Fejér Megyei Hírlap, 2012. szeptember (57. évfolyam, 205-229. szám)

2012-09-17 / 218. szám

Nagy név érkezhet Sóstóra Székesfehérvár (bb)­­ Sajtó­munkások hada próbálta kita­lálni szombaton, a Vidi DVTK elleni futballmeccse után, hogy a tréningező piros-ké­keknél a 2-es melegítőben mozgó játékos a volt Inter-csa­­tár, David Suazo, vagy más. A klub annyit válaszolt a kérdés­re: próbajátékos... Suazo, a hondurasi válogatott FOTO. NFA.COM Menetel az MTK Székesfehérvár (bb)­­ Az OTP Bank Liga 7. fordulójában: MTK-Eger 3-0, Ferencvá­ros-Haladás 2-1, Kecske­­mét-Lombard Pápa 1-2, Ka­­posvár-Újpest 0-0, Paks-Sió­­fok 4-1, Győri ETO-Pécsi MFC 1-0, DVSC-Budapesti Honvéd 4-1. A bajnokság állása 1. MTK 7 5 2 - 13-4 17 2. Debrecen 7 5 11­ 19-10 16 3Győr 7 5 1 1 11-5 16 4. Videoton 7 4 2 1 9-5 14 5. Honvéd 7 4 12 11-10 13 6. Diósgyőr 7 3 1 2 6-7 11 7. Ferencváros 7 2 3 2 10-9 9 8. Paks 7 2 3 2 10-8 9 9. Haladás 7 2 2 3 11-9 8 10. Pápa 7 2 2 3 7-9 8 11. Kaposvár 7 2 2 3 6-10 8 12. Pécs 7 1 3 3 6-8 6 13. Újpest 7 1 3 3 6-8 6 14. Eger 7 1 2 4 7-13 5 15. Kecskemét 7 1 2 4 7-13 5 16. Siófok 7 - 1 6 6-17 1 A FEJÉR MEGYEI HÍRLAP HÉTFŐI SPORTMAGAZINJA Romlik a hazai mérleg GÓLTALANSÁG Nem bírt a Videoton hazai pályán a DVTK-val Székesfehérvár­­ A Video­ton FC megtartotta főpró­báját az Európa Liga cso­portkörének első mérkő­zése előtt: a piros-kékek hazai pályán 0-0-ra végez­tek a szervezetten játszó Diósgyőr ellen.­ ­ Ezen a mérkőzésen is ele­gendő lehetőségünk volt, hogy megnyerjük a mérkőzést, saj­nos nem sikerült betalálnunk. Minden héten más találkozót vívunk, mások az ellenfelek, nem a helyzetek számán múlt, hogy most nem sikerült nyerni - válaszolta lapunk kérdésére, mely szerint a korábbi hetek­hez képest most valamivel ke­vesebb ziccert dolgozott ki a Vidi, Paulo Sousa, a fehérvári­ak vezetőedzője. Gyengébb főpróba után jöhet a jó előadás Genkben A portugál szakember lé­nyegében össze is foglalta a szombati 90 percet: a Video­ton az első félidőben Renato Neto fejese révén egy kapufáig jutott, majd Gyurcsónak, Torghellének és az utolsó pil­lanatokban Oliveirának akadt sansza a gólszerzésre, de nem tudtak túljárni a szöget végig jól záró diósgyőri kapus, Ri­bánszki eszén. A vendégeknek komoly lehetősége nem akadt, egy-egy kósza lövéssel jelez­ték csak, hogy nem adták fel teljesen a támadást, de elége­dettek voltak az „iksszel”. - Állományában egy rend­kívül erős ellenfél várt minket hazai pályáján, a 90 perc során pedig volt amit nagyszerűen megoldottunk: ez a játékunk védekező része - értékelt Sisa Tibor, a DVTK mestere. - Senki ne higgye, hogy az egy pontért jöttünk, azonban eny­nyire tellett tőlünk, úgy érzem megérdemelten vittük el az egyik pontot. Ennek jogosságát talán még lokálpatriótaként sem kérdője­lezhetjük meg, mivel a DVTK szervezett, okos futballal ruk­kolt elő. Az sem mondhatjuk, hogy a