Észak-Magyarország, 1997. december (53. évfolyam, 280-303. szám)

1997-12-15 / 292. szám

TMIITU« Késelés a vb-n Hamburg, Hannover (MTI)­­ Két néző meghalt a berlini Max-Schmeling csarnokban a Dánia — Oro­szország elődöntő után. Amint Bernd Steinhäuser, a német kézilabda-szövetség elnöke bejelentette, három dán szurkolót megszúrtak, közülük kettő belehalt sérüléseibe. A tettest letartóztatták, de az illető nemzetiségét nem hozták nyilvánosságra. Ne­gyeddöntők: Norvégia - Koreai Köztársaság 27-21 (13-12), Németország - Macedónia 24-19 (13-7), Oroszország - Lengyelország 24-19 (13-8), Dánia - Horvátország 25-21 (14-7). Elődöntők: Németor­szág - Norvégia 23-25 (9-11), Dánia - Oroszország 32-22 (19-12). Az 5. helyért: Koreai Köztársaság - Horvátország 33-32 (14-15,28-28). A 3. helyért: Né­metország - Oroszország 27-25 (16-12). A döntő­ben: Dánia - Norvégia 33-20 (14-11). KOSÁRLABDA NB I/B MEAFC - NYTK-Isobau 98-66 (39-36). Egyete­mi körcsarnok, 200 néző. Vezette: Szakáll, Lugossy. MEAFC: JÁVORSZKI (19/12), KOVÁCS (23/9), Vadkerti (8), Tóth G. (14), SNEIDER (20). Csere: Bene (-), Balogh (-), Tverdy (6), Dohány (4), Vitális (4). Edző: Milen Vukicsevics, Kovács Péter. Milen VUKICSEVICS: - Az első félidőben még nem, a másodikban viszont már függetlenítettük magunkat a külső körülményektől. * Tiszaúj­városi Phoenix - TFSE 72-84 (39-46). Tiszaújváros, 350 néző. Vezette: Smied, Kóthay. Phoenix: SAFTESCU (30), Siska (7), Bru­­nyánszky (6), Hajdú (2), Filótás (10). Csere: Nagy Zs. (13), Tóth T. (4), Nagy N. (-), Szabó Z. (-). Edző: Szendrey Tibor, Pogonyi Sándor. BAÁZ György, elnök: - A hét mérkőzés óta tartó rossz dobóteljesítményünk tovább folytatódott. Hi­hetetlen, hogy vesztettünk. Kevesen voltak Miskolc (EM - BCS) - Elmaradt a tegnap estére kiírt Miskolci Jegesmedvék - Győri Arvit OB I-es jégkorongmérkőzés, ugyanis a vendégegyüttes a hi­vatalos kezdési időpontban a Magyar Jégkorong Szövetség által előírt 15 fős csapat­létszámot nem tudta produkálni, s az ilyenkor kötelező egyórás vá­rakozási idő letelte után sem egészült ki a győri csapat. A vendégek még egy 13 éves fiút is beöltöz­tettek, aki a délutáni kölyök bajnoki mérkőzésen már pályára lépett. Azonban a hazaiak kiszúrták a „trükköt” - s mivel 14 éven aluli játékos a felnőttek között nem szerepeltethető, valamint ugyanazon a napon egy játékos két mérkőzésen nem léphet pá­lyára - a játékvezetők nem engedték benevezni a mérkőzésre a fiút. így aztán a találkozó eredménye a Magyar Jégkorong Szövetségben, a zöld asztalnál dől el - minden valószínűséggel a Miskolci Jeges­medvék javára, hiszen az ehhez hasonló esetekben a vétlen együttes kapja meg a győzelemért járó két bajnoki pontot, 5-0-ás gólkülönbséggel. NHL: botlott a bajnok New York (AP, Reuters, MTI) - Az észak-ameri­kai profi jégkorongligában (NHL) a bajnoki címvé­dő Detroit Red Wings nyolc napon belül másodszor maradt alul a kanadai Edmonton Oilersszel szem­ben. Az „Olajbányászok” Detroitban