Fejér Megyei Hírlap, 2001. február (46. évfolyam, 27-50. szám)

2001-02-19 / 42. szám

2001. február 19., HÉTFŐ Hazai diadal a kézilabdakupán Az Alba Regia KSE magabiztosan nyerte a millenniumi tornát Székesfehérvár (b.b.) - Hat csapat részvételével ren­dezték az Alba Regia millen­niumi kézilabdakupát szom­baton a Köfém-csarnokban. Némi kellemet­­lenséggel kellett ||| megbirkózniuk a ké­­zilabdatorna szerve­zőinek, hiszen két csapat, a Ba­latonalmádi és a Balatonfüred, lemondta a szereplést. A hat csa­pat számára rendezett kupára így az Ősi és az Ercsi NB II-es gárdáinak kellett beugraniuk. A harmadosztályú alakulatok mel­lett, négy NB I/B-s csapat, a ha­zai Alba Regia KSE, a Kecske­mét, a Dunakeszi és az Alsóőrs kapott meghívót. A rendezők két hármas cso­portot alakítottak ki. Az „A” csoportba az Alba Regia KSE, az Ősi és a Kecskemét került, míg a „B”-ben a Dunakeszi, az Alsóőrs és az Ercsi küzdött az elsőségért. A nyitómeccsen a fe­hérváriak magabiztosan verték a lelkes ősi gárdáját, majd a kecskemétiek is legyűrték az NB 13-es csapatot, így ők csatáz­hattak az albásokkal a csoport­­győzelemért. A hazaiak 29-20- ra nyertek, így két győzelemmel a döntőbe masíroztak. A másik csoportban felborult a papírfor­ma, hiszen az NB II-es Ercsi, mindkét NB I/B-s ellenfelét le­győzte, így megyeivé avanzsál­ta a finálét. A csoport második helyéért vívott meccsen a Duna­keszi megverte az Alsóörsöt. A helyosztókon, a harmadik helyért hatalmas küzdelemben a Kecskemét 27-26-ra legyőzte a Dunakeszit. Következhetett az aranycsata, ám az igazi küzde­lem elmaradt, hiszen a kevés já­tékossal érkező Ercsi, a döntőre elfáradt, így nem tudta szorossá tenni a találkozót. A fehérváriak látványos akciókat vezettek, míg a vendégeknél Veres-Ko­vács Pál próbálta tartani a lelket társaiban. Az eredmény 38-29 lett az Alba Regia KSE javára. A legjobb kapus Szabó István (ARKSE), a gólkirály Veres- Kovács Pál (Ercsi), míg a leg­jobb mezőnyjátékos Berényi Béla (Kecskemét) lett.­ ­ Az Alba Regia KSE kupagyőzelemmel hangolt a bajnokságra Harcosság+szép villanások,siker Albacomp-UPC-Nyíregyháza 99-81 (24-14, 23-15, 22-25, 30-27) kezdés előtt. Az albások hamar megnyugtattak mindenkit: ma nem kell izgulni, nem remegnek meg a kezek, és érvényesítik a papírformát. Már az első negyed végén megnyugtató előnnyel vezetett az Albacomp-UPC, a második tíz perc végére pedig el is dőlt minden. Időnként nagy­szerűen védekezett a csapat, és eredményesen is támadott, higgyük, hogy a látottak már a szebb jövő ígérete voltak. A har­madik játékrészt a vendégek megnyerték, ugyanis ekkor né­hány perces hazai kihagyást lát­tunk. Az utolsó 7 percben aztán mindenki lehetőséget kapott, a fiatal Nunez és a harcos Godena nagy tapsot kapott a mind job­ban bemelegedő nézőktől. Meg­érdemelt győzelem született. Farkas Sándor: Godena Feri harcos akarásával a végén színt vitt a játékba. Székesfehérvár (sis) - Az Albacomp-UPC férfi kosara­sai a Nyíregyháza legénysé­gét fogadták a bajnoki pont­­vadászat során. A fehérvári­ak győzelme egy pillanatig sem volt kérdéses, papírfor­ma-győzelem született. A mérkőzés előtt . . , most is megszólítot­t."