Videoton ne tett volna meg mindent a három pontért, de ezen a délutánon nagyon hi­ányzott egy igazi vezér, egy olyan „spicer” a középpályá­ról, mint például annak idején Dvéri Zsolt, aki egy pontos utolsó passzal, egy jó csellel, vagy átlövéssel sokat tehetett volna a három pont megszer­zéséért. Váratlant a Diósgyőr ellen senki nem tudott húzni a piros­kékektől, ami azonban bizo­nyos, hogy stabil, szervezett a Vidi is, ez jó előjel a Genk elle­ni csata előtt. Videoton FC-DVTK 0-0 Székesfehérvár, 3500 néző. V.: Oláh, Tóth II, Szalai D. Videoton: Bozsovics 6 - Brachi 5, Caneira 6, Vinícius 6, Stopira 5 - Tóth B. 5 - Gyurcsó 5, Renato Neto 6, Sándor 5, Oliveira 5 - Nikolics 5. Vezetőedző: Paulo Sousa. Diósgyőr: Ribánszki 7 - Vági 6, Gál 6, Rakovics 6, Go­­hér 6 - Takács P. 5, Elek 5 - Gosztonyi 4, Fernando 5, Ba­­csa 5 - Tisza 5. Vezetőedző: Sisa Tibor. Csere: Tóth B. helyett Kovács I. (5) (59. p.), Stopira he­lyett Torghelle (72.), Gyurcsó helyett Walter (80.), illetve Gosztonyi helyett Seydi (62.), Elek helyett Abdouraman (72.), Rakovics helyett Nagy T. (80.) Sárga lap: Stopira, Caneira, Torghelle, illetve Takács P. Vági, Ribánszki, Gál. Bobory Balázs bobory.balazs@fmh.plt.hu A csereként beállt Torghelle Sándor helyzetbe került, de nem tudta elpasszolni a labdát a kapus mellett Fotó: Fási László BAKONY CSOPORT Kétgólos hazai vereség Móri SE-Répcelaki SE 0-2 (0-1) Mór, 200 néző. Vezette: Hofbauer Péter. Mór: Varga - Handl, Tóth L. (Kovács Z.), Vajay, Kurinyecz (Molnár) - Mayer, Farkas, Marosvölgyi, Kovács B. (Má­­jer) - Tóth R., Kelemen. Vezetőedző: Sebestyén Ferenc. Répcelak: Horváth - Orbán, Nyírő, Balassa, Pados - Var­ga, Csordás, Dancsecs, Tamási - Molnár (Dulicz), Ivan­­csics (Szántó). Vezetőedző: Balassa Péter. Mindkét csapat a tabella hátsó régiójában foglalt helyet a találkozó előtt, így a hazaiak­nak is volt esélyük a győze­lemre. Ám a vendégek akarata érvényesült, hiszen a 31. perc­ben előbb Dancsecs, majd a 71. percben Tamási szerzett gólt. Hiába áll a móri kapuban a rutinos Varga Zoltán, aki a többi között a ZTE, a Sopron és Győr NB I-es csapatában is szóhoz jutott, ha a fiatal csa­pattársak nem segítenek. Varga, a Mór rutinos kapusa­ Fotó: FMFI-Illusztráció NB III, DUNA-CSOPORT Ez igazán szép volt Jászapáti-Videoton FC II 2-5 (0-3) Jászapáti, 150 néző. Vezette: Sinka Szabolcs. Jászapáti: Tajti - Bálint, Kiskapusi, Kiss, Héder (Somo­­di) - Gulyás, Csőke, Vén, Török - Kotula,Bárdi. Veze­tőedző: Kotula László. Videoton FC II: Mikola - Wachtler, Tar, Tamás, Janko­­vics (Nagy Á.) - Molnár, Papp, Varga, Nagy Zs. - Szabó, Babos (Károly). Vezetőedző: Komjáti András. Rutinos, egykori NB I-es futballistákkal (Kiskapusi, Kiss, Vén) állt fel a hazai csa­pat, de Kotula, Bárdi és Török neve is jól cseng a labdarúgás világában. Ám a jelen a Vidi utánpótlásáról szól. Pedig nem a legjobb előjelekkel