Fejér Megyei Hírlap, 1999. december (44. évfolyam, 280-305. szám)

1999-12-18 / 295. szám

1999. december 18., SZOMBAT SPORT FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 19 Megyei sikerek után, újabb győzelmek előtt? Az Alba Volán-FeVita a Szeged csapatát fogadja . Megyénk jégko­rongcsapatai csü­­tör­tök este idegen­ben játszottak, s mindketten nyertek. A fehérvá­riak ma, 13 órakor lépnek ismét a jégre, mégpedig hazai pályán, a Szeged együttese ellen. Miskolc-Alba Volán FeVi­­ta 1-19 (0-6,1-5,0-8) A fehérvári csapat számára a Kazincbarcikáig való utazás, majd a hazaérkezés jelentette a legnagyobb gondot e mérkőzés esetében. Mindössze az okozott kisebb bosszúságot a volánosok háza táján, hogy Anatolij Lvov a sok provokáció hatására elve­szítette a fejét, amiért 5 perc büntetést, plusz végleges kiállí­tást kapott. A fehérvári csapat góljait Fekete, Ocskay (4-4), Horváth B., Sándor, Palkovics, Csibi (2-2), Horváth Cs., Hoff­mann, Majoross szerezte. Tisza Volán-Szeged-Duna­­ferr SE 2-12 (0-6,1-3,1-3) A dunaferresek a Tisza-par­­ton végig nagy kedvvel játszva, magabiztosan verték a nagy­részt fiatalokból álló házigaz­dák együttesét. Az első harmad hamar elkedvetlenítette a talál­kozóra kilátogató 100 nézőt, hi­szen ekkor féltucat góllal terhel­ték meg a szegedi kaput a vendé­gek. Az újvárosi gólokat Kasza­­la (3), Erdősi, Ladányi (2-2), Vargyas, Szvitek, Petrovics, Dali Zs., Simon szerezte. Az Alba Volán Fevita legény­sége ma, 13 órakor a székesfe­hérvári Jégcsarnokban a Tisza Volán-Szeged együttesét fogad­ja esélyesként. Azért ebben a szokatlan időpontban, mert nem akarták elrontani a korcsolyáz­ni vágyó közönség örömét, mi­vel a munkanap miatt csak este korizhatnak. (sis) Fehérvári érmek Ercsiből Összesítésben a harmadik helyen végeztek Korosztályos shotokan kara­te versenyt rendeztek Ercsiben, ahol a székesfehérvári Japán Harcművészeti Egyesület spor­tolói is a tatamira léptek. A mester, Török Ferenc tanít­ványai az összesített pontver­senyben, tíz csapat vetélkedésé­ben a 3. helyen végeztek. Egyéniben Nagy László sze­repelt a legjobban, miután a for­magyakorlatban és küzdelem­ben is az első helyen végzett. A formagyakorlatban János József, Szabó Gergő és Horváth Brigitta is aranyérmes lett. A második helyen végzett Hor­váth Richárd és Fülöp György, míg Farkas Ferenc mindkét ka­tegóriában ezüstérmet vehetett át. Takács László és Horváth At­tila szintén két-két bronzérmet szerzett, miként Varga Tibor is a formagyakorlat bemutatásakor. Küzdelemben Ferenczi Ro­zália is az első helyen végzett, Nagy Dávid és Horváth Brigitta második lett, míg Szabó Gergő, Varga Bálint és Farkas Fanni végül a bronzérmet vehette át. Szomorúra sikeredett karácsony A 15. fordulóból elmaradt mérkőzésen: Gázszer FC-Újpesti TE 1-4 (0-2) . A körülmények­hez képest jó talajú pálya várta a két csa­patot a Sóstói sta­dionban. E tényt már a bemele­gítés során megállapították a já­tékosok. A két edző, Csongrádi Ferenc, és kollégája, Glázer Ró­bert egyaránt bizakodó volt, mi­vel egyformán