Fejér Megyei Hírlap, 1998. december (54. évfolyam, 281-305. szám)

1998-12-31 / 305. szám

1998. december 31., CSÜTÖRTÖK SPORT Tornagyőztes: a Cs+V Nagy sikert aratott az Angyalfi Motorsport-kupa A közönség ezút­tal is megtöltötte a le­látókat a VOK-ban, az év utolsó székes­­fehérvári labdarúgó rendezvé­nyén. Tegnap reggeltől már egyenes kiesési rendszerben mérkőztek egymással a csapa­tok, majd 18 órától a torna két legjobbja találkozott a döntő­ben. Addig persze, történt egy é s más a nap folyamán. Az egyik ágon a paksi Borsi Söröző­­ három olimpiai válo­gatottal,­ Eger, Búzás, Vayer — és az Útéppark csatázott egy­mással, s ebből ez utóbbi együt­tes került ki győztesen 8-2 arányban. A másik oldalon a szabadegyházi Diadóra 4-3 -ra vesztett a Cs+V ellenében. A 3. helyért a szabadegyházaiak megsemmisítő 13-3-as arányú győzelmet arattak a paksiakkal szemben. Következett a döntő, ahol majd' 2000 néző előtt, Arany és Rózsa játékvezetése mellett a két csapat az alábbi összeállításban játszott: Cs+V: Disztl P., Dala, Podi, Kovács A., Szoboszlai, Kiszi, Kádár, Nagy N­., Purger, Horváth. A túloldalon az Útéppark együttesében: Mitring, Perger, Bimbó, Csák, Juhász, Lukács, Hajnal, Lantai, Balogh Z., Ta­kács L. és Pálfi szerepelt. A dön­tő tulajdonképpen már az első 15 percben eldőlt, hiszen Szo­boszlai, Podt, majd Kovács A. góljaival a kispályás specialista Cs+V együttese 3-0-ra elhúzott. A fordulás után a siófoki Csák révén szoros lett a mérkőzés, de Kiszi azonnal növelte az előnyt. Dala öngóljával ismét szoros lett a mérkőzés, majd a matávos Takács Lajos tette szorossá a ta­lálkozót, de bármennyire is igyekezett az Útéppark együt­tese, már nem tudott fordítani az eredményen. A helyezetteknek kijáró díjat id. Angyalfi Károly adta át. (m.j.) Tóth Hajnalka győzelme A veszprémi területi karate­ lett, a felnőtt nőknél Tóth Haj­versenyen az Alba Regia SC nalka győzött, Harza Cecilia 2. sportolói közül serdülő köny­ lett, a férfiaknál 70 kg-ban nyűsúlyban Kovács Attila 2. Dömbösi Gábor ezüstérmes. Negyedóra alatt minden eldőlt K. O. a csoportmeccsen: Magyarország-Németország 0-8 (0-4, 0-1,0-3) A dánok elleni győzelem után na­gyon jó, a lettek elle­ni vereség után rossz pozícióban várta a junior jégko­rongválogatottunk a B-csopor­­tos világbajnokság utolsó cso­portmeccsét. A tegnap esti, fe­hérvári derbi előtt a matematika kapta a főszerepet, mindenki számolt. A németek két vere­séggel rendelkeztek, ergo nyer­niük kellett, hogy ne a kiesés el­kerüléséért csatázzanak. Gyor­san kiderült, a magyaroknak a győzelem, a döntetlen, s leg­rosszabb esetben az 1-0-ás vere­ség elég a továbbjutáshoz. A kezdés előtt egy órával a szövet­ségi kapitány, Palla Antal a játé­kosok korcsolyáit érezte. " Nyernünk kell, más esé­lyünk nem igazán van. A néme­tek nem hokiznak jobban ná­lunk, de fizikálisan erősebbek. Számunkra ez a találkozó jelenti az utolsó szalmaszálat - közölte a szövetségi kapitány. A délutáni találkozók után a másik csoport végeredménye kialakult, a 0 pontos norvégok Fehérváron verték 7-3-ra Fran­ciaországot, míg Dunaújváros­ban Ukrajna 3-3-at produkált Lengyelországgal. Ez azt jelen­tette, az A-csoport élén Ukrajna végzett 5 ponttal, megelőzve a 3 pontot gyűjtött lengyeleket, va­lamint a 2-2 ponttal rendelkező Norvégiát és Franciaországot. A sereghajtó gallok kénysze­rülnek a bennmaradásért mér­kőzni. Aztán 18 órakor telt ház, 2500 néző előtt a fehérvári jég­pályán következett a várt Ma­a­­gyarország-Németország der­bi. Gröschl lövése elakadt a ven­dégkapusban, a túloldalon vi­­ szont Hinterstocker nem hibázott, közelről vette be Szu­per Levente kapuját, (0-1). Nem