Fejér Megyei Hírlap, 2011. november (56. évfolyam, 256-280. szám)

2011-11-14 / 266. szám

Nem jött össze a kettős siker KEK: kikapott, de továbbjutott az FKC Székesfehérvár (m1)­­ A női kézilabda Kupa­győztesek Európa Kupá­ja 3. fordulójának a visz­­szavágóján a török Üs­­küdar 4 góllal nyert az Alcoa FKC ellen, így a fe­hérváriak továbbjutók. Összesen hét török váloga­tottal rendelkezik az isztam­buli Üsküdar BSK csapata, ezért is élték meg nagy csaló­dással még a fehérvári „oda­­vágón”, hogy az Alcoa FKC méretes zakóban, 32-23-as vereséggel küldte őket haza, Isztambulba. A visszavágóra vasárnap, magyar idő szerint 16 órától került sor, s ahogy az várható volt, az Üsküdar ígé­retéhez híven mindent meg­tett, hogy megvalósítsa a szin­te lehetetlent: behozni a tekin­télyes hátrányt. Persze, Mi­hály Attila tanítványai sem ültek a babérjaikon, mert a céljuk egyértelmű volt: kettős győzelemmel kiharcolni a to­vábbjutást. Amely végül nem sikerült, az Üsküdar a 12 gó­los hátrányából négyet lefa­ragva, 31-27 arányban győ­zött a visszavágón. Üsküdar BSK-Alcoa FKC 31-27 (15-12), Isztam­bul, 300 néző. Vezette: Miljan Vesovics, Novica Mitrovics (montenegróiak). Üsküdar BSK: Capar 1, Rombescu (kapusok), Yilmaz Y. 9 (5), Yilmaz B. 6, Sahin 5 (2), Ilkova 3, Öztürk 2, Yilmaz C. 2,Adiyaman 1 ,Aksu 1, Ca­lis 1, Akgün, Atabay, Sevgili­­can, Yümer. Vezetőedző: Ra­dír Ayar. Alcoa FKC: Trimmel - Niksics 3, Nikcsevics 1, 77- SINGER 8/6, Horváth, Tris­­csuk 3, Becséri 3, csere: Szi­­kora (kapus), MARUSCSEC 3, BÍZIK 2, RAUL 2, Kubinkó 1, Németh K. 1/1, Németh N. Vezetőedző: Mihály Attila. Kiállítás: 8, ill. 12 perc. Hétméteres: 8/7, ill. 6/6. Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 6-5,20. perc: 10-9, 25. perc: 13-11; 35. perc: 18-14, 40. perc: 20-17, 45. perc: 24-18, 50. perc: 26-22, 55. perc: 28-26. Továbbjutott az Alcoa FKC, összesítésben 62-54 arányban. A 4. forduló párosí­tásában az FTC és a Debrecen is érdekelt. Fotó: Fási László, , Horváth Betty, az FKC beállója ezúttal nem tudott gólt lőni Hamilton, Alonso, Button Bár Vettel kiesett, de előnye így is 119 pont! Abu-Dzabi (mti)­­ Lewis Hamilton, a McLaren brit pilótája nyerte va­sárnap a Forma-1 -es Abu-Dzabi Nagydíjat. Mögötte Alonso és But­ton állhatott fel a végén a dobogóra. A 2008-ban világbajnok Hamilton, aki idei harmadik futamgyőzelmét szerezte meg, a start után az élre állt, és előnyét végig megőrizte. A második vb-címét már az ok­tóber elején rendezett Japán GP-n bebiztosító, élről indult német Sebastian Vettel (Red Bull) a rajt után defektet ka­pott és kiesett. A hajrában Alonso kivárt, megpróbált előnyt kicsikarni, és csak a 44. körben járt a boxban, de még­sem sikerült Hamilton elé ke­rülnie, és a hajrában már nem változott a sorrend az élen. Az eredmény: 1. Hamilton 1:37:11.866 (átlag: 188,494 km/h), 2. Alonso (spanyol, Ferrari) 8.457 mp hátrány, 3. Button (brit, McLaren) 25.881 mp hátr. A pontver­seny állása, pilóták: 1. Vettel 374 pont, 2. Button 255, 3. Alonso 245. Csapatok: 1. Red Bull 607, 2. McLaren Merce­des 482, 3. Ferrari 353. Lewis Hamilton idei harma­dik futamgyőzelmét aratta gizi­ FOTÓ: Ali Haider A FEJÉR MEGYEI HÍRLAP HÉTFŐI SPORTMAGAZINJA Helyén volt a szívük DIADAL Alba hősköltemény: győzelem 