Dunaújvárosi Hírlap, 2013. április (24. évfolyam, 76-100. szám)

2013-04-29 / 99. szám

10 • DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP SPORTHÍREK Szalai súlyosan megsérült Mainz (bb)­­ A német Bundesligában profis­­kodó magyar labdarúgó, Szalai Ádám internetes közösségi oldalon jelen­tette be, hogy a Borussia Dortmund elleni mérkő­zésen megsérült, a diag­nózis szerint csigolya­­harántnyúlvány törést szenvedett a támadó. Szalai számára ezzel vé­get ért a szezon, de a nyá­ri felkészülését semmi sem veszélyezteti. Howard Webbé a slágermeccs Nyon (bb) - Az UEFA bejelentése szerint az an­gol Howard Webb vezeti a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének keddi visszavágóját, a Real Madrid-Borussia Dortmund összecsapást. Az első mérkőzésen a németek 4-1-re nyertek. Nem jutottak a Final Fourba Veszprém (bb)­­ Nem si­került a bravúr az MKB Veszprém együttesének a férfi kézilabda Baj­nokok Ligája negyed­döntőjében. A magyar együttes az első mérkő­zéshez hasonlóan ezúttal is egy góllal (28-29) ma­radt alul a német Kiel együttesével szemben, így kettős vereséggel bú­csúzott a küzdelmektől. A Veszprém a félidőben még két góllal vezetett, de fordított a Kiel. Fazekas Nándor mindent megtett a kapuban SPORT 2013. ÁPRILIS 29., HÉTFŐ Másodszor nyert a Baracs MEGYE I Bajban a Sárszentmiklós, egyre közelebb a kieső helyekhez Székesfehérvár (bb) - A Road Masters megyei I. osztályú labdarúgó-baj­nokságban döntetlent játszott a listavezető Ve­lence Száron, a dobogóra igyekvő csapatok mind nyertek a hét végén. Kápolnásnyék-Marosh­egy 3-2 (1-2) Kápolnásnyék, 150 néző, vezette: Szabó János. Kápolnásnyék: Ferenczi - Kovács, Plókai, Léki, Kiss (Torma), Ribi (Plókai), Králik, Szabó, Kármán, Németh, Ber­­náth (Virág). Edző: Balogh Gábor. Maroshegy: Sabo - Komá­romi, Trampler, Pongrácz, Balogh T. (Zab), (Pálinkás), Bencze, Dudás, Dopuda (Sa­mu), Horváth, Takács (Nagy), Balogh Z. (Nagy). Edző: Vik­tor Ferenc. Gól: Németh, Léki, Kiss, il­letve Trampler, Horváth. Kisláng-Gárdony 2-0 (1-0) Kisláng, 250 néző, vezette: Reinicz Gábor. Kisláng: Ányos - Juhász (Paluska L.), Rehák, Paluska K. (Varga), Fekete, Komlós, Árki, Simon, Kovács (Zimmer­man), Sándor (Willerding), Dudar. Edző: Zimmerman Ta­más. Gárdony: Viniczai - Csa­pó, Hári, Gaál, Schneider, Bo­gács, Gál-Gerlach (Godra), Gulyás-Kovács (Varga), Ta­kács, Szalai, Király. Edző: Oláh Attila*-.. . 22. perc: Dudar hatalmas bedobását Komlós csúsztatta a jobb alsó sarokba, 1-0. 