sokkal később Fritzweier kettőre növelte a németek előnyét (0-2), s néhány másodperc elteltével Korlitz bombájával még inkább elhúzott ellenfelünk, (0-3). Még negyedóra sem telt el a találko­zóból, ám a játék képe alapján borítékolható volt: a találkozó elment. Ezt méginkább alátá­masztotta Fritzweier újabb talá­lata (0-4), majd a középső har­mad derekán a magyaros nevű, ám a német csapat szerelésében korcsolyázó fiakos­­jóvoltából már 5-tel vezetett a vendégcsa­pat, (0-5). A záró harmadban Jahns és Drugos révén újabb német gó­lok következtek (0-7), ekkor Palla kapitány kapust cserélt, Szupert Budai váltotta. A végé­re egy Arendt-találat maradt (0-8), ami azt jelentette: kiütöt­ték a magyar együttest. Ma Szé­kesfehérvárott én­ban is rendeznek talán, 11 és 15 órakor, a mieink a me­gyeszékhelyen lépnek jégre a franciák ellen, 15 órakor. (hol) A magyarok a fehérvári jégpályán nem produkáltak emlékezeteset. Ma a franciák ellen javíthatnak A Cerbona-Alcoa nyerte a tornát Tegnap délelőtt Székesfehérváron két mérkőzéssel be­fejeződött a Cerbo­­­ na-Alcoa Kupa női kézilabda­­ torna. Előbb a harmadik helyért a Vác-Synergon csatázott a Va­sas SC-vel, a mérkőzést a Vác- Synergon nyerte 36-35 (18-16)­­ra. A legeredményesebb góllö­vők Horváth L. 8, illetve Veszeli 12 voltak. A döntő mérkőzést a Cerbo­na-Alcoa és a Plastika Nitra ját­szotta. A megszokott módon kezdett a Cerbona-Alcoa (Ka­­lasnyikova - Nagy A. 1, Nagy H., Virincsik 12/2, Agárdi 2, Gabnai, Gaál 2, csere: Vas (ka­pus), Fábián, Mátyás 11/2, Vincze, Csenki, Horváth G), te­hát két perc alatt 3 gólt szerzett. Valamivel szorosabbá vált a ta­lálkozó (6. perc: 4-3), majd is­mét három góllal vezettek a ha­zaiak. A 10. percben hazai lab­daszerzéseket követően tovább nőtt a különbség a csapatok kö­zött, majd a kettős emberhát­rányt átvészelve „ötöst” érde­meltek a cerbonások (16. perc: 12-7). Teltek, múltak a percek, potyogtak a találatok, már hét gól volt a Cerbona-Alcoa elő­nye, ami hamarosan ötre olvadt néhány kihagyás után. Az első 30 perc végül megnyugtató ha­zai vezetéssel ért véget (17-11). A második félidő elején há­rom percet kellett várni az első gólra, ezt a Plastika Nitra együt­tese szerezte. A szlovákok per­cei következtek ekkor, különö­sen a beállósuk volt elemében, háromszor egymás után is meg­zörgette a hazaiak kapuját. A hétgólos előnyből négy maradt, a helyenként túlságosan kemé­nyen védekező nyitraiak nem hagyták magukat. A Cerbona- Alcoa két találkozón is megcso­dált fegyelmezett, hatékony vé­dekezése kissé megfáradt, de ezzel együtt sem tűnt úgy, hogy a Plastika fordítani tudna. A ta­lálkozó színvonala is csökkent, láthatóan mindkét társaság elfá­radt a torna végére. Az utolsó tíz perc kezdetén a fehérváriaknak már „nyolc” volt, hiszen össze­szedték magukat, hátul hatéko­nyak voltak, elöl meg eredmé­nyesek, ami azt jelentette, hogy csupán az volt a kérdés, hogy mekkora lesz a különbség a két csapat között a végén. Ez hét gól lett, mivel a Cerbona-Alcoa 29-22-re nyert, s megérdemel­ten tartotta itthon a serleget. A torna végeztével a díjakat Csodó Tibor szakosztályelnök adta át. A gólkirály 33 góllal Mátyás (Cerbona-Alcoa), a leg­­ jobb kapus Koncserova (Nitra), a legjobb játékos Virincsik (Cerbona-Alcoa) lett. (sis) Mátyás (a labdával) 33 találattal a gólkirálynő Fotó: Simon Marian Vlak a Fradi edzője A többség biztosra vette: a menesztett Nyilasi Tibor helyett dr. Mezey György irányítja ja­nuártól a bajnokságban a vára­kozás alatt teljesítő FTC lab­darúgóinál folyó szakmai mun­kát, Simon Tiborral karöltve. Mások a korábbi pályaedzőt, Mucha Józsefet vélték befutó­nak. Nos, egyikük sem jött