16 pontos hátrányból! SÁNDOR silye.sandor@fmh.plt.hu Székesfehérvár - Szom­baton rendezték az Al­­bacomp Fehérvár-Kör­­mend kosárlabda-rang­adót. Az ősz meccsét vártuk e 40 perctől, az ősz meccsét láthatták a nézők a helyszínen és a tv képernyője előtt. Jöttek a népek sorban a ké­ső esti kezdés ellenére is. Hiába, rangot adó összecsa­pást ígért a csata. A meccs tét­je: ha az Albacomp Fehérvár nyer, utoléri a Körmendet, ha a vendégek örülnek a végén, a veretlen Fortress Körmend kerül messzebb a fehérváriak­tól. A kezdés előtt a két mes­tert faggattuk arról: szerintük mi döntheti el a mérkőzést? - Az alapvető dolgokon túl - védekezés, lepattanózás - a támadójátékban kell kreatí­vabb játékot produkálnunk a győzelemhez - vélekedett emígy a hazaiak szakvezető­je, Braniszlav Dzunics. - Elsősorban a csapatjáték lesz a döntő, ki támad, véde­kezik jobban? A hullámvöl­gyek nagysága is meghatáro­zó lehet szólt a másik olda­lon Sabáli Balázs. Az első 20 percben a ven­dégek voltak kreatívabbak, ők védekeztek jobban, támadtak Azért szeretik a nézők e csapatot, mert nem ismer vesztett helyzetet­ pontosabban. Az albások pontjainak jó részét Hollis jegyezte. A vasiaknak rendre találtak a távoli dobások, és a szerencsével sem álltak hadi­lábon: ami a hazaiaknál kifelé perdült, az a piros-feketéknél behullott. Hiába, ilyen a sport. Az Albacomp Fehérvár egy­szer egyenlített, amúgy a 39. percig ott volt az előny válto­zó mértékben. De annyira ne rohanjunk előre. A félidőben a következő adatokat nyugtázhattuk: a ha­zai dobások 45, a körmendiek 53 százalékos pontossággal találtak. A lepattanók közti különbség (14-21) is alátá­masztotta, hogy a vendégek magas emberei nagyon jók. Itt Hollis nyújtott kiemelkedő produktumot (16 perc, 13 IBM-pont), ott Townes 16 perc alatt 17, Ferencz 7 perc alatt 9 IBM-pontot szorgos­kodott. Eme adatok az alábbi módon változtak a végére: do­báspontosság 45-47 százalék, lepattanók 40-34 (a második félidőben ezt a harcot az Alba 26-13-ra hozta!). Ebben a 20 percben a triplák különbsége nem volt jelentős, bár két má­­sodperccel a vége előtt Né­meth tisztán dobhatta el a lab­dát a vonalon túlról, ám nem ment be. Nem úgy az első féli­dő utolsó másodpercében a félpályáról, oldalról elhajított labdája, amely behullott a gyűrűbe. Ilyen játék ez... Térfélcsere után tovább nőtt a különbség, a harmadik negyed felénél már 16 volt oda. És innen sziszifuszi mun­kával, hatalmas akarattal, óri­ási szívvel játszva fordított és nyert az Alba! Ezért szeretik hívei, mert nem ismer vesztett helyzetet. Joggal szólt a végén a vas­taps, a köszönet kóru­sa, ez tényleg szép volt fiúk! Hollis re­mekelt, bár tízegyné­hány másodperccel a vége előtt 3 pontos albacompos ve­zetésnél büntetőket dobhatott. Ha csak az egyik bemegy, nincs gond, mert csapatának több fault lehetősége is volt. A meccs egyik hőse - hiába, ilyen a sport! - egyiket sem dobta be. Chism jó játéka is kellett a sikerhez, dupla-dup­lája mellett (12 pont, 11 lepat­tanó) a legtöbb IBM-pontot szerezte a hazai csapatban (27 perc alatt 24-et). - Jól éreztem magam a pá­lyán, nagy harc volt győze­lemmel. Remélem a követke­ző mérkőzéseken is tudok majd bizonyítani - mondta. Mit láttak az edzők? - A fiúk kitették a szívüket is, az