utaztak el a piros-kékek a mérkőzésre, hiszen sérülések miatt csak két cserejátékos foglalt helyet a kispadon. Viszont a pályára lé­pők bizonyítottak: Babos a 7., majd Szabó a 8. percben is eredményes volt, s ezt Nagy toldotta meg a 35. percben. A szünet után mintha az öl­tözőben „maradtak” volna a vendégek, s ezt az 52. percben Bárdi, majd 4 perc múlva Ko­tula büntette, ezzel 2-3-ra mó­dosult az állás. Igaz, előtte, még az 51. percben Vargát ki­állította a játékvezető, aki ezt tette később Törökkel is. Egyenlő létszámban aztán Nagy, majd Szabó is bevette Tajti kapuját, így lett 2-5. további képek, információk fmds SPORTHÍREK Futsal: elrajtol a bajnokság Székesfehérvár (ka) - Ami egy évvel ezelőtt még csak álomnak tűnt, mára valósággá vált. Az amatőr bajnokság csapa­tainak játékosaiból ala­kult Fehérvár Futsal együttese ma, hétfőn este 19.20-kor megkezdi sze­replését a VOK-ban az NB II Nyugati csoportjá­ban, a Szeleczki-Transz Örkény ellen. A több ru­tinos futsalossal is meg­erősített gárda nem tit­kolt szándéka, hogy a szezon végén már az első osztályba feljutó együt­tesek között legyen. Horváth Bettiék tornagyőztesek Cheb (mj) - Csehország­ban befejeződött a nem­zetközi női kézilabdator­na, az utolsó mérkőzésen Magyarország - Herr O.­­ Kovacsicz 3, Tömöri 6, Szucsánszky 9/4, Cifra 8, Szekeres 4, Vérten 2, cse­re: Kiss (kapus), Planéta 1, Klivinyi 1, Bódi, Deá­­ki, Vincze, Horváth (a Fehérvár KC beállója) - 34-29-re győzött Szlová­kia ellen, s ezzel az első lett, Szlovákia, Csehor­szág és Izland előtt. Fotó: Fási László Horváth válogatott lett NB III, DRÁVA-CSOPORT Brutális végeredmény BFC Siófok II-Dunaújváros PASE 0-13 (0-3) Siófok, 100 néző. Vezette: id. Rácz Zoltán. Siófok II: Kis (Schaffer) - Tulok, Borbély, Nyitrai, Bene - Körösi, Kovács (Papp), Mester, Pető - Gécs, Joó (László). Vezetőedző: László András. Dunaújváros PASE: Milinte - Villám, Belenc, Salamon, Köntös - Micskó (Márki) - Kocsis, Böőr (Miskovicz), Gods­­love (Soron) - Perovics, Sitku. Vezetőedző: Jakab Elek. Felépültek a dunaújvárosi maródiak, így a legerősebb összeállításában lépett pályára Jakab Elek vezetőedző csapa­ta. És talán ami a legfontosabb: magabiztos - még akkor is, ha a siófoki legények szinte sem­mi ellenállást nem tanúsítottak az esélyes ellen -, az NB III szintjén eddig nem tapasztalt, brutálisan kiütéses győzelmet arattak. A gólgyártást a 3. percben Böőr kezdte, az 5.-ben Kocsis, majd a 12.-ben Pero­vics folytatta, aztán egy kicsit „megpihent” a vendégcsapat. A szünet utáni folytatásban aztán záporoztak a gólok, Sitku Illés „Béla" négyszer mattolta a hazai kapust, de Perovics sem maradt le a maga újabb három találatával. Aztán Ko­csis is megszerezte a maga má­sodik gólját, s hogy ne legyen vége, arról a csereként pályára lépő Márki és Sáron gondos­kodott, így alakult ki végül a 0- 13 -as végeredmény.