Fejér Megyei Hirlap, 1957. április (2. évfolyam, 77-99. szám)

1957-04-02 / 77. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP Kedd, 1957. április 2.­4. oldal SPORT Értékes pontot szerzett a Vasas Mosonmagyaróvári TE—Sarvári Vasas 4:4 (2:2) A megyebajnokok tornája so­rán vasárnap a Székesfehérvári Vasas Mosonmagyaróvárott szere­pelt. Az eddig még veretlen hazai csapat ellen a fehérváriak: Ne­mes — Négele, Bognár, Bencsik — Déri, Padi — Kiss, Szentes, Szőke, Ispaics, Reiner — összeál­lításban léptek a pályára. A talál­kozó első percében mindjárt a Vasas vezetett támadást és a má­sodik percben sikerült is gólt el­érni. Ekkor Szőke a balszélre húzódott le, s beívelt labdáját Szentes a hálóba fejelte. 0:1. Változatos lett a játék, s a 14. percben a mosonmagyaróvári csapat középcsatára szép góllal ki is egyenlített. A középkezdés után inkább me­zőnyjáték folyt a pályán. A mo­sonmagyaróváriak rajtaütésszerű támadásokat vezettek és a 30. percben egy ilyen támadás után sikerült is megszerezniük a veze­tést. A 45. percben egyenlített ki a Vasas, amikor Szentes 25 méte­res lövése után a jobb felső sarok­ba szállt a labda. Szünet után a mosonmagyaróvá­ri csapat támadott és az 52. perc­ben meg is szerezték a vezetést. A gól után is a hazai csapat volt a kezdeményező fél és a 65. percben védelmi hibából 4:2-re növelte az előnyt. A gól után a Székesfehérvári Vasas feladta a védekező taktikát és a játék képét megváltoztatva, szebbnél szebb támadásokat veze­tett a meglepődő mosonma­gyaróváriak ellen. A 70. perctől kezdve hatalmas lelkesedéssel játszottak a Vasasok és a 80. percben Szentes, majd a 83. perc­ben Déri ért el gólt. Ezzel a fe­hérvári csapatnak sikerült ki­egyenlíteni. A mérkőzés végéig a Vasas támadott többet. Gólt is ért el, de a játékvezető les címén nem adta meg. Az NB III-ba jutásért.. • MÁV ELŐRE—ERCSI 6:2 (2:2) Mindjárt a második percben nagy védelmi hibából Kiss az Er­csinek szerezte meg a vezetést. A gól után elég jó iramú, válto­zatos játék alakult ki. A 13. perc­ben Zámbó egyéni játékkal egyenlített Ezután a MÁV került fölénybe és a 19. percben újabb gólt ért el. Szögletrúgás után Ta­kács fejjel továbbította a labdát a kapu torkában álló Nagyhoz, aki azt a hálóba nyomta. Közép­kezdés után Ercsi azonnal egyen­líthetett volna, de a jobbösszekö­tő Újfalusi nagy helyzetben el­hamarkodottan a kapu fölé lőtt. A vidéki csapat fölénye a 24. percben ért góllá, amikor Új­falusi 25 méteres bombalövé­se hullt a kapu bal felső sar­kába. Az egyenlítés után egy ideig még Ercsi rohamozott, majd az utolsó tíz percben a MÁV Előre vette át az irányítást, de a hely­zetek kihasználatlanul maradtak. Szünet után Ercsi kezdett job­ban, mégis az Előre hagyott ki két gólhelyzetet Csuti, illetve Ta­kács révén. Az 54. percben Na­gyot az ercsi védők lövőhelyzet­ben ejtették. A megítélt 11-est Zámbó értékesítette. Az elért gól szárnyakat adott az Előrének. A következő percben Sztochmayer szélse­besen elfutott védője mel­lett, a® alapvonalról beívelt labdáját Takács a hálóba