­­ V­­tük az „ezerfejűt”, s mindenkinek ugyan­azt a két kérdést tettük fel: a csökkenő nézőszám azt jelenti, hogy elfordultak a szurkolók kedvenceiktől, és hol végez a csapat a bajnokság végén? Ga­­rab László az alba régiások teke­játékosa: „Egy kicsit elfordultak a nézők, mert hullámzó a csapat játéka, lásd a ZTE-meccsek. Optimista vagyok, bajnokok le­szünk!” Kővári Jenő: „Azért vannak most még kevesen, mert a Fotex-Dunaferr kézilabda­meccset nézik a tv-ben, illetve a Comnexit is sokan elkísérték Vágsellyére. Amúgy a dobogón végez az Albacomp-UPC”. Sü­megi István: „A közönség nem fordult el, csak jobbhoz van szokva... A legjobb négy közé jut a társaság”. Stancz András: „Örülnék a 3. helynek. A közön­ség részben elfordult, de remé­lem, hogy mindenki visszajön, hiszen most van a legnagyobb szükség a segítségre!” Góbi „Ricsit” köszöntötték a 30. születésnapja alkalmából a Bukva (világos mezben) Korcsokkal harcol, Báder hátul figyel Percek, pontok Székesfehérvár, 1500 néző, ve­zette: Harsányi, Bognár ALBACOMP-UPC: Matus (2), BOROS (16/6), PARKER (26/3), Báder (4), BUKVA (23/3), csere: GÓBI (16), Csirke (3), GODENA (9), Nunez (-). Edző: Farkas Sán­dor, Tóth Attila, P. Nagy Ákos. NYÍREGYHÁZA: RICKS (27/15), Hutás (2), Oroszvári (5/3), Czako (7), KORCSOK (12), csere: Boczkó (5/3), Herczku (8/6), Pavlo­­vics (9/3), Krivacsevics (6/3). Ed­ző: Rezák László. Kipontozódott: Matus (35.), Czako (40). Az eredmény alakulása: 5. perc: 12-3,8. perc: 19-8,12. perc: 28-19, 18. perc: 44-22, 23. perc. 51-34, 26. perc: 56-43, 32. perc: 73-54,38. perc: 96-75 A mérkőzés statisztikai érdekességei ALBACOMP-UPC. Összes dobás: 37/70-52% (Godena 4/5-80%, Góbi 7/11 - 63%, Boros 7/12 - 58%, Parker 9/16 - 56%, Bukva 7/14 -50%). Büntető dobások: 21 /32 - 65%, lepattanók: 35 (Bukva 12, Góbi 7, Boros 5). Szerzett labda: 27 (Bukva 7, Boros 6, Matus 3). Eladott labda: 14. Assziszt: 21 (Matus 9, Boros 4). IBM-pont: 161 (Bukva 41/34 perc, Parker 26/33, Boros 25/29, Góbi 21/31, Godena 16/7 (!), Matus 13/29, Báder 11/15, Csirke 8/16). NYÍREGYHÁZA. Összes dobás: 28/50 - 56% (Pavlovics 3/4-75%, Bocz­kó 2/3 - 66%, Ricks 11 /17 - 64% Korcsok 4/7 - 57%). Büntetők: 14/22 - 63%. Szerzett labda: 11. Eladott labda: 22. Assziszt: 11 (Ricks 4). IBM-pont: 85 (Ricks 28, Korcsok 20). SPORTMAGAZIN FEJÉR MEGYEI HÍRLAP . A záró húsz perc döntött Dunaferr SE-Alba Volán-FeVita 5-2 (1 -0,1 -2, 3-0) Dunaújváros (bl) - Az Alba Volán-FeVita a Ferencváros ellen, pénteken kezdte a kö­zépdöntőt. A Dunaferr teg­nap a fehérváriakat fogadta. A péntek esti, 7-2- es fehérvári győze­lemmel záruló Alba Volán-FeVita-Fe­­rencváros bajnoki hokimeccs végérvényesen lezárta a zöld­fehérek bajnoki döntő iránt táp­lált reményeit. Igaz, az idei sze­zonban az ezer sebből vérző fő­városiak távolról szemlélik az Alba Volán-FeVita és a Duna­ferr csatározását. A két megyei élgárda tegnap Újvárosban ta­lálkozott, Julius Kovács csapata ezzel kapcsolódott be a közép­döntő sorozatába. A fehérváriak rendkívül bát­ran, négy sorral kezdték a talál­kozót, Jan Jasko úgy döntött, le­hetőséget ad mindenkinek. A volánosok eleinte sehogy sem találták a helyüket a jégen. Az újvárosiak egyre-másra vezet­ték akcióikat, Erdősi és társai többször álltak Meg a kapussal szemben. A túloldalon csupán egy lehetőség adódott, Palko­­vics elrontotta, nem úgy a másik oldalon: a 8. percben Csata passzát Ladányi küldte a kapu­ba, 1-0. A folytatás sem ígért sok jót a vendégek számára, Lille szenvedett sérülést, és lebotor­kált a jégről. A játékrészt újabb hazai akciók zárták, gól nélkül. Fordulás után a kocka is for­dult. Orsó előbb zúgó kapuvasat lőtt, majd nem sokkal később egyenlített, 1-1. Ez olyannyira meghozta a lövőkedvét, hogy Simon passzát is a helyére küld­te, 1-2. Fölényben játszott az Al­ba Volán-FeVita, Ocskay, Pal­­kovics, majd Rubovic is ziccert hibázott. Ekkor az történt a jé­gen, amit a kék-fehérek akartak. Ám az utolsó percben Ladányi bosszantotta a fehérváriakat góljával, 2-2. Tizenhét másod­perc telt el a harmadik harmad­ból, amikor Vargyas lőtt a jobb felső sarokba, 3-2, majd újabb 10 másodperc elteltével Ladá­nyi is beköszönt, 4-2. Utóbbi gólt már a sérült Mega helyére érkező Budai kapta, aki tehetet­lennek bizonyult Peterdi lövésé­vel szemben is, 5-2. A helyzeteit jobban kihasználó Dunaferr SE megérdemelten nyert. Kiegyenlített játékrészek után a záró harmadban nyertek a dunaferresek Kosárlabdázó egyetemisták Székesfehérvár (sis) - Ma, 18.30 órakor az Alba Regia Sportcentrumban a Kodolányi JKSE férfi kosarasai a Testne­velési Egyetem legénysége el­lent mérkőznek az országos egyetemi-főiskolai bajnokság­ban. Az érdekesnek ígérkező mérkőzésen a székesfehérvá­riak együttesében több Alba­­comp-UPC és Fehérvár KC já­tékos (Mihalics, Bacsa, Rutkai, Gorsky, Dina, Posch) is a par­kettre lép majd. KEK-döntőben az újvárosiak­ FMH-információ­­ A Du­naújvárosi Főiskola GS női vízilabdacsapata sporttörté­nelmet írt, bejutott a KEK négyes döntőjébe. A hétvégén, a Hagenben megrendezett női vízilabdator­na tétje a KEK-döntőbe jutás volt. A Dunaújvárosi Főiskola csapata végül csoportelsőként jutott tovább, miután szombaton legyőzte a SKIF Moszkva csa­patát. Dunaújvárosi Főiskola- Green System-SKIF Moszkva 7-5 (1-1,1-2,3-0,2-2). Benkőék a torna első napján a Hohenlim­burg (német) csapatát 11-4-re verték, majd hosszabbításban balszerencsésen 8-7-re kikaptak a Palermótól. A végeredmény: 1. Dunaúj­városi Főiskola-Green System 6 pont, 2. SKIF Moszkva 6,3. Pa­lermo 6, 4. Hohenlimburg 2, 5. Bordeaux 0. A Dunaújváros és a Moszkva bejutott az április 20-22. között sorra kerülő KEK-elődöntőbe. Fordítva is lehetett volna... Köfém SC-FTC Ybl-Tervező 2:6 (2652:2696) Székesfehérvár (sis) - A Köfém SC Szuper Ligás női tekecsapata a kontinensen is magasan jegyzett Fradit fogadta. Ellentmondások: mint az eredményből látható, simán nyert a Fradi. Mint a faarányból „kiolvasható”, na­gyon is szoros meccset vívott egymással a két társaság. Kun például a klasszis Bíró ellen 449 fát gurított, aztán eggyel kika­pott. Vagy: Kummanné a fordu­lás után öt fa hátrányban volt Ju­hásszal szemben, aztán a másik pályán már tizenhattal is veze­tett, aztán az utolsó öt gurításban kikapott. Nem volt szerencséje a fehérváriaknak, s vereséget szenvedtek. Pedig, ha nyernek, akkor a már biztos, hogy a má­sodik helyen végeznének a cso­portban, s az érmekért harcol­hatnának, Így azonban minden­képpen nyerniük kell majd né­hány hét múlva a Zalaegerszeg otthonában, ha ki akarnak lépni a nemzetközi porondra. Lovász 455, Balogh 450 fával nyert, a többiek eredménye: Kun 449, Baracsi 441, Kummerné 431, Megyesiné 426. A Fradi játékosa koncentrál, miként a másik szélen Kun is Verhetetlen újvárosiak...? Dunaferr SE-Medikémia-Szeged 3-0 (21,12, 22) FMH-információ - A Duna­ferr SE extraligás röplabdás legénysége ezúttal a listave­zető Szeged együttesét ver­te meg sima meccsen. A dunaferresek hétközben a Nyíregyháza otthonában nyer­tek. Szombaton a Szeged ellen kellett bizonyítaniuk­­ hazai pá­lyán. Sikerült, ráadásul a vártnál sokkal könnyebben. A Tóth T., Pajor, Morozov, Nagy A., For­gó, Gubik, csere: Szabó G. (li­beró) összeállítású újvárosi le­génység az első szettben csak egyszer engedte át a vezetést a szegedieknek, majd a második játszmát, fokozatosan elhúzva, simán nyerték. A harmadik já­­tékrészban a medikémiások mindent megtettek azért, hogy megteremtsék a lehetőségét an­nak, hogy később fordítani tud­janak, de minden hiába, ez (is) a dunaferresek napja volt. A bajnokság állása: 1. Szeged 16 12 4 39:21 28 2. Kaposvár 16 11 5 39:20 27 3. Dunaferr SE 16 9 7 31:25 25 4. Nyíregyháza 17 710 27:34 24 5. Kecskemét 15 5­10 21:35 20 6. Kazincbarcika 16 412 19:41 20