Fejér Megyei Hírlap, 2018. április (63. évfolyam, 76-99. szám)

2018-04-12 / 84. szám

JUBILEUMI ÉVFORDULÓ Jarmo Tolvanen, a magyar férfi jégkorong-váloga­A FEJÉR MEGYEI HÍRLAP TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL 2018 ÁPRILIS 12 . CSÜTÖRTÖK Gyolcsos Ferenc, a Fehérvár Rugby Club súlyemelő részlegének alapítója a minap ünne­pelte 60. születésnapját. tett szövetségi kapitánya három j­átékos­ . ú­ Í- nak, Szabó Dánielnek, Németh Attilának és Sárpátki Tamásnak köszönte meg a munkát a budapesti divízió 1/A - világbajnokság előtt. fp Revansot vett a Vidi a Kispest ellen A székesfehérváriak győzelmükkel pontszámban beérték az éllovas Ferencvárost NAGY PÉTER______________ peter.nagy@fmh.hu BUDAPEST 4-1-re nyert a Videoton az OTP Bank Liga labdarúgó NB I 21. fordulójának elhalasztott mérkőzésén. Budapest Honvéd FC­Videoton FC 1-4 (0-1) Budapest, Bozsik Stadion, 1903 néző. Vezette: Bognár (Georgiou, Szécsényi) Honvéd: Gróf - Heffler, Kamber, Kosár, King (Kukoc, 57.) - Gazdag, Nagy G. Holen­der (Lukács, 72.), Banó-Szabó (Májer, 75.) - Lanzafame, Ep­pel. Vezetőedző: Supka Attila. Videoton: Kovácsik -Nego, Juhász, Vinícius, Stopi­­ra - Hadzic (Varga J., 87.) -Nikolov, Pátkai - Huszti (Ko­vács J., 81.) - Sz. Scsepovics, Lazovics (M. Scsepovics, 83.) Vezetőedző: Marko Nikolics. A bajnoki címvédő ottho­nába látogatott a bajnokaspi­ráns fehérvári gárda szerda este, hogy esetleges győzel­mével pontszámban beérje az éllovas Ferencvárost. A XIX. kerületieknél Baráth és Deák, a vendégektől Géresi hagyta ki a találkozót sérülés miatt. Fiola mellett a betegséggel küzdő Marko Scsepovics és az Újpest ellen két bünte­tőt hibázó Kovács is csak a kispadon kapott helyett a lá­togatóknál. A mérkőzés első helyzete Sztefan Scsepovics előtt adódott a 14. percben, amikor Lazovics forintos passzát hét méterről, 54 pontjával a Vidi beérte a Ferencvárost senkitől nem zavartatva a kapu mellé lőtte. Sokpasszos játékkal múlatták az időt ezután a koro­názóvárosiak, majd Lazovics remek labdaátvétel után esté­ben küldte kapura a játékszert, de Gróf jó érzékkel védett. Ko­vácsik ugrasztotta talpra a ha­zai szurkolókat később, amikor kapujából kirohanva buktatta Lanzafamét. Nem kímélték egymást a játékosok, Bognár játékvezetőnek többször is a zsebébe kellett nyúlnia az el­késett belépők miatt. Juhász fejese ismét futballra emlékez­tetett, de ekkor még a hazaiak kapusa védeni tudott. Nem úgy a 35. minutumban, amikor egy begyakorolt szabadrúgás variá­ció után a támadást kísérő Bo­ban Nikolov higgadtan emelt a kispesti kapuba, 0-1. A második játékrész is pap­rikás hangulatban kezdődött, egyre több volt a felesleges sza­bálytalanság. Az 54. percben aztán Nikolov lépett ki nagy ziccerben, de nem ő, hanem Danko Lazovics juttatta fej­jel a kapuba a játékszert Nego kiváló beadása után, 0-2. Pos­tafordultával jött is a válasz: Nagy szabadrúgását Kamber bólintotta Davide Lanzafame elé, az olasz támadó becsúszva szerezte meg a szépítő találatot, 1-2. Nem sokáig maradt így az eredmény, a pontrúgásokat remekül végrehajtó Huszti te­kert egy szögletet a berobbanó Paulo Vinícius elé, aki a hálóba kotorta a labdát, 1-3. A gyors gólváltást követően leült az ösz­­szecsapás, Supka Attila a Hon­véd vezetőedzője hiába pró­bált cserékkel frissíteni, mert tovább nőtt a két gárda között a különbség. Sztefan