po­fozta. A gyorsan bekapott két gól szem­mel láthatóan letörte az ercsie­ket, a MÁV Előre játéka pedig mindinkább meggyőzővé vált. A 69. percben a nagy kedvvel ját­szó Zámbó félpályáról indulva egyéni akcióból megszerezte az ötödik gólt. A 82. percben az el­ső félidő nagy iramától kifáradt ercsiek ellen Strochmeyer pom­pás alakítás után a megdermedt kapus mellett beállította a vég­eredményt. Bírálat: A MÁV Előre néhány játékosa formáj avulásának kö­szönheti győzelmét a szünet után erősen visszaeső ercsiek ellen. A gólarány túlzott. SZIVÁRI HONVÉD—SINA­­TELEP 4:2 (2:2) Már az első perc Honvéd gólt hozott, védelmi hibából Németh volt eredményes. Sinatelep fia­taljait nem törte le a váratlan gól, lelkesen harcoltak, gyors, né­hány húzásból álló támadással gyakran teremtettek meleg hely­zetet a Honvéd-kapu előtt. A 8. percben a jobbösszekötő Kiss ki­ugrott Benkő mellett, de nagy gólhelyzetben mellévágta a lab­dát. A közönség igen élvezte a változatos, jóiramú játékot. A 22. percben villámgyors támadás végén a jobbszélső Tóth egyenlí­tett. A 31. percben szögletet ért el Sinatelep. A beívelt labdát az előrehúzott Malomsoki fejjel Tóth elé tette, aki ezúttal sem hibázott. Sinatelep nem sokáig örül­hetett a vezetésnek, mert kö­zépkezdés után Molnár elfu­tott a balszélen és lapos lö­vése a későn vetődő kapus hasa alatt a hálóba jutott. Nagy kapushiba volt! Továbbra is változatos, jó iramú maradt a játék. Sinatelep lendületes, fá­radhatatlan játéka sokszor ragad­tatta tetszésnyilvánításra a kö­zönséget. A második félidő szerencsétle­nül kezdődött Sinatelep számára. A 46. percben Malomsoki magas hazaadása a kapus fölött a háló­ba hullt. A következő percben majd­nem egyenlített a sinatelepi csapat, Raptisz I. 30 méteres bombáját a Honvéd-kapus csak nehezen nyomta léc fölé. Az első félidő nagy irama tovább folytatódott, váltakozó játékban mindkét kapu többször forgott veszélyben. Fokozatosan a terv­szerűbben adogató Honvéd vette át az irányítást, azonban ezidő alatt sem játszott alárendelt sze­repet Sinatelep. A 60. percben dőlt el végleg a mérkőzés sorsa, amikor Nichter talált a hálóba és ezzel beállította a végered­ményt. Bírálat: A meglepően jó iramú, élvezetes mérkőzésen Sinatelep nem érdemelte meg a vereséget. BAKONY CS­ERN­YEI BÁNYÁSZ —SZFVÁRI PETŐFI 3:1 (2:0) A mérkőzés úgy indult,­ hogy a fehérvári csapat súlyos vereség­gel hagyja el a pályát. Már az­ első percekben erős rohamokat kellett a fehérváriaknak háríta­­niok és a labda alig került át a csernyeiek térfelére. A hazai csapat fölénye las­­san kint gólokká érett. Gellér, majd Gorjanác küldte há­lóba a labdát. Szünet után erőre­­kapott a Petőfi és közel 20 per­cen át támadott. Akadt néhány gólhelyzete is, de a csernyei vé­delem jól állt a lábán. A félidő közepén Sárvári szépített. A gól után újra Bakonycsernye kezde­ményezett és Fogarasi révén sze­rezte meg a harmadik gólt. Bírá­lat: A Bányász megérdemelten jutott a két pont birtokába. MARTONVÁSÁRI HUNYADI— KINCS­ESI SZIKRA 2:0 (1:0) Martonvásáron lejátszott talál­kozó a hazai csapat rohamaival kezdődött. A kincsesbányai csapat játékán látszott, hogy védelemre rendezkedett be. A martonvásári­­ak fölénye először Juhász, Német és Schultz kapufa lövésében mu­tatkozott megj Az első gólt a­ 25. perc-­n egy szép támadás után góllal szerezte meg a mai­,...­­vásári csapat. A félidő végéig Martonvásár volt fölényben, de a jól záró kincsesi­­ek védelme mellett a csatárok újabb gólt nem tudtak elérni. Szünet után folytatódott a mar­­tonvásáriak fölénye és a 60. perc­ben Németh kapura lőtt, a labda a kapufán csattant, majd ezt Bos­­nyák fejelte a hálóba. A gól után a hazai csapat fölénye tartóssá vált, de a csatárok a háló helyett a kapufát találták el. ADONYI PETŐFI-*-PUSZTA­­VÁMI BÁNYÁSZ 2:1 (2:0) Jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidő elején az Adony kapott jobban lábra és a 12. percben, majd a 18. percben sikerült gólt elérniök. A gól után változatossá alakult a játék, Pusz­tavám is több veszélyes támadást vezetett, de a csatárok elhamar­­kodták a jobbnál jobb helyzete­ket. A pusztavámi csapat fölénye a 75. percben érett góllá, ami­kor a Bányász csapat 11-eshez jutott és a büntető rúgást ér­tékesítették is. A gól után nagy erővel feküdt játékba a pusztavámi csapat, hogy a kiegyenlítést kiharcolja. Ezt azonban nem sikerült elérnie, mert az adonyi védelem jól állt a lábán. Totó-eredmények 1, 1, 2, 1, x, 2, 2, x, x, 2, x 1. MÁR MOST BIZTOSÍTSA NYÁRI ÜDÜLÉSÉT! Kényelmesen berendezett, fürdőszobás szobák, kitűnő konyha, figyelmes kiszolgálás. Szolid árak. Kirándulás és sport lehető­ségek (vitorlázás, vízk­amping, vízisí, tenisz). Szórakozás, zene, tánc. A kényelmes utazást „háztól­­házig” a vállalatnál megren­delhető személygépkocsijain­kon biztosítjuk, jól pihen, ha igénybe veszi ü­dü­lőinket! Dobogókő, 750 méter Hollóháza, 860 méter Balatonaliga, Balatonföldvár, Balatonszemes, Balatonöszöd. Balatonaligán sátor­táborozás, minden felszereléssel, villany­­világítás. Szobarendelés: HUNGÁRIA—BALATON Idegenforgalmi és Üdültetési Vállalat, Budapest, V., Váci u 11/a. Telefon: 189-725,189-615 Győzelmesen kezdtek a Vasas asztaliteniszezői Szombaton és vasárnap a Szé­­­­kesfehérvári Vasas és a Székes­­fehérvári Építők NB II-es asztali­teniszezői a Budapesti EAC és a Budapesti Pedagógus csapata el­len játszottak bajnoki mérkőzést. Szombaton délután a Leánygim­názium tornatermében elsőnek az Építők csapata játszott a BEAC ellen. A nagy lámpalázzal játszó fehérvári csapat 16:0 arányú vereséget szenvedett a na­gyobb tudással és rutinnal rendelkező budapestiektől. A fehérvári csapatból Miklós és Botor játéka tűnt ki. Az Építők találkozója után ke­rült sor a Székesfehérvári Vasas —Budapesti Pedagógus mérkőzés­re. Ezt a találkozót a fehérváriak 11:5 arányban nyerték meg. A fe­hérváriak technikailag és takti­kailag sokkal jobbak voltak el­lenfelüknél. A fehérváriak győzelmét Ko­vács, Gara és Tomsics sze­rezte. Ezen a találkozón a Vasas inkább fiatal játékosokat szerepeltetett. A fiatalok jól megállták helyüket. Vasárnap reggel 