be, a Croatia Zagreb - egy éve ők búcsúztatták az MTK-t a kupá­tól - korábbi vezetőedzője, Ma­rian Vlak lett a szakmai munka irányítója, féléves szerződést kötöttek vele. Az említett két magyar szakember nem örült a döntésnek, bíztak abban, ők lesznek a befutók. Mucha kér­désünkre annyit jegyzett meg: szerinte nagy rizikó külföldi ed­zőt hozni a jelenlegi Fradihoz. Kis csapatok nagy csatája A Megyei Kézilabda Szövet­ség és a Polgárdi Kézilabda­szakosztály év végi férfi-női tor­nát rendezett. A nők versenyét Sárszentmi­­hály nyerte Martonvásár és Pol­gárdi előtt. A férfiak mezőnyé­ben Martonvásár volt a legjobb, második a Polgárdi SE lett, míg a harmadik helyen a Megyei Ké­zilabda Szövetség vegyes csa­pata végzett. FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 19 Most a Kubik áll az élen A bicskei kispá­lyás labdarúgó-baj­nokság legutóbbi fordulójában több meglepő eredmény is született. Pontot vesztett a listavezető Ma­­gyarmet Bt. együttese, míg a második helyezett Vasvári Pál utcai csapat vereséget szenve­dett, így a Kubik Bicske állt az élre. A 9. forduló eredményei: Kubik Bicske Kft.-Agrár­­szövetkezet 8 -1, gólszerző: Bencze, Tolnai, Hajj és Bacsó 2-2, illetve Hegedűs. Vasvári Pál u.-Baranya FC 2-4, gólszerző: Seres (2), illetve Vida, Libényi, Sándor, Erki. Cornexi Bicske-FC Hor­­deaux 4-8, gólszerző: Varga (2), Harangozó, Litter, illetve Basa és Szabó 3-3, Zabos, Szatmári. Magyarmez Bt.-Real Margit Szár 3-3, gólsz.: Apostagi (2), Kovács, ill. Kiss (2), Balogh. Helló Drink-Eisman 14-5, gólszerző: Gyalogh (5), Grü­n­­feldner (4), Vona (3), Pozsgai (2), illetve Máté (3), Róza (2). Rumpold Bicske-Budapest Bank Barsi FC 4-3, gólszerző: Ádám (2), Molnár, Frinreich, il­letve Németh (3). A bajnokság állása: 1. Kubik Bicske 21 pont, 2. Magyarmet Bt. 20, 3. Helle Drink 19 (+31), 4. FC Hordeaux (+9+), 5. Rum­pold Bicske 19 (+3), 6. Vasvári Pál utca 18, 7. Baranya FC 12 (-6), 8. Cornexi 12 (-13), 9. Bu­dapest Bank 9, 10. Real Margit 5, 11. Eisman 3, 12. Agrár. 1. A FEJÉR MEGYEI HÍRLAP Főszerkesztő: Elekes András Főszerkesztő-helyettes: Mihók Lenke Felelős szerkesztő: Hadnagy Gábor, Takács Ferenc Rovatvezető: Fási László, Zágoni Erzsébet, Zsigó Ferenc Szerkesztőség: 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. Levélcím: 8002 Székesfehérvár, Pf. 167. Telefax: (22) 312-590 Központ: (22) 316-520. Titkárság: (22) 316-510, 312-450. Rovatok: gazdaság: (22) 315-190, kultúra: (22) 349-001, sport: (22) 316-532, közélet: (22) 327-571,349-002 Kiadja: Hírlap Press Kiadói Kft. 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. a Pannon Lapok Társasága tagja Kiadásért felel: Kázmér Judit, Gyerák András ügyvezető igazgatók Hirdetésfelvétel: Székesfehérvár, Fő u. 17. Tel.: (22) 316-590. Fax: (22) 312-884. Tele­fonos hirdetésfelvétel: (22) 322-990. Hirdetési vezető: Nagy Zsolt. Technikai hirdetésvezető: Vida András. Tel.: (88) 406-740. Budapesti Médiaképviselet: Kósa Erika. Tel.: (1) 204-4352. 1117 Budafoki út 111. Megrendelhető: a Pannon Lapok Társasága Kft.-nél, a Társaság kézbesítőinél és hirdetés­­felvételi irodáiban. Előfizetési díj: negyedévre 1935 Ft, fél évre 3870 Ft, egy évre 5%-os kedvezménnyel 7353 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. Tel.: (22) 340- 258. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. nap­jáig tudjuk elfogadni. Terjesztési vezető: Kerkuska Sándor. Tel.: (22)319-357. Nyomtatás: West Hungary Nyomda Centrum Bt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 406-480. Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 0133-0403. Index: 25-056 Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti!