Fejér Megyei Hírlap, 2017. október (62. évfolyam, 230-254. szám)

2017-10-24 / 248. szám

KOEMAN LAPÁTON Már nem Ronald Koemannak hívják az Everton csapatának menedzserét, akitől 16 hónap után váltak meg. Nikolics Nemanja a Videoton (2010, 2014, 2015), valamint a («» ___________________________________*_______yy A FEJÉR MEGYEI HÍRLAP TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL 2017 OKTÓBER 24., KEDD Legia Warszawa (2016) után az MLS alapszakaszában is a csúcsra ért, a Chicago Fire színeiben 24 találattal végzett az első helyen, ám így pályafutása során ötödször nyerte el a gólkirályi címet. Vidkviadal a megyei rangadón Szombaton az utolsó percekben kerekedett felül a Videoton a Puskáson FERENCZ BALÁZS_______ ferencz.balazs@pl­.hu BUDAPEST Az OTP Bank Liga labdarúgó NB I 13. fordulójában nehezen tör­te fel a Puskás Akadémia FC ellenállását a kedden már Magyar Kupa-meccset vívó Videoton FC, de két góllal nyert. Családias hangulat uralkodott az MTK arénájában, az Új Hidegkúti Nándor Stadionban két Fejér megyei alakulat összecsapására szállingóztak a fehérvári és a felcsúti druk­kerek. A lelátói nihil átragadt a pályán ténykedőkre is, nem volt egetverő a színvonal az első félidőben. Mégis, a Videoton FC vé­gig dominált a mérkőzésen, de nehezen tudta átjátszani a felcsúti védelmet. Amikor si­került, Hegedűs bravúros vé­désekkel tartotta meccsben az inkább kontrákra berendezke­dő Pintér-csapatot. A mérkő­zés hajrája hozott változást. Stopira 22 méteres bombája jelezte, a fehérváriak nem ad­ják alább három pontnál, s hamar jött(ek) is a gól(ok). A 88. percben egy szöglet után Juhász Roland döntötte el a meccset, 10 méterről, talpról fejelt a hálóba, 1-0. Zárásként a 90. percben Suljic centerezett jobbról, Ezekiel Isoken Henty pedig 11 méter­ről jobbal kapásból lőtt a Pus­kás kapujába, 2-0.­­ Megérdemelt győzelem volt, végig kontrollálni tudtuk a találkozót. A talaj remek volt, ez feküdt a passzjáté­­kunknak, taktikailag pedig az egyik legjobb meccsünket ját­szottuk. Sok helyzetünk is volt. Az egyetlen hiányérze­tünk lehet, hogy a hajráig ezeket nem használtuk ki. Ezt leszámítva viszont jól hasz­náltuk a labdát, amikor elve­szítettük, akkor pedig nyo­mást helyeztünk az ellenfélre, és hamar visszaszereztük azt, ellenfelünknek nem igazán voltak lehetőségei. Nincs sok időnk a regenerációra, hiszen kedden kupameccset ját­szunk. A kispadról beszálló játékosok mind kiváló hozzá­állással álltak be és segítették a csapatot. Még­ sok-sok meccs van hátra, de az az ér­zésem, hogy jó úton járunk. Szurkolóinknak köszönjük. Továbbra is vezeti a tabellát a Videoton FC, a Puskás AFC maradt a­z, hogy eljöttek Budapestre és itt is végig biztattak minket - fogalmazott a Videoton ve­zetőedzője, Marko Nikolics. - Neh­éz beszélni erről a meccsről. Leszűkítettük a csapatrészek közti távolságo­kat, sok labdát szereztünk, amiből meg is indultunk, de a végén rossz döntéseket hoz­tunk, nem volt olyan haté­kony a játékunk, mint az elő­ző fordulóban a Ferencváros ellen. Bátrabban kellett volna futballoznunk. A profi világ­ban ilyen nincs, ami a meccs végén történt. Megengedhe­tetlen gólokat kaptunk, sajnos mindenki a lefújást várta. 