hosszú ideje ve­retlen volt a két együttes. A ta­lálkozó megkezdése előtt Bekő Balázst köszöntötték, aki még a Gázszer-Diósgyőr meccsen ját­szotta 225. élvonalbeli játékát. Hideg zuhanyként hatott a li­lák vezető gólja, amihez a hazai védők jótékonyan asszisztáltak. Amíg Lőrincék csak a helyüket keresték a pályán, addig a ven­dégek sokkal célratörőbben fut­balloztak. Újabb védelmi hiba okozta az Újpest második talála­tát, s ekkor úgy tűnt, hogy k. o. lesz a vége. Szép lassan, bő 20 perc elteltével némileg magára talált a hazai csapat, de túl sok elképzelés nem volt a játékuk­ban. Ebben a periódusban Szabó Zsolt borzolta fel leginkább a kedélyeket: a sárga lappal már rendelkező Tóth Norbert ke­gyetlenül belerúgott Salaczba, ám végül az esetnél mérlegelő bírónál megúszta a kiállítást. Az első félidő további részében ki­egyenlített játék mellett több gól már nem esett. A szünetben Csongrádi Fe­renc kettős cserére határozta el magát, s ettől gyorsabb, és len­dületesebb lett a hazai csapat. Nyomott a Gázszer FC, és ha­mar góllá érett a fölénye. A szé­pítés utáni percekben Popovics egyenlíthetett volna, de a kapu­tól fél méterre a magatehetetlen Bíró kezébe emelt. Negyedóra telt csak el, amikor az első új­pesti támadás gólt eredménye­zett, ám ehhez is a hazai védők hibája kellett. Ebből a szem­pontból már szinte mellékes volt, hogy Szabó még az első félidőben nem állította ki Tóthot. Amúgy a játékvezető nem állt a helyzet magaslatán, s ezt jól tükrözi a mérkőzésen ki­osztott sárga lapok száma is. A félidő derekán újra a hazaiak ro­hamoztak, Bíró előbb Lőrinc, aztán Földes, majd Dvéri, s vé­gül Simek lövésénél mentette meg csapatát a góltól. Csongrádi Ferenc: „Szé­gyellem magam a csapat telje­sítménye miatt. Ezzel a játékkal alaposan lerontottuk az őszi tel­jesítményünket. Úgy tűnik, hogy kicsit korábban vettük ki a szabadságot”. Glázer Róbert: „Úgy érzem, gólratörőbben játszottunk, így megérdemelten győztünk”. (matek) Tóth Norbert (sötét mezben) mögött Salacz figyeli, hogyan ment fejjel az újpesti játékos Fotó: Fási JEGYZŐKÖNYV Sóstói stadion, 1500 néző­. Vezette: Szabó Zs. (Kiss B., Tompos) Gázszer FC: Kövesfalvi - Korol, Szalai, Salacz Lő­rinc - Dulics, Sa­lacz J., Dvéri, Gogh, Király - Szabó Z., Földes. Edző­: Csongrádi Ferenc Újpest: Bíró - Tamási - Jenei, Kiskapusi, Szlezák - Kovács B., Csillag, Tóth N., Lő­w - Kovács Z., Térjék. Edző: Glázer Róbert Csere: Gogh helyett Simek, Szabó helyett Popovics (mindkettő a szünetben), Király helyett Bekő (78. perc), illetve: Térjék helyett Tokody (61. perc) Sárga lap: Korol, Király ill. Tóth N., Lő­w, Jenei, Kiskapusi, Csillag Szögletarány: (4-1) 2. perc: Tóth N. bal oldali szabadrúgását vétették el a védők, Kiska­pusi 4 méterről lőtt a hálóba, 0-1.13. perc: Terjék vezette keresztbe a labdát, majd 16 méterről Szalai és a kifutó Kövesfalvi mellett emelte a hálóba, 0-2.18. perc: Kovács Z. az ötösről százszázalékos helyzetben Kövesfalviba rúgta a labdát. 