akarat diadala volt a győzelem. Az első fél­időben nem védekez­tünk jól, a támadásban sem találtuk a ritmust. Nagyon mélyről áll­tunk fel! (Braniszlav Dzunics)­­ Huszonöt percig jól játszottunk, aztán szétestünk. Mi hoztuk fel el­lenfelünket, ekkora előnyből is ki tudtunk kapni. Tanulsá­gos csata volt. (Sabáli Balázs) ? SILYE ________________________m__I_il______ Chism volt a csapat egyik nyerő embere, 12 pontja mellé 11 lepattanót szedett, 24 IBM-pontot gyűjtött FOTÓ: GREGORITY ANTAL Albacomp Fehérvár-Fortress Körmend 72-69 (17-22,17-23,20-16,18-8) Székesfehérvár, vezette: Pálla, Ádám, Király Albacomp: Simon 11, El-Amin 18/3, HOLLIS 21/12, Keller 8, CHISM 12, csere: Supola 2, Hendlein, Bódi, vezetőedző: Braniszlav Dzunics, edző: Matus Gábor. Körmend: Ruják 4, NÉMETH 13/9, Powell 7/3, Bell 13/3, TOWNES 17, csere: Dávid 4, Ferencz 8/6, Mla­­denovics, Cseh 3/3, vezetőedző: Sabáli Balázs. Az eredmény alakulása: 3. perc: 4-7,8. perc: 12-12, 12. perc: 20-22, 18. perc: 32-42, 22. perc: 36-48, 25. perc: 38-54,29. perc: 52-59,32. perc: 57-63,39. perc: 70-69. Fiatal „karfiolfülűek" léptek szőnyegre a szombati viadalon A Szondi szervezésében tizenegy klub 129 birkózója harcolt Székesfehérvár (m1) -Régiós és egyben nem­zetközi birkózó-után­pótlás versenyt rende­zett a H. Szondi-Karsai Alba birkózószakosztály szombaton Fehérváron, a kicsik nagy örömére. Bár az elmúlt évtizedekben számos birkózóversenynek adott otthont Fehérvár, mégis hagyományteremtőnek ne­vezhetjük - s annak is tekintik - azt a szombati viadalt, ame­lyet a H. Szondi-Karsai Alba rendezett a Fejér Megyei Bir­kózó Szövetség, és Székesfe­hérvár önkormányzatának a támogatásával a Vörösmarty általános iskolában. Hagyo­mányteremtőnek, hiszen all klub képviseletében megje­lent 129 birkózópalánta - so­kuknak ez volt ez első meg­mérettetésük - a nyugat-du­nántúli régió utánpótlás-te­hetségeit jelentették, s mint ilyenek, bemutathatták a tu­dásukat. Mint például a fehér­váriak, akikkel kapcsolatban Östör Annamária önkor­mányzati képviselő, egyben egészségügyi és sporttanács­nok a megnyitójában kijelen­tette: „Fehérvár a csapatsport­ágak mellett az egyénieket, így a birkózást is támogatja, a szombati versenyre is kiemelt figyelmet fordított.” Volt is mit látni, hiszen nem is az eredményen, inkább a bemu­tatottakon volt a lényeg. A szondisok (edzők: Rácz La­jos, Gurubi Lajos, Balogh Zoltán) mellett a Dunaferr SE­­Tombor István tanítványai, közöttük többen mezőfalvai­­ak), és az újvárosi klub enyin­gi kihelyezett csoportjának (­Mohácsi László oktatja a sportágat) „karfiolfülű-jelölt­­jei” léptek szőnyegre, a meg­hívottakkal egyetemben. A nemzetköziséget a felvidéki, a Komáromtól 25 kilométerre található Madar község gyer­mekei jelentették, a főváros­ból csepeli és kőbányai „har­cosok” érkeztek, amíg a régiót Győr, Veszprém, Tatabánya, Sárvár képviselte. Persze, a négy korosztályban (gyer­mek, diák I, diák II, serdülő) azért volt tétje a mérkőzések­nek, mégpedig a győzelem, így a nemzetközi viadaloktól a kadett világbajnokságon el­köszönt tekintélyes fehérvári bíró, id. Tombor Csaba ügyelt a verseny „tisztaságára.” A gyerekek odatették magukat nagy és harcos szívvel birkóztak Fotó: Gregority Antal további képek, információk fmk.