Fejér Megyei Hírlap, 2017. november (62. évfolyam, 255-279. szám)

2017-11-06 / 258. szám

2017. NOVEMBER 6., HÉTFŐ SPORT Hatpontos hétvégét zárt a Fehérvár AV19 SZÉKESFEHÉRVÁR Két nap alatt két győzelem volt a Fehérvár AV­19 jégko­rongcsapatának mérlege az EBEL-ben. Fehérvár AV­19-Moser Medical Graz99ers 3-2 (1- 1, 1-0, 1-1) Gól: Manavian 2, Lo Vecchio, illetve Mc Lean, Oberkofler Hári János góljának, no meg Carruth remek kapusteljesít­ményének köszönhetően 1- 0-ra legyőzte a Fehérvár AV 19 csapata a HCB Südtirol Alperia együttesét szomba­ton. A Graz ellen az első ka­­puralövésre húsz másodpercet kellett várni, Widmar bombá­ját védte a vendégek kapusa. A folytatásban kiegyenlített játék folyt, majd Hári korong­ját hárította sisakkal Honecki a 8. percben. Három perccel később McLean véleményes találatával szerzett vezetést a Graz emberelőnyben, 0-1. Nyomott a fehérvári gárda, de a vendégek kapusa lehúzta a rolót. Majd jött Lovecchio a 14 percben és messziről meg­eresztett egy sistergőst em­berfórban, 1-1. Remekül kezdték a második húsz per­cet a fehérváriak, Gilbert passzából Manavian volt eredményes, 2-1. Fokozatot kapcsolt a hazai együttes, a középső harmad első tíz perce egyértelműen az övék volt. A szerencsével sem álltak hadi­lábon a székesfehérváriak, öt perccel a harmad vége előtt Higgs szólója után alig kerül­te el a korong a kaput. A 44. percben Manavian bombázott Honeckl kapujába, 3-1. Két perccel később Oberkofler használt ki egy emberelőnyt, 3-2. Támadtak az osztrákok, de jól őrizték előnyüket a szé­kesfehérváriak, sőt Gilbert szólója után akár kettővel is vezethetett volna a Volán négy perccel a vége előtt. Majd lehozták a kapusukat a vendégek, de ez sem segített, megérdemelten nyert a Fehér­vár AV 19 csapata. np Nagy küzdelemben győzte le a Fehérvár AV 19 a Grazot Fotó: FG FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 15 Az Ikarus telel az első helyen A Mór csak döntetlent játszott Martonvásáron,így biztossá vált, hogy az újoncé lett az őszi elsőség KÁLDOR ANDRÁS_________ andras.kaldor@fmh.hu FEJÉR MEGYE A 13., őszi idényzáró fordulót játszot­ták le a csapatok Fejér me­gye első osztályú labda­rúgó-bajnokságában. A martonvásári rangadó pontjain megosztoztak a csapatok, míg az Ikarusnak elég volt egy gól is a sikerhez. Sárosd-Lajoskomárom 4-0 (2-0) Sárosd, 150 néző Vezette: Rózsa József. Sárosd: Rigó - Sasa (Sza­bó N.), Lendvai (Imre), Arany, Dvéri Zs. (Vajda) - Truszek (Kovács L.), Somogyi S.­, Szurovcsják L, Killer M. - Ladányi (Kovács A.), Kosa­ras. Vezetőedző: Dvéri Zsolt. Lajoskomárom: Barabás - Nyitrai, Czéhmeiszter (Nyúl), Gergő, Posta (Nyári A.) - Vései, Fodor M., Szabó Z. (Berta), Kövecses - Falvai, Borbás. Vezetőedző: Misko­­vicz Bálint. Gól: Ladányi (19.), Dvéri Zs. (30.), Killer M. (65.), Szurovcsják L. (73.). Jók: az egész csapat, illet­ve Falvai, Nyitrai. A 19. percben már nem bírták el a sárosdi nyomást a vendégek, Dvéri Zsolt adott