9 órakor foly­tatódott a találkozó. Ekkor a Szé­kesfehérvári Vasas a Budapesti EAC ellen játszott és 9:7 arány­ban győzött. A fehérvári csapat ekkor Kovács, Gara, Bokor, Schütz felállításban játszott. A találkozót nagy küzdelem jellemezte. A mérkőzés sorsát a jobb erőnléttel rendelkező fehérvári csapat lelkes játéka döntötte el A győzelmeket Gara 3, Kovács, Bokor, Schütz 2—2, illetve Nyer­ges 4, Köchler 2 és Bandi 1 sze­rezte. A Székesfehérvári Vasas n­i csapata Dombóvárra utazott, hogy a Dombóvári Törekvés ellen ját­szon bajnoki mérkőzést az NB II- ben. A fehérvári csapat Tomsics, Gazdagh, Angyal és Katona fel­állításban játszott. A Vasas lá­nyok jó küzdelemben 7:4-es veze­tés után harcolták ki a döntet­lent. A fehérvári fiatal lányok minden dicséretet megérdemel­nek lelkes játékukért. A fehérvári csapat minden egyes tagja két-két győzelmet szerzett. II. oszt. előkészítő bajnokság Sárbogárdi csoport ÁPRILIS 7. Alsószentiván—Bodakajtor X—Cece Vajta— Felsötöbörzsök Sárszentágota—Sárkeres­ztúr ÁPRILIS 14. Cece—Alsószentiván Felsötöbörzsök—Bodakajtor Sárkeresztúr—­ Sárszentágota—Vajta ÁPRILIS 21. Alsószentiván— Felsötöbörzsök Cece—Sárkeresztúr Bodakajtor— Sárszentágota X—Vajta ÁPRILIS 28. Sárkeresztúr—Alsószentiván Sárszentágota— Felsötöbörzsök X—Bodakajtor Cece—Vajta MÁJUS 5. Alsószentiván—Sárszentágota Sárkeresztúr—Vajta Felsötöbörzsök—X Bodakajtor—Cece MÁJUS 12. Vajta—Alsószentiván X—Sárszentágota Bodakajtor— Sárkeresztúr Cece— Felsötöbörzsök MÁJUS 19. Alsószentiván—X Vajta—Bodakajtor Sárszentágota—Cece Felsötöbörzsök—Sárkeresztúr Enyingi északi csoport ÁPRILIS 7. Kálóz—Kisláng Szabadhídvég— Középbogárd Sáripuszta—Mezőszentgyörgy Pusztaszentmihályfa— Pélpuszta ÁPRILIS 14. Középbogárd— Kálóz Mezőszentgyörgy—Kisláng Pélpuszta—Szabadhídvég Pusztaszentmihályf­a—Sáripuszta ÁPRILIS 21. Mezőszentgyörgy— Kálóz Középbogárd— Pélpuszta Kisláng—Pusztaszentmihályfa Szabadhídvég—Sáripuszta ÁPRILIS 28. Pélpuszta—Kálóz Pusztaszentmihályfa—Mezőszentgyörgy Sáripuszta—Középbogárd Szabadhídvég— Kisláng MÁJUS 5. Kálóz—Pusztaszentmihályfa Pélpuszta—Sáripuszta Mezőszentgyörgy—Szabadhídvég Kisláng— Középbogárd MÁJUS 12. Sáripuszta— Kálóz Szabadhídvég— Pusztaszentmih­ályfa Kisláng—Pélpuszta Középbogárd—Mezőszentgyörgy MÁJUS 19. Kálóz— Szabadhídvég Sáripuszta—Kisláng Pusztaszentmihályfa— Középbogárd Pélpuszta—Mezőszentgyörgy Enyingi déli csoport ÁPRILIS 7. Alsótekeres— Enying II. Mezőfalva—Filis Sárszentmihály—Lajoskomároma Mezőkom­árom—Leshegy ÁPRILIS 14. Füle—Alsótekeres Lajoskomárom— Enying II. Leshe­gy—Mezőf­a­l­va Mezőkomárom—Sárszentmihály­­ ÁPRILIS 21. Alsótekeres—La­j­oskomárom Füle—Leshegy Enying II.—Mezőkomárom Mezőfalva—Sárszentmihály ÁPRILIS 28. Leshegy—Alsótekeres Mezőkomárom—Lajoskomárom — Sárszentmihály—Füle Mezőfalva—Enying II. * 11 ) MÁJUS 5. Alsótekeres—Mezőkomárom Leshegy—Sárszentmihály Lajoskomárom—Mezőfalva Füle—Enying II. MÁJUS 12. Sárszentmihály—Alsótekeres Mezőfalva—Mezőkomárom — Enying II.—Leshegy Füle—Lajoskomárom MÁJUS 19. f '■*' Alsótekeres—Mezőfalva Sárszentmihály—Enying II. Mezőkomárom—Fü­le Leshegy—Lajoskomárom Hirdetések INGATLAN — VAS­ÚT közelében 360 négyszögöl házhely telepnek is alkalmas, kiadó, vagy el­adó. Bővebbet Szivar, Zalka Máté u. 10., emelet balra, özv. Kovácsné. x LÖVÖLDE utcai kert el­adó. Érdeklődni lehet Szivár, Dózsa Gy. u. 2. 1/1. x AGARD fürdőtelep 2-es utca 6. szám alatti villasze­rű családi ház melléképüle­tekkel, 300 öl gyümölcsös te­lekkel eladó. Érdeklődni a helyszínen. ÁLLAT — MANGALICA SÜLDŐ, 50 kg-os eladó. Székesfehér­vár, Martinovics u. 1. x 130 KG-OS SERTÉS el­­adó. Szivár, Berényi u. 57. MUNKAERŐ-FELVÉTEL * 26 x KŐMŰVESEKET, férfi se­gédmunkásokat felvesz vár­palotai munkahelyére É. M. 26. Álami Építőipari Vállalat Szállás, bőséges étkezés biz­tosítva.­­ AZ ISZKASZENTGYÖRGYI BAUXITBÁNYA festő-mázoló szakmunkást keres azonnali beépésre. Szállás és étkezés — kedvezményes térítés mel­lett — a bányatelepen bizto­sítva van. Jelentkezni Bittó­­bányatelepen, a vállalat beru­házási­­osztályán lehet. VEGYES T­AL­ÁN ELVESZETT egy női aranykaróra bőrszíjjal. Becsületes megtalálója juta­lom ellenében Piac­tér 49. Vértes Jánosnénál adja le. — NAPRAFORGÓ, TAKAR­­MÁNYBORSÓ, GOMBOSHE­RE, SOMKÓRÓ, LENCSE, VETŐMAGVAK beszerezhetők Székesfehérvár, PIAC TÉR 8. MEZŐGAZDASÁGI VAS­BOLTBAN. A MOHARMAG kapható nagyobb tételben is a tor­­dasi Új Élet Mezőgazdasági Termelőszövetkezetben. Vas­útállomás M­artonvásár. Ugyanitt jó minőségű tehe­nek és növendékmarhák el­adók. x PATKÁNY, egérirtás gö­rényekkel — gázzal, ciáno­zás. Halász, Szívár, Vas utca 9. — FÉRFI ÖLTÖNY teljesen új, fekete, eladó. Székesfe­hérvár, Móricz Zsigmond u. 6. I. emelet. KÖZLEMÉNYEK xA városi tanács VB. mezőgaz­dasági osztálya közhírré te­szi, hogy a fertőző állatbe­tegség megszűnt. Ezzel kap­csolatban kiadott minden kor­látozás hatályát veszti. Heti­vásári napokon a sertéspiac meg lesz tartva* * x A MÁV­ Állomásfőnök­­ség értesíti az összes új és régi nyugdíjasokat, hogy 1957/58 fűtési évre szóló készpénzes, illetve részletes tüzelőutalványok előjegyzése végett 1957. április 1-től áp­rilis 9-ig reggel 9 órától dél­­utáni 13 óráig jelenjenek meg az állomás 3. sz. se­gédhivatalában MÁV. arc­képes l­fcsotásyt, velatet utolsó nyugdíjszelvényét mindenki hozza magával. A határidő letelte után je­lentkezők nem vehetők figye­lembe. A múlt évi tüzelőutalvá­nyok 1. év április 10-ig még befizethetők, beváltani április 30-ig kell. Az Állomásfőnök. FEJÉR MEGYEI HÍRLAP Politikai napilap. Kiadja az MSZMP Fejér megyei elnöksége Felelős kiadó: Cseterki Lajos. Szerkeszti a szerkesztő­­bizottság. Szerkesztőség: Szivár, Szabadság tér 8. Kiadóhivatal: Március 15­­. és Velinszky László u. sarok. Telefonszámok: felelős szer­kesztő 25—22, belpolitikai, kultúr- és sport 25—20, párt és mezőgazdasági 15—84, ipari 15—83. Kiadóhivatal: 25—21. Terjesztik: a Megyei Posta­hivatal Hírlaposztálya és a hírlapkézbesítő postahivata­lok. Előfizetés: postahivata­loknál és kézbesítőknél. Havi előfizetési díj 11 forint. Székesfehérvári Nyomda — Fv.: Kovács Sándor. fW