törték meg a Red Wings ellenállását. Eredmények: Buffalo Sabres - Carolina Hurrica­nes 3-2, hosszabbítás után, Detroit Red Wings — Edmonton Oilers 2-3, New Jersey Devils - Montre­al Canadiens 5-2, New York Rangers - Florida Panthers 3-4, Chicago Blackhawks - Philadelphia Flyers 2-3, Dallas Stars - San Jose Sharks 0-1, Calgary Flames - Colorado Avalanche 3-1, Phoenix Coyotes - Pittsburgh Penguins 2-2, hosszabbítás után, Anaheim Mighty Ducks - Washington Capi­tals 6-4, New York Islanders - Florida Panthers 4-1, Boston Bruins - Montreal Canadiens 4-2, Ot­tawa Senators - Tampa Bay Lightning 1-3. Az Ottawa - Tampa Bay (1-3) összecsapáson a vendégek játékosa, Ciccarelli ismerkedik a pa­lánkkal Fotó: AP EREDMÉNYEK - TUDÓSÍTÁSOK 1997. Dicinmr 15., Hétfő Miskolcon nagyon megtorpant a Haladás Női röplabda NB I, 11 . forduló: Miskolci VSC — Szombathelyi Haladás 3:0 Bánhegyi Gábor Miskolc (BM)­­ Szépen búcsú­zott az 1997-es évtől a Miskolci VSC NB I-es női röplabdacsa­pata, hiszen az alapszakasz 11. fordulójában tegnap délelőtt 3:0 arányban győzte le a Szom­bathelyi Haladás együttesét, így a vasutasok hazai pályán ebben a szezonban hat mérkő­zés után még mindig veretle­nek úgy, hogy összesen csak egy játszmát vesztettek idáig a Csokonai úti csarnokban. Miskolci VSC - Haladás 3:0 (8,1,9) Miskolc, 200 néző. Vezette: Szép­halmi, Varga. Miskolci VSC: Kaposvári, Ba­zan, SIKE, Gergelyfi, JUHÁSZ, PUSKÁS. Csere: Tóth Cs. Edző: Kőhalmi Richárd és Búza Attila. Haladás: Bajkó J, ZALAVÁRI, Kőhalmi, Ilics, Osztovits, Bajkó B. Csere: Kálmán, Nagy, Makszin. Edző: Géczi István. Egy perc sem telt a mérkőzésből, amikor már 3:0-át mutatott az eredményjelző. Géczi István ki is kérte első idejét, ami egy Kőhal­­mi-centerezés képében eredmény­re is vezetett, de innentől 10:2-ig csak a hazaiak villogtak. A vendé­gek mezőnyben középen hatalmas lyukakat kínáltak fel a hazaiak­nak. Blokkjuk egyrészt alacsony volt, másrészt a hálótól legalább félméternyire ugrottak sáncolni, így a miskolci vasutasok remekül tudtak operálni egyrész a „tyúklabdákkal”, másrészt pedig a sáncveréssel. A hazaiak kezére játszott az is, hogy a dunántúli feladó, a tavaly még „viharsarki” Bajkó J. jobbára azzal volt elfog­lalva, hogy a kettes helyre háttal kitett kiemelt labdái előtt a lábuj­jától a feje búbjáig tartó ív megfe­lelően és egyenletesen homorú-e, így szegény Zalavári és Kőhalmi jobbára csak lögybölni, mint ütni tudta a hazai térfélre a lasztit. 10:2-nél Ira Bazan úgy döntött, ő bizony csak Sikére adja a labdá­kat. Ezt a társak el is fogadták, az első sorban rajtuk kívül senki nem tartózkodott, és az sem za­varta a hazaiakat, hogy Kőhalmi révén egyre inkább jönnek fel a vendégek. A zöld-fehéreknek lett igazuk, mert Sike nemcsak beü­tötte magát, de blokkban is átlő­­hetetlennek bizonyult, így Pus­kásnak már csak a „szokásos” bombáját és Juhásznak a blokkját kellett hozzátenni az első részsi­kerhez. A második szett folyamán min­den maradt a