Észak-Magyarország, 2003. április (59. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-10 / 84. szám

2003. április 10., csütörtök HÍRCSOKOR­ T GYSEV-előny. A GYSEV­­Sopron női kosárlabdacsapa­ta biztosan győzött a Szolnok ellen az NB I negyeddön­tőjének első mérkőzésén: GYSEV - Szolnok 82-66 (19-23, 21-19, 23-14, 19-10). A két győzelemig tartó párharc következő találkozó­ját vasárnap játsszák Szolnokon. A továbbju­tó a Pécsi VSK ellenfele lesz az elődöntőben. 0 Simán a Dunaferr. A férfi röplabda Extra­liga 3. helyért zajló párharc 1. mérkőzésén: Dunaferr - Nyíregyháza 3:0 (9, 16, 11). A 3 győzelemig tartó sorozat második talál­kozójára pénteken kerül sor Nyíregyházán. Három pályán a hazaiak Miskolc (ÉM) - A labdarúgó megyei I. osztály tavaszi nyitó, 18. fordulójában a pályák használhatatlansága miatt elma­radt négy mérkőzés amelyeket tegnap pó­toltak be az érintettek. Az eredmények: Encs - Mezőkeresztes 2-0 (1-0) Encs, 200 néző. Vezette: Varga. Encs: Kozma - Fülöp, Glonczi (Varga), Márkus, Orosz, Molnár, Hajkó, Galyas (Adu), Gregó, Mika, Szegedi. Edző: Verpecz István. Mezőkeresztes: Szvercsok - Kovács, Nyeste, Molnár A., Kun B., Tóth, Molnár G., Jablonkai, Zólyomi, Mencsik, Kun B. (Fukszi). Edző: Lázár József. G.: Galyas (2). Jók: Molnár, Galyas, Fülöp, Glonczi, ill. senki. Ifi: 9-0. Verpecz István: - Ötletesen és szellemesen fut­balloztunk, belefért még öt kapufa is. Gratulálok a fiúknak! Lázár József: - Ilyen csapattól nem szégyen ki­kapni. Arnót - Felsőzsolca 3-1 (3-1) Arnót, 500 néző. Vezette: Kálmán. Amót: Pallai - Szűcs, Városi, Szedlák, Vodicska, Dró­tos, Kriston, Tóth (Molnár), Tamás, Gáspár, Lója (Ko­vács). Edző: Kerényi József. Felsőzsolca: Ravasz - Molnár, Szobóczki, Mattyák, Pásztor (Tóth A.), Fink, Halász (Tóth L.), Rácz, Nagy, Bazsányi, Egry. Edző: Kapitány Béla. G.: Vodicska, Drótos, Lója, ill. Rácz (11-esből). Jók: az egész csapat, ill. Nagy, Mattyák, Molnár. Ifi: 0-5. Kerényi József: - Győztünk, ráadásul egy rangadón. Büszke voltam a csapatomra! Kapitány Béla: - Hiába játszottunk mezőnyfölényben taktikai fegyelmezetlenségeinkkel hozzásegítettük a hazai csapatot a megérdemelt győzelemhez. Sárospatak - Sajószentpéter 1-0 (0-0) Sárospatak, 52 néző. Vezette: Vróbel. Sárospatak: Szemán - Nagy (Espák), Beimli, Oláh, Kerékgyártó, Dembrovszki, Bajnok, Büttösi, Géczi, Tuss (Pallagi), Vécsi. Edző: Sikorszki Gábor, Her­man Tibor. Sajószentpéter: Brindzár-Jakkel, Lipták, Kuron, Schnek, Somogyi, Mata, Madarász, Jex (Gavrilette), Kelemen (Garai), Hornyák. Edző: Schnek Zoltán. G.: Büttösi. Jók: Szemán, Beimli, Oláh, Véc­si, ill. Lipták, Kuron. Ifi: 0-1. Sikorszki Gábor: - A jól küzdő vendégek ellen meg­érdemelten tartottuk itthon a három pontot. Schnek Zoltán: - Későn ébredtünk és a gól után már nem tudtunk egyenlíteni a lelkes hazaiak ellen. Pálháza - Miskolci VSC 1-2 (0-0) Pálháza, 200 néző. Vezette: Bárdos. Pálháza: Kol - Tokár, Harsányi, Farkas (Okkel), Er­dei, Pankovics, Kovács Cs., Balogh (Hajdú), Jurkó (Barnáth), Trembulyák, Szabó. Edző: Hajdú Já­nos. MVSC: Lövei - Jőner, Pelyhe, Illovai, Boszák, Péli (Fodor), Baráth, Kovács, Hozdik, Fazekas, Tóth (Kalász). Edző: Földesi Károly. G.: Kovács Cs., ill. Hozdik, Fazekas. Kiállítva: Erdei. Jók: Tokár, Ko­vács Cs., Trembulyák, Pankovics, ill. Boszák, Tóth, Kovács. Ifi: 0-1. Hajdú János: - Sajnálom, hogy ezt a mérkőzést el­vesztettük, mivel tíz emberrel is több meccslabdát szalasztottunk el. Gratulálok a Vasútnak! Földesi Károly: - Nem volt jó mérkőzés, de lelkese­désünk három pontot eredményezett. A megyei I. osztály állása * 3 büntetőpont levonva ÉSZAK- MAGYARORSZÁG $ ■ [UNK]Ml 9 Női kosárlabda NB I/ Szeged (EM -­MI)­­ Kettős győzelemmel jutott a bajnoki elődöntőbe a Diósgyőri KSK csapata a női kosárlabda NB I/A csoportjában, miután teg­nap idegenben is legyőzték a Szegedet. Negyedórával később kezdődött a meccs, mert a DKSK busza de­­fektet kapott, majd forgalmi du­góba került Szegedre menet. Az­tán a parketten Burse két kiha­gyott büntetőjével kezdődött a rá­játszás második meccse, majd 10- 4-re elment a Szeged, meglátszott a DKSK teljesítményén a csúszás, a bemelegítés hiánya. A második negyed elején el­lépett a Szeged, de a vendégek vé­dekezése közben feljavult, és a szü­netig belehúzott a miskolci csa­pat és feljött 5 pontra. Erőlködő hazaiak A nagy szünet utáni játékrészt Balogh és Mészáros triplapárbaja vezette be, majd Brosovszky hár­masa után egyenlő lett az állás, 54-54. Kajdacsi révén még egyszer meglódult a Szeviép (60-56), de a negyed utolsó percében nem csak egyenlített, hanem Burse bün­tetőivel át is vette a vezetést a vendég. A záró 10 perc első feléig mindössze két (!) pontot dobott a hazai csapat Mandachénak köszönhetően (67-72), ám akár­hogy is akart, nem tudott a Sze­ged felzárkózni, 74-81. A véghaj­rában itt is, ott is estek kosarak, tovább igyekezett az alföldi egy­let, de hiába, mert a vendégek kulcsjátékosainak személyi hibá­it sem tudta kihasználni Ujhelyi Gábor csapata. A két győzelemig tartó párhar­­ c-Szeged - DKSK 80-85 -ot a DKSK 2-0-ra megnyerte. A döntőbe jutásért a Soproni Postás­sal kell megküzdenie a piros-fehér hölgykoszorúnak. A végén volt ok az örömre Fotó: Végh Csaba Raul: remek Két mérkőzéssel kedd este megkezdődött a labdarúgó Baj­nokok Ligája negyeddön­tőjének sorozata. A forduló slágermérkőzésén a hazai pá­lyán játszó, címvédő Real Madrid az első mérkőzésen kétgólos győzelmet aratott a Manchester United ellen, míg gól nélküli döntetlent hozott az amszterdami meccs, ahol az Ajax az AC Milant fogadta. Real Madrid (spanyol) - Man­chester United (angol) 3-1 (2-0). G.: Figo (12.), Raul (28., 49.), ill. van Nistelrooy (52.). Ajax Amsterdam (holland) - AC Milan (olasz) 0-0. A visszavá­gót április 23-án rendezik. Ra­ul (balra) dupláját csak szem­lélte Ferdinand. Fotó: EPA N­OIlOKÖNYV Szeviép-Szeged - DKSK 80-85 (26-22, 22-21, 17-24, 15-18) Szeged, 500 néző. Vezette: Vára­­di, Fajth. Szeviép-Szeged: Fűrész (3), KAJ­DACSI (18), MANDACHE (20/3), VARDA (15), Mészáros (10/6). Csere: Lődi (9), Roczkov (5/3). Edző: Újhelyi Gábor. DKSK: Hadzovics (14/6), Sze­­merédi (6/3), Szlimák (-), Gaither (9), BURSE (18). Csere: BROSOVSZKY (16/6), Csávás (4), BALOGH (18/18). Edző: Milen Vukicsevics. Újhelyi Gábor: - Meg kell tanul­nunk a végjátékban a felelősséget elviselni, azaz a meccset megnyerni. Milen Vukicsevics: - Köszönöm a lányoknak, hogy nagy akarattal elérték a minimális célkitűzésein­ket. A sok viszontagság a nagy­szünetig érződött a játékunkon. Magabiztos MTK Miskolc (KM) - Nem jutott be a női labdarúgó Magyar Kupa döntőjébe a Miskolci VSC-Doka, mivel az elődöntő tegnapi vissza­vágóján is kikaptak riválisuktól. MTK-Hungária - MVSC-Doka 3-0 (0-0) Budapest, 100 néző. Vezette: Gaál. MTK: Bakó (Rottmeijer) - Méry, Nikan­­dish, Farkas, Pucsek, Molnár-Sáska, Bangó (Kovács), Krenács, Deli, Várkonyi, Gál (Tóth). Edző: Nikandish Hossein. MVSC: Hankó - Molnár, Kresák, Csor­ba, Garadnai, Kovács Aliz, Szajlai, Ko­vács Anita, Balovics (Czakó), Czud­­er, Ferencsik (Bakos). Edző: Dálnoki Miklós. Gólszerző: Bangó (1-0) a 65., Méry (2-0) a 73., Farkas (3-0) a 75. percben. Jók: Méry, Bangó, Várkonyi, ill. Hankó. Nikandish Hossein: - A második félidőben jól játszottunk és döntöttünk. Dálnoki Miklós: - Akaratgyenge, rossz játék miatt veszítettünk. Teljesen meg­érdemelt a hazaiak továbbjutása. Továbbjutott az MTK 4-0-s összesí­téssel. Hirdetés • Keresse az Észak-Magyarországban megjelenő szelvényeket! • Gyűjtse össze mind a 10 db mozaikképet! • Ragassza fel a korábban megkapott játékszelvényére! • Küldje be április 25-ig a következő címre: Inform Média Kft., Észak-Magyarország 3501 Miskolc, Pf.: 178 ISZUK-MGYI­KUHSZAU Szerencsi AUTÓ Kft. Szerencs, Gyár út 11. Tel.: 47/362-111, Mobil: 06-30/9982-077 Fontos szempont Nyerhet, ha gyűjti és hűti a korongokat! Vásároljon Univer Majonézt, Mustárt, Ketchupot vagy salátaöntetet. Keresse a lehűtött nyerő korongokon a fekete X-et, melyekkel megnyerheti a 20.000 ajándék, vagy a 20 mosogatógép egyikét. Ha két fekete X-et talál, gyűjtenie kell mellé egy Joker korongot, s így válhat a játék résztvevőjévé. Joker koronghoz juthat, ha felkeresi az Univer Mesterszakácsokat, akik a következő üzleteket járják: Tesco Miskolc Interspar Cora Miskolc Részletek a termékeken. A nyesemékgátlóan az árw*r íraírt Rt, a Lorán’eda Kft, és a tebnnyomásfcGn résztvevő ssoak afcÉrBEJtta­rszint azok csaedtajs nem vehetnek részt.