Fejér Megyei Hírlap, 2009. december (54. évfolyam, 281-305. szám)

2009-12-14 / 292. szám

10 • FEJÉR MEGYEI HÍRLAP SPORTHÍREK Januárban lesz az FMLSZ-torna Székesfehérvár (ob)­­ A Fejér Megyei Labdarú­gó Szövetség januárban ismét megrendezi a tag­­szövetégeihez tartozó egyesületek számára Ercsiben az FMLSZ- kupa teremlabdarúgó tornát. A sportcsarnok­ban a Fejér megyei csa­patok 13, 16 és 19 éves korosztályai január 9- én, 10-én, 16-án és 17- én mérik össze tudásu­kat. Az eseményre janu­ár 4-éig, illetve a tizen­hatos csapatlétszám beteltéig lehet jelent­kezni. Nevezni és ér­deklődni a Fejér Megyei Labdarúgó Szövetség Székesfehérvár, Csík­vári úti (Sóstói Stadion) hivatalában lehet. Sporteszközök az uszodának Bicske (pb) - Bicskén augusztus 20-án nyílt meg a tanuszoda. A Bicske Város Sportjáért Közalapítvány ma hat­százezer forint értékben adományoz az intéz­ménynek sport-, illetve wellness-eszközöket. Sakk­­gyerekek év végi viadala Székesfehérvár (m1)­­ A fehérvári Németh Lász­ló Általános Iskola és a városi sportiroda közös szervezésében, immár a 9. óévbúcsúztató sakk­versenyt rendezték meg 10 éven aluli gyerekek­nek. A különböző kor­csoportok győztesei: Szabó Gergő és Pető Vi­rág, Kovács Kristóf és Szabó Enikő; Havasi Gergő és Péter Laura; Sulák Bércei és Szűcs Edina; Turcsán Bálint és Lázár Luca. A viada­lon a Szivárvány Óvo­da, a Hétvezér, a Teleki, a Tóvárosi, a Vasvári és a rendező iskola 42 fia­tal sakkozója vett részt. SPORT HOKI A fehérváriak a nagy grazi nyomás ellenére is nyertek! Székesfehérvár (sis) -Idegenben érezhették magukat a hazai pályán is a fehérvári hokisok a kiállítási arány miatt. Ám ez megkettőzte az akaratukat, és legyőzték a listavezető Grazot. Jó hír volt a mérkőzés kez­dete előtt: Ladányi játékra je­lentkezett, rossz hír, hogy Ko­vács Csaba és a derekát fájla­ló Alen nem volt a benevezet­tek között. De természetesen mindenki a győzelemben bí­zott a listavezető elleni rangot adó csata előtt. A fehérváriak őszi eredményességét látva nem véletlenül. Legutóbb, Salzburgban is egy hajszál hí­ja volt a nagy bravúrnak, hi­szen akkor 0-3-ról fordított a csapat, és csak a hosszabbítás­ban maradt alul. Az első lövést Klimbacher eresztette meg az első perc vé­gén, Satosnak­ hárított, majd ezt kellett tennie gyorsan egy­más után. Nagyon beindultak az osztrákok - a hazaiak meg nem vacakoltak, hanem a 3. perc végén gólt ütöttek, Sof­­ron lőtt a hálóba, Horváth vo­nalról megeresztett bombájá­ba piszkált bele, 1-0. A gólt a Sapa percei követték, hangos­kodott is lelkesen a lelátó né­pe, mégpedig okkal. A 6. mi­­nutumban máris kettő volt ide, emberlényben Ladányi gyilkos erejű lövése jutott a kapuba - miután Mihály bele­nyúlt abba, 2-0. Jó koreográ­fia ez... Megbillent a pálya, akkora fölényben volt az AV 19 csapata. Ébredeztek a „só­gorok”, egyre több időt töltöt­tek a hazaiak kapuja előtt, vár­tuk a „kékvonalas” kontrát, mert ilyenből eddig csak jó (tehát