88 percig mindent megtettünk, 8-9 szögletet meg tudtunk ol­dani, utána mégis elveszítet­tük a meccset. Nemcsak ezért nem szereztünk pontot, ha­nem azért sem, mert a kontrá­inkat nem tudtuk végigvinni. Nagyon erős a 12 csapatos bajnokság, nem férnek bele olyan hibák, amilyeneket el­követtünk - értékelt a Puskás Akadémia FC mestere, Pintér Attila. A Videoton kedden 13.30- kor az NB III-as Dabas ottho­nában vív Magyar Kupa-mér­kőzést, a Puskás szerdán 13.30-kor Egerben szerepel. Sokáig nem bírtak egymással a Videoton FC és a fehér mezes Puskás Akadémia játékosai, a képen Anel Hadzic (piros-kék) és Jonathan Heris ugranak egyszerre a labdáért Fotó: Kricskovics Antal A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Videoton FC 13 8 4 1 27-14 28 2. Ferencvárosi TC 13 7 5 1 27-13 26 3. DVSC 13 6 4 3 20-10 22 4. Vasas FC 13 6 1 6 19-23 19 5. Bp. Honvéd 13 5 4 4 21-22 19 6. DVTK 13 5 3 5 24-23 18 7. Paksi FC 13 4 6 3 20-20 18 8. Puskás AFC 13 4 3 6 17-21 15 9. Újpest FC 13 3 6 4 16-17 15 10. Haladás 13 3 2 8 11-24 11 11. Balmaz Kamilla 13 2 4 7 16-19 10 12. Mezőkövesd FC 13 2 4 7 15-27 10 JEGYZŐKÖNYV Videoton FC-Puskás Akadémia FC 2-0 (0-0) Budapest, Új Hidekuti Nándor Stadion, 1100 néző. V.: Kassai (Varga, Szé­chényi)____________________­­______________________ Videoton FC: Kovácsik - Fiola (Nego, 79.), Vinícius, Juhász, Stopira - Pátkai, Varga J. (Suljic, 34.), Hadzic - Henty, Lazovics, Géresi (Scsepovics, 63.). Vezetőedző: Marko Nikolics.________________________________ Puskás Akadémia FC: Hegedűs L. - Poór, Heris, Vanczák, Balogh B. - Bacelic-Grgic (Márkvárt, 59.), Mevongou - Latifi (Molnár G., 59.), Perose­­vic (Prosser, 69.), Szakály P. - Knezevic. Vezetőedző: Pintér Attila.___________________________________ Gól: Juhász (88.), Henty (90.) Sárga lap: Vinícius (50.), Fiola (50.), Henty (84.) illetve Perosevic (29.), Balogh B. (56.), Mevongou (90.) Csákvári rövidzárlat hazai pályán Az utóbbi hetekben magára találó Aqvital FC Csákvár nagy pofont kapott CSÁKVÁR A második fél­idei huszonöt perces kiha­gyást követően nagy ará­nyú vereséget szenvedett az Aqvital FC Csákvár csa­pata a Merkantil Bank Liga NB II. 14. fordulójában. Aqvital FC Csákvár-Budaörs 1-5 (1-1) Csákvár, 300 néző, vezette: Gaál. Csákvár Horváth D. - Ré­­tyi, Tar, Csonka, Baranyai - Sándor Gy., Mészáros (Bok­ros 68.) - Molnár T, Palón­kai, Nagy Zs. (Galambos 68.) - Máté J. (Molnár Cs. 53.) Vezetőedző: Szíjjártó István Budaörs: Bese - Wild, Gyurácz, Tányéros, Medgyes - Csobánki, Sajbán Miklós - Pethő (Deli 70.), Bakos (Szántó 82.), Sajbán Máté - Horváth R. (Udé 76.) Vezető­edző: Bognár György A nagy kérdés az volt a mérkőzést megelőzően, hogy állandósítani tudja-e az elmúlt hetekben mutatott jó formáját a Fejér megyei együttes. Szíj­jártó Istvánnak, a hazaiak mesterének két helyen is vál­toztatnia kellett az előző for­dulóban Budafokon győzni tu­dó csapatán: a sérült Oldal Ti­bor helyére Molnár Tibor ke­rült, míg Bokros Szilárdot Mé­száros Dávid váltotta a kezdő tizenegyben. A Budaörs