Fejér Megyei Hírlap, 1990. június (46. évfolyam, 127-151. szám)

1990-06-06 / 131. szám

fejér Megyei hírlap , 1990. június 15. szerda Forma 3-as motorcsónak világbajnokság FOLYAMI FUTAMOK Remekül szórakozhattak a sportág kedvelői, a motor­csónak versenyzéssel barát­­kozók. A hét végén a duna­újvárosi Vízi Sport Klub rendezésében második alka­lommal rajtoltak a Forma- 3 világbajnokságának moto­rosai. A tavalyival ellentét­ben, ezúttal itt volt a világ élvonala, mindenki, aki szá­mít ebben a kategóriában. Két nap alatt hetvenhat pi­lóta birkózott a hullámokkal, köztük a magyar „profi” dunaújvárosi Mihaldinecz Rudolf, akit korábbi ered­ményei alapján esélyesnek ítéltek a szakemberek. A szombati edzés igazolta a várakozásokat, hiszen az egyetlen magyar Forma–3- as induló hasonló időt „fu­tott”, mint a tavalyi világ­bajnok Andy Elliot. A 48 másodperces körteljesít­ményt a svéd Lennart Ström is megközelítette. Napokkal a verseny előtt még Sándor Péter szerelői is reményked­tek, hiszen a tervek szerint az előzetes próbák alapján jó hajót eresztettek volna vízre. A motor azonban nem készült el, így Mihaldinecz egyedül maradt a külföldi vetélytársakkal szemben. A magyar bajnoki futa­mok, s egyben a hatodik Dunaferr Kupa helyezéseit az eredetileg tervezett négy helyett két futam után el­döntötték. Az ifjúsági OSH kategóriában a dunaújváro­si ifj. Mihaldinecz kétszer Sülé előtt érkezett a célba. Az OSSZ csoportban Kertész és ifj. Géczi (mindkettő Pallasz MT) osztoztak a leg­jobbnak járó érmeken. Az O-350-es kategóriában két­szer Feil (Pállasz MT) bizo­nyult a leggyorsabbnak. S— 550-ben a szovjet Garaehját, az S—750-ben Siklósit (Pál­lasz MT) intették először a kockás zászlóval. Amikor­­még bárki lehet világbajnok Elliott úgy látszik bérletet váltott a dunaújvárosi aranyérem­re, hiszen másodszor is ő volt a leggyorsabb ... Egy álom véget ér ... Mihaldinecz sérült hajóját emelik a vízből Füst a víz felett... A szövetség elnöke elégedet­ten nyilatkozott, amikor ta­pasztalatairól kérdeztem. Di­csérte a rendezőket, gratulált a versenyzőknek, s nem feled­kezett meg a balszerencsés Mi­haldinecz Rudolfról sem. Dr. Ari Lajos, a versenybírók vezetője elmondta: " óriási versenyt láthattunk. Dacára a megismételt rajtnak, csak kevés elkésett hajót szá­molhattunk a vízen, a győztes Elliott becsületesen betartotta a szabályokat. Amikor a 71-es rajtszámot viselő hajót utolér­te, levette a gázt, nem koc­káztatott. Vigyáztak egymásra a versenyzők, nem voltak ve­szélyes „bebújások”. Mindig a gyorsabb hajó ment el. A vé­gére „elhervadtak” a motorok, csak kilenc hajó fejezte be a versenyt. Még a jó gépek is elfogynak egyszer, hiszen na­gyon magas fordulatszámon kénytelenek pörögni. . . A győztes angol, Andy Ellis, ott mosolyogva osztogatta az autogrammokat. Nekidőlt ke­cses hajójának, s elégedetten figyelte a szomszéd bokszok­ban dolgozó szerelőket.