Scsepo­­vicsot nem tudták szerelni a fővárosi védők a jobb szélen, aki Danko Lazovicshoz pasz­­szolt vissza, a szerb csatár 15 méterről remekül lőtte ki a jobb alsót, 1-4. A Videoton 54 pontjával beérte az éllovas Ferencvárost. A fehérvári Boban Nikolov emeli át a labdát a térdre rogyó Gróf Dávid felett Fotó: Kricskovics Antal EREDMÉNY Budapest Honvéd-Videoton 1-4 Bobál mesterhármasa CSÁKVÁR A Merkantil Bank Liga labdarúgó NB II 23. fordulójából elhalasz­tott találkozóján magabiz­tos győztek a csákváriak. Aqvital FC Csákvár- WKW ETO FC Győr 3-1 (1-0) Csákvár, 400 néző, V: Gaál Csákvár: Hermány - Hor­­vát Tar, Dulló, Baranyai - Bokros - Sejben, Király B. (Molnár Cs, 80.), Polon­kai (Sándor Gy., 77.), Tamás N. (Rétyi, 34.) - Bobál G. Vezetőedző: Szijjártó István. ETO: Gyurákovics -Kovács K, Vadász, Deb­receni, Rokszin - Bagi , Beliczky, Szatmári L. (Ma­gasföldi, 80.), Szánthó, Szim­­csó - Daru (Erdélyi, 77.). Vezetőedző: Szentes Lázár. Szijjártó István, a Csákvár vezetőedzőjének eltiltása le­járt, így elfoglalhatta helyét a hazaiak kispadján. Az 5. percben Beliczky Gergő tört be a 16-oson belülre, majd átpörgette a labdát a kivető­dő Hermány Bence felett, de a kapuba tartó labdába Daru EREDMÉNY Bence belepöckölt, ezért les miatt érvénytelenítette a talá­latot a játékvezető. Mindkét oldalon igyekeztek a csapatok, de csak apróbb lehetőségekhez jutottak egészen a 36. percig, amikor Bobál Gergely a bal oldali szögletzászló közeléből kapura lőtte a labdát, Gyurá­kovics Erik a rövid saroknál pedig bevédte azt, 1-0. Nem örülhettek sokáig a vendég­látók, a 44. percben ugyanis nem tudtak felszabadítani egy kavarodás után, így a labda Tar Zsolt lábáról a saját kapu­jába pattant. Öngól, 1—1. A szünet után nagyobb se­bességre kapcsoltak a hazaiak, a 72. percben Király Botond bal oldali szögletét Bobál Ger­gely fejelte 8 méterről a jobb sarokba, 2-1. A 81. percben Horvat Ivor jobb oldali beadá­sából Bobál Gergely alakította ki a végeredményt, 3-1. KA Polonkai Attila (fehér) és a győri Szatmári Lóránd Fotó: Koppán AFC Csákvár-ETO FC Győr 3-1 Remekelt a parakerékpáros MASSA A fehérvári Lengyel Zsófia az Európa Kupa mindkét versenynapján győzni tudott a paratand­­emesek között párjával, Kapott Szonjával. A Székesfehérváron élő és dol­gozó alig látó Lengyel Zsófia parakerékpáros kétszeres fu­tamgyőzelmet aratott az olasz­­országi Massában megren­dezésre kerülő Európa Kupa futamon. A SZINGO-Balaton Team versenyzője segítőjével, Kapott Szonjával állt rajthoz a paratandemesek között a tal­ján versenyen. A páros ugyan még csak az út legelején jár, de a hétvégi sikerükkel rög­tön az idei világranglista élére ugrottak. A 25 éves sportoló legfőbb vágya, hogy két év múlva, Tokióban a hazáját képviselje a nyári olimpiai já­tékokon. Ehhez azonban sok munkára és legfőképp helyi edzőpartnerekre van szüksé­ge az egykori triatlonistának. Lengyelék legközelebb április 21-én, Olaszországban, Vero­­lanuova városában gyarapít­hatják pontjaik számát. NP Lengyel Zsófia pazar hétvégét zárt Massában Fotó: Career Sport Látogasson el weboldalunkra! ^ ITM /"N­I a Fejér megyei I CD /L hírportál -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------— Hirdetés jM1 x~y C~ jj v 15. h#ti várható fdngramany 763 MILLIÓ FT! i gSfeu 1 MILLIÁRD Wy y«äscs*’ 272 MILLIÓ FT! i i i, * É i Y. iti‘ ~ Jel