Fejér Megyei Hírlap, 2013. február (58. évfolyam, 27-50. szám)

2013-02-20 / 45 (42). szám

Si na i M DZ 0 A 1M 1­­3 IM OH ..V Sapa Fehérvár AV19-Innsbruck 6-5 (3-2,2-2,1-1) Székesfehérvár, 2854 néző, vezette: Érd, Jelinek, Dreier, Ettlmayr. Sapa: Munro - Orbán, Sille 1, Magosi (1), BAILEY 1, Benk (1) - Durco (1), Pratt (1), NOVAK 1 (1), SI­­KORCIN 1 (1), BANHAM 1 (1) - Hetényi, Horváth, Kovács, Vas M., Sofron - Tokaji, Varga, Tóth G. (1), Metcalfe 1, MIHÁLY (1), vezetőedző: Jan Neliba. Innsbruck: Machreich - Pittl, Insana, Schennach B., Bartlett (1), Höher - Switzer, Manavian, Echtler, LE­MIEUX 1 (1), Mössmerl - Stern, PEDEVILLA 1 (1), Hörnnagl (1), FOX (3), MCGREGOR 2 - Schennach V., Steiner, vezetőedző: Daniel Naud. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. isa­­bb 219 ,9V fi­­ss Arany, ezüst, bronz Debrecen (db)­­ Nagy érdeklő­dés mellett debütált a DSC-SI első, Traubi-kupa 2013 elne­vezésű utánpótlás úszóviada­la, melyre összesen 20 egyesü­let nevezte be 341 versenyző­jét, a 14 hazai csapat mellett 6 külföldi egyesület. A fehérvári Delfin SE úszói a következő eredményt érték el. Arany­érem: Fekete Ferenc (100 m gyors, 200 m vegyes), Kiss Adél (100 m gyors). Ezüst­érem: Kiss Adél (200 m ve­gyes). Bronzérem: Kiss Adél (200 m pillangó, 200 m mell, 100 m hát), Czifra Patrik (200 m mell). A korosztályos ranglistán, mindenki jónéhány helyet előrelépett. A fehérvári küldöttség eredményesen szerepelt Debrecenben A FEJÉR MEGYEI HÍRLAP TUDÓSÍTÁSAI A VÁROSI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL ­Sok találat, győztes búcsú DDGÓLESŐ A nézők joggal örültek együtt a fehérvári hokicsapattal a sikernek Székesfehérvár­­ Kedd este utolsó itthoni mérkő­zését játszotta az idei EBEL-szezon pontvadá­szatában a Sapa Fehérvár AVI 9 jégkorongcsapata. Az ellenfél a HC Innsbruck volt, és a Sapa győzött. Jöttek a szurkolók, ha nem­­ annyian, mint korábban, va­­amikor novemberben, de mégis sokan érkeztek. Töb­­büikben néhány napja már a élsz dolgozik amiatt, hogy lsz-e folytatás, látnak még IBEL-meccseket a Raktár ut­­ai csarnokban, vagy sem? Szerencsére gyorsan jött a­ossz hírek cáfolata: - Ősszel az EBEL-ben foly­atjuk a jégkorongbajnoksá­­gt! Ez a csodálatos város, a frnek szurkolók megérdemlik őt - mondta határozottan Sáf­­ári László, az Alba Volán SC gyvivője. - Ilyen rossz szezonunk még soha nem volt az EBEL- en! Hogy mi volt ennek az­ka? Sokan beszélnek a játé­­osokról, némelyikükre mut­­­atva, holott nem bennük volt hiba. Az igazolások rosszul skerültek, véleményünk sze­nt fölösleges volt a harmadik, negyedik sorba légiósokat iga­zolni, mert nem sokat tudtak hozzátenni a játékhoz. Akár­melyik fiatal tett volna annyit mint ők, ha nem többet. Hogy lesz-e jövő? Reméljük, hisz­­szü­k, hogy igen. Mélységesen egyet­értünk Ocskay Gáborral abban, hogy a negyedik sort bátran, fiatalokból kell összeállítani. Az U20-as csapatban - mint láttuk - sok te­hetséges fiatal találha­tó, a mostani első sort bátran be lehet vetni a felnőtteknél - jelen­­tette ki a „nép szava”, Szabó Imre. Az Innsbruck csapatának negyedik sora igen csak „so­vány” volt, mindössze két em­ber alkotta beugróként. A Sapa együttesének hasonló ötösé­ben örömmel láttuk a fiatal Varga Arnoldot, és a még nála is ifjabb Tóth Gergőt, aki az U20-as csapat gólvágója. Jó, hogy játszhattak, volt aki azt mondta lehetett volna koráb­ban is, de az biztos, még nem későn. Mindkét társulat szá­mára csak a győzelem volt el­fogadható, mert egyik sem akart az utolsó helyen végezni. Kezdjük a végén: győze­lemmel búcsúzott a csapat, megágyazva ezzel a reményt a jövő évi folytatásra, és ez volt a mérkőzés legszebb üzenete. De menjünk sorjában. Nagyon bekezdett a Sapa, záporoztak a lövések Machreich kapujára, de a hálóőr állta a sarat. Aztán a 7. percben egy kóbor ellen­­támadás végén vezetett az Innsbruck: Munro kétszer bra­vúrral hárított, de McGregor lövése már utat talált a kapujá­ba, 0-1. Bosszantó. Két perc múlva ott volt a második, Pe­­devilla talált be, 0-2. Szeren­cséje sem volt a Fehérvárnak, Magosi zúgó kapuvasa nem be, hanem kifelé pattant. A 17. percben egyetlen perc alatt egyenlített a Sapa, előbb Ban­­ham látványos, aztán Bailey nagy gólt lőtt, 2-2. De még nem volt vége, két perc múlva Lille lövését nézte be az addig jól védő Machreick, 3-2. Még egy Novak csilingelő kapufa, és véget ért ez a