Fejér Megyei Hírlap, 1994. szeptember (50. évfolyam, 204-229. szám)

1994-09-12 / 213. szám

1994. SZEPTEMBER 12. HÉTFŐ SPORTMAGAZIN FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 9. OLDAL Baracska — Adony 1 -3 (0-2) Megérdemelt vendégsiker Baracska, 300 néző, vezette: Papp. Baracska: Paulusz — Ko­vács M., Kovács P. Hajdú (Tep­­szics), Vagyóczki, Fekete, Kiss, Bodoki, Pál, Földi, Csányi. Ed­ző: Tepszics Ignác. Adony: Katona — Balassa, Barócsai, Kiér, Simon, Karsai, Nebucz, Ecsődi (Bogó), Kollár, Tóth, Killer. Edző: Pölöskei Ta­más. Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, látszott, hogy mindkét együttes a múlt heti fiaskót sze­retné feledtetni. Többször for­gott mindkét kapu veszélyben, a kapusok azonban helyükön vol­tak. A 31. percben egy hazai vé­delmi megingást Tóth kímélet­lenül használ­t ki, 0-1. A gól fel­hozta a vendégcsapatot, a hazai gárda gyermeteg hibákat köve­tett el, aminek következtében a 40. percben Kier tovább növelte előnyüket, 0-2. A második félidőben elszán­­tabban kezdett a baracskai csa­pat, ennek eredményeként Fe­kete lövésével szépítettek is a hazaiak, 1-2. Ekkor többet tá­madott, és jobban is játszott a hazai csapat, de a csatárok elü­­gyetlenkedték a helyzeteket. Az adonyi védelem is biztosan állt a lábán. A 88. percben eldőlt a mérkőzés, amikor egy gyors el­lentámadás végén Bogó helye­zett a hálóba, 1-3. A hazai csapat már az első fé­­lidőben tekintélyes hátrányba került, amelyet szünet után sem tudott ledolgozni. A vendéggár­da jobban játszott, jól használta ki helyzeteit és megérdemelten vitte el a három pontot Baracs­­káról. Az adonyiak ezzel a győ­zelmükkel javítottak helyzétü­kön a Baracska viszont veresé­gével hátrányos helyzetbe ke­rült. Jók: Paulusz, Vagyóczki, Csányi, illetve Tóth, Karsai, Kiér. Ifjúsági mérkőzés: 0-1. Kiss Nagyvenyim — Lajoskomárom 3-1 (0-1) Az újonc szép sikere Nagyvenyim, 250 néző, ve­zette: Termő. Nagyvenyim: Kósa — Dem­­lyén, Kovács, Szávuly, Gar­­bacz, Pulai, Pintér, Labáth (Nagy), Balogh, Éliás, Tóth (Kéri). Edző: Futják László. Lajoskomárom: Orbán — Bencze, Barsi, Hegyi, László (Horváth Cs.), Szulimán, Ker­­varits (Horváth L.), Horváth A., Gulyás, Dörögdi, Halász. Edző: Mosberger Pál. Az első félidőben tapogatód­­zó játék folyt a pályán és na­gyobb részben a vendégcsapat támadgatott. A vendégek vezető gólját a 10. percben lesgyanús helyzetből László szerezte, 0-1. Az első félidőben már említésre méltó esemény szinte nem is volt. A szünet után teljesen meg­változott a játék képe. A hazai csapat lépett fel támadólag, egy­mást követték a gólveszélyes helyzetek. Az 57. percben Ko­vács szabadrúgásból hatalmas kapufát lőtt. A vendégek egyet­len helyzete a 62. percben esett, amikor Gulyás a kapufát találta el. A 72. percben érett góllá a ha­zaiak támadása: Demjén beadá­sát Éliás a hálóba lőtte, 1-1. A 76. percben Pintér beadását Tóth fejelte