Esztergom és Vidéke, 1992 (7. évfolyam, 1-51. szám)

1992-09-04 / 34. szám

2 ESZTERGOM ÉS VIDÉKE 284 PÁLOS IMRE rovata › ^^^^ ^^ GÓLOK—PERCEK—EREDM LABDARUGÁS TÚL A HARMADIK FORDULÓN A labdarúgó NB III. Duna-csoport­jában lejátszották a harmadik forduló mérkőzéseit Az Esztergomi Vasas ötven százalé­kos teljesítményt ért el, egy győzelem­mel, egy döntetlennel és egy vereség­gel. Az első forduló mérkőzéseiről la­punk előző számában már írtunk. A második fordulóban a Szentendrei Pe­tőfi SE - Esztergomi Vasas mérkőzés 1:1 (1:0) arányú döntetlennel végző­dött Az esztergomiak: Schromeisz-Varga, Fogarasi, Ormándi, Gömbös,­­Lábos, Molnár, Paul (Benke),­­ Szál­kai (Kneiszel), Spáth, Veress összeál­lításban játszottak. Kertes edző szerint a hat ifjúsági korú játékos megállta a helyét Tobb helyzete volt az esztergomiaknak, ám Spáth kétszer is hibázott. A gólt Veress lőtte. A harmadik fordulóban: Esztergomi Vasas -Dömsöd 5:1 (3:0). Az esztergomiak különösen az első félidőben játszottak jól. összeállítá­suk: Schromeisz,-Csapud­a, Or­mándi, Fogarasi, Gömbös, - Cserép (Kneiszel), Molnár, Paul (Lábos), -Szálkai (Benke), Spáth, Veress. Gól­lövők: Veress (4) és Spáth. A 10. perc­ben már 2:0 volt z eredmény. Szinte egykapura játszott a hazai csapat Szünet után már kiengedtek, és így több támadást vezethettek a dömsödi­ek. Gömbös hibájából gólt is kaptak. A végére még tudtak erősíteni és ezzel alakult ki a végeredmény. A következő ellenfél Százhalom­batta csapata lesz otthonában. Ott csak jól felkészülve lehet dön­tetlent elérni vagy győzelmi remé­nyekkel pályára lépni. Ez már igazi erőmérő lesz. Ezt kö­vetően szeptember 12-én, szombaton délután Lajoskomárom csapata jön Esztergomba, amely az elmúlt bajnoki évben kétszer is legyőzte a Vasast Te­hát most jön a neheze! Az ifjúságiak eredménye jobb. Ve­lencét 5:2-re, a Dömöst 5:1-re verték meg, de Szentendrén 2:1-re kikaptak. Három mérkőzésből 4 pontjuk van, 11:5-ös gólaránnyal. Az ifjúsági csapat tagjai: Megyesi, Veizer, Horváth, Varga, Hajdú, Tatár, Cserép, Mankó, Mo­sontori, Bökő, Fehér, Pásztor, Sza­bó, Puchler, Pfeiffer, Kiss, Kisba­lázs, Patakfalvi, Szántó, edzőjük Varga Tibor. ASZTALITENISZ ÉS TENISZ A SZIM Vasas asztaliteniszezői megnyerték a harmadosztályú baj­nokságot, és ősztől magasabb osz­tályba folytathatják. Megtörtént a csoportok beosztá­sa. Ők az NB II Várkonyi csoportba kerültek. Az első fordulóban Buda­pestre volt kisorsolva a Pénzügyőr elleni mérkőzés, de az ellenfél a pá­lyaválasztói jog felcserélését kérte. Erre lapzárta után kerül sor. Legközelebb szeptember 19-én, szombaton délelőtt 11 órakor ját­szanak Esztergomban, a Somogyi iskola tornatermében. TENISZ A teniszezők a csapatbajnokság vége felé közelednek. Az NB I-ban még két forduló hátra van. Mindkettőre Esztergom­ban, a GRAN kemping pályáján ke­rül sor. Szeptember 5-én, szombaton fél tízkor: D. Bányász - Vác; 6-án, va­sárnap fél tízkor: D. Bányász - Göd mérkőzés lesz. A teniszcsapat az NB Il élmező­nyébe tartozik. Érdemes lesz meg­nézni a hétvégi kettős fordulót EVEZÉS HARMADIK HELY A