Észak Magyarország, 2016. október (72. évfolyam, 231-256. szám)

2016-10-15 / 243. szám

2016. OKTÓBER 15., SZOMBAT Nem biztos, hogy felemeljük a jelenlegi, 32 csapatos létszámot, de a tervet támogatom, ha az emelés nagyobb bevételt generál. Gianni Infantino, a FIFA első embere arról, hogy a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség januári tanácsülésén dönt a világbajnokság lebonyolításának megreformálásáról A vitorlázó Érdi Mária a 13. helyen áll a Laser Radial hajóosztály legfrissebb világranglistáján. A 18 éves vitorlázónak ez az eddigi leg­jobb pozíciója a nemzetközi szövetség (ISAF) felnőtt vi­lágranglistáján, amelyen 2014 szeptemberében 78., tavaly ősszel pedig 64. helyen állt. Mostani előkelő rangsorolását a Rio de Janeiró-i olimpián és a vk-n nyújtott jó teljesítmé­nyének köszönheti. mti Kosárlabda: NB I/B Férfi kosárlabda NB I/B, Keleti csoport, 4. forduló MAFC- Miskolci EAFC (Budapest, vasárnap, 18.00) Bene Szilárd, a Miskolci EAFC veze­tőedzője: - Fiatal, lelkes csapathoz megyünk. A fővárosiaknak elsősorban a tapasztalatszerzés a céljuk, ennek ellenére nem lehet őket leírni. Az első három fordulóban nagyon jó mérkő­zéseket játszottak. Célunk az idei első idegenbeli győzelem megszerzése és úgy gondolom, hogy erre mind mentá­lisan, mind fizikálisan készen állunk. Férfi kosárlabda NB I/B, Keleti csoport, 4. forduló Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Nagykőrösi Sólymok KE 95-72 (22-23,24-18,17-11,32-20) Tiszaújváros, 300 néző. V.: Mészáros, Borgula, Lengyel.__________________ Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK: Madár (28/15), Kilyén (15/6), Szabó N. (2), Debreceni (14), Osnach (14/3). Csere: Kovács Z. (1), Magyar (4/3), Pöstényi (7), Benőcs D. (5/3), Papp (-), Szilasi (5/3). Vezetőedző: Brunyánszky István._______________ Brunyánszky István. - Sikerült a második negyedtől erős védekezéssel pár pontos előnyre szert tennünk, amelyet a nagyszünet után fokozva, az ellenfelet felőrölve győzelmet arattunk. A hajrában látványos és parádés kosarakkal szolgáltuk ki közönségünket. Gratulálok a csapat minden tagjának. Fair Play: választás Hétvégén a magyar főváros ad ott­hont a Nemzetközi Fair Play Bizottság elnökválasztó közgyűlésének és éves Díjátadó Gálájának. A magyar sport­diplomácia szempontjából különösen fontos az esemény, hiszen dr. Kamuti Jenő regnáló elnök megválasztása esetén újabb négy évig vezetheti a testületet. Idén kilenc külföldi, valamint két magyar sportoló kerül elismerésre. Hazánkból Sárosi Laurát Fair Play cselekedet-, míg Portisch Lajost Életműdíjjal ismerik el. A külföldi díjazottak között van többek között Leonid Szluckij, az orosz lab­darúgó-válogatott korábbi szövetségi kapitánya is. A kövesdiek végig partiban voltak a hazaiakkal Az NB I-es férfi kézilab­da-bajnokság 6. fordu­lója keretében vendég­ként küzdött az MKC. kézilabda. A matyóvárosiak tegnap este Tatabányán lép­tek pályára és meglepetésre nagyszerűen kezdtek. Zsinórban ötször A hazaiak a 2. percben még 2-1-re vezettek, de innen számítva remek szériát pro­dukáltak a kövesdiek, akik zsinórban ötször vették be a Grundfos kapuját és jelentős előnyt gyűjtöttek (7. perc: 2-6). Büntetőt hibázott a ven­déglátó, majd ettől kezdve megemberelték magukat Harsányiék és a 12. percben már csak egy találat volt az alakulatok között (6-7). Sárga lapok után Vranjes szerzett gólt, utána Grünfelder ka­pott 2 perces büntetést, így emberhátrányba kerültek a vendégek. Radnicot ez nem zavarta (7-9), aztán Vranjes és Lókodi talált a kapuba (19. perc: 8-10). Szinte minden ak­ció góllal végződött, ebben az időszakban támadásban jel­eskedtek a csapatok, a védő­munkára kevesebb figyelmet fordítottak. Vukicot is kiküld­ték, Szepesi viszont 7-esből vette be a Bányász hálóját (24. perc: 11-13). Az öt borso­di tartotta magát a hat hazai mezőnyjátékossal szemben (11-14), és ezt díjazták is a vendégek szurkolói. Vranjes és Vujovic góljaival megköze­lítette ellenfelét a dunántúli gárda (26. perc: 13-14). Vukic megint kapott 2 percet, de Vujovic 7-est puskázott el, a 28. percben azonban Vranjes egyenlített (15-15). A szünet előtti pillanatokban Juhász Á. döntetlenre alakította az eredményt (16-16). Az első 30 percben gyorsan kézilabdáztak az együttesek, csatájuk pedig élvezetes volt. Jellemezte a találkozót, hogy a hazai tréner kétszer is időt kért és a Tatabánya csak azért tudott egyenlíteni, mert a dudaszó előtt egy-két fegyel­mezetlenséget követett el az MKC. Vukicot kizárták Radnic góljával, majd Trivko­vic kiállításával folytatódott a második félidő. Vujovic két büntetőt értékesített, de Lokodi is kétszer zörrentette meg a hálót (36. perc: 18-19). Itt homok került a fürdőváro­siak gépezetébe, ezt a hazaiak sorozatban öt góllal „honorál­ták” (40. perc: 23-19). Molnár Ferenc időt kért és igyekezett rendet teremteni játékosainak fejében. Vukic összeszedte harmadik bünte­tését, így kizárták a játékból. Két kövesdi gól után megint éledtek az esélyek (44- perc: 25-23). Felváltva estek a ta­lálatok, aztán Grünfelder ki­állítása, majd az 51- percben Szepesi gólja jött (51. perc: 27-26). Trivkovicot kiküld­ték, ráadásul Vujovic hetest dobott (28-26) és ez így rossz üzlet volt a vendégek számá­ra. Amikor az 56. percben Ilyés, majd röviden utána Pásztor is betalált (31-27) eldőlt a pontok sorsa. A bor­sodiak helytálltak és nem sok hiányzott ahhoz, hogy meg­lepetést okozzanak. ém-kt Kézilabda: jegyzőkönyv Grundfos Tatabánya KC - Mezőkövesdi KC 34-29 (16-16) Tatabánya, 800 néző. V.: Bíró: Kiss D. Grundfos Tatabánya KC: Nagy L. - Vujovic (11/5), Szöllősi B. (-), Juhász Á. (3), Szöllősi Sz. (3), Leimeter (2), Harsányi (3). Csere: Deményi (kapus), Bozovic (-), Pásztor Á. (5), Sipos (-), Ilyés (3), Dédes (-), Vranjes (4), Nagy Sz. (-), Rosta M. (-). Vezetőedző: Vladan Matic.__________________________________________ Mezőkövesdi KC: Holló B. - Szepesi (7/5), Grünfelder (2), Trivkovic (2), Vukic (2), Grigorjev (1), Vaskó (2). Csere: Kovács J. (kapus), Gulás (-), Kovács (-), Pordán (-), Kiss R. (-), Nagy N. (-), Lókodi (8), Radnic (4), Selviasiuk (1). Vezetőedző: Molnár Ferenc. Kiállítások: 2, ill. 16 perc. Hétméteresek: 8/5, ill. 5/5.______________________ Vladan Matic: - Nehezen nyertünk, megizzadtunk a győzelemért.____________ Molnár Ferenc: - Elégedett vagyok a csapat teljesítményével. Sajnos egy-két hiba becsúszott és ezt a Tatabánya kontrákkal kihasználta. A végjátékban már nem tudtuk felvenni a versenyt a hazaiakkal. Grigorjevs gólt szerzett fotó:ém 9 Emlékverseny Tiszaújvárosban A Tiszaújvárosi SC súlyeme­lő szakosztálya ma 9:30-tól a helyi Sportcentrumban ta­lálható súlyemelő teremben rendezi meg a XV. Kősze­gi György (aki a montreali olimpián ezüstérmet nyert) Emlékversenyt, területi mi­nősítőt. Előbb a bú és leány korcsoportosok, aztán a ser­dülő búk, majd az összes női korcsoport képviselői mutat­ják meg tudásukat, míg dél­után a férfi ifjúsági, junior és felnőtt emelők lépnek dobo­góra. ÉM Leppanen gólja hozott két pontot, egyet otthon tartottak a Titánok Pénteken este Székes­fehérvárott játszott Mól Ligás találkozót a DVTK Jegesmedvék együttese. jégkorong. A vendégektől sérülés miatt Colin és Sakaris hiányzott, ám így is csapatuk számított a találkozó esélye­sének - bár a „kisvolánnál” is akadtak olyanok, akikkel nem számolhatott Kóger István. Pörgős első 3-4 percet produ­kált a két együttes, Sági előtt adódott lehetőség, de kapu­sának, Adorjánnak is akadt teendője. Az első előnyt a miskolciak kapták, ám az Arany bünte­tése miatt kevesebben lévő Titánokat góllal nem tudták meglepni. Többet kellett fi­­gyelnie Adorjánnak, miköz­ben szépen folyt a meccs, megszakítások nélkül. Aztán Johnston tette bele a botját egy löketbe, ám Lemay így is fogta a pakkot. A 14. percben Ságit ültették ki a bírák 2 perc­re, gáncsolás miatt, de ebből a házigazdák semmit sem kamatoztattak. A mezőnyben fölényt kivívó látogatók közül Kugali messziről, a kék vonal előttről tüzelt a 18. perc kö­zepén, a korong pedig besu­hant a fehérvári kapu jobb oldalába (o-1). Magosi még „beszedett” egy kiállítást, így a maradék 32 másodpercet hátrányban tudta le a DVTK a harmadban. Kevésszer jutottak el A második felvonás is jó rit­musban indult, aztán Krogh tolta Magosit (aki elvesztette az egyensúlyát) fejjel a pa­lánknak, jönnie is kellett az orvosi stábnak - szerencsére a borsodi hokis a saját lábán korcsolyázott le a jégről. Tóth A. lökött bottal, megint em­berhátrányba került csapata, felálltak ugyan háromszor is a hazai kékek, de a vendégek „pöcköltek” egy meglódulást követően. Kevésszer jutottak el lövé­sig a „titánok”, a DVTK vé­dekezése hibátlan volt ekkor, csak újabb találat nem jött, tartották magukat a fehér­vári fiatalok. A 34. percben Leppanen akadályozott, kiült pihenni érte, következhetett ismét az 5 a 4 elleni csata. Egy hazai bomba után videóztak a játékvezetők, elég hos­­­szasan, a döntés az lett, nem gól. Tóth A. lódult meg egy az egyben, Lemay a helyén volt a későbbiekben is, így ez a harmad nem hozott gólt. Egyenlített a Fehérvár A harmadik menet elején ötödik alkalommal korongoz­­hatott fórban a Fehérvár Sági második kétpercese miatt (még a második játékrész vé­gén kapta a kiállítást), ám ez is ugyanolyan eredménnyel zárult, mint az előzőek. Közel járt az egyenlítéshez a Fehér­vár, egy kontra révén mégis a DVTK növelhette volna gólja­inak számát. Szimpla (Lada), majd dupla (Leppanen) előnyhöz jutott a hazai ala­kulat, Just kapásból egalizált is a 49­ percben. A nyolcadik diósgyőri