Fejér Megyei Hírlap, 1980. május (36. évfolyam, 101-126. szám)

1980-05-18 / 115. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP , 1960. MÁJUS 18. Diósgyőr-MÁV Előre 2:0 (1:0) A szerencse sem segített Diósgyőr, 6000 néző, vezet­te: Szávó. Góllövők: Tatár, Szántó. Diósgyőr: Veréb — Szántó, Salamon, Kutasi, Kádár —­ Oláh, Tatár (Szalai a szünet­ben), Görgei — Borostyán, Fülő, Fekete (a 70. percben Kerekes). MÁV Előre: Paulusz — Szőke, Tóth, Meggyes, Sza­bó — Sugár, Ambrus (Rába­közi az 58. percben), Lech­­ner — Litvik (Bruder a 70. percben), László II. Ur. Idegesen kezdett a MÁV Előre a DVTK ellen. S ez mindjárt az első percekben ez meg is látszott a játékon. — Egy könnyelmű hazaadásból majdnem vezetést szereztek a hazaiak. Ezután a MÁV Előre érhetett volna el gólt, de a 4. percben László II. Litvik összjáték után a kö­zéppályás gólhelyzetben lövés helyett a cselezést választot­ta, s így a védők felszabadí­tottak. Ezt követően a fe­hérváriak kapujánál Görgei pontos beadását Szántó to­ronymagasan a kapu fölé fe­jelte. Kezdett magára találni a MÁV Előre. Elsősorban Lechner volt az, aki igyeke­zett, távoli lövésekkel próbál­kozott, amelyek alig kerülték el az ellenfél kapuját. Sajnos , a MÁV Előre próbálkozásai elakadtak a DVTK tizenha­tosánál, a hazaiak meg egy­re több támadást vezettek és a 21. percben meg is szerez­ték a vezető gólt. Egy jobb oldali szöglet után Tatár ma­gasan felugorva védhetetlenül fejelt a bal felső sarokba. 1:0. A gól után hasonló jelenet játszódott le a DVTK kapu­ja előtt is, azonban Sugár beadását Lechner ha kevéssel is, de a kapu fölé fejelte. To­vábbra is a MÁV Előre ma­radt támadásban, Szőke fu­tott fel a jobb oldalon, jól adott középre, azonban Ur gyengén lőtte a kapura a labdát, így azt Veréb háríta­ni tudta. Ezután Veréb kido­bását szerezte meg Litvik, a 16-os jobboldalánál. Leadása pontatlan volt, így odalett a gólszerzési lehetőség. A kö­zéppályás ráadásul lőhetett volna. A félidő hátralévő ré­szére az volt a jellemző, hogy a MÁV Előre támadott, a hazai együttes pedig véde­kezett, szórványos támadá­saik már nem jelentettek ve­szélyt a fehérvári kapura. A második félidőben a ha­zaiaknál csere történt, Tatár helyett Szalai lépett a pályá­ra. Szabó Géza vezetőedző döntését a közönség füttyel „jutalmazta.” Meggyes azon­ban lehetőséget adott a csere­­játékosnak, hogy kiengesz­telje a közönséget. Mindjárt az első támadásnál Szalai Meggyessel s­i került szembe, akit könnyedén átjátszott, így szabadon törhetett Paulusz kapuja felé. A kapus azon­ban helyrehozta csapattársa hibáját és bravúrral hárított egy biztosnak látszó gólt. Ez­után kiegyenlített, változatos játék folyt, mindkét csapat játékosai előtt adódott gól­szerzési lehetőség, de ezt egyik fél sem tudta kihasz­nálni. A MÁV Előre szögle­tei rendre szabadrúgással végződtek, mivel csatárai szabálytalanul támadták a hazaiak kapusát. A MÁV Előre a mérkőzés utolsó 25 percében meglepő­en elfáradt, bár a labdát igyekeztek tartani, támadá­sokra azonban már nem fu­totta erejükből. Ez felhozta a DVTK-t, egyre többet táma­dott a hazai csapat. A 84. percben megszerezték máso­dik góljukat. Bal oldalon ve­zettek támadást a hazaiak, Kerekes jobbra Szántóhoz játszott, aki a 16-oson belül mintegy 10 méterre a MÁV kapujától egyből hatalmas lövést küldött a léc alá. 2:0. A következő percben nö­velhették volna előnyüket a hazaiak, azonban Oláh tiszta helyzetben gyengén találta el a labdát. Maradt a 2:0 — és a két pont a DVTK-nál. Fási László további eredmények Újpest—Vasas 4:3. MTK-VM— Tatabánya 1:0. Debrecen—Pécsi MSC 1:1. Salgótarján—Rába ETO 1:4. PVSK—Zalaegerszeg 1:2. Békéscsaba—Volán 1:1, Bp. Hon­véd—FTC 2:2. A bajnokság állása 1. Honvéd 29 16 10 3 57:32 42 2. Videoton 29 16 6 7 59:41 38 3. Vasas 29 13 10 6 62:43 36 4. Ü. Dózsa 29 15 6 8 68:55 36 5. FTC 29 12 9 8 62:46 33 6. Tatabánya 29 12 9 8 43:35 33 7. ZTE 29 10 11 8 46:45 31 8. PMSC 29 10 9 10 49:34 29 9. Rába ETO 29 13 3 13 51:52 29 T0. DVTK 29 11 6 12 41:36 28 11. MTK-VM 29 10 8 11 40:44 28 12. Békéscsaba 29 8 11 10 45:56 27 13. Debrecen 29 7 12 10 32:34 26 14. D. Kohász 29 8 10 11 46:50 26 15. Volán SC 29 8 9 12 34 :50 25 16. MÁV Előre 29 6 9 14 26:50 21 17. STC 29 5 9 15 27:46 19 18. PVSK 29 4 7 18 23:62 15 Tegnap délelőtt tanácskozást tartottak a megyei testnevelési és sporthivatal tanácstermé­ben a dunántúli megyék kosárlabda szövetségének elnökei. Elkészítették az NB II-es csa­patok csoportbeosztását és kialakították a vidékbizottságokat Fotó: Fási Burcsa első gólját lövi, Holló tehetetlen Videoton-D. Kohász 4:1 (2:0) Ragyogó játékkal A tartalékbajnoki mérkő­zésen a Videoton 1:0-ás fél­idő után 2:1-re győzött. A gólokat Flórián, Szirják, il­letve Bartók szerezték. A mérkőzés előtt Lantos Mihály azt nyilatkozta, hogy győzelmet vár együttesétől. A Kohász vezetőinek az volt a véleménye, hogy a döntet­len már sikernek számítana. Mohácsi játékvezető diri­gálása mellett a következő öszeállításban játszottak a csapatok. Videoton: Disztl P. — Végh, Kovács J., Baranyi, Horváth G. — Karsai (Nagy III a 83. percben), Burcsa, Csongrádi — Májer, Szabó (Vadász a 83. percben), Tie­ber. D. Kohász: Holló — Kel­ler, Giron, Tóth, Bazsó (Ma­gyar 71. perc) — Weltner, Suk­a, Fajkusz (Paizs 31. perc) — Szűcs, Sajó, Kuti. Az első percekben tapoga­­tódzó játék folyt a pályán, bár már­ ekkor is látszott, hogy a Videoton játékosai gyorsabbak, ennek következ­tében elsősorban a középpá­lyán voltak fölényben. A 12. percben Májer cselsorozata után szögletet ívelhettek be a hazaiak, amit Szabó alig fejelt kapu fölé. Két perc múlva csak bírói tévedés mentette meg a Kohász ka­puját a veszélytől, Kovács J. nagyszerű labdával indította a saját térfeléről induló Hor­váth Gábort. Tapolczai part­jelző azonban érthetetlen módon lest jelzett. A 16. percben szerezte meg a veze­tést a Videoton. Karsai hosz­­szú indítása lepattant az egyik Kohász védőről Májer elé. A szélső egy nagyszerű csellel a 16-oson belülre ke­rült és bal lábbal 14 méter­ről a bal alsó sarokba lőtt. 1:0. (Májer: Szerencsésen került elém a labda, bejött a csel is és a lövés is sike­rült ...) Továbbra is a hazaiak ma­radtak támadásban és a 28. percben már 2:0-ra vezettek. Újból Májer volt a főszerep­lő, átcselezte Bozsót, az alap­vonalig jutott, laposan kö­zépre adott. Szabó nem érte el a labdát, de Burcsa jó ütemben érkezett és négy méterről a kapuba helyezett. 2:0. A gól után a Videoton csa­társorának és Hollónak per­cei következtek. A 32. perc­ben Burcsa átemelte a lab­dát Paizs feje felett. Beadá­sát Holló vetődve hárította Szabó elől. Két perc múlva Karsai, Burcsa, Tieber akció futott a pálya jobb oldalán. A szélső nagyszerűen adott középre, de Holló a 11-es pont táján vetődve hárított az üresen álló Szabó elől. A második félidőt újból egy Májer cselsorozat vezette be, amelynek végén Burcsa 17 méterről alig lőtt kapu mellé. A 49. percben Tieber —Karsai—Tieber összjáték után­­a szélső át akarta emel­ni a labdát Holló felett, de a Kohász kapusa reflex moz­dulattal beleütött a labdába. Egy perc múlva a felfutó Ba­­ranyi elől mentett a nagysze­rűen védő Holló. Az első ígé­retes támadását a Kohász az 57. percben vezette, melynek végén Szűcs lövését biztosan védte Disztl. A 65. percben gólt ért el a vendégcsapat. Tóth szerezte meg a labdát a Videoton térfelének köze­pén. Nagyszerűen látta meg, hogy a bal oldalon Szűcs üresen áll. Hozzá továbbított, akinek beadását az üresen hagyott Sajó két méterről a jobb sarokba fejelte. 2:1. (Sajó: Teljesen egyedül hagytak a védők, így nem volt nehéz dolgom.) Nem sokáig örülhettek a szépítő gólnak a vendégek, mert mindjárt a kezdés után a hálójukba került a labda. Burcsa vezetett támadást, nagyszerűen továbbított Csongrádihoz, aki 14 méter­ről a kapu közepébe lőtt. 3:1. A hátralévő percekben is a Videoton támadott. Nagy fel­adat hárult a Kohász védői­re, akik a 79. percig el is há­rították a rohamokat. Ekkor azonban tehetetlenek voltak. Tieber a balösszekötő helyén egy nagyszerű csel után to­vábbadta a labdát Burcsó­­nak, aki két játékoson is át­játszotta magát és a vetődő Holló hasa alatt a kapu jobb oldalába lőtt. 4:1. A végig sportszerű megyei rangadón a Videoton éret­tebb játékot produkált, el­sősorban középpályás sora remekelt. A Kohász messze elmaradt a legutóbbi fordu­lóban mutatott játékától. Hollósy,Sipos Májer és Keller harcol a labdáért Fotó: Kabáczy Szilárd 15. OLDAL Röplabda NB II Csökkenő esélyek Az új bajnoki évet három csapatunk is azzal a remény­nyel kezdte, hogy megkísérli a visszakerülést az NB I-be. Nos, mindhárom esetében alaposan megcsappantak az esélyek, ugyanis az első hat fordulóban máris összeszed­tek két-két vereséget. Külö­nösen a Kohász kisiklásai voltak váratlanok, hiszen ez az együttes tavaly csak nagy küzdelem után esett ki a leg­jobbak közül. A D. Volán már a rajtnál sem kergetett hiú ábrándokat, de ehhez képest is kudarc a vereség­­sorozat. Nők DÉLÉP SC—Volán SC 3:0 A szegedi mérkőzésen a fe­hérváriak gyengén játszot­tak, mindössze a harmadik játszmán látott, hogy a nyu­gati csoport két bajnokjelölt­je találkozott. Érdekesség, hogy egy hét múlva — igaz, az MNK-ban — a Volán 3:0- ás győzelemmel visszavágott ellenfelének. Volán— Salgótarján 3:0 A gyenge ellenfél legyőzé­se nem volt nehéz feladat. Kalocsa—Volán SC 3:2 Esőben, erős szélben, sza­badtéren játszották a mér­kőzést. A fehérváriak már 2:0-ra vezettek, de a továb­biakban mintha többet fog­lalkoztak volna az áldatlan körülményekkel, mint a já­tékkal, s ez lett az eredmény. D. Építők—VOR 3:0 Könnyű győzelem volt, kö­zepes ellenféllel szemben. Szegedi Dózsa—D. Építők 3:1 Ismét kiütközött a dunaúj­városi fiatalok betegsége, idegenben képtelenek meg­közelíteni hazai formájukat. Férfiak Mezőföldi SE—D. Volán 3:0 A tartalékos dunaújvárosi­ak hazai pályán sem tudtak játszmát nyerni. Esztergom—D. Volán 3:2 A szintén Dunaújvárosban lejátszott mérkőzésen a Vo­lán még kiegyenlítette ugyan a vendégek 2:0-ás vezetését, de a döntő szettet 15:13-ra ismét elveszítette. DÉLÉP SC—D. Kohász 3:0 Nemcsak eredményesség­ben, hanem lelkesedésben is jobbak voltak a házigazda szegediek. A Kohász túlságo­san nagy mellénnyel játszott. D. Kohász—Esztergom 3:0 Ezúttal javuló formát mu­tattak a dunaújvárosiak, de mintha még mindig nem tud­ták volna kiheverni a tava­lyi kiesést. A Temaforg Vállalat idén is kiállítja régi és legújabb termékeit a tavaszi BNV-n. Megismerkedhetünk érdekes, ipari felhasználású termékeivel, így például a TERFIL műszaki szűrőszövettel, a TEMIZOL hő- és hangszigetelő lemezzel, az AQUAFIL szűrő- és szikkasztó­elemmel, vagy a talajjavításnál nagy segítséget nyújtó FOTEX fűmagos textíliával. , Minden kedves érdeklődő bővebb felvilágosítást kaphat a tavaszi BNV-n, a MÉH Tröszt pavilonjában.