Dunaújvárosi Hírlap, 2011. április (22. évfolyam, 76-100. szám)

2011-04-23 / 95. szám

2011. ÁPRILIS 23., SZOMBAT DIVÍZIÓ I-ES JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG A CSOPORT: MAGYARORSZÁG Ma eldől, ki nyeri a vb-t FÖLÉNYESEN A mérkőzés első harmada több mint egy órán keresztül tartott Budapest - A magyar jég­korong-válogatott kön­­­nyed győzelemmel hang­olt a divízió I-es világbaj­nokságon az Olaszország elleni mindent eldöntő mérkőzésre. Csapatunk Spanyolországot verte magabiztosan. Mielőtt a mieink mérkőzé­sére rátérnénk, szóljunk a vi­lágbajnokság B csoportjáról. Náluk tegnap szünnap volt, de péntekig már túljutottak négy fordulón. Az biztos, hogy a ti­zenkét pontos Kazahsztán, a kilencpontos Nagy-Britannia és a szintén kilencpontos uk­ránok között dől el a feljutás kérdése. A mai utolsó fordu­lóban Észtország Litvániával, Lengyelország Nagy-Britan­­niával, Kazahsztán Ukrajná­val játszik. A magyar csapat jó hangu­latban készült a spanyolok el­leni mérkőzésre, már csak az­ért is, mert kisebb csodaként a vasárnap bokaszalag-sérülést szenvedett Bartalis István já­tékra jelentkezett, és a ne­gyedik sorban helyet is ka­pott. Még egy változás történt a korábbiakhoz képest a ma­gyar válogatottnál, Szélig Vik­tor nem hetedik hátvédként játszott, hanem Sille mellett Orbán helyén a harmadik sor­ban. A mieink rögtön támadó­lag léptek fel, de a spanyolok a kapusukkal az élen jól állták a sarat, szervezetten védekez­tek. Egészen a kilencedik per­cig kellett várni arra, hogy vá­logatottunk megszerezze a vezetést: Pozsgai hatalmas bombával emberelőnyben juttatta csapatunkat vezetés­hez. Mivel a mérkőzés a „Dobj egy macit!” akciósoro­zathoz tartozik, a szurkolók úgy ötezer plüssjátékot dob­tak be a jégre, amiket külön­böző gyermekintézmények között osztanak szét az illetékesek. A kez­deményezés nemes, de azért egészen fur­csán adja ki magát, hogy egy vb-mérkő­­zésen történik mind­ez, nem egy barátsá­goson, hiszen mire összeszedték a plüssjátéko­­kat, eltelt közel tíz perc, s állt a játék. A folytatásban kiderült, hogy a spanyolok csak az első gólig tartották magukat, mert 11. percben Benk, majd két perc múlva Horváth lőtt gyö­nyörű gólt Ladányi hajszál­pontos passzából. Három­ null után időt kértek a vendégek, majd újra állt a játék, mivel a palánkból kitört egy plexida­A vártnál könnyebben nyert a magyar válogatott a spanyolok ellen rab, és ezt kellett kicserélni. A játékrészben még két magyar találat született: Ladányi em­berhátrányból szerezte meg csapatunk negyedik gólját, majd Sille a kék vonalról ka­pus segítségével állította be az első harmad 5-0-s végered­ményét. A plüssmacik és a plexijavítás miatt 64 percen keresztül tartott az első har­mad, a szokásos duplájáig. A második harmadban csa­patunk akárcsak a korábbi két mérkőzésen, biztos vezetésé­nek tudatában visszavett az iramból, de így is fölényben játszott. Csak három perc telt el a játékrészből, amikor már második gólját, összesítésben a hetediket (előbb Horváth A., majd Palkovics talált be) je­gyezték a mieink. Szembeötlő