Fejér Megyei Hírlap, 2014. április (59. évfolyam, 76-100. szám)

2014-04-16 / 89. szám

SPORT A FEJÉR MEGYEI HÍRLAP TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL • 2014. ÁPRILIS 16. A déli parton javítottak DIADAL Gyengén kezdett, de aztán győzött Siófokon a Fehérvár KC csapata Horog László sport@fmh.pl­.hu Siófok - A szombati, alig­hanem egy életen át kí­sértő, EHF-kupa elődöntő után Siófokon szerepelt a Fehérvár KC, immár az NB I-es női kézilabda-baj­nokságban. A fehérváriak 22-20-ra győztek. Siófok KC-Fehérvár KC 20-22 (7-10) Siófok, 300 néző, vezette: Bán, Miksei. Siófok: PASTROVICS - LUKÁCS 4, Németh Cs, Sza­­moránszky A. 1, ORBÁN 8/1, LÉRÁNTS, Erdősi. Csere: Fu­­taki (kapus), Szalai 2, Szabad­­fi, Schneider, Kolics. Vezető­edző: Vlagyimir Golovin. Fehérvár KC: KISS É.­­ AZARI 1/4, Emberovics 1, Siti E, MAYER 3, TILINGER 6, Vaszari. Csere: Horváth, HAJDUCH 4, Benzal 1, Ka­­zai Vezetőedző: Pál Oldrup Jensen. Kiállítás: 4, illetve 6 perc. Hétméteres: 2/1, ill. 5/4. A hétvégén még együtt, ezúttal már külön szurkoltak. Az Esbjerg elleni visszavágón a balatoni ultrák által megerő­sített fehérvári fanatikusok re­mek hangulatot teremtettek, ezúttal mindkét oldal a saját­jait bíztatta. A kezdés előtt a hazaiak házi gólkirályát, Or­bán Annamáriát köszöntötték, születésnapja alkalmából. Emberovicsot állították meg szabálytalanul a hatos vona­lon, a jogos büntetőt Tilinger lőtte, Pastrovics védett. A dá­nok elleni kudarc nyomot ha­gyott a lányok lelkében, a folytatásban Tilinger a falba lőtt, majd ugyanezt tette Em­berovics is. A túloldalon az újdonsült válogatott, Erdősi hibázott a szélről, öt perc el­teltével még nem született gól, aztán az ünnepelt, Orbán átlövésből felavatta Kiss Évát. Lóránt ült a büntetőpadra, mert túlzott szigorral szerelte a beállós Mayert, a hétméte­rest Azari belőtte, majd Tilin­ger beköszönt távolról, tíz perc elteltével vezetett az FKC, 1-2. „Nem lesz gólgaz­dag meccs, az nyilvánvaló” - jegyezte meg az egyik helyi szurkoló. Mayert két-1­ percre pihenni küldték, fordítottak is a vendéglátók, Lukács és Ló­ránt jóvoltából. Lukács ismét beköszönt, azonnal időt is kért Jensen szakvezető. Past­rovics öt ziccert védett hirte­lenjében, Kiss viszont nem találkozott labdával, negyedó­ra elteltével 5-2-re vezetett a Siófok. Hajduch végre beta­lált a szélről, Azari pedig he­tesből, egy gólra feljött, ám a folytatásban megint sokat hi­bázott a koronázó városi egy­let. Aztán Kiss­­elkezdett vé­deni, ennek volt köszönhető, hogy a déli partiak nem tud­tak több góllal ellépni. Szalai ziccert rontott, Benzal viszont eredményes volt beállóból, egyenlített a Fehérvár, ráadá­sul Kiss lábbal védte Orbán büntetőjét. Mayer hétméterest harcolt ki, amit Azari gólra váltott, a félidő zárása előtt öt perccel vezetett Jensen-csa­­pat, sőt, előnyét növelte is, Emberovics betörése és Haj­duch ejtése nyomán. Tilinger álomszép góljával a szünet előtt ismét háromra nőtt a vendégelőny. Tilinger vezér­letével őrizte előnyét a ven­dég, a hazaiaknál csak Lóránt, Orbán és Lukács volt képes betalálni, ők is ritkán. A túlol­dalon viszont Hajduch, Azari és Mayer sem hibázott, hat góllal ellépett az FKC, 9-15. Golovin időkérésben látta a Elmúlt az EHF Kupa okozta sokk a lányokban