büntetés Vojtkónak „járt”, egyre feszültebb lett a hangulat is, mert a hazai­ak sokat ólálkodtak Adorján előtt. Gőzt testre ütésért pi­hentették a játékvezetők, le­pergett a két perc, majd a még hátralévő idő is, csak helyze­tekkel, így következhetett a hosszabbítás. Lecsökkentett létszámban, 3 a 3-ban ment tovább a harc, immár csupán a 2 pontért, amelyet Leppan­en pontos löketének köszön­hetően a DVTK Jegesmedvék szerzett meg. Ma Belgrádban A miskolciak a meccs után buszra ültek és elutaztak Sze­gedre, ott éjszakáztak, ma továbbutaznak Szerbiába, ugyanis 18 órától Belgrádban lépnek pályára soron követ­kező Mól Ligás meccsükön. MOLNÁR ISTVÁN Istvan.molnar@eszak.hu Akárcsak Miskolcon, ezúttal is nagy küzdelemben dőlt el a pontok sorsa FOTÓ: BM-ARCHÍVUM Jégkorong: a tények Fehérvári Titánok - DVTK Jegesmedvék 1-2 (0-1,0-0,1-0,0-1) - hosszabbítás után Székesfehérvár, 500 néző. V.: Németh, Vas (Árkovics, Váczi)._________________ Fehérvári Titánok: Lemay - Krogh (1), Korbuly, Just 1, Pillók, Vizi (1) - Arany, Takács, Hamvai, Shupe, Mazzag - Imre, Láday, Varga, Sofron Á., Balogh - Antal, Rokaly, Erdei, Kiss, Tóth, Scola (k). Edző: Kóger István._______________________ DVTK Jegesmedvék: Adorján - Láda, Leppanen 1, Galanisz (1), Pavuk (1), Mago­­si - Gőz, Vojtkó, Hajós, Popovics, Tóth A. - Cianfrini, Kugali 1, Johnston, Miskolczi, Sági - Laczkó, Riró, Albert, Szopos, Kiss B. (k). Edző: Douglas Bradley.__________ Kiállítások: 4 perc, illetve 20 perc.______________________________________ Kóger István: - Amit megbeszéltünk a meccs előtt, azt megcsináltuk, tudtuk, ha egy-két kapott gól alatt tartjuk a Miskolcot, akkor pontot tudunk szerezni. Egy jó csapattól loptunk el egy pontot, jól dolgoztak a srácok, összességében elégedett vagyok a mérkőzésen nyújtott teljesítménnyel.____________________ Douglas Bradley: - Nagyon sok volt a kiállítás a mai napon, de jól küzdött a csapat, örülök annak, hogy szereztünk két pontot. A Fehérvár igazolta, hogy egy jó, tehetséges együttes.________________________________________________ Labdarúgás: a program Az NB I-es labdarúgó bajnokság hét végi, 12. fordulójának programja. Október 15., szombat 15.30: Gyirmót FC - Mezőkövesd Zsóry FC 18.00: Swietelsky Haladás - Ferenc­városi TC 18.00: Budapest Honvéd - Újpest FC 18.00: Paksi FC - Debreceni VSC 18.00: Vasas FC - MTK Budapest 18.00: Diósgyőri VTK - Videoton FC Labdarúgás: utcát kap Madridban utcát neveznek el Alfredo Di Stéfanóról, a Real Madrid néhai legendás labdarúgójáról. A spanyol főváros vezetésének egyhangú döntése szerint az északi Valdefuentes városrészben, a Real Madrid edző­központjának szomszédságában lévő egyik utca viseli majd a tavalyelőtt, 88 éves korában elhunyt Di Stéfano nevét. Az argentin születésű, párját ritkítóan nagy tudású csatár 1953 és 1964 között 398 mérkőzésen 308 gólt szerzett, öt BEK-et és nyolc spanyol bajnoki címet nyert, részben ezért is tartják a klubtörténet egyik legna­gyobb játékosának a Real Madridnál. Az argentin válogatottban hat, a kolumbiai nemzeti együttesben négy, a spanyolban pedig harmincegy ta­lálkozón lépett pályára, ez is egészen különleges történet a pályafutásából.