53. perc: Dudar ezúttal láb­bal adott remek labdát Paluska L-nek, aki higgadtan kirúgta a hosszú sarkot, 2-0. Jók: az egész csapat, illetve Viniczai és Gaál. Ifjúsági mérkőzés: 8-0. Bakonycsernye-Iváncsa 1-3 (1-0) Bakonycsernye, 100 néző, vezette: Magyar János. Bakonycsernye: Lukács - Kallós, Schneider, Hancsák, Valasek, Varga, Monostori, Kovács, Fodor K., Bócska, Nagy. Edző: Tóth Zoltán. Iváncsa: Vörös - Bregács, Barics (Kenyeres), Fodor G., Kamocsa, Drapcsik, Béres (Nagy), Molnár, Ivacs, Bartha további képek, információk duplty DH Online (Halaki), Szőlősi. Edző: Ba­logh Zoltán. 10. perc: Nagy beadását Fodor az ötösről fölé emelte. 15. perc: Nagy beadását 18 méterről Varga helyezte a há­lóba, 1-0. 50. perc: Ivacs a kapufát ta­lálta el. 70. perc: Kenyeres kapásból a rövid felső­be bombázott, 1-1. 75. perc: Kenyeres a hálóba rúgta a labdát, 1-2. 81. perc: Szőlősi a hosszú sarokbaba he­lyezett, 1-3. Jók: senki, illetve Szőlősi, Molnár. Ifjúsági mérkőzés: 0-4. Bicske-Polgárdi 3-0 (1-0) Bicske, 300 néző, vezette: Nagy László István. Bicske: Miklós - Vincze (Földes), Radics, Gulyás, Né­meth, Lengyel, Szabó, Jelinek (Balogh), Megyesi, Pozsgai, Molnár (Bodor). Edző: Er­dész Ferenc. Polgárdi: Pirik - Borbás (Orosz), Hahn, Végvári, Hencz, Jámbor, Nagy, Imre, Erős, Hart (Bogó), Petruska (Szolnok). Edző: Beszédes Sándor. 36. perc: Szabadrúgásból, 20 méterről Megyesi gyönyö­rűen a kapu baloldalába csa­vart, 1-0. 86. perc: Balogh Molnár­nak passzolt, aki a kapus mel­lett lőtt a kapuba, 2-0. 88. perc: Pozsgai Baloghot indította, akinek beadását Föl­des fejelte a kapuba, 3-0. A Szár megállította a Velencét, de a tópartiak utcahosszal vezetnek Jók: Jelinek, Megyesi, Sza­bó, illetve Imre, Hencz. Ifjúsági mérkőzés: 3-0. Szár-Velence 2-2 (0-0) Szár, 150 néző, vezette: Zá­­votka Csongor. Szár: Szabó D. - Géber, Ju­hász, Boros, Schuppa, Fenyve­si, Haász (Szekeres), Nyitrai, Szabó Sz. (Schnebl), Rada (Mérten), Kellner (Radics). Edző: Lacza Albert. Velence: Puhnyák - Tot­­sche, Fésű, Odor, Kovács, Csanádi, Tóth (Bakos), Boda (Szarka), Gál (Kovács), Knausz, Kadlecsik (Katona). Edző: Pavlik József. 52. perc: Kisszöglet után Fésű fejelt hálóba, 0-1. 61. perc: Szabadrúgás után Fenyvesi a hosszúba csúszta­tott, 1-1. 70. perc:Szöglet után Odor bólintott a hálóba, 1-2. 85. perc: Schuppát rántotta le Puhnyák, a büntetőt a sértett értékesítette, 2-2. Jók: Géber, Schup­pa, Fenyvesi, ill. Fésű, Odor. Ifjúsági mérkőzés: 4-0. Mezőfalva-Mar­­tonvásár 1-2 (0-2) Mezőfalva, 150 né­ző, vezette: Rózsa J. Mezőfalva: Papp - Bozóki, Viniczai, Balázs, Móricz, Hu­ber, Benczik, Tóth, Sági (Re­­gán), Nagy, Szilva (Kuti). Ed­ző: Masinka László. Martonvásár: Guth - Ud­varos, Tóth, Kanyó, Sinka (Csanádi), Elek, Hermann, Magyar, Bozsó, Bajor (Pin­tér), Schaeffer (Kővári). Ed­ző: Patkós Csaba. Gól: Móricz, illetve Sinka és Bajor. 16. perc: Sinka a többször is kipattantó labdát harmad­szorra sikerült eltalálnia, 0-1. 