36. perc: Dulics szögletét Szalai fejelte ka­pura, a labda a gólvonalon álló Bíróról pattant ki. 52. perc: Dulics jobb oldali szabadrúgását Korol 5 méterről vágta a kapuba, 1-2. 62. perc: Kovács B. jobb oldali beadását Tóth N. 12 méterről értékesítette, 1-3. 89. perc: Szalai „bénázott” a saját tizenhatosánál, Tokody elvette tőle a labdát, majd a kimozduló Kövesfalvi mellett 3 méterről könnyedén a hálóba pöckölte azt 1-4. Diáklányok kézilabdáznak Hat általános iskola (Csák­­vár, Martonvásár, Kincsesbá­nya, Polgárdi, a székesfehérvári István király és a Vörösmarty) leány kézilabdacsapatai látha­tók holnap a megyeszékhelyen. Az együttesek a Karácsony­kupáért játszanak majd egymás­sal a fehérvári Köfém sportcsar­nokban. A torna 11.15-kor kez­dődik, míg a döntőt 16.35-től láthatják az érdeklődők. Javuló játék kell a Paks ellen Ma 17 órakor: Albacomp-UPC-Paksi Atomerőmű SE­ ­ Az Albacomp- UPC férfi NB I-es A-csoportos kosár­labdacsapata ma, 17 órakor a Paksi Atomerőmű ellen játszik az Alba Regia Sportcent­rumban. A csapat ősszel Pakson 69-54-re nyert, így a hazai kör­nyezetben ők számítanak a mér­kőzés esélyeseinek. A bajnokság állása a szövet­ség hivatalos tabellája alapján: A tavalyi bajnokság 4. helye­zettjétől, a Pakstól távozott a center Gulyás, de maradt éppen elég jó játékosuk, így ezzel nem magyarázható a gyengélkedé­sük. Övék a litván válogatott Lukminas (idei­­termése: 435 perc alatt 197 pont, 42%-kal, 32 lepattanó, 24 szerzett labda, 247 IBM-pont), az ugyancsak litván Visockas (377,178 52%, 90,10, 227), az amerikai center Reid (328,111 - 46%, 92,23,218). A magyar játékosok közül Merész Tamás (263, 43 - 37%, 25, 21, 72) Hencsey Tamás (219, 65 - 43%, 8, 20,51) játszott még so­kat. Ráadásul a Falco mellett ők tudták csak legyőzni a Szolnokot. És a fehérváriak? Boros bo­kája nagyjából rendbejött, de a héten lázas volt, s csak egyszer tudott edzeni, remélik, hogy helyt tud majd állni. A Debre­cenben sérült Gémes is felépült. - Jobban, erőszakosabban kell védekeznünk, jobban, pon­tosabban kell támadnunk, és fő­leg jobban kell hinni abban, amit csinálunk, s így visszanyerhet­jük régi önmagunkat. Száműzni kell a könnyelmű megoldáso­kat, még egyszer nem lehet 10 szerzett és 24 eladott labdával itthon játszani. Nehéz helyzet­ben vagyunk, mert megviselt bennünket a Saporta-kupa meccs, ezért össze kell fogni a játékosoknak, a nézőknek egy­aránt - summázta a véleményét Farkas Sándor vezetőedző. (sis) 1. Albacomp-UPC 12 10 2 904-776 2. Szolnoki Olaj 12 10 2 899-760 3. Falco KC 1210 2 1036-874 4.ZTE 12 7 5 868-817 5. Kaposvár 11 6 5 759-762 6. Pécs 11 6 5 742-782 7. Sopron 12 5 7 748-798 8. Körmend 11 4 7 755-789 9. Paks 12 4 8 843-900 10. Dombóvár 12 4 8 839-917 11. Bp. Honvéd 12 4 8 863-991 12. Debrecen 12 1 11 843-933 Női NB II-es rangadó Kissé furcsa kimondani, hi­szen jobbhoz szoktunk: NB II­es női kosárlabda-mérkőzést rendeznek vasárnap, 11 órától az Alba Regia Sportcentrum­ban. Akkor és ott a nagy múltú, s veretlen Ikarus-Kodolányi KC csapata a még tapasztalatlan Dunaújváros csapatát látja ven­dégül. A találkozó esélyesei az