Fejér Megyei Hírlap, 2019. február (64. évfolyam, 27-50. szám)

2019-02-04 / 29. szám

FEHÉRVÁRI A KERETBEN Sándor Sára képviselte a Fehérvár Rugby Club csapatát az olimpiai se­lejtezőre készülő váloga­tott összetartásán. A FEJÉR MEGYEI HÍRLAP TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL 2019 FEBRUÁR 4. HÉTFŐ Dzsudzsák Balázs hosszabbí­tott arab emírségbeli csapatával. A labdarúgó-válogatott 32 éves szélsője ezzel a döntéssel 2020 végéig kötelezte el magát az al-Ittihad Kaiba mellett. Lyukat ütött a PAFC az Aréna falán A Puskás Akadémia elsőként rabolt pontokat a MOL Vidi FC új otthonából FERENCZ BALÁZS_________ balazs.ferencz@fmh.hu SZÉKESFEHÉRVÁR Megyei rangadóval rajtolt az OTP Bank Liga labdarúgó NB I. tavaszi idénye. A 19. forduló­ban a MOL Vidi FC a köte­lező győzelem reményében fogadta a Puskás Akadémiát Csalódnia kellett. Szokatlan, de immár valóság, a magyar futball kezd felzár­kózni az európai labdarúgás­hoz. Színvonalban és eredmé­nyességben egyelőre még csak a Vidi mutatta a feléledő erőt a 2018-as Európa-liga-szerep­­léssel, azonban a létesítmény­­helyzet látványos javulása miatt már a bajnoki ritmus is a tőlünk nyugatabbra eső versenyprogramra hajaz. Az utóbbi években nem kezdő­dött ilyen korán a pontvadá­szat tavaszi idénye, mint most. A szurkolók nem is vették fel még igazán a tempót, las­sacskán szállingóztak a MOL Aréna Sóstó felé. Voltak akik nosztalgiázni szerettek volna a derbi előtt, de csalódniuk kellett, nem jutottak be a már berendezett, de még meg nem nyitott Vidi-múzeumba... így maradt a csendes hangolódás az impozáns le­látókon. Annak persze, aki időben bejutott, mert a Sóstó felöli oldalon csak az V. kapu fél bejárója működött, így akár félórán át is eltarthatott a belépés. A piros-kék hívek láthatták, ahogy a Puskás kezdői között melegített a té­len igazolt Kamen Hadzsiev, s morfondírozhattak azon, hogy a bajnoki aranyért ví­vott harcban legnagyobb ve­­télytársként számon tartott Ferencváros úgy költött a té­len, mint Petőfi Sándor, míg a fehérváriak Elek Ákossal és Futács Márkéval erősítettek. Előbbi ott is volt a középpálya tengelyében. Az ő labdájával ugrott vol­na ki Scsepovics már az első támadásból, de Bokros a sze­zon „leggyorsabb sárga lap­­ja”-címre pályázott, lerántása után Kassai a 32. másodperc­ben mutatta fel a kártyát. A Vidi volt aktívabb, mégis a Puskás egy-két híve kiabálha­tott a 7. percben. Urblík József 28 méterről, jobbal bikázott a labdába, amely a kissé kint helyezkedő Kovácsik felett a bal felső sarokba vágódott, 0-1. Pedig lett volna mit törlesztenie a Vidinek. A legutóbbi, viharos randevún a felcsútiak gyűjtöt­ték be a három pontot. A hazai­ak sokáig nem találtak fogást a rendkívül szervezetten, s len­dületesen futballozó Puskáson. Agresszíven játszottak a ven­dégek, már a felezővonalnál, sőt több esetben a hazai térfé­len letámadták a Nikolics-le­gényeket. A 24. percben egy bal oldali szabadrúgással tért vissza a meccsbe a Vidi. Huszti tekerte be középre, Elek pedig 11 méterről éppen Hegedűs ölébe fejelte a labdát. A Puskás továbbra is könnyedén jutott a fehérvári tizenhatoson belül­re, előbb Kiss Tamás lövését kellett blokkolnia Stopirának, majd Heris centerezése suhant el a kapu előtt. A félidő végéhez közeledve alább hagyott a fel­csútiak lendülete, ezt használta ki Stopira. Három ember között ívelt középre, Scsepovics azon­ban a kapu mellé bólintott. Marko Nikolicsnak sem ízlett a fehérváriak alárendelt szerepe, így a szünetben vál­toztatott, Elek Ákos helyett egy újabb csatárt, Armin Hodzicot küldte be. Már a Vidi irányított, de nehezen dolgozott ki helyze­teket. Az 53. percben Stopira éles szögből lőtt, Hegedűs vé­dett. Aztán az ellentámadásból létszámfölényben iramodott meg a Puskás, de Gonzalo Vega a beadás helyett lövést választott, Kovácsik védett na­gyot. A PAFC hálóőrének az­tán egyre többször résen kellett lennie, egy szöglet után Hodzic a kapunak háttal ollózott, majd Stopira keresztlabdája után a rövidre lőtt közelről. 25 perc volt hátra, mikor Nikolov szög­lete nyomán Juhász fejesét védte bravúrral Hegedűs, a me­zőnybe pattanó labdát Huszti bombázta a kapu fölé. Érett az egyenlítés, Hodzic labdája nem sokkal tévesztett célt, majd a bosnyák támadó emelése pat­togott a jobb kapufa mellé. De hiába a fölény, a fellazult védelem hibáit Radó András büntette, ziccerben gurított a bal alsóba, 0-2. Futács Márkó beállt, majd a gyorsan begyűj­tött sárgája után 7 méterről fe­jelt, de védett a Puskás portása. Teljesen tanácstalan volt a Vidi, így Arabuli könnyedén zárhat­ta le a mérkőzést, 0-3. A baj­noki címvédő csúfos veresége még nagyon sokba kerülhet. Radoki János, a PAFC edzője: - Nem minden úgy alakult, ahogy elképzeltem a játékot. Van még munka előt­tünk, de ezt a munkát akarja a csapat. Az én filozófiám a tá­madás, nem szeretek várni, az számomra unalmas. Marko Nikolics, a Vidi tré­nere: - Ez a klasszikus rossz volt. Nem tudom, miért nem érdemeltük meg, hogy betalál­junk? Nem lepett meg minket a Puskás játéka, nem hoztunk jó döntéseket, de hogy miért, azt ki kell elemeznünk. Urblík József (balra) bombagóllal fagyasztotta le Pátkai Mátéékat a tavaszi nyitányon Fotó: Koppán V. EREDMÉNY MOL VIDI FC-PUSKÁS AFC 0-3 JEGYZŐKÖNYV MÓL Vidi FC-Puskás Akadémia FC 0-3 (0-1) MÓL Aréna Sóstó, 2980 néző. Vezette: Kassai (Theodoras, Kóbor) MÓL Vidi FC: Kovácsik - Nego, Fiola, Juhász, Stopira - Nikolov, Elek (Hodzic, a szünetben), Pátkai - Milanov (Tamás K., 72.), Huszti (Futács, 72.) - Scsepovics. Vezetőedző: Marko Nikolics. Puskás: Hegedűs - Bokros, Hadzsiev, Heris, Szolnoki - Varga J. - Kiss I (Latifi, 81.), Gonzalo Vega (Arabuli, 75.), Urblik, Tamás N. (Szakály P., 89.) - Radó. Vezetőedző: Radoki János. Gól: Urblik (7), Radó (71.), Arabuli (89.) Sárga lap: Stopira (14.), Milanov (34.), Fiola (54.), Futács (73.), Hodzic (84.), illetve Bokros (1.), Kiss T. (48.) Az utolsó ellen botlottak MONOR A labdarúgó NB II. tavaszi nyitányán a III. kerületbe látogatott a Csákvár együttese, akiknek végül egy ponttal kellett megelégedniük. Kevés bosszantóbb dolog van annál, amikor egy jó formá­ban lévő együttes számára pont az utolsó helyezett ellen nem jön ki a lépés. Ez történt ugyanis a csákváriakkal, akik pazar őszi idényük után a 20. helyen szerénykedő Monor ellen bár kétszer is vezettek, a hármas sípszó pillanatában pontosan ugyanannyi rúgott gólnál jártak, mint III. kerü­leti albérletben futballozó el­lenfelük. Lendületesen indult a talál­kozó, főként a hatodik helyen telelő Csákvár előtt adódtak lehetőségek, de vagy a mono­­riak kapusa, vagy a védelem rendre hárítani tudott. Az első gólra ezzel együtt sem kellett sokáig várni, amely a 19. mi­­nutumban, egy sarokrúgást követően született meg. A pontrúgást követően rövidre sikerült a hazaiak felszaba­dítása, a labda Skribek Alen előtt landolt, aki 20 méterről bombázott a jobb alsó sarok­ba, 0-1. Jól sikerült a frissen igazolt, mindössze 17 éves csatár csákvári bemutatkozá­sa, az viszont, hogy milyen jól, csak később derült ki. Lassabra sikerült tíz perc után a 31. percben aztán egyenlí­tettek a hazaiak, mondhat­ni a semmiből. Tóth Barna kényszerítőzött Palincsárral, majd előbbi nyolc méterről a kapuba vágta a labdát, 1-1. Ezzel a találattal nem ért még véget a félidei gólok sora, a 37. percben ismét a vendégek szerezték meg a vezetést: Pa­­lincsár sikertelenül próbálta felzárkóztatni Deutschot, aki középre adott, az