remek labdát a jobboldalon Ladányi Balázsnak, aki tolt rajta egyet, majd jobbal kilőt­te a bal alsó sarkot, 1-0. A 30. percben Dvérit buktatták a védők a kaputól 20 méterre, a megítélt szabadrúgást sértett végezte el, lövése a bal felső sarokban kötött ki, 2-0. A 65. percben Killer Máté kapott remek labdát Kovács Ádám­tól, betört a 16-oson belülre, de ott Falvai Dániel buktatta, 11-es. A büntetőt Killer M. magabiztosan értékesítette, 3- 0. A 73.percben formás hazai támadás futott a baloldalon amelyből Kovács A. középre adott, és az érkező Szurovj­­csák László közelről a kapu­ba lőtte a labdát, 4-0. A végé­re még egy nagyszerű Kovács Sándor lövés maradt, amely a felső lécet találta telibe. A ha­zai csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert. Sárbogárd-Bicske 1-2 (0-0) Sárbogárd, 150 néző. Vezette: Szabó János. Sárbogárd: Nyári B. - Nagy Á., Hegedűs Gy., Tóth Zs., Bezerédi - Gráczer G. (Boros), Laták, Németh K. (Rezicska), Gulyás-Kovács - Gráczer Bálint (Horváth A.), Gráczer Bence. Vezetőedző: Viktor Ferenc. Bicske: Milinte - Lengyel, Máj, Burucz, Szilágyi L. - Köntös (Bencze M.), Németh E. Mari (Peinlich), Tornyai T. (Molnár A.) - Molnár V. Má­té (Katona). Vezetőedző: Mó­ri Tamás. Gól: Bezerédi (78.), illetve Németh E. (82., 86.). Jók: Nyári B., Bezerédi, Laták, illetve Milinte, Szilá­gyi L., Németh E. Az első félidőben a Bicske kapuja többször került ve­szélybe, a 10. percben Gu­lyás-Kovács Géza szabadrú­gását Nagy Ármin a hálóba bólintotta, de az asszisztens lest jelzett. A második játék­részre megnyugodott a Bics­ke, és nyomás alatt tartotta a hazai kaput. A 48. percben Móri Tamás 16 méterről emelt kapura, a labda a felső lécről kipattant. A 66. perc­ben a védelem rövid felszaba­dítása után Szilágyi László emelése szintén a felső kapu­fáról került a mezőnybe. A félidő közepére kijött a szorí­tásból a Bogárd és a 79. perc­ben megszerezte a vezetést: Bezerédi Ádám a felezővonal­ról indulva kilépett egy indí­tással és 12 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-0. Nem so­káig örülhettek, mert egy, a 82. percben bal oldalról belőtt szabadrúgást Németh Erik a kapuba fejelt, 1-1. A 86. perc­ben Szilágyi L. ívelésével Né­meth E. kilépett a tétovázó védők között és 16 méterről laposan a bal alsó sarokba he­lyezett, 1-2. Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a második félidőben nyújtott teljesítmé­nyével szerezte meg a győzel­met a Bicske. Martonvásár-Mór 1-1 (0-1) Martonvásár, 150 néző Vezette: Jakab Zoltán. Martonvásár: Nagy Gy. - Hernádi, Radics, Neuvert, Si­­nan - Kovács D., Kővári F, Bérczi, Szilágyi I. - Cserven­­ka (Cziklin), Kádár (Telek). Vezetőedző: Patkós Csaba. Mór: Zelizi - Handl, Vég­vári, Kaszás, Véninger (Joó) - Kállai (Szekeres), Tar B., Mayer, Osgyán (Ács) - Szabó B., Meggyes. Vezetőedző: Né­meth Bálint. Gól: Kovács D. (57.), illet­ve Kaszás (4.). Jók: Nagy Gy., Radics, Kővári F., illetve