kere­tében több egykori csákvári já­tékos volt fellelhető, Wild Ta­más, Bakos Szabolcs és Hor­váth Roland a kezdőben, míg Kékesi Alex és Ódé Norbert a cserék között kapott helyett. Az 5. percben rögtön Ba­kosé lett a főszerep, a Hor­váth R. buktatásáért megítélt büntetőt értékesítette higgad­tan, 0-1. Négy perccel később megérkezett a válasz hazai részről, Nagy Zsolt pörgetése került Molnár Tibor elé, aki közelről nem hibázott, 1-1. A második játékrészt a budaör­siek kezdték jobban, az 51. percben Medgyes felívelésé­ből Pethő Bence szerezte meg a vezetést a tétovázó csákvári védők között, 1-2. Négy perccel később Bakos végezhetett el szabadrúgást 20 méterről a vendégek ré­széről, az első kísérlete még levágódott a sorfalról, de má­sodszorra már nem hibázott, 1-3. A 64. minutumban el­dőlni látszott a mérkőzés, Sajbán Miklós pofozott egy kipattanót a hazaiak kapujá­ba, 1-4. Hét perccel később Sajbán Máté vitte be a ke­gyelemdöfést a Csákvárnak, 18 méterről leadott lövése kötött ki a kapu jobb alsó sarkában, 1-5. Bognár György csapata jobb helyzet­­kihasználásának köszönhető­en aratott győzelmet. np Sándor György (középen, sárga) sem tudott segíteni Fotó: Koppán V. Kovács Anna (a labdával) két gólt dobott Fotó: kohaszkezi.hu RÖVIDEN Korábban Luxemburgban LUXEMBURG Az eredeti időponthoz képest egy nappal korábban, novem­ber 9-én, 20 órától játsszák le a luxemburgi nemzeti stadionban, a Stade Josy Barthelben a magyar lab­darúgó-válogatott Luxem­burg elleni felkészülési mérkőzését. A rendező fél ugyanis csak így tudta biztosítani a nemzetközi mérkőzésre alkalmas helyszínt, ha MÁV-os röplabdasikerek SZÉKESFEHÉRVÁRA 2017/2018. évi Tatár Mi­hály U15-ös Országos Röplabda Gyermek Baj­nokság alapszakasza A-­ csoport 1. tornájának házigazdája a Felsőváros- MÁV Előre csapata volt. A 2003. január 1-e és 2004. december 31. között szüle­tettek megmérettetését a fehérváriak nyerték, miu­tán mindhárom ellenfelü­ket legyőzték. Eredmények: Felsőváros- MÁV Előre-MAFC-Duna­­kanyar SE 3-0, Felsőváros- MÁV Előre-Szeged 3-0, Felsőváros-MÁV Elő­­re-Szolnok 3-0 ka Gólszüretet tartottak MISKOLC A Videoton FC női csapata az U19-es kie­melt bajnokság 7. forduló­jában, 22-0 (8-0)-ra nyert a DVTK ellen, ha Látogasson el weboldalunkra! p ! a Fejér megyei ICV/Li hírportál Továbbjutott a Kohász ROMÁN VÁSÁR Igaz, ki kapott a visszavágón, de a­­ női kézilabda EHF-kupa következő körébe lépett a Dunaújvárosi KKA csapata. CSM Roman- DKKA 27-25 (13-13) Roman, 400 néző. Vezette: Emil Aghakishi, Ernest Agha­­kishi (azeriek). CSM Roman: Tymosenko­­va - Popa 1, Boljevic, Stoleru 4, Ferfolja 1, Ferreira 8, Si­­mion A. 10. Csere: Vartic, Po­­locoser (kapusok), Stanciu­ lescu 1, Chitacu, Simion G., Iovanescu 1, Cilici 1. Vezető­edző: S. Constantin. D. Kohász: Tomasevics - Klujber 5, Szekerczés 4, Cif­ra, Micijevic 6, Szalai 3, Mol­nár 1. Csere: Csapó, Ogun­­toye (kapusok), Dombi 1, Nick, Bonti 2, Kovács 2, Ta­kács D. 1. Vezetőedző: György László. A DKKA így 56-51-es összesítéssel jutott tovább a kupában, s már csak egy pár­harcot kell megnyernie a cso­portkörbe kerüléshez. fb