régiben. Géczi mes­ter két időkérés alatt sem figyel­meztette lányait, hogy a hazaiak bizony centerben nagyon erősek, így a vasiak továbbra is a szélekre összpontosították blokkjukat. Vesztükre, mert Gergelyfin és Ka­­posvárin kívül a két hazai közép­játékos antenna mellől indított keresztütései is életveszélyesek voltak, míg középen Puskásnak és Sikének nem okozott gondot a szimpla sánc elleni eredményes játék. Mezőnyben szintén Puskás brillírozott a legtöbbször, de a hal­latlanul lelkesen és - ami szintén nem elhanyagolható - jól játszó Juhász parancsolt megálljt a szombathelyi pontszerzési kísérle­teknek, így alakulhatott ki megle­hetősen hamar a szinte megalázó­nak tűnő játszmaarány. A harmadik szett elején a haza­iak már azt hitték, megvan a meccs. Pedig a „Hali” összekapta magát. Nem is akárhogy, hiszen a háló mellett milliméterekkel fel­ugró kőkemény kettős blokkok rendre visszaküldték a labdákat és a vendégek centerben is átvet­ték az MVSC­ stílusát. 0:6-nál kö­vetkezett az első hazai időkérés, de egy miskolci pont után a ven­dégek kettővel válaszoltak. Két vasi hiba után még Juhász foga­dott plafonba egy labdát (3:9), és ekkor a szombathelyiek hitték el, megvan a játszma. Juhász azon­ban ezt nem akarta elfogadni. Nyitott egy bődületes ászt, ami megadta a jelet. Sike és Gergelyfi felváltva szerezgették a pontokat, egészen 9:9-ig. Ekkor a nem sok­kal azelőtt beállt Tóth váltotta a hazai pontgyártókat. Az addig pi­hentetett ütőjátékos Bazan pazar feladásainak köszönhetően belőtte magát, és az utolsó hat pontot a feladóval karöltve hozták úgy, hogy ezek között volt üresbe tolt labda, blokkverés, ejtésszerű ütés, blokkolás, leheletfinom közbenyú­­lás. Zárásként Tóth Osztovicsot bombázta szét - értékesítve ezzel a második játszmalabdát. A vasutasok hétvégi krónikájá­hoz tartozik még a három napon belül aratott kettős győzelmen kí­vül, hogy a két bajnoki találkozó között véglegesen megállapodott egymással Ira Bazan és az MVSC. Az idegenlégiós a szezon elején csak december 15-ig, az átigazolá­si határidő lejártáig kötött szerző­dést a miskolci klubbal, de mi­után a csapat és a feladó kölcsönö­sen elégedett volt egymással, vég­legesítették a megállapodást a bajnoki szezon végéig. KŐHALMI Richárd: - Most már nem csak nyerünk, de játszunk is. Ennek örülök. Boldog karácsonyt a lányoknak és hűséges, lassan, de biztosan gyarapodó szurkolótá­borunknak. GÓCZI István: - Csak felvillaná­saink voltak. A harmadik szett­ben a Vasút bizonyította, a padló­ról is fel lehet állni. Nekik sike­rült, nekünk nem. Bazan feladását követően Sike (jobbra) ejti át a labdát a vendégek térfelére Kőhalmi felett Fotó: Farkas Maya Teremy nyert a kapushéroszok harcában Férfi kézilabda NB I: Ózdi Kézilabda Club - Szolnok KK 23-21 (12-12) Ózd (EM­­­TI)­­ Az első félidő­ben még egyformán álltak a csapatok, de a második játék­részben megrázta magát az Ózdi KC NB I-es férfi kézilab­dacsapata, így a Szolnok lógó orral utazhatott haza