­­ Zavart az eső, de nem akadályozott a kanyarvételben, az előzésben. Persze voltak ne­héz pillanatok: például leállt az egyik hajó, s minden kör­ben vigyázni kellett, kerültük a pálya közepén vesztegelő versenyzőtársat. Tetszett a Duna, szeretem az országot, a magyar embereket. Még több szép győzelemre számítok. Nem tudom, mikor indulok legközelebb, ilyesmiről szpon­zoraim döntenek . . . Vásároljon olcsón Dunaújvárosban minőség nélküli zárt és nyitott vas-profilanyagot. Valamennyi — a Dunai Vasmű által gyártott — méretben kapható. Méretre vágást vállalunk! Cím: Dunaújváros, Papírgyári út 36. sz. földszint ISOPLUS KISSZÖVETKEZET 13 681 A közönség esernyők alá kényszerült a legjobbak fu­tamára Ömlött az eső, s ami még ennél is veszélye­sebb, erős szél emelgette a hajók testét. A versenyzők egy óra halasztást kértek. Később a legsöttétebb fel­hők arrébb szálltak, s a da­ruk egymás után eresztették az öböl vizére a Forma–3- as motorosokat. Félelmetes erővel startolt el a mezőny, a rajtnál csak egyetlen hajó ragadt be. Há­rom kör után — a nézők többsége még nem is szokott hozzá a zajhoz — sajnos a pesszimistáknak lett igazuk. Mihaldinecz hajója ráfutott egy farönkre, kilyukadt és elsüllyedt. A versenybírók azonnal vörös rakétát lőttek az öböl fölé. A megismételt rajtot a svéd Andersson nyerte, sokáig vezetett. A tavalyi világbajnok angol Andy Elliott azonban feltar­­tózhatatlanul közeledett hoz­zá, beérte, s nemsokára nyakába akasztották a győz­tesnek járó aranykorszorút. Második a svéd Kronegard, harmadik a belga Bertels lett. A 35 körös verseny legjobbjai ezúttal nemcsak a másodpercekkel, egymással, de­­a szokatlanul zord időjá­rással is sikerrel küzdöttek. Még annak dacára is, hogy a versenyzők fele, idő előtt feladta a versenyt, s két ha­jót vontatók húztak ki a „vízből”... Tihanyi Tamás Dupla triatlon Siker Hollandiában Hazaérkezett Hollandiá­ból Rápolti Gyula és Kiss Ákos, a két székesfehérvári „vasember”. Dupla távú triatlon versenyen vettek részt a múlt hét végén, amely 7,2 kilométer úszás­ból, 360 kilométer kerékpá­rozásból és 83 kilométer futásból áll. A megerőltető versenyt csak nehezítették a Hollandiában megszokott különleges időjárási kö­rülmények. Dacolva azon­ban széllel és esővel, a 17 induló közül — tizennégyen tudták teljesíteni­­ a ver­senyt — Rápolti Gyula 24 óra 56 perces idővel a má­sodik helyen végzett. Nagy­szerűen helytállt Kiss Ákos is, nyolcadikként ért a cél­ba. Rápolti Gyula teljesít­ményének értékét csak nö­veli, hogy a hollandiai ver­senyen kelet-európai részt­vevő soha nem tudott még dobogóra kerülni. — Röplabda. Mindkét NB II-es női csapatunk győzött a bajnokságban. A SZIM Vasas 3:2 arányban verte a BHG-t, a Dunaújvárosi Építők pedig 3:0-ra Buda­pesten a Honvéd Auróra SE-t. — LABDARÚGÁS. Ér­dekesnek ígérkező kispá­lyás mérkőzés színhelye lesz csütörtökön 19 órai kezdettel a MÁV Előre Le­nin úti kézilabdapályája. A városi kispályás bajnokság első helyezettje, a Fejér Megyei Zöldért csapata ba­rátságos mérkőzést játszik a Videoton-Waltham együt­tesével. Turul Kupa Csákberényben Rövidtávú és váltó tájfutó bajnokság A Magyar Tájfutó Szö­vetség által megbízott szé­kesfehérvári Turul Sport­egyesület rendezi meg jú­nius 9-én és 10-én a Ma­gyar Köztársaság rövidtá­vú és váltó tájfutó bajnok­ságát a Turul Kupát. A verseny fővédnöke Kapás Gyula vezérőrnagy, védnö­ke: dr. Svéd László. A verseny központja a csákberényi labdarúgó­­pályán lesz. A versenyzők június 9-én 8—9.30 óra kö­zött, június 10-én pedig 8- tól 9 óráig jelentkezhetnek a versenyközpontban. A rendezők jelentkezéskor a sportorvosi igazolást elle­nőrzik, és semmilyen módo­sítást nem fogadnak el. Június 9-én a selejtező és a döntő között körülbe­lül 12 óra 30 perctől a ver­senybizottság­ értekezletet tart, amelyre minden ér­deklődőt várnak. Tenisz Graf az első­ elődöntős A női egyes első kiemelt­je személyében eldőlt, ki jutott be elsőként a francia nemzetközi salakpályás te­niszbajnokság elődöntőjé­be. A nyugatnémet Steffi Graf ugyanis 63 perc alatt biztosan győzte le a négy közé jutásért spanyol el­lenfelét, a 9. helyre rang­sorolt Conchita Martinezt. A világelső teniszezőnő 6:1, 6:3 arányban diadalmasko­dott úgy, hogy Martinez a­ második játszmabeli 3:0-ás vezetés után már gémet, sem tudott nyerni. Svájc „B" válogatottja volt tegnap délután a Honvéd Szondi SE kézilabdázóinak ellenfele. A küzdelmes, látványos talál­kozó 31:31 arányban végződött. A fehérváriak legjobb gól­lövői: Kirchenbaum 12, Voren 5, Halmai 4 Fotó: somogyi Megyei II. osztály Gólzápor Velencén Két fordulóval a megyei II. osztályú labdarúgó-baj­nokság befejezése előtt Ba­racska már szinte behozha­tatlan előnnyel vezet. A leg­utóbbi fordulóban nyolc gól esett Velencén. BARACSKA A BVSE—CECE 5:1 (1:0) Baracska, 400 néző, vezet­te: Zalka. A félidő befejezése előtt Földi révén szereztek veze­tést a hazaiak. Szünet után már kitűnő játékot produ­kált a baj­nok­jelölt. Csányi­­sziporkázóan játszott, húsz perc alatt mesterhármast ért el. A 83. percben Földi szer­zett újabb gólt, a vendégek Pintér öngóljával szépítettek (5:1). Ifjúsági mérkőzés: Baracs­ka—Cece 0:2. — Kiss — VELENCE— SÁRSZENTÁGOTA 8:0 (1:0) Velence, 200 néző, vezette: Rédei. A hazai közönség nyolc szép gólt láthatott, a velen­ceiek végig nagy fölényben játszottak. A vendégcsapat­ból két játékost kiállított a bíró. Góllövők: Szen­te (3), Kövesdi (2), Sil­ány, Grá­­nitz, Gilikter. Ifjúsági mérkőzés: Velence —Sárszentágota 3:0. — Serbők — VAJTA—MEZŐFALVA 0:3 (0:1) Vajta, 300 néző, vezette: Jánosi. A vendégcsapat megérde­melten vitte el a három pon­tot. Ifjúsági mérkőzés: Vajta— Mezőfalva 1:4. VÉRTESACSA—PÁZMÁND 0:1 (0:0) Vértesacsa, 150 néző, ve­zette: Schmidt. Jó iramú mérkőzésen, a hazaiaknak semmi sem sike­rült. A döntetlen igazságo­sabb lett volna. Góllövő: Tóth B. Ifjúsági ..mérkőzés: Vértes­acsa—Pázmánd 0:6. — Jasper — SZABADEGYHÁZA— AB­A 0:1 (0:0) Szabadegyháza, 300 néző, vezette: Horváth III. Küzdelmes mérkőzést ví­vott a két csapat. A vendé­gek­ erővel jobban bírták és a második félidő közepén egy jól eltalált lövéssel Ka­tona révén megérdemelten nyertek (0:1). Ifjúsági mérkőzés: Sza­badegyháza—Aba 1:0. — szerp — MANY—POLGARDI 2:1 (2:0) Mány, 300 néző, vezette: Nagy L. Jó iramú mérkőzésen, megérdemelt hazai siker szü­letett. Góllövők: Szilicsány, Bódog, illetve Horváth. Ifjúsági mérkőzés: Mány­­—Polgárdi 0:5. — Venczel — TAC-CSŐSZ— EGYETÉRTÉS 1:1 (0:1) Tác, 100 néző, vezette: Kaján. Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta, a 17. perc­ben a felcsúti Ángányt után­­rúgásért kiállították. A ven­dégek 10 emberrel is lelke­sen játszottak, és Ádám ré­vén vezetést szereztek. Szü­net után sokat támadott a hazai csapat, de a sok hely­zetből csak Szilágyi tudott egyet kihasználni (1:1). Ifjúsági mérkőzés: Tác-Csősz—Egyetértés 13:0. — farkas — BICSKE—VELENCETOURS 1:1 (0:0) Bicske, 200 néző, vezette: Fánczi. Igazságos eredmény szüle­tett a mérkőzésen. Ifjúsági mérkőzés: Bicske —Velencetours 1:1. , 1. Baracska 28 20 2 6 74-31 62 2. Mezőfalva 28 17 5 6 70-36 56 3. Velence 28 16 6 6 72-26 54 4. Velenceio. 28 15 5 8 78-38 50 5. Bicske 28 15 5 8 44-28 50 6. Pázmánd 28 14 5 9 46-44 47 7. Vajta 28 13 5 10 52-35 44 8. Sz.egyháza 28 12 5 11 43-56 41 9. Polgárdi 28 11 4 13 50-53 37 10. Cece 28 1­2 1 15 43-58 37 11. T­ác Csősz 28 10 5 13 47-52 35 12. Egyetértés 28 10 5 13 49-58 35 13. Aba 28 9 7 12 41-46 34 14. S­ágota­­ 28 7 3 18 42-76 24 15. Vértesacsa 28 6 3 19 28-75 21 16. Mány 28 3 2 23 16-83 11 W­ M TOTO A totó 23. heti szelvényén négy VB-mérkőzés, NSZK- beli osztályozók és norvég el­ső osztályú mérkőzések sze­repelnek. A norvég bajnok­ság állását később közöljük. Tippjeink a 23. játékhét­re: 1. Olaszország—Ausztria 1 2. Szovjetunió—Románia 1 3. Arab Emirátusok— Kolumbia 1 4. Wuppertal—Oldenburg x 5. Bielefeld—Havelsa x 6. Schweinfurt—Mainz 2 7. Reutlingen— Rotweiss Frankfurt 1 8. Brann—Moss x PAULUSZ GYÖRGYNEK, az Adony ka­pusának tippjei: Olaszország—Ausztria 1; Szovjetunió— Románia 1; Arab Emirátusok—Kolumbia 2; Wuppertal—Oldenburg 1; Bielefeld—Havel­sa 1; Schwein­furt—Mainz x;­­ Reutlingen— Rotweiss Frankfurt 2;­­ Brann—Moss 2; Kongsvinger—Fullingen 2; Lilleström— Start 1; Rosenborg—Molde 1; Strömsgotsot —VIF Fotball x; Tromsö—Viking x; USA— Csehszlovákia 2. — Hg — 9. Kongsvinger— Fullingen x 10. Lilleström—Start 1 11. Rosenborg—Molde x 12. Strömsgotsot— VSF Fotball 1 13. Tromsö—Viking 1, x + 1 14. USA—Csehszlovákia 2