a jobb sarokba, 2-1. Továbbra is a hazaiak támadtak és a 84. percben Balogh beadá­sából ismét Tóth volt eredmé­nyes. A hazaiak a második félidő­ben ragyogóan játszottak és megérdemelten győztek. Móré Gázszer FC — Etyek 1 -2 (1-2) Vendégsiker a rangadón Agárd, 400 néző, vezette: Bo- Szente. Edző: Hartyáni Gábor, esi. Etyek: Simon — Tajti, Kiss Gázszer FC: Mári — Mol- Z. (Albrecht), Pauli, Bíró, Ho­nár, Szalai, Müller, Májer, Fe­­mo, Ifjú, Lajtavári, Balega, Szu­­kete, Magyar Zs. (Bajkai), Ko­­nyogh, Rácz. Edző: Nagy Győ­­vács, Vajda, Takács (Tóth T.),­ző. Megyei I. osztály AZ ETYEK UGROTT AZ ÉLRE Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, ami gyakorlatilag az egész találkozóra jellemző volt. A szórványos agárdi támadások all. percben értek góllá. Egy szép egyéni akcióból Szalai sze­rezte meg a vezetést, 1-0. To­vábbra is a Gázszer támadott, mégis a vendégek egyenlítettek. A 26. percben a szemfüles ifjú közelről egyenlített, 1-1. A ta­lálkozó 34. percében egy ártal­matlan helyzetnél a játékvezető 11 -est ítélt a vendégek javára, a büntetőt Balega biztosan értéke­sítette, 1-2. A szünet után ott folytatódott a játék, ahol az első félidőben abbamaradt. A hazaiak játszot­tak fölényben. Az 58. percben egy szögletrúgást követően a já­tékvezető az etyeki Lajtavárit, a hazaiaktól pedig Bajkait kiállí­totta. Kissé felborzolódtak ezzel a kedélyek, különösen a közön­ség soraiban keltett megütkö­zést a kettős kiállítás. A hazaiak mindent megpróbáltak a pont­szerzés érdekében, de ez nem si­került nekik. Ifjúsági mérkőzés: 2-0. Májer Baracskán nagy érdeklődés mellett a vendég adonyiak biztosan nyertek Fotó: Szabó János Aba — Pusztavám 1-2(1 -0) Nehéz helyzetben az Aba Aba, 100 néző, vezette: Csör­­gő­Aba: Hollósi — Juhász, Menyhei, Kuczi, Farkas, Megy­­gyes, Góhér, Fodor, Sziksz (Or­­mándi), Tóth (Bajai), Major. Edző: Bor Dezső. Pusztavám: Várkövi — Gé­­ringer, Udvari, Járóka, Pál, Csordás, Gángó, Inczédi (Kol­lár), Kocsis (Juszkó), Selymes, Polacsek (Kondorosi). Edző: Schábel Imre. Szép időben, jól előkészített pályán kezdődött a mérkőzés. A nagy tét rányomta bélyegét a já­tékra. Mindkét csapat nagyon i­­degesen kezdett. A játék főleg a két 16-os között folyt. A hazaiak a mezőnyben próbálkoztak, a vendégek ellentámadásokra tö­rekedtek. A 28. percben Góhér indításával Major lépett ki, de o­­lyan ügyetlenül rálépett a labdá­ra és odalett a kínálkozó lehető­ség. A 37. percben Fodor tört be a 16-oson belülre és keresztbe­­küldött labdáját Major továbbí­totta a hálóba, 1-0. A második félidőben a ven­dégek nagy lendülettel kezdtek. Az 59. percben egy jobb oldali beadást követően Inczédi fejelt az abai kapuba, 1-1. Fokozódott a küzdelem és az izgalom. A 70. percben Meggyest a játékvezető kezezésért kiállította. A 75. percben egy pusztavámi táma­dásnál a hazai védelem hibázott és Kocsis a hálóba lőtt, 1 -2. Nagy küzdelemben