és mindenképpen örömteli volt, hogy csapatunk játé­kában és leginkább a táma­dásszövésben megfigyelhet­tük a tudatosságot. Válogatot­tunk három gólt is hasonló szituációból lőtt. Hét-null után újra felpörögtek a mie­ink, igazi örömjátékot láthat­tunk tőlük úgy, hogy különö­sebben nem is erőltették meg magukat. A harmadban a gól­termelést a 36. percben Ko­vács Csaba fejezte be (8-0). A befejező játékrészben sem változott a játékkép. A mieink gond nélkül szőtték tá­madásaikat és a vártnál kön­­­nyebb győzelmet arat­tak. A mérkőzés vége­redménye: 13-1. A másik mérkőzé­sen Korea némi megle­petésre 6-3-ra legyőzte Hollandiát. Ma pedig elérkezünk ahhoz a mérkőzéshez, amit már hónapokkal ezelőtt várt mindenki: az A-csoportba va­ló feljutásról döntő Magyar­­ország-Olaszország derbihez. Magyarország - Spanyolország 13-1 (5-0, 3-0,5-1) Papp László Budapest Sportaréna, 9000 néző. Vezet­te: Bergamelli (francia), Dalgleish (brit), Smura (len­gyel). Magyarország: Hetényi - Horváth 2, Tokaji (1), Vas M. (1), Sofron 1, Ladányi 1 (3), Hegyi (1), Pozsgai 1, Ko­vács 2 (2), Sikorcin (1), Palkovics 1, Szélig, Sille 1, Ga­­lanisz 1 (1), Kóger, Vas J. 1, Orbán, Benk 1, Holéczy, Magosi (1), Bartalis 1. Szövetségi kapitány: Ted Sátor. Spanyolország: Alcanie , Behan, Palacin, J. Munoz, Pedraz, Brabo 1, Hilario, Barnola, Quiedo, P. Munoz, Parva, Vea, Biac, J. Gavilanes (1), A. Gavilanes, Her­nandez, Riba­tona, Gonzalez, Perez, Vazquez. Szövet­ségi kapitány: Antonio Luciea Basile. Agárdy Csaba sport@fmh.pic.hu Benk András (fehér) gólt szerez Jose Cavilanes, Ander Alcaine és Salvador Bamnola mellett. A spanyolok becsülettel küzdöttek, de hiába Már a fináléban a magyar junior válogatott Dunaújváros (ja) - Kalo­csán rendezik meg az Eb selejtezőt a női junior kézilabda-válogatottak. A magyarok az észtek­kel, Montenegróval és a svédekkel játszanak. Csütörtökön a mieink Észt­ország ellen 51 -19-re győztek - a dunaújvárosi Takács Lili egy gólt dobott,­­ így nagyon fontos volt a tegnapi Monte­negro elleni második mérkő­zés, ugyanis újabb nyerés ese­tén már továbbjutó a magyar válogatott. A négyes csoport első és második helyezettje részt vehet augusztusban, Hollandiában az Európa-baj­­nokság fináléjában. A tegnapi mérkőzésen Ta­kács Lili nem játszott, való­színűleg a mai, svédek elleni találkozón már számít rá Gyurka János szövetségi ka­pitány. A mai ellenfélről csak annyit: ők a tavalyi U18-as vi­lágbajnokok! De vissza a Montenegro el­leni mérkőzésre. Csak az első­­ tizenöt perc volt izgalmas. Utána fokozatosan elhúzott a magyar válogatott, és végül fölényes 40-21-es győzelmet aratott. A dunaújvárosi szélső így jellemezte a meccset: - Na­gyon jól játszott a csapat. Ahogy mondják: együtt volt. Lerohantuk az ellenfelet. SPORT Az utolsó pillanatig izgalom Mindent megtett a csapat, de nem sikerült a pontszerzésük Dunaújváros (gp) - A Du­­naferr SE Alexandra férfi­kézilabda-csapata tegnap a Mezőkövesdet fogadta az alsóházi rájátszás első mérkőzésén. És megint egy góllal kapott ki... Dunaferr - Mezőkövesd 23-24 (14-15) Dunaújváros, 300 néző. V.: Herceg, Wiedemann. Dunaferr: KOVÁCS R. - Nagy 1, Morva 5/1, Benmi­­loud 2, Hajdú 3, Szepesi, KUZMITCHEV 4. Csere: KOVÁCS ZS. (kapus), BALI 6, Muhl 1, Pulay 1/1, Bodó. Ed­ző: György László, Szabó László. Mezőkövesd: SZABÓ - PAP­IC 7, Bécsi, Milicevic 4, Rácz 2, FEKETE 4, Juhász 1. Cs.: Tóth (kapus), Nyikos, Papp 1, Rosta M., HORVÁTH 4, Molnár 1. Edző: Rosta I. Hétméteresek: 4/2, ill. 3/0. Kiállítások: 8, ill 10. Azonnali piros lap: Rácz, a 60. percben. Nyitott védekezéssel kez­dett a hazai alakulat, s a ter­veknek megfelelően pörget­ték a játékot. Az első tíz perc után 6-4-re vezetett a Duna­ferr, de Hajdú kapufát lőtt, öt perc után már a vendégek vol­tak fórban (7-8). A 22. perc­ben 10-14-nél György László időt kért. A fejtágítás hatásos volt, mert két perc alatt 13-14- et mutatott az eredményjelző. Bár több lehetőség is volt rá, a szünetig sajnos nem ____ sikerült egyenlíteni. Álomszerűen kez­dődött a második fel­vonás, a Dunaferr áll­va hagyta ellenfelét, kapusaink lehúzták a rolót, s a 38. percben, ____ 19-15-nél Rosta Ist­ván rögvest időt is kért. Elég volt pár hiba - a kapufa sem volt velünk több alkalommal - és lefaragta hátrányát a Kö­vesd (20-20). A végjáték fel­ért egy krimivel, hol döntetlen volt, hol egy góllal az ellenfél vezetett. Az utolsó percben, 23-24-nél eladtuk a labdát, rá­adásul Morvát kiállították, de kaptunk egy utolsó esélyt, ek­kor már senki nem bírta ülve az izgalmakat. Rácz szándékos durvasága piros lapot ért, Kovács Zsolt helyett mezőny­­játékos érkezett - volt még tíz másodperc. Sajnos Muhi fal elől ____ elengedett lövését fog­ta Tóth, így bár rászol­gáltunk volna, a bajnoki pon­tok helyett maradt az erkölcsi győzelem. Mint oly sokszor... A két csapat harmadi meccsén is egy gól döntött, most az ellenfél javára I---------___________________________________________2 i_____ 4&.rzsw_ _ _ _ _ _iiilliiiW iiif____ ______________________________ « m —wi________ Az ifjabb Kuzmitchertől (labdával) többször is olyan mozdulatot láthattunk, mint édesapjától i további képek, információk dh online^ DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP • 15 RÖVIDEN Kosárvarázs: újra nálunk Budapest (mti)­­ A jövő hónapban ismét Buda­pestre érkezik a Harlem Globetrotters kosárlab­dacsapata. A szervezők tájékoztatása szerint a világhírű „utazó kosár­labdacirkusz” május 25- én a Papp László Sport­arénában szórakoztatja majd a közönséget. Az 1927-ben alapított csa­pat trükkökkel, látvá­nyos tarkított mutatványokkal show-mérkő­­zésével legutóbb tavaly márciusban, Budapes­ten és Veszprémben kápráztatta el a sportág magyarországi híveit. Kubicát lassan kiengedik Berlin (mti) - Legkésőbb a húsvéti ünnepek utáni napokban, azaz a jövő hét elején elhagyhatja a kórházat a Renault For­ma-1-es istálló lengyel pilótája, Robert Kubica, aki februárban szenve­dett súlyos ralibalesetet. A 26 éves versenyző a francia csapat hivatalos honlapjának nyilatkoz­va azt mondta, tervei szerint először hazauta­zik Monacóba, majd rö­vid pihenés után Olasz­országban kezdi meg a rehabilitációt. - A keze­met egyelőre csak bizo­nyos mértékig mozgat­hatom, de ez teljesen normális egy ilyen szi­tuációban, a karomban lévő izmok ugyanis még mindig nagyon gyen­gék, miután hosszú ide­ig voltak mozdulatlan­ságra kárhoztatva - fo­galmazott Kubica. Ferling ma visszatér Dunaújváros (gp)­­ Hús­vét szombaton és vasár­nap a magyar női kézi­labda-válogatott tagjai nem főznek - játszanak. Ugyanis a Németország el­leni, júniusi világbajnoki se­lejtező párharcra készülő ma­gyar női válogatott a márciusi háromnapos összetartást kö­vetően ezen a hétvégén hazai rendezésű hármas nemzetkö­zi tornán szerepel. A két rivá­lis nem más, mint a következő két női világverseny házigaz­dája. Együttesünk április 23- án, Dabason 12.55 órakor Hollandia (a 2012-es Eb ren­dezője), április 24-én 11.55 órakor Százhalombattán pe­dig Brazília (az idei világbaj­nokság rendezője) ellen lép pályára, míg a németalföldi és a dél-amerikai vendégek a nyitónapon, azaz tegnap Tö­kölön mérkőztek meg egy­mással. A magyar válogatott­ban a dunaújvárosi színeket Ferling Bernadett képviseli. Főszerkesztő: Elekes András Felelős szerkesztő: Munkácsi Imre Rovatvezetők: Agárdy Csaba, Boda András, Körmendi Erzsébet Szerkesztőség: 2400 Dunaújváros, Vasmű út 39. II. emelet. Levélcím: 2401 Dunaújváros, Pf. 123. Telefon: (25) 410-989, (25) 412-626. Fax: (25) 410-999, e-mail: szerkesztoseg@dh.pl­.hu, Internet: www.dh-online.hu Központi oldalak szerkesztői: Fröhlich András, Gidai Judit. Telefon: (88) 579-439. • Szerkesztőség: 8200 Veszprém, Almádi u. 3. Online-főszerkesztő: Török Tibor (torok.tibor@pl­.hu) Kiadja: Hírlap Press Kiadói Bt. 8000 Székesfehérvár, Ady u. 15. Kiadásért felel, a Kft. ügyvezető igazgatója. A kiadó a Pannon Lapok Társasága tagja. A PLT ügyvezető igazgatói: Gyerák András, Kázmér Judit Központi­ főszerkesztő: Győrffy István Online főosztályvezető: Tantalics József Hirdetési főosztályvezető: Molnár Peggy Terjesztési főosztályvezető: Baján Zoltán Nyomtatás: Pannon Lapok Társasága Nyomdai Központ Bt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88)541-631 Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 1219-8153. Index: 25-097 Megrendelhető: a Pannon Lapok Társasága Kft.-nél, a Társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfi­zetési díj: egy hónapra 1735 Ft, negyedévre 5205 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 9890 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 18735 Ft, napi előfizetői ár: 62 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: Dunaújváros, Vasmű u. 41.fsz. 11. Tel.: (25)405-974. Ingyenes zöld szám: 06(80) 919-049. Hirdetésfelvétel: Dunaújváros, Vasmű út 41. fszt. 5. Tel.: (25) 402-985 Fax: (25) 402-986. Telefonos hirdetésfelvétel: 06(40) 949-459. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti! Lapunkat rendszeresen szemlézi Magyarország legnagyobb médiafigyelője az »OBSERVER« 1084 Budapest, Auróra u. 11. Tel.: 303-4738. Fax: 303-4744 E-mail: marketlng<53?observer.hu http:7Avww.observer.hu BUDAPEST MI' OIAI lOYEI O KI I. T,I