Zelizi, Vég­vári, Kaszás. Polgárdi-Ikarus-Maros­­hegy 0-1 (0-1) Polgárdi, 150 néző. Vezette: Magyar János. Polgárdi: Berta - Petro­­vics, Csrepka Máté, Kókány, Szabó B. (Tóth V.) - Farkas D., Tóth P, Holka, Csizmadia G. - Kosztolányi, Borostyán (Cseh). Vezetőedző: Egersze­­gi Zoltán. Ikarus-Maroshegy: Ma­tócza - Kummer (Loki), Hor­váth Zs., Jámbor, Dopuda (Andróczi) - Tóth R. (Skultéti L), Bencze J., Klémán P. (Szente), Kovács L. (Hart) - Farkas G., Pongrácz■ Edzők: Gelencsér Tibor, Pongrácz Gábor. Gól: Kovács L. (34.). Jók: Berta, Csizmadia, Kókány, illetve Kovács L. A mérkőzés végig kie­gyenlített volt, mindkét csa­pat számára akadtak lehetősé­gek. A hazai csapat nem tudta a helyzeteit kihasználni, míg az Ikarusnak ez sikerült, és a 34. percben Kovács Levente találatával megszerezte a ve­zetést, amely egyben a győz­tes gólt is jelentette, 0-1. Baracs-Enying 0-0 Baracs, 50 néző Vezette: Winkler Péter. Baracs: Tóth N. - Fülöp, Rezes (Horváth D.), Bartók S., Éliás - Bódi, Bozóki, Szili Sz., Balogh D. (Czifra)­­Az Ercsi Kinizsi zsinórban ötödik vereségét szenvedte el Nagy D, Varga T. Vezető­edző: Gyalus Zoltán. Enying: Molnár B. - Ko­vács L, Kalló, Gál M. (Bo­­da), Balos - Gergye (Szőke), Lángos, Bogár, Harangozó (Varga A.) - Paluska, Rados. Vezetőedző: Vas Tibor. Jók: Bozóki, Bartók S. il­letve senki. Végig küzdelmes, hajtós mérkőzés volt. Az első félidő­ben a Baracs kisebb mezőny­fölényt harcolt ki, néhány helyzetet is kialakított, ám ezek kimaradtak. A szünet után jobbára mezőnyjátékot láthattak a nézők mindkét gárda részéről, igazi lehetősé­gek nélkül. A döntetlen igaz­ságosnak mondható, mivel a kapu előtt határozatlanok volt a csapatok. Gárdony-Agárdi Gyógy­­fürdő-Tordas 4-1 (1-1) Agárd, 100 néző Vezette: Winner József. Gárdony-Agárdi Gyógy­fürdő: Heim - Rodenbücher (Balogh B.), Kocsis D. (Oláh D.), Berndt, Nagy A. (Fukász) - Ihász, Balogh Á. (Tóth B.), Ambrus (Sowunmi A.), Klauz - Hanák, Fodor G. Vezető­edző: Balogh Zsolt. Tordas: Szabó B. - Udva­ros (Kiss L.), Kun, Hermann (Gergely), Kőszegi - Szmok, Szabó T. (Vörös F), Berki, Farkas Zs. - Barbai, Pong­rácz. Vezetőedző: Korolovsz­­ky Gábor. Gól: Ihász (7.), Berndt (56.), Fodor G. (75.), Balogh Á. (75.), illetve Szabó T. (24.) Jók: Balogh Á., Ihász, il­letve senki. Az első félidőben kihagyta lehetőségeit a Gárdony és csak egyszer tudott betalálni. A 7. percben egy szöglet utá­ni kipattanó labdát Ihász Pat­rik 20 méterről kapásból a felső sarokba lőtt, 1-0. Majd a 24. percben egy félpályáról felívelésre felugrott Szabó Ta­más, és fejen találta a hazaiak védőjét, akiről 16 méterről bepattant a labda a kapuba, 1- 1. A szünet után megtörte el­lenfelét a vendéglátó gárda. Az 56. percben Berndt And­rás egy kapusról kipattanó labdát kotort be 5 méterről a kapuba, 2-1. Majd a 75. perc két találatot is hozott. Előbb Klauz Máté szögletét Fodor Gergely csúsztatta 5 méterről a kapuba, 3-1. Aztán Berndet vágta fel Szabó Béla a 16- oson belül, a büntetőt