szakasz. Mit sem kopott a hazai len­dület a középső játékrészben. Csakhogy: a 3. percben jött egy ellentámadás, az oldalról beadott korongot az álmélko­­dó hazaiak mellett McGregor ütötte be, megszerezve saját maga második, csapata harma­dik gólját, 3-3. A 26. percben jött az újabb tiroli találat, Le­mieux ütött hárítható gólt, 3-4. A 38. percben szép támadás végén Novak púpozta ki a bal felső sarkot, 4-4. Aztán ahogy már „megszoktuk”, egy perc múlva újra vezetett az AV19: Tóth Gergő megszerezte első pontját, passzát Metcal­fe lőtte be, 5-4. A záró harmad hazai góllal kezdődött, a 45. percben Novak álom­­passzát Sikorcin ütötte be, 6-4. Jól játszott a Sa­pa, de a gólra még várni kellett. Csak nehogy az ellen lője! Az osztrákok lehoz­ták a kapust, és 1 perccel a vé­ge előtt Messmer betalált, 6-5. __ Örvendetes, hogy egy újabb fiatal, Tóth Gergő is bemutatkozott, gólpasszal ____ Mihály Árpád becsülettel küzdött társaival együtt, hogy győztes meccsen köszönjön el a drukkerektől ­ A védő Juhász Roland piros-kékbe öltözik A Vidi szerződtette az Anderlecht hátvédjét Brüsszel (Hr.)­­ Az Ander­lecht hivatalos honlapja szellőztette meg a hírt, hogy a magyar nemzeti együttes alappillére, a 29 esztendős Juhász Roland a nyárig a Videoton FC- ben folytatja pályafutását. Úgy tűnik, fordul a kocka. Míg az utóbbi három évtized­ben a honi labdarúgók jelentős részének Belgium jelentette az álmot, egyben a nagy kihívást, a magyar válogatott pillére, a 2005 nyarától a belga Ander­­lechtet erősítő, 29 esztendős Juhász Roland Székesfehérvá­ron folytatja pályafutását: a li­la-fehér helyett a tavaszi sze­zonban piros-kékben szerepel. Mindezt brüsszeli munkáltató­ja, a pontvadászatot utcahosz­szal, 11 ponttal vezető RSC Anderlecht saját honlapján je­lentette be, tehát az információ hivatalosnak tekinthető. Az elmúlt hetekben angol, ukrán, török érdeklődésről le­hetett hallani, de konkrétumok nem történtek. Először az an­gol Sunderland nevét dobták be, miszerint a britek a nyárig kölcsönbe vinnék, majd jú­niusban, opciós jogukkal élve végleg megszereznék a táma­dót. Később az ukrán Dnipro Dnipropetrovszk tűnt befutó­nak, de január 13-án a klub el­nöke, Andrij Sztecenko jelez­te, a magyar válogatott hátvéd­je nem kerül az együtteshez. A nyáron, az Európa-ligában, a csoportkörbe jutásért vívott párosmeccsen a Vidi által - nagy csatában - kiejtett török Tranzonsport is emlegették a kérők között, ám ebből sem lett semmi. Mivel az utóbbi félévben a kezdőcsapatból hir­telen a lelátóra szoruló Juhász távozni akart a belga főváros­ból, minden jel arra mutat, a Vidi jóvoltából sikerült meg­oldást találni a problémára. Juhászt sem a magyar, sem a belga mobilszámán nem si­került utolérnünk. A Vidinél Szabó Gergő sajtófőnök kö­zölte: ahogy eddig, ezúttal sem kommentálnak átigazolással kapcsolatos pletykákat, ha lesz olyan hír, amit szeretnének megosztani, meg fogják tenni. Juhász menedzsere, Filipovics Vladan érdeklődésünkre meg­jegyezte, semmit nem szeretne idő előtt világgá kürtölni. Azonban elképzelhető, szer­dán már lesz mit mondania. Juhász Roland ment a litván támadók elől a fehérvári stadionban további képek, információk reolty FMH Online SPORTHÍREK Hetvenkét pálya készült el Budapest (bb)­­ A Ma­gyar Labdarúgó Szövet­ség tájékoztatása szerint az Országos Pályaépítési Program első évében 72 modern, műfüves pálya épült fel Magyarorszá­gon. Hamarosan több mint ötven újabb hely­színen kezdődhet meg az építkezés, márciusban pedig jön a negyedik ütem pályázati kiírása. Vizsgálatok kellenek még Veszprém (bb)­­ Súlyos sérülést szenvedett va­sárnap, a Kiel elleni BL- mérkőzésen Marco On­tario, az MKB-Veszp­rém kézilabdázója. A spanyol játékos veséje nem repedt meg, azon­ban további vizsgálatok­ra van szükség. A kieli kórház orvosai egyelőre nem engedélyezték, hogy Ontariót Magyar­­országra szállítsák. Csákvári siker az MTK ellen Budafok (m1)- Felkészü­lési mérkőzésen az Aq­­vital-Pablo Csákvár NB II-es labdarúgócsapata- Gelei - Ambrus, Racskó, Burucz, Hajdú, Domo­kos, Imrik, Csordás, Felk, Bondarenko, Viní­­cius, csereként pályára lépett Lóránt, Domonyi, Sötét, Ódé, Dom­ján, Ri­gó, Molnár Cs., Burányi, vezetőedző: Bognár György - az MTK ve­gyescsapata ellen 2-0 ( 1 - 0) arányban győzött Bu­dafokon. Gólszerző: Bondarenko, Domonyi. Az MTK-ban Kálnoki- Kis, Balajti, Rácz és Nagy is játszott.