ott érkező Skribek pedig második gól­ját is megszerezte csákvári színekben, 1-2. A hátralévő nyolc perc további gólokat EREDMÉNY MONOR-CSÁKVÁR már nem hozott, egygólos csákvári előnnyel vonultak pihenőre a csapatok. A fordulást követően eny­he mezőny­fölényben játszot­tak a hazaiak, ám továbbra is őrizte előnyét a Csákvár. Mindezt egészen az 59. per­cig sikerült abszolválnia Szij­­jártó István csapatának, ami­kor ismét egy szögletrúgást követően született találat. Bori Gábor küldte középre a labdát, ahol Szuhodovszki Soma ugrott a legmagasabb­ra, és bólintott precízen a léc alá, 2-2. Az egyenlítés pilla­natában fél óra volt még hátra a találkozóból, de a folyta­tásban csak egy sárga lapot szerzett a vendég alakulat, a várva várt harmadik gól nem érkezett meg a hármas sípszó pillanatáig. Egy ponttal indította tehát a tavaszt a Csákvár, ami bár nem tragédia, a tabella hátsó felében található együttesek elleni győ­zelem mindenképpen fontos lesz a bajnokság végkimenetelét illetően. Az pedig külön öröm, hogy a Felcsútról érkező Skri­bek ilyen jól indított, hiszen egy jó rajt lélektani szempontból nagyon fontos fiatal játékosok számára Folytatás jövő héten, akkor már hazai pályán, Csák­­váron, ahova a tabellaszomszéd, hetedik helyen álló Vasas érke­zik majd vendégségbe. DNCS 2-2 Kemény csatát és döntetlent hozott az esős találkozó Fotó: KRI JEGYZŐKÖNYV RSS Monor-Aqvital FC Csákvár 2-2 (1-2) Budapest, Hévízi út, 200 néző, vezette: Nagy Róbert (Panyi, Tőkés) Monor: Bozsó - Sági, Fülöp, Tóth F., Farkas N. - Lázár Zs. - Bori, Asz­talos - Lázár Zs., Palincsár, Szuhodovszki - Tóth B (87. Hamar). Edző: Horváth Dávid.________________________________________ Csákvár: Tóth B. - Falusy, Csonka, Kiprich D., Baranyai - Mészáros D., Sándor Gy. - Skribek (71. Nándori), Molnár Cs. (84. Galambos), Deutsch (63. Simon M.) - Sejben. Edző: Szijjártó István. Gólszerzők: Tóth B. (31.), Szuhodovszki (59.), ill. Skribek (19., 37.) Sárga lap: Sági (13.), Tóth F. (16.), Farkas (44.), ill. Csonka (61.) Látogasson el weboldalunkra! a Fejér megyei r­­u hírportál RÖVIDEN Nem a hazaiak fordulója volt SZÉKESFEHÉRVÁR A lab­darúgó NB I. első tava­szi játéknapján mindösz­­sze a Ferencváros tudott házigazdaként győzni, a többi mérkőzés vagy dön­tetlennel, vagy vendég­­győzelemmel ért véget. A Fradi győztes gólját ráadá­sul az a Böde Dániel sze­rezte, aki január elején még úgy tűnt, új csapatot keres­het magának edzőjével való konfliktusa után. Az MTK a szeptemberi vereség után ezúttal hazai pályán is si­mán kikapott a Pakstól, többek között Remili pazar ollózós góljának köszönhe­tően. A Debrecen és az Új­pest találkozója gólt nem, piros lapot viszont hozott, de az utolsó tíz percben emberelőnyben játszó li­la-fehérek nem tudtak élni a lehetőséggel. A Haladás ismét kikapott, ezúttal a Kisvárda ellen - meglehet, hogy Horváth Ferencnek valóban fekete mágiához kell folyamodnia, ha győz­ni szeretné látni csapatát. A borsodi rangadón a DVTK a 94. percben tudott egyen­líteni a Mezőkövesd ellen, a miskolciak továbbra is ki­eső helyen állnak. Eredmé­nyek: MTK Budapest-Paks 1-2, Debrecen-Újpest 0-0, Diósgyőr-Mezőkövesd 1-1, Haladás-Kisvárda 0-1, MOL Vidi FC-Puskás Akadémia FC 0-3, Ferenc­­város-Honvéd 1-0, DNCS A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Ferencvárosi TC 19 13 3 3 37-15 42 2. M0L Vidi FC 19 10 4 5 30-19 34 3. Debreceni VSC 19 8 7 4 25-19 31 4. Budapest Honvéd 19 8 5 6 21-16 29 5. Újpest FC 19 7 8 4 21-14 29 6. MTK Budapest 19 8 3 8 28-27 27 7. Mezőkövesd 19 6 7 6 26-24 25 8. Paksi FC 19 6 7 6 24-26 25 9. Puskás Akadémia 19 7 3 9 24-24 24 10. Kisvárda 19 5 4 10 17-35 19 11. Diósgyőri VTK 19 4 6 9 19-30 18 12. Szombathely 19 2 3 14 13-36 9