a két gó­los vereséget követően Bor­sodból Ózd, 1200 néző. Vezette: Ladiszlai, Tararnay. Ózd: TEREMY - Jakab (1), Ör­dögh (5), Kerekes (4), Kalinka (-), Krasznij (5), CSÖRGŐ (5). Csere: VITÁLIS (-), MOLNÁR (3), Papp (-). Edző: Závodszky István. Szolnok: HERNANDEZ - Szép Kiss (4), Makai (2), GOLOVIN (2), Soós (4), Szloska (3), TÍMÁR (6). Csere: Erdélyi (k), Szörnyi (-). Edző: Nagy Károly. A vendégek kezdték jobban a játé­kot. Az első percekben pokolian keményen védekezve megakadá­lyozták a hazai akciók kibontako­zását. Tíz perc elteltével 2-4 volt az állás, melyben már Hernandez­­nek nagy érdemei voltak. A hazai­ak nem tudtak felpörögni, de ke­ményen küzdöttek, így szorosan tapadtak ellenfelükre. A 19. perc­ben sikerült az egyenlítés, Kere­kes betörésből szerzett góljával. Teremy is kezdett bemelegedni, ám több jó védése után az indulá­si lehetőséget elrontották társai. Tímár szép beállósgóljaival ismét a Szolnoknál volt az előny, de a három ziccert elrontó Kalinka he­lyett támadásban is pályán mara­dó Molnár ügyes megmozdulásai révén ismét felzárkózott az OKC. Soós kiállítását követően végre si­került a fordítás, de Kerekes talá­lata után Szép Kiss a lefújás előtt megint kiegyenlített. Szünet után a Szolnok kapott hamarabb lábra, Tímár majd Szép Kiss talált be, és újra csak kapaszkodhatott a hazai csapat. A mérkőzésből hátralévő 20 perc so­rán a két kapus külön párbajt ví­vott. Amit ők ketten megfogtak, azt más kapusok több mérkőzés alatt sem tudják hárítani. A küz­delem rendkívül jó volt, mert ke­vés volt a technikai hiba, az akci­ók rendre lövéssel fejeződtek be. Ördögh látványos góljával 16-15 lett az állás, a szépségdíjas talála­tot saját kilenceséről szerezte az átlövő. A sérült játékosokkal felál­ló hazai csapat helyzetét tovább nehezítette, hogy Vitális nem bír­ta tovább, és helyére törött orral Papp Gábor állt. A meccs hajrája óriási izgalmakat hozott. 18-18- nál szolnoki időkérést követően Tí­már emberhátrányból is betalált, a túloldalon viszont Jakab immár sokadszor nem bírt a kapus eszén túljárni. Szloska megint csak hát­rányból talált be, ám Csörgő keze kétszer is pontosan célzott. Krasz­nij bődületes kapufás gólja után Jakab a legjobbkor „fésülte meg” a karibi kapust. 22-21 után Ördögh kétpercest kapott, ám Teremy megfogta az utolsó, szám szerint 18. lövését. Az ellenakcióból Csör­gő betalált, a ezután csaknem fel­robbant a csarnok a szurkolók örö­métől. A lefújás előtt a közönség felállva tapsolta az iszonyatos küzdelemben felülkerekedő piros­kék legénységet. ZÁVODSZKY István: - Élmény­számba menő kapusteljesítmény mellett sikerünk értékét az is nö­veli, hogy azt 4-5 sérült játékossal harcoltuk ki. A Szolnok a várttól lényegesen fegyelmezettebben jobban játszott, így rendívül érté­kesnek tartom a győzelmünket. NAGY Károly:­­ Jól küzdöttünk, de a sikert, jobban akaró ózdiak megérdemelték a győzelmet. Ördögh ötször vette be a remekül védő Hernandez (1) kapuját Fotó: Mizerák István