ikaruszosok. Röplabdások programja A Dunaferr SE férfi Extra­li­gás röplabdacsapata ma, 17 óra­kor Kaposváron vív rangadó mérkőzést. A találkozó esélye­sének a bajnok házigazda együt­tes tűnik. A MÁV Előre női NB II-es csapata a Vörösmarty álta­lános iskolában a Szombathely együttese ellen mérkőzik ma, 15 órakor. Az AlbaLine legénysé­ge Dabason mérkőzik szintén ma, 15 órakor. MEGYÉNK HÍREI Lehet még jelentkezni a teremlabdarúgó tornákra December 28-29-én, 5+1 fős ifjúsági csapatok részvételével rendezik meg a székesfehérvári Köfém sportcsarnokban a Ro­­neko-kupát. A csapatokban 1981. január 1. után született já­tékosok, valamint két túlkoros labdarúgó szerepelhet. Nevezési határidő december 21. Az érdeklődők az FMLSZ-nél (telefon­szám: 22/312-282), illetve Földvári Ferenc főtitkárnál (telefon: 06/60/466-738) kaphatnak bővebb felvilágosítást. Roneko-Úzéppark-kupa elnevezéssel, felnőtt 5+1 fős pénz­díjas tornát rendeznek 2000. január 15-16-án, a székesfehérvá­ri Videoton Oktatási Központban. Nevezni 2000. január 12-ig, illetve a 16-os létszám hetekéig lehet. Bővebb információk az FMLSZ-nél, továbbá Földvári Ferencnél kaphatók. December 27-30 között rendezik a lovasberényi Ünnepi-ku­pa elnevezésű tornát. Az érdeklődők december 22-ig jelentkez­hetnek Csoknyai Pálnál, a 22/456-238-as telefonon, vagy sze­­mélyesen Lovasberényben, a Bethlen G. utca 1/b szám alatt. FEJÉR MEGYEI -------------- HÍRLAP -----------­Főszerkesztő: Elekes András Főszerkesztő-helyettes: Mihók Lenke Felelős szerkesztő: Hadnagy Gábor, Takács Ferenc Rovatvezető: Fási László, Zágoni Erzsébet, Zsigó Ferenc Szerkesztőség: 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. Levélcím: 8002 Székesfehérvár, Pf. 167. Telefax: (22) 312-590 Központ: (22) 316-520. Titkárság: (22) 316-510, 312-450. Rovatok: gazdaság: (22) 315-190, kultúra: (22) 349-001, sport: (22) 316-532, közélet: (22) 327-571, 349-002 Kiadja: Hírlap Press Kiadói Kft. 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. a Pannon Lapok Társasága tagja Kiadásért felel: Kázmér Judit, Gyerák András ügyvezető igazgatók Hirdetésfelvétel: Székesfehérvár, Fő u. 17. Tel.: (22) 316-590. Fax: (22) 312-884. Tele­fonos hirdetésfelvétel: (22) 322-990. Hirdetési vezető: Lóczi János. Technikai hirdetésvezető: Vida András. Tel.: (88) 406-740. Budapesti Médiaképviselet: Kósa Erika. Tel.: (1) 204-4352. 1117 Budafoki út 111. Megrendelhető: a Pannon Lapok Társasága Kft.-nél, a Társaság kézbesítőinél és hirdetés­felvételi irodáiban. Előfizetési díj: negyedévre 2235 Ft, fél évre 4470 Ft, egy évre 5%-os kedvezménnyel 8493 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. Tel.: (22) 340- 258. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjá­ig tudjuk elfogadni. Terjesztési vezető: Kerkuska Sándor. Tel.: (22)319-357. Nyomtatás: West Hungary Nyomda Centrum Bt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 406-480. Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 0133-0403. Index: 25-056 Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti!