Fejér Megyei Hírlap, 1982. április (38. évfolyam, 77-100. szám)

1982-04-14 / 86. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP , 1982. ÁPRILIS 14. Ma este hét órakor Videoton-Békéscsaba Eredetileg a Videoton-Bé­késcsaba NB I-es labdarúgó­mérkőzést a többi találkozó­hoz hasonlóan a hét végén bonyolították volna le. Vasár­nap a magyar válogatott a Népstadionban Peru ellen játszik barátságos nemzetközi mérkőzést, s ezért az MLSZ úgy határozott, hogy a bajno­ki fordulót szerdára hozza előre. 17 óra a kezdési idő­pontja az Újpest—Debrecen, a Volán—Tatabánya, Nyír­egyháza—Diósgyőr és a Szombathely—Pécs találkozó­nak. Este hétkor indul útjá­ra a labda a Vasas—Ferenc­város (a Népstadionban), a Szeged—Ózd, a Rába ETO— Csepel, a Zalaegerszeg—Bp. Honvéd és a Videoton—Bé­késcsaba összecsapáson. A Videoton kapus gondok­kal küzd, hiszen mint ismere­tes, Disztl Péter Csepelen megsérült. Előreláthatólag hetekig kell pihennie. Elkép­zelhető, hogy az ifjúsági ka­pus Mausz védi a piros-kékek hálóját, de szó van arról, hogy sebtében igazolnak egy kapust a fehérváriak. Min­denképpen győzelmet várunk a Videotontól. A várható ösz­­szeállítások. Videoton: Mausz (?)—, Csuhay, Disztl L., Horváth G. —, Palkovics, Csongrádi, Va­dász, Szabó —, Majer, No­­vath, Tieber. Békéscsaba: Rabcsák—, Steigerwald, Kerekes, Rácz, Fabulya —, Kőhalmi, Pász­tor, Csepregi, — Kanyári, Ravasz, Cseh. — H — Birkózás A finnek nyomában írs: " Szácz Lajos az élen Az EB-k történetének 1925 óta tartó sorozatában első al­kalommal látja vendégül a ■kontinens legjobb kötöttfogá­sú birkózóit Bulgária, április 17—20 között Várnában. .­A kötöttfogásúak Európa­ijai nők­­ múltjában eddig 697 érem talált gazdára, melynek majdnem hatodrésze a világ élenjáró nemzetének, a szov­jet legénységnek jutott (111 medált szereztek eddig). A klasszikus fogásnem históri­ájában az utóbbi három évti­zedben az EB-k előtti fő kér­dést úgy lehetett megfogal­mazni, hogy a Szovjetunió mellett még mely országok­nak jut egy-két elsőség? A hetvenes évek második felé­ben a fizikailag kiválóan fel­készített Románia volt nagy vetélytárs, az ismételt sza­bályváltozások azonban ked­veztek több „kisebb birkózó­­nemzetnek”, mint a finnek­ének és a svédeknek, de az NSZK is megerősödött az utóbbi esztendőkben. Állan­dóan­­,ugrásra kész” a bolgár kötöttfogás, mert hatalmas hagyományokra és tömegbá­zisra támaszkodhat. Bár az utóbbi három évben némi megtorpanás fedezhető fel a rendezőknél aligha kétséges, hogy a hazai környezetben nem kevés reménnyel lépnek­­Szőnyegre. Magyarország az eddigi k­on­ti­nensvetélkedések közül mindössze két eseményen nem vett részt (Tallin, 1938 és Modene, 1969), s a múltban hatvanhárom érmet gyűjtöt­tek Kárpáti Károly, Kocsis­­Ferenc és a többiek A várnai erőfelmérő előtt a­ magyar kö­töttfogású válogatottak 19 arany-, 20 ezüst- és 24 bronz­éremhez jutottak, s ezzel az össz­esített éremlistán a finne­ket üldözik. A Fekete-tenger partján fekvő városban két­­három dobogós helyezés meg­szerzése a cél, egyben remény is. A lerövidített mérkőzésidős, új, hatperces birkózás máso­dik E­urópa-ba­j­noki vetélke­dőjén a múltban már meg­szokott szisztéma szerint foly­nak a küzdelmek, azaz két-két napig rendezik az ágselejte­zőket, majd a harmadik és negyedik estén kerül sor a helyosztókra, s a döntőkre is. Néhány érdekesebb adat a kötöttfogású birkózó EB-k múltjából, a nemzetek abszo­lút éremlistáján az éllovasok. (1925 óta 24 nemzet szer­zett érmet.) A magyar szempontból ed­dig legeredményesebb konti­nensbajnokságok : Éremben: Milánó, 1925 — 3 arany, 1 ezüst, 2 bronz. Pontban: Milánó, 1925 — 31 pont. A legeredményesebb ma­gyar birkózók a múltban: Éremben: Kocsis Ferenc 3, 0, 0. Varga János 2, 1, 0. Kiss Ferenc 2, 1, 0. Pontban: Rácz Lajos 24 pont. Kocsis Ferenc 20, Far­kas József 19,5. H v N s a g n IC O ih fc.Nt.03 CD 0­ 1­­0 Szovjetunió 49 41 21 111 Svédország 40 31 21 92 Bulgária 24 23 16 63 Finnország 24 19 17 60 Magyarország 19 20 24 63 Románia 18 15 20 53 Kerékpár Visegrádon bonyolították le az idei országos kerékpáros hegyi bajnokságot. A ver­senyt Szuromi (BKV Előre) nyerte. Rajthoz álltak a Vi­deoton kerékpárosai is, és az erős mezőnyben Németh Zol­tán a juniorok között a 3. he­lyet szerezte meg. Németh indul majd a májusban meg­rendezendő békeversenyen is. * Felkészítő pályaversenyt (100+1 kör) rendez az or­szágos szövetség. Az első ver­senynap után Fintán József, a Videoton versenyzője a 9. helyen áll. A legközelebbi versenyt csütörtökön és pén­teken rendezik. Hivatalos totónyeremények A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a Totó 15. játékhetének végleges adatai a következők: Beérkezett 5 132 824 darab szelvény, a nyereményalap 12 472 762 fo­rint, a jutalom 1 247 276 forint. •4 II. nyerőosztályra, 6 236 381 forint, a III. nyerőosztályra 2 494 552 forint, a IV. nyerőosztályra 3 741 829 forint jut. 13 plusz 1 és 13 találatos szelvény nem volt. 12 találatos szelvény 15 db, nyereményük egyenként 332 607 forint, 11 találatos szelvény 293 db, nyereményük egyenként 6811 Ft, 10 ta­lálatos szelvény 2767 db, nyereményük egyenként 1032 Ft. A kifizetés időpontja: 10 ezer forint alatt április 17-től, 10 ezer forint felett április 22-től. A Zalka Máté Motorosklub és a Sárszentmihályi ME­­DOSZ Székesfehérváron, az Ördöghegyen, rendkívül ne­héz és kiszámíthatatlan pá­lyán, mintaszerű rendezés­ben, nyolcezer néző előtt bo­nyolította le az országos mo­­tocross bajnokság első fordu­lóját. A 250 és az 500 köb­centiméteres kategóriákban két-két futamot rendeztek. A 250 köbcentiméteres futa­mot a kaposvári Németh Kornél nyerte, a kiskunlac­­házi Gyurászik és Czuni (Zalka Máté) előtt. Az 500- asok futamában Yahama gé­pén Halász (Zalka Máté) győzött Fotó: Kabóczy Szilárd Kézilabda Küzdelmes mérkőzések ! Mindössze egy pontra futot­ta a három NB I B-s megyei férficsapat erejéből a hétvégi fordulóban. Igaz, nehéz ellen­felekkel találkoztak. Az NB II-ben idegenben győzött a Köfém SC és sikeresen mu­tatkozott be a Sárszentmihá­lyi MEDOSZ is. NB I B Férfiak Szilasmenti Tsz SK— D. Ko­hász 28:28 (10:14) Csömörön az első félidőben a vendégek (Kovács, — Ba­­ráth 2, Jezsek 2, Rákász 1, Vura 12, Saliga 5, Szurok 6; csere: Kácsor, Eszenyi, Lo­vász, Takács) irányították a játékot, sőt, a második játék­rész elején már 15:10-re is vezettek. A szívós csömöriek azonban korántsem adták föl, s az elbizonytalanodó Kohász hibáit kihasználva, nyolc per­cel a befejezés előtt 27:24-re már ők vezettek. A hajrában a dunaújvárosiak is megmu­tatták, hogy tudnak küzdeni, s fél perccel a mérkőzés vé­ge előtt Szurok góljával sike­rült egyenlíteniük. PMSC—MÁV Előre 17:18 (8:8) A Székesfehérváron leját­szott rangadón nagyon jól kezdtek a hazaiak (Bokor 2, Szakács, Horváth I. 2, Hor­váth N­., Balogh 2, Pálfi 2, Tégl 8; csere: Madár, Baki, Nagy K.­, Varga J., Balogh I.), s 5:1-re elhúztak. Az első 10 perc végén Madár megsérült, nem tudott tovább játszani és kiválása erősen visszavetette a MÁV Előrét. így is végig szoros maradt a mérkőzés, le­hetett volna fordított ered­mény is, ám a játékvezetők időnként kissé egyoldalúan alkalmazták a szigort. A pé­csiek a gólszegény mérkőzé­sen 13 büntetőt dobhattak, s hiába hárított ezek közül ötöt a parádésan védő Bokor, ez bizony túl nagy hátrány volt. DÉLÉP SC—Szondi SE 23:20 (11:9) A baj­nokj elöltként emle­getett, jó néhány volt NB I- es játékost felvonultató házi­gazda szegediek jobban ki­használták helyzeteiket, s vol­taképpen ennek köszönhetik sikerüket. A Szondi SE játé­kosai (Forgács,­­ Ardai 2, Bakacs 6, Takács, Deáki 4, Józsa 4, Csicsai; csere: Fejes, Kapusi 2, Kanyó 1, Baki 1, Boczó) éppen a helyzetkihasz­nálással álltak hadilábon, egyebek között három hetest is elhibáztak. NB II Sárszentmihályi MEDOSZ+­ Soproni SE 29:25 (12:12) A pályaválasztó ,sárszent­mi­­hályiak idegesen kezdtek, s má­­ra elhibázták helyzeteiket, így­­a vendégek az első ne­gyed óra végén 7:3-ra vezet­tek. Az újonc MEDOSZ-t küzdőképessége segítette át a holtponton és a második fél­időben végig vezetve a maga javára fordította a mérkőzést. Legjobb góllövők: Horváth 9, Decsi 7, Gyurgyák 5. Nők Köfér SC—Mosonmagyaró­vár 19:12 (7:4) A kezdeti idegesség után idegenben sem adott esélyt újonc ellenfelének a Köférre, amely különösen a második félidőben játszott biztatóan. A jó átlagteljesítmények kö­ö­zül a kapus Berta, valamint Dancsó játéka emelkedett fén­­g: Torma 6, Dancsó 4, Szi­­lasiné 3. ÉMG—Dunavidéki Vendéglá­tó 21:6 (9:4) pd A bajnokjelölt otthonában nem sok reményük lehetett a dunaújvárosiaknak, akik igyekvésük ellenére súlyos vereséget szenvedtek. Lg.: Faragó 3, Pálmai 2. Területi labdarúgó-bajnokság Vereség nélkül... A területi labdarúgó-baj­nokság legutóbbi fordulójá­ban végre nem szenvedett egyik csapatunk sem veresé­get. A legértékesebb győzel­met a mányiak aratták ott­honukban, a soroksáriak elle­nében. Értékes a mezőfalvi­ak, a dunaújvárosiak és a Szondi SE pontszerzése. A Toldi SE biztos győzelmet arathatott volna, de a játék­vezető közbeszólt. Ráckeve—Toldi SE 3:3 (2:1) Ercsi, 1000 néző, vezette: Komi­ósi. Toldi SE: Hári, — Kiss L., Kiss Z., Baranyai, Dervanics, Rókás, Sipos, Halik, Juszkó, Somogyi, Mukli, (Bizovics). A 10. percben vezetést szer­zett a Toldi SE, Dervanics 20 méteres lövése talált utat a kapuba. 