DUNA KUPÁN Az elmúlt napokban csendes volt az evezősök prímás-szigeti csónakháza. Sem a Kis-Dunán, sem a Nagy-Dunán nem találkoztunk evezősökkel. Mire jártak? - kérdeztem Mármarosi Győ­zőt, a SZIM VASAS Esztergomi Ha­jós Egylet szakvezetőjét - Az esztergomi evezősöknek régó­ta kedvelt nagy erőpróbája az augusz­tusi Duna-túra. Esztergomtól Mohá­csig, közel 300 kilométert evezünk, sőt ott még egy versenyen is részt ve­szünk. Most is indultunk a kétnapos Duna Kupa csapatversenyén. Szakosztályunkból tizenkilencen vettek részt a Duna-túrán, melynek so­rán naponként 70-75 kilométert evez­tünk. A mostani túránkat az is színesí­tette, hogy Kalocsán egy hírverő ver­senyen is elindultunk. Nagy erőpróba volt a mostani. Vé­gig perzselő hőségben eveztünk a Du­nán. Mohácsra már megfogyott erővel eveztünk be. De azért „nem volt vész Mohácson!" Tizenegy csapat indult és mi, esztergomiak a harmadikok let­tünk. Evezőseink hajói négyszer első­ként ötször másodikként és négyszer harmadikként értek célba. Csapatunk­ban evezett Bélai Ágnes, Bélai Edina, Kerekes Andrea, Nagy Ddikó, Szűcs Andrea, Felföldi Izabella, Ágoston László, Erős Krisztián, Erős Márton, Szabó Tibor, Felföldi Balázs, Magyar Balázs, Mármarosi János, Paholik Viktor, Marlok Tamás, Kocsis Jenő és Jávorfi Ferenc. BŐVÜLŐ NEMZETKÖZI KAP­CSOLAT A SZIM VASAS Esztergomi Hajós Egylet csónakházában augusztusban német vendégek jártak. Milyen a né­met kapcsolat? - kérdeztük Mármarosi Győző szakvezetőt - Komárom-Esztergom megye és a németországi Rajna-Pfalz tartomány sportvezetői már egy évvel ezelőtt kezdeményezték a sportkapcsolatok kiépítését. A kezdeményezést szerző­déskötések, delegációk cseréje, sport­találkozók követték. E kapcsolatnak köszönhetően már jónéhány sportág­ban megismerkedtek egymással a sportvezetők és a versenyzők. E sorba tartozik az esztergomi evezősök és a Rajna-Pfalz tartományi evezős szö­vetség most kötött barátsága. A SZIM VASAS Esztergomi Hajós Egylet meghívta Stefan Grünwald urat, a német tartományi evezős szövetség vezetőjét , a meghívásnak eleget té­ve 14 napot töltött a klubban. Ez idő alatt megismerkedett az esztergomi evezősök helyzetével, látta csónakhá­zunkat eszközeinket. A Duna-túrán egészen Kalocsáig velünk jött. A me­gyei sportigazgatóságon dr. Partali László igazgatóval is találkozott. A tatai edzőtáborba úgyszintén ellátoga­tott Az evezősök kapcsolata is bővülni fog. Edzőtáborozásokat túrákat kö­zös versenyzéseket tervezünk. Stefan Grünwald úr a Magyar Evezős Szö­vetség néhány vezetőjével és más klu­bokkal is megismerkedett Várjuk a folytatást! Minél több ma­gyar és német sportoló ismerkedjen meg egymással, mérjék össze sportbé­li tudásukat! A versengés viszi előre a fejlődésünket ESZTERGOM ÉS VIDÉKE Időszaki lap Főszerkesztő: SEBŐ JÓZSEF Szerkeszti a szerkesztőbizottság Elnöke: BENCZE CS. ATTILA Rovatvezetők: Bánhidy László(fotó-grafika), Koditek Pál (közélet), Nagyfalusi Tibor (művelődés), Ortutay András (helytörténet), Pálos Imre (sport) Felelős kiadó: a GRAN TOURS Kft. ü­gyvezető igazgatója Nyomda: SPORT-PRINT KFT.