Balogh Ádám a jobb sarokba lőtte, 4- 1. Saját magának tette nehéz­zé a meccset a Gárdony, bár nem volt kérdéses a szünet után, hogy melyik csapat volt a jobb. Mezőfalva-Ercsi Kinizsi 2-0 (1-0) Mezőfalva, 200 néző Vezette: Rózsa József. Mezőfalva: Papp M. - Ba­lázs, Móricz, Sági J., Csányi (Velez) - Sági R. (Erős), Me­­kota, Bozóki, Bartus (Kovács A.) - Vörös B., Oroszi. Veze­tőedző: Masinka László. Ercsi Kinizsi: Hodula - Gróf Laki (Varga K.), Rapai, Rebők (Bognár B.) - Iv­ács, Nagy R., Hosszú P, Kovács P. - Szalánczi, Kővári L. (Hoff­mann). Vezetőedző: Gróf András. Gól: Sági J. (15.), Sági R. (7.). Jók: Balázs, Csányi, Sági R., Sági J., illetve senki. A 15. percben hazai kontrá­ból először Csányi Dávid lö­vése találta meg Ercsi kapuját, majd a kipattanóra érkező Sági József már a gólvonal mögé juttatta a labdát, 1-0. A szünet után változott a játék képe Me­zőfalva rendkívül harcosan esett neki a vendégeknek. A 71. percben az Ercsi kapuja el­őtti kavarodásból Sági Roland­­hoz került a labda, aki reme­kül eltalálva, a jobb oldali hosszú sarokba lőtt, 2-0. Zelizi Patrik a Mór kapusa védett bravúrral egy labdát a rangadón Fotó: Kricskovics Antal A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Ikarus-Maroshegy 12 10 1 1 27-14 31 2. Gárdony-Agárd 13 10 0 3 37-14 30 3. Mór 13 9 3 1 25-7 30 4. Bicske 13 8 4 1 36-13 28 5. Ercsi Kinizsi 13 8 0 5 34-18 24 6. Martonvásár 13 6 4 3 26-14 22 7. Sárosd 13 6 2 5 27-25 20 8. Sárbogárd 12 5 1 6 27-18 16 9. Polgárdi 13 4 2 7 21-42 14 10. Mezőfalva 12 3 2 7 16-27 11 11. Lajoskomárom 13 2 2 9 17-42 8 12. Tordas 12 1 4 7 8-20 7 13. Enying 13 1 3 9 18-43 6 14. Baracs 13 1 2 10 6-28 5 TUDÓSÍTOTTAK: Sárosd Dérfi Zoltán Sárbogárd Szántó Gáspár Polgárdi Kurta Csaba Agard Balogh Balázs Mezőfalva Horváth László Baracs Gyalus Zoltán Látogasson el weboldalunkra! P­PSI a Fejér megyei r­CvL hírportál Főszerkesztő: Pósa Árpád Főszerkesztő-helyettes: Nagy Zoltán Péter Lapszerkesztő: Buthy Lilla, Házi Péter, Pásztor Zoltán Szerkesztőség: 8000 Székesfehérvár, Ady u. 15. Levélcím: 8003 Székesfehérvár, Pf. 16. Telefax: (22) 542-719 Központ: (22) 542-700. Titkárság: (22) 542-703 E-mail: szerkesztoseg@fmh.hu Ügyfélszolgálati iroda: Székesfehérvár, Fő u. 17. Tel.: (22) 316-590. Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Fejér megyei üzletszervezési vezető: Borsos Dávid Fejér megyei terjesztési vezető: Sztrikné Varga Mónika Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0403. Index: 25-056 Telefonos hirdetésfelvétel: (40) 949-459. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft, negyed évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 1­8 185 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 34 450 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 8000 Székesfehérvár, Ady u. 15. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti! IOT­US—*—**» ^SERVER­­MEDIA www.observer.hu U­FEJÉR MEGYEI . H­ír­em is www.feol.hu