gól) született. A 16. percben kislesgyanús hely­zetben szépítettek a graziak Oraze révén, 2-1. Szünetben mindenki az el­ső 20 percről, annak is is az elejéről beszélt, és várta a ha­sonló folytatást. Az osztrákok meg alighanem a játékrész vé­gét szerették volna megismé­telni, amikor fölénybe kerül­tek, és a kapuba is találtak. Eddig nagy mérkőzés volt, nagy csata, méltó a két csapat­hoz. A hazaiaké volt az első perc a folytatásban, a máso­k listavezetőt győzték le a fehérváriak, akik nagy akarattal játszottak végig dikban meg emberelőnynek örvendhetett a Graz, de mind­járt utána az ellenféltől is ki­zavartak egy játékost. Harc volt ez a javá­ból. A 24. percben Healey egyedül szó­lózhatott a hazai ka­puig, de ott Satosaari­­val találkozott, így nem változott az ____ eredmény. Ember­előnyben a kapujához szögez­ték a Fehérvárt a kilencvenki­­lencesek, de azonos létszám­nál is többet kezdeményeztek a látogatók, megtört a lendü­let. A 31. percben Palkovics, majd Fekete lövése okozott kisebb hangzavart. Mihály kerülte meg a kaput, és szer­zett kis híján „retrogólt”, az ellentámadásnál a graziak szereztek napjainkhoz illő ne­héz helyzetet, de Satosnari jó­kor volt jó helyen. Morogtak a nézők, túl sok fehérvárit pi­hentetett a vezetőbíró, de jó csapatnak szerencséje van, a hazaiak szerencséjére nem koncentráltak eléggé a látoga­tók, helyzetük volt, de nem tudtak egyenlíteni. A 40. percben aztán Palkovics tette széppé ezt a küzdelmes 20 percet, 3-1. A záró harmad grazi góllal kezdődött, Her­zog emelt közelről a kapuba, 3-2. Szoros lett a mérkőzés, lehetett hát izgulni. A 43. percben Klimbacher vezette egyedül a korongot a kapura, de Satosaari megint a helyén volt. A nagy grazi nyomás alól góllal szabadult a Sapa, Sof­­ron akciózott a kapu­ba, 4-2. Mihálynak magas botért 5 perc plusz végleges fe­gyelmit adtak. Ki érti ezt? És kivédekezték! A 18­6 perces kiállítás elle­nére győztek a listavezető ellen a székesfehérváriak, ez pedig hőstett volt a javából! Sapa Fehérvár AV 19-Graz 99ers 4-2 (2-1,1-0,1-1) Székesfehérvár, 2800 néző, vezette: Dostal (Kaspar, Riener). Sapa: SATOSAARI - HORVÁTH (1), Toklasi, Palko­­vics 1, Martz (2), Vas Ja Ackeström (1), Jobb, MIHÁLY 1 (1), Fekete, Vaszjunyin, Bomhammar (1), Ondrejcik, Ladányi (1), Vas M., Benk, Maklári, Peterdi, SOFRON 2, Nagy G (1), Kóger, vezetőedző: Jarmo Tolvanen. Graz: CHARPENTIER - Klimbacher, Cullen, Norris, Day, Helaey, ORAZE 1, P., Harand, Peintner (1), Páré, C. Harand (1), Lindgren, Kuiper, Moderer, Schwab, Dinho­­fel, Woger (1), Lange (1), Herzog 1. Vezetőedződül Gilligan. Kiállítások: 18, illetve 6 perc. Martz (balról) és Mihály (jobbról) között csak „gyötrődött" a Graz két játékosa. Harand és Oraze Fotó: Gregority Antal Fejér udvarias házigazda volt Székesfehérvár (ob) - ■ Hét végén, a Főnix sport­csarnokban rendezték az V. Persecutor Országos Sípmester Fesztivált, ahol 19 megye és a főváros játékvezetői mérték ösz­­sze a futballtudásukat. Aki