a szeren­csésebb csapat vitte el a ponto­kat. Ifjúsági mérkőzés: 8-0. Bor Mór — Pusztaszabolcs 1 -1 (0-1) A hazaiak végig támadtak Mór, 300 néző, vezette: Ma­jor. Mór: Kóber — Elek, Sáfár, Spánitz, Szarka A., Sebestyén, Winner, Lakatos (Peidl), Man­ner, Szarka Z., Balogh. Edző: Szarka Gyula. Pusztaszabolcs: Petras — Becséri (Fogas), Gölöncsér, Varga, Csanádi, Koncsár, Anto­ni (Hamar), Baranyai, Pécseli (Szabó), Vágó, Vermola. Edző: Fülöp János. Már a 10. percben vezetést szerzett a vendégcsapat. Bünte­tőből Koncsár talált a móriak hálójába, 0-1. A 12. percben Szarka Z. óriási helyzetben hi­bázott. A 29. percben a vendég­kapus két alkalommal is bravúr­ral hárított. A félidő hátralévő részében a hazaiak távoli lövé­sekkel próbálkoztak, de ekkor még nem sikerült egyenlíteni a hazaiaknak. A második félidő a vendégek kapusának nagy napját hozta. Az 50., az 58. majd a 66. perc­ben csak rajta múlott, hogy meg­óvja kapuját a góltól. Az elkese­redetten rohamozó móriak csak a 86. percben egyenlítettek, amikor Manner talált a hálóba, 1-1. A móriak a legjobb helyze­teket is elpuskázták, emellett a ragyogó napot kifogó vendégek kapusának köszönhető az egyik pont megszerzése. A pusztasza­bolcsiak jószerivel egyetlen helyzetükből gólt szereztek s így döntetlennel távoztak. Jók: Sáfár, Spánitz, Lakatos, illetve Petrás (a mezőny leg­jobbja), Gölöncsér, Vágó. Ifjúsági mérkőzés: 5-1. Négele Móron a Pusztaszabolcs vendégszerepeit, és egyetlen helyzetét kihasználva elvitte az egyik pontot Fotó: Fási László Szár — Martonvásár 2-3 (2-1) A vendégek fordítottak Szár, 200 néző, vezette: Be­­ke. Szár: Lacza — Ormándi, I­­váncsik, Kun, Benhardt (Bíró), Mátrai, Orbán F., Orbán Zs., Stock, Jung (May), Mazalin. Edző: Grátzer József. Martonvásár: Herczeg — Pardi, Kapu, Süle, Pintye, Szűcs Z., Szűcs O., Cziklin, Kovács, Kozma, Csáp (Dömök). Edző: Magasházi László. Szép számú közönség előtt kezdődött a mérkőzés. A lelkes szári szurkolótábor győzelmet várt csapatától, de a vendégek is a három pontért jöttek. A talál­kozó elején meddő fölényt har­coltak ki a hazaiak. A 18. perc­ben a hazaiak vezetést szerez­tek, amikor egy előrevágott lab­dával Stock bújt ki a védők közül és a hosszú sarokba helye­zett, 1-0. A 25. percben egy vé­delmi hiba után Szűcs Z. egyen­lített, 1-1. A 45. percben Orbán Zs. szabadrúgásgóljával 2-1-re módosult az eredmény. A második félidő elején a vendégek lendültek támadásba és egy hazaadás utáni szabadrú­gásból kapu talált a hálóba, 2-2. A vendégek támadtak és a 68. percben Pintye révén a győztes gólt is megszerezték és ezzel há­rom pontot gyűjtöttek. A közepes színvonalú és ira­mú mérkőzésen a martonvásári­­ak szünet utáni eredményes já­tékukkal rászolgáltak a bajnoki pontokra. A hazai csapatból csupán Or­bán Zs., játékát dicsérhetjük, míg a vendégek közül Kapu és Kozma teljesítménye volt ér­demleges. A Szár­d Martonvásár