelmes, taktikus játék­kal kell megállítani őket.­­ A Dunaferr önbizalmát nö­veli a Cerbona elleni magabiz­tos győzelem, amelyet ismét a csapat egysége eredményezett... - Egész héten, a fehérvári mérkőzésen is, a Valcea elleni játékra készültünk. Vagyis olyan megoldásokat gyakorol­tunk, amelyek szükségesek lesznek a holnapi sikerhez. Igaz, a bajnoki ellenfelünk nem mér­hető a román bajnokhoz, de ak­kor is megelégedéssel tapasztal­tam, hogy a játékon kívül a játé­kosok hozzáállása, a belső indít­tatás is biztató volt. A tetszetős, szellemes, gyors támadások mellett, az agresszív, kemény védekezés és a határozott, egy­séges játék tetszett. - Szokás szerint alaposan ki­elemezte a mostani ellenfelün­ket is. Mire számíthatunk a fiatal román játékosoktól? - Ők alapvetően lendületből, erőből az egyéni vagy a páros le­­rohanásokat kedvelik. Tehát a mi védekezésünk akkor lesz eredményes, ha nem kapnak te­rületet, és hosszú adogatásokra kényszerítjük őket. Ezek köz­ben hibázhatnak. Támadásaink­nál pedig számíthatunk az igen kemény védőkre. Ránk nem az egyénieskedés, hanem a szerve­zett, jó csapatmunka jellemző. Ez lehet a nyerő tipp! Természe­tesen a kiváló egyéni teljesítmé­nyekre is szükség lesz. Ezért örülök annak, hogy Fehérváron szélsőink remekeltek. Nyolc ak­ciógólt dobtak. Gyors támadá­­­sainkból tizenhárom találat szü­letett. — „ Kézilabdaországból”, Norvégiából érkeznek a játékve­zetők. Mit kell róluk tudni? — Rune Forbord és Ole J. Jorstad talán a világ legjobb já­tékvezetői párosa. Szeretik a kemény játékot, de a durvaságot megtorolják. A mérkőzés ellen­őre a horvát Zlatko Mosnicka lesz. — Az eddig elmondottakból, ebből a mesteri nyugalomból önbizalom, magabiztosság su­gárzik... — Valóban csak az ilyenkor szokásos feszültséget érzem. Nem tagadom, engem és a csa­patot is az önbizalom jellemzi. Érezzük valamennyien felelősséget, de a Hypo elleni a görcsösségtől most nem félek. A román bajnok egyszerűen nem nyerhet holnap Dunaújvá­rosban. Biztos vagyok abban, hogy remek közönségünk ismét kiáll mellettünk, és vasárnap es­te egy komoly ellenfél legyőzé­se után együtt fogunk örülni a csarnokban. Jankó Árpád A végeredmény: közte tíz... * Tavaly még vérbeli rangadónak számí­tott volna a tegnap esti Dunaferr SE - Győri ETO KC NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. Az idén azonban a győriek gyengél­kednek, így egyértelműen du­naújvárosi győzelmet várhat­tunk a találkozótól... Dunaferr SE - Győri ETO KC 29-19 (15-8) Dunaferr Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Kanyok, Sziklai. Dunaferr SE: Fekete - Kertész 5, Tóth E. 2,Marcinkevicius 1, Rosta 11, Décsi 1, Bene 5. Csere: Zsembery (ka­pus), Gál 2, Kiss J.1, Tombor 1 (1), Kemény, Károlyfi. Edző: Kolics János. Győri ETO KC: Gerhard - Bősze, Kovács 2, Czakó 7(1), Cseh 5, Kiss G. 1,Iváncsik 4. Csere: Varga (kapus), Harta, Bognár, Tömör, Konkoly, Hápli. Edző: Horváth József. A Dunaferr vezethette az első támadást. A kezdés után azon­ban még a Győrnél volt az előny (1-2), de ezt követően a hazaiak Fekete vezérletével elhúztak 6-2-re. A folytatásban a vendé­gek kapusa, Gerhard is megmu­tatta tudását, így ismét szoros lett az eredmény (7-6). 10-8 után azonban állva hagyta ellenfelét a Dunaferr, és biztos előnyt szerzett a folytatásra (15-8). A második félidőben Czakó nyitotta meg a gólok sorát, vi­szont az 50. percben az ered­ményjelző 25-15-ös hazai veze­tést mutatott. Két perc múlva - a győri védők számára végig tart­hatatlan - Rosta szép ejtés után csapata huszonhatodik, saját maga tizenegyedik találatát sze­rezte. A győriek egy percig sem adták föl, de tegnap este esélyük sem volt a szorosabb eredmény elérésére. A dunaújvárosiak vé­dekezésben fegyelmezetten dol­goztak, alig hagyva ellenfelüket lehetőséghez jutni. Támadásban pedig a leindításaik sorra ered­ményesek voltak. Végül egy pörgős meccsen a papírforma érvényesült, a Dunaferr jó telje­sítménnyel hozta a kötelező két pontot, némileg feledtetve a sze­gedi kudarcot. Kolics János:­­ Rend, fegye­lem, győzelem. Horváth József: - Mindig nehéz Dunaújvárosban játszani, különösen akkor, ha mi és a bí­rók is sokat hibáznak. A. Cs. DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP 11 Oblisz Anita győzelmet ígér Györgyné Oblisz Anita már kihagyhatatlan a Dunaferr együttesé­ből. A csapat védekezésének kulcsfigurája, így jellemezte őt Zsiga Gyula vezetőedző. A tizenhét éves kora óta Dunaújvárosban kézilab­dázó játékost a szövetségi kapitány is meghívta a keretbe. Az újabb erőpróba előtt Anita így vélekedik a holnapi nagy derbiről: - Hétközben önfeledten, valóban élvezettel játszottuk a kézilab­dát. Gólokat dobtunk, védekezésünk is feljavult, kevesebb technikai hibát vétettünk. Ez magabiztosságot, lélektanilag biztatást kell hogy adjon a Valcea ellen. Nagyon jó most a csapatszellem nálunk. Igen kemény, időnként durva játékot produkál a román együttes. Erre fel kell készülnünk, mert ez az egyetlen esélyük ellenünk. A védekezés­ben egymást fogjuk segíteni, s bízom abban, hogy a támadójátékunk is jobb lesz ellenfelünknél. Nehéz feladatot kell megoldanunk, de a közönséggel összefogva ígérem, legyőzzük a román bajnokcsapatot. Győzelem hóesésben, Orsó mesterhármasával­ ­ Újpesten vendégsze­repelt tegnap este a Dunaferr SE jégko­rongcsapata. Már az első percben megszerezték a du­naújvárosiak a vezetést Simon jóvoltából. Még két perc sem telt el, amikor Orsó növelte az előnyt. Az első harmad 16. per­cében ismét ő volt eredményes. A második húsz percből nyolc telt el, amikor a csatár megsze­rezte harmadik találatát is. Ez­után már nem sokáig élvezhet­ték a meccset a nézők, mivel a végig hóesésben zajló összecsa­pást a 36. percben Bartha játék­vezető a pálya alkalmatlansága miatt lefújta. A szabályok sze­rint, mivel a meccs fele letelt, az eredmény­­ végeredmény (0-4). (Hétfőn 17.30 órakor az Alba Volánt hazai pályán fogadja a Dunaferr.) Dunaújvárosi -----------------­­ hírlap ---------------­Főszerkesztő: Elekes András Felelős szerkesztő: Sándor Judit, Munkácsi Imre Szerkesztőség: 2400 Dunaújváros, Városháza tér 1. VII. emelet Levélcím: 2401 Dunaújváros, Pf. 123. Telefon: (25) 410-989. Fax: (25) 410-999. Kiadja: Hírlap Press Kiadói Kft. 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. a Pannon Lapok Társasága Kft. tagja Kiadásért felel: Kázmér Judit, Gyerák András ügyvezető igazgatók Hirdetésfelvétel: Dunaújváros, Vasmű út 41. fszt. 5. Tel: (25) 402-985 Fax: (25) 402-986 Telefonos hirdetésfelvétel: (25) 402-985 Hirdetési vezető: Nagy Zsolt. Technikai hirdetésvezető: Vida András. Tel: (88) 406-740. Budapesti Médiaképviselet: Kósa Erika. Tel: (1) 204-4352.1117 Budafoki út 111. Megrendelhető: a Pannon Lapok Társasága Kft.-nél, a Társaság kézbesítőinél és hirdetésfelvételi irodáiban. Előfizetési díj: negyedévre 1635 Ft, fél évre 3270 Ft, egy évre 5%-os kedvezménnyel 6213 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: 2400 Dunaújváros, Vasmű u. 41. fszt. 5. Tel: (25) 405-974. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Terjesztési vezető: Kerkuska Sándor. Tel: (22) 319-357. Nyomtatás: West Hungary Nyomda Centrum Bt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel: (88) 406-480. Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 1219-8153. Index: 25-097 Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti!