Észak-Magyarország, 1974. március (30. évfolyam, 50-76. szám)

1974-03-12 / 59. szám

Egy lakásszövetkezet kulisszái mögött (I.) Panaszok és pereskedés Évek óta rendszeresen visszatérő panaszok a Mis­kolci Herman Ottó Lakásszö­vetkezet Chlepkó Ede utca 9. szám alatti bérházából: „... tavaly több héten át egyáltalán nem működött a lift... beköltözésünk óta rosszak a lakások szellőző berendezései...; nem tudjuk használni a központi tv-an­­tennát... ; számos lakásban hónapok óta beázik a fö­dém ... ; a melegvíz-szolgál­tatás egyszerűen mesébe il­lő: hol van, hol nincs...; a szövetkezet vezetősége a köz­gyűlés határozata nélkül dönt; így adták ki bérbe a lakók számára nélkülözhetet­len gyermekkocsi-tárolókat és ...’’ És sorolhatnánk a panaszo­kat vég nélkül. Az itt emlí­tettek mindegyike jogos, ha ma orvosolnák már az is ké­ső lenne. Mindezek tetejébe olyan panasz is van, amelyet a személyes beszélgetésekkor a ház valamennyi megkérde­zett lakója szóvá tett. — A lakásszövetkezet­­ megalakulása óta az igazga­tóság évente emelte az üze­meltetési költséget, legutóbb például lakásonként havonta­­ 33—40 forinttal... — „Fűtés nélküli veszte­ség” címén újabban olyan összegeket követelnek a szö­vetkezet tagjaitól, hogy az már kibírhatatlan; lakáson­ként 400—600 forintról van szó... • Így hangzanak a lakásszö­vetkezet igazgatóságára néz­ve cseppet sem hízelgő, az sem túlzás, helyenként szigo­rú felelősségrevonást követe­lő észrevételek. Érthető a la­kók zúgolódása, hiszen a pénzükért legalább minimá­lis ellenszolgáltatást szeret­nének kapni. S érthető azért is, mert egyik napról a má­sikra több száz forintot kifi­zetni nem könnyű dolog. Azt mondottuk az imént: az említett panaszok mind­­egyike jogos. Ez így igaz! Tény ugyanis, hogy az elmúlt évek során rendkívül sokat álltak a liftek, a szellőzők zöme máig sem működik; számos lakásban edéyekkel fogják fel az esőzések idején plafonon becsurgó vizet és gyakran akadozik a meleg­­vízellátás. Tény az is, hogy a kocsitárolók bérbeadásá­hoz nem járult hozzá a köz­gyűlés, az igazgatóság mégis kiadott néhányat — a leg­utóbbit pár nappal ezelőtt, — pedig a bérházban megle­hetősen sok a kisgyermekes házaspár.­ Az előbbi tényeket összefoglalva az is elmond­ható, hogy a lakásszövetke­zet vezetősége a múlt évet kivéve alig-alig fordított gondot a jogos igények ki­­elégítésére. Mielőtt azonban ezekre a panaszokra választ adnánk, lássuk, mi is a helyzet a la­kásszövetkezet valamennyi tagját érzékenyen érintő „fűtés nélküli veszteség”, az évről évre magasabbra sró­folt üzemeltetési költség és a közgyűlési hozzájárulás nél­kül született igazga tósági döntések esetében? Ennek rövid*megolést a Herman Ottó Lakásszövet­kezet p pénzügyi helyzetének, egyáltalá­n az igazgatóság ed­digi tevékenységének vázla­tos ismertetése szükség. • A 6R5 tagot számláló lakás­­szövetkezet igazgatósága a megalakuláskor — megfelelő tapasztalatok híján — igen alacsony összegben, az emlí­tett kórházban például 1 fo­rint 80 fillérben állapította meg a lakók által négyzet­méterenként fizetendő üze­meltetési költséget. Ez mint azt az első évi, 1971. decem­beri zárszámadás tanúsítja, olyannyira kevésnek bizo­nyult, hogy még a legszüksé­gesebb kiadásokat, a fűtési és vízfogyasztási díjat sem fedezte. Emiatt nem keve­sebb mint 170 ezer forint hi­ánnyal zárták az évet. Az igazgatóság tudta miből adó­dik a veszteség. Ám, ahelyett hogy megemelték volna az­­ üzemeltetési díjat, meglehe­tősen felelőtlen vállalkozás­ba kezdtek. A veszteség „ki­gazdálkodására” ugyanis olyan javaslatot fogadtattak el a közgyűléssel, amelynek kudarcáról egyszerű tájéko­zódással, a MIK-nél való pu­­hatolódzással meggyőződhet­tek volna. Mulasztásuk vé­gül is a lakásszövetkezet tel­jes eladósodásához vezetett. A közgyűlés szentesítette a balul végződő ötletet; meg­szavazta, hogy a jövőben csak a lakások fűtéséért fi­zessenek a lakók a MIK-nek, a lépcsőházak fűtésére ne tartsanak igényt. Az épületek konstrukciós megoldása mi­att a Miskolci Ingatlankezelő Vállalat kivihetetlennek mí­­nősítette az elgondolást, s természetesen nem is egye­zett bele. Per lett a dologból, ami a MIK javára dőlt el. Az eredmény: a lakásszövetke­zet adóssága 1972 végére 436 ezer forintra emelkedett. S ebben az összegben még nem szerepel a pervesztéssel együttjáró 32 700 forint... A hiány, persze, nemcsak ebből adódott. Változatlan üzemeltetési költségtérítés mellett nagy mértékben nőtt a vízfogyasztás, emelkedtek az általános üzemeltetési ki­adások, nem utolsósorban közrejátszott, hogy a szövet­kezet vezetősége érdemi el­lenszolgáltatás nélkül is meg­lehetősen bőkezű volt, első­sorban persze saját magával szemben. Ezzel magyarázha­tó, hogy az igazgatósági ta­gok — akik döntő szerepet játszottak a csaknem fél­millió forint veszteség elő­idézésében — „jó munkájuk jutalmául” nem kevesebb mint 36 ezer forint tisztelet­díjat vettek fel... Tavaly márciusban meg­szavazta a közgyűlés az­­ üze­meltetési díj felemelését. Az említett bérházban 2,60 fo­rintban állapították meg a négyzetméterenként fizeten­dő összeget, ami valóban 33 —40 forint többletkiadást je­lent lakásonként, havonta. 5 hogy miből adódik a 400— 600 forint pluszkiadás? Nem történt más, minthogy a per során elvesztett összeget, kö­zel 300 ezer forintot, arányo­san szétosztották a lakók, il­letve a szövetkezet tagjai kö­zött. Más szóval, most egy ös­­­szegben kell megfizetniük azt az összeget amit évekkel ezelőtt apránként kellett vol­na. A szétosztás jogosságát nem lehet vitatni, hiszen an­nak idején a közgyűlés dön­tött úgy, hogy a lépcsőházak fűtéséért ne fizessenek a MIK-nek. Más kérdés, há­nyan vettek részt azon a köz­gyűlésen ... Az üzemeltetési díj fel­emelése után, az elmúlt év végére lényegesen javult a szövetkezet anyagi helyzete. Kifizették az 1972-ről elma­radt vízhasználati díj egy­­részét, az 1973. évit teljes­e­ részében, sőt az 1971—72. évi fűtés­ nélküli veszteséget is kifgazdálkodták. Ez évre már csak minimális tartozást hoztak át. S mégis, március 1-el zárolták a lakásszövet­kezet folyószámláját, ezen ugyanis még 180 ezer forint az adósságuk. Furcsa helyzet állt elő: ennyivel tartozik a szövetkezet, ám nem tudja kifizetni, mert neki is tarto­zik a saját tagsága. Hozzá­vetőleg 163 ezer forinttal. So­kan azért nem fizetik ki az elmaradt üzemeltetési költ­séget, mert egyösszegben nagy megterhelést jelent, má­sok azért, mert várják mire alakulnak azok a neves ügyek, amelyeket n­éhány szövetkezeti tag indított saját szövetkezete ellen. Holnap: Adósság és kiút Nagy István SPORT * SPORT * SPORT* SPORT ♦ SPORT♦SPORT LABDARÚGÁS Kihagyott tizenegyessel DVTK—­KFSE 0:0 Diósgyőr, 3000 néző. Vezette: Hévízi. DVTK: Veréb — Kovács, Ha­jas, Váradi, Hajdú — Gál, Sala­mon — Káplár (Szabó Z., szü­netben), Horváth, Egri, Görgei (Fekete, 30. perc). Edző: Prei­­ner Kálmán. A 3. percben Káplár lopott el egy labdát, felrobogott, vele, de beadását mentették a túloldalon. Majd egyperces gyászszünet tartottak Kovács József, í­ilsZ társadalmi munkás emlékére. Említésre méltó esemény nélkül telt el az első negyedóra. A 17. percben Egri 25 méteres lövését a jobb alsó sarokból tenyerelte szögletre Szűcs. A 27. percben Vad és Erős hagyott ki helyze­tet a diósgyőri kaputól 8 méter­­nyire Vad ,,luftot” rúgott. Erős lövésébe pedig Váradi belelé­pett. Az első félóra végére Gör­gei megsérült. A 44. percben Ha­jas indításával Fekete húzott el, ám a tizenhatoson belül elcsú­szott. Szünet után Szabó Z. lett a jobbhátvéd, Kovács a jobbszél­ső, Váradi középpályára húzó­dott, Hajas beállós lett, Salamon pedig H­ajas helyét foglalta el. (Később végképp átszerveződött a védelem Hajdú sérülése miatt.) A csapatkapitány egyébként ren­geteget ment előre, Gál pedig inkább védekezett... Az 53. percben Horváth 18 méterről óri­ási lövést eresztett meg, amely a jobb kapufáról vágódott vis­­­sza! Nagy lendülettel támadott ebben az időszakban a Diós­győr, de rosszul játszott. Az 58. percben Gál jobb olda­li beadását Horváth Váradi elé fejelte, akit a kaputól 8 méterre buktattak. Hévizi tizenegyest ítélt. A büntetőrúgásnak Hor­váth állt neki, jobbra lőtt lab­dáját Szűcs vetődve szögletre ütötte­ . A kihagyott tizenegyes ellené­re támadott, szorongatott a Di­ósgyőr, de úgyszólván helyzetet sem tudtak kidolgozni a játéko­sok. A 71. percben egy jobb ol­dali beadás az üresen maradt Horváth és Váradi felé szállt, de egymást zavarva, mindketten túl­futottak a labdán! Egy perc múlva Hajdúba ,,belegyalogolt” Ebedli és ettől kezdve Hajdú sántikálva játszott a középpá­­lyán, a balhátvéd helyére Vára­di került. Említésre érdemes helyzete ez­után sem akadt a hazaiaknak, akik gyatrán játszottak. Ezen a találkozón kiütközött a diósgyő­riek lassúsága, a technikai fo­gyatékosságok (8—10 méterre pat­tanó labdák stb.), az irányító ember hiánya, a szélsőínség . . . A DVTK-ból senki sem érdemel dicséretet. Nagyon össze kell szedni magát a csapatnak, ha komolyan gondolja az NB I-be kerülést. Nyitray Péter Az NB I. B állása: 1. DVTK 20 11 5 4 33:15 27 2. Szolnok 20 10 6 4 30:18 26 3. Békéscsaba 20 9 6 5 22:17 24 4. Budafok 20 7 9 4 23:17 23 5. Komló 20 9 3 6 19:16 23 6. MÁV DAC 20 8 5 7 25:18 21 7. Dunaújváros 20 7 7 6 32:29 21 8. KKFSE 20 8 5 7 26:25 21 9. Szekszárd 20 6 8 6 18:17 20 10. Eger 20 7 5 8 29:30 19 11. DVSC 20 6 7 7 19:20 19 12. Olajbánya 20 7 5 8 24:29 19 13. G.­MÁVAG 20 6 6 8 18:26 18 14. Várpalota 20 5 7 8 16:19 17 15. Pénzügyőr 20 6 4 10 29:33 16 16. Bp. Bpariac­ 20 6 4 10 19:26 16 17. Kecskemét 20 5 6 9 20:36 16 18. Oroszlány 20 5 4 11 14:23 14 NB III. Borsodi Bányász—Edelény 3:3 (1:2). Sajószentpéter, 600 néző. Vez.: Kövesfalvi. B. Bányász: Soltész — Geregui, Bódis, Mol­nár, Kovács, Pincsák (Szakács), Czifra, Csipke, Tomecz, Novek, Fazekas. Edző: Benkő István. Edelény: Molnár — Matiszcsák, Márton, Boros, Szalovszki, Ge­ber, Kristóf, Kósa, Stark, Ta­kács, Gajdos. Edző: Ferencz József. Sokáig a vendégcsapat vezetett a végig nagy iramú, hatalmas küzdelmet hozó mér­kőzésen. Gl.: Novek (2, egyet 11-esből), Csipke, ill. Gajdos (2), Kósa. Jók: Tomesz, Kovács,* ill. Szalovszki, Kósa, Stark, Gajdos. Miskolci Bányász—Bp. Tö­rekvés 0:0. Pereces, 100 néző. Vez.: Bodó. M. Bányász: Sel­­meczi — Fazekas, Dombóvári, Futó, Üveges, Pusztai, Poós, Far­kas, Previtzer, Szabó, Győri. Ed­ző: Szabó Zsolt. Jó iramú mérkő­zés, gólképtelen csatárok. Jók: Fazekas, Dombóvári, Pusztai. Királd—Trencsényi SE 0:1 (0:0). Királd, 800 néző. Vez.: Károly­falvi. Királd: Zsupony­i — Kovács, Papp, Fehér, Dem­­jén, Lupkovics, Szala (Kris­­tály), Újvárosi, Nagy, Szilágyi (Kasza), Gulyás. Edző: Szend­­rei Béla, Trencsényi, Szőke — Povács, Varga, Nyitrai. Kecs­kés, Farkas, Marton (Kertész), Hajdú, Murányi, Jónás, Gulyás. Edző: Antal Ferenc. A vendég­csapat öngóllal győzött. Gl.: Kovács (öngól). Jók: Fehér, Gulyás, 111. Varga, Hajdú, Mu­rányi. Ifi. 2:1. Ózdvidéki Bányász—Petőfibá­­nya 2:1 (1:0). Somsály, 300 né­ző, Vez.: örsi. Ózdvidék: Oláh — Zöldi, Vincze, Turai, Albert, Nagy, Túróczi, Visovszki (Borsodi), Angyal, Bereznai, Szántó H. Edző: Jakab László. Erős iramú, sportszerű mérkő­zés, a hazai csapat végig irá­nyította a játékot. Gl.: Angyal (2). Jók: Angyal (a mezőny legjobbja), Vincze, Nagy. Ifi: 2:1. Rakamaz—B. Volán 1:1 (0:1). Rakamaz, 800 néző. Vez.: Mi­­zsei. Rakamaz: Sárközi — Ress, Erdős, Deák, Guth, Lengyel, Tóth .„ Kádas, Márta, Tóth I., Csécsi. Edző: Vaszil Zoltán. B. Volán: Boros — Magyar, Soós, Juhász, Kavács, Tóth, István, Lója, Kertész Vasvári, Pál. Ed­ző: Márton Zoltán. Kemény já­ték, mindkét csapat nagy aka­rással küzdött. Gl.: Kádas, 111. Erdős (öngól). Jók: Erdős, De­ák, Guth, 111. Bores, Soós, Ka­vács. Ifi: 02. Egri Vasas—Gyöngyös 3:1 (1:0). Egercsehi—H. Kinizsi 4:2 (3:9). Mezőcsát—MEMTE 0:1 (0 rt­). Mezőcsát, 300 néző. Vezette: Sze­derkényi. Mezőcsát: Suszter (Mé­száros) — Ládi, Molnár, Heisz­­man, Földi, Greisz, Kántor, M. Varga, Kormos, Szopkó, Antal (Kovács). Edző: Kápolnai László. MEMTE: Nagy — Takács, Ne­mes, Valcsák, Pécsik, Mák, Tóth, Riskó, Szatmári, Dizmacsek, Pal­­lai. Edző: Kiss László. Nagy küz­delemben, a helyzeteit sorra ki­hagyó hazaiak ellen szerencsés góllal győzött a MÉMTE. Gl.: Lódi (öngól). Jók: Molnár, Heiszman, M. Varga, ill. a MÉM­TE egész csapata átlagon felülit nyújtott. Ifi: 0:5. Sajóbábony—Hejőcsaba 0:0. Sa­jóbábony, 500 néző. Vezette: Aj­­ler. Sajóbábony: Angel — nuta.c, Varga M., Bencze, Vas, Lakatos, Kincses (Varga I.), Kálmán, Petró, Borostyán, Sály. Edző: Temesvári Miklós. Hejőcsaba: Vadas — Zajácz, Szabó, Karetka (Gönczi), Várkonyi, Kuzma, Ma­jor, Kunfalvi, Laczkó, Matisz­­csák, Török. Edző: Osváth End­re. Igen jó iramú, kemény, de sportszerű mérkőzés, mindkét csapat teljes erőbedobássa küz­dött. Jók: Futák, Varga M., La­katos, ill. Vadas, Szabó, Kuzma. Ifi, 2:1. Encs—Ormosbánya 1:0 (1:0). Encs, 400 néző. Vezette: Cseh. Encs: Novák II. — Krusóczki, Dudás, Mádi, Varga, Lukács, Ráski, Novák­ I., Majoros, Veréb, Kovács. Edző: Tóth László. Or­mosbánya: Smotzer — Szentesi, Balogh, Horváth (Hegedűs), Dé­­kány, Kovács I., Ribár (Kóró­­di), Hasilló, Kálmán, Grolmusz, Kovács H. Edző: Dékány Gyula. Jó iramú mérkőzés, megérde­melt hazai győzelem. Gl.: Majo­ros. Jók: Novák II., Varga, Ma­joros, ill. Smotzer, Balogh, Grol­musz. Ifi: 1:0. Felsőzsolca—Sárospatak Zrt­ (1:0). Felsőzsolca, 300 néző. Vezette: Nagy. Felsőzsolca: Szegedi — Miskolci, Márton (Kiss), Tóth, Szekrényesi, Kurdi, Halász, Nagyváradi, Szolga, Vodicska, Bozó. Edző: Tiba Sándor. Sáros­patak: Fehér — Varga III., Var­ga n., Szűcs, Bodnár, Demko­­vics I., Szabó Gy., Szabó A., Csontos, Tuss, Pothorszki (Mi­­kolai). Edző: Csetneki Imre. Idény eleji játék, közepes szín­vonal. Gl.: Szolga.­lók: Szege­di, Miskolci, Szekrényesi, Kurdi, ill. Varga II., Szűcs, Szabó Á. Ifi, 0:3. Mákvölgy—Rudolftelep 2:1 (1:1). Alberttelep, 700 néző. Vezette: Tolnai. Mákvölgy: Andrej — Bene I., Bárczai, Dudás V., Be­­nei, Lengyel, Kosiczki, Mocsnik I., Mocsnik II., Dózsa, Deák. Edző: Penderi György. Rudolf­telep: Palotási — Osváth, Kecs­kés, Hangu, Démuth, Szőr II., Implon, Járó, Szőr I., Simon, Tábori. Edző: ifj. Marczinaskó József. A fordulás után a 9 em­berrel játszó hazaiak óriási lel­kesedéssel fordították maguk ja­vára a mérkőzést. Deák és Bene reklamálásért kiállítva.­­Gl.: Len­gyel, Mocsnik II., ill. Járó. Jók: Lengyel, Mocsnik I., Mocsnik n., ill. Palotási, Kecskés, Szőr NI. Ill. 5:1. SÜMSE—Tokaj 1:2 (1:1). Sajó­­szentpéter, 100 néző. Vezette: Havasi. SÜMSE: Góré — Deme­ter, Soltész, Bodnár (Keller), Mikovszki, Fazekas, Demkó, Ha­­zil, Nyárádi, István, Szász (Szi­lágyi). Edző: Orehovszki László. Tokaj: Bárány — Helgert I., Szűcs, Dalnoki, Orbán, Szabó, Bernáth, Rozgonyi, Helgert II., Nagy Hauser. Edző: Kristóf András. A nagyon gyenge napot kifogó hazaiak ellen megérde­melt győzelmet aratott a vendég­csapat. Gl.: István, ill. Helgert II., Nagy. Jók: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. a vendégcsapat játékosai vala­mennyien jó teljesítményt nyúj­tottak. Ifi: 2:0. Csokvaomány—Borsodnádasd Zrt­ (0:0). Csokvaomány, 600 né­ző. Vezette: Kalas. Csokva­omány: Molnár — Madarász, Kolmonth, Papp, Jancsik I., Far­kas, Szekeres, Pápai, Borbás, Kiss, Bárdos (Jancsik II.). Edző: Tábori István. Borsodnádasd: Kovács — Simon I., Simon II., Ligeti, Holczhauser, Váradi, Or­bán, Németh, Sztasák, Knyaskó, Koós. Edző: Zalai László. Nagy iramú találkozó, mindkét kapu gyakran forgott veszélyben. Gl.: Borbás. Jók: az egész hazai csa­pat kitűnő teljesítményt nyúj­tott, ill. Simon NI., Ligeti, Né­meth. Ifi, 0:3. Szuhavölgy—Tállya 2:1 (1:0). Kurityán, 400 néző. Vezette: Krajnyák. Szuhavölgy: Balázs — Svirján, Seszták, Valkusák, Var­ga, Jaskó, Jedlinszki (Bálla), Rácz II., Ménen, i­ iacz I.., Mo­gyorósi. Edző: Virágh József. Tállya: Galgóczi (Kiss II.) — Hollókői, Szívós II., Búcsúk: Pe­­kó Hí., Szívós III., Krizner (Ko­­lyonkovszki), Kiss I., Szívós I., MagT ", Spéder. Végig sportsze­rű, küzdelmes mérkőzésen a II. félidőben nyújtott teljesítménye alapján a hazai csapat rászolgált a győzelemre. Gl.: Mogyorósi (2), ill. Szívós I. Jók: Svi­ján, Sesz­ták, Rácz I., Mogyorósi, illletve Szívós II., Bucsák, Szívós III., Kiss I. Ifi. 4:0. A Megyei I. o. állása KVSE—Nagybátony 4:3 (2:2). Nagybátony, 500 néző. Vezette: Almási. KVSE: Fülöp — Mok­­lár, Ködmön, Erdősi, Szitka, Kopa, Kálmán, Kendi, Lázár, Ráczi, Miikula. Edző: Turay András. Az első perc végén Kálmán hagyott ki nagy hey­­zetet, majd Mikula üres kapu mellé helyezett. A 10. percbeni Percze a hazaiaknak szerzett vezetést, de Lázár egyenlített. A 35. percben Kopa feleslege­sen cselezgetett, s Nagy ismét vezetést szerzett Nagybátony­­nak. A 44 percben Kendi lab­dájával Kálmán elfutott és éle­sen a hosszú sarokba lőtt, 2:2. A 63. percben Ráczi fejesével lett 3:2, majd a 80. percben Szitka lövésével 4:2, a hazaiak­nak sikerült a szépítés, de a KVSE tartani tudta az ered­ményt. Jók: Szitka, Kálmán, Ráczi. Ózd: Kohász—Dunakeszi 1:® (0:0). Dunakeszi, 1800 néző. Ve­zette: Teuschler. Ózd: Fekete — Kovács B., Murányi, Mart­.., Kovács Z., Fükő, Dolezsár, Tá­bori, Csohány, Barna, Tóth. Edző: Dávid Róbert. Az első 15 percben fergetege­sen támadott az otthonában ve­retlen hazai csapat, azután a Kohász átvette az irányítást. Dolezsár és Csohány két biz­tos helyzetet kihagyott. Az 59. percben Tóthot buktatták a szélen. A szabadrúgást a szélső élesen kapu mellé lőtte é­s a jó ütemben érkező Martocs 6 méterről a bal felső sarokba bombázott. Ezután a Kohász az eredmény tartására törekedett, de gyors ellentámadásai min­dig veszélyesek voltak. Jók: Fe­kete, a két Kovács, Fükő, Bar­na, Tóth. ÉPGÉP—MVSC 2:2 (2:1). Al­bertfalva, 200 néző. Vezette: Borsos. MVSC: Rabcsák — Buczkó, Horváth, István, Krom­­paszky, Molnár, Lukács, Szabó, Karczagi (Krisztián), Demkó, Kiss. Edző: Szentmarjay Tibor. Hamar kétgólos előnyre tet­tek szert a hazaiak a bizonyta­lanul, pontatlanul játszó vas­utasok ellen. A vezetés birto­kában azonban könnyelműsköd­­ni kezdtek, húzták az időt. Az első félidőben sikerült a szé­pítés Szabó révén. Szünet után az MVSC vette át az irányítást, nagy erővel rohamozott a ki­­egyenlítésért. Az ÉPGÉP jól vé­dekezett, s a szórványos ellen­támadások veszélyesek voltak A játékvezető 3 percet hosszab­­bított, s a 92. percben Kissnek sik­erült megszereznie a ki­egyenlítő gólt! Jók: Lukács. BVSC—Rudabányai Ércbányász 1:1 (1:0). Rudabán­ya, 1000 néző. Vezette: Nagy G. Rudabánya: Birk­ás — _ Tires. Bíró: Takács. Rn­ ÍIY (Somogyi), Oláh (Bath), Ruttkay, Konyha. Bá­lint. Tóth. Edző: Virágh István. Az első 20 percben a hazai­­ak­­ irányítottak, a 25. percben mégis a vendég­ BVSC szerez­te meg a vezetést. Szünet után fokozódott az iram, a Rudabá­nya teljesen átvette az irányí­­tást. Beszorult a BVSC A 75 percben Konyhát felvágták a 16-oson belül, a megítélt 11-est azonban Ruttkay nem tudta ér­tékesíteni. a 85. percben Kony­ha egy szép akció végén, a ki­mozduló kapus mellett a jobb oldali kapufa mellett fejelt a , Egyenlő erők küzdel- Igazságos döntetlen szü­­letett. Jók: Konyha, Békés, Sátoraljaújhelyi Spartacus­­MEDOSZ-MÁV—Kisterenyei Bá­­<0:0>­ Sátoraljaújhely,­­00 néző. Vezette: Tóth B. Sá­toraljaújhely: Vakles - lí­­eovszky, Toronyi, Sütő, Szűcs, Szepesi, Schuller, Virágh (Pe­­recsi) Telenkó, Dutkievicz, Micskó. Edző: Szalai István. Nagy iramban kezdődött a találkozó, a hazaiak támadtak. Virágh, Szepesi, Schuller sorra hagyta ki a kínálkozó helyzete­­it,a­­­­­ vendégek csak szórvá­nyos támadásokkal kí­sér létez­ni,­az újhelyi védelem „csírájában fojtott el, a gól­­a 80­ percig kellett várni, amikor Schuller lőtt a hálóba. Végig sportszerű lég­körben játszottak a csapatok, az egygólos hazai győzelem feltét­lenül megérdemelt. Jók: Toro­nyi, Lisovszky, Szepesi. SKSE—lmtk 4:0 (0:0). Salgó­tarján, 400 néző. Vezette: Fe­­hér* L?ÍTK: De^^nv (Gulyás) Tóth, Bakóc, vajda, Zumpf, Polvák, Haisz Kiss, Druzsin, Eriző- Béki talán. Szünet után összevon­u­lt a borsodi együttpc c­ r, ;ver •­reséget szenveden G­ • Tóth (2), Marosok Zsidai Jók: Tes­­lér. Tóth. Halsz. M­egyei S osztály NB I­. állása: 1. Hejőcsaba 16 10 3 3 33-13 23 2. MEMTE 16 8 6 2 20-13 22 3. SZMSE 16 10 1 5 26-15 21 4. F.-zsolca 16 9 3 4 28-23 21 5. Szuhar. 16 8 3 5 20-14 19 6. S.-patak 16 7 3 6 23-14 17 7. S.-bábony 16 5 7 4 15-11 17 8. B.-Nádasd 16 6 4 6 31-18 16 9. Tokaj 16 6 4 6 19-24 16 10. Mákvölgy 16 6 3 7 18-24 15 11. Mezőcsát 16 5 4 7 23-26 14 12. Encs 16 6 1 9 33-25 13 13. Tállya 16 4 5 7 19-23 13 14. Ormosb. 16 5 3 8 24-37 13 15. Csokvadm. 16 4 1 11 20-51 9 16. Rudolftelep 16 2 3 11 11-47 7 NB II. északi csoport állása: Labdarúgó panoráma NB I.: Vasas—Rába ETO K­i (1:0), Csepel—Salgótarján 0:0, V. Dózsa—MTK 2:0 (0:0), Zalaegerszeg—Pécsi MSC 1:0 (0:0), SZEOL—Ferencváros 0:0, Bp. Honvéd—Egyetértés 2:0 (1:0), Dorog—Tatabánya 1:1 (0:0), Videoton—Haladás VSE 1:0 (Irt­). NB I. B. Komló—Kecskemét 1:0 (0:0). Gl.: Cs. Kovács, Szekszárd—Olajbányász SE 1:0 (0:0). Gl.: Freppán (büntető­ből). MÁV DAC—Bp. Spartacus 1:0 (0:0). Gl.: Molnár. Szol­nok—Dunaújváros 2:0 (1:0). Gl.: Fajt (öngól), Mile. Budafok —Várpalota 1:1 (0:0). GL: Kolbert, ill. Bertalan. Ganz MÁVAG —Békéscsaba 1:1 (0:1). Gl.: Fenyvesi, ill. Király­vári, Orosz­lány—Eger 2:0 (0:0). Gl.: Papp, Máthé. Debrecen—Pénzügyőr SE 1:0 (0:0). Gl.: Nagy. NB II. Északi csoport: Váci Haladás—Nyíregyházi Sparta­cus 2:1, Gyöngyös—Vasas Izzó 3:0. A totó 10. heti eredménye: 2, x, x, 1, x, 1, 2, x, 2, 2, 2, 1, 2, plusz egy: U