ifjú­sági mérkőzés elmaradt, később játsszák le. Lacza Sukoró — Polgárdi 2-1 (1-0) Sok hazai helyzet Sukoró, 100 néző, vezette: Fánczi. Sukoró: Polgár — Kiss (Csontos), Németh, Pál (Mario), Szabó, Takács (Kovács), Büki, Németh T., Tihanyi, Csrepka, Lengyel. Edző: Röszler Károly. Polgárdi: Csizmadia — Ladi, Borsos, Fodor, Algács, Balogh, Szilágyi, Riba, Heincz, Végh, Király. Edző: Burka Imre. A találkozó gyenge színvona­lon kezdődött, mindkét csapat sok átadási hibát vétett. A kapuk egyáltalán nem forogtak ve­szélyben, kivételt ez alól a 40. perc hozta, amikor Lengyel ment el a bal oldalon és beadását Né­meth T. fejelte a kapuba, 1-0. A második félidő elején a su­­koróiak rengeteg helyzetet alakí­tottak ki, ezek azonban kimarad­tak. A polgárdiak a mezőnyben ügyesen adogattak, a kapura azonban semmi veszélyt nem je­lentettek. A 60. percben Kovács kitűnő keresztlabdáját Németh T. a hosszú sarokba vágta, 2-0. A hazaiak még a gólnak örültek, a­­mikor kezdés után Szilágyi ka­pott jó labdát és a hosszú sarokba továbbított, 2-1. A hátralévő idő­ben meddő mezőnyjáték alakult ki, a hazai csapat már nem tudott veszélyes lenni, a vendégek pe­dig nem tudtak újítani, képtele­nek voltak még egy gólt szerez­ni. Tovább tart a Polgárdi vessző­futása, messze elmaradnak a ta­valyi teljesítményüktől. A suko­­rói gárda feljövőben van, ezen a mérkőzésen is rászolgált a bajno­ki pontokra. A sukorói csapatból Németh T. és Tihanyi, míg a vendége­gyüttesből Riba valamint Heincz játszott jól. Ifjúsági mérkőzés: 3-2. Sólymos Sárbogárd — Magyaralmás 2-0 (0-0) Biztos győzelem Sárbogárd, 700 néző, vezette: Márku.­­ Sárbogárd: Deák — Szo­­boszlai, Ruppert, Purger, Vajda, Verboczki, Roszkopf (Tornán), Safranyik, Sarga, Nagy, Bóka. Edző: Nagy Lajos. Magyaralmás: Szmilek — Kasztner, Fehér, Végh, Pánczél, Kolarovszki, Balla, Hajnal, Ki­rály, Titli (Udvardi). Edző: Neu­bauer István. A kilencven percet végigtá­madta a hazai csapat. Az első fél­időben nem bírt a jól záró vendég védelemmel. A 61. percben Szo­boszlai, a 83. percben pedig Vaj­da lőtt gólt, így alakult ki a 2-0-ás hazai siker. A helyzetek alapján nagyobb különbséggel is nyer­hettek volna a sárbogárdiak. Szmilek kapus nagyszerű formát árult el, neki köszönhető, hogy nem kapott több gólt a magyaral­mási gárda. Ifjúsági mérkőzés: 2-1. Oláh A Sport TÉVÉ Fejér mai műsora Székesfehérváron a Kábel­­kom csatornán ma, 17.30 órától az Albacomp— Novg­levi Szu­per Liga férfi kosárlabda-mér­kőzést közvetítik felvételről, majd kb. 18.45—19 óráig a Ba­kony Füszért teniszversenyről lesz tudósítás. TOTÓ 14. Piacenza ■ Cosenza X 1. Cagliari-Milan X 2. Cremonese - Napoli 1 3. Foggia - Brescia 1 4. Genoa • Fiorenlina X 5. Juventus - Bari 1 6. Lazio - Torino 1 7. Padova ■ Parma 2 8. Reggiana - Sampdoria 2 9. Ancona - Lecce 1 10. Atalanta - Ascoli 1 11. Andria • Cesena X 12. Venezia-Como 2 13. Verona - Palermo 1 +1