esetleg azzal a céllal érkezett, hogy megnézze, ho­gyan akasztják a hóhért, csa­lódott, a sporttársak között akadtak egészen kiváló telje­sítmények. Fejér csapata - Fehér Miklós, Jakab Zoltán, Becséri Gergely, Becséri Dá­niel, Kovács Gábor, Kovács J. Zoltán, Pánczél Krisztián, Dala Géza, Mészáros Istv­án, Balogh Péter, Viszokai Lász­ló, Makk László - csakúgy, mint tavaly, idén is az ötödik helyen végzett, pedig nem csak szemre tették-vették szé­pen a labdát, eredményesek is voltak, csoportjukból tíz pon­tot gyűjtve veretlenül jutottak tovább. A vasárnapi folytatás már nem sikerült annyira jól, ezt Arany Tamás, az ÉMLSZ játékvezetői bizottságának el­nöke és a torna főszervezője azzal indokolta, hogy Fejér nem lehet udvariatlan házi­gazda... Ebben persze a szom­bat este is közrejátszhatott, lé­vén az első játéknapot a Főnix sportpubban egy hatalmas svédasztalos vacsora és di­­nom-dánom zárta. Igaz, ebből senki sem maradt ki... A tor­nát végül Baranya megye nyerte, a BLSZ és Szolnok előtt. A torna gólkirálya Hos­­nyánszky Zsolt (Tolna), leg­jobb kapusa Mocsári Tamás (BLSZ), legjobb játékosa Da­la Géza (Fejér) lett. A díjakat a móri borkirálynő, Pfiffen Katalin segítségével Nemes Ferenc (MLSZ-alelnök), Vágner László (az MLSZ já­tékvezetői bizottságának el­nöke) és Földvári Ferenc (FMLSZ-főtitkár) adta át. Fejér játékvezetői a „szeretünk Arany Tomi" feliratú pólóban, balról: Fehér, Viszokai, Pánczél, Kovács G„ Dala, Jakab, Balogh, Arany, Mészáros, Becséri D., Makk, Kovács Z., a képről Becséri Gergő hiányzik Fotó: Gregority Antal 2009. DECEMBER 14., HÉTFŐ Gyúrta Dániel új világcsúcsa Fénylő magyar érmek a rövidpályás úszó Eb-n Isztambul (mti)­­ Gyurta Dániel világcsúccsal nyert 200 méteres mell­úszásban vasárnap, az isztambuli rövidpá­lyás Európa-bajnoksá­­gon. Verasztó ezüst-, Ja­­kabos bronzérmes lett. Gyúrta Dániel 2:00.67 per­ces világcsúccsal nyert 200 méteres mellúszásban vasár­nap, az isztambuli rövidpá­lyás Európa-bajnokságon. A 100 m mellen a nyitónapon Eb-ezüstérmes magyar klasz­­szis versenyző - 2006 és 2007 után - pályafutása harmadik rövidpályás kontinenselsősé­gét szerezte a hosszabbik tá­von a török városban. 25 mé­teres medencében övé a 21. magyar Eb-arany. A szám ed­digi világcsúcsa 2:01.98 perc volt, amit az ausztrál Christi­an Sprenger úszott idén au­gusztusban. A tizedikként célba ért Molnár Ákost kizár­ták. Női 200 gyorson Verrasz­­tó Evelyn, a 200 m vegyesen aranyat, 100-on ezüstöt kiér­demelt magyar úszókiválóság újabb ezüstjét 1:52.61 perces nagy magyar csúccsal szerez­te meg, az 1:51.17-es világre­korddal győztes olasz Federi­­ca Pellegrini mögött. Női 400 vegyesen Jakabos Zsuzsanna 4:28.46 perces nagyszerű új országos csúccsal bronzér­mes lett. Cseh László 200 m gyorson új országos csúccsal negyedikként fejezte be sze­replését. A 400 m vegyes győztese bátor versenyzéssel rukkolt elő, féltávnál még ve­zetett, de a hajrában hárman is elébe kerültek. Cseh 12 szá­zaddal maradt le a bronzról. Gyurta az Eb-csúcsok után most világrekordot úszott Dombai-Nagy (balra) kétszer vette be a miskolci Juhász kapuját Fotó: Nagy Norbert Továbbjutott a Vesta Székesfehérvár (m1)­­ A női futsal Magyar Kupa második fordulójában a Vesta-City- Line K és 3S csapata a Köfém Sportcsarnokban fogadta a Miskolci Szabadidőközpont Vénusz együttesét. A találkozón a Vesta - Vincze - Pádár 5, Schumi, Radics, Benkő 2, csere: Bog­dán, Belkó 1, Garamvölgyi, Szabó, Dombai-Nagy 2, edző: Várhidi Péter, Herédi Attila - magabiztos játékkal 10-3 (5- 2) arányban győzött, és így to­vább is jutott. Az első gólt még a miskolci Garadnai lőtte, de a 7. perc­ben Pádár fejesgóljával - ami a futsalban elvétve fordul csak elő - már 3-1 volt az állás a Vesta javára. A végén kissé leeresztett a győztes, akkor Vincze bravúrjai segítettek. Főszerkesztő: Elekes András Felelős szerkesztő: Mihók Lenke Lapszerkesztők: Hajnal Csilla, Zsigó Ferenc Rovatvezetők: Gábor Gina, Gregority Antal, Klecska Ernő, Matók János, Triboli Lajos Szerkesztőség: 8000 Székesfehérvár, Ady u. 15. Levélcím: 8002 Székesfehérvár, Pf. 167. Telefax: (22) 542-719. Központ: (22) 542-700. Titkárság: (22) 542-703,542-704. E-mail: szerk@fmh.pl­.hu. Internet: www.fmh.hu Központi oldalak szerkesztői: Fröhlich András, Gidai Judit. Telefon: (88) 579-439. Szerkesztőség: 8200 Veszprém, Almádi út 3. On­line főszerkesztő: Török Tibor (torok.libor@plt.hu) Kiadja: Hírlap Press Kiadói Bt. 8000 Székesfehérvár, Ady u. 15. A kiadásért felel a bt. ügyvezető igazgatója. A kiadó a Pannon Lapok Társasága tagja. A PLT ügyvezető igazgatói: Gyerák András, Kázmér Judit, Nagy Zoltán Péter Központi főszerkesztő: Győrffy István On­line főosztályvezető: Tantalics József Hirdetési főosztályvezető: Molnár Peggy Terjesztési főosztályvezető: Kelemen Zsuzsa Nyomtatás: Pannon Lapok Társasága Nyomdai Központ 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-631. Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 0133-0403. Index: 25-056 Ügyfélszolgálati irodák: Székesfehérvár, Fő u. 17. Tel.: (22) 316-590. Fax: (22) 312-884. Mór, Vértes u. 40. Tel./fax: (22) 562-535. Telefonos hirdetésfelvétel: (40) 949-459 (hétfő-péntek 8-tól 20 óráig, vasárnap 10-től 14 óráig). Meg­rendelhető: a PLT-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 1795 Ft, negyed évre 5385 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 10 230 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 19 385 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: 8000 Székesfehérvár, Ady u. 15. Tel.: (22) 542-750. A lapterjesztés ingyenesen hívható zöldszáma: 06 (80) 200-272. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti! Lapunkat rendszeresen szemlézi Magyarország legnagyobb médiafigyelője az ^»OBSERVER« BUDAPEST MI 131 AI IGYfc I CS­Kl I 108-4 Budapest, Auróra u. 11. Tel.: 303-4738, Fax: 303-4744 E-mail: marketing›g£@observer.hu http ://www. observer. hu