1:0. Tíz perccel ké­sőbb Kapusi szögletrúgása a szél segítségével csavarodott a hálóba. 1:1. A 35. percben Tatár a 16-oson belül kézzel vitte el a labdát, aztán a há­lóba gurított. 2:1. A játékve­zető meglepetésre gólt ítélt. A második félidőben sűrű­södtek a Toldi SE rohamai. Az 50. percben a csereként beállt Bizovics labdáját So­mogyi értékesítette. 2:2. Húsz perccel később Kiss L. sza­badrúgása a kapusról kipat­tant és Halik megszerezte csapatának a vezetést. 3:2. A 80. percben a lesen álló Tatár egyenlített, a játékvezető ezt a gólt megadta. 3:3. A befejezés előtt öt perccel Somogyit buktatták a 16-oson belül, a bíró nem vélte meg a jogos büntetőt. A játék képe alapján a Toldi SE győzelmet érdemelt volna, a játékveze­tő azonban megfosztotta ettől a lehetőségtől. J. L. ÉGSZÖV—Mezőfalva 0:0 Kiskunlacháza, 400 néző, vezette: Karsai. Mezőfalva: Mohácsi­­, Li­­­­terszky, Peterdi, Barabás, Klár, (Németh a 46. percben), Fóris, Ónodi, Vörös, Sümegi, Miklós N­., Horváth, (Pásztor a 75. percben). A hazaiak nagy lendülettel kezdtek, húsz percig szinte kapuhoz szögezték a mezőfal­viakat. Az első ellentámadást a 25. percben vezették a ven­dégek. Szünet után is az ÉG­SZÖV irányította a játékot, de nem tudták bevenni Mo­hácsi kapuját. A 75. percben Miklós II. kicselezte a védő­ket, s egy kis szerencsével gólt érhetett volna el. A me­zőfalviak nem sok remény­nyel utaztak a találkozóra, de végül lelkesedésük egy bajno­ki pontot eredményezett. Jók: Mohácsi, Peterdi, Vörös. K. I. D. Építők:Dömsöd 1:1 (0:1) Dunaújváros, 300 néző, ve­zette: Varga. D. Építők: Hancsák­­, Marton, Fúrják, P­éter, Tóth, (Móricz a 70. percben), Gu­lyás, (Labáth a szünetben), Alföldi, Udud, Simon, Ármai, Juhász. A D. Építők csapatában hosszú szünet után újból ját­szott Ármai és a már majd­nem teljesen felépült Labáth is szóhoz jutott. A Dömsöd kezdett jobban és már a 4. percben megszerezte a veze­tést. Egy bal oldali beívelés után a labda Hancsák kezei közül Fekete elé perdült, aki közelről a kapu bal oldalába lőtt. 0:1. A gól után a hazai együttes is kezdeményezett, de gólt csak a második félidőben tudtak szerezni. A 47. perc­ben Labáth beívelése után Juhász az alapvonalról a fel­futó Udud elé továbbított, akinek pattogós lövése a ka­puban kötött ki. 1:1. öt perc múlva Ármai szabadrúgását hárította bravúrral a vendé­gek kapusa. A hátralévő idő­ben mindkét kapu előtt adód­tak helyzetek, de a kapusok mindannyiszor védeni tudtak. Az Építők nagy akarással, he­lyenként jól játszott. A nagy­nevű játékosokból álló döm­­södi együttes kemény, helyen­ként, durva játékkal mutatko­zott be a dunaújvárosi kö­zönségnek. A játékvezető há­rom sárga lapot is kiosztott a dömsödi játékosoknak. Jók: Hancsák, Fúrják, Al­földi, illetve Lázár, Tóth K. M. L. Tatai AC—Szondi SE 0:0 Tata, 500 néző, vezette: Gu­lyás. Szondi SE: Csernyei —, Skoda, S. Molnár, Kiss, Wak­­ler, Kovács Gy., Hamvas (Magyar), Reich, Kocsis, Má­­jer, (Demeter), Kovács T. Az erős széltől támogatott hazai együttes lépett fel tá­madólag, de kínálkozó hely­zeteiket rendre kihagyták. A félidő befejezéséig kiegyenlí­tett játék folyt, mindkét ka­pu előtt adódott gólhelyzet. A második játékrész ismét hazai rohamokkal kezdődött, negyedóra elteltével a Szondi átvette a kezdeményezést. Nagy nyomás nehezedett a hazaiak kapujára, de a gól­helyzetek kimaradtak, a ha­zaiak kapusa több esetben bravúrral védett. A játék ké­pe alapján a döntetlen a ha­zaiakra nézve hízelgő. A Szondi SE-ből Wakler, Kocsis, Csernyei és Kiss játéka emel­kedett ki. K. J. Mány—Soroksár 2:1 (2:1) Mány, 400 néző, vezette: Komáromi. Mány: Kovács­­, Hernádi, Horváth, Monoki, Csernyik, Sebestyén, Farkas, Müller, Varga, (Bíró), Kurunczi, Sin­­kovics, (Glózik). A hazai csapat a harmadik percben vezetést szerzett. Farkas lövése a kapusról pat­tant a hálóba, 1:0. A 23. perc­ben Farkas viharzott el a jobb oldalon, beadását Ku­runczi fejelte a kapuba. 2:0. 10 perccel később a sorok­sáriak Juhász révén szépítet­tek. 2:1. A második félidőben a VOSE támadott többet újabb gól azonban nem szü­letett. A mányiak igen fontos két pont birtokába jutottak. Jók: Monoki, Farkas, Müller, Kurunczi, V. J. Bajnoki táblázatok NB I NB II közép­csoport 1. Rába ETO 2.­­ Dózsa 3. Videoton 4. FTC 5. Tatabánya 6. Vasas 7. Bp. Honvéd 8. Csepel 9. PMSC 10. Békéscsaba 11. ZTE 12. Haladás 13 DMVSC 14. DVTK 15. NYVSSC 16. Volán SC 17. Ózd 18. SZEOL AK 28 16 6 6- 81-44 38 28 13 11 4 45-24 37 28 16 5 44-33 37 28 17. 2 9 61-38 36 28 1211 549-37 35 28 12 7 9 50-40 31 28 12 7 9 44-36 31 28 9 12 7 33-28 30 28 12 4 12 41-36 28 28 8 11 9 33-39 27 28 8 11 9 27-40 27 27 9 8 10 34-35 26 27 9 7 11 36-43 25 28 7 10 11 42-51 24 28 7 9 12 29-45 23 28 4 10 14 37-49 18 28 5 5 18 34-64 15 28 6 2 20 26-64 14 1. MTK-VM 22 16 1 5 52-18 33 2. Dorog 22 12 4 6 31-18 28 3. 22. Volán 22 12 3 7 37-21 27 4. Kecskemét 22 9 7 6 29-25 25 5 B.­gyarmat 22 8 8 6 34-25 6. BVSC 22 11 2 9 35-29 24 7. G.­MÁVAG 22 8 8 6 33-27 24 8. Budafok 22 9 6 7 30-32 24 9. KKFSE 22 8 6 8 31-32 22 10. Vác 22 7 8 7 25-28 22 11. Szív. MÁV 22 8 5 9 38-35 21 12. Pénzügyőr 22 5 10 7 20-28­ 20 13. BKV E. 22 5 7 10 24-37 27 14. Szegedi D 22 5 6 11 26-39 06 15. Építők 22 5 3 14 25-45­­3 16. Bábolna 22 4 4 14 27-56112 NB II nyugati csoport a­­la 1. N.­kanizsa 22 12 9 1 35-20 33 2. Szekszárd 22 15 2 5 31-19 32 3. Tapolca 22 12 6 4 40-17 30 4. Sopron 22 10 8 4 35-26 28 5. Keszthely 22 9 9 4 31-29 27 6. Kaposvár 22 10 6 6 33-18 26 7. D.­újváros 22 10 5 7 36-20 25 8 Sabaria 22 8 7 7 24-23 23 9. Komló 22 9 3 10 28-26 21 10. Mohács­ V. 22 7 6 9 29-23 20 11. MÁV DAC 22 7 6 9 32-39 20 12. Bakony V. 22 5 7 10 21-35 17 13. Pécsi VSK 22 7 2 13 27-35 16 14. Várpalota 22 5 3 14 19-30 13 15. Ajka 22 3 7 12 21-37 13 16. Dombóvár 22 3 2 17 14-54 8 isi .■ 7. OLDAL Enying pontvesztése Megyei­­ labdarúgó­-­b OX2 bajnokság • A dluz? A megyei labdarúgó-baj­nokság legutóbbi fordulójá­nak eredményei: Ercsi—Lo­vas­berény 2:0, Ikarus—Sere­gélyes 4:1, Etyek—Perkáta 1:1, Pusztavám—Sárbogárdi Videoton 3:3, Tordas—­Mór, 0:0, Nagylók—Enying 1:1, Szabadegyháza—La­joskomá­­rom, 2:3, Polgárdi—D. Volán 2:0. . .