37. perc: Magyar ugratta ki Bajort, aki nem hibázott és a jobb felső sarokba lőtt, 0-2. A második játékrészben aránylag kiegyenlített küzde­lem folyt a pályán. 87. perc: Szabadrúgásból 17 méterről Móricz emelt át a martonvásári sorfalon, 1-2. Jók: Móricz, Balázs, illetve az egész vendég csapat. Ifjúsági mérkőzés: 2-1. Sárszentmiklós-Baracs 1-2 (1-1) Sárszentmiklós, 100 néző, vezette: Terme László. Sárszentmiklós: Reichert — Hegedűs, Bartók, Gráczer B., Gráczer G., Rozsos, Kraj­­csovics (Herger), Vámosi, Hu­szár (Lajtos), Balogh, Tóth (Jenei). Edző: Palotás Péter. Baracs: Makó - Sörei (Herczog), Horváth (Misko­­vicz), Varga, Prókai, Cséza, Éliás, Szurma (Nagy), Prá­­vics, Fehér, Hepp. Edző: Hor­váth Zoltán. 22. perc: Balogh bea­dásá­­ra Rozsos érkezett, de a baracsi kapus önfeláldozóan kirúgta előle a labdát. 27. perc: Egy előrevágó­dott labdát Seresbe passzolta a hálóba, 0-1. 39. perc: Balogh a védelmet megbolondítva szerezte a ha­zai csapat egyenlítő találatát, 1-1. 54. perc: A hazai védők szinte lemásolták az első gólt, Horváthé a találat, 1-2. Jók: senki, illetve Právics és Prókai. Ifjúsági mérkőzés: 5-0. Sárosd-Szabadegyháza 3-1 (0-1) Sárosd, 110 néző, vezette: Jakab Zoltán. Sárosd: Rauf - Szabó, Si­pos, Lendvai (Rauf R.), Köve­cses, Gál (Egerszegi), Pribék, Rottmann (Czövek), Maráth (Zách), Gyuricza, Dvéri (Ti­ber). Edző: Horváth Zoltán. Szabadegyháza: Deák - Kosaras, Rapai, Rátkai (Bo­­zai), Falvai, Vida, Tóth, Vizi, Kiss (Horváth), Berényi (Sá­gi), Papes. Edző: Bozai Attila. G.: Gál (2), Dvéri, ill. Vida. A bajnokság állása A szabadegyházi Vida Tamás (a labdával) korán betalált, de a Sárosd magabiztosan nyert végül 1.Velence 23 19 3 1 63- 19 60 2.Sárosd 22 15 2 5 56- 24 47 3.Martonvásár 23 15 2 6 36- 21 47 4.Iváncsa 23 12 6 5 48- 26 42 5.BICSKe 23 12 3 8 57- 45 39 6.Szár 23 9 11 3 43- 19 38 7. Gárdony 22 11 3 8 49- 39 36 8. D.­Maroshegy 23 11 3 9 37- 34 36 9. Kisláng 23 8 5 10 36- 41 29 10.Bakonycsernye 22 6 5 11 32- 49 23 11 .Kápolnásnyék 23 6 4 13 40- 64 22 12.Polgárdi 23 5 7 11 18- 45 22 13.Sárszentmiklós 23 6 3 14 30- 52 21 14.Szabadegyháza 23 5 6 12 35- 43 21 15. Mezőfalva 22 6 2 14 25- 36 20 16. Baracs 23 2 3 18 23- 71 9 Judo Eb: Bor és Joó is bronzérmes Budapest (mj)­­ A csel­gáncs Európa-bajnokság 3. napján Bor Barna és Joó Abigél is egyaránt bronzérmet szerzett. A cselgáncs Európa-baj­nokság 3. versenynapján, szombaton nem maradtak érem nélkül a magyar verseny­zők. A férfi +100 kilós súly­csoportban Bor Barna az első fordulóban erőnyerő volt, majd a másodikban az osztrák Allerstorfer ellen győzött ma­gabiztosan. Aztán következett az orosz „medve”, Szaidov, s azzal együtt Bor veresége, így a vigaszág. Itt Barna összekap­ta magát, s a német Zimmer­mann ellen fölényesen diadal­maskodott, miként a bronz­meccsen a szlovén Ceraj ellen is, így a díjkiosztón felléphe­tett a dobogó 3. fokára. A férfi 100 kilóban a két magyar, Cirjenics Miklós és Farkas Bálint is helyezetlen maradt. A nőknél a 78 kilósok­nál a londoni hős Joó Abigélért szoríthattunk. Az első forduló­ban erőnyerő volt, majd a ne­gyeddöntőben nagy csatában nyert a holland világbajnok Verkerk ellen. Az elődöntőben a francia Lomcíre következett, s a magyar lány veresége, a több intés miatt. Abigél a bronz­meccsen nem akart csalódást okozni a szurkolóknak, na meg saját magának sem, ennek megfelelően le is győzte a né­met Malzahnt. Vasárnap a csapatok léptek tatamira. A magyar lányok (Balogh Da­­niella, Szabó Katinka, Ger­­csák Szabina, Szabó Francis­ka, Mészáros Anett, Tóth Pat­rícia, Baczkó Bernadett) a 7., amíg a férfiak (Zámbori Ben­ce, Ungvári Attila, Csoknyai László, Fogasy Gergő, Cirje­nics, Gorjanácz Zsolt, Tóth Krisztián) az 5. helyen zártak. Csoknyai László így örült Corjanácz Zsolt győzelmének vasárnap www.duol.hu Főszerkesztő: Elekes András Felelős szerkesztő: Munkácsi Imre Rovatvezetők: Agárdy Csaba, Körmendi Erzsébet Szerkesztőség: 2400 Dunaújváros, Vasmű út 33. Levélcím: 2400 Dunaújváros, Vasmű út 33. Telefon: (25) 410-989, (25) 412-626. Fax: (25) 410-999, e-mail: szerkesztoseg@dh.pl­.hu Központi oldalak szerkesztői: Fröhlich András, Gidai Judit. Telefon: (88) 579-439. Kiadja: Pannon Lapok Társasága Kiadói Kft., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Kiadásért felelnek a kft. ügyvezetői. A PLT ügyvezető igazgatói: Kázmér Judit, Kinde Kálmán, Szabó Miklós Szerkesztőségi tanácsadó: Győrffy István Hirdetési vezető: Molnár Peggy Terjesztési vezető: Major Tamás Nyomtatás: Pannon Lapok Társasága Kiadói Kft., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős nyomdai vezető: Horváth Gábor ISSN 1219-8153. Index: 25-097 Megrendelhető: a Pannon Lapok Társasága Kft.-nél, a Társa­ság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 2245 Ft, negyedévre 6735 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 12 795 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 24 245 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: Dunaújváros, Vasmű u. 33. Tel.: (25) 405-974. Hirdetés­­felvétel: Dunaújváros, Vasmű út 33. Tel.: (25) 402-985 Fax: (25) 402-986. Telefonos hirdetésfel­vétel: 06 (40) 949-459. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Példányszámunk valódiságát a MA­TESZ hitelesíti! Lapunk szerkesztősége a Főszerkesztők Fóruma által kidolgozott és elfogadott etikai irányelvek (www.feol.hu/impresszum) szerint végzi a munkáját. Lapunkat rendszeresen szemlézi Magyarország legnagyobb médiafigyelője az »OB1ERVEB« tlUDAI5! Sl Ml.DIAI IGYIIO Kl I http/Avmv.tAaeSwchu^^