megoldást, aztán Orbán bekö­szönt, de Azari nem hibázott a szélről. Bár Orbán gyakran megzörgette a hálót, őrizték 4-5 gólos előnyüket a fehér­váriak. A vége előtt tíz perc­cel kettőre zárkózott a Siófok, Jensen azonnal magához ren­delte tanítványait. Azari a ka­pufát találta el, Szamoránszky viszont a kaput, szorossá vált a megnyertnek hitt rangadó. Léránt egyenlített (17-17), a másik kapunál Tilinger is pontosan célzott. Léránt ugyan megint egyenlített, de ezzel el is lőtte puskaporát a vendéglátó, néggyel elléptek az FKC lányai, s ebből kettőt a végére is megőriztek. további képek, információk redlty " FMH Online Azari Fruzsina, a Fehérvár KC jobbszélsője hét gólt lőtt a nagyon fontos siófoki győztes meccsen A bronzért folytatják az újvárosi lányok Női kézilabda: másodszor is a Fradi győzött Dunaújváros (m1)­­ Az NB I-es női kézilabda-bajnok­ság elődöntőjében, a má­sodik találkozón a Ferenc­város Dunaújvárosban is győzött, így két nyert mérkőzéssel bejutott a döntőbe. Dunaújvárosi Kohász - FTC-Rail Cargo Hungária 26-33 (12-17) Dunaújváros Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Herczeg P, Südi P. Dunaújváros: Csapó - Hosszú, Gera 1, Takács D. 1, Ferling 3, Bulath 15, Vincze 4. Csere: Víg (kapus), Vadász, Rádl 2, Grosch, Kővári, Ko­­pecz, Ács. Vezetőedző: Mátéfi Eszter. Ferencváros: Szikora - Kovacsicz 5, Zácsik 2, Cifra, Tömöri 10 (1), Szucsánszki 4, Szarka 5. Csere: Abramovics (kapus), Mészáros, Such, Ste­inbach 3, Pena 3, Szamoráns­­ky 1. Edző: Elek Gábor. Kiállítás: 6, illetve 8 perc. Hétméteres: 2/2, ill. 1/1. A két csapat első mérkőzé­sén a dunaújvárosiak tíz per­cig tudták tartani a ferencvá­rosiak tempóját, a zöld-fehé­rek végül 38-19-re kiütötték ellenfelüket, így azzal a tudat­tal léptek pályára, hogy ha idegenben is nyernek, bejut­nak a fináléba. Bulathék ezút­tal sem kezdtek rosszul, az át­lövő két találatával fordított együttese a korai vendéggólt követően (2-1), de a zöld-fe­hérek sem sokat tétlenkedtek, és a 7. perctől kezdve folya­matosan elléptek. Tömöri be­törése után a 11. percben időt kellett kérnie Mátéfi Eszter­nek (4-8). Az előnyt a Fradi végig megtartotta, így döntő­be jutott, míg a Dunaújváros Kohász KA a bronzért játszik, vélhetően az Érddel. Bulath Anita 15 gólt dobott RÖVIDEN Alba-Szolnok: belépőjegyek Székesfehérvár (m1) - A szombati (április 19.) Alba Fehérvár-Szolnok férfi kosárlabda szuper­­rangadóra (kezdés 17.30) elővételben szer­dától már kaphatók a je­gyek a Vodafone Sport­­centrumban. Jegyárusí­tás, április 16., szerda, április 17., csütörtök: és április 18., péntek: 9 órától 13.30-ig gazdasá­gi iroda, 13.30-tól 21 óráig sportcsarnok por­ta. Április 19., szombat: 10-től 14 óráig sport­csarnok kávézó. A mér­kőzés előtt a jegypénz­tár 16 órakor nyit. Aki teheti, szurkoljon a helyszínen a csapatnak. Öltöztessék kék-fehérbe a sportcsarnokot! Az FKSE szoros veresége Székesfehérvár (m1) - A kiemelt regionális női kosárlabda-bajnokság­ban: Zsíros Akadémia Kőbánya-Fejér Kosár SE 78-75 (18-28,18-17, 22-18, 20-12). A máso­dik negyedtől zónázó hazaiak fokozatosan dolgozták le a meccs végén sokat hibázó fe­hérváriak - Balsay Dal­ma 5, Ribi Zsófia 27, Erős Florentina 2, Bal­say Rita 30/3, Tenyér Zsófia 11/3, csere: Ba­­csárdi Zsófia, Kovács Nelli, Hajós Gerda, Sve­­ininger Enikő, edző: Be­­kő Zsolt - előnyét. Nevezési rekord a kéttusa MK-n Székesfehérvár (fb) - Egyé­niben és csapatban össze­sen 22 érmet szereztek a Volán Fehérvár, az Alba Öt­tusa SE és a Móri SE ver­senyzői a Kéttusa Magyar Kupa 1. fordulójában. A Csitáry Uszoda meden­céjébe összesen 350 14 év alatti öttusa-palánta csobbant. Fejér megyét a rendező Volán Fehérvár képviselte a legtöbb nevezővel, de az Alba Öttusa SE, valamint a Kulcsár Antal vezette Móri SE is éremesé­lyes sportolókkal vágott neki az úszásból és futásból álló megmérettetésnek. A meden­cei csatározások után az Alba Volán SC sporttelepén futot­tak a versenyzők. „60-70 fővel több fiatal vett részt a családias hangula­tú versenyen, mint eddig bár­mikor. Az utánpótlásunk jól vizsgázott. Jó úton járunk, hogy megvalósítsuk a MOSZ célkitűzéseit” - értékelte az MK 1. fordulóját a Volán Fe­hérvár szakmai igazgatója, Vörös Zsuzsanna. Az öttusa szakembereinek egybehangzó véleménye, hogy a Szövetség, valamint a MOB kiemelt támogatásának eredményeként olyan egyesü­letek is fejlődésnek indultak, melyek az utóbbi időben a megszűnés szélén táncoltak, s emellett új utánpótlás-nevelő műhelyek is megkezdték munkájukat. - Nem csak mennyiség ér­kezett Székesfehérvárra, ha­nem minőség is - fogalmazott Kulcsár Antal, a Móri SE szakmai munkájának irányí­tója. - Sokhelyütt sikerült olyan egyesületeket beindíta­ni, amelyek jelentősen hozzá fognak járulni a magyar után­pótlás fejlődéséhez. A Móri SE versenyzői kö­zül a 2003-as születésű lá­nyoknál Kaiser Luca egyéni­ben aranyérmet szerzett, és első lett a Móri SE Kaiser, Deák Melinda, Komlódy Lili alkotta csapata is. A 2000-es születésűeknél Brumbauer Franciska végzett az élen. Az Alba Öttusa SE színei­ben a 200­0-es fiúknál Gábor Gergely maga mögé utasította a mezőnyt, míg csapatban a 2000-es lányok szereztek ezüstérmet, Turbucz, Király, Igazi összeállításban.­­ Volt, aki kisebb betegség után indult el, volt, aki kisebb sérüléssel bajlódik. Volt köz­tük azonban olyan, aki egyéni legjobb eredményét érte el - mondta Kulcsár Ágnes az AC­SE edzője, aki részben volt elégedett az eredményekkel. A Volán Fehérvár 16 érmet gyűjtött a Magyar Kupán. A 2005-ös lányoknál Simon Vi­vien ezüst-, Guld Anna bronz­érmet szerzett, Müller Mírá­­val kiegészülve csapatban el­sők lettek. A fiúk a Kolonics, Jassó, Farkas összeállítású csapattal másodikak lettek. A 2004-eseknél Siklósi Zsófi bronzérmes lett, csapatban Kollárral és Koleszárral ezüs­térmet szereztek. A 2003-as korcsoportban csapatban 3. lett a Horváth, Bánfi, Némedi alkotta együttes. A 2002-es lányoknál Szarka Luca egyé­niben ezüstérmet szerzett, csapatban Zsigoviccsal és Hoffmannal első lett. A fiúk­nál A Budahegyi, Katona Bence, Kádas alkotta csapat is a Volán B (Szentprónai, Szabó B., Szabó F.) csapata harmadik lett. A 2001-es lá­nyok versenyében Csizmadia Rita a harmadik helyen zárt, Koleszárral, és Budahegyivel kiegészülve, csapatban ezüs­térmet nyert. A fiúknál Hor­váth Barnabás a második he­lyen ért célba, de csapatban Ráczcal és Páldival első lett. A 2000-es korosztályban Ta­más József egyéniben harma­dik, csapatban Okumával és Katona Bálintttal elő